PDA

Zobacz pełną wersję : Pogoda w walkach pvp



Blood Rider
18-07-2016, 14:03
Mam pomysł na wprowadzenie większej losowości i urozmaicenie walk pvp i tvt. Mianowicie byłoby to pięć rodzajów pogody, która byłyby losowane przed walką. Podaję przykładowe efekty, które mogłyby się zdarzać podczas walk.

Śnieżyca:
Obrażenie od lodu i toporu zwiększone o 10%, obrażenia od ognia zmniejszone o 10%
Podczas tury szansa 13% na nałożenie statusu Spowolnienie na 3 tury na siebie

Pożar:
Obrażenie od ognia i buławy zwiększone o 10%, obrażenia od pocisku magicznego zmniejszone o 10%
Podczas tury szansa 13% na nałożenie statusu Zatrucie na 3 tury na siebie

Noc:
Obrażenia od pocisku magicznego i rękawic zwiększone o 10%, obrażenia od wiatru zmniejszone o 10%
Podczas tury szansa 13% na nałożenie statusów Uśpienie i Nietykalność na 2 tury na siebie

Huragan:
Obrażenia od wiatru i włóczni zwiększone o 10%, obrażenia od ziemi zmniejszone o 10%
Podczas tury szansa 13% na nałożenie statusów Klątwa i Ślepota na 2 tury na siebie

Burza piaskowa:
Obrażenia od ziemi i miecza zwiększone o 10%, obrażenia od lodu zmniejszone o 10%
Podczas tury szansa 13% na nałożenie statusu Paraliż na 2 tury na siebie

Chodzi mi bardziej o to, czy taki pomysł ma sens. Ilość rodzajów pogody oraz towarzyszące temu efekty są do modyfikacji.

Dorek
18-07-2016, 14:07
jak już to bym to raczej widział w bójkach na danym terenie np gdy jesteśmy na pustyni jest ta burza piaskowa itp.

Koridor
18-07-2016, 14:09
Kiedyś proponowałem na teście statusy walki, głównie zależne od map, na których się przebywa, ale również mogące zostać nałożone przez jakieś specjalne zdolności.
Wydaje mi się, że nie przeszło ze względu na zbyt dużą problematyczność. Spróbuję znaleźć te posty.

edit
Niestety nie udało mi się znaleźć :/

Tatsumaru
18-07-2016, 14:23
Urozmaicenie losowości - świetnie to brzmi. Teraz już sporo walk zależy od przysłowiowego farta, a teraz jeszcze miałoby zależeć od pogody - może jeszcze od tego kto ma jakiego skina wykupionego czy ile posiada energii.

Naishukketsu
18-07-2016, 14:40
Pomysł ciekawy, ale jak napisał Dorek lepiej żeby były te efekty na danym terenie niż poprostu losowe

Platynowy
18-07-2016, 15:05
Wprowadźmy jeszcze stroje teletubisiów które dadzą nam jakieś statusy na start,lub losujmy kolor teletubisia by wylosować coś "ekstra" (oczywiście za MF aby co niektórzy mieli lepsze wakacje)
pvp nie potrzebuje takich bzdet
ruszy się fabuła,to ruszy się i reszta

Luxferre
18-07-2016, 21:11
Pogoda na tak, ale modyfikacja samej walki, czyli obrażeń i statusów kategorycznie na nie.

Hide
19-07-2016, 15:38
Dobry pomysł gdyby nie mały szczegół: takie coś nie może oddziaływać na jedną stronę pozytywnie. Gdyby takie efekty były neutralne, na przykładzie takiej burzy piaskowej która mogłaby zadawać obrażenia wszystkim graczom na koniec ich tury, i zmienić trochę uzbrojenie/zdolności to walki były by znacznie ciekawsze i premiowały by pomysłowość/strategie.

Luxferre
19-07-2016, 15:57
Wizualnie na tak, ale ingerowanie w obrażenia itp. na nie

damianxp
20-07-2016, 20:24
Zgadzam się z przedmówcą powyżej. Dlaczego? Każdy który wali z danego atrybutu (np. ogień) to by stał cały czas na pustyni i atakował innych którzy mają na plus np. lód.

Gość Specjalny
27-07-2016, 00:45
Zgadzam się.

YourShadow
27-07-2016, 11:59
Zbędne i to tylko strata czasu, który można poświęcić na robienie czegoś sensownego, poza tym pożar to nie rodzaj pogody.

JaProTyDno
27-07-2016, 12:03
Zgadzam się z Dorkiem, co najwyżej to w bójkach.