PDA

Zobacz pełną wersję : PvP - Czyli w jakim kierunku idziemy



Medavoj
21-06-2011, 23:57
Siedzę sb w lange i myślę nad tym co to MF3 przyniosło

Rozmawiając dzisiaj z kilkoma graczami doszliśmy do wniosku ze po prostu nam się NUDZI!

W MF2 Wychodziłem na pole i się biłem! Ubijałem nikogo o zdanie nie pytałem! A teraz? Siedzę kilka godzin i nie mam żadnej walki a na bójki muszę chodzić z całym teamem bo jak zaatakuje kogoś nawet z równym lv to zaraz płacz lament i wołanie masowej pomocy!

Upraszam o to abyśmy wrócili do systemu Walka/Prot


Dlaczego tak wygląda obecny system że gracze po prostu nie chcą walczyć? Odpowiadam!

1) Ja grając na 1 jedynej postaci będąc w Eternii na 10lv miałem okazję walczyć z 3/4 panami którzy posiadali full sety kajana (mieli po kilka postaci w tym 30lv) dowolną ilość sztuk regenerek etc... Który gracz może sb na to pozwolić na tym lv grając ,, Na własne konto"

ad 1. Ciekawa sprawa jak gra ma przyciągać nowych skoro nie mają oni szans z ludźmi sponsorowanymi przez ,,górę"

2) Za walki nie dostajemy exp (golda praktycznie też nie przez konta w stylu Gracz Bank) a walki kosztują (rege oslonki mixy) - WALKI W PRZECIWIEŃSTWIE DO MF2 SA NIEEKONOMICZNE

minek
22-06-2011, 00:10
AD.2 https://forum.mfo3.pl/showthread.php?1102-Do%C5%9Bwiadczenie-za-graczy

AD.1
Rankingowcy grający na low lvl to zmora tej gry.
Administracja stara się podejmować decyzję mające na celu zniwelować to zjawisko.

Nyhariel
22-06-2011, 00:16
Jakos ja na ilosc walk nie narzekam... wrecz przeciwnie, zazwyczaj jak kogos zapytam o walke, to chetnie walcza. Set kajana jest bardzo latwo dostepny i przeciwnie do tego co bylo kiedys, jest tani. Poza tym nikt nie zabrania zrobienia Ci postaci na expa i zbieranie sobie golda :) teraz coraz mniej osob ma konta "bank" bo prowizja wzrosla i cos czuje, ze jeszcze wzrosnie. Co do tytulu tematu - w swietnym kierunku idziemy.

ADIHC1
22-06-2011, 02:15
W MF2 Wychodziłem na pole i się biłem!
W MFO3 substytutem tego jest arena. Wymaga jednak pewnych poprawek, bo mimo wszystko wciąż nie zdobyła popularności.

Medavoj
22-06-2011, 11:44
Ale zapis na arenę jest dobrowolny a pod miastem mogłem łapać wszystkich....

Jacek
22-06-2011, 12:17
Podsumowując proponujesz wyłączenie pomocy w bójkach?

Nyhariel
22-06-2011, 13:01
Ale zapis na arenę jest dobrowolny a pod miastem mogłem łapać wszystkich....

Wyjscie przed miasto tez bylo dobrowolne, co wiecej 3/4 graczy tego nie robilo. Przypomnij sobie ilu anty krylo sie po miastach, wlasciwie to kazdy gracz, ktory nabil ponad 3k rankingu nie stal pod miastem (pomijajac tzw. loderow).

Tomi
22-06-2011, 13:09
@Medavoj - o jakie atakowanie w MF2 chodzi?
a) tych, którzy wystawili się pod miastem - czyli dobrowolnie "szukali zaczepki"?
b) czy też może bardziej o łapanki na mapie ludzi nie chcących walczyć?

opcję a) w MF3 ma pełnić zmodyfikowana arena (wystawianie postaci na auto-walki lub bicie tych którzy się wystawili - wybieramy z jawnej listy)
opcja b) to w MF3 nic innego jak zniesienie pomocy w bójkach (i ewentualnie zniesienie prota na wszystkich mapkach)

ADIHC1
23-06-2011, 01:11
Ale zapis na arenę jest dobrowolny a pod miastem mogłem łapać wszystkich....
Pod miastami stali głównie ci, którzy chcieli walczyć - teraz ich miejsce jest na arenie. MFO3 atakowanie graczy niezainteresowanych PvP zostało celowo utrudnione - należy wziąć pod uwagę, że nieplanowane walki zniechęcają część graczy do gry. I te osoby mogą sobie spokojnie grać i expić, unikając lokacji z bójkami lub chodząc tam drużynowo (lub ratując się poprzez SOS).

Bukłak
23-06-2011, 12:18
Medavoj
Widzisz dla ciebie to największa wada v3 która sprawia że gra się nudzi.
A dla mnie to największa zaleta która sprawia że v3 jest ciekawsza od poprzedniej.
Ile osób tyle zdań, ja nigdy pvp nie lubiłem i w MFO 2 gra na pierwszym kontynencie to byłą udręka - ciągłe wracanie do miasta przed wylogowaniem.
Dla ciebie tacy gracze jak ja to było źródło łatwego expa, teraz nawet jak mnie złapiesz na mapie to musisz liczyć się z tym że będę wzywał pomocy.
I bardzo dobrze, gracze z statystykami nie mają szans z postacią pod PVP więc to nawet logiczne - atakujesz słabszego to licz się z tym że szuka pomocy:)

I te twoje wnioski...Wiesz dlaczego gracze nie chcą walczyć?
Bo nigdy nie chcieli, graczy pod fabułę jest zdecydowanie więcej ale łatwiej było ich upolować w MFO 2 więc miałeś więcej walk.
PVP jest urozmaiceniem gry a nie sposobem na jej przejście (czyt. expienie) jak w MFO 2.

Medavoj
23-06-2011, 19:16
Podsumowując proponujesz wyłączenie pomocy w bójkach?

Proponuje wyłączenie pomocy w bójkach w wypadku gdy

a) Atakowany jest równy lv
b) Gracz atakowany ma wyższy lv od atakującego

Nie chcesz być atakowany? Nie expij w miejscach bójek (I tu moja propozycja tam gdzie jest najlepszy exp na dany lv bójki powinny być włączone)

Nyhariel
23-06-2011, 19:44
Rowny lv moze byc akurat ubrany na woja (w przypadku ataku maga) i co wtedy? ;]

Kolnay
23-06-2011, 20:52
Rowny lv moze byc akurat ubrany na woja (w przypadku ataku maga) i co wtedy? ;]

I wtedy (według naszego kolegi Medavoja) powinien być ukarany przegraną walką za to, że nie jest jasnowidzem i nie przewidział że zostanie zaatakowany przez maga, a nie przez woja.

MasterOfPuppets
23-06-2011, 21:22
A jak było w MF2 ?

Nyhariel
23-06-2011, 21:32
W mf2 kazdy kto mial ociupinke rankingu kryl sie po mistach... polowal na nieswiadoma niczego ofiare, na ktora sie przebral i latwo zdobywal ranking. Jezeli to mialoby byc przywrocone to klekajcie narody.

Medavoj
23-06-2011, 21:33
Dobra to lepiej siedźmy w miastach i się nudźmy jest to zapewne lepsze rozwiązanie!

Walki są kwintesencją tej gry i ja osobiście czuję że jest jej coś zabrane!



Rowny lv moze byc akurat ubrany na woja (w przypadku ataku maga) i co wtedy? ;]

Hybryda?

Nyhariel
23-06-2011, 21:35
W miastach tez mozesz walczyc (o ile ktos zgodzi sie na pojedynek), a tak jak juz mowilem wczesniej, w porownaniu do mfo2 w tej wersji jest duzo wiecej osob chetnych na walke. Natomiast lapac graczy tez sie da... czesto nie zdazy nikt z pomoca :)

Tak... hybryda, eq i gemy na prawde bardzo duzo zmieniaja. To jest kwestia kilku ladnych punktow w obronie.

Chaos
23-06-2011, 21:39
Możliwość zmiany eq podczas walki rozwiązała by ten problem (ale tylko bójki).

Nyhariel
23-06-2011, 21:43
Tak to racja... ale wtedy musialby byc odpowiedni czas na przebranie sie... dodatkowo wiele osob zostawia niepotrzebne eq w depozycie, by przy ewentualnej porazce podczas bojki nie stracic czegos cennego.

PS. Proponuje zamknac ten temat... juz bylo wspomniane, ze gracze chcacy grac na fabule moga spokojnie biegac po mapie bedac bezpiczni, ze nikt ich nie zaatakuje. W koncu miejsca gdzie sa dozwolone bojki, nie sa obowiazkowa czescia fabuly.

Medavoj
23-06-2011, 23:22
W miastach tez mozesz walczyc (o ile ktos zgodzi sie na pojedynek), a tak jak juz mowilem wczesniej, w porownaniu do mfo2 w tej wersji jest duzo wiecej osob chetnych na walke. Natomiast lapac graczy tez sie da... czesto nie zdazy nikt z pomoca :)

Tak... hybryda, eq i gemy na prawde bardzo duzo zmieniaja. To jest kwestia kilku ladnych punktow w obronie.

Tak?


Pojedynki
Wszystkich 22

Całkowity czas gry 5 dni 0 godzin i 13 minut

Zalogowany od 03.06, 17:04

Konto istnieje 20dni czas gry 5dni średnio na MF 1/4 dnia

I tylko tyle pojedynków? To ***** gdzie są Ci gracze skoro ja mam tych pojedynków TYLKO 22 jak myślisz co robię tyle czasu na MF? Oglądam obrazki? Expie na manualu? NIE! Szukam ludzi do pojedynków i po prostu zaczyna mi się NUDZIĆ! (Jak większości w lange!) Siedzę i nawołuję podchodzę proponuję pojedynek statystycznie ilu graczy go przyjmuje widać... Jak już przyjmują to w większości o nic! Albo grożą postaciami na wyższym lv

Np. Suzu Kitamura 2 postać TOP 1 w PVP nie chciała ze mną walczyć zaatakowałem i był lament i pomoc walka przekształciła się w 4v4



https://mfo3.pl/game/report.php?bid=8337018&vpid=16780&vtid=0


Wyzwiska od Cip grożenie Ashem etc.... Brak słów : )

Nyhariel
23-06-2011, 23:30
Cale eq mialem zrzucone na jedna postac (od 5lv do 30), chcialem zawalczyc... gdybys mi pozwolil eq zrzucic, wiec nie koloryzuj. Udalo Ci sie zlapac, brawo :) pomiedzy lv owszem ciezko o pojedynek... na max lv za to masz przeciwnikow od cholery. Tez kiedys walczylem o to, zeby mniejsze lv nie byly dyskryminowane, ale jedyna odpowiedz jaka dostalem, to ze administracja chce zachecic graczy do wbijania max lv. Wbij 30 i zobaczysz, ze nie odpedzisz sie od przeciwnikow - pierwszym moge byc ja :)

Co do wyzwisk - to pierwsza walka https://mfo3.pl/game/report.php?bid=8336448&vpid=8480&vtid=0 ogarnij swoje zachowanie na poczatku, pozniej oceniaj innych. Brak slow... uhm... jakbym to juz gdzies slyszal.

Medavoj
23-06-2011, 23:40
Nie chciałeś walczyć postacią suzu chciałeś walczyć ashem który miał przewagę lv : )

Loco
23-06-2011, 23:48
Szukam ludzi do pojedynków i po prostu zaczyna mi się NUDZIĆ! (Jak większości w lange!)

Skoro tylu was jest to walczcie między sobą.

Medavoj
23-06-2011, 23:50
Skoro tylu was jest to walczcie między sobą.

yhym problem w tym że ludzie walczyć NIE CHCĄ lub mają różne lv...

Medavoj
23-06-2011, 23:52
Skoro tylu was jest to walczcie między sobą.


Pojedynki
Wszystkich 12
Wygrane 5
Remisy 0
Przegrane 7 (0 poddanych)
Seria wygranych 0 (najdłuższa 2)
Seria przegranych 3 (najdłuższa 3)

02.04, 14:21 Zwycięzca potwora
O

Inne statystyki
Punkty rankingowe 50
Punkty rank. auto 50
Całkowity czas gry 2 dni 16 godzin i 23 minut


Nie odzywaj się na tematy których sam nie poznajesz z doświadczenia....

Loco
24-06-2011, 00:06
To, że nie walczę dyskryminuję mnie w tematach pvp? Zresztą nie muszę być obeznany w tym wystarczy, że przeczytałem to co napisałeś. Piszesz, że ciężko o walki przez co gra Ci się nudzi, tak samo jak większości ludzi w Lange więc skoro większość ludzi nudzi się ze względu na brak walk to zacznijcie walczyć między sobą, a nie natarczywie próbujesz doprowadzić do walki z graczem, który nie chcę z Tobą walczyć. A argument, że jest on top 1 pvp a nie chcę walczyć wiesz gdzie możesz wsadzić...

Jeszcze jedno piszesz, że nie jestem obeznany w pvp bo mam stoczonych tylko 12 pojedynków i dlatego mam się nie wypowiadać w takich tematach. Ty stoczyłeś ich nie wiele więcej, więc idąc Twoim tokiem rozumowania też nie powinieneś się tutaj wypowiadać a jednak to robisz...zdaje się, że jest to hipokryzja.

Nyhariel
24-06-2011, 00:11
hmm... ale ja jak najbardziej jestem chetny do walki na 30lv :) na suzu owszem nie chcialem, bo nie mam tam eq. Powtorze po raz kolejny, na max lv jest przeciwnikow na peczki, wiec wbij 30lv i zobaczysz, ze nie ciezko o walke, bo sami zaczna sie Ciebie pytac czy zawalczysz.

Jaskier
25-06-2011, 00:12
Mysle, ze ciekawym rozwiazaniem byloby miejsce, w ktorym bylyby dosc mocne potworki (ale duzo expa), w ktorym panowalaby zasada bojki, ale w przypadku rownego lvla jak wczesniej napisane nie mozna by bylo prosic o SOS, za to mozna by bylo sie przebrac.
Exp za potworki by kusil, walki bylyby w miare sprawiedliwe. Oczywiscie mozna dopracowac pomysl.

ADIHC1
25-06-2011, 00:40
Jednego nie rozumiem. Dlaczego wszystkie narzekające na brak PvP osoby nie walczą między sobą? Tylko koniecznie chcą tłuc tych, co walczyć nie chcą?

Chaos
25-06-2011, 00:55
No problem w tym że mało osób chce walczyć.
Np. dzisiaj pytałem Dieoxisa, Jaskiera i TristO o walki, ale mi odmówili.
Mają sporo ranku (150+) ale jednak nie chcą już walczyć ;/
Miejmy nadzieję że system wyzwań rozwiąże ten problem :P

Nyhariel
25-06-2011, 02:26
I znowu powraca temat wyzwan, o ktore tak sie zabiegalem :) teraz jednak na to patrzac krzywdziloby sie osoby nie chcace walczyc, a grac na fabule. Ciezko znalezc cos co zadowoliloby obydwie strony (grajacych na pvp i grajacych na fabule). Jako, ze gram na pvp bylbym za wyzwaniami, ale patrzac obiektywnie pomysl nie ma racji bytu w przypadku grajacych na exp. Niestety, albo i "stety" wydaje mi sie, ze najrozsadniej dla obydwu stron byloby nic nie zmieniac.

Coni
25-06-2011, 02:30
Ja tam samo myślę jak suzu. Walka na siłę to nie jest dobry pomysł, kto będzie chciał walczyć ten będzie walczył. Nikogo się nie da zmusić, po prostu jak wejdą takie wyzwania połowa graczy będzie musieć ukrywać się w dilly i w przeróżnych miejscach, a czy o to chodzi?

ADIHC1
25-06-2011, 02:33
I znowu powraca temat wyzwan, o ktore tak sie zabiegalem teraz jednak na to patrzac krzywdziloby sie osoby nie chcace walczyc, a grac na fabule.
Wykluczyć z wyzwań wszystkich z 50 pkt i po problemie.

Coni
25-06-2011, 02:37
Albo, żeby można było wyzywać jedynie graczy z top 10? Oczywiście tylko ci co są w ich przedziale. Na więcej osób to nie przejdzie, choć i tak w ogóle ten pomysł wydaje mi się zbędny i że nie wypali.

Mita bank
25-06-2011, 02:37
wykluczyć wszystkich poniżej 100 ranq ;) albo wyzwania tylko dla top 25-50 PvP

Jaskier
25-06-2011, 11:29
Wyzwania od okreslonego progu lvlowego+rankowego moglyby przejsc.
Chaos mowilem Ci, ze najzwyczajniej w swiecie nie mam juz eq, drugi powod tez podalem ;)

Chaos
25-06-2011, 11:29
Nie rozumiem Was.
Najpierw wszyscy chcą aby wprowadzono te wyzwania, a potem narzekacie.
Gracze grający na fabułę?
Hmm mają 50pkt więc jak padną to i tak nic nie stracą.
Zresztą jak ktoś tam wyżej pisał można wykluczyć ich z wyzwań, aby mogli sobie spokojnie grać.
Podobno Admini pracują już nad systemem wyzwań, więc niedługo będzie wprowadzony do gry.

Nyhariel
25-06-2011, 13:30
Ja mowie, jestem jak najbardziej za wyzwaniami, ale wiecie co z tego bedzie? apokalipsa. Juz widze jak forum peka w szwach od tematow typu "wyzwania sa bez sensu, bo gracz zakupil juz cale eq, a ja nie i nie mialem z nim szans"

Tomi
25-06-2011, 17:07
Problem jest taki, że wszyscy chcieli by być w topce, ale nie walcząc między sobą, tylko z fabułowiczami ;)

Wyzwania nie będą dotyczyły osób grających na fabułę - będzie można wyzywać tylko osoby:
- powyżej 100 ranku
- wyżej od nas w rankingu, ale nie więcej niż np. 10 osób o wyższym ranku (i w przedziale ranku) - żeby pojedynczy gracz nie mógł być zaspamowany setkami wyzwań jednocześnie
- tylko na równym i większym poziomie.


wyjście poza przedział rankingu i/lub level automatycznie anuluje wyzwanie.

Nyhariel
25-06-2011, 17:44
W takim razie moje pytanie - czy bedzie mozna wyzwac osobe, ktora jest w naszym przedziale rankingowym, jednak nie walczy, czyli nie ma go na liscie rankingowej?

Tomi
25-06-2011, 17:46
W takim razie moje pytanie - czy bedzie mozna wyzwac osobe, ktora jest w naszym przedziale rankingowym, jednak nie walczy, czyli nie ma go na liscie rankingowej?
a jak by było lepiej? Zapewne można to zrobić i tak i tak. Wydaje mi się, że tych nieaktywnych przede wszystkim powinno się wyzywać ;]

Nyhariel
25-06-2011, 17:53
No wlasnie do tego zmierzalem. Z drugiej strony zas moga miec rozne powody, by nie walczyc, jak np. brak eq. Sam juz nie wiem...

Po zastanowieniu sie, mysle, ze gracze niewidniejacy na liscie rankingowej, nie powinni byc wyzywani. Przeciez i tak ich nie ma na tej liscie, wiec co im po tych paru punktach. To moje zdanie, decyzja i tak nalezy do Was :)

Chaos
25-06-2011, 20:29
No właśnie, co im po paru punktach.
Więc mogą stracić.
Ranking powinni mieć tylko ci którzy ciągle go zdobywają i walczą.
A nie że ktoś zdobył sobie trochę ranku na 20lv przy pomocy zatrutej włóczni i trzyma go do 40-50lv.
Jeśli nie chce, nie umie walczyć to straci swój rank.

Nyhariel
25-06-2011, 20:34
Ja tam walcze nonstop, wiec mi to pasuje. Poza tym chyba juz nie ma graczy, ktorzy nabili troche rankingu na 20lv przy pomocy zatrutej i dalej go trzymaja ;)

Jeszcze jedno pytanie... wyzwania maja wygladac tak, ze jezeli ktos go nie przyjmie przez jakis tam czas, gracz ktory wyzywal moze lapac wyzwanego wszedzie, jednak obecnie kiedy wyzszy lv atakuje nizszy - rankingu nie dostaje. W takim razie co bedzie kiedy wyzywajacy bedzie mial powiedzmy 40lv, przeciwnik rowniez i w tym czasie wyzywajacy wbije 41lv, wyzwany nie odpowie na wyzwanie i zacznie sie lapanka, wtedy wyzszy lv zaatakuje nizszy. Co wtedy?

Medavoj
26-06-2011, 14:22
Jednego nie rozumiem. Dlaczego wszystkie narzekające na brak PvP osoby nie walczą między sobą? Tylko koniecznie chcą tłuc tych, co walczyć nie chcą?

Bo jest nas mało i nie ma urozmaicenia... nikt nie zmienię eq bo nie rosną lv nikt nie resuje statystyk etc wiec w walkach się niewiele zmienia jeśli ktoś przegrał 2-3 razy przegra i 4 to po co ma walczyć dalej?

Atakować wszystkich i chrzanić grę na fabułę(Której obecnie nie ma -.-) tyle...

Tomi
26-06-2011, 16:11
W takim razie co bedzie kiedy wyzywajacy bedzie mial powiedzmy 40lv, przeciwnik rowniez i w tym czasie wyzywajacy wbije 41lv, wyzwany nie odpowie na wyzwanie i zacznie sie lapanka, wtedy wyzszy lv zaatakuje nizszy. Co wtedy?

j/w
wyjście poza przedział rankingu i/lub level automatycznie anuluje wyzwanie.

AcTiVe
26-06-2011, 17:01
No właśnie, co im po paru punktach.
Więc mogą stracić.
Ranking powinni mieć tylko ci którzy ciągle go zdobywają i walczą.
A nie że ktoś zdobył sobie trochę ranku na 20lv przy pomocy zatrutej włóczni i trzyma go do 40-50lv.
Jeśli nie chce, nie umie walczyć to straci swój rank.

Może chodzi o mnie? Przepraszam, nie mogłem grać. Ale już dobiłem prawie 30lv, zaczynam zbierać eq. Będę walczył, słowo ; > Ale w moim przypadku wyzwania trochę utrudniły by mi życie. Tzn. po nabiciu 29lv musiałbym zbierać eq i dopiero później wbić lv 30 ; > Damy radę.