PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcie lub podniesienie limitu użycia mikstur życia i many w walce z bossami



Amragoth Chyży
21-08-2016, 22:18
Jak opisałem w temacie, chodzi mi o zdjęcie limitu użycia mikstur życia i many w walce z bossami. Pomogło by to najbardziej początkującym graczom ze względu na trudności w walkach z bossami. Przykładowo walcząc z Nimfą gracz do 15 lvl ma maksymalnie 5 możliwości wyleczenia się podczas walki. Rozumiem że jest to sposób na zmuszenie graczy do walk w grupach jednakże obecnie trochę ciężko jest znaleźć kogoś kto mógłby w tym pomóc zaś limit drużynowy tylko utrudnia sprawę. Prosiłbym o zastanowienie się nad tą propozycją i z góry dziękuje za komentarze pod nią :eek:

Nattat
21-08-2016, 22:21
Zanim napiszesz kolejną taką propozycję, wbij wyższy lvl.

Nimfy nie da się bić w grupie, a przeciętniak ubije ją na 15 lvl, a nawet niższym, tak 12.

Poza tym, wtedy to tylko się leczyć, nakupić dużo potek i wszystko dajesz w hp. Bijesz każdego bossa na jak najniższym lvlu. Zepsułoby to rekordy itp.

Bossy mają być wyzwaniem, blokować dostęp do dalszego miejsca itp. Żeby je pokonać, trzeba się wysilić.

Jak będzie upek Nordia/Azarad, każdy przejdzie go w dzień, bo nawet na skrypcie dałoby się wszystko łatwo ubić.

Do tego ten limit jest właśnie po to, by nie było to za łatwe, bo byłaby to gra dla przedszkolaka pod względem trudności.

Many jest bardzo dużo. Na tyle, by mag w walce miał spokojnie dużo potek mp do końca walki.

Naishukketsu
21-08-2016, 22:21
Jak opisałem w temacie, chodzi mi o zdjęcie limitu użycia mikstur życia i many w walce z bossami. Pomogło by to najbardziej początkującym graczom ze względu na trudności w walkach z bossami. Przykładowo walcząc z Nimfą gracz do 15 lvl ma maksymalnie 5 możliwości wyleczenia się podczas walki. Rozumiem że jest to sposób na zmuszenie graczy do walk w grupach jednakże obecnie trochę ciężko jest znaleźć kogoś kto mógłby w tym pomóc zaś limit drużynowy tylko utrudnia sprawę. Prosiłbym o zastanowienie się nad tą propozycją i z góry dziękuje za komentarze pod nią :eek:

Zdjęcie limitu zbyt ułatwiło by grę. Walki z bossami nie są trudne jeśli masz dobry ekwipunek, lub wysoki poziom.


Zanim napiszesz kolejną taką propozycję, wbij wyższy lvl.

Zgadzam się

Jeahok
21-08-2016, 22:24
Bossów nie da się bić w grupie, ich poziom trudności jest dostosowany do lvl'a na jakim "powinien" być zabity.
Na 15 lvlu masz 3x miks życia 1, 3x miks życia 2, 2x zdolność leczenie 1 i miks odnowienia 1.
Co to za gra bez wyzwań?

Rebellious
21-08-2016, 23:50
Zanim napiszesz kolejną taką propozycję, wbij wyższy lvl.


Dokładnie

- - - - - - - - - -


Bossów nie da się bić w grupie, ich poziom trudności jest dostosowany do lvl'a na jakim "powinien" być zabity.
Na 15 lvlu masz 3x miks życia 1, 3x miks życia 2, 2x zdolność leczenie 1 i miks odnowienia 1.
Co to za gra bez wyzwań?

Dokładnie

- - - - - - - - - -

Pomysł yy no głupi

YourShadow
22-08-2016, 00:20
Szkoda gadać, bez sensu.

GoldenkoPL
22-08-2016, 00:30
Temat zalozony przez 13 lvl który nie ma praktycznie zadnego pojecia o grze.Propozycja do kosza,wszystkie bossy da sie ubic nawet z tymi 3 potami kazdego rodzaju.

Harutotte
22-08-2016, 00:42
proponuje dodac zebysmy nie tracili itemow ani nic w walce z bossami to by ulatwilo tak sadze ze gre troche pozdrawiam i sorry ze tu ale propozycja podobna wiec dalem tu a skoro tamta sie nie przyjela to moze ta

SystemOfADown
22-08-2016, 01:14
proponuje dodac zebysmy nie tracili itemow ani nic w walce z bossami to by ulatwilo tak sadze ze gre troche pozdrawiam i sorry ze tu ale propozycja podobna wiec dalem tu a skoro tamta sie nie przyjela to moze ta

Myślę, że to wcale nie jest takie głupie i zachęciłoby do bicia bossów na niższych lvlach (w końcu dla takiego low lvla osłona czy odnówka to spory wydatek, a przy biciu po 10-30 razy ro już w ogóle)

Koridor
22-08-2016, 01:17
Zgodnie z propozycją podsyłam zdjęcie limitu użyć mikstur życia i many.
https://i.imgur.com/EgqmIB1.png
(jakby ktoś nie wiedział to te cyferki - 6 i 3)

Skoro wyjaśnione, to chyba do zamknięcia.

Noreen
22-08-2016, 01:17
proponuje dodac zebysmy nie tracili itemow ani nic w walce z bossami to by ulatwilo tak sadze ze gre troche pozdrawiam i sorry ze tu ale propozycja podobna wiec dalem tu a skoro tamta sie nie przyjela to moze ta

Kolejny bezsensowny pomysł i tak traci się itemki tak rzadko, że jest to niedostrzegalne.

SystemOfADown
22-08-2016, 01:26
Kolejny bezsensowny pomysł i tak traci się itemki tak rzadko, że jest to niedostrzegalne.
No co ty, ja potrafiłem wywalić połowe swoich potków na jednego bosa

Noreen
22-08-2016, 01:38
No co ty, ja potrafiłem wywalić połowe swoich potków na jednego bosa

Przecież musi to gdzieś mieć ujście, taki reset potek na bossach po przegranej byłby chyba zbyt przesadzony.

Rebellious
22-08-2016, 01:38
Kolejny bezsensowny pomysł i tak traci się itemki tak rzadko, że jest to niedostrzegalne.

Dużo mikstur się traci, jeśli nie możemy pokonać bossa, lecz mimo to nie dajemy za wygraną. Mimo wszystko jestem na nie.

Vanitas
22-08-2016, 01:53
Przykładowo walcząc z Nimfą gracz do 15 lvl ma maksymalnie 5 możliwości wyleczenia się podczas walki.
Po pierwsze nie pięć, ale siedem. Zapomniałeś o miksturach regeneracji, których można używać od 10 lvl. Po drugie natomiast początkowi gracze mogą bardzo szybko awansować. Jeżeli nie umiesz pokonać nimfy na 13 lvl, to poexpiej jeden lub dwa dni, aż będziesz miał 16 lub 17 poziom. Na takim poziomie z Nimfą nie powinieneś mieć żadnych problemów.


wszystkie bossy da sie ubic nawet z tymi 3 potami kazdego rodzaju.
Dokładnie. Skoro większość graczy nie ma żadnych problemów z pokonaniem wszystkich bossów, to tym samym nie ma żadnych obiektywnych powodów, aby znieść limit używania mikstur. Inaczej cała gra straciłaby sens. Jeżeli natomiast ktoś ma jakieś problemy to zawsze może zadać pytanie na forum lub też zapoznać się z dostępnymi poradnikami na MFO wiki.

Asasynek
22-08-2016, 02:56
Te limity użyć są celowo, aby walki nie były zbyt długie z graczami i zbyt łatwe z bossami.

Jeahok
22-08-2016, 22:24
oki, pogadalim, chyba koledze starczy opinii