PDA

Zobacz pełną wersję : Maksymalny czas na rozegranie walki



Kim Chi
10-10-2016, 23:04
Proponuję dodać coś na bazie czasu na kurniku (kurnik.pl), czyli każdy gracz w walkach (bójki 1vs1, walki manualne na arenie) miałby określony czas, w którym musiałby rozegrać walkę (13-18 minut na gracza?), po upływie tego czasu włączałaby się walka automatyczna tej stronie, która nie zdążyła rozegrać walki w wyznaczonym czasie.

Skróciłoby to walki do maksymalnie 26-36 minut i nie dochodziłoby takich patologicznych sytuacji:
https://mfo3.pl/r/b67fda5e7

Przykładowo ten gracz każdą bójkę, w której został zaatakowany przedłuża do ostatniej sekundy.
Walka miała 129 tur, trwała 42 minuty, a szary plomien wykonał wszystkie swoje 62 tur w maksymalnie możliwym czasie (61 razy po 30 sekund i raz 60 sekund), czyli około 32 minuty (a miał 5 tur mniej ode mnie!). Reszta walki to 10 minut, czyli moje tury, które wykonywałbym szybciej, gdyby nie jego przedłużanie, które zniechęciło mnie do bezczynnego patrzenia na licznik odliczający od 30 do 0 sekund, dlatego też zmieniałem kartę na czas jego tury. Pewnie byłoby około 8 minut z mojej strony.

Your Nightmare
10-10-2016, 23:07
nawet fajny pomysł, jestem za. Zapobiegłoby to złośliwym zagrywkom.

Franek Pedobeer
10-10-2016, 23:09
Po takiej zmianie mielibyśmy walkę półautomatyczną. Równie dobrze jeśli zaatakujesz, to samemu możesz dać auto. Jestem na nie.

Szary plomien
10-10-2016, 23:11
To juz jest szczyt hipokryzji.
Troll placze ze zostal strolowany... ktos Ci KAZE bojkowac innych? Jak ci malo areny to sobie rank resetuj 2 razy na dzien. Gram jak chce, nie pasi - nie bojkuj, proste.

Naishukketsu
10-10-2016, 23:13
Również jestem za, takie przedłużanie walk potrawi wnerwić.

- - - - - - - - - -


ktos Ci KAZE bojkowac innych?

Ktoś Ci KAZE przedłużać walke? Nie pasi - poddaj sie, proste.

Jeahok
10-10-2016, 23:13
w sumie spoko, taki zegar szachowy i jeśli nie auto to np. skrócenie tury do 5 sekund



To juz jest szczyt hipokryzji.
Troll placze ze zostal strolowany... ktos Ci KAZE bojkowac innych? Jak ci malo areny to sobie rank resetuj 2 razy na dzien. Gram jak chce, nie pasi - nie bojkuj, proste.


i z płaczu się rodzą dobre pomysły, a skoro sam przyznajesz, że to było trollowanie to znaczy, że pomysł sensowny

Alvi
10-10-2016, 23:19
Propozycja na tak ale TYLKO W BOJKACH 1VS1(bo ludzie przedluzaja jak sie ich zlapie), na arenie to strasznie glupia prpozycja poniewaz tam chce walczyc manual a nie auto bo nie lubie walk auto.

musaraj
10-10-2016, 23:22
Przeciw, jeżeli ktoś nie chce walczyć automatycznie, nie wolno go do tego zmuszać.

Poza tym trzeba też pamiętać o patologiach w drugą stronę - jakiś gracz ze skryptem może atakować kogoś bez skryptu i przedłużać walkę licząc na włączenie auto (zwycięskiego)

Belnel
10-10-2016, 23:28
Przeciw, jeżeli ktoś nie chce walczyć automatycznie, nie wolno go do tego zmuszać.

Poza tym trzeba też pamiętać o patologiach w drugą stronę - jakiś gracz ze skryptem może atakować kogoś bez skryptu i przedłużać walkę licząc na włączenie auto (zwycięskiego)

Nie zrozumiałeś propozycji, włączyło by się auto u gracza który przedłuża czas natomiast gracz grający normalnie walczył by dalej manu ( każdy ma po 13-18 min). Jak dla mnie spoko pomysł ;)

Kim Chi
10-10-2016, 23:29
Przeciw, jeżeli ktoś nie chce walczyć automatycznie, nie wolno go do tego zmuszać.

Poza tym trzeba też pamiętać o patologiach w drugą stronę - jakiś gracz ze skryptem może atakować kogoś bez skryptu i przedłużać walkę licząc na włączenie auto (zwycięskiego)
Tylko graczowi, który by przedłużał, włączyłoby się auto po upływie czasu. Przeciwnik wciąż mógłby walczyć manualnie.
Przecież napisałem:


Proponuję dodać coś na bazie czasu na kurniku (kurnik.pl), czyli każdy gracz w walkach (bójki 1vs1, walki manualne na arenie) miałby określony czas, w którym musiałby rozegrać walkę (13-18 minut na gracza?), po upływie tego czasu włączałaby się walka automatyczna tej stronie, która nie zdążyła rozegrać walki w wyznaczonym czasie.

Nie byłby to jeden czas dla obu graczy, tylko osobny czas dla każdego uczestnika walki.
Wystarczyłoby utrzymać tempo walki, aby nie ryzykować włączeniem się walki automatycznej.

Clover
10-10-2016, 23:30
jestem przeciw, nie musisz bójkować gracza, skoro wiesz, że długo z nim będziesz walczył.

Naishukketsu
10-10-2016, 23:30
jestem przeciw, nie musisz bójkować gracza, skoro wiesz, że długo z nim będziesz walczył.

Tak samo nie musisz przedłużać walki jeśli wiesz, że przegrasz.

Clover
10-10-2016, 23:31
Ktoś Ci KAZE przedłużać walke? Nie pasi - poddaj sie, proste.

Nikt mu nie każe, robi to, bo chce, tak samo, jak kimczi bójkuje, bo chce.

- - - - - - - - - -


Tak samo nie musisz przedłużać walki jeśli wiesz, że przegrasz.

Nie musisz, ALE wciąż MOŻESZ. Taka różnica.

GoldenkoPL
10-10-2016, 23:32
Z jednej strony fajne z jednej nie. Pomogłoby to agresorom na szybkie zabicie gracza,ale zaś obrońca nie ma czasu nikogo zawołać (chyba że jest o rank) wtedy poprostu robi nazłość.Ale jak wspomniał SzaryPłomień


ktos Ci KAZE bojkowac innych?

Narazie nie mam na to dość arguemtnów. Na nie

Kim Chi
10-10-2016, 23:38
jestem przeciw, nie musisz bójkować gracza, skoro wiesz, że długo z nim będziesz walczył.

Przecież to jest kompletna głupota.

Skoro można zaradzić takiemu trollowaniu, to dlaczego tego nie wprowadzać? Normalnie zachowujący się gracze nawet tego nie odczują. Ba! Pewnie nigdy ich taka sytuacja nie spotka, że w ten sposób włączy im się walka automatyczna.


Z jednej strony fajne z jednej nie. Pomogłoby to agresorom na szybkie zabicie gracza,ale zaś obrońca nie ma czasu nikogo zawołać (chyba że jest o rank) wtedy poprostu robi nazłość.Ale jak wspomniał SzaryPłomień

Według mnie 18 minut to sporo czasu, żeby kogoś zawołać.



Skoro można zaradzić bójkowaniu graczy, to dlaczego to wprowadzać?

Uhm, to nie jest propozycja tylko odnośnie bójek, to odnosi się też do areny. Wystarczy stworzyć postać z ogromnymi obronami i przedłużać w ten sposób walki do nawet godziny, niekoniecznie starając się wygrać. Po prostu żeby komuś zrobić na złość.

Clover
10-10-2016, 23:38
"Skoro można zaradzić takiemu trollowaniu", jakim jest bójkowanie graczy, którzy nie chcą walczyć, "to dlaczego" by to "wprowadzać?"

SystemOfADown
10-10-2016, 23:38
Propsuję to

Clover
10-10-2016, 23:39
Uhm, to nie jest propozycja tylko odnośnie bójek, to odnosi się też do areny. Wystarczy stworzyć postać z ogromnymi obronami i przedłużać w ten sposób walki do nawet godziny, niekoniecznie starając się wygrać. Po prostu żeby komuś zrobić na złość.

okey, jeśli atakujący trolluje, to jestem za :v

EntdeckeR
10-10-2016, 23:39
Zamiast włączać auto można komuś nałożyć 15 sek czasu na wykonanie ruchu. Będzie mógł sam wykonać ruch, ale też nie będzie przedłużania walki w nieskończoność.

Kim Chi
10-10-2016, 23:39
"Skoro można zaradzić takiemu trollowaniu", jakim jest bójkowanie graczy, którzy nie chcą walczyć, "to dlaczego" by to "wprowadzać?"

Skoro nie chcą walczyć, to niech poddają walki i cieszą się godzinną protekcją przed innymi atakami.

GoldenkoPL
10-10-2016, 23:40
Według mnie 18 minut to sporo czasu, żeby kogoś zawołać.

Wyobraź sobie sytuacje,że jest 7 rano (mało graczy wtedy jest) a twój kolega wstaje załóżmy 7:30 i masz szanse wyczekać do tego momentu.

Clover
10-10-2016, 23:41
Skoro nie chcą walczyć, to niech poddają walki i cieszą się godzinną protekcją przed innymi atakami.

Skoro nie chcą być trollowani, to niech nie atakują, i cieszą się zarobkiem z areny auto.

Kim Chi
10-10-2016, 23:44
Skoro nie chcą być trollowani, to niech nie atakują, i cieszą się zarobkiem z areny auto.

Czyli według Ciebie najlepiej w ogóle nie walczyć manualnie, bo może trafić się na arenie jakiś troll, który będzie przedłużał w ten sposób walki? Wszystko wskazuje na to, że tak myślisz.

tosenevrati
10-10-2016, 23:46
Zamiast włączać auto można komuś nałożyć 15 sek czasu na wykonanie ruchu. Będzie mógł sam wykonać ruch, ale też nie będzie przedłużania walki w nieskończoność.

Nieee bo umrę

A główna propozycja całkiem ok

Clover
10-10-2016, 23:47
Czyli według Ciebie najlepiej w ogóle nie walczyć manualnie, bo może trafić się na arenie jakiś troll, który będzie przedłużał w ten sposób walki? Wszystko wskazuje na to, że tak myślisz.

Mnie chodzi o bójki, zwłaszcza takie "niechciane". Arena, tak samo jak bójki ze strony agresora mogłyby być zabezpieczone(celowe ataki pod trolling), ale jak ktoś widzi, że nie ma szans, bo wie, że masz dużo lepsze eq, to ma się dać lać? Też chce mieć zabawę z gry, więc trolluje.
Prędzej byłbym za zmniejszeniem czasu do 15 sek.

Nattat
11-10-2016, 00:01
Też jestem za zmniejszeniem długości tury. Gracz, który chce walczyć manu, niech walczy manu. Może nie potrafi stworzyć dobrego skryptu do walki albo nie chce zużywać na to pieniędzy, ale jest dobry w walkach manualnych. Skrócenie tury zaoszczędzi czas, 16 sekund wydaje mi się dobrym czasem na wykonanie ruchu, a raczej gracz przez to nie przegra. A tak to nagle mu się włącza autowalka i przez to przegrywa, chociaż mógł z łatwością pokonać przeciwnika. Zwykłe PvP nie ma być kolejnym KG, chyba że ma być

Clover
11-10-2016, 00:03
Do tego karać gracza za wykorzystywanie 100% możliwości, które dał mu twórca gry?

Luxferre
11-10-2016, 01:09
Jestem przeciw

Krycha
11-10-2016, 11:05
Na początku trzeba się zastanowić po co jest taki długi czas? IMO żeby zrobić w walce dokładnie taki ruch, jaki chcemy, a nie po to żeby celowo przedłużać walkę. Przydałoby się coś takiego, że jeżeli po iluś turach gracz A ciągle wykorzystuje maksymalnie czas, to żeby system automatycznie uznał to za przeciąganie i zmniejszał mu sukcesywnie czas, z 30 do 20, a potem z 20 do 10 (jak na KG). Wtedy zaś nie zawsze mógłby wykonać dokładnie taki ruch jak chce, a byłoby to spowodowane tylko i wyłącznie poprzednimi turami.

Tomi
11-10-2016, 11:12
Na początku trzeba się zastanowić po co jest taki długi czas? IMO żeby zrobić w walce dokładnie taki ruch, jaki chcemy, a nie po to żeby celowo przedłużać walkę. Przydałoby się coś takiego, że jeżeli po iluś turach gracz A ciągle wykorzystuje maksymalnie czas, to żeby system automatycznie uznał to za przeciąganie i zmniejszał mu sukcesywnie czas, z 30 do 20, a potem z 20 do 10 (jak na KG). Wtedy zaś nie zawsze mógłby wykonać dokładnie taki ruch jak chce, a byłoby to spowodowane tylko i wyłącznie poprzednimi turami.

Podobne rozwiązanie było już kiedyś rozważane.
Ciągle na ruch byłoby 30 sek maksymalnie, ale system by dążył do tego, aby średnio powiedzmy po kilku kolejkach było już te 20 sek, przy czym minimalny czas 10 sekund.

Przykładowo pierwsze 5 kolejek ktoś wydłuża po 30 sekund, to potem kolejne 5 ma po 10 sekund. Kolejna jest 20 sekund (docelowa średnia) - jak się uwinie szybciej, to zaczyna odkładać zapas i znowu może mieć kolejki nawet 30 sekund.

Hubiotka
15-10-2016, 00:02
Te przedłużanie walk jest chore.
Przyjdzie zbójkuje cię o 22 i tak przedłuża godzinę i jeszcze bezczelnie prowokuje do tego żebyś z braku cierpliowości poddał walke. (https://mfo3.pl/r/b9c271bc1)
Osobiscie uważam iż za takie sytuacje powinien lecieć ban nawet na parę godzin a gdyby sytuacja się powtarzała bany były dłuższe.

Naishukketsu
15-10-2016, 00:05
Osobiscie uważam iż za takie sytuacje powinien lecieć ban nawet na parę godzin a gdyby sytuacja się powtarzała bany były dłuższe.

No nie przesadzajmy, za takie coś ban? XDD
Poprostu powinni dodać coś przeciwko przedłużaniem walk - coś o czym właśnie w tym poście rozmowa

Hubiotka
15-10-2016, 00:12
No nie przesadzajmy, za takie coś ban? XDD
Poprostu powinni dodać coś przeciwko przedłużaniem walk - coś o czym właśnie w tym poście rozmowa
Właśnie osobiście uważam iż powinien być ban nie długi po prostu taki ostrzegawczy na godzinke do trzech