PDA

Zobacz pełną wersję : Walki manualne - raporty



ZELERRbot
22-06-2011, 18:22
Witam,
Chciałbym zaproponować opcję wyłączenia okienka z raportem w walce manualnej, po wciśnięciu #.
Wielu ludzi zapewne w tym trybie włącza auto by nie tracić czasu jednak na drodze do kolejnej walki staje, pojawiający się raport z walki ze zwykłym stworkiem, w końcu wszystkie są takie same (czasem wpadnie jakiś miks ale to nie istotne),

Proponuję wprowadzić opcję by raport nie wyskakiwał i klikając na płotek kończymy walkę i by od razu pokazywała nam się mapka by dalej iść przed siebie :rolleyes:


PS. nie wprowadziłem ankiety Za / Przeciw gdyż nie wiedziałem jak ją ustawić :mad:
Głosujcie pod moim wpisem.

Pozdrawiam
ZELERR ;)

musaraj
22-06-2011, 19:32
ja tam nie widzę w tym problemów, a to okienko jest nawet przydatne.
Na dzbanie mam często gemy niewbite na maxa, więc widzę, gdy wskakuja na wyższy poziom (potem są cenniejsze ;) )

ZELERRbot
22-06-2011, 20:44
gemy nie wbijają się tak szybko, żeby tego nie zauważyć ;/
wystarczy co 20 rund zerkać na stan gemów a i w głowie można policzyć ile trzeba wykonać ruchów by wiedzieć kiedy mniej więcej sie nabije.

Chodzi mi, żeby była opcja wyłączająca to okno.

musaraj
22-06-2011, 20:50
Ja tam lubię patrzeć, jak jest ten anpis, bo mi daje satysfakcje :D

Jacek
22-06-2011, 22:08
Nie rozumiem o co chodzi w tej propozycji. Chodzi o nowy guzik do przewijania wyników walki? Czy chodzi o replay? czy o co?

musaraj
22-06-2011, 22:08
Chodzi o to, aby nie wyświetlało się takie okienko, jak przy wyborze expienia AUTo: Pokaż wyniki

ZELERRbot
23-06-2011, 00:44
Nie do końca.
W walce manualnej po włączeniu auto i kliknięciu # od razu walka sie kończy, bez pojawiania sie raportu, pojawiałby sie w czacie walki czy gł.

to by wyglądało tak, jakby # działał jak X przy raporcie, że od razu wychodzi sie z walki i widzi sie mapkę.

Jedni, jak musaraj, lubią patrzeć na wyskakujący raport a inni mogą tego nie lubić bo traca tylko czas, dla tego musaraj wybrałby zwykła walkę "manualna" a inni by wybrali "manualna : powiadom na czacie"

Mam nadzieję, że teraz jest zrozumiałe

Nyhariel
23-06-2011, 00:47
:O Wy juz na prawde robicie problem z niczego...

Tomi
23-06-2011, 00:55
jak dla mnie zbędne - przecież klik na mapę poza okno wyników zamyka je (oraz enter dla grających myszką). Poza tym jeśli komuś zależy na czasie to na pewno nie walczy manualnie ze zwykłymi potworami...

VaanDee
24-06-2011, 17:13
jak dla mnie zbędne - przecież klik na mapę poza okno wyników zamyka je (oraz enter dla grających myszką). Poza tym jeśli komuś zależy na czasie to na pewno nie walczy manualnie ze zwykłymi potworami...

Źle zrozumiałeś, to że okno wyników można łatwo zamknąć wie raczej każdy, w pomyśle chodzi o to aby powrót na mapę
kończyłby się zaraz po wybraniu opcji #. Ponadto ze zwykłymi stworami to i owszem można walczyć automatycznie, ale
autor zapomniał wspomnieć że chodzi o walki z Magicznym Dzbanem, gdzie dość trudno jest walczyć automatycznie bez
wcześniejszego stworzenia skryptu ( o ile to wgl możliwe). Tomi dla Ciebie to zbędne bo nie grasz, nie wytracasz energii
w poszukiwaniu Dzbana więc nie wiesz jak to bywa uciążliwe.

Tomi
24-06-2011, 19:11
Nie jestem przekonany czy jest zasadne robienie zmian, które służą jedynie do tak bardzo specyficznego przypadku jakim jest dzban.
Jeśli nie będzie to kolidowało z innymi mechanizmami to można rozważyć.

Rozumiem, że chodzi o konkretnie taką ścieżkę postępowania:
- łapiemy walkę manualną
- zmieniamy w narzędziach na auto
- przewijamy raport "#"
- przewijamy wyniki (i tego miało by nie być)

Sprawdziłem to sobie w praktyce i klikając w "#" można za dosłownie sekundę (albo mniej) kliknąć drugi raz w to samo miejsce i okno wyników się zamyka - nie trzeba nigdzie trafiać czy odrywać ręki.

Jacek
24-06-2011, 19:16
To mamy 2 opcje. Albo zrobić, żeby enter działał tak jak kliknięcie #, albo zrobić tak, że podwójne kliknięcie(albo z ctrl, shiftem) # kończy walkę bez pokazywania wyników. Wybierzcie, zainteresowani.

Jaskier
24-06-2011, 20:01
A daloby rade zrobic cos takiego, ze ustawiamy sobie walke automatyczna na potworki i bylaby mozliwosc dodania wyjatkow-np w przypadku dzbana, walczymy manualnie.

VaanDee
24-06-2011, 20:06
To mamy 2 opcje. Albo zrobić, żeby enter działał tak jak kliknięcie #, albo zrobić tak, że podwójne kliknięcie(albo z ctrl, shiftem) # kończy walkę bez pokazywania wyników. Wybierzcie, zainteresowani.

Ja bym widział obie opcje, gdyż obsługa enterem # to konieczność,
natomiast szybkie wyjście z walki bez pokazywania wyników to taki
bonus, dla graczy którzy widzą różnice w ułamkach sekund.
Ale skoro to wybór to mnie absolutnie wystarczy sama obsługa
enterem, czyli opcja pierwsza.


A daloby rade zrobic cos takiego, ze ustawiamy sobie walke automatyczna na potworki i bylaby mozliwosc dodania wyjatkow-np w przypadku dzbana, walczymy manualnie.

To by było spełnienie marzeń, ale jak wspomniał Tomi:


Nie jestem przekonany czy jest zasadne robienie zmian, które służą jedynie do tak bardzo specyficznego przypadku jakim jest dzban.

...

Jacek
24-06-2011, 20:43
To by było spełnienie marzeń, ale jak wspomniał Tomi
No chyba, że to by była opcja za MF ;]

aich
24-06-2011, 21:57
Ludzie ustawiacie pierwszy warunek w skrypcie który sprawdza maksymalne hp przeciwnika i jeżeli powyżej 2000hp to walicie z drenażu, bo wiecie że to dzban. Ja na 25 lvl bym dzbana na automacie ubił więc na 30 to jest pikuś, jutro jak znajdę czas to mogę zainteresowanym skrypty porobić :)

I co do tej zmiany, to jak ktoś bije na manualu, to chyba różnica jednego kliknięcia cudów nie zrobi :)

Jaskier
24-06-2011, 23:06
aiszek niby tak, bo tez zrobilem z drenazem tak, bez problemu moge ubic dzbana, ale innym moze sie to przydac/nam na przyszlosc.

musaraj
25-06-2011, 12:51
Ja równiez ustawiłem tak z Drenażem ( tyle że powyżej 1000 HP), lecz nadal mnie bije na auto.
Co prawda znam już przyczynę, lecz nie do końca jestem pewien, czy wiem jak poprawic.

VaanDee
25-06-2011, 17:05
aiszek, rozegrałeś aż 3 walki z dzbanem z czego tylko raz w pojedynkę, używałeś drenażu z czego 2 razy chybiłeś
więc nie twierdź że ustawienie skryptu z drenażem załatwi kompletnie sprawę. W dodatku jesteś magiem, Twój
każdy cios dochodzi celu i jest o wiele silniejszy niż woja u którego rękawy zadają ok 200 obrażeń, a większość
ciosów jest chybionych. Będąc wojem trudniej jest walczyć z Dzbanem.


I co do tej zmiany, to jak ktoś bije na manualu, to chyba różnica jednego kliknięcia cudów nie zrobi

... odnośnie Twoich dotychczasowych dokonań z Dzbanem to nie wiele możesz sobie w tej sferze wyobrazić,
ale jeśli tylko postawisz się w sytuacji graczy którzy już tysiące pkt energii wytracili w ten sposób to dopiero wtedy
będziesz w stanie ogarnąć całość i być w stanie dokonać rzetelnej oceny.

aich
26-06-2011, 17:54
No póki co to nie expiłem na dzbanach, ale na testach jako pierwszy wydropiłem Zieloną Szatę i poświęcenie chyba też. Biłem je od 27 na automacie(bez problemu, co prawda wtedy były inne staty eq). Co do tej sfery dokonań to nie ubiłem tysięcy ale ubiłem z kilka set potworków na manualnu i stwierdzam, że jest to męczące niezależnie czy będzie o to jedno kliknięcie mniej czy więcej. Dzisiaj za to zabiłem 300 potworków na automacie, było bardzo przyjemnie :P Ustawienie skryptu trwało 5 min, eq mam dosyć słabe(jedynie ten naszyjnik kajana)

Na 30 lvl dochodzą miksy lvl3 i pocisk na 2* więc jest znacznie łatwiej, co do woja to ma na pewno trudniej, ale 2 trafienia z drenażu i zostajde 49% HP + pewny cios, myślę że też nie jest ciężko.

Ja na miejscu tych osób bym poświęcił z godzinę nad inteligencją, nawet więcej albo poprosił o pomoc w ustawienie skryptu :) Nie jest to żadna Java czy php, instrukcje są naprawudę proste w ustawieniu :)