PDA

Zobacz pełną wersję : [Bossy] Jak pokonać tego bossa bez resertu statystyk?



Vanitas
09-08-2016, 02:36
Mam problem z: Kalvador#2
Poziom postaci: 65
Statystyki:
Wartości w nawiasach są podane z uzbrojeniem.
HP: 2260 (2554)
MP: 70 (90)
Atak: 118 (204)
Obrona: 121 (307)
Obrona magiczna: 139 (200)
Szczęście: 45 (108)
Szybkość: 139 (267)
Celność: (110%)


Opis problemu:
Niniejszy wątek zakładam, albowiem po raz kolejny mam problem z pokonaniem kalvardora, tym razem na arenie devos. Pomimo używania rękawic pośpiechu +5 i posiadania celności na poziomie 110% około 25% ciosów zadawanych przeze mnie kończy się chybieniem. Tak duża liczba chybień powoduje, że wykorzystuję moje mikstury życia trochę szybciej niż kalvador i po prostu nie jestem w stanie go pokonać. W dwóch walkach brakło mi jednej tury, aby pokonać kalvadora (raporty: https://mfo3.pl/r/b19b3a29c oraz https://mfo3.pl/r/b5f653d02)
W związku z powyższym prosiłbym o jakieś porady, w jaki sposób tego kalvadora pokonać.
Podczas walki używam:
- rękawic pośpiechu +5 (mam jeszcze do dyspozycji koralowe rękawice +1, ale z powodu częstych chybień nie mam co liczyć na te ciosy leczące);
- pajęczy hełm +2;
- mythrilowa zbroja +1;
- mythrilowe buty +2;
- pajęczy wisiorek +3;
oraz następujących zdolności: leczenie 2, leczenie 3, drenaż, podwójny drenaż, wypad (wcześniej trujący atak), przeczekanie, bryza, normalizacja.
Z gemów natomiast zakładam 4 gemy szybkości plus oraz 4 gemy obrony plus.
Osobiście zastanawiam się nad zwiększeniem szybkości poprzez ulepszenie mythritlowych butów z +2 do +3. W dwóch walkach brakło mi bowiem tylko jednej tury do wygranej. Niestety liczba żetonów, które posiadam jest bardzo mała, gdyż nie uczestniczę w walkach pvp i jeżeli dokonam takiej operacji, to nie będę miał już praktycznie żadnych żetonów na koncie. W związku z czym prosiłbym o opinię, czy ulepszając te buty będę miał gwarancję, że w końcu pokonam tego bossa. Z powodu osiągnięcia limitu poziomu nie mam już możliwości zwiększenia szybkości lub szczęścia w statystykach głównych.

Hubiot
09-08-2016, 13:14
nawet ja jako mag mam więcej lucka z dodatkiem wisiorem pajaka (a w statach mam tyle, by nie blokowało innych stat)
WIĘCEJ SZCZĘŚCIA!

musaraj
09-08-2016, 13:16
2 gemy celności i czarcie buty - spróbuj w taki sposób.
Ewentualnie Perłowe Korale mogłyby Ci całkiem nieźle pomóc.

Vanitas
09-08-2016, 18:10
Ok. Dzięki za podpowiedzi. Właśnie sobie kupiłem na targu czarcie buty. Niestety redukują mi one szybkość z 83 do 58. Próbować je jakoś ulepszyć przed kolejną próbą pokonania kalvadora? Nie chcę być bowiem zbyt powolny.
Poza tym wiem, że mam mało szczęścia, ale nic z tym już nie jestem w stanie zrobić. 66 poziomu zbyt szybko nie wbiję.

Clover
09-08-2016, 23:37
Poza tym wiem, że mam mało szczęścia, ale nic z tym już nie jestem w stanie zrobić. 66 poziomu zbyt szybko nie wbiję.

Może i nie wbijesz, ale jest coś takiego, jak eq luckowe, polecam.

Vanitas
10-08-2016, 01:37
Stoczyłem właśnie kolejną walką z kalvadorem, zakładając czarcie buty +0 zamiast mythilowych butów +2. Niestety moja celność za bardzo nie wzrosła, albowiem na 44 zadane ciosy, aż 9 skończyło się chybieniem, co stanowi 20,5%. Dość znacznie spadła jednak liczba otrzymywanych przeze mnie obrażeń krytycznych od kalvadora. O ile wcześniej około 55 % ataków kalvadora na mnie powodowała obrażenia krytyczne, to po założeniu czarcich butów w/w wskaźnik spadł do 40,5%. Dzięki takiej redukcji obrażeń krytycznych w końcu udało mi się pokonać tego bossa i to przy pierwszej próbie. W chwili zadawania ostatniego ciosu miałem nawet jeszcze 3 mikstury życia 2 oraz około 1250 HP.
Gemów celności natomiast do walki nie założyłem, albowiem na ich nabicie potrzebuję dwóch dni.
Mając powyższe na uwadze temat można zamknąć i przenieść do archiwum.

Alvi
10-08-2016, 08:38
Stoczyłem właśnie kolejną walką z kalvadorem, zakładając czarcie buty +0 zamiast mythilowych butów +2. Niestety moja celność za bardzo nie wzrosła, albowiem na 44 zadane ciosy, aż 9 skończyło się chybieniem, co stanowi 20,5%. Dość znacznie spadła jednak liczba otrzymywanych przeze mnie obrażeń krytycznych od kalvadora. O ile wcześniej około 55 % ataków kalvadora na mnie powodowała obrażenia krytyczne, to po założeniu czarcich butów w/w wskaźnik spadł do 40,5%. Dzięki takiej redukcji obrażeń krytycznych w końcu udało mi się pokonać tego bossa i to przy pierwszej próbie. W chwili zadawania ostatniego ciosu miałem nawet jeszcze 3 mikstury życia 2 oraz około 1250 HP.
Gemów celności natomiast do walki nie założyłem, albowiem na ich nabicie potrzebuję dwóch dni.
Mając powyższe na uwadze temat można zamknąć i przenieść do archiwum.

Na walki z wojownikami zakladaj duzo szczescia poniewaz obrona ci malo daje poniewaz cios krytyczny ma bonus do obrazen a ty chybiasz w dodatku wiec ubierz np 240 obrony i 190 szczescia ;)

Smoczy
10-08-2016, 10:31
A moim zdaniem, weź jakiegoś pro eksperta .. np Platynowy i powiedz mu, że jak ci pomoże to mu tam z 100 k odpylisz :D
Oczywiście mam na myśli, że wejdziecie na skype (udostepnisz mu ekran) i on bedzie ci mówił ruchy. Tak chyba wolno :D

Rebellious
10-08-2016, 10:57
A moim zdaniem, weź jakiegoś pro eksperta .. np Platynowy i powiedz mu, że jak ci pomoże to mu tam z 100 k odpylisz :D
Oczywiście mam na myśli, że wejdziecie na skype (udostepnisz mu ekran) i on bedzie ci mówił ruchy. Tak chyba wolno :D

Za 100k to se miksy 1 może odpalić :D poza tym jeśli dobrze się orientuje to problemu z taktykami w walce tu nie ma :D