PDA

Zobacz pełną wersję : Likwidacja limitów w rozdawaniu statystyk w zakresie obron/obron magicznych



Vanitas
23-08-2016, 14:12
Witam,
W dniu dzisiejszym robiłem sobie resert statów, celem pokonania gustava rapiera. Niestety po dodaniu sobie sobie odpowiedniej ilości punktów do HP, MP, obrony zwykłej, szczęścia, szybkości przy statystyce obrona pojawiła mi się dodatkowa blokada, o której wcześniej nie wiedziałem o treści "Dla aktualnego rozdania limit statystyki Obrona wynosi 74. "
W związku z powyższym miałbym propozycję jej zlikwidowania. Uniemożliwia ona bowiem takie dobór statystyk, aby po resecie mieć pewność wygranej z bossem atakującym wyłącznie magicznie lub też bossem atakującym fizycznie przez graczy nie posiadających porządnego eq z +7/+8. Ponadto to są moje statystyki i powinienem mieć pełne prawo decydowania o tym jak one wyglądają. Nie jest zrozumiałem po co wprowadzono te blokady, które ograniczają swobodę graczy w ich rozdawaniu.
Osobiście przez tę blokadę musiałem sobie zmniejszyć obronę fizyczną do 102 i dodać 41 punktów do obrony magicznej tylko na walkę z gustavem, który w ogóle nie atakuje magicznie. Po wygranej planuję bowiem powrót do swoich starych i sprawdzonych statów, na co mam już punkty MF.

Harutotte
23-08-2016, 14:14
a ja apeluje żeby zdjąć to też na ataku/ataku mag, bo przez to mogę mieć tylko ~350 ataku w statach ):

Luxferre
23-08-2016, 14:28
No właśnie, ogólnie nie powinno być tej blokady, tym bardziej że i tak najgorzej jest dać wszystko w HP, a takiego limitu akurat nie ma... Kiedyś można było robić fajne statystyki bez tej zbędnej przeszkody, nie rozumiem po co w ogóle została ona dodana.

Asasynek
23-08-2016, 14:29
Te limity są po to, aby właśnie nie było czegoś takiego. Bo tak powstałyby kompletne postacie antywojownicy/antymagowie, którzy pakują punkty tylko w jedną z obron i jak takich pokonać w PvP? Poza tym to jest za duże ułatwienie z bossami. Gustaw Rapier jest celowo takim silnym bossem i nawet z ekwipunkiem +8 bardzo trudno go pokonać.

a ja apeluje żeby zdjąć to też na ataku/ataku mag, bo przez to mogę mieć tylko ~350 ataku w statach ):
Żeby byli hiterzy maksymalni, którzy rozwalają każdego 1 ciosem? Gratulacje.

Harutotte
23-08-2016, 14:33
Żeby byli hiterzy maksymalni, którzy rozwalają każdego 1 ciosem? Gratulacje.

taktaktaktaktaktak

Elitek
23-08-2016, 15:49
Te limity są po to, aby właśnie nie było czegoś takiego. Bo tak powstałyby kompletne postacie antywojownicy/antymagowie, którzy pakują punkty tylko w jedną z obron i jak takich pokonać w PvP? Poza tym to jest za duże ułatwienie z bossami. Gustaw Rapier jest celowo takim silnym bossem i nawet z ekwipunkiem +8 bardzo trudno go pokonać.

Żeby byli hiterzy maksymalni, którzy rozwalają każdego 1 ciosem? Gratulacje.

Dokładnie. Pomysł absolutnie na nie.

Qwiker
23-08-2016, 16:03
Zniesienie limitu obron?
Możliwość pakowania 200 w jedną obronę, i nic w drugą?

MortalChaos lubi to https://www.bluefountainmedia.com/blog/wp-content/uploads/2011/09/Blog-FB-like3.jpg

YourShadow
23-08-2016, 16:10
Zgadzam się z postem Asasynka, o tym samym myślałem i jestem na nie.

GoldenkoPL
23-08-2016, 16:36
Na tak. w Mfo2 bylo cos podobnego i byli Anty Woje,Anty Magowie,Hybrydy i to bylo super :D a raczej malo kto ma 2000 MF zeby codziennie robic resa na bossa/pvp

Qwiker
23-08-2016, 18:53
a raczej malo kto ma 2000 MF zeby codziennie robic resa na bossa/pvp

chyba za mało grasz w mfo3 kolego

Clover
23-08-2016, 19:13
Nie przepadam za anty-kami, więc jestem na nie.
Tak samo ograniczenia inne są dobre, Megahiterzy typu harutotte, ale z 2 razy większym atakiem, byliby jeszcze bardziej zabójczy, niż on. Wyobraź sb wtedy moc nietykalności. ZBYT OP.

Vanitas
23-08-2016, 21:41
a raczej malo kto ma 2000 MF zeby codziennie robic resa na bossa/pvp
Dokładnie.


chyba za mało grasz w mfo3 kolego
Nie ważne ile on gra, tylko ważne jest ile grają osoby poniżej 65 lvl, które nie pokonały jeszcze wszystkich bossów. Osoby poniżej 65 lvl, które krótko grają w MFO3 co do zasady nie mają zgromadzonych po kilka tysięcy punktów MF na dzienny resert statów. Tak znaczne ilości punktów MF mają osoby, które grają w to kilka lat i mają 66 lvl wzwyż. Te osoby pokonały jednak już dawno wszystkie albo prawie wszystkie bossy. Mogą być oczywiście nieliczne wyjątki.

MasterOfPuppets
23-08-2016, 23:10
Nie ważne ile on gra, tylko ważne jest ile grają osoby poniżej 65 lvl, które nie pokonały jeszcze wszystkich bossów. Osoby poniżej 65 lvl, które krótko grają w MFO3 co do zasady nie mają zgromadzonych po kilka tysięcy punktów MF na dzienny resert statów. Tak znaczne ilości punktów MF mają osoby, które grają w to kilka lat i mają 66 lvl wzwyż. Te osoby pokonały jednak już dawno wszystkie albo prawie wszystkie bossy. Mogą być oczywiście nieliczne wyjątki.

W samej konstrukcji areny były założenia ekwipunkowe. Tzn. przy przeciętnej grze ten boss ma być pokonany na optymalnym eq +x.
Odnośnie antyków, to klasy dostają coraz więcej zdolek przeciwko nim.
woj - psioniczny / topór magii
mag - kłujący
Więc nie da się już tak łatwo jak kiedyś być anty.

Wracając do areny, mimo jej dostępności już teraz jest przewidziana ona tak, że po upku gracze będą mieli zajęcie w czasie wbijania 65 - xx poziomu.


Osobiście przez tę blokadę musiałem sobie zmniejszyć obronę fizyczną do 102 i dodać 41 punktów do obrony magicznej tylko na walkę z gustavem, który w ogóle nie atakuje magicznie. Po wygranej planuję bowiem powrót do swoich starych i sprawdzonych statów, na co mam już punkty MF.
Czyli tak czy siak byś resetował te statystyki.


Odnośnie samej propozycji:
1. Tak po prostu za łatwo byłoby na wskazane bossy. Reset pod jego typ obrażeń(swoją drogą i tak będzie coraz więcej 'pułapek' na to)
2. Kompletnie popsuło by PvP(w sumie nie, ale powstawałyby mega nieprzyjemne staty do gry przeciw)

Ogólnie myślałem nad statystyką "łączonego defa" -> zabiera 2pkt i daje każdego defa po, ale zabiera to trochę taktyk na PvP i TvE

Patryk Szczęście
24-08-2016, 00:58
Ja to gram 2 lata i utykam poniżej limitu poziomu wcale nie starając tego nabić ale powiem jedno: nie zresetowałbym statystyk na pojedynczą walkę nawet gdyby dali resety po 1MF.

LejsoN
24-08-2016, 09:54
cos czuje ze jakby cos takiego bylo wszystkie bossy by mozna bylo pokonac kilka leveli wczesniej :d

Na nie ktos da 100 obr 10mag to zaden woj mu rady nie da bez sensu

CloudNine
24-08-2016, 09:59
cos czuje ze jakby cos takiego bylo wszystkie bossy by mozna bylo pokonac kilka leveli wczesniej :d

Na nie ktos da 100 obr 10mag to zaden woj mu rady nie da bez sensu

Niby tak, ale zawsze mozna liczyc ze wywali sie na runy.

FoxeRaged
24-08-2016, 15:20
Niby tak, ale zawsze mozna liczyc ze wywali sie na runy.

Dokladnie, a raczej ten kto wali 100 w jedna obrone, ma malo speeda i mozna go na dubly z run zabic.

Kaczorrr
27-08-2016, 18:50
Król gry z gungirem nie mialby sensu ;p