PDA

Zobacz pełną wersję : Skill Points



MaX Zino
22-06-2011, 14:41
Mój kolejny innowacyjny pomysł.

Proponuję wprowadzić tzw. Skill Points oraz zdolności niewykorzystywane podczas walki.
Punkty SP odnawiałyby się automatycznie (np. 1pkt/h) - nie można uzupełnić ich w fontannie (ewentualnie specjalna mikstura). Zwiększanie liczby SP odbywałoby się również automatycznie (1pkt SP/ lvl) Zdolności wymagające SP nie zajmowałyby slotów.
Przykładowe zdolności:
- Farciarz (czas trwania 1h; koszt 7SP) - zwiększa szansę na zdobycie unikatu w walce; zwiększa drop złota z potworów o 10%
- Nietykalność (czas trwania 1h; koszt 5SP) - żaden mini-boss nie może ciebie zaatakować
- Pobudzenie (czas trwania 5 min; koszt całe SP) - zdobywasz doświadczenie za potwory nie tracąc przy tym energii; częstotliwość walk z potworami - 99%
- Stateczność (czas trwania 10 min; koszt 10SP) - po przegranej walce z potworem nie zostajesz przeniesiony do miasta; po przegranej walce tracisz 5 razy więcej złota niż normalnie oraz 1% doświadczenia potrzebnego do zdobycia następnego poziomu.
- Alchemik (czas trwania 30min; koszt 15SP) - podczas walki nie tracisz zużytych mikstur leczących (ich ilość nie zmienia się w plecaku)

Przykładowy wygląd okna:
https://i53.tinypic.com/2r5yl9k.png

Oceniajcie :]

Squadron
22-06-2011, 14:48
paaaaaanie idz pan....

Chaos
22-06-2011, 14:49
Hmm ciekawy pomysł.
Jestem na tak.

Tylko bez tej zdolności z expem bez energi.
Bo to trochę za dobre.

@up
nie ma to jak inteligentny post...

benerit
22-06-2011, 14:55
zbyt silne umiejętności, jedyna zaleta takich zdolności to tylko ułatwienie sobie życia i szybsze expienie.
Ta propozycja jest tylko krok od płatnej waluty w grach - wystarczy zmienić SP na MF :)

Jestem zwolennikiem powolnego i utrudnionego zdobywania czegokolwiek, a nie takich ułatwień.

MaX Zino
22-06-2011, 14:55
Też zastanawiałem się nad tą zdolnością z expem, ale są to tylko przykłady, jak owe zdolności mogłyby wyglądać :D

Squadron
22-06-2011, 14:55
sory jestem pozakonczeniu roku sqolnego

musaraj
22-06-2011, 15:03
Też mnie jakos to zainteresowało. Również bez tego Pobudzenia. Sam pomysł SP jest ciekawy, ale zdolności zaproponowane takie nie najlepsze

Mita bank
22-06-2011, 16:25
pisałem kiedyś o itemach czasowych, prawie to samo ;)
ten pomysł nie jest zły, ale trzeba dopracować :P

MasterOfPuppets
22-06-2011, 16:29
Alchemik (czas trwania 30min; koszt 15SP) - podczas walki nie tracisz zużytych mikstur leczących (ich ilość nie zmienia się w plecaku)

Czas rega 15h

Aktualnie punkty się regenerują energui na maxa 16h.
Exp bez starty mixów ?

No to powodzenia.

MaX Zino
22-06-2011, 21:16
Alchemik (czas trwania 30min; koszt 15SP) - podczas walki nie tracisz zużytych mikstur leczących (ich ilość nie zmienia się w plecaku)

Czas rega 15h

Aktualnie punkty się regenerują energui na maxa 16h.
Exp bez starty mixów ?

No to powodzenia.

Nie widzę związku!! Przecież energia, a SP to dwie różne rzeczy :)

Jaskier
23-06-2011, 00:23
Pomysl ciekawy, ale trzeba tak dopracowac, zeby nie byl zbyt mocny i gracze, ktorzy nie zuzywaja MF'ow tez mogliby korzystnie je wykorzystywac (takie zdolnosci).

Tomi
23-06-2011, 01:10
nowa kategoria "zdolności" i kolejne "MP" - jestem na nie ;]