PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana bonusu koralowych rękawic



Clover
04-10-2016, 11:19
Witam, piszę ten temat, ponieważ uważam, że owe rękawice obecnie są do rzyci.
Na początek mały przykład:
Topór życia odnawia nam 12% zadanych obrażeń, a więc 3 uderzenia dają 36%, topór to atrybut, więc można osiągnąć nawet 50% dodatkowych obrażeń, co daje nam w sumie do 54% obrażeń broni bezatrybutowej(nie wspomnę już o tym, że toporek jest standardowo silniejszą bronią, od rękawic, jeśli chodzi o zadawany dmg).
Rękawice dają nam 55% O ILE uderzymy 3 razy pod rząd.
Uważam, że zmiana Rękawic na 15% co turę delikatnie je wzmocni(osłabienie wzmocni, bo nie trzeba będzie 3 razy pod rząd bić), jednakże nie tak bardzo, żeby były znowu OP. Będzie więc to idealna zmiana.

musaraj
04-10-2016, 12:40
Nie chcę nawet komentować tych wyliczeń. Standardowy bonus do atrybutu to nie 50% a 15%. Topór chybia 9/10 razy.

Nie chcę nawet komentować tego porównania. Topór to broń z zupełnie innego poziomu lv, co więcej - jest to bron z nieco lepszą pasywką niż standard (chyba z 5% mocniejsza pasywka w założeniu ze względu na obniżony poziom). Nie wspominając, że obrażenia na 50 lv są znacznie mniejsze niż na 65 (za to porównywalne z 40 lv, bo na 50 gra się na wysokich defach, na 40/65 - niskich).

Nie chce mi się też mówić, że obecne brzmienie pasywki z założenia ma być taktyczne, którego to taktycznego elementu nie ma w typowym x% obrażeń co turę. W praktyce 3/6 (przy dobrej strategii 5) ciosów ewentualnie prowadzi do przyswojenia pasywki, więc realne przyswajanie to 9%, a więc 15% to ogromne wzmocnienie tej broni.

Ale mogę wspomnieć o Koralowej Różdżce, która jest na ten sam poziom i ma śmieszne 8% przyswajania. Dajmy więc Koralowym 2 razy więcej, na pewno nie będzie za mocna!

Vanitas
04-10-2016, 12:45
Na tak. Ten wymóg trzech celnych ciosów pod rząd powoduje, że trudno jest wykorzystać passyw koralówek. Zawsze można chybić lub też zachodzi konieczność podleczenia się, megnięcia, zdjęcia trutki itd. Do tego muszą to być zwykłe ciosy, a użycie czystego ciosu lub pewnego powoduje przerwanie kolejki.

Tatsumaru
04-10-2016, 13:08
jesli ktos potrafi walczyc to wie jak ich uzywac - tyle w temacie

Nattat
04-10-2016, 14:29
Na tak, ale może nie 15%, a 10% lub 12%.

Kim Chi
04-10-2016, 14:43
Ale mogę wspomnieć o Koralowej Różdżce, która jest na ten sam poziom i ma śmieszne 8% przyswajania. Dajmy więc Koralowym 2 razy więcej, na pewno nie będzie za mocna!

6%

Na nie, bonus byłby za silny.

Clover
04-10-2016, 15:58
Standardowy bonus do atrybutu to nie 50% a 15%.

erm?
-25% atrybutu u przeciwnika i 25% u cb to 50

musaraj
04-10-2016, 19:25
erm?
-25% atrybutu u przeciwnika i 25% u cb to 50

Standardowy - czyli w takiej bardzo przeciętnej walce z przeciwnikiem z defowym EQ i równymi atrami. Jeśli byłaby walka Topór vs Rękawice (hipotetycznie ten sam lv), to gracz z rękawicami prawdopodobnie będzie miał po 8% atrów fizycznych, więc trzeba liczyć max. 17% bonusu. Oczywiście idąc Twoimi założeniami, możemy przyjąć, że gracz z rękawicami ma nabity topór i bije rękawicami - wtedy dominacja jest mocna.
Bo biorąc do założeń najlepszy przypadek, to możemy założyć u siebie 10% celności z przewagi szczęścia i brak uników u przeciwnika... I dojdziemy do wniosku, że Włócznia nie chybia.



6%

Na nie, bonus byłby za silny.

Czyli osłabiono Koralową Rózgę a teraz chcecie potrójnie wzmocnić Koralowe Rękawice?
Mniej więcej tak widzę to, co uskuteczniacie:

Tymczasem w bazie wojowników:
-Majorze, raport!
-Melduję, generale, że udało się wykonać misję! Przeforsowaliśmy osłabienie Koralowej Różdżki i zabranie slotu Czarciej. Wzmocniono kilka zdolności dla wojownika a Silny Cios wciąż pozostaje naszą niepokonaną bronią.
-Tylko tyle?
-Dbam też o to, by wszyscy na forum uważali, że #przewagamaguw. Ci idioci nawet nie patrzą w ranking PvP i nie widzą, że większość TOP10 to wojownicy.
-Bardzo dobrze, majorze! Czy może... Pułkowniku?
-Dziękuje, panie jenerale! Nie zawiodę Pana!
-A Ty, poruczniku? Zdaj raport.
-Ee... Wysłałem sierżanta matissimosa, aby przekonał wszystkich naiwnych, że Koralowe Rękawice są słabe.
-Ha ha. To trudne... Radzi sobie?
-Nie wiem, panie generale. Poparł go kapral Błyskawiczka, ale to może nie wystarczyć, argumentacja jest dosyć słaba.
-jestem zawiedziony... Proszę wyjdź.

Generał wyprosił swoich gości i usiadł przed wielkim ekranem:
-Połączyć mnie z pułkownikiem Soadem!
Na ekranie pokazał się pułkownik Soad.
-Generale!
-Proszę zdać raport.
-Udało mi się odnaleźć i schwytać Tomiego. Obiecał następujące zmiany:

Zmniejszenie obrażeń wszystkich zaklęć o 10%
Zmniejszenie limitu mikstur many w walce
Osłabienie uników
Pajęcza Zbroja zamiast dodawać 4MP co ture będzie je odbierać
Koralowe EQ dostaje dodatkowe 10 obrony magicznej
Generał aż oniemiał:
-To jest... to jest niewiarygodne... niemożliwe. Na pewno kłamał!
-Melduję, Panie generale, że z akumulatorem na jajach jeszcze nikt nie kłamał.

Atronis
04-10-2016, 21:48
Trudno sie nie zgodzić. Miały zostać oslabione i zostały na tyle ze nikt ich już nie używa. Lepiej jakby przyswajały dawną ilość, a straciły rege. To tyle ode mnie.