PDA

Zobacz pełną wersję : Bójki w Karczmach



Nattat
12-09-2016, 21:18
Można by było dodać bójki w karczmach.

Jest to urozmaicenie gry i może ludzie częściej by tam przychodzili, żeby powalczyć PVP lub TVT. Są to według mnie jedne z najciekawszych aspektów gry. Co o tym sądzicie?

musaraj
12-09-2016, 21:22
Większość Karczm (Gospod) jest obowiązkowa fabularnie

Kim Chi
12-09-2016, 21:25
Większość Karczm (Gospod) jest obowiązkowa fabularnie

Które, oprócz Langeburga i Devos?

Nattat
12-09-2016, 21:31
Większość Karczm (Gospod) jest obowiązkowa fabularnie

Są, ale nawet jak kogoś się napadnie, to ma prota.

A czy dałoby się zrobić, że można tam bójki np. w godzinach wieczornych?
Albo po wykonaniu jakiejś części fabularnej?

musaraj
12-09-2016, 23:31
Założenie jest takie, że przechodząc główną fabułę nie można być zmuszonym do bójki. I tego się trzeba trzymać.

Clover
13-09-2016, 00:14
wystarczyłoby dodać pojedynki w tych, w których jeszcze ich nie ma :v

Rebellious
13-09-2016, 07:50
Dobry pomysł

Scofield
13-09-2016, 13:23
Założenie jest takie, że przechodząc główną fabułę nie można być zmuszonym do bójki. I tego się trzeba trzymać.

Chyba gramy w inną grę, przechodząc główną fabułę nie raz jest się na mapie gdzie jest możliwość do bójek.

Kim Chi
13-09-2016, 13:29
Chyba gramy w inną grę, przechodząc główną fabułę nie raz jest się na mapie gdzie jest możliwość do bójek.


Na przykład gdzie? Chyba gramy w inną grę.

SystemOfADown
13-09-2016, 13:46
Chyba gramy w inną grę, przechodząc główną fabułę nie raz jest się na mapie gdzie jest możliwość do bójek.

Nie ma takiej mapy.

Nattat
13-09-2016, 15:22
Chyba gramy w inną grę, przechodząc główną fabułę nie raz jest się na mapie gdzie jest możliwość do bójek.

O ile wiem, to tylko w questach pobocznych.

A dałoby się dać jakiś warunek, żeby te bójki odblokować czy tylko można ustawić, że "ta mapa jest bójkowa i tyle, bo nie trzeba fabularnie do niej wejść i można ją ominąć"?

musaraj
13-09-2016, 15:37
Na dobrą sprawę trzeba też sobie odpowiedzieć, po co. W danej gospodzie jest średnio mniej niż 1 osoba dziennie (nie licząc Eternii, bo Mikołaj).

Jeśli więc rozumiem, chodzi po prostu o to, żeby w każdym mieście była lokacja, gdzie można po prostu pomiędzy ustalonymi grupami walczyć TvT. Czyli na dobrą sprawę opcje są 4:
- możliwość walki drużynowej między grupami (obecnie funkcjonalność dla druzyn)
- kompleksowa rozbudowa drużyn (to wygląda lepiej)
- dodatkowa lokacja w miastach, gdzie można się bójkować (albo zbójkowanie istniejącej) - wadą jest to, że w praktyce to nic nie zmienia, bo jak grupy chcą walczyć, to mogę się po prostu przenieść na bójkową.
- funkcja parowania zainteresowanych graczy do bójek u Mistrza Areny.

Jakby nie patrzeć, 2 jest najlepsza, ale też najdłuższa do wykonania.

Powiedzmy sobie szczerze - czy opcja nr 3 faktycznie ma sens? Dla mnie nie.

Clover
13-09-2016, 19:54
Na dobrą sprawę trzeba też sobie odpowiedzieć, po co. W danej gospodzie jest średnio mniej niż 1 osoba dziennie (nie licząc Eternii, bo Mikołaj).

Jeśli więc rozumiem, chodzi po prostu o to, żeby w każdym mieście była lokacja, gdzie można po prostu pomiędzy ustalonymi grupami walczyć TvT. Czyli na dobrą sprawę opcje są 4:
- możliwość walki drużynowej między grupami (obecnie funkcjonalność dla druzyn)
- kompleksowa rozbudowa drużyn (to wygląda lepiej)
- dodatkowa lokacja w miastach, gdzie można się bójkować (albo zbójkowanie istniejącej) - wadą jest to, że na dobrą sprawę to nic nie zmienia, bo jak grupy chcą walczyć, to mogę się po prostu przenieść na bójkową.
- funkcja parowania zainteresowanych graczy do bójek u Mistrza Areny.

Na dobrą sprawę 2 jest najlepsza, ale też najdłuższa do wykonania.

Powiedzmy sobie szczerze - czy opcja nr 3 faktycznie ma sens? Dla mnie nie.

Dwójka jest spoko, ale co jeśli gracze z jednej drużyny chcą ze sobą powalczyć np. 2vs2?
Wolałbym chyba jedynkę.

musaraj
13-09-2016, 20:08
Dwójka jest spoko, ale co jeśli gracze z jednej drużyny chcą ze sobą powalczyć np. 2vs2?
Wolałbym chyba jedynkę.

Wewnątrzgildiowa arena? Wystarczy dopisać do TODO

EntdeckeR
16-09-2016, 14:40
Założenie jest takie, że przechodząc główną fabułę nie można być zmuszonym do bójki. I tego się trzeba trzymać.

I tym optymistycznym akcentem ankieta nie ma już sensu. A wszystkim tym, którzy nachalnie próbują zrobić z tej gry serwer pvp proponuję korzystać z takich możliwości gry jak Arena, Pojedynek, Król Góry oraz Igrzyska śmierci.

SKOŃCZCIE niszczyć tę grę głupimi pomysłami!

p.s. Zawsze możecie iść na MFO2 serwer 5 pvp ;)

Rebellious
16-09-2016, 15:12
I tym optymistycznym akcentem ankieta nie ma już sensu. A wszystkim tym, którzy nachalnie próbują zrobić z tej gry serwer pvp proponuję korzystać z takich możliwości gry jak Arena, Pojedynek, Król Góry oraz Igrzyska śmierci.

SKOŃCZCIE niszczyć tę grę głupimi pomysłami!

p.s. Zawsze możecie iść na MFO2 serwer 5 pvp ;)

Jak szukasz spokoju w świecie mfo to też tam możesz iść, w końcu tam nikogo nie ma ;). Poza tym bójki to nie pvp, a raczej tvt się robi z tego przeważnie, IŚ to tym bardziej nie pvp XD
I nie rozumiem co zniszczyło grę? Ten temat? :D

Kubaz
16-09-2016, 15:53
Jestem za przywroceniem bojek na WSZYTSTKICH mapach poza miastami (łącznie z mapą świata). Jesli ktos gra na fabule trudno - od czasu do czasu czeka go niespodzianka.

Alvi
16-09-2016, 15:55
Jestem za przywroceniem bojek na WSZYTSTKICH mapach poza miastami (łącznie z mapą świata). Jesli ktos gra na fabule trudno - od czasu do czasu czeka go niespodzianka.

Popieram, ta gra nie polega tylko na fabule lecz niestety niektorzy tego nie rozumieja i nie walcza wgl ;/ dla graczy ktorzy to rozumieja to bylby + ale jak ktos nie lubi bojek ani walk to moze to go zniechecic do gry.

Naishukketsu
16-09-2016, 16:03
Jestem za przywroceniem bojek na WSZYTSTKICH mapach poza miastami (łącznie z mapą świata). Jesli ktos gra na fabule trudno - od czasu do czasu czeka go niespodzianka.

Mapy fabularne nie mają bójek żeby gracze mogli w spokoju robić fabułę, i nie być atakowanymi.

asasynek fiut
16-09-2016, 16:09
Albo dodać nową mapę tylko do bójek..:confused:

MaCiEkXPompaJP
16-09-2016, 18:23
Jestem za przywroceniem bojek na WSZYTSTKICH mapach poza miastami (łącznie z mapą świata). Jesli ktos gra na fabule trudno - od czasu do czasu czeka go niespodzianka.

Oczywiście, że na tak. + po przegranej brak ochrony, walka zawsze o 100% złota i bez tego limitu levelowego. Można jeszcze dodać, że jak przegramy 3 bójki to wypada nam całe eq, a po 5 kasuje konto.

musaraj
16-09-2016, 18:47
Jestem za przywroceniem bojek na WSZYTSTKICH mapach poza miastami (łącznie z mapą świata). Jesli ktos gra na fabule trudno - od czasu do czasu czeka go niespodzianka.

Sęk w tym, że wszystko na świecie opiera się na wartościach.
Wartościami MFO są m.in. zachęta do wytrwałości (nie chodzi o upki :P chodzi o to, że nie ma EQ za MF. Nie ma poziomu, którego wytrwały gracz bez wydawania pieniędzy nie osiąnie), 2 zbalansowane profesje (czyt. to się nigdy nie zmieni) czy właśnie to, że można grać wyłącznie na fabułę unikając bójek.

Poza tym, co dosyć ważne - nikt nie chce ubójkowania wszystkich map "bo jest za mało bójek" tylko po to, żeby móc sobie atakować każdego słabszego gracza. To prowadzi jedynie do unikania walk na sensownym poziomie. Chcesz bójek? Masz dziesiątki graczy którzy codziennie biją minibossy, co chwila siedzą swoimi postaciami na mapach bójkowych. Nie atakujesz ich? A to czemu?

Clover
16-09-2016, 22:33
Popieram, ta gra nie polega tylko na fabule lecz niestety niektorzy tego nie rozumieja i nie walcza wgl ;/ dla graczy ktorzy to rozumieja to bylby + ale jak ktos nie lubi bojek ani walk to moze to go zniechecic do gry.

No, masz rację, tej grze tylko brakuje codziennych walk z poddaniem się jednej ze stron w pierwszej turze, tylko po to żeby mieć spokój na godzinę -_-
Na pewno tego brakuje w tej grze.