PDA

Zobacz pełną wersję : Gold za zarobioną aukcje prosto do Depo.



Dżebulaaf
17-07-2016, 06:46
Cześć, piszę w związku z ostatnim upkiem. Chodzi o to, że jeżeli wystawiamy coś na aukcji po jej zakończeniu dostajemy cenę końcową -prowizja.
No i chodzi o to, że jeżeli byśmy chcieli włożyć te złoto do depo, to znów nam znika (i tak już wcześniej pomniejszone :f ) złoto.
Załóżmy, że za item z aukcji dostaliście 100 G czy macie 90 G (bo prowizja z targu) i wpłacacie do depo i macie 81 G (prowizja z depo)
Tracimy 19% ceny początkowej itemu przy wyższych cenach utrata prawie 1/5 ceny początkowej to trochę dużo.
Tyle ode mnie. Dziękuje za wysłuchanie.

PvPMasterKA
17-07-2016, 10:14
Jedyne coś co mnie wnerwia to wspólny portfel i to że trzeba płacić prowizję żeby złoto dać do depozytu...

proskiler
17-07-2016, 16:04
Cześć, piszę w związku z ostatnim upkiem. Chodzi o to, że jeżeli wystawiamy coś na aukcji po jej zakończeniu dostajemy cenę końcową -prowizja.
No i chodzi o to, że jeżeli byśmy chcieli włożyć te złoto do depo, to znów nam znika (i tak już wcześniej pomniejszone :f ) złoto.
Załóżmy, że za item z aukcji dostaliście 100 G czy macie 90 G (bo prowizja z targu) i wpłacacie do depo i macie 81 G (prowizja z depo)
Tracimy 19% ceny początkowej itemu przy wyższych cenach utrata prawie 1/5 ceny początkowej to trochę dużo.
Tyle ode mnie. Dziękuje za wysłuchanie.

Jestem za+jeszcze licytowanie przedmiotu goldem z depo.

JaProTyDno
17-07-2016, 17:40
Racja. Jestem za, bo troche za dużo ostatnio się zaczyna tego złota tracić

Dżebulaaf
17-07-2016, 19:50
No opcja z Licytowaniem przez złoto z depo byłaby dobra :) Oczywiście to tylko propozycja i wszystko zależy tylko od decyzji końcowej adminów, więc wiecie...

damianxp
17-07-2016, 23:50
Mhmm propozycje bardzo fajne.
Ulżyło by to sporej części graczy, którzy boją się o zbyt wysokie straty związane z prowizją aukcja + depozyt

Boberak
21-07-2016, 20:06
Jestem za+jeszcze licytowanie przedmiotu goldem z depo.

To, i może jeszcze jakby kasa po przebiciu licytacji też wracała do depo zamiast do sakiewki, przynajmniej ta użyta z depozytu(jakby weszła propozycja proskilera), bo dopóki jest prowizja za wkładanie do depo (brrr) to można by tego nadużywać do pominięcia prowizji.

Bo jak ktoś przebije ci 1KK licytację podczas walki z góry skazanej na przegraną... Chyba każdemu się coś podobnego przytrafiło:p

Ale to już nie musi wejść, za to propozycja Dżebulaaf'a KONIECZNIE

Nattat
21-07-2016, 21:26
No opcja z Licytowaniem przez złoto z depo byłaby dobra :) Oczywiście to tylko propozycja i wszystko zależy tylko od decyzji końcowej adminów, więc wiecie...

Pisałem propozycję, większość było na nie. Zgadzam się z graczem Krycha, który w moim temacie napisał, widzi to jako dodatek do pakietu VIP. Jak nie chce ci się szukać, to https://forum.mfo3.pl/showthread.php?33813-Kupowanie

Dżebulaaf
22-07-2016, 09:28
Pisałem propozycję, większość było na nie. Zgadzam się z graczem Krycha, który w moim temacie napisał, widzi to jako dodatek do pakietu VIP. Jak nie chce ci się szukać, to https://forum.mfo3.pl/showthread.php?33813-Kupowanie

Moglibyśmy zrobić tak, że 1 bądź też 2 licytacje przy użyciu złota z Depo a jak ktoś by chciał więcej to musiałby mieć wtedy VIP'a. :)

Ps.
W twojej propozycji dotyczyło to też Zakupów u różnych NPC'ów a moja propozycja wraz z tą poprawką od prosikiller'a dotyczyłaby tylko wyłącznie Aukcji
w grze. :)

Pozdrawiam Dżebulaaf

damianxp
22-07-2016, 15:34
Moglibyśmy zrobić tak, że 1 bądź też 2 licytacje przy użyciu złota z Depo a jak ktoś by chciał więcej to musiałby mieć wtedy VIP'a. :)

Ps.
W twojej propozycji dotyczyło to też Zakupów u różnych NPC'ów a moja propozycja wraz z tą poprawką od prosikiller'a dotyczyłaby tylko wyłącznie Aukcji
w grze. :)

Pozdrawiam Dżebulaaf

Raczej nie przejdzie.

Vanitas
22-07-2016, 23:13
W pełni popieram zgłoszoną propozycję. Warto również dodać, że jeżeli podczas aukcji nie uda nam się sprzedać danego przedmiotu, to trafia on do depozytu. Nie jest zatem jasnym, dlaczego w przypadku złota ze sprzedanego przedmiotu jest odwrotnie i trafia ono do naszej postaci bezpośrednio, a nie do depozytu.

Czary
23-07-2016, 13:17
Złoto z operacji targowych powinno bez prowizji iśc w pierwszej kolejności do depozytu. Dopiero ponad limit powinno iść do postaci.

Luxferre
23-07-2016, 15:28
Jestem na tak, właśnie zyskałem 1,5kk i nie mam co z tym zrobić. Boję się iść na Króla Góry, a to wszystko przez to głupie wspólne złoto... Oczywiście nie wrzucę tego do depozytu, bo to najzwyklejsze marnotrawstwo, ogólnie ta prowizja powinna zniknąć, bo kompletnie nie ma ona sensu.

Jeahok
23-07-2016, 15:43
Jestem na tak, właśnie zyskałem 1,5kk i nie mam co z tym zrobić. Boję się iść na Króla Góry, a to wszystko przez to głupie wspólne złoto... Oczywiście nie wrzucę tego do depozytu, bo to najzwyklejsze marnotrawstwo, ogólnie ta prowizja powinna zniknąć, bo kompletnie nie ma ona sensu.

Przecież za śmierć się traci max 1% golda, z 1,5kk to jest 15k, taka straszna kwota? Jeszcze, żeby tyle stracić byś musiał trafić na kogoś co też ma minimum 1,5kk przy sobie.

Ale oczywiście mi też się pomysł z wpłacaniem golda zarobionego na targu podoba.

Koridor
23-07-2016, 15:43
Tip: w pvp traci się tyle samo złota, co zyskuje w przypadku wygranej. Jest stawka na daną walkę i obie strony mają wspólną, jednakową stawkę.

Luxferre
23-07-2016, 16:10
Aha, dobra, dzięki

Nattat
23-07-2016, 16:58
Ogólnie nie powinno być wspólnego złota. 10% prowizji może zostać, a nawet może być powiększone do 20%, bo można by było przerzucić. Limit powinien być jak dawniej, 20000 + 1000*lvl. Obecny limit byłby dziennym limitem przerzucenia. Pierwsze przerzucenie bez limitu, oczywiście z prowizją.

Właśnie zauważyłem, że da się licytować goldem z depo, ale najpierw trzeba go wypłacić. Na targu jest zakładka depozyt, z której właśnie można to zrobić.