PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy warunek w skrypcie.



głośopt
31-07-2016, 18:38
W skrócie to chodzi mi o to, żebyśmy mogli określić co nasza postać zrobiła w poprzedniej turze. Jak wiemy podczas walki manualnej możemy wybrać pomiędzy czterema głównymi opcjami, czyli pomiędzy atakiem, zakleciem, zdolnością i przedmiotem. Chcialbym, aby w poleceniu można było dodać warunek przykładowo taki:

Moja postać>Ostatnia akcja>Atak = Prawda

lub

Przeciwnik>Ostatnia akcja>Przedmiot = Fałsz

lub też

Moja postać>Ostatnia akcja>Zaklęcie = Prawda

czy też

Moja postać>Ostatnia akcja>Zdolność = Prawda


(mam nadzieję, że podałem wystarczającą liczbę przykładów.


Myślę, że byloby to bardzo przydatne i znalazloby się parę zastosowań takiego warunku.

Luxferre
31-07-2016, 19:32
Czemu nie, dobry pomysł. Masz jakiś pomysł na praktyczne zastosowanie?

głośopt
31-07-2016, 19:43
Pajęcza bulawa chociażby.

Hiter
31-07-2016, 21:08
Da się ustawić coś innego na pajęczą buławę co Ci wytłumaczyłem juz w grze na pw.
Jak dla mnie te polecenia są useless. Aktualnie na auto można ustawić prawie wszystko, tylko potrzeba czasu i umiejętności.

głośopt
31-07-2016, 21:21
Jeśli by się ktoś zastanawial, to tlumaczenie Hitera polegało na tym, że napisał, że się da, ale nie chciał powiedzieć jak, po czym się wylogował. Więc temat jak najbardziej aktualny.

Atronis
31-07-2016, 22:38
Generalnie pomysł spoko, a co do Hitera, to sie nie przejmuj. On ma wszystko, wie wszystko i ogólnie jakby chciał to byłby dawno top1, ale pewnie mu sie nie chce.

Jeahok
31-07-2016, 23:16
z tą pajęczą to mnie trochę niepokoi, a nie umiem za bardzo znaleźć na to innych zastosowań

Hiter
01-08-2016, 09:21
Jeśli by się ktoś zastanawial, to tlumaczenie Hitera polegało na tym, że napisał, że się da, ale nie chciał powiedzieć jak, po czym się wylogował. Więc temat jak najbardziej aktualny.

Napisałeś, że nie chciałem Ci powiedzieć ? Ładne kłamstwo bo napisałem Ci dokładnie co trzeba ustawić, że trzeba przyrównać wartość.

Napisałem Ci dokladnie co trzeba ustawić a to że nie umiesz tego nawet zrobić to Twój problem. Nawet nie potrafiłeś przeczytać co Ci napisałem, bo taki byłeś roztrzepany. Pisałem Ci odnośnie ostatniego trafienia krytycznego ( aby nie używało sie po krycie,potce,skill) tylko bezpośrednie (kryt,skill) bo tylko tak to będzie działać a ty do mnie odpisywałeś: "ostatnie obrażenia i co dalej ? ". Już wczoraj Ci napisałem, że są dwa sposoby tego ustawienia dzisiaj jeszcze trochę popatrzyłem i można się z tym pobawić ponieważ skrypty można też ustawić na moją drużynę i użycia oraz najłatwiej na doubla: kryt + skill.


Generalnie pomysł spoko, a co do Hitera, to sie nie przejmuj. On ma wszystko, wie wszystko i ogólnie jakby chciał to byłby dawno top1, ale pewnie mu sie nie chce.

Jeahok czy ty wkońcu zbanujesz tego typa ? Jeśli nie to chyba jesteś nieodpowiednią osobą na stanowisku.
Co do samego Atronisa w każdemu temacie, w każdej kwestii odnosisz się tylko do mnie a nie do tematu.
Napisałem Ci już to na pw w grze kiedy dostawałeś ode mnie ignora ale Ci przypomnę.
Człowieku NIE INTERESUJĄ mnie chłopcy. Możesz mnie sobie odpuścić bo nigdy mnie nie poderwiesz.

Platynowy
01-08-2016, 09:49
z tą pajęczą to mnie trochę niepokoi, a nie umiem za bardzo znaleźć na to innych zastosowań

Też nie umiem. Pomysł jak najbardziej ciekawy,jedna z nielicznych propozycji która faktycznie ma szanse wejść.

głośopt
01-08-2016, 10:20
Też nie umiem. Pomysł jak najbardziej ciekawy,jedna z nielicznych propozycji która faktycznie ma szanse wejść.

Można by kombinować z tym również przy koralowych rękawicach, chociaż pewnie byloby trudniej. Ale nikt nie powiedzial, że w przyszlym upie nie wejdą kolejne bronie z tego typu pasywami. Natomiast w chwili obecnej w edytorze skryptu nie da się odnieść do ostatniej wykonanej akcji. Powiedz mi Jeahok, do czego uzywasz, jesli kiedykolwiek użyleś, warunku na ostatnie krtyczne obrażenia, lub ostatnie obrażenia o atrybucie X. Skoro coś takiego jest w skrypcie, a prawdopodobnie jest używane tylko w skryptach dla bossów/mini bossów, to dlaczego nie można by wprowadzić warunku na ostatnią wykonaną akcję?

Hiter
01-08-2016, 11:14
Jeśli by się ktoś zastanawial, to tlumaczenie Hitera polegało na tym, że napisał, że się da, ale nie chciał powiedzieć jak, po czym się wylogował. Więc temat jak najbardziej aktualny.

Zaczynamy naukę ustawiania skryptu na buławę dla nie zaawansowanych, dla zaawansowanych to może na pw choć takich osób to mało jest bo nawet głoś (Diament auto xD) od razu tłumaczy, że się nie da i potrzeba jego warunków.

Przypadek dla 2600hp i próg życia 900hp.

Prawidłowa kolejność ustawienia uleczeń w walce:
Lek3 , Odno3, Potka 4 lv , Lek 2, Odno2, Potka 3Lv, Odno1 , Potka 2Lv.
Ta kolejność jest ustawiona odnośnie mocy leczenia czyli progu.

Jeśli mamy progi to wiesz że możemy mieć mnie hp niż próg i potka się używa ale wiem że po użyciu lek 3 mamy powyzej 2176hp, po odno 3 2001 etc.

Próg na lek 2 należy ustawić już dość wysoki i do każdej słabszej potki go podnosić dzięki czemu wiem ile hp będziemy mieli po użyciu potki. Przy 2600 hp potke 3 lv możemy już ustawić na 1300 hp zostaniem nam od 1300-601 ( bo na 600 bedzie potk4lv) to wiem, że nasz próg po użyciu potki wynosi 1901.

Ten próg jest ważny dla ustawienia buławy. Każdy z nas wie jaki ma próg do normalnej walki pvp powiedzmy, że w tym przypadku będzie to 900hp.

W Poleceniu ustawiamy warunki:
Moja postać ma mniej niż 1901hp
Moja postać ma więcej niż 900hp
Moja postać ostatnie obrażenia zadane obrażenia były krytyczne jest równe tak/prawda

Użyj => hp atak/trujacy atak czy co tam kto chce bo jest ten bonus +25%dmg
Dzięki temu nasza postać, że kiedy walnie krytem to potem ma użyć zdolności. Musi to być bezpośredni cios po krycie więc dlatego progi hp jeśli nasza postać dała kryta i ma hp w tym przedziale to wie, że nie użyła potki. Przez co nam się robi polecenie:
"Moja postać ostatni ruch trafienie krytyczne (przy odpowiednim hp) ".

Można dodać drugie takie samo polecenie lecz progi zmienić 260hp w tym przypadku odnośnie regeneracji i dodać "moja postać ma status regeneracja".

Te dwa polecenia mogą być wyżej niż leczenia ponieważ mają próg przeżycia.
Do wszystkich poleceń odnośnie zdolności nie trzeba dodawać, że ostatni atak nie był krytyczny ponieważ polecenie z trafieniem krytycznym jest wyżej.

Oczywiście to nie działa w 100% bo tak jak od razu głoś miał pretensje, że na początku walki to nie zadziała mamy full hp jest kryt, chybienie , no i zdolność się nie użyje. Można dodać poleceniu na doubla kryt+skill aby tego uniknąć. Oczywiście, że nie użyje bo zostanie nam za dużo hp ale to skrypt dla nie zaawansowanych, da się zrobić to ale trzeba mieć wiedzę i czas.



Mała lekcja dla osób które bawią się zaawansowanie w robienie skryptów i chcą aby buława czy tego innego eq z passywam zawsze działało.

Tutaj trzeba będzie dać zastrzeżenie do każdego leczenia odnośnie trafienia krytycznego.

Zaś polecenie trzeba dać czyste polecenie "Mój ostatni ruch był trafieniem krytycznym".
Potrzebne będą 2 polecenia i 9 warunków bądź 10.

Należy znowu ustawiać: (Kryt i próg naszego hp)
Moja postać ostatnie obrażenia zadane obrażenia były krytyczne jest równe tak/prawda
Moja postać ma więcej niż 900hp

Teraz pozostałe warunki muszą wykluczyć użycia potek i zdolności.
Trzeba powiązać niektóre polecenia czyli lewa strona jednego warunku musi być taka sama jak prawo kolejnego warunku.
Tutaj jest sporo opcji i trzeba to testować oraz docierać z walki na walkę.
Ja osobiście polecam ustawić użycia sprzeczne ustawienie leczenia i potek lub aby użycie potki wywalało trafienie krytyczne.
Można też to ustawić na grupy i losowość ale to jeszcze więcej poleceń.

Zaawansowane ustawianie skryptu na buławę ( tego temat dotyczy) jest możliwe. Niestety dużo zabawy, dużo testowania, dużo docierania.

głośopt
01-08-2016, 11:35
Nie będe się z nikim kłócił. Temat nie dotyczy tylko buławy. Twój sposób nie działa w 100% przypadków, ten drugi jest znany tylko Tobie, więc zachowaj go dla siebie, a leszczom w pvp daj się nacieszyć nowym warunkiem.

Koridor
01-08-2016, 11:38
@2xup
+25% dmg liczy się tylko za krytyki przy zwykłych atakach. Jak trafisz kryta ze zdolności to nie dostajesz boostu.

Hiter
01-08-2016, 11:49
Nie będe się z nikim kłócił. Temat nie dotyczy tylko buławy. Twój sposób nie działa w 100% przypadków, ten drugi jest znany tylko Tobie, więc zachowaj go dla siebie, a leszczom w pvp daj się nacieszyć nowym warunkiem.

Opisałem Ci też zabawę zaawansowaną ale nie bede pisać każdego polecenia bo musiałbym sam testowac po kolei każdą potke/lek/odno.


@2xup
+25% dmg liczy się tylko za krytyki przy zwykłych atakach. Jak trafisz kryta ze zdolności to nie dostajesz boostu.

Zdolności które mają możliwość trafienia krytycznego są 2/3 w walce pvp. Można dodać zastrzeżenie w skrypcie, że to nie były obrażenia z danej zdolności. W poleceniu o krycie zostały 2 miejscu bo max jest 5 więc da rade tam to upchnąć.

Tatsumaru
01-08-2016, 13:03
Zbytnio mało ważne polecenia. Bardziej przydałoby się dodanie do opcji:

Sprawdź status dodatku lub, np.

Sprawdź status>Moja postać/Przeciwnik ma Klątwę lub Paraliż>użyj runa/kamyk
Na pewno to da sporo więcej możliwości niż obecne tracenie na to 2-3 poleceń.

MasterOfPuppets
01-08-2016, 16:16
Sprawdź status>Moja postać/Przeciwnik ma Klątwę lub Paraliż>użyj runa/kamyk


Moja drużyna - liczba statusów negatywnych != 0
sprawdz status moja postac nie ma slepota
Przy założeniu, że wcześniej sprawdzamy samo zatrucie i spowolnienie. Chyba po prostu najlepiej - zaklęcie przed tym warunkiem. Wtedy na spowo i tak pojdzie zaklęcie. A zatrucie i tak osobno sie rozważa.

musaraj
01-08-2016, 16:23
Samo polecenie byłoby moim zdaniem przydatne (także dla minibossów/bossów), aczkolwiek z Pajęczą Buławą chyba łatwiej jest sobie poradzić?
https://i.gyazo.com/2a937fb46a086d64dceaab0291e07642.png

Kim Chi
01-08-2016, 16:24
Samo polecenie byłoby moim zdaniem przydatne (także dla minibossów/bossów), aczkolwiek z Pajęczą Buławą chyba łatwiej jest sobie poradzić?
https://i.gyazo.com/2a937fb46a086d64dceaab0291e07642.png

Nie, bo po uleczeniu się nadal ostatnie zadane obrażenia przez naszą postać były krytyczne.