PDA

Zobacz pełną wersję : Burdel



Kubaz
07-10-2016, 12:07
Zastanawia mnie, dlaczego na forum w działach panuje taki syf? W dziale propozycji jest najgorzej. 25 stron? Co to ma być w ogole... W błędach troche lepiej, ale jeszcze spokojnie można ze 2 strony usunąć skoro posty sprzed roku, ewentualnie przenieść do naprawione itp. Podobnie w rozmowie.

Jedynie Fausis trzyma poziom i porzątkuje na bierząco handel, reszta się op.

Samael
07-10-2016, 13:01
Co racja to racja, ale z drugiej strony who cares.

Krycha
07-10-2016, 15:46
Zawsze możesz skierować swoje opinie do administratora forum i zaproponować zmiany. Niektóre działy rzeczywiście wymagają odkurzenia.

YourShadow
07-10-2016, 15:47
Rzeczywiście, jest też spam w pytaniach, powinno być więcej osób, które to ogarniają.

Hubiot
07-10-2016, 16:33
posprzatam w rozmowie, wystarczylo napisac xdd

w razie czego mozecie zglaszac dany temat np. w propozycjach i podać powód: do zamknięcia
ostatnio tak z 15 tematów z propozycji jeahok przeniosl

co do handlu to wydaje mi się najłatwiej do sprzatania, temat powyzej 3 dni bez posta (nie chodzi o licytacje) - kosz

malo czasu jest, szkola sie zaczela
co poraadzisz

Nattat
07-10-2016, 17:27
co do handlu to wydaje mi się najłatwiej do sprzatania, temat powyzej 3 dni bez posta (nie chodzi o licytacje) - kosz


No i jeszcze w pewnym sensie ten dział może moderować każdy.

Mam na myśli to, że osoba, zakładająca temat może sama go wyrzucić do kosza.

Jeahok
07-10-2016, 17:33
za późno dostałem propozycje, później już stałem słabiej z czasem, żeby definitywnie posprzątać stare posty, ale proszę nie przesadzać
jak tam wbiłem to było chyba z 60-70 stron i starałem się je w miarę dokładnie przejrzeć, żeby je otagować, połączyć i porozrzucać do dobrych subfolderów albo pousuwać i cały czas to powoli robię w wolnych chwilach
jeszcze jest taka kwestia, że nie jestem osobą decyzyjną i staram się nie usuwać tego co mi się nie podoba(może z ciut za dużą tolerancją), więc nie do końca wiem co robić w przypadkach, gdy coś leży i nie wiem jak osoby, które mogą to wykorzystać widzą dany wątek

jeśli chodzi o błędy to wydaje mi się, że oprócz chwilowych "bałaganów" w bieżących sprawach jest wszystko OK, czas zgłoszenia nie oznacza, że błąd został rozwiązany, a jeśli coś jest nieaktualne i widzicie, że leży już od >2 tygodni to zawsze możecie mnie poprawić przez przycisk "zgłoś"


Rzeczywiście, jest też spam w pytaniach, powinno być więcej osób, które to ogarniają.
a później jest spam o każdy ban albo warn, wydaje mi się, że i tak jest w spoko formie, xani ma chyba najtrudniejsze działy na całym forum, więc nijak to porównywać np. do handlu, czy błędów

Clover
07-10-2016, 18:01
może by sprzątnąć propozycje?
najstarsze, niezrealizowane, nieodrzucone i niezaakceptowane:
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?970-Synchronizacja-pomi%C4%99dzy-postaciami
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?1337-Komenda-do-czyszczenia-czatu
i tak dalej...
Wystarczy wejść na ostatnią stronę propozycji. Jak nikt się nie wypowiadał od 3 miesięcy, to można zamknąć.

Jeahok
07-10-2016, 18:06
może by sprzątnąć propozycje?
najstarsze, niezrealizowane, nieodrzucone i niezaakceptowane:
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?970-Synchronizacja-pomi%C4%99dzy-postaciami
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?1337-Komenda-do-czyszczenia-czatu
i tak dalej...
Wystarczy wejść na ostatnią stronę propozycji. Jak nikt się nie wypowiadał od 3 miesięcy, to można zamknąć.

właśnie słaby wariant chyba, że nikt się nie wypowiedział od 3 miesięcy
co do twoich przykładów: przy przeglądzie całościowym stwierdziłem, że jeden jest spoko, a w drugim była aprobata Tomiego, więc zgodnie z założeniem ostrożnego sprzątania to zostawiłem

Clover
07-10-2016, 18:07
właśnie słaby wariant chyba, że nikt się nie wypowiedział od 3 miesięcy
co do twoich przykładów: przy przeglądzie całościowym stwierdziłem, że jeden jest spoko, a w drugim była aprobata Tomiego, więc zgodnie z założeniem ostrożnego sprzątania to zostawiłem

no to do zaakceptowanych, nie?!
niektóre do tego są nieaktualne jeśli chodzi o realia...


btw. "jest spoko, więc zostawmy go, niech kiśnie, aż jakiś troll zdecyduje się go odkopać"?

Krycha
07-10-2016, 19:34
Tak naprawdę Błędy i Propozycje to dwa najgorsze działy, bo tam wiele rzeczy jest mocno intuicyjnych - po prostu ciężko to się moderuje. Nie mniej potwierdzę, że jak Jeah otrzymywał działy, to wysprzątał je w krótkim czasie z jakiś 70% syfu.

Nie wszystko da się jednak zrobić, choć jednak pewne rzeczy pewnie można sprzątnąć. Nie mniej nie jest tak, że tam nikt nic nie robił i leży wszystko odłogiem. Tak samo w Rozmowie i HP - z tego co mi wiadomo, Xani tam już nie raz czyścił. Fausis ogarnia Handel z niemal chirurgiczną dokładnością, a ja z Pirokiem staramy się ogarniać cały dział Pomocy, choć wiadomo, że tam głównie czyści się Zapytaj eksperta, bo Poradniki same w sobie to rzecz na dłuższy wieczór, a nawet kilkanaście wieczorów.

Nie nazwałbym tego więc "burdelem", a po prostu lekkimi niedociągnięciami, zaległościami, które nie są bardzo zaniedbane.

Qwiker
07-10-2016, 20:15
Dlaczego więc do najbardziej obleganych działów przypisany jest zaledwie 1 moderator, a do tych gdzie post pojawia się najrzadziej jest dwóch?

Krycha
07-10-2016, 20:50
Znaczy, to raczej wynika ze starego rozdania. To naprawdę nie jest tak, że brakuje nam ludzi i nie dajemy sobie rady. Po prostu w Pomocy jest nie tylko kwestia czyszczenia forum, ale także edycji poradników, czym w dużej mierze zajmujemy się z Pirratem, a także Xanim.

Nie wydaje mi się, żeby nowi moderatorzy byli potrzebni, ale może Administracja sądzi inaczej. Najlepiej będzie, jeżeli Was to interesuje, napisać do Baggy'ego. Powtórzę: nie sądzę, żeby działy były zaniedbane (te, które mają przydzielonego moderatora).

Jeahok
07-10-2016, 21:05
trzeba pamiętać, że jesteśmy teraz w tej bardziej "uśpionej" fazie gry, teoretycznie może się w niedalekiej przyszłości pojawić większy ruch na forum i jakiś nowy mod by się wówczas pewnie przydał(o ile tak będzie:P)

Gansey
08-10-2016, 11:14
Z założenia na każdy dział przypadać miał jeden moderator +globalni. Niestety od bardzo długiego czasu nie mogę znaleźć nikogo na zastępstwo Koridora, w zwiazku z tym poprosilem Jh, aby w wolnej chwili dogladał również ten dział.
Rekrutacja jest otwarta. Jeśli pojawi się ktoś sensowny (szczegolnie do propozycji), to z pewnościa byłbym zainteresowany powiekszeniem załogi.

MasterOfPuppets
08-10-2016, 19:00
Do propozycji brakuje jako takiego "archiwum"

Propozycje nie najgorsze, ale bez wyraźnego odzewu, których nie można jednoznacznie odrzucić, ani też przyjąć. Zostawić to z możliwością pisania graczy i co najwyżej ktoś odkopie jakąś naprawdę ciekawą propozycje po czasie.

Też kategorie - zaakceptowane/zrealizowane/odrzucone, brakuje takiego pośredniego "może do zrealizowania", gdzie trafią popularne propozycje, ale niekoniecznie w pełni zaakecptowane

Clover
08-10-2016, 23:10
Do propozycji brakuje jako takiego "archiwum"

Propozycje nie najgorsze, ale bez wyraźnego odzewu, których nie można jednoznacznie odrzucić, ani też przyjąć. Zostawić to z możliwością pisania graczy i co najwyżej ktoś odkopie jakąś naprawdę ciekawą propozycje po czasie.

Też kategorie - zaakceptowane/zrealizowane/odrzucone, brakuje takiego pośredniego "może do zrealizowania", gdzie trafią popularne propozycje, ale niekoniecznie w pełni zaakecptowane

Tak wgl. To na co dział zrealizowane? Skoro zostały zrealizowane, to już niepotrzebny jest taki post, czyż nie?

Tomi
09-10-2016, 00:15
Wypowiem się nt. forum błędy, bo mnie to najbardziej dotyczy - dział prowadzony jest z mojej perspektywy co najmniej dobrze :)
Generalnie tu nie zawsze wszystko zależy od moderatora. Jak coś jest ewidentnie dublem lub nieprawidłowym zgłoszeniem to można czyścić. Ale są też błędy bardziej błahe, które sporo czasu czekają na realizację lub mniej błahe, ale występujące sporadycznie, gdzie namierzenie przyczyny się nie udało, a są bardzo stare. Często nie można podjąć decyzji jeśli dana sprawa nie została przeze mnie zbadana/oceniona czy to realny błąd czy "tak ma być", czy coś ostatecznie będzie poprawiane czy nie.