PDA

Zobacz pełną wersję : event tvt



Magician
12-08-2016, 12:19
Witam, wpadłem na propozycję dodania do gry kolejnego eventu, wydaje mi się, że bardzo ciekawego i nieprzewidywalnego. Jako, że jak wszyscy wiemy TvT umiera byłby to event drużynowy.
Polegałby on na tym, że każdego uczestnika przydzielałoby do losowej 4-osobowej grupy i taką oto grupę należałoby ogarnąć i doprowadzić do zwycięstwa w walkach TvT. Można by było być w grupie dosłownie z każdym, chociaż możnaby dać jakieś ograniczenia, by nie powstawały grupy z 3-4 osobami z topki.

Po upływie czasu na zapis dostajemy informacje o tym, do jakiej grupy nas przydzieliło i z kim przyjdzie nam tym razem współpracować. Po wejściu do poczekalni dostajemy zaklęcia, gemy, zdolki, eq itd., ustalamy atry i od tego momentu mamy 30 minut na ogarnięcie drużyny, ustalenie, co kto bierze itd. Dostępny byłby handel między członkami grupy, tak więc jeżeli ktoś by wylosował np. 2 dobre pary butów to mógłby jedną z nich komuś oddać, tak samo z gemami, zdolkami itd. Jeżeli nie ma opcji typu 'ukryj graczy spoza grupy' to możnaby podzielić poczekalnię na sektory, każda grupa byłaby w swoim osobnym sektorze (żeby nie handlować z kimś spoza swojego składu). W poczekalni jak i w całym evencie nie byłby dostępny żaden kowal/jubiler ani sklepik z dodatkowym eq/gemami/zdolkami - jeżeli ktoś dostałby coś dla niego nieciekawego, to jedyną szansą byłaby wymiana między członkami grupy. Kluczem do zwycięstwa w evencie byłaby umiejętność współpracy z losowymi graczami. Jeżeli zaszłaby sytuacja, że jakaś osoba ciągle stosowałaby wyzwiska i psuła atmosferę to możnaby zakazać jej wstępu na event.

Mikstury myślę, że mogłyby się co walkę odnawiać (z jednym wyjątkiem, ale to zaraz), bo niektóre walki da się skończyć bardzo szybko (hiterzy), a inne mogłyby trwać bardzo długo, przez co powstałaby nieuczciwa przewaga mikstur. Myślę, że dostępne mogłyby być wszystkie mikstury ze sklepów + runy i kamienie.

Możnaby dodać przedmiot Mega-Eliksir (tzn. chyba już jest taki, ale nieużyty), który posiadałaby jedna osoba z każdej grupy i byłby on jednorazowy na cały event. Odnawiałby on HP i MP całej drużynie (czy do pełna to nie wiem), taka ostatnia szansa.

Co do uzbrojenia, to proponuję, by każdy dostawał 2 bronie, 1 zbroję, 1 hełm, 1 buty i 1 dodatek, a poza tym 2 inne losowe przedmioty (ale nie kolejne bronie) - czyli mogłaby wyjść sytuacja, że ktoś dostanie 3 zbroje itd. - wtedy można oddać nadmiar komuś innemu ze składu. Uzbrojenie to dostawałoby się z losowymi plusami.

Gemy - każdy dostawałby 10 gemów: 2 obrony lv2, 2 obrony magicznej lv2, 1 gem statusowy (losowy, ale bez gemów na zatrucie/skamienienie..) i 5 losowych gemów statystyk lv2 (hp/mp/def/defmag/atk/atkmag/luck/speed), od razu nabite (lub jeśli to niemożliwe, to gdzieś dać nabijaczkę). Niedopasowane gemy można wymieniać z członkami drużyny oczywiście.

Zdolki - 8 zdolek na osobę, w tym jedna obowiązkowo dwuslotowa (czyli jednej z nich nie założymy bez eq możliwości) i każdy dostawałby obowiązkowo ożywienie. Zdolki oczywiście jakieś do TvT, a nie, że ktoś dostanie drenaż/kurację. Przynajmniej jedna osoba z drużyny musiałaby dostać jakieś mega leczenie. Co do poświęcenia to myślę, że byłoby ciekawiej, gdyby miała ją tylko 1 osoba (ewentualnie dwie) ze składu, a pozostałe mogłyby w zamian dostać jakieś ciekawe obszarówki dostępne wyłącznie podczas eventu. (albo można też zrobić tak, że osoby z pośką mają 1 specjalną zdolkę, a bez mają dwie zdolki) Zdolności (poza ożywieniem) dostawałoby się w formie zwojów, aby móc nimi również handlować.

Co do nowych obszarówek i ogólnie zdolności, to mam takie wstępne pomysły: (maksymalnie jedna na osobę, i każdy w drużynie miałby inną, ewentualnie każdy dwie takie zdolki? Chyba by wyszło za dobrze, ale do ustalenia.)
Mega Normalizacja - wiadomo. Ciężko mi ocenić siłę takiej zdolności, gdyby wyszła za słaba to możnaby dorzucić obrażenia zwiększające się wraz z ilością zdjętych statusów? Użycie 1 na walkę, koszt ~100MP.
Toksyczne Cięcie - dla wojownika, mogłaby nadawać zatrucie na 2 tury i paraliż na 1 turę wszystkim przeciwnikom i zadaje obrażenia, 2 użycia.
Wodny Bąbel - dla maga, pomylenie na 1 turę z małą szansą + zadaje dmg, 2 użycia?
Powrót Feniksa - ożywia sojusznika z 100%HP/MP, nadaje mu regenerację i przyspieszenie na 2 tury. 1 użycie.
Mega Koncentracja - nadaje całej drużynie skupienie i mobilizację (zależnie od profesji) na 2 tury, 1 użycie.
Spartańska Furia - nadaje sojusznikowi furię i mobilizację na 3 tury i zdejmuje z niego ślepotę jeżeli ją ma, 1 użycie.
Mega Bryza - nadaje całej drużynie osłonę, osłonę magiczną i regenerację na 2 tury, 1 użycie.
Przeładowanie Mocy - naznacza przeciwnika ze skupieniem lub mobilizacją na śmierć, obniżając jego obrony i ułatwiając jego dobicie, 1 użycie.
Zapewne takich zdolek byłoby więcej, zapisałem swoje najciekawsze pomysły.

Walki odbywałyby się losowo, bez żadnego łapania, po prostu od razu twoja grupa walczyłaby z jakąś inną. Czas walki myślę, że 25min, a potem auto? I po każdej walce trochę czasu na ogarnięcie dalszej taktyki (5-10min?) Oczywiście aktywny antysabot, a jeżeli ktoś by i tak sabotował to można wykluczyć go z eventu.

Jeżeli jakiejś grupie zabrakłoby przeciwnika to mogłaby ona walczyć z drużyną NPC, która nie byłaby ani bardzo wymagająca, ani za słaba. Jej taktyka opierałaby się głównie na używaniu obszarówek i uniemożliwianiu dobijania graczom, jako, że nie jest (z tego co wiem) możliwe ożywianie NPC.

W przypadku, gdy ktoś się zapisze na event za późno i nie ma z kim być w ekipie, to prawdopodobnie nie będzie mógł on wtedy uczestniczyć w evencie, tak więc lepiej zapisywać się od razu. Chyba, że ktoś ma lepszy pomysł jak to rozwiązać.

Nagrody - trochę MF dla zwycięskiej grupy? (dostawałby je każdy członek grupy, a nie tylko 1 osoba, bo inaczej by nie chcieli współpracować "bo i tak na końcu padnę", może 20MF/osoba?) I oczywiście medaliki kolekcjonerskie. Ponadto dla wszystkich grup jakieś nagrody pocieszenia (50k golda+10żet/wygrana walka?) jako odpowiednik prezentów z IŚ. Osoby, które wygrałyby event kilka (5?) razy mogłyby otrzymywać Order Współpracy. Ranking byłby dla pojedynczych osób, a nie grup (bo grupy co event i tak byłyby inne). Żeby event się nie znudził to proponuję organizować go co 2 tygodnie, wtedy dłużej zachowałby świeżość, bo np. taki Król Góry jest dwa razy w tygodniu i już trochę rutyna się zrobiła, nie wspominając o Igrzyskach.

Pomysł powstał z mojej inicjatywy oraz konsultacji z innymi graczami z mojej drużyny i Asasynka. O wielu rzeczach mogliśmy zapomnieć, więc chętnie wysłucham czego brakuje.

Kaczorrr
12-08-2016, 12:22
Jak najbardziej WIELKIE ZA!

każdą tego typu propozycje popieram ,nie czytałem ale dość ciekawe ;D

PS. Admini też nie czytajo...

tyg
12-08-2016, 12:24
Jestem Za, jak każdy wie bójki i różnego rodzaju tvt (nie wliczając iś) wymarło wraz z wprowadzeniem Devos.
Na taki event z racji że byłby on co 2 tygodnie przychodziłby według mnie dużo osób.
Popieram.

Coorren
12-08-2016, 12:29
Wracając do tego, jęsli ktoś nie zdąży się zapisać, moim zdaniem, najlepszym rozwiązaniem byłoby, żeby dany gracz, trafił do losowej grupy, albo do grupy, w której brakuje jednego gracza:confused:. Ale pomysł, bardzo dobry :).

Elitek
12-08-2016, 12:30
Absolutnie jestem za! Dziś TvT umiera a takie coś mogłoby to ożywić ;D Ale można by zrobić tak że do tego eventu może się zgłaszać zarówno: Drużyna (4-osoby) i zwykli gracze co drużyny nie mają i im mogli by się po prostu losować ci którzy też nie mają drużyny ;)

Spaav
12-08-2016, 12:32
Jestem na nie, ponieważ nie widze konieczności robienia kolejnej mini gierki dla graczy. Proponuje, aby administracja skupiła się tylko i wyłącznie na wprowadzeniu kolejnego miasta, które jeszcze nie jest gotowe. Wtedy można pomyśleć o czymś nowym, przy czym będzie można spokojnie czekać na azarad ;_; #niedoczekamysięnigdy

Propozycja nie jest zła. Tylko czas to pieniądż.

Tatsumaru
12-08-2016, 12:32
Na nie

Magician
12-08-2016, 12:33
Absolutnie jestem za! Dziś TvT umiera a takie coś mogłoby to ożywić ;D Ale można by zrobić tak że do tego eventu może się zgłaszać zarówno: Drużyna (4-osoby) i zwykli gracze co drużyny nie mają i im mogli by się po prostu losować ci którzy też nie mają drużyny ;)

Tyle, że właśnie zabawa w tym evencie ma polegać, że dostajemy nieznanych nam graczy, może nawet takich za którymi nie przepadamy i jesteśmy zmuszeni z nimi współpracować

Alvi
12-08-2016, 12:33
Absolutnie jestem za! Dziś TvT umiera a takie coś mogłoby to ożywić ;D Ale można by zrobić tak że do tego eventu może się zgłaszać zarówno: Drużyna (4-osoby) i zwykli gracze co drużyny nie mają i im mogli by się po prostu losować ci którzy też nie mają drużyny ;)

To by bylo jak is tylko z losowaniem czego innego a chodzi o to by z innymi graczami wygrac z ktorymi sie nie gra razem :) na tak fajny pomysl.

PlayMaster
12-08-2016, 12:36
Na tak teraz mało kto chce 4v4

Magician
12-08-2016, 12:39
Jestem na nie, ponieważ nie widze konieczności robienia kolejnej mini gierki dla graczy. Proponuje, aby administracja skupiła się tylko i wyłącznie na wprowadzeniu kolejnego miasta, które jeszcze nie jest gotowe. Wtedy można pomyśleć o czymś nowym, przy czym będzie można spokojnie czekać na azarad ;_; #niedoczekamysięnigdy

Propozycja nie jest zła. Tylko czas to pieniądż.

Wprowadzone oczywiście nie musi być to teraz, jeśli zostałoby dobrze przyjęte przez graczy i dopracowane to choćby i dopiero po update mogłoby być wprowadzone

- - - - - - - - - -


Na nie

Prosiłem o uwagi i zachęcam do dyskusji, a nie coś takiego, że nie bo nie, może mógłbyś chociaż uzasadnić dlaczego jesteś na nie ?

Rebellious
12-08-2016, 12:40
Po 1: co 2 tygodnie? Lepiej chyba co tydzień, nie jest aż tak źle z Igrzyskami, przecież dużo osób przychodzi. (najlepiej w piątek o 19.00/20.00 co tydzień)
Po 2: z tym, że jeśli ktoś nie będzie miał grupy na event, bo była nieparzysta ilość graczy, można zrobić, że wrzuca go do jakiejś grupy jako 5 osobę, wtedy co rundę jakaś inna osoba zostaje w poczekalni i po prostu czeka.
Po 3: to jest top pvp, a większość osób grających pod pvp albo nie gra tvt, albo nie jest mocna w tej rywalizacji. Więc raczej ograniczenia nie są tu potrzebne.


Do reszty nie mam żadnych zastrzeżeń, pomysł oczywiście na tak. Mam nadzieję, że wejdzie wkrótce (albo w ogóle wejdzie ;d)

Coorren
12-08-2016, 12:45
Po 1: co 2 tygodnie? Lepiej chyba co tydzień, nie jest aż tak źle z Igrzyskami, przecież dużo osób przychodzi. (najlepiej w piątek o 19.00/20.00 co tydzień)
Po 2: z tym, że jeśli ktoś nie będzie miał grupy na event, bo była nieparzysta ilość graczy, można zrobić, że wrzuca go do jakiejś grupy jako 5 osobę, wtedy co rundę jakaś inna osoba zostaje w poczekalni i po prostu czeka.
Po 3: to jest top pvp, a większość osób grających pod pvp albo nie gra tvt, albo nie jest mocna w tej rywalizacji. Więc raczej ograniczenia nie są tu potrzebne.


Do reszty nie mam żadnych zastrzeżeń, pomysł oczywiście na tak. Mam nadzieję, że wejdzie wkrótce (albo w ogóle wejdzie ;d)

Popieram, lepiej żeby było co tydzień :)

Clover
12-08-2016, 12:50
i jesteśmy zmuszeni z nimi współpracować

A potem nagle dziwne, że w co 3ciej drużynie saboty będą...

Magician
12-08-2016, 12:52
Po 1: co 2 tygodnie? Lepiej chyba co tydzień, nie jest aż tak źle z Igrzyskami, przecież dużo osób przychodzi. (najlepiej w piątek o 19.00/20.00 co tydzień)
Po 2: z tym, że jeśli ktoś nie będzie miał grupy na event, bo była nieparzysta ilość graczy, można zrobić, że wrzuca go do jakiejś grupy jako 5 osobę, wtedy co rundę jakaś inna osoba zostaje w poczekalni i po prostu czeka.
Po 3: to jest top pvp, a większość osób grających pod pvp albo nie gra tvt, albo nie jest mocna w tej rywalizacji. Więc raczej ograniczenia nie są tu potrzebne.


Do reszty nie mam żadnych zastrzeżeń, pomysł oczywiście na tak. Mam nadzieję, że wejdzie wkrótce (albo w ogóle wejdzie ;d)

Są duże nagrody, dla zwycięzców po 20 mf dla 4 graczy, więc co tydzień takie nagrody to by było raczej za dużo i co 2 tygodnie to też większa motywacja i oczekiwanie, nie chcemy też chyba tego, żeby się znudziło za szybko.

Rebellious
12-08-2016, 12:52
A potem nagle dziwne, że w co 3ciej drużynie saboty będą...

Za sabot jest wykluczenie - proponuje stałe.

Fannindel
12-08-2016, 13:02
Ogólnie jestem na tak,ale prace nad tym niech zaczną dopiero po powstaniu Nordi.
Zresztą skoro już "prawie" wszystko przygotowałeś to mógłbyś również mapę "przykładową" zrobić,lub chociaż jej część.
MOP bardzo ładnie zaprezentował Króla Góry,kilka zdjęć które świetnie wyglądały dodatkowo "podjarało" graczy.

Tatsumaru
12-08-2016, 13:17
Prosiłem o uwagi i zachęcam do dyskusji, a nie coś takiego, że nie bo nie, może mógłbyś chociaż uzasadnić dlaczego jesteś na nie ?


Są już IŚ, jest KG.

Admini teraz mają całkiem inne zajęcie, o wiele ważniejsze.
Wejdą turnieje PvP jak i TvT to będziesz miał walki, a jak Ci się piekli do bójek to organizuj jak kiedyś ktoś tam organizował.

Rebellious
12-08-2016, 13:23
Są już IŚ, jest KG.

Admini teraz mają całkiem inne zajęcie, o wiele ważniejsze.
Wejdą turnieje PvP jak i TvT to będziesz miał walki, a jak Ci się piekli do bójek to organizuj jak kiedyś ktoś tam organizował.

KG to event pvp, więc nie każdemu przypadł do gustu, wiele osób nie lubi walk 1v1. Czyli oni mają tylko raz w tygodniu IŚ, a KG jest dwa razy w tygodniu. Czyli byłoby sprawiedliwie, gdyby ten event doszedł, tym bardziej, że byłby on raz na dwa tygodnie..

Magician
12-08-2016, 13:25
Są już IŚ, jest KG.

Admini teraz mają całkiem inne zajęcie, o wiele ważniejsze.
Wejdą turnieje PvP jak i TvT to będziesz miał walki, a jak Ci się piekli do bójek to organizuj jak kiedyś ktoś tam organizował.

Igrzyska Śmierci nie każdemu się podobają, w tym evencie mogliby wygrywać nawet niezbyt znani gracze i o to w tym chodzi, że nie byłoby coś takiego, że wygrywałaby topka cały czas, która mogłaby już odpadać po 1 walce z powodu braku zgrania z nieznanymi im graczami, poza tym ile można, ciągle iś i iś, wielu osobom się na pewno już znudziły, kg, event pvp, dziwne nawiązanie, skoro mowa o tvt

Tatsumaru
12-08-2016, 13:30
KG to event pvp, więc nie każdemu przypadł do gustu, wiele osób nie lubi walk 1v1. Czyli oni mają tylko raz w tygodniu IŚ, a KG jest dwa razy w tygodniu. Czyli byłoby sprawiedliwie, gdyby ten event doszedł, tym bardziej, że byłby on raz na dwa tygodnie..

Ktoś kto nie lubi PvP to ma coś takiego jak bójki, gdzie może sobie walczyć kiedy chce i z kim chce, ale jakoś osoby które je lubią nie pieklą się do tego.

Alvi
12-08-2016, 13:32
Ktoś kto nie lubi PvP to ma coś takiego jak bójki, gdzie może sobie walczyć kiedy chce i z kim chce, ale jakoś osoby które je lubią nie pieklą się do tego.

Nie, nie moze z kim chce poniewaz sa ograniczenia lv.

Xez
12-08-2016, 13:36
Jestem za. Osobiście bardziej przepadam za walkami w stylu TvT, niż PvP. Zresztą zawsze można by te "eventy" rozdzielić czasowo. Np Event TvT-Poniedziałek/Piątek, KG-Środa i Sobota tak jak jest i iś Niedziela, tak jak jest, Chętnie bym to wypróbował. ;)

Magician
12-08-2016, 13:36
Ktoś kto nie lubi PvP to ma coś takiego jak bójki, gdzie może sobie walczyć kiedy chce i z kim chce, ale jakoś osoby które je lubią nie pieklą się do tego.

Być może jest wielu graczy, którzy się palą do tego, lecz niestety nie posiadają eq ? A w evencie tym dostaje się losowe, więc każdy jest z równymi szansami i przede wszystkim liczy się to, żeby dobrze się dogadywać z losowymi graczami, gdyż będzie to klucz do zwycięstwa, walczenie ciągle z tymi samymi osobami nie jest również arcyciekawe, a sądzę, że ten event wzbudziłby duże zainteresowanie ze względu na ogromną nieprzewidywalność.

Leonardo
12-08-2016, 13:38
KG to event pvp, więc nie każdemu przypadł do gustu, wiele osób nie lubi walk 1v1. Czyli oni mają tylko raz w tygodniu IŚ, a KG jest dwa razy w tygodniu. Czyli byłoby sprawiedliwie, gdyby ten event doszedł, tym bardziej, że byłby on raz na dwa tygodnie..

Według twojego toku rozumowania, sprawiedliwie byłoby usunąć też zarówno KG jak i IŚ ^_^
Także za twoje argumenty to już podziękujemy.

A teraz przejdźmy do meritum:

Sam pomysł przymusowej kooperacji całkiem szlachetny, ale nierealny. Przymus dla każdego z drużyny bycia online, bo inaczej zwyzywają od sabotów i zablokują dostęp do turnieju? Zbyt brutalne w wykonaniu. Jak odróżnisz kogoś komu odcięto właśnie prąd od kogoś kto specjalnie się wylogował, aby wasza drużyna nie wyszła w pełnym składzie? Z miłą chęcią posłucham.

Edit: Z tym terminarzem to kogoś też pogrzało. Mi osobiście 2 wieczory przy mfo to wystarczająco, a wy chcecie mieć ich 5 (czy tam 4) xD

asasynek fiut
12-08-2016, 13:40
Jestem za. Każdy może mieć równe szanse.:rolleyes:

Luxferre
12-08-2016, 13:41
Pomysł świetny, ale co 2 tygodnie to za rzadko, poza tym mogłoby się mylić. Zawsze można zmniejszyć nagrodę, jeśli 20 MF to za dużo, tym bardziej że i tak raczej nie wygrywałyby ciągle te same osoby. No i i tak nie przejdzie, bo raczej nikt się tym nie będzie chciał zająć. A szkoda.

Tatsumaru
12-08-2016, 13:41
Przewidywalność byłaby dokładnie taka sama, na KG też każdy ma osobne eq, a w 90% przypadkach do finałów dochodzą prosi.

Tutaj by było jeszcze bardziej zagmatwane bo było w stylu IŚ, saboty, przekupstwa itp.

Ponadto na IŚ nikt nie każe walczyć ciągle z tymi samymi osobami, ale jak 1 drużyna składa się z 20 członków, a na IŚ chodzi 40 osób to zbytnio nie ma co się dziwić są walki ciągle te same.

Magician
12-08-2016, 13:42
Według twojego toku rozumowania, sprawiedliwie byłoby usunąć też zarówno KG jak i IŚ ^_^
Także za twoje argumenty to już podziękujemy.

A teraz przejdźmy do meritum:

Sam pomysł przymusowej kooperacji całkiem szlachetny, ale nierealny. Przymus dla każdego z drużyny bycia online, bo inaczej zwyzywają od sabotów i zablokują dostęp do turnieju? Zbyt brutalne w wykonaniu. Jak odróżnisz kogoś komu odcięto właśnie prąd od kogoś kto specjalnie się wylogował, aby wasza drużyna nie wyszła w pełnym składzie? Z miłą chęcią posłucham.

Pojedyncze przypadki dawania auto nie byłyby karalne, ale jak ktoś to robi bardzo często, na każdym evencie, marnuje miksy ewidentnie wtedy by był karany

Leonardo
12-08-2016, 13:47
Co xD
Poproszę o definicję marnowania miksów. Bo ktoś nie będzie wykonywał poleceń to od razu wypad?
Wystarczy być online i "spóźniać się" z ruchami.
Chcesz karać za błędy w skrypcie?

Magician
12-08-2016, 13:47
Przewidywalność byłaby dokładnie taka sama, na KG też każdy ma osobne eq, a w 90% przypadkach do finałów dochodzą prosi.

Tutaj by było jeszcze bardziej zagmatwane bo było w stylu IŚ, saboty, przekupstwa itp.

Ponadto na IŚ nikt nie każe walczyć ciągle z tymi samymi osobami, ale jak 1 drużyna składa się z 20 członków, a na IŚ chodzi 40 osób to zbytnio nie ma co się dziwić są walki ciągle te same.

Co innego jak cała drużyna (w przypadku kg jednoosobowa) składa się ze znanych graczy to jest to przewidywalne, a co innego jak masz u siebie totalnie nieznanych sobie graczy, no to wiesz, w takich przypadkach nie wiadomo kto może wygrać, co się może stać, nie będzie na pewno perfekcyjnego zgrania

musaraj
12-08-2016, 13:48
Mam propozycję: Można by też zorganizować event, że gracze mogliby ze sobą walczyć druzynowo co tydzień, bez żadnych ochron (nawet wykupiona jako usługa by znikała). Żeby nie było dziwnych walk 4v1 można by ustawić, że co najwyżej jedna osoba przewagi po którejkolwiek stronie. Raczej większość graczy by walczyła 4v4 w efekcie, ugadywano by się w drużyny itp. Do tego jakiś antysabot, żeby nie było sabotaży.
Kto przegra walkę - odpada i tak się walczy dopóki te drużyny się nie zmniejszą, zostanie mniej graczy, w końcu jeden gracz - i on wygrywa event.

Taki event mógłby się rozgrywać raz w tygodniu, dajmy na to w niedzielę o 20.

Co wy na to?

Kaczorrr
12-08-2016, 13:49
W tym evencie raczej chodzi ,aby każdy wygrywał walke dla siebie ,kosztem tego nie czy się kogoś lubi czy nie ,tylko trzeba z nim współpracować.

Magician
12-08-2016, 13:51
Co xD
Poproszę o definicję marnowania miksów. Bo ktoś nie będzie wykonywał poleceń to od razu wypad?
Wystarczy być online i "spóźniać się" z ruchami.
Chcesz karać za błędy w skrypcie?

Leczenie się lub kogoś z naszej ekipy przy bardzo wysokim hp, takiego czegoś nie można nazwać błędem skryptu, skrypt bezobsługowy raczej czegoś takiego nie odwala

Tatsumaru
12-08-2016, 13:51
W tym evencie raczej chodzi ,aby każdy wygrywał walke dla siebie ,kosztem tego nie czy się kogoś lubi czy nie ,tylko trzeba z nim współpracować.

to jak IŚ, jest drużyna i każdy pracuję na osobę, która ma kolejkę :) Dokładnie można by było robić tutaj, poprzez lamienie itp.

Xez
12-08-2016, 13:51
Mam propozycję: Można by też zorganizować event, że gracze mogliby ze sobą walczyć druzynowo co tydzień, bez żadnych ochron (nawet wykupiona jako usługa by znikała). Żeby nie było dziwnych walk 4v1 można by ustawić, że co najwyżej jedna osoba przewagi po którejkolwiek stronie. Raczej większość graczy by walczyła 4v4 w efekcie, ugadywano by się w drużyny itp. Do tego jakiś antysabot, żeby nie było sabotaży.
Kto przegra walkę - odpada i tak się walczy dopóki te drużyny się nie zmniejszą, zostanie mniej graczy, w końcu jeden gracz - i on wygrywa event.

Taki event mógłby się rozgrywać raz w tygodniu, dajmy na to w niedzielę o 20.

Co wy na to?

W Niedziele o 20 masz iś ziom :D

Tatsumaru
12-08-2016, 13:52
Leczenie się lub kogoś z naszej ekipy przy bardzo wysokim hp, takiego czegoś nie można nazwać błędem skryptu, skrypt bezobsługowy raczej czegoś takiego nie odwala

Istnieją takie skrypty jak sabotujące, które mogą leczyć miksami lv4 nawet jak przeciwnik ma high hp.
Inny przykład zamiast dobić może leczyć lub uderzać inna osobę.

- - - - - - - - - -


W Niedziele o 20 masz iś ziom :D

Nie zrozumiałeś aluzji.

Magician
12-08-2016, 13:55
Mam propozycję: Można by też zorganizować event, że gracze mogliby ze sobą walczyć druzynowo co tydzień, bez żadnych ochron (nawet wykupiona jako usługa by znikała). Żeby nie było dziwnych walk 4v1 można by ustawić, że co najwyżej jedna osoba przewagi po którejkolwiek stronie. Raczej większość graczy by walczyła 4v4 w efekcie, ugadywano by się w drużyny itp. Do tego jakiś antysabot, żeby nie było sabotaży.
Kto przegra walkę - odpada i tak się walczy dopóki te drużyny się nie zmniejszą, zostanie mniej graczy, w końcu jeden gracz - i on wygrywa event.

Taki event mógłby się rozgrywać raz w tygodniu, dajmy na to w niedzielę o 20.

Co wy na to?

Na igrzyskach ogarnięte drużyny wbijają do siebie natychmiast, więc to żadna nieprzewidywalność porównując do mojego pomysłu

- - - - - - - - - -


to jak IŚ, jest drużyna i każdy pracuję na osobę, która ma kolejkę :) Dokładnie można by było robić tutaj, poprzez lamienie itp.

Jednorazowe lamienie a robienie tego samego za każdym razem to różnica

Leonardo
12-08-2016, 13:56
Leczenie się lub kogoś z naszej ekipy przy bardzo wysokim hp, takiego czegoś nie można nazwać błędem skryptu, skrypt bezobsługowy raczej czegoś takiego nie odwala

Nie, bo wcale skrypt może nie zawierać malutkiego błędu (lol ile ja miałem błędów w skryptach na kg robionych na szybko podczas przerw), który zamiast cel automatyczny ma cel przeciwnik. Albo ma pomylony jeden znak mniejszości na większości.
Wcale.

Kaczorrr
12-08-2016, 13:56
Chodziło mi bardziej o zniesienie uprzedzeń między graczami sporo osób je do siebie ma ,ale fakt tu nikt nie walczy fair play

asasynek fiut
12-08-2016, 13:58
Pomysł jest dobry wykonanie jeszcze nie.

musaraj
12-08-2016, 14:00
Na igrzyskach ogarnięte drużyny wbijają do siebie natychmiast, więc to żadna nieprzewidywalność porównując do mojego pomysłu

Możesz zamknąć oczy i pomagać przypadkowym osobom. Jak jeszcze chodziłem na IŚ, to grałem sam, wbijałem do osób które wygladąły w miarę przekonująco.

A losowanie? Zdajesz sobie sprawę jak bardzo rośnie w takich chwilach frustracja? Jak wiele by było narzekania "boże ale randomów mi wylosowano"? Ludzie którzy są "za" robią to tylko dlatego, że pojawi się nowy event, dodatkowa pula MF do wzięcia. Gdybyś zaproponował event wyścigów postaciami po długiej labiryntowatej losowo tworzonej mapie losowo, gdzie każda postać ma losowo liczony dodatkowy współczynnik do szybkości, to gracze wciąż byliby za - bo to zawsze coś.


Dla mnie ten event jest zbędny - jest IŚ. One same w sobie też już są losowe. Może lepiej zrobić losowanie zwycięzcy?

Tatsumaru
12-08-2016, 14:01
Jednorazowe lamienie a robienie tego samego za każdym razem to różnica


Wystarczy że co tydzień ktoś inny by tak robił, a przy 10-20 osobach z 1 drużyny nikt nie miałby prawa się przyczepić

MasterOfPuppets
12-08-2016, 14:01
Czysto teoretycznie realne do wykonania, praktycznie niesie ze sobą ogromną ilość problemów natury ludzkiej.

1. Długość walk TvT. Nie zakończone mocnym combosem będą się strasznie wydłużać. Wymuszanie auto dla TvT to taki cios w plecy, bo auto w TvT to jest jeden wielki chaos. Długie rundy -> ktoś kończy szybko to czeka ogromną ilość czasu.
2. Wymagana jest losowość w doborze naszej grupy. Zgranie i wiedza znaczą więcej niż ekwipunek w TvT.
3. Czas trwania eventu:
a) Brakuje już takich wolnych dni: sobota,niedziela i "środek tygodnia" zajęte.
b) Jeżeli nie chcemy przyspieszać do granic walk to event będzie bardzooo długi.
c) Co zrobić z niepodzielną przez 4 liczbą graczy?

trochę tutaj problemów powstaje

Magician
12-08-2016, 14:03
Poza tym jak napisałem na początku, wiele rzeczy jest do dopracowania, skoro potraficie znaleźć luki, możecie też znaleźć sposób by je zatkać Chodziło mi bardziej o samą ocenę pomysłu, czy wgl jest jakakolwiek szansa, by taki event się pojawił w bardziej dopracowanej formie

Leonardo
12-08-2016, 14:03
Może po prostu ciut urozmaicić iś. Nie ma sensu tworzyć niczego nowego.
Dodać poczekalnię ala kg, losowe eq, gracze nie widzą swoich Nicków.
Można z tego zrobić istną pamięciówkę - trzeba zapamiętać która postać z przeciwników to mag, która to woj.
I oczywiście gracze nie musieliby zdradzać swoich Nicków (oczywiście potem w raportach wszystko byłoby jasne).

Każdy miałby ten sam standardowy outfit (kobiety też. - będzie równouprawnienie!)

Wprowadziłoby to dodatkowe elementy taktyki. Trzeba by wybadać obronę każdego przeciwnika, a nie z pamięci przywoływać atrybuty

musaraj
12-08-2016, 14:15
Może po prostu ciut urozmaicić iś. Nie ma sensu tworzyć niczego nowego.
Dodać poczekalnię ala kg, losowe eq, gracze nie widzą swoich Nicków.
Można z tego zrobić istną pamięciówkę - trzeba zapamiętać która postać z przeciwników to mag, która to woj.
I oczywiście gracze nie musieliby zdradzać swoich Nicków (oczywiście potem w raportach wszystko byłoby jasne).

Każdy miałby ten sam standardowy outfit (kobiety też. - będzie równouprawnienie!)

Wprowadziłoby to dodatkowe elementy taktyki. Trzeba by wybadać obronę każdego przeciwnika, a nie z pamięci przywoływać atrybuty
A outfit będzie męski czy żeński?

Dorek
12-08-2016, 14:16
A jak dla mnie pomysł fajny i graty dla magiciana za pomysł.

Moją propozycją natomiast jest drugi termin iś jak wiadomo KG ma 2 terminy środę i sobotę ( i wgl ten event trwa x2 dłużej niż IŚ)
Więc igrzyska można by dać w piątek / czwartek / wtorek. no ale jak tam chcecie.

Co do propozycji magiciana ja jestem za

Tatsumaru
12-08-2016, 14:18
Dodawanie kolejnych dni jest bez sensu, tym bardziej, że skończą się wakacje i pewnie połowa z was nie już nie będzie tak aktywna.

3 wieczory z MFO jak pisał Leonardo to już wystarczająco.

Leonardo
12-08-2016, 14:18
Proponuje czarny z zawinięta głową chustą.

A tak na poważnie to doda się jakiś czarny outfit ze znakiem zapytania na brzuchu (chyba nawet taki jest gdzieś - jak nie to zrobi się odpowiedni konkursik na fb :v )

Magician
12-08-2016, 14:27
Czysto teoretycznie realne do wykonania, praktycznie niesie ze sobą ogromną ilość problemów natury ludzkiej.

1. Długość walk TvT. Nie zakończone mocnym combosem będą się strasznie wydłużać. Wymuszanie auto dla TvT to taki cios w plecy, bo auto w TvT to jest jeden wielki chaos. Długie rundy -> ktoś kończy szybko to czeka ogromną ilość czasu.
2. Wymagana jest losowość w doborze naszej grupy. Zgranie i wiedza znaczą więcej niż ekwipunek w TvT.
3. Czas trwania eventu:
a) Brakuje już takich wolnych dni: sobota,niedziela i "środek tygodnia" zajęte.
b) Jeżeli nie chcemy przyspieszać do granic walk to event będzie bardzooo długi.
c) Co zrobić z niepodzielną przez 4 liczbą graczy?

trochę tutaj problemów powstaje

1. No cóż, można by skrócić walki do np. 15 minut, a poza tym to uniemożliwić grę defensywna (osłonki itp.) a bardziej promować agresywna grę (dodając rożne obszarówki mogące odwrócić przebieg walki), można tez ograniczyć ilość mikstur jeszcze bardziej
3.
a) event miałby być co 2 tygodnie, wiec można wyrzucić is i będzie na zmianę
b) na wykonanie tury 10 sekund ?
c) tu no w niegrzeczny sposób ci gracze po prostu nie mogą wziąć udziału, bo dodawanie npc to chyba bezsens

Tatsumaru
12-08-2016, 14:33
1
bez oslonek itp. bez miksow i bez eq moze od razu :)

3a
nie

3b
10 sek na ruch na TvT walczac z losowymi graczami :x
nawet nie ma kiedy przeczytac co ktos napisze

3c
niesprawiedliwe

Magician
12-08-2016, 14:37
1
bez oslonek itp. bez miksow i bez eq moze od razu :)

3a
nie

3b
10 sek na ruch na TvT walczac z losowymi graczami :x
nawet nie ma kiedy przeczytac co ktos napisze

3c
niesprawiedliwe

Zaproponuj rozwiązanie od siebie skoro tak dobrze potrafisz znajdywać wszystkie luki :)

Leonardo
12-08-2016, 14:41
W sumie co do 3a byłbym na tak.
Nie zmieni to liczby eventów w tygodniu, a na pewno zapewni to ciekawe urozmaicenie.
Natomiast w całej reszcie rację ma weluś.
Zauważcie że jeżeli skorzystamy z mojego sposobu to czas iś przedłuży się o czas poczekalni + 20 minut -problem nr.1 oraz 3b rozwiązany.
Nie będziemy przypisani do żadnej 4'rki - czyli problem 3c wyeliminowany.

A co do 2. No cóż gracze będą się uczyć poprzez błędy. Oczywiście tutaj tylko jedno życie, nie wychodzimy na żadne przerwy.
I wszystkie miksy zagwarantowane.

Tatsumaru
12-08-2016, 15:16
Zaproponuj rozwiązanie od siebie skoro tak dobrze potrafisz znajdywać wszystkie luki :)

Nie muszę nic proponować bo mi pasuje to co jest teraz.

Koridor
12-08-2016, 17:00
Pomysł zacny, ale jak już wspomniano ma masę problemów związanych z faktyczną rozgrywką głównie ze względu na nastawienie graczy.

Saboty (we wszelakiej formie) są o tyle problemowe, że nie dość, iż ciężko obiektywnie ocenić większość sytuacji, to trzeba je kontrolować ręcznie - nikt tego nie będzie robił. Sam ten problem jest głównym przeciwnikiem takiego eventu.
Nie wiem jak teraz się trzymają igrzyska, ale jeśli nie jest z nimi źle (ze względu na działania sabotujące) to może byłaby szansa na powodzenie również tego eventu.

Podobieństwo do KG.
W KG łut szczęścia głównie powoduje efekt tego "jak dobrze nam wylosowało". Obawiam się, że tutaj przy nieodpowiednim nastawieniu części graczy może dojść do efektu podobnie-przeciwnego: "jak bardzo źle nam wylosowało". To z kolei niszczy fun płynący z losowości. Nie mówię tu o złym pojedynczym losowaniu, a o tym, że gracz musi częściej trafiać dobre rzeczy niż złe, aby był zadowolony z tej losowości. Tak to działa.
Jak ktoś czwarty raz pod rząd trafi do teamu, gdzie ktoś wyjdzie/rozłączy go, to pewnie już da sobie spokój z eventem.
To głównie zależy od nastawienia graczy, a zarazem jest od tego za bardzo zależne. To źle.

Jeśli chodzi o drużyny sabotujące tworzone pod ten event. To z tym jest już lepiej. Bo jaka jest szansa, że 4 osoby z tej "drużyny" trafią do 1 teamu? Niewielka. A jeśli trafią po 2-3, to będą chcieli wygrać - te 1-2 osoby, które z nimi będą, mogą być spokojne. Problemem są pojedyncze, toksyczne jednostki lub z problemami z połączeniem.

Czas eventu jest tu małym problemem. Czas rundy 30-40 min, gdzie łącznie teamów jest mało, to chyba wystarczająco mało. Pewnie byłoby z 8-16 drużyn. Co da bodajże 6 rund w najgorszym przypadku (wersja z 2 życiami). Maks. 3-4h + przygotowanie początkowe. Bez żyć: maks. 2-2.5h + przygotowanie.

Mimo wszystko IMO za dużo problemów, a efekt niekoniecznie zadowalający.
Lepiej poświęcić ten czas na inne rzeczy. Wolę Gildie.

Fannindel
12-08-2016, 17:49
Wolę Gildie.

Ja tam wolę Nordie,czekamy ! :D

Dorek
12-08-2016, 18:39
Tak jak wspomniał koridor już lepiej czekać na te gildie mam nadzieje że w końcu je zrobicie ;)

Rebellious
13-08-2016, 11:43
Tak jak wspomniał koridor już lepiej czekać na te gildie

To ile lat ktoś się orientuje? Bo nie wiem jak się nastawić xD

Press
13-08-2016, 11:48
To ile lat ktoś się orientuje? Bo nie wiem jak się nastawić xD

Upek ma być pod koniec roku, to może wtedy wejdą też gildie? :D

Qwiker
13-08-2016, 12:30
Pomysł fajny, ale chyba dostałbym szału gdybym 4 razy pod rząd trafił do 3 randomów, którzy próbują paraliż ściągać kroplami do oczu...

Fannindel
13-08-2016, 12:31
Pomysł fajny, ale chyba dostałbym szału gdybym 4 razy pod rząd trafił do 3 randomów, którzy próbują paraliż ściągać kroplami do oczu...

haha paraliż ściągać kroplami XD normalnie jak ta typiara z kanału Kim Chi gdzie opowiadała jak głowę do sedesu wkładała i spuszczała wode haha xd

Clover
13-08-2016, 14:34
Pomysł fajny, ale chyba dostałbym szału gdybym 4 razy pod rząd trafił do 3 randomów, którzy próbują paraliż ściągać kroplami do oczu...

Albo mag zdejmuje SB ślepotę, bo "nie lubi nosić okularów" -_-

- - - - - - - - - -

Podczas gdy ja nie mogę bić, bo jestem ślepym wojem

Hubiotka
13-08-2016, 14:37
Pomysł jak najbardziej spoko i mam nadzieje że zostanie wprowadzony do gry choćby nawet za rok ale żeby był ;)
Kurcze miałam jakąś uwagę ale zapomniałam, no nic jak sobie przypomnę to napisze.

Alvi
13-08-2016, 14:47
Pomysł jak najbardziej spoko i mam nadzieje że zostanie wprowadzony do gry choćby nawet za rok ale żeby był ;)
Kurcze miałam jakąś uwagę ale zapomniałam, no nic jak sobie przypomnę to napisze.

Najlepiej razem z nordia zeby ktos z 66lv mogl sobie trafic do druzyny osobe z 80lv :)

Rebellious
14-08-2016, 22:50
Najlepiej razem z nordia zeby ktos z 66lv mogl sobie trafic do druzyny osobe z 80lv :)

Nom to byłoby OP tak trafić.

Clover
15-08-2016, 01:33
Nom to byłoby OP tak trafić.

raczej do rzyci, bo taka osoba by osłabiała drużynę...

Rebellious
15-08-2016, 09:09
raczej do rzyci, bo taka osoba by osłabiała drużynę...

Aha i tak by wygrali lol. 65 mieliby prawie wszyscy.

Hiter
15-08-2016, 10:35
Jestem przeciw, cały czas szukam ludzi do walki tvt to mało kto chce. Za mało osób chętnych i już 4/5 event w tygodniu ? Głupota.
A jeśli ktoś na prawdę chce walczyć tak jak ty wyraziłeś chęć to da rade powalczyć ponieważ widać to po bojkach, pojedynkach.
Dodatkowo ma być up odnośnie drużyn,gildii, rankingów.

Magician
15-08-2016, 11:24
Jestem przeciw, cały czas szukam ludzi do walki tvt to mało kto chce. Za mało osób chętnych i już 4/5 event w tygodniu ? Głupota.
A jeśli ktoś na prawdę chce walczyć tak jak ty wyraziłeś chęć to da rade powalczyć ponieważ widać to po bojkach, pojedynkach.
Dodatkowo ma być up odnośnie drużyn,gildii, rankingów.

Ranking drużynowy jest bezużyteczny to skąd zdziwienie, że nikt nie chce walczyć, skoro nawet żetony się nie zwracają tak jak w pvp za wygraną lub połowę za przegraną, gildie nikt nie wie co w nich będzie i kiedy będą, tak jak pisałem w evencie tym z pewnością nie wygrywałaby cały czas topka, zresztą zostały niestety znalezione słuszne problemy na które trudno jest coś poradzić (MOP i Koridor wypisali je), więc sądzę, że skoro i tak nic z tego nie będzie to można zamknąć temat.

YourShadow
15-08-2016, 12:03
Za, trochę połączenie KG i IŚ, ale fajne, mogło by wejść i może wejdzie ale jak KG, po ponad 3 latach

Bąblowiec pląsający
15-08-2016, 12:58
KG robili dwa lata ;)

musaraj
15-08-2016, 13:17
KG robili dwa lata ;)

2 lata minęły od propozycji, która brzmiała "o, zróbmy coś takiego". Od kiedy się za to "zabrano" do czasu wprowadzenia minęło około pół roku.

asasynek fiut
15-08-2016, 17:01
Dać igrzyska 2 razy w tygodniu i tyle.:)

Magician
15-08-2016, 17:32
Moderator ? Dyskusje nad propozycją zostały zakończone, robi się tu teraz niepotrzebny spam kompletnie niezwiązany z tematem, więc proszę ponownie o zamknięcie tematu.

Rebellious
15-08-2016, 21:49
Dać igrzyska 2 razy w tygodniu i tyle.:)

Zawsze byłoby coś

Jeahok
15-08-2016, 22:13
Moderator ? Dyskusje nad propozycją zostały zakończone, robi się tu teraz niepotrzebny spam kompletnie niezwiązany z tematem, więc proszę ponownie o zamknięcie tematu.

dobra uwaga, jakoś coraz częściej offtop wiąże się z obecnością musaraja i Hitera, przypadek?

zamykam na prośbę Magician'a