PDA

Zobacz pełną wersję : Pazerność adminów



Strony : [1] 2

Tatsumaru
16-07-2016, 23:09
Dzisiejsza aktualizacja, która oznacza wspólne złoto na konto dotyczy tylko jednego:

PAZERNOŚCI ADMINÓW NA PIENIĄDZE, gdyż skutkuje to aby ludzie kupowali MF-y lub wydali sporo kasy na zwiększenie limitu.

ADMINI pytanie dotyczy czy gra ma być dla graczy, czy gracze dla adminów?? Na razie wszystko wskazuje, że gracze to tylko pionki i wszystko im popsujemy dla własnego dobra.

WNIOSKUJEMY za powrotem do starej wersji posiadania złota.

Dodam definicję:

Rachunek bankowy, konto bankowe – rachunek prowadzony przez bank na podstawie umowy rachunku bankowego zawartej z jego posiadaczem (albo posiadaczami, gdyż rachunek bankowy może być prowadzony także dla kilku osób fizycznych). Posiadacz rachunku bankowego może swobodnie dysponować środkami pieniężnymi zgromadzonymi na rachunku bankowym, o ile w umowie z bankiem nie zostały zawarte postanowienia ograniczające swobodę dysponowania tymi środkami.

Dopiszę, za prowadzenie rachunku płacę tylko przeważnie kilka złoty lub nawet nic + ilość posiadanych pieniędzy na koncie nie ma limitu. Wpłacam za darmo na ile mnie stać, bez żadnego kupowania powiększenia konta bankowego.

Wspólne złoto - 0 logiki.

Naishukketsu
16-07-2016, 23:10
Prawda w 100%. +rep

MasterOfPuppets
16-07-2016, 23:11
Gra wymaga mechanizmu wysysania golda z gry (prowizja). Wcześniej wynosiła ona 19% / 10% przy przenoszeniu golda na bank.

Tatsumaru
16-07-2016, 23:12
Nigdy nie przenosiłem golda na bank a sobie spokojnie zbierałem. Obecnie się tego nie da.

Prowizję możecie sobie walnąć nawet 100%. Ja chce tylko wycofania WSPÓLNEGO ZŁOTA!!

Clover
16-07-2016, 23:12
Gra wymaga mechanizmu wysysania golda z gry (prowizja). Wcześniej wynosiła ona 19% / 10% przy przenoszeniu golda na bank.

wcześniej bank nie miał limitu.

Nyan Cat
16-07-2016, 23:13
Wycofajcie wspólne złoto, ploks.

Nattat
16-07-2016, 23:14
Gra wymaga mechanizmu wysysania golda z gry (prowizja). Wcześniej wynosiła ona 19% / 10% przy przenoszeniu golda na bank.

Ale z limitem w depo, bogatsi gracze będą tylko tracić, bo nawet przechowując na banku, będą mieć wszystko na każdej postaci. Wolałbym złoto na 1 postaci, a wspólny depozyt. Bo mimo wszystko to jest gold na każdej postaci. Już niech sobie limit zostanie, ale niech chociaż hajs nie będzie na każdej postaci. Nawet już z prowizją 20% czy 19%. I tak byłoby lepiej niż jest teraz.

Clover
16-07-2016, 23:17
Ale z limitem w depo, bogatsi gracze będą tylko tracić, bo nawet przechowując na banku, będą mieć wszystko na każdej postaci. Wolałbym złoto na 1 postaci, a wspólny depozyt. Bo mimo wszystko to jest gold na każdej postaci. Już niech sobie limit zostanie, ale niech chociaż hajs nie będzie na każdej postaci. Nawet już z prowizją 20% czy 19%. I tak byłoby lepiej niż jest teraz.

Ja już wolałbym nie mieć wspólnego depo, jeśli to cofnęło by również zmianę złota

LeGenDar
16-07-2016, 23:19
Brakuje im kupców MF więc chcą naciągać przy pomocy złota

Antybristler
16-07-2016, 23:31
Jak każde zmiany trochę się ponarzeka i się zaakceptuje, ale:

Chyba zbyt pochopne, bez żadnego uprzedzenia, konsultacji i vacatio legis. Efekt zaskoczenia i poniżej pasa.

Kto racjonalnie gospodarujący wybierze złoto (z graczy z top złotem) by później je wpłacić i znowu zapłacić prowizję od tego samego, gdyby chciał wpłacić dokładnie to samo złoto?

Admin najzwyczajniej chce dorżnąć kolekcjonerów sztabek tymi samymi sztabkami właśnie.

Jeżeli miałbym już coś konstruktywnego zasugerować właśnie, to: dodanie separatorów tysięcy (nieskromnie mam kilka milionów) oraz prowizji do nawet 1%. Wpłacając 1G zapłacimy 100% prowizji. Nowi, nieznający dobrze tego systemu zarządzania złotem będą wpłacać drobne kwoty i wypłacać, a tym samym drenować złoto w próżnię z przekładaniem go z jednej kupki na drugą w międzyczasie wyparowując część w próżnię, nic tak na prawdę nie dostając w zamian.

PvPMasterKA
16-07-2016, 23:42
Wspólny depozyt... Ok.
Ale nie ma sensu wrzucać złota do depozytu jak i tak ma się je na postaci.
Np: Mam na postaci 100K i nie wkładam do depozytu, wchodze na inną postać i mam te 100K.
To przerzucanie przedmiotów jest ok, ale złoto to niestety troche bez sensu przynajmniej tak zrozumiałam jak czytałam na pośpiechu.

Naishukketsu
16-07-2016, 23:44
Wspólny depozyt... Ok.
Ale nie ma sensu wrzucać złota do depozytu jak i tak ma się je na postaci.
Np: Mam na postaci 100K i nie wkładam do depozytu, wchodze na inną postać i mam te 100K.
To przerzucanie przedmiotów jest ok, ale złoto to niestety troche bez sensu przynajmniej tak zrozumiałam jak czytałam na pośpiechu.

Dokładnie o to chodzi

Nocny Lowca
16-07-2016, 23:46
czyli zloto ktore zbieralem w ch,,,, czasu by je zachowac musze polowe kur.... oddac ?

by dostac sie do top 3 posiwcilem mnustwo czasu logiki i myslenia by grac utrzymywac swoja postac nba odpowiednim poziomie i teraz za te lata mam polowe stracic ?

i ps jesli chodzi o usuniecie duzej czesci zlota z gry to po jaki CHU,,,, dodano mozliwosc kupowania go za MF ?

PvPMasterKA
16-07-2016, 23:46
A myślałam że źle zrozumiałam xddd

Nocny Lowca
16-07-2016, 23:53
kurw... i co to ma byc kiedys na banku mialem 5 slotow dokupione czyli 10 razem a teraz na wszystkich postaciach lacznie 10 czyli to co mma na tarq wystawione mam wszystko zblokowane ...

do tego co to ma byc mam 180 000 000 i mam polowe staracic z jakiej racji ?

sie nie dziwie ze SIC odeszla i tak zrobi teraz nastepna polowa graczy

Blitz
16-07-2016, 23:54
do tego co to ma byc mam 180 000 000 i mam polowe staracic z jakiej racji ?

racja, to jest chore

PvPMasterKA
16-07-2016, 23:55
Ale że POŁOWA GRACZY ODEJDZIE to troche przesada... I czemu niby jakiś gracz ma kończyć grę z tego powodu?

Antybristler
16-07-2016, 23:55
czyli zloto ktore zbieralem w ch,,,, czasu by je zachowac musze polowe kur.... oddac ?

by dostac sie do top 3 posiwcilem mnustwo czasu logiki i myslenia by grac utrzymywac swoja postac nba odpowiednim poziomie i teraz za te lata mam polowe stracic ?
Osoby z top rankingu złota mają do wyboru opcje:

1) nic nie ruszać, złoto nadmiarowe niech sobie leży w tym depozycie - realne zamrożenie "depozytowania", brak możliwości wpłaty kolejnych oszczędności,
2) wykupić powiększenie limitu złota za złoto...
3) wypłacić wszystko i zainwestować w coś

Które rozwiązanie najlepsze? 2 fajne, tylko że powiększanie dostępne czasowo, mogłoby być podobnie jak z wbijaniem Lv - ponad blokadę jest możliwe, lecz utrudnione.

Nocny Lowca
17-07-2016, 00:00
Ale że POŁOWA GRACZY ODEJDZIE to troche przesada... I czemu niby jakiś gracz ma kończyć grę z tego powodu?



zobaczysz niebawem bo 1 juz weszlo o czym slyszalem nastepne zmiany beda jeszcze lepsze jesli nie bedziesz mial 500 zł miesiecznie na ta gre to chu... osiagniesz


a Ty mapy juz nie liż dupy za tytul redaktora bo cie wych...... jak sic

nie polizesz z tydzien to polecisz

MasterOfPuppets
17-07-2016, 00:02
zobaczysz niebawem bo 1 juz weszlo o czym slyszalem nastepne zmiany beda jeszcze lepsze jesli nie bedziesz mial 500 zł miesiecznie na ta gre to chu... osiagniesz

Podpieraj swoje wypowiedzi faktami.

PvPMasterKA
17-07-2016, 00:05
Z tym się muszę zgodzić :D

- - - - - - - - - -

Ey ale ja grzecznie mówię proszę nie tak ostro :(
A po drugie nie jestem chłopakiem tylko dziewczyną.

Nocny Lowca
17-07-2016, 00:06
MasterOfPuppets MasterOfPuppets jest nieaktywny
Super Moderator

Avatar MasterOfPuppets Dołączył
01-04-2011
Postów
4,003
Ban
Witaj Nocny Lowca,

Zostałeś ostrzeżony na Forum MFO3.

Powód:
-------
Naruszenie regulaminu


-------

Oryginalna wiadomość:
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?p=238250
Cytat Napisał PvPMasterKA Zobacz post
Ale że POŁOWA GRACZY ODEJDZIE to troche przesada... I czemu niby jakiś gracz ma kończyć grę z tego powodu?


zobaczysz niebawem bo 1 juz weszlo o czym slyszalem nastepne zmiany beda jeszcze lepsze jesli nie bedziesz mial 500 zł miesiecznie na ta gre to chu... osiagniesz


a Ty mapy juz nie liż dupy za tytul redaktora bo cie wych...... jak sic

nie polizesz z tydzien to polecisz
Ostrzeżenie ma na celu przypomnienie Ci o zasadach, które obowiązują wszystkich użytkowników forum i wymaga się przestrzegania ich.

Pozdrawiamy,
Forum MFO3

----------------------------------------------------------
wiec co tu dodać ?
wypowiedz karana ? bo prawda boli

Kind of Magic
17-07-2016, 00:06
Ja czuję się oszukany przez zarządców gry.

Każda gra ma jakieś zasady i te zasady ustanowiono, ja je poznałem i się do nich dostosowałem, zacząłem prowadzić rozgrywkę w ramach panujących zasad. Te zasady we fragmencie są takie. Mam złoto przy sobie, to mogę je stracić, jeśli przegram walkę z graczem lub mobkiem. W związku z powyższym przedsięwziąłem szereg b. pracochłonnych działań (cyklicznie i bardzo konsekwentnie powtarzanych), aby te straty zminimalizować. Mały ułamek tych działań stanowi wykupienie dodatkowych slotów w depozycie, abym mógł wystawić b. dużo przedmiotów na raz. Ale wykupiłem to na określonej postaci, po to aby tam właśnie pozostawało złoto. Zasady bardzo poważnie zmieniono, na wręcz przeciwne niwecząc cały mój trud, ponieważ teraz złoto wyjęte z depozytu jest na wszystkich postaciach. W związku z powyższym proszę oddać mi moje pieniądze, za które kupiłem MF, które kupiłem specjalnie na powiększenie depozytu. Poza tym pozostałe pieniądze, że które kupiłem MF na stroje, ponieważ przy takich zasadach w ogóle nie grałbym w tą grę.

1. Dlaczego możliwość powiększenia depozytu za złoto ma mieć część graczy (i to tych biedniejszych)?
2. Jaki sens ma tracenie 10% swojego złota? Retoryczne. (chodzi mi o wpłacanie do swojego depozytu, tak przy okazji, to jak idę do banku i wkładam tam coś, to bank mnie nawet nie ma prawa zapytać co i ile tego jest)
3. Wspólny depozyt dla wszystkich postaci - może być, ale ja osobiście się obejdę.
4. Wspólne złoto na wszystkich postaciach, no b. ciekawe, jak to działa, wyciągam coś na jednej postaci, a mam na wszystkich. Wspólna sakiewka? Czary takie? Wspólny depozyt rozumiem, bo to jedno miejsce, do którego mają dostęp różne postacie, ale wspólna sakiewka? Sakiewkę się nosi przy sobie...

Ta zmiana na pewno nie miała służyć graczom. Administracji? Raczej tak. Ale, czy posłuży? Gdyby wszyscy byli tacy jak ja, to oznaczałoby to bankructwo firmy MFO NET Jacek Zemło.

Weźcie sobie te zmiany w "świstu gwizdu". A jak chcecie psuć grę (która i tak ledwo zipi), to psujcie, mam b. dużo o wiele ciekawszych zajęć w życiu niż ta gra, nie muszę w nią grać.

Tatsumaru
17-07-2016, 00:09
JEDYNIE mądre rozwiązanie w tej sytuacji, gdzie nikt nic nie traci, bo tak późne wprowadzenie tej zmiany to tylko i wyłącznie WINA ADMINÓW.

Jak każdy ma być równy to zacznijmy że limit zaczyna się od obecnej ilości złota i jak ktoś chce sobie coś włożyć to od tego momentu musi zwiększać limit.
Dzięki temu KAŻDY ma równe prawa i stawki. Nikt nie traci.

MasterOfPuppets
17-07-2016, 00:09
2. Jaki sens ma tracenie 10% swojego złota? Retoryczne. (chodzi mi o wpłacanie do swojego depozytu, tak przy okazji, to jak idę do banku i wkładam tam coś, to bank mnie nawet nie ma prawa zapytać co i ile tego jest)

Bezpieczeństwo złota.


4. Wspólne złoto na wszystkich postaciach, no b. ciekawe, jak to działa, wyciągam coś na jednej postaci, a mam na wszystkich. Wspólna sakiewka? Czary takie? Wspólny depozyt rozumiem, bo to jedno miejsce, do którego mają dostęp różne postacie, ale wspólna sakiewka? Sakiewkę się nosi przy sobie...

Nie ma sensu argumentować świata gry tym co jest w realnym świecie.

Hubiot
17-07-2016, 00:10
Chce tylko przypomnieć, że wszystkie zmiany można wycofać lub zmienić tak, aby podobały się wszystkim i to próbujemy jakoś ustalić. Tak więc jak macie jakieś sensowne propozycję, opinie itp. To są mile widziane, byleby były one jakoś argumentowane

Clover
17-07-2016, 00:13
Dzięki temu KAŻDY ma równe prawa i stawki.

Zwłaszcza, że wyjadacze za złoto powiększą depo, a nowi muszą bulić w MFach...

Rumplestiltskin
17-07-2016, 00:14
Najlepiej byłoby zostawić gold przypisany do postaci. Depozyt zostawić tak jak teraz zrobili i wszyscy zadowoleni. Wtedy zmiana na plus.

PvPMasterKA
17-07-2016, 00:15
Jedyne coś co mnie ucieszyło w tym to to że nie muszę kogoś prosić o przerzucenie mi przedmiotów i złota na bank(Bo tam najczęściej przerzucam) A jeśli chodzi o złoto to troche bez sensu płacić prowizję jak chce się włożyć złoto do depozytu a nie przerzucać bo i tak mam na przykład: 200K na banku a wejde na inną postać to mam dalej to 200K i nie muszę do depozytu wkładać żeby przerzucić.

Naishukketsu
17-07-2016, 00:15
Chce tylko przypomnieć, że wszystkie zmiany można wycofać lub zmienić tak, aby podobały się wszystkim i to próbujemy jakoś ustalić. Tak więc jak macie jakieś sensowne propozycję, opinie itp. To są mile widziane, byleby były one jakoś argumentowane

Zniesienie limitu złota na depozyt. Prowizja jeszcze ma sens, limit nie.
Argument?
Limit złota w tym momencie jest śmieszny. Sam mam przy sobie 2kk a mój limit wynosi 6kk, ale niektórzy mają po 90kk a ich limit wynosi 10kk. I gdzie schowają reszte swojego złota?
Aby powiększyć ten limit muszą wydać swoje złoto które chcą chomikować np. na nowe miasto, lub muszą zapłacić prawdziwe pieniądze na MFy, - toteż skok na kase adminów.

Nocny Lowca
17-07-2016, 00:17
Dobra a teraz na spopkojnie ....

Zrobic tak ze w walkach i wszelakiego rodzaju nie tracimy golda wrazie porazki gold jest przypisany do postaci ale jak padamy to go nie tracimy .

dodac 10% strac przedmiotow wrazie porazki [ miksy ] a golda dodac tylko do konta i jest nie tykalne

PvPMasterKA
17-07-2016, 00:17
Ja wole zostać przy starej metodzie przerzucania złota bo przedmioty mogą zostać ale według mnie (mi jest tak łatwo na rękę) poprosić kogoś dać mu to i on/ona to przerzuci na bank albo na inną postać.

Clover
17-07-2016, 00:18
Rumple i Sg mają dobre pomysły, podatek w depo będzie zjadał kasę z gry wystarczająco, nie potrzeba jeszcze powiększania limitu.

Nocny Lowca
17-07-2016, 00:18
mam 180 000 000 a limit 14 000 000 ....

Kind of Magic
17-07-2016, 00:20
MasterOfPuppets, nie odniosłeś się przyjacielu do innych moich punktów, a tam są zasadnicze kwestie, rozumiem że nie masz w tamtych tematach argumentów lub nawet się z nimi zgadzasz.

Twojej argumentacji pod tytułem "bezpieczeństwo złota" chyba nikt nie rozumie.

Odnosząc się jeszcze do Twojej wypowiedzi z pierwszej strony tego wątku, gdzie napisałeś, że gra potrzebuje mechanizmu "wysysającego" złoto ze świata, to jako ekspertowi pragnę Ci zwrócić uwagę, że taki mechanizm jest, jest to pobieranie prowizji za sprzedaż przedmiotów, czy to u aukcjonera, czy na handlu. A tak, to mamy kolejny podatek i tu wybacz, ale jakoś odnajduję odniesienie do świata realnego. ;)

PvPMasterKA
17-07-2016, 00:20
Dobrze powiedziane.

Hubiot
17-07-2016, 00:22
Najlepiej byłoby zostawić gold przypisany do postaci. Depozyt zostawić tak jak teraz zrobili i wszyscy zadowoleni. Wtedy zmiana na plus.

O, to mi się podoba. Ale chyba administracja chce się pozbyć postaci bankowych.


Zniesienie limitu złota na depozyt. Prowizja jeszcze ma sens, limit nie.
Argument?
Limit złota w tym momencie jest śmieszny. Sam mam przy sobie 2kk a mój limit wynosi 6kk, ale niektórzy mają po 90kk a ich limit wynosi 10kk. I gdzie schowają reszte swojego złota?
Aby powiększyć ten limit muszą wydać swoje złoto które chcą chomikować np. na nowe miasto, lub muszą zapłacić prawdziwe pieniądze na MFy, - toteż skok na kase adminów.

Też mi się podoba.

Jeszcze wpadłem na coś takiego, aby zarobiony hajs że sprzedaży itemow na targu splywał do depo, w tym momencie z itemka sprzedanego za 10k dostajemy 8,1k,bo są dwie prowizję

Samael
17-07-2016, 00:28
Limit jest zbyt niski lub nie powinno go być wcale.
Na 66 poziomie limit wynosi 3,3kk, to absurdalnie mało biorąc pod uwagę, że podczas updetu fabularnego Devos pojedyncze itemki kosztowały po 5kk (niektóre nawet dzisiaj tyle kosztują), nie sposób jest je kupić mając limit 3,3kk. Limit golda na tym poziomie powinien wynosić najmniej 10kk, a nie groszowe 3,3kk przy obecnych cenach eq.

Tatsumaru
17-07-2016, 00:28
O, to mi się podoba. Ale chyba administracja chce się pozbyć postaci bankowych.


Juz pisałem ale gdzieś znikło.

Stan obecnie posiadanego złota = obecny limit złota w depo.
Każde kolejne dołożenie = skorzystanie z usługi zwiększenia depo.

Nikt nie traci - ani biedny ani bogaty.
Nikt nie jest oszukiwany i nikt nie traci czasu włożonego w grę.

Szary plomien
17-07-2016, 00:28
Gdyby byla jakas mozliwosc cofniecia tych zmian to proponowalbym wprowadzanie ich etapami, tak zeby mozna sie bylo przygotowac(przynajmniej mentalnie) na nie:
etap 1(2-3 tygodnie) - wprowadzenie wspolnego depozytu TYLKO zlota. Wiadomosci o przyszlym wprowadzeniu rowniez jednej sakiewki i depozytu na wszystkich postaciach powinna pojawiac sie cyklicznie co 24h zeby kazdy dobrze zapamietal co i kiedy bedzie sie dzialo - to pozwoli graczom z postaciami bankowymi zastanowic sie czy chca wydac jakos, na cos nadmiarowe zloto, czy powiekszac za nie limit zlota(lub zebrac wiecej zlota ze swiadomoscia, ze posluzy na rozbudowe depoztu zlota?).
etap 2 - wspolna sakiweka i depo, tak jak obecnie zostala wprowadzona calosc. + mozliwosc powiekszenia depo zlota za zloto(of kors)

Kind of Magic
17-07-2016, 00:30
Prowizja za wpłacanie do depozytu nie ma absolutnie żadnego sensu. Nie ma sensu wpłacać czegoś do schowka i narażać się na pewną stratę, jeśli nie wpłacając nie wiemy do końca, czy jakąkolwiek stratę poniesiemy.

Kto myśli inaczej - ręka do góry i niech od razu się zacznie wstydzić. :D

Clover
17-07-2016, 00:34
Prowizja za wpłacanie do depozytu nie ma absolutnie żadnego sensu. Nie ma sensu wpłacać czegoś do schowka i narażać się na pewną stratę, jeśli nie wpłacając nie wiemy do końca, czy jakąkolwiek stratę poniesiemy.

Kto myśli inaczej - ręka do góry i niech od razu się zacznie wstydzić. :D

Ja, w depozycie gorszy jest limit od prowizji.

Hubiot
17-07-2016, 00:34
Prowizja za wpłacanie do depozytu nie ma absolutnie żadnego sensu. Nie ma sensu wpłacać czegoś do schowka i narażać się na pewną stratę, jeśli nie wpłacając nie wiemy do końca, czy jakąkolwiek stratę poniesiemy.

Kto myśli inaczej - ręka do góry i niech od razu się zacznie wstydzić. :D

Ręką w górę.
Twoja propozycja jak dla mnie nie ma jakiegokolwiek sensu, musi przecież trochę złota ubywać z gry.
Skoro wcześniej się traciło na wymienianiu golda z graczami (gracz a daje hajs na bank gracza b, gracz b daje hajs na bank gracza a) to czemu teraz miałoby być inaczej

Kind of Magic
17-07-2016, 00:37
Jeśli musi ubywać, to niech ubywa przy operacjach handlowych, zwiększcie podatek. Z 10% zróbcie 20%. Ponieważ, jak już napisałem wyżej, jest mechanizm wyciągający złoto ze świata.

Natomiast pobieranie podatku za chowanie złota, no to tak jak pisałem limit depozytu nie gra roli, bo i tak nie ma sensu nic chować, ponieważ chowamy, żeby nie tracić.

edycja:
Aha, tak jeszcze przy okazji odnośnie do "przecież trochę złota ubywać z gry" - nic nie musi. Inflacja to proces absolutnie naturalny w ekonomii. W grze, to nawet nie trzeba pobierać podatku od handlu, wystarczy raz na jakiś czas podzielić stan komórek bazy danych przez 10. Im więcej ograniczeń, tym gorzej - zawsze. No chyba, że tak na prawdę szukamy metody zarobku realnej kasy dla właścicieli gry, ale to polecam stworzenie tak wspaniałej gry, żeby było bardzo dużo napalonych graczy, którzy chcą grać nawet za nią płacąc

proskiler
17-07-2016, 00:51
Wykasujcie ranking złoto i po sprawie :)

- - - - - - - - - -

Inflacja jest naturalnym zjawiskiem, ale musi sie utrzymywać na poziomie ok. 3-5% w skali roku, wtedy gospodarka rozwija się w sposób prawidłowy. Zbyt duża inflacja-czasem nawet hiperinflancja-kryzys na rynku.

Clover
17-07-2016, 00:56
edycja:
Aha, tak jeszcze przy okazji odnośnie do "przecież trochę złota ubywać z gry" - nic nie musi. Inflacja to proces absolutnie naturalny w ekonomii. W grze, to nawet nie trzeba pobierać podatku od handlu, wystarczy raz na jakiś czas podzielić stan komórek bazy danych przez 10. Im więcej ograniczeń, tym gorzej - zawsze. No chyba, że tak na prawdę szukamy metody zarobku realnej kasy dla właścicieli gry, ale to polecam stworzenie tak wspaniałej gry, żeby było bardzo dużo napalonych graczy, którzy chcą grać nawet za nią płacąc

Sztuczna deflacja jest jeszcze gorszym rozwiązaniem, niż powstrzymywanie inflacji

proskiler
17-07-2016, 00:56
A itemy kosztowały po 10kk, bo właśnie było za dużo golda.

Hubiotka
17-07-2016, 00:58
Upek okropny i strasznie naciągający na koszta.
Powinno wrócić do tam tego stanu jak było.
I zamiast zajmować się takimi bez sensownymi upami zajęlibyście się ważniejszymi sprawami jak naprawa króla góry czy robienie Nordii.
Nie ukrywajmy każdy czeka na jakieś lepsze zmiany a tu wychodzą gorsze.

proskiler
17-07-2016, 01:01
Upek okropny i strasznie naciągający na koszta.
Powinno wrócić do tam tego stanu jak było.
I zamiast zajmować się takimi bez sensownymi upami zajęlibyście się ważniejszymi sprawami jak naprawa króla góry czy robienie Nordii.
Nie ukrywajmy każdy czeka na jakieś lepsze zmiany a tu wychodzą gorsze.

Każdy ma inne priorytety. Wspólny depozyt jest dla wielu sporym ułatwieniem.

Depzoyt
17-07-2016, 01:04
Każdy ma inne priorytety. Wspólny depozyt jest dla wielu sporym ułatwieniem.

Zgadzam się, ułatwia przekładanie sobie itemków (nikt Cię nie może okraść), a to co zrobili ze złotem, jak Ci ułatwia życie? Tak że Ci co zbierali i kisili złoto na postaci bankowej teraz go MUSZĄ wydać ?

Kind of Magic
17-07-2016, 01:23
Sztuczna deflacja jest jeszcze gorszym rozwiązaniem, niż powstrzymywanie inflacji

Faktycznie, lepiej żeby był podatek od obrotu złotem, niż od złota przetrzymywanego. Zależało mi, aby zaznaczyć, że "nic nie musi", że można nadmiar zer w liczbach rozwiązać różnymi metodami.

Atronis
17-07-2016, 01:35
Jedyne co napiszę, to zbyt niski limit przy obecnych realiach. Reszta może jak najbardziej zostać : )

Blitz
17-07-2016, 01:36
Admini, zdecydujcie się czy to zostaje czy też będą jakieś zmiany, bo nie wiem czy podbijać ten limit złota w depo..

Tomi
17-07-2016, 01:37
Nie wdając się zbytnio w dyskusję - małe wyjaśnienie.

To, że będą osoby niezadowolone ze zmiany (szczególnie te z topki golda) było dla nas jasne jak słońce. Niemniej jednak od zawsze uważałem upychanie golda po postaciach bankowych za swojego rodzaju "patologię". Ci co mieli dobre kontakty mogli to robić, pozostali byli w mało konkurencyjnej sytuacji + narażanie się na kradzieże. Zmiana była planowana od dawna - co można sprawdzić w temacie: https://forum.mfo3.pl/showthread.php?4379-W-trakcie-tworzenia-najbli%C5%BCsze-plany (BTW. nr 4 też jest w realizacji).

Dodatkowo uważam, że stan, w którym nigdy nie ryzykujemy żadnym złotem przeczył w ogóle istnieniu depozytu, a pokonując gracza zazwyczaj nic z niego nie dropiło, bo wszystko jest oczywiście "na banku" - chyba, że natrafiło na jakiegoś niezorientowanego nieszczęśnika. Nowa sytuacja ma na celu zmuszenie gracza do pewnego wyboru - chować do depo czy może jednak zaryzykować i nosić przy sobie? Wydawać czy chomikować?

Także na pewno "postacie bankowe" nie wrócą i jeśli ma być coś korygowane, to proszę z taką myślą do tego podchodzić. Awanturowanie się, obrażanie nic nie da.

Z pomysłów, które padły i możemy rozważyć:

1) dodatkowy limit złota również za poziomy innych postaci (coś jak z max energią) + sloty za dodatkowe postacie - w sumie logiczne, że mając więcej postaci jesteśmy bardziej aktywni to i potrzeby większe
2) prowizja za wpłatę - też do "negocjacji"

Inna kwestia to spojrzenie na wszystko od drugiej strony - przed czym właściwie chcemy chronić złoto w depo?
Walki PvP - tutaj należy zauważyć, że od jakiegoś czasu straty są symetryczne, także nawet jeśli my nosimy przy sobie bardzo dużą ilość złota, nie stracimy go wiele, jeśli przegramy z osobą, która nie ryzykuje i tego złota przy sobie nie nosi. Jeśli możemy dużo przegrać to i dużo możemy wygrać.

Przegrane z potworami - tutaj to może być bardziej bolesne, ale zakładam też, że właściciele naprawdę duuuużych fortun są na tyle ogarnięci, że to nie zdarza się im tak często. Docelowa wysokość współczynnika strat jest do dyskusji.

Jednym słowem powinien być taki balans, że niekoniecznie trzymanie wszystkiego w depo/powiększanie go jest zawsze opłacalne. Czasami koszt depozytowania może przekraczać ryzyko trzymania przy sobie. Rozumiem, że są osoby które dla "spokojnej głowy", są w stanie zapłacić dużo więcej niż potencjalne ryzyko.

Co do zarzutów osób, które obecnie "bardzo się nie mieszczą" => jest specjalnie dla nich, wg mnie naprawdę niezły przelicznik zwiększenia limitu za złoto. Za 1/3 nadmiaru można schować pozostałe 2/3. Ja bym to brał w ciemno. Nawet podawanie przez inne konto na postać bankową kosztowało 19%, a tutaj jest pełnoprawne, wygodne depo za 33%.

Naishukketsu
17-07-2016, 01:43
@Tomi wszystko ze zmianą jest w porządku, tylko ten limit jest komicznie mały, a powiększenie go kosztuje realne pieniądze bądź złoto w grze, na które gracze pracowali.
Jeśli limit złota nie będzie zniesiony to naprawde w tej zmianie nie widzę nic na +.

Edit: Mój błąd, na + jest przerzucanie przedmiotów poprzez depozyt. Lecz zmiany dot. złota wg. mnie są tylko na -

Patryk Szczęście
17-07-2016, 02:18
Czekaj no bo dopiero wróciłem do gry po długiej przerwie i nagle update. Trochę tego ogarnąłem, a było jakieś głosowanie do tego update'a?

Tak właściwie to gram na jednej postaci i chyba widzę to sam na plus bo większy limit na postać.

Czary
17-07-2016, 02:44
Inflacja nie jest naturalnym zjawiskiem, jest znakiem, że pieniądza przyrasta szybciej niż produkowane są towary. Naturalna jest deflacja, bo towarów przybywa. Kryzysy są zwykle z powodu hiperinflacji. Prowizja nie ma sensu. Wcześniej został zepsuty rynek mfów (tylko licytacje), a teraz depozyt. Sam pomysł uwspólnienia był świetny, ale te prowizje niezbyt. Co do podatku na operacje handlowe to 20% za dużo, lepiej np 15%

Koridor
17-07-2016, 03:30
Osobiście do końca nie rozumiem istnienia prowizji przy wpłacaniu skoro istnieje limit.
Jeśli chodzi o zbyt niski limit dla osób, które go jeszcze nie osiągnęły (reszta koniecznie powinna wykupić limit za złoto, bo naprawdę worth) to dodatkowy przelicznik za resztę postaci powinien załatwić sprawę. Np. dla 50% sumy dodatkowych postaci dla 5x 65 lvl to już 3x więcej niż obecnie (prawie 10 mln). (oczywiście piszę to w ciemno, nie mam pojęcia jaki przelicznik zostanie wprowadzony)

Wbrew pozorom osoby z ogromnymi ilościami złota na tej zmianie najwięcej zyskują. Już przeliczając Nocnego Łowcę, który podał dokładną wartość - 180 mln. Wydanie 1/3 na zwiększenie limitu na zmieszczenie reszty złota doprowadzi do sytuacji gdzie będzie miał 120 mln limitu (i 120 mln golda w depo) kosztem 60 mln złota.
Jak nagle wszyscy zaczną tracić więcej złota - bo więcej będzie lecieć po prowizjach to wartość jego zasobów golda wcale nie straci - wręcz powinna być adekwatnie proporcjonalna (z wyjątkiem osób, które nie doszły do limitu, ale one mają tu niewielkie znaczenie). Ta wartość posiadanych zasobów zacznie się dopiero rozchodzić z czasem jak będą większe dropy golda - łatwiej będzie ich dogonić. Niby...
Ale... ale... Nie będzie można ich dogonić. 120 mln złota limitu poza obecną "promocją" kupowania go za złoto, to koszt na 65 lvl 1200 MF. Kto będzie tyle wydawał na limit? Nikt. Praktycznie takie osoby już na zawsze zostaną z ogromnymi, bezpiecznymi sumami złota. (nieco mniejszymi niż obecnie, ale z bezpieczeństwem, że nikt ich nie dogoni, nie dotknie ich taka inflacja jaką dotknęłaby teraz w przypadku nieaktywności - będą więcej warte)

MasterOfPuppets
17-07-2016, 04:44
Aha, tak jeszcze przy okazji odnośnie do "przecież trochę złota ubywać z gry" - nic nie musi. Inflacja to proces absolutnie naturalny w ekonomii. W grze, to nawet nie trzeba pobierać podatku od handlu, wystarczy raz na jakiś czas podzielić stan komórek bazy danych przez 10. Im więcej ograniczeń, tym gorzej - zawsze. No chyba, że tak na prawdę szukamy metody zarobku realnej kasy dla właścicieli gry, ale to polecam stworzenie tak wspaniałej gry, żeby było bardzo dużo napalonych graczy, którzy chcą grać nawet za nią płacąc

Skalowanie nawet nie schowa pod dywan problemu, tylko go powiększy. Masz 10 razy mniej golda, drop z mobków ten sam.


Osobiście do końca nie rozumiem istnienia prowizji przy wpłacaniu skoro istnieje limit.

Wcześniej by zapewnić bezpieczeństwo złotu potrzebowałeś stracić 10/19% na handlach.
I tak złota przybywa w grze.
Taki system promuje delikatnie osoby, które wydają złoto na swoje aktualne potrzeby, bo ich wydatki nie są okupione prowizją.

W sumie w mojej opinii wystarczy dać na stałe powiększenie depo za golda po innym przeliczniku - 15% mniej skuteczne niż ulepszenie za MF, względem ceny targowej MF.
Czy bazowe wartości zwiększyć?
Być może delikatnie.

Hiter
17-07-2016, 08:51
Gra wymaga mechanizmu wysysania golda z gry (prowizja). Wcześniej wynosiła ona 19% / 10% przy przenoszeniu golda na bank.

Od dzisiaj nigdy nie skorzystam z depo... dlaczego ? Bo gdy chciałem sobie z Hiter włożyć 1.6kk do depo ( bo taką miałem pojemność) to teraz nie włożę nic bo od razu tracę 10%... moje depo teraz które ma pojemność prawie 30kk jest bezużyteczne jedynie sie przyda do przekladanie itemków a do trzymania golda aby nic nie stracic w walce wgl mi sie nie przyda. Dziękuje ze zniszczenie depo a utworzenie miejsca do przekładania.

Nawet jeśli włożę do depo te 30kk i strace od razu 3kk na prowizję to zostaje mi ponad 150kk na Hiterze, nawet przy 0,3% trace 450k gdy padnę, nie mam pojęcia czemu tak zniszczyliście depo tylko po to aby można było samemu przekładać hajs i itemy

Clover
17-07-2016, 09:40
Inna kwestia to spojrzenie na wszystko od drugiej strony - przed czym właściwie chcemy chronić złoto w depo?
Walki PvP - tutaj należy zauważyć, że od jakiegoś czasu straty są symetryczne, także nawet jeśli my nosimy przy sobie bardzo dużą ilość złota, nie stracimy go wiele, jeśli przegramy z osobą, która nie ryzykuje i tego złota przy sobie nie nosi. Jeśli możemy dużo przegrać to i dużo możemy wygrać.

Tomi, była o tym mowa już, osoby z topki PvP będą chodziły z dużą ilością złota i okradały tych, którzy nie będą mieli z nią szans, ryzykować będą jakieś 0,01% swojego majątku, podczas, gdy my, biedniejsi, będziemy go tracić ZNACZNIE więcej. Co z tego, że tyle samo "ryzykujemy", co on? On nie ryzykuje, bo nie przegra, załatwi nas, bo ma eq +8. Do tego PROCENTOWO wypadamy, jako biedniejsi, znacznie gorzej.

Tatsumaru
17-07-2016, 09:46
Szkoda strzępić ryja - admini swoje osiągnęli. Kupujecie mf-y na depo my jedziemy na Hawaje, a upek nordia za kolejne 2 lata w nagrodę.

PvPMasterKA
17-07-2016, 10:11
Jeśli Nordia ma być za te 2 lata to ja prędzej już skończę grę albo mi kuzynka usunie konto bo jest chamska :mad:

- - - - - - - - - -

Postacie bankowe są ok można tam dawać złoto ile się chce, nie trzeba się bać że nie będzie miejsca w depozycie żeby iść na teren bójkowy.

Hiter
17-07-2016, 10:16
Jeśli Nordia ma być za te 2 lata to ja prędzej już skończę grę albo mi kuzynka usunie konto bo jest chamska :mad:

- - - - - - - - - -

Postacie bankowe są ok można tam dawać złoto ile się chce, nie trzeba się bać że nie będzie miejsca w depozycie żeby iść na teren bójkowy.

Devos robili 928 Dni. Nordia miała być w rok a już ponad 500 dni robią ... nikomu nie zależy na miastach, na zadowoleniu graczy tylko na hajsie ...

Your Nightmare
17-07-2016, 10:16
w sumie nie mam nic do zmiany- czekałem baardzo na wspólny depozyt. Ale wspólne złoto? to już nie jest aż tak konieczne, a gracze na pewno na tym stracą

Hiter
17-07-2016, 10:16
Jeśli Nordia ma być za te 2 lata to ja prędzej już skończę grę albo mi kuzynka usunie konto bo jest chamska :mad:

- - - - - - - - - -

Postacie bankowe są ok można tam dawać złoto ile się chce, nie trzeba się bać że nie będzie miejsca w depozycie żeby iść na teren bójkowy.

Devos robili 928 Dni. Nordia miała być w rok a już ponad 500 dni robią ... nikomu nie zależy na miastach, na zadowoleniu graczy tylko na hajsie ...




Tyle w temacie:

Szkoda strzępić ryja - admini swoje osiągnęli. Kupujecie mf-y na depo my jedziemy na Hawaje, a upek nordia za kolejne 2 lata w nagrodę.

Clover
17-07-2016, 10:17
Postacie bankowe są ok można tam dawać złoto ile się chce, nie trzeba się bać że nie będzie miejsca w depozycie żeby iść na teren bójkowy.

Właśnie to nie jest ok.
Admini pozbyli się tego, bo chowanie całego złota zabija PvP. <nie, żeby tego sami nie robili, ograniczając bójki>
Jednakże, limit PLUS prowizja, to za mocne ograniczenia w depozycie.

Koridor
17-07-2016, 10:46
Wcześniej by zapewnić bezpieczeństwo złotu potrzebowałeś stracić 10/19% na handlach.
I tak złota przybywa w grze.
Taki system promuje delikatnie osoby, które wydają złoto na swoje aktualne potrzeby, bo ich wydatki nie są okupione prowizją.

Dlatego napisałem, że tego nie rozumiem skoro istnieje limit. Porównujesz to do wcześniejszego stanu, ale wcześniej nie było limitu.
To jest tak jak wcześniej proponowałem, aby były limity jak teraz bez prowizji, ale z nieograniczoną możliwością wpłacania po osiągnięciu tego limitu, lecz dalszym kosztem dużej prowizji. Ja rozumiem prowizję tylko w przypadku nieograniczonej pojemności. Obecnie nie widzę najmniejszego sensu. Bo skoro jest limit złota w depo, to po jego osiągnięciu jeśli gracze nie chcą trzymać golda, muszą go wydawać. Każde wydatki związane z innymi graczami są obciążone prowizją.
W dodatku obecna prowizja to jest koszt 10 przegranych walk z potworami, jeśli będziemy chodzić z tym złotem. Gorzej w walkach z graczami.
Napiszesz, żeby decydować czego chce się bardziej. Ale taka decyzja też mija się z celem - w każdym przypadku tracimy tę prowizję.
Wpłacenie złota do depo: -10%, trzymanie golda: oddanie złota innym graczom, dla nas zostaje inwestycja, bo tylko w tym przypadku sami niczego nie tracimy (zakładając, że ewentualna prowizja jest kosztem inwestycji).
Może sądzisz, że to napędzi rynek i gracze będą ciągle obracać złotem, byleby nie wpłacać do depo. Częściowo może i tak. Problem pojawi się dopiero, gdy ktoś będzie chciał oszczędzić. Bo chodzi o to, że jak wydajesz złoto z depo to i tak jest prowizja. To właściwie taka blokada na większe oszczędzanie - wydajesz: płacisz prowizję, oszczędzasz na coś: płacisz 2x więcej prowizji. Wskrzesić handel wymienny?

W sumie muszę się jeszcze nad tym zastanowić...


PS
Odnośnie głosów, że to skok na hajs, a Nordii nie ma, to... Ciekawostka: hajs się robi na nowych miastach. Reszta się do tego nie umywa.

Hubiot
17-07-2016, 10:48
Kto wam powiedział, że Nordia będzie w rok zrobiona?
Macie przecież na forum temat, gdzie jest napisane co i kiedy będzie robione. Mi osobiście zależy bardziej na gildiach i panelu gm, Nordia jak dla mnie na końcu.
Jeżeli wam się nie podoba aż tak bardzo, możecie nie doładować mfów lub usunąć konto.


PS
Odnośnie głosów, że to skok na hajs, a Nordii nie ma, to... Ciekawostka: hajs się robi na nowych miastach. Reszta się do tego nie umywa.
Też nie ogarniam, czemu ludzie tego nie widzą.
W update jest najwięcej aktywnych graczy, a część z nich kupi mfy by być wyżej w rankingu, szybciej zdobywać nowe eq itd.
Z targu nie kupisz, no wszyscy je wykupują

Tatsumaru
17-07-2016, 10:55
Szkoda gadać z elitą bo oni uważają swoje pomysły na ŚWIĘTE i nic tego już nie zmieni.

Hiter
17-07-2016, 10:59
Kto wam powiedział, że Nordia będzie w rok zrobiona?
Macie przecież na forum temat, gdzie jest napisane co i kiedy będzie robione. Mi osobiście zależy bardziej na gildiach i panelu gm, Nordia jak dla mnie na końcu.
Jeżeli wam się nie podoba aż tak bardzo, możecie nie doładować mfów lub usunąć konto.


Też nie ogarniam, czemu ludzie tego nie widzą.
W update jest najwięcej aktywnych graczy, a część z nich kupi mfy by być wyżej w rankingu, szybciej zdobywać nowe eq itd.
Z targu nie kupisz, no wszyscy je wykupują

Gdy zostało dodane Devos było napisane ze następne miasta będą w odstępach co rok. A jeśli uważasz że mam latać z 190 000 000 G w plecaku na mini, exp etc. To pozdrawiam.

"Amrborzy Chyba dali nam znak, że czas kończyć grę, no nie :) ?"

DĘBOWE MOCNE
17-07-2016, 11:09
Niestety ostatnia zmiana ze wspólnym depo ma swoje plusy i minusy to musza wszyscy przyznać najwiekszym minusem jest wspólne złoto dla wszystkich postaci, gdyż tak jak pisaliście wcześniej ginąc postacią tracimy złoto z całego posiadanego złota a nie kazdy ma powiększony depozyt aby do niego wkładac i tracić dodatkową prowizję.

Posiadam 2 konta w banku przelewanie z jednego konta na drugie odbywa się bez prowizji jak i na kazdym koncie mam INNĄ KWOTĘ. Dlaczego nadal nie może być postaci bankowych gromadzący złoto bez straty na innych postaciach. Złoto ze sprzedaży powinno być na danej postaci a nie na wszystkich. Zwiekszyć prowizje z handlu a nie przerzucania złota między postaciami.
Gracze którzy maja niski poziom nigdy nie uzbieraja złota gdyż padajac na potworkach beda tracić wkładając do depozytu który maja mały też tracą. Cała ich gra teraz będzie się musiała skupiac na biciu nisko poziomowych potworków oraz wkładaniu złota w powiekszenie depozytu

PatrioSaint
17-07-2016, 11:26
Racja, trzeba jak najszybciej kończyć z grą.

Naishukketsu
17-07-2016, 11:30
Cała ich gra teraz będzie się musiała skupiac na biciu nisko poziomowych potworków oraz wkładaniu złota w powiekszenie depozytu

Właśnie ci nowi gracze aby powiększyć depozyt będą musieli kupić MF, bo za złoto można ulepszyć tylko jeśli masz nadmiar

vegoo
17-07-2016, 11:35
Brawo za inteligencję. Zmiana udana w 100%. Co jeszcze macie zamiar rozwalić w tej grze? Ludzie grają niektórzy od długiego czasu i teraz macie zamiar ich okradać? Za ich wysiłek i wszelkie staranie. Gra upadła niżej niż na dno. Jeden wielki syf.

Squadron
17-07-2016, 11:39
Nie czytałem nic z tego tematu ale mam pytanie. Czy może mój dobry kolega zrobić mi konto BANK na którym będe trzymał złoto?

Tatsumaru
17-07-2016, 11:41
Nie czytałem nic z tego tematu ale mam pytanie. Czy może mój dobry kolega zrobić mi konto BANK na którym będe trzymał złoto?

teoretycznie nie łamiesz regulaminu, ale pewnie Tomi ze swoją ELITĄ zablokuje takie rzeczy.

Squadron
17-07-2016, 11:42
wspólne złoto to szajs

- - - - - - - - - -

już wole pokemony łapać

Naishukketsu
17-07-2016, 11:42
teoretycznie nie łamiesz regulaminu, ale pewnie Tomi ze swoją ELITĄ zablokuje takie rzeczy.

Pewnie uzna to za współdzielenie konta/multi, i tyle

Squadron
17-07-2016, 11:44
a gdzie tu współdzielenie. inne konto inne ip inny kopmputer. tylko złoto moje

- - - - - - - - - -

nie mam zamiaru latać po mieście ze 127 milionami

matipce
17-07-2016, 11:49
"Amrborzy Chyba dali nam znak, że czas kończyć grę, no nie :) ?"[/QUOTE]

To pytanie tyczy się chyba wszystkich. Problem polega na tym, że fabuła jest aktualizowana raz od wielkiego dzwonu, czytaj raz na 3 lata. I logiczne zdaję sie regularne expienie i zbieranie kasy na update, kto tego nie zrobi- ten będzie miał trudniej przy upku. Teraz pytanie się nasuwa, co robić z kasą? Skoro nie mogę jej chomikować na upka, to co mam robić? Obecnie mam limit 4.5kk, przecież to śmieszna kwota, patrząc jakie ceny eq +6/7 jest na 65, to przy ewentualnej aktualizacji nawet nie będzie mnie stać na jeden item.
Oczywiście mogę wykupić większy limit.
Może to samo zrobić z limitem poziomu, ograniczyć do 65 lvl, bo jaki jest cel posiadać np 68lvl ? Różnica w pvp jest widoczna pomiędzy 65 a 68, ale zdobyć 68 poziom nie jest łatwo, wymaga ogromu czasu i pracy i ten kto dochodzi do w/w lvl jest nagrodzony np w pvp. To może teraz cofniemy poziomy i każdy będzie na równi?

Pomysł z przerzucaniem golda był wielokrotnie wspominany, ale chyba mało kto spodziewał się takiej formy. Osobiście wolałbym zwiększenie prowizji i jakieś ograniczenie przerzucenia między postaciami, niż limit.

musaraj
17-07-2016, 11:49
@cały temat
Hahahaha

https://www.youtube.com/watch?v=xuBJOjZPQTM


Nigdy nie przenosiłem golda na bank a sobie spokojnie zbierałem. Obecnie się tego nie da.
Tak czy inaczej prowadziłeś sobie postać bankową, inteligentnie omijając prowizję (przerzucając jedynie bezprowizyjne przedmioty zamiast złota). Jedno jest pewne - unikałeś zasłużonych strat w goldzie.


Brakuje im kupców MF więc chcą naciągać przy pomocy złota

Nie sądzę, żeby tak wiele osób kupowało tę usługę, jest niezbyt opłacalna (jak reszta). Wciąż mając 100 MF wolałbym kupić dodatkowy limit energii.

czyli zloto ktore zbieralem w ch,,,, czasu by je zachowac musze polowe kur.... oddac ?

by dostac sie do top 3 posiwcilem mnustwo czasu logiki i myslenia by grac utrzymywac swoja postac nba odpowiednim poziomie i teraz za te lata mam polowe stracic ?

i ps jesli chodzi o usuniecie duzej czesci zlota z gry to po jaki CHU,,,, dodano mozliwosc kupowania go za MF ?
:)

Nie musisz oddawać żadnej połowy złota. Recepta jest prosta - nie przegrywaj z potworami.
Co do ostatniego akapitu - dodano to dlatego, że jest standard. Po to, żeby kusić młodych graczy dużymi przyciskami. Gdyby Tomi zamieścił jakieś statystyki dotyczące kupowanych usług, to pewnie złoto byłoby poza pierwszą trójką, z dużą stratą do czołówki.
Poza tym kupowanie złota przez usługę jest nieopłacalne.

kurw... i co to ma byc kiedys na banku mialem 5 slotow dokupione czyli 10 razem a teraz na wszystkich postaciach lacznie 10 czyli to co mma na tarq wystawione mam wszystko zblokowane ...

do tego co to ma byc mam 180 000 000 i mam polowe staracic z jakiej racji ?

sie nie dziwie ze SIC odeszla i tak zrobi teraz nastepna polowa graczy
sic odeszła bo ją denerwowało, jak bardzo gracze spinają się na forum :D


zobaczysz niebawem bo 1 juz weszlo o czym slyszalem nastepne zmiany beda jeszcze lepsze jesli nie bedziesz mial 500 zł miesiecznie na ta gre to chu... osiagniesz


a Ty mapy juz nie liż dupy za tytul redaktora bo cie wych...... jak sic

nie polizesz z tydzien to polecisz

Nie słyszałem o takich zmianach, a powiedzmy, że wiem w i ę c e j niż Ty.

MasterOfPuppets MasterOfPuppets jest nieaktywny
Super Moderator

Avatar MasterOfPuppets Dołączył
01-04-2011
Postów
4,003
Ban
Witaj Nocny Lowca,

Zostałeś ostrzeżony na Forum MFO3.

Powód:
-------
Naruszenie regulaminu


-------

Oryginalna wiadomość:
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?p=238250
Cytat Napisał PvPMasterKA Zobacz post
Ale że POŁOWA GRACZY ODEJDZIE to troche przesada... I czemu niby jakiś gracz ma kończyć grę z tego powodu?


zobaczysz niebawem bo 1 juz weszlo o czym slyszalem nastepne zmiany beda jeszcze lepsze jesli nie bedziesz mial 500 zł miesiecznie na ta gre to chu... osiagniesz


a Ty mapy juz nie liż dupy za tytul redaktora bo cie wych...... jak sic

nie polizesz z tydzien to polecisz
Ostrzeżenie ma na celu przypomnienie Ci o zasadach, które obowiązują wszystkich użytkowników forum i wymaga się przestrzegania ich.

Pozdrawiamy,
Forum MFO3

----------------------------------------------------------
wiec co tu dodać ?
wypowiedz karana ? bo prawda boli
Wypowiedz karana, bo Ciebie [jedno słowo cztery litery] boli


Jak każdy ma być równy to zacznijmy że limit zaczyna się od obecnej ilości złota i jak ktoś chce sobie coś włożyć to od tego momentu musi zwiększać limit.
Dzięki temu KAŻDY ma równe prawa i stawki. Nikt nie traci.
Czyli chcesz powiedzieć, że równość będzie wtedy, kiedy każdy gracz będzie zaczynał z innym limitem złota w depozycie? Good luck.


Najlepiej byłoby zostawić gold przypisany do postaci. Depozyt zostawić tak jak teraz zrobili i wszyscy zadowoleni. Wtedy zmiana na plus.

Czy dodanie każdemu 2 milionów złota byłaby zmianą na plus? Oczywiście, że gdyby nie weszło łączenie złota, to by było super, ale zdaj sobie sprawę z jednego. Ta gra ma twórcę, który ma na grę jakąś wizję. I zaakceptuj, że w jego wizji nie ma miejsce na postacie bankowe, bo to jest dziwne, niewygodne, zwiększa odsetek kradzieży itp. Poza tym sprawia, że najbogatsi gracze nie tracą nic w walkach, a naturalnie większa ilość złota = większa odpowiedzialność za nie.
Zmiany mają być na korzyść gry, a nie na korzyść graczy.

Dobra a teraz na spopkojnie ....

Zrobic tak ze w walkach i wszelakiego rodzaju nie tracimy golda wrazie porazki gold jest przypisany do postaci ale jak padamy to go nie tracimy .

dodac 10% strac przedmiotow wrazie porazki [ miksy ] a golda dodac tylko do konta i jest nie tykalne
Widzę to. 2 Trolli pokonało gracza, przeszukują jego zwłoki:
-Ej, patrz, ma tu 2 miliony złota
-Zostaw, nie możemy tego brać, jest nietykalne

Zniesienie limitu złota na depozyt. Prowizja jeszcze ma sens, limit nie.
Argument?
Limit złota w tym momencie jest śmieszny. Sam mam przy sobie 2kk a mój limit wynosi 6kk, ale niektórzy mają po 90kk a ich limit wynosi 10kk. I gdzie schowają reszte swojego złota?
Aby powiększyć ten limit muszą wydać swoje złoto które chcą chomikować np. na nowe miasto, lub muszą zapłacić prawdziwe pieniądze na MFy, - toteż skok na kase adminów.
To są fakty z którymi trzeba się zgodzić, zresztą Tomi się zgodził z tego co widziałem - jednocześnie prowizja i limit to za dużo, limit jest potencjalnie za mały.
Mimo wszystko uważam limit za potrzebny - zachęca do wbijania poziomów (szczególnie zachęci, jeżeli będzie dodawanie dodatkowej przestrzeni w depozycie od poziomów kolejnych postaci poza pierwszą), powoduje, że nie można wkładać miliardów do tego biednego depozytu i nie można będąc TOP1 złota walczyć z potworami bez strat.



Jeśli musi ubywać, to niech ubywa przy operacjach handlowych, zwiększcie podatek. Z 10% zróbcie 20%. Ponieważ, jak już napisałem wyżej, jest mechanizm wyciągający złoto ze świata.

Nie, nie, nie.
Błagam

https://www.youtube.com/watch?v=XRCXLnN4FyA

Szkoda strzępić ryja - admini swoje osiągnęli. Kupujecie mf-y na depo my jedziemy na Hawaje, a upek nordia za kolejne 2 lata w nagrodę.

:) O Ty śmieszku


Szkoda gadać z elitą bo oni uważają swoje pomysły na ŚWIĘTE i nic tego już nie zmieni.

Połącz siły z Leonem

Bąblowiec pląsający
17-07-2016, 11:50
Do końca lipca zostają 10-krotnie zmniejszone maksymalne współczynniki straty złota w walkach z graczami i potworami tj.: 3% i 1% zostaje zmienione na 0,3% i 0,1%
Większość graczy chyba przeoczyła ten punkt :) Po tej zmianie (jak i powiększeniu limitu złota) można trzymać w depozycie pieniądze na wydatki w przyszłości (uzbrojenie z upka itp.) oraz pieniądze "podręczne", czyli takie na wydatki nagłe (mikstury itp.).


b) mogą zamienić nadmiar złota na dodatkowy limit - w depozycje pojawiła się odpowiednia informacja i możliwość wymiany. Możliwość ta wygaśnie 15 sierpnia.
A co z tymi, co mieli w depozycie mniej golda, a kiedyś będą chcieli te ilości zwiększać? :) Osoba, która zaczyna grę ma do końca ma mieć niską maksymalną ilość złota na zawsze? Pomyślcie o osobach, które nie ładują pieniędzy w grę.


teoretycznie nie łamiesz regulaminu, ale pewnie Tomi ze swoją ELITĄ zablokuje takie rzeczy.

Ogólnie weszły zmiany, jakie kiedyś pisał ten, co pojechał do Holandii. A to, co napisane jest na początku mojego posta to też jego pomysł, tyle że on chciał nie tracić golda. 0,1% to jest nie tracenie :)

musaraj
17-07-2016, 11:53
Nie czytałem nic z tego tematu ale mam pytanie. Czy może mój dobry kolega zrobić mi konto BANK na którym będe trzymał złoto?

Tak, może, o ile Ty nie będziesz się na to konto logował.
W praktyce trudno o aż tak dobrego kolegę, żeby na dłuższą metę on na każde skinienie się logował i wypłacał Ci to złoto. Przy najmniejszych poszlakach na to, że się logowałeś na konto bankowe prawdopodobnie szybka blokada

Squadron
17-07-2016, 11:54
Tak, może, o ile Ty nie będziesz się na to konto logował.
W praktyce trudno o aż tak dobrego kolegę, żeby na dłuższą metę on na każde skinienie się logował i wypłacał Ci to złoto. Przy najmniejszych poszlakach na to, że się logowałeś na konto bankowe prawdopodobnie szybka blokada
Nie zamierzam go wypłacać, eloszki. Ja mam przyjaciół musaraj.

Tatsumaru
17-07-2016, 11:54
Korzyść mają tylko nowi gracze, Ci co grają w to dłużej jest jasne, że mają przewagę. Obecnie już słyszałem i naliczyłem ze z 10 osób zamierza się skasować bo co zmiana idzie na minus graczy. Ile graczy pozostawi konta na szarej kropce to już kolejne pytanie.

Naishukketsu
17-07-2016, 11:57
Mimo wszystko uważam limit za potrzebny - zachęca do wbijania poziomów (szczególnie zachęci, jeżeli będzie dodawanie dodatkowej przestrzeni w depozycie od poziomów kolejnych postaci poza pierwszą), powoduje, że nie można wkładać miliardów do tego biednego depozytu i nie można będąc TOP1 złota walczyć z potworami bez strat.

Problem w tym ze ten limit jest poprostu mały, jeśli już musi być to powinien być większy

Squadron
17-07-2016, 11:59
musiałbym wydać z 300 zł zeby wpakowac swoj caly gold do depo

- - - - - - - - - -

sorry ale wole wydawać hajs na pokeballe

Nocny Lowca
17-07-2016, 12:08
@cały temat
Hahahaha

https://www.youtube.com/watch?v=xuBJOjZPQTM


Tak czy inaczej prowadziłeś sobie postać bankową, inteligentnie omijając prowizję (przerzucając jedynie bezprowizyjne przedmioty zamiast złota). Jedno jest pewne - unikałeś zasłużonych strat w goldzie.



Nie sądzę, żeby tak wiele osób kupowało tę usługę, jest niezbyt opłacalna (jak reszta). Wciąż mając 100 MF wolałbym kupić dodatkowy limit energii.

:)

Nie musisz oddawać żadnej połowy złota. Recepta jest prosta - nie przegrywaj z potworami.
Co do ostatniego akapitu - dodano to dlatego, że jest standard. Po to, żeby kusić młodych graczy dużymi przyciskami. Gdyby Tomi zamieścił jakieś statystyki dotyczące kupowanych usług, to pewnie złoto byłoby poza pierwszą trójką, z dużą stratą do czołówki.
Poza tym kupowanie złota przez usługę jest nieopłacalne.

sic odeszła bo ją denerwowało, jak bardzo gracze spinają się na forum :D



Nie słyszałem o takich zmianach, a powiedzmy, że wiem w i ę c e j niż Ty.

Wypowiedz karana, bo Ciebie [jedno słowo cztery litery] boli

Czyli chcesz powiedzieć, że równość będzie wtedy, kiedy każdy gracz będzie zaczynał z innym limitem złota w depozycie? Good luck.



Czy dodanie każdemu 2 milionów złota byłaby zmianą na plus? Oczywiście, że gdyby nie weszło łączenie złota, to by było super, ale zdaj sobie sprawę z jednego. Ta gra ma twórcę, który ma na grę jakąś wizję. I zaakceptuj, że w jego wizji nie ma miejsce na postacie bankowe, bo to jest dziwne, niewygodne, zwiększa odsetek kradzieży itp. Poza tym sprawia, że najbogatsi gracze nie tracą nic w walkach, a naturalnie większa ilość złota = większa odpowiedzialność za nie.
Zmiany mają być na korzyść gry, a nie na korzyść graczy.

Widzę to. 2 Trolli pokonało gracza, przeszukują jego zwłoki:
-Ej, patrz, ma tu 2 miliony złota
-Zostaw, nie możemy tego brać, jest nietykalne

To są fakty z którymi trzeba się zgodzić, zresztą Tomi się zgodził z tego co widziałem - jednocześnie prowizja i limit to za dużo, limit jest potencjalnie za mały.
Mimo wszystko uważam limit za potrzebny - zachęca do wbijania poziomów (szczególnie zachęci, jeżeli będzie dodawanie dodatkowej przestrzeni w depozycie od poziomów kolejnych postaci poza pierwszą), powoduje, że nie można wkładać miliardów do tego biednego depozytu i nie można będąc TOP1 złota walczyć z potworami bez strat.



Nie, nie, nie.
Błagam

https://www.youtube.com/watch?v=XRCXLnN4FyA


:) O Ty śmieszku



Połącz siły z Leonem

i nastepny za tytul bedzie bronil kazdego pomyslu ktory tylko rozwala to co bylo dobre




-------------------------------------------------------------------------------------------------------
" W trakcie tworzenia + najbliższe plany
W tym temacie będziemy informowali nad czym aktualnie trwają prace oraz które z propozycji/funkcjonalności mają aktualnie najwyższy priorytet do realizacji jako następne. Nie są tu ujęte drobne zmiany i poprawki, które są wykonywane w tzw. międzyczasie. Nie podajemy terminów, a wszelkie pytania o nie pozostaną bez odpowiedzi.

Planowane/aktualnie trwające prace:
1) Dopracowanie i udostępnienie panelu dla Game Masterów/Map Makerów/Quest Makerów
2) Reforma depo - wspólne dla postaci, pojemne, wspólne złoto dla konta.
3) Ograniczenie kasowania/tworzenia nowych postaci
4) Arena walk - umawiane/akceptowane pojedynki na godzinę
5) Reforma rankingu PvP - oparcie na systemie ELO
6) Turnieje 1vs1
7) Rozbudowa drużyn w kierunku klanów/gildii (dopiero potem turnieje 4vs4)
8) Miasto Nordia/Azarad
9) Zmiany w profilu: lepsza prezentacja osiągnięć, encyklopedia pokonanych potworów itp.
10) Pakiety VIP (bonusy do interfejsu, czasu odnawiania energii)

Priorytety bardzo często ulegają zmianie. Kolejność na liście nie musi zgadzać się z kolejnością prac."


I to ma być pojemne depo ?


Gdybym miał dostac za 1G -> 5G wykupił bym to bo wtedy nie były by tak dotkliwe straty .


A jak chcecie wyssać golda z gry to dajmie możliwość kupna MF
1MF = 500 000 g I raz dwa wyssiecie złoto z gry .
Daliście możliwość kupna złota za MF to odwrotnie też można

Hubiot
17-07-2016, 12:13
i nastepny za tytul bedzie bronil kazdego pomyslu ktory tylko rozwala to co bylo dobre




-------------------------------------------------------------------------------------------------------
" W trakcie tworzenia + najbliższe plany
W tym temacie będziemy informowali nad czym aktualnie trwają prace oraz które z propozycji/funkcjonalności mają aktualnie najwyższy priorytet do realizacji jako następne. Nie są tu ujęte drobne zmiany i poprawki, które są wykonywane w tzw. międzyczasie. Nie podajemy terminów, a wszelkie pytania o nie pozostaną bez odpowiedzi.

Planowane/aktualnie trwające prace:
1) Dopracowanie i udostępnienie panelu dla Game Masterów/Map Makerów/Quest Makerów
2) Reforma depo - wspólne dla postaci, pojemne, wspólne złoto dla konta.
3) Ograniczenie kasowania/tworzenia nowych postaci
4) Arena walk - umawiane/akceptowane pojedynki na godzinę
5) Reforma rankingu PvP - oparcie na systemie ELO
6) Turnieje 1vs1
7) Rozbudowa drużyn w kierunku klanów/gildii (dopiero potem turnieje 4vs4)
8) Miasto Nordia/Azarad
9) Zmiany w profilu: lepsza prezentacja osiągnięć, encyklopedia pokonanych potworów itp.
10) Pakiety VIP (bonusy do interfejsu, czasu odnawiania energii)

Priorytety bardzo często ulegają zmianie. Kolejność na liście nie musi zgadzać się z kolejnością prac."


I to ma być pojemne depo ?

Jest bardziej pojemne niż było wcześniej (z 87k na 67lvl na ok. 3,3kk - nie licząc powiększeń)

musaraj
17-07-2016, 12:13
I to ma być pojemne depo ?

Minimum 10x bardziej niż wcześniej (zazwyczaj dużo bardziej niz 10x). To raczej oznacza "pojemne".

Nocny Lowca
17-07-2016, 12:14
Jest bardziej pojemne niż było wcześniej (z 87k na 67lvl na ok. 3,3kk - nie licząc powiększeń)

i to ma byc pojemne ? przy dobrych wiatrach te 3,3 to nawet na "miksy" nie wystarczy


A tak po za tym :
chcieliscie ruszyć ilość walk pojedynkow itd to juz widze teraz jak to wszystko spadnie ...
teraz to nawet wymiany mini spadna

DĘBOWE MOCNE
17-07-2016, 12:18
Wczoraj miałem wolne sloty na handel i kupowanie itemków a dziś mam all zablokowane jakie powiększenie? NIC NIE WIDZĘ!!!!

Blitz
17-07-2016, 12:20
Jak dla mnie te zmiany to beka, jak Tomi nie zacznie myśleć, żeby graczom było dobrze, to na pewno większosc przestanie w to grać, bo to co teraz tu się powyprawiało to naprawdę szkoda słów.

W propozycjach Pakiet VIP? a co to takiego? jeżeli ja nie wydaje hajsu na mfy, to znaczy że nie będę posiadał takiego pakietu, a inni tak. ŻAL

Hubiot
17-07-2016, 12:20
i to ma byc pojemne ? przy dobrych wiatrach te 3,3 to nawet na "miksy" nie wystarczy
XD

To jestem najwidoczniej jakiś dziwny, bo mając limit 87k radziłem sobie z miksami. Ba, nawet miałem ich nadmiar i sprzedawałem odnówki, osłonki, rege.

Naishukketsu
17-07-2016, 12:22
Jak dla mnie te zmiany to beka, jak Tomi nie zacznie myśleć, żeby graczom było dobrze, to na pewno większosc przestanie w to grać, bo to co teraz tu się powyprawiało to naprawdę szkoda słów.

Tomi nie myśli o graczach, a poprostu o sobie, i chce żebyśmy kupywali więcej MF, w szczególności ci którzy nie mają złota ponad limit.

DĘBOWE MOCNE
17-07-2016, 12:23
i to ma byc pojemne ? przy dobrych wiatrach te 3,3 to nawet na "miksy" nie wystarczy


A tak po za tym :
chcieliscie ruszyć ilość walk pojedynkow itd to juz widze teraz jak to wszystko spadnie ...
teraz to nawet wymiany mini spadna

Teraz będziesz miał Ty i inne 65 poziomy 100 zapytań na godzinę czy pomożesz ubić Trójgłowego Węża albo Wywernę bo każdy mały poziom będzie się bał wymieniać z niskimi poziomami te mini

Bąblowiec pląsający
17-07-2016, 12:24
Co do złota to śmiechowe. "Jest więcej, nie narzekajcie biedne cebule. Jam jest Bóg - usługodawca"
W rzeczywistości mieliśmy nieskończone depozyty - postacie bankowe. Teraz nam to odebrali i dali marną podróbę prawdziwego depozytu.

Edit: Ta gra się toczy ku złemu i po tym "upku" ludzie będą siedzieć tylko i wyłącznie w mieście. Lepiej nie wprowadzajcie Nordii, bo nikt nie ruszy dupy z miasta :)

Koridor
17-07-2016, 12:24
Jak każdy straci 1/3 golda to wartość zasobów w momencie zmiany wciąż będzie taka sama. Tak jak pisał King, jakby podzielić całość przez 10.
Nie rozumiem tego, że nie rozumiecie, że im więcej macie golda tym więcej przy tej zmianie zyskaliście.

Obecnie czułbym się nieco pokrzywdzony na miejscu osób, które mają mniej złota niż ich obecny limit, bo ciężko im będzie w przyszłości ten limit zwiększyć. Miejmy nadzieję, że bonusy do limitu za dodatkowe postacie poprawią ich sytuację.

Hiter
17-07-2016, 12:25
Pojemne ? Mieściłem 190kk na banku i 1.68kk w depo teraz mieszczę 30kk.

Dla tych co nie ogarniają matmy 190kk>30kk.

Up miał dotyczyć depo a nie wspólnej gotówki dla wszystkich postaci.

Clover
17-07-2016, 12:26
Teraz będziesz miał Ty i inne 65 poziomy 100 zapytań na godzinę czy pomożesz ubić Trójgłowego Węża albo Wywernę bo każdy mały poziom będzie się bał wymieniać z niskimi poziomami te mini

można czat zablokować dla wszystkich ;p
o nas się nie martw

musaraj
17-07-2016, 12:27
i to ma byc pojemne ? przy dobrych wiatrach te 3,3 to nawet na "miksy" nie wystarczy


Patrząc po Twoich postach w tych temacie, to kupujesz jakieś dziwne miksy.


W propozycjach Pakiet VIP? a co to takiego? jeżeli ja nie wydaje hajsu na mfy, to znaczy że nie będę posiadał takiego pakietu, a inni tak. ŻAL
No, z definicji VIP taki już jest
"Co to za loża VIP na stadionie?!?!?! Czemu oni mają tam idealne warunki i doskonały widok na mecz ?!?! Czemu jak ja nie kupię 3 razy droższego biletu to nie będę mógł tam być, a inni tak ?!!??!"

Bąblowiec pląsający
17-07-2016, 12:30
Z tego, co widać w Devos gracze będą prosić znajomych o założenie konta i chowaniu golda tejże osoby. Wybieraj, albo biedota, albo brak bogactwa.

4508
^przejrzałem post w aktualnościach, usunąłem cały hajs z depo i wydałem, a to ścierwo nadal wisi.

Koridor
17-07-2016, 12:31
Dziwne...
Gracze z goldem poniżej standardowego limitu narzekają, że Ci z goldem powyżej limitu mają za dobrze.
Natomiast Ci z goldem powyżej, że oni wszystko tracą... F* logic.

Nocny Lowca
17-07-2016, 12:32
Tylko ze na swojego golda ktore posiadam i tyczy sie to wielu osob musialem pracowac sporo czasu handlowac caly czas po to teraz by oddac je za free ?

Naishukketsu
17-07-2016, 12:32
Dziwne...
Gracze z goldem poniżej standardowego limitu narzekają, że Ci z goldem powyżej limitu mają za dobrze.
Natomiast Ci z goldem powyżej, że oni wszystko tracą... F* logic.

W jaki sposób mają "za dobrze"? Poprostu tracą swoje złoto w tym momencie.

Bąblowiec pląsający
17-07-2016, 12:34
Dziwne...
Gracze z goldem poniżej standardowego limitu narzekają, że Ci z goldem powyżej limitu mają za dobrze.
Natomiast Ci z goldem powyżej, że oni wszystko tracą... F* logic.

Bo wszyscy tracą. Naturalną rzeczą jest, że biedny nie rozumie problemów bogatych, a bogaty nie rozumie problemów biednego :) #Logic

Jeżeli administracja chce zarobić to niech ściągnie graczy do gry (wtedy gracze będą wydawać pomniejsze sumki, ale będzie ich więcej), a nie wprowadzając zasadę Pay2Win - gracze odchodzą, tylko ci z wypchaną kieszenią zostaną. Skoro 10 graczy online wam odpowida to OK, jesteście zgubieni.

Clover
17-07-2016, 12:36
Dziwne...
Gracze z goldem poniżej standardowego limitu narzekają, że Ci z goldem powyżej limitu mają za dobrze.
Natomiast Ci z goldem powyżej, że oni wszystko tracą... F* logic.

Prawda jest taka, że najzwyczajniej w świecie, wszyscy stracili na tym, z czego biedaki stracili mniej, bo ucięcie 33% złota ich nie dotknęło, więc "wzbogacili" się

Hiter
17-07-2016, 12:36
Trzeba to napisać prosto z mostu.
W MFO3 nie ma juz depozytu, jest skrzynka dzięki której możecie sobie przełożyć itemy.

Depzoyt
17-07-2016, 12:37
Nie wdając się zbytnio w dyskusję - małe wyjaśnienie.

(1) To, że będą osoby niezadowolone ze zmiany (szczególnie te z topki golda) było dla nas jasne jak słońce. Niemniej jednak od zawsze uważałem upychanie golda po postaciach bankowych za swojego rodzaju "patologię". Ci co mieli dobre kontakty mogli to robić, pozostali byli w mało konkurencyjnej sytuacji + narażanie się na kradzieże. (1)

(2) Zmiana była planowana od dawna. (2)

(3) Co do zarzutów osób, które obecnie "bardzo się nie mieszczą" => jest specjalnie dla nich, wg mnie naprawdę niezły przelicznik zwiększenia limitu za złoto. Za 1/3 nadmiaru można schować pozostałe 2/3. Ja bym to brał w ciemno.(3)

(4) Nawet podawanie przez inne konto na postać bankową kosztowało 19%, a tutaj jest pełnoprawne, wygodne depo za 33%.(4)

(1). A ja mogę za patologie uważać to, że nie mam na co tego golda który zarabiam wydawać, gdyż gra się nie rozwija, mam już wszystko co chcę, więc wypada, to co zarobie sobie gdzieś gromadzić.

(2). Była planowana od dawna, wiemy o tym. Ale ile osób wiedziało że w takiej formie, zwykłe ograniczenie posiadanego golda.

(3). No ok, stracę 1/3 posiadania obecnego złota i zapełnię tym depozyt. Ale co w przypadku jeśli mam przychody 10kk/miesiąc. Co mi pozostaje, wydawać te 10kk na jakieś "nie potrzebne rzeczy-gówno?"

(4) Podawanie przez inne konto kosztowało nas 10%, gdy znaleźliśmy kogoś kto chce wymienić, rzadko się zdarzało że ktoś tracił 19%. Tracić 19% bez ograniczeń, a 33% z ograniczeniami to jednak różnica. Skoro chcecie tak bardzo żeby bogaci tracili złoto, to zróbcie np tracenie 20-25% lecz bez limitu ;)

Na co mam wydawać złoto, skoro już wszystko mam? Gra stoi w miejscu, nie ma na co wydawać, a Wy ograniczacie posiadanie złota.

Hubiot
17-07-2016, 12:38
Z tego, co widać w Devos gracze będą prosić znajomych o założenie konta i chowaniu golda tejże osoby. Wybieraj, albo biedota, albo brak bogactwa.

4508
^przejrzałem post w aktualnościach, usunąłem cały hajs z depo i wydałem, a to ścierwo nadal wisi.

Tomi napisał, że ta informacja nie znika. Mówił, że z czasem ją usunie.

Bąblowiec pląsający
17-07-2016, 12:40
Teraz gdybyście w ramach testu wybrali 100 osób, które od nowa zaczną grę z funduszem 5kk to uważam, że około 123 osoby odeszłyby po wbiciu 40 poziomu. Dlaczego? Bo pełen zestaw uzbrojenia z jakimiś "+" na ten poziom kosztuje może 3kk.

Gdybyście zrobili to samo, ale dali 50mf, gracze doszliby do Devos po 4 miesiącach gry. Czemu? Zwiększyliby depozyt i Grali normalnie z pewnymi zyskami.

Squadron
17-07-2016, 12:43
Patologia to update co 2 lata

Nocny Lowca
17-07-2016, 12:44
Jak juz mam stracic złoto to dajcie mi na konto 3600 MF w zamian za nie

Bąblowiec pląsający
17-07-2016, 12:44
Patologia to update co 2 lata

Update miasta*
Zamiast zająć się tworzeniem miast rozpraszają się na jakieś mało potrzebne rzeczy (KG, Rozwój Langeburga, zepsucie depozytów). jak 10 latki przy pracy domowej.

Squadron
17-07-2016, 12:45
Jak juz mam stracic złoto to dajcie mi na konto 3600 MF w zamian za nie
dokładnie, wymieńcie złoto na MFy

Nocny Lowca
17-07-2016, 12:47
dokładnie, wymieńcie złoto na MFy

Jak średnio za 10MF można kupić 500 000 G
to odwrotnie też niech będzie i z gry zniknie odrazu 80% złota

i po problemie

Bąblowiec pląsający
17-07-2016, 12:47
Jak średnio za 10MF można kupić 500 000 G
to odwrotnie też niech będzie i z gry zniknie odrazu 80% złota

i po problemie

Nie zrobią. Chcą pieniędzy.

Squadron
17-07-2016, 12:47
mam 127 mln, dajcie 1500 MF i będzie git

Hiter
17-07-2016, 12:48
dokładnie, wymieńcie złoto na MFy

Dokładnie, chcecie się pozbyć banków bo Tomi to nazywa patologią to dajcie możliwość wymiany złota na MF. Przelicznik MF=> Złoto jest w grze to wystarczy dać to w druga stronę myślę ze po 52k to każdy z nas ( większych banków) wymieni całe złoto z przyjemnością

Squadron
17-07-2016, 12:48
pewnie niedługo limity MFów zrobią

vegoo
17-07-2016, 12:49
Patologią jest cała ta gra. Skoro nie potraficie podejść rozsądnie do sprawy tylko obcinacie koszty graczom którzy coś osiągnęli w tej grze. Powodzenia w nabywaniu nowych graczy. I zgadzam się z nocnym łowcą w 100%. Zamiast rozwijać tą grę to ją okaleczacie.

Squadron
17-07-2016, 12:50
sprawiedliwie będzie wymienić złoto na MFy

Bąblowiec pląsający
17-07-2016, 12:52
sprawiedliwie będzie wymienić złoto na MFy

A ci co teraz nie mają złota, a kiedyś będą mieli? czyt. nowi gracze

Hiter
17-07-2016, 12:53
A ci co teraz nie mają złota, a kiedyś będą mieli? czyt. nowi gracze

nowi gracze beda musieli trzymac pozniej tych 3kk złota lub trzymać wiecej i tracic podczas walk, dzięki temu bedzie ruch na targu bo kazdy kto bedzie mial trochę wiecej niz 3kk to bedzie cos chcial kupic.

Koridor
17-07-2016, 12:55
Tylko ze na swojego golda ktore posiadam i tyczy sie to wielu osob musialem pracowac sporo czasu handlowac caly czas po to teraz by oddac je za free ?
Ale nie oddajesz go za free! Poniekąd jesteś zmuszony wydać 60 z 180 mln na 120 mln limitu, którego nikt poza wspomnianymi przez Ciebie "wieloma" osobami nigdy nie osiągnie. To jest prawie monopol rynku, jednak dzielony z tymi "wieloma" osobami.

Ja rozumiem, że to taki trochę strzał w stopę. Bo wszystko nagle się stało - tak jak pisałeś, gdyby było stopniowo wprowadzane, to gracze by lepiej się do wszystkiego przystosowali. Cóż tu mogę poradzić...


Prawda jest taka, że najzwyczajniej w świecie, wszyscy stracili na tym, z czego biedaki stracili mniej, bo ucięcie 33% złota ich nie dotknęło, więc "wzbogacili" się
Spróbuj spojrzeć na to z innej strony - kto zyska z perspektywy czasu. Osoby z goldem zyskują ogromną przewagę. Jeśli oni dyktują warunki i każda z tych osób odda 1/3 golda to za te 100 mln kupią tyle samo dóbr od innych graczy jakby wcześniej kupili za 150 mln.


Skoro chcecie tak bardzo żeby bogaci tracili złoto, to zróbcie np tracenie 20-25% lecz bez limitu ;)
Proponowałem coś podobnego: limit jak obecnie za 0% prowizji + b. wysoka prowizja za wpłaty ponad limit, ale nikomu się nie spodobało :( Szczególnie bogatemu osobnikowi.

Na co mam wydawać złoto, skoro już wszystko mam? Gra stoi w miejscu, nie ma na co wydawać, a Wy ograniczacie posiadanie złota.
W sumie to jest teraz problemem. Takie zbieranie golda było poniekąd celem w samym sobie - co kto lubi. Bo nie sądzę, aby te osoby kiedykolwiek miały zamiar wydawać ich cały gold. W takim przypadku o ile nie uda się wprowadzić depo no-limit, to konieczna będzie jakaś alternatywa. Kto nie lubi zdobywać :D RPG.

Bąblowiec pląsający
17-07-2016, 13:01
Zna ktoś jakąś fajną grę podobną do tego tylko, że administracja jest normalna?

Nocny Lowca
17-07-2016, 13:01
Kiedyś na siłe musialem sie pozbyc 20 000 zetonow [ dotyczyło to kilku osob ]
teraz musze sie pozbyc minimum 50 000 000 [ dotyczy to znowu kilku osob ]

ale czy najwiecej tracic musza osoby ktore osiagneły to nie małym wysilkiem

Hiter
17-07-2016, 13:02
Kolejnym dobrym pomysłem jest po prostu powiększenie tego limitu oraz powiększenia za MF, jesli teraz jest to 3kk to zwiększmy to o 15x-30x i wtedy 65lv bedzie mogl miec w depo 45-90kk a powiększenie depo bedzie dawać 15-30kk wiecej do pomieszczenia.

Bąblowiec pląsający
17-07-2016, 13:04
Usuńcie prowizje i wspólne złoto dla konta. Upek wyjdzie na dobre i depozyt będzie używany.

Czary
17-07-2016, 13:05
Proponowałem coś podobnego: limit jak obecnie za 0% prowizji + b. wysoka prowizja za wpłaty ponad limit, ale nikomu się nie spodobało :( Szczególnie bogatemu osobnikowi.

W sumie to jest teraz problemem. Takie zbieranie golda było poniekąd celem w samym sobie - co kto lubi. Bo nie sądzę, aby te osoby kiedykolwiek miały zamiar wydawać ich cały gold. W takim przypadku o ile nie uda się wprowadzić depo no-limit, to konieczna będzie jakaś alternatywa. Kto nie lubi zdobywać :D RPG.Propozycja dobra. A tak to zastanawiam się, kiedy zaczną powstawać multi zakładane przez tora jako banki graczy. Wcześniej administracja zepsuła rynek mf i teraz ciężko je kupić. Zrozumcie w końcu, że walka z oszczędzającymi jest bezcelowa. Zawsze znajdzie się jakieś wyjście.

Hiter
17-07-2016, 13:07
Tomi nazywając postacie bankowe patologią zapomniał że to przez brak następnych miast jest spowodowane. Mam całe eq które potrzebuję, wszystkie gemy, zdolności etc.etc. Na co mam wydawać złoto aby nie być patologią Tomi ? Jak zrobicie następne miasto to wydam na pewno złoto choćby na eq.

SoShy
17-07-2016, 13:09
Dziwne...
Gracze z goldem poniżej standardowego limitu narzekają, że Ci z goldem powyżej limitu mają za dobrze.
Natomiast Ci z goldem powyżej, że oni wszystko tracą... F* logic.

Po prostu nie chcą tracić całego majątku w walkach z graczami i mobkami czy mini bossami, ani nie chcą wydać tego na zwiększenie limitu złota w depozycie. Nie po to odkładali gold przez kilka lat, żeby teraz po zwiększeniu limitu zbierać od nowa.

vegoo
17-07-2016, 13:09
Propozycja dobra. A tak to zastanawiam się, kiedy zaczną powstawać multi zakładane przez tora jako banki graczy. Wcześniej administracja zepsuła rynek mf i teraz ciężko je kupić. Zrozumcie w końcu, że walka z oszczędzającymi jest bezcelowa. Zawsze znajdzie się jakieś wyjście.

Teraz to nikt nic nie kupuje. Po co kupować eq skoro każdy już ma porobione. Gold pójdzie z nowym upkiem. Nie rozumiem na co wydawać golda skoro up jest co 2 lata. Na logikę ludzie pomyślcie trochę.

Depzoyt
17-07-2016, 13:11
Uwaga Uwaga. Informacja do moich bogatych kolegów ;)
Nie ruszajcie złota z depo- macie ponad limit, trudno, za rok też tak będzie. Po prostu od dziś nie opłaca nam się zarabiać, albo zarabiajmy i na bieżąco wydajmy.

matipce
17-07-2016, 13:11
Co z goldem w depozycie ponad limit po 15.08 ? Zostanie cofnięty do stan konta, czy nadal będzie w depozycie ?

Hiter
17-07-2016, 13:12
Co z goldem w depozycie ponad limit po 15.08 ? Zostanie cofnięty do stan konta, czy nadal będzie w depozycie ?

Ma zostać jak narazie złoto w depo nie zniknie nie ma takiego info.

Jeśli macie ponad limit złota w depo jak narazie nie wypłacajcie, złoto nie zniknie. Po tym co się dzieje na forum już widać , że jakieś zmiany muszą byc.

vegoo
17-07-2016, 13:12
Teraz to nikt nic nie kupuje. Po co kupować eq skoro każdy już ma porobione. Gold pójdzie z nowym upkiem. Nie rozumiem na co wydawać golda skoro up jest co 2 lata. Na logikę ludzie pomyślcie trochę.

To ma na celu hibernację najbogatszych kont. Hasło przewodnie: "Nie rozwijaj się daj szansę biedakom"

Czary
17-07-2016, 13:13
Otóż to, największą patologią jest słabo rozwijana gra. Mogę ją przechodzić na 5 postaciach, ale co dalej ? Zauważyć można, że chomikują głównie osoby z najwyższym poziomem, bo już mają wszystko, a nie będą się dzielić z biedniejszymi, bo to dla nich nieopłacalne. Jakby up wychodził co 2-6 miesięcy, to zanim gracze by przeszli to mieliby na co wydawać. Dodatkowo by administracja zarobiła na mf, ale po co się starać ?

Hiter
17-07-2016, 13:15
To ma na celu hibernację najbogatszych kont. Hasło przewodnie: "Nie rozwijaj się daj szansę biedakom"

Hasło brzmi: Zdobyłeś wszystko? Masz stać w mieście i czekać na kolejne miasto.

Something
17-07-2016, 13:19
Kiedy zniknie czerwony pasek z napisem ,,Jeśli nie możesz znaleźć swojego złota sprawdź w depozycie i przeczytaj aktualności w Panelu Gracza!''

matipce
17-07-2016, 13:19
Ma zostać jak narazie złoto w depo nie zniknie nie ma takiego info.

Jeśli macie ponad limit złota w depo jak narazie nie wypłacajcie, złoto nie zniknie. Po tym co się dzieje na forum już widać , że jakieś zmiany muszą byc.

No to jaki jest sens grania, skoro mam limit obecnie 4.75kk, depo mam 17.6kk. Nie opłaca się zarabiać golda, expić, nabijać gemy itd. Bo nawet jak mam wykupić limit za 4.3kk to będę mógł mieć limit 12.9kk.

Hubiot
17-07-2016, 13:21
Kiedy zniknie czerwony pasek z napisem ,,Jeśli nie możesz znaleźć swojego złota sprawdź w depozycie i przeczytaj aktualności w Panelu Gracza!''

https://forum.mfo3.pl/showthread.php?33787-Depozyt&p=238236&viewfull=1#post238236

vegoo
17-07-2016, 13:21
Hasło brzmi: Zdobyłeś wszystko? Masz stać w mieście i czekać na kolejne miasto.

Racja, brakuje tylko przewodnika turystycznego w miastach żeby oprowadzał graczy po okolicy. Sporo osób teraz będzie wegetować.

matipce
17-07-2016, 13:31
Czyli mam rozumieć, że będzie nie ograniczony limit złota w depo za mfy? Obecnie 100mf = 10kk wiekszy limit, to jak wydam 1k mfów to będe miał 100kk limitu ?

Depzoyt
17-07-2016, 13:31
Pytanie do "decyzyjnych"
Teraz jest wzór na limit depo Poziom * 50000
Czy jeżeli przez złoto sobie zwiększe limit za 25000g to czy wzór się zmieni na poziom * 100000 ?

Bo jest dylemat czy warto mieć jednorazowy depozyt o limicie 90 mln ? czy nieograniczony z limitem 60 mln kosztem 25 mln ;)

Bąblowiec pląsający
17-07-2016, 13:37
To ma na celu hibernację najbogatszych kont. Hasło przewodnie: "Nie rozwijaj się daj szansę biedakom"

Nadal bij mini, potwory, rób wszystko. Kup 999999 miksów na upek i nie martw się wydatkami w przyszłości.

Antybristler
17-07-2016, 14:00
Trzeba to napisać prosto z mostu.
W MFO3 nie ma juz depozytu, jest skrzynka dzięki której możecie sobie przełożyć itemy.
A może tak całkowicie go zlikwidować? Przekładanie itemków jest mało przydatne, bo obecnie nic nie daje - sprzedanie ich ma postaci bankowej i tak złoto ląduje we wspólnym worku, atrakcyjność tej funkcji znacznie spadła...

Dziwne...
Gracze z goldem poniżej standardowego limitu narzekają, że Ci z goldem powyżej limitu mają za dobrze.
Natomiast Ci z goldem powyżej, że oni wszystko tracą... F* logic.
Wszystko zależy od punktu widzenia - każdy kalkuluje ze "swojej" strony. Nic dziwnego.

***

Całość zmian została wprowadzona zbyt natychmiastowo w formie rewolucji, a lepiej byłoby poszczególne zmiany wprowadzać co 2-3 tygodnie - ewolucyjnie, nie byłoby takiego szoku. Dla wielu (zwłaszcza niedoświadczonych) graczy było to odwrócenie depozytowgo do górny nogami.

Zmniejszenie prowizji do wpłacania złota w limicie do 1% i podniesienie dla ponad limitu - np. każdą kolejną wielokrotność (lub jej część) np. 2% 3% itd. aż do osiągnięcia rzeczywistego limitu.

Złoto dotychczas zgromadzone na bankach jest pełnoprawnie legalne - od każdej sztuki został odprowadzony podatek 10/19%, także z itemów z targu, więc to złoto należy traktować dokładnie tak samo jak złoto na niskich poziomach - każdą sztukę indywidualnie - jest ono nieskazitelne i całkowicie legalne.

Squadron
17-07-2016, 14:50
Chciałbym wymienić złoto na MFy

Jeahok
17-07-2016, 15:01
Mi się wydaje, że marudzą osoby, które nie powinny.
Przeleciałem tych kilka stron w miarę dokładnie i widziałem, że ktoś pisał o tym, że miał zwiększone depo na starych zasadach i właśnie ten ktoś ma chyba najgorzej(jeśli porównywać sytuację jaką miał przed zmianą i po zmianie).
Sytuacja się najbardziej pogorszyła osobą, które magazynowały złoto "jak należy", czyli zwiększały sobie depo, zamiast tworzyć jakieś postacie-banki. Wcześniej nie wydawali na magazynowanie nic(bo zainwestowali w depo), a teraz są zmuszeni do opłacania prowizji.
Co jeszcze może boleć: 10% prowizji przy wpłacaniu jest bardziej opłacalne od poprzedniego systemu przerzucania dropionego golda na banki(wtedy to było minimum 10%, a czasami pojawiała się konieczność podwójnego płacenia prowizji, no i do tego jeszcze czasami trzeba było ten gold zwrócić głównej postaci), ale już nie można zrzucać wydropionych przedmiotów i sprzedawać ich z banku, dlatego powinno zostać wprowadzone to: https://forum.mfo3.pl/showthread.php?33795-Gold-za-zarobion%C4%85-aukcje-prosto-do-Depo

Squadron
17-07-2016, 15:07
Dobra powiedz mi co mam zrobić ze 127 milionami golda. Na powiększenie depo do tego stopnia mnie nie stać.
Pozdrawiam SQ

Naishukketsu
17-07-2016, 15:08
ale już nie można zrzucać wydropionych przedmiotów i sprzedawać ich z banku

Dlaczego nie można? Przerzucasz wydropione przedmioty na postać bankową depozytem i tam sprzedajesz.
Co prawda nie dziala to teraz tak jak wczesniej ale nadal mozna tam trzymac przedmioty których nie chcesz mieć na swojej głównej postaći/które masz poprpstu na sprzedaż

Lokithor
17-07-2016, 15:26
skoro depozyt jest dla jednego konto to dlaczego nie moge anulowac aukcji z innej postaci ? powinno cos takiego byc dodane

musaraj
17-07-2016, 15:28
Dobra powiedz mi co mam zrobić ze 127 milionami golda. Na powiększenie depo do tego stopnia mnie nie stać.
Pozdrawiam SQ

Stać Cię, powiększ za złoto
Pozdrawiam musaraj

SystemOfADown
17-07-2016, 15:36
Dobrze, że mop jest spłukany, będę miał gdzie składować gold z expa ;D

Podtrzymuję swoje zdanie z testowego - ta zmiana to kpina z graczy.

Hiter
17-07-2016, 15:54
Dobrze, że mop jest spłukany, będę miał gdzie składować gold z expa ;D

Podtrzymuję swoje zdanie z testowego - ta zmiana to kpina z graczy.

Ja też bede trzymać hajs ten co mam w depo albo go oddam pojedynkami o złoto koledze (aby nie tracic 20kk handlem) i wszystko mu bede oddać, moim bankiem nie bedzie xD Bank tylko kolega który bedzie stał w miescie.

- - - - - - - - - -




A może tak całkowicie go zlikwidować? Przekładanie itemków jest mało przydatne, bo obecnie nic nie daje - sprzedanie ich ma postaci bankowej i tak złoto ląduje we wspólnym worku, atrakcyjność tej funkcji znacznie spadła...

Wszystko zależy od punktu widzenia - każdy kalkuluje ze "swojej" strony. Nic dziwnego.


Dla mnie może całkowicie zniknąć byłe dało się wystawiać aukcje, a najprostrzym i najszybszym sposobem rozwiązania tego problemu jest danie depo bez limitu, a osoby które mają już zakupione powiększenia złota zamienić na sloty aby wiecej można wystawiać.

Zaproponowałem już kilka zmian aby wyjść z tego problemu ale widać zero reakcji ze strony adminów.

Naishukketsu
17-07-2016, 15:59
najprostrzym i najszybszym sposobem rozwiązania tego problemu jest danie depo bez limitu, a osoby które mają już zakupione powiększenia złota zamienić na sloty aby wiecej można wystawiać.

Dobrze prawi. Ta zmiana wyszlaby na dobre wszystkim, a upek byłby na + dla gry

proskiler
17-07-2016, 16:11
Dla mnie może całkowicie zniknąć byłe dało się wystawiać aukcje, a najprostrzym i najszybszym sposobem rozwiązania tego problemu jest danie depo bez limitu, a osoby które mają już zakupione powiększenia złota zamienić na sloty aby wiecej można wystawiać.

Zaproponowałem już kilka zmian aby wyjść z tego problemu ale widać zero reakcji ze strony adminów.

Proponowałem to przed zmianami, ale widać tak nie ma być.

- - - - - - - - - -

No i przerzucanie itemów przydaje się przy robieniu nowych postaci.

Down: Dokładnie to proponowałem. Moja druga część postu była do osób, które piszą, że wspólne depo jest nieprzydatne.

Hiter
17-07-2016, 16:25
Proponowałem to przed zmianami, ale widać tak nie ma być.

- - - - - - - - - -

No i przerzucanie itemów przydaje się przy robieniu nowych postaci.

Sloty byłby wspólne, depo tez, hajs tez na wszystkie postacie, jedynie byś mógł wpłacić ile chcesz do tego depo. Osoby które mają powiększone byłby poszkodowane dlatego można zamienić te powiększenia złota na sloty aby było sprawiedliwie.

Lokithor
17-07-2016, 16:30
4509 to by mogło wejść jeszcze zeby na kazdej postaci móc anulować

Bukłak
17-07-2016, 16:33
Chwilę mi zajęło ogarnięcie jak zwiększenie limitu złot w depo może być sposobem na zwiększenie zakupu MF przez graczy:)
I dopiero po chwili ogarnąłem że płaczą osoby które miały postacie bankowe.

A mnie ta zmiana wcale nie dziwi, postacie bankowe były jawnym obchodzeniem systemu który zakładał zakaz handlu między własnymi postaciami.
Jednocześnie sprawiało to że funkcja powiększenia złota / depozytu dla większości graczy nie miała sensu.
Logicznym rozwiązaniem jest ta aktualizacja, dziwi mnie tylko że weszła dopiero teraz ale cóż...w tej grze adminom wszystko schodzi 10x dużej niż powinno.
Jak dla mnie coś takiego jak postacie bankowe nigdy nie powinno mieć miejsca w tej grze bo "milionerzy" zawyżali średnią złota w grze co wpływało na mniejsze zyski tych biedniejszych gracza z dropu złota.

Z mojego punktu widzenia wszystkie zmiany poza tą 10% prowizją są na plus, wreszcie mogę bezproblemowo korzystać ze złota na nowych postaciach.
Wcześniej nie mogłem bo zgodnie z założeniem gry nie obchodziłem systemu przerzucając złoto / itemy między postaciami.
Znacznie zwiększył mi się limit na złoto, wcześniej z 27 krotnym powiększeniem depozytu mogłem trzymać ledwie kilka milionów, teraz mam limit 40 milionów co jest znacznie większe od moich potrzeb bo raczej nigdy nie mam więcej niż 10 milionów.
Trochę żal że na marne tyle razy powiększyłem złoto, gdybym wcześniej o tym wiedział to bym tego nie zrobił ale cóż...narzekać nie będę że mam za duży limit:)

Natomiast boli ta prowizja 10%, mobki dropią mało złota i czasami ciężko wyrobić na mikstury żeby być na plusie.
Teraz to się zastanawiam czy nie opłacalniej trzymać po prostu złoto na postaci - bo rzadko ginę i paradoksalnie chyba mniej złota stracę na przegranych z mobkami / graczami niż na wpłacaniu w depozyt a nie mam jakiś gigantycznych kwot.
Albo tak jak dawniej gdy miałem coś ponad limit depozytu to po prostu inwestowałem w mikstury na zapas.
Jednak to było lepsze bo zawsze te parę milionów zostawało w depozycie na wszelki wypadek a obecnie nawet tego nie będę miał.
Dlatego depozyt w tym momencie traci dla mnie sens, te 10% to dla mnie naprawdę sporo - ta konkretna zmiana jest dla mnie bardzo nietrafiona.
Rozumiem samą idee odsysania złota z gry, natomiast powinna ona dotyczyć osób które złota i tak mają nadmiar.
Więc czy nie można wprowadzić takiej zmiany:
A) 10% prowizja pojawia się od jakiegoś progu, np. 10 mln złota (to tylko przykład).
B) Wysokość prowizji zależna od sumy na koncie. Dla nowych graczy mających groszowe sumy można by prowizję usunąć i ułatwić grę na początku. A na przykład od poziomu miliona prowizja mogłaby stopniowo rosnąć od 1% do tych 10% przy 10 milionach.
C) Usunąć ten limit złota o który tak płacze topka złota i zastąpić go zwiększoną prowizją. Można nawet zmniejszyć (doregulować) obecną pojemność depozytu ale prowizję dać tylko dla kasy ponad limit depozytu, podobnie wysokość prowizji można doregulować.
I tak osoby nie przekraczające depozytu, mające mało złota nie płaciłyby prowizji.
Osoby które chcą trochę więcej musiałyby płacić te 10% prowizji, przy xxx milionach na koncie to dosyć spore obciążenie ale i sprawiedliwe.
Natomiast funkcja zwiększenia limitu depozytu wciąż miałaby sens bo zwiększałaby pojemność depozytu przy której nie płacilibyśmy prowizji za wpłatę.


Sytuacja się najbardziej pogorszyła osobą, które magazynowały złoto "jak należy", czyli zwiększały sobie depo, zamiast tworzyć jakieś postacie-banki. Wcześniej nie wydawali na magazynowanie nic(bo zainwestowali w depo), a teraz są zmuszeni do opłacania prowizji.
Trafione w sedno, trochę to niesprawiedliwe bo zapłaciłem prawdziwe pieniądze za usługę która pozwalała mi bez prowizji trzymać bezpiecznie te parę milionów na wszelki wypadek.
Zwiększyli mi depozyt wielokrotnie ale już nawet tych paru milionów bez podatku nie odłożę, trochę to nieuczciwe po czasie zmienić warunki zakupionej usługi.
Mogli chociaż dodać coś w stylu "limitu bez prowizji", w wysokości starego mniejszego limitu - tak by było uczciwie w stosunku do graczy którzy starali się nie obchodzić systemu i płacili punkty MF za ten depozyt.


sie nie dziwie ze SIC odeszla i tak zrobi teraz nastepna polowa graczy

Nie odejdzie połowa tylko co najwyżej TOP złota, aktualizacja ma swoje wady ale bez przesady, o pomyśle wspólnego depo i złota było wiadomo od dawna a likwidacja postaci bankowych to nic nieuczciwego, nieuczciwe to było obchodzenie systemu za pomocą postaci bankowej.

Squadron
17-07-2016, 16:45
mogli używać mózgu 10 lat temu jak zaczeli tworzyć gre

Nocny Lowca
17-07-2016, 16:51
Postacie bankowe były zakceptowanie .
po drugie każdy gracz mogł mieć taka postać wiec tu nie było ze kilka osob cos kreca kazdy miał rowno

vegoo
17-07-2016, 16:59
Ja też bede trzymać hajs ten co mam w depo albo go oddam pojedynkami o złoto koledze (aby nie tracic 20kk handlem) i wszystko mu bede oddać, moim bankiem nie bedzie xD Bank tylko kolega który bedzie stał w miescie.

- - - - - - - - - -





Dla mnie może całkowicie zniknąć byłe dało się wystawiać aukcje, a najprostrzym i najszybszym sposobem rozwiązania tego problemu jest danie depo bez limitu, a osoby które mają już zakupione powiększenia złota zamienić na sloty aby wiecej można wystawiać.

Zaproponowałem już kilka zmian aby wyjść z tego problemu ale widać zero reakcji ze strony adminów.

Admini zawsze mieli w d...p graczy którzy cokolwiek coś osiągnęli. Nawet ankiety robione przez graczy i ich pomysły nie były NAWET BRANE pod uwagę. Interesują ich tylko korzyści materialne dla swoich potrzeb by je dobrze zaspokoić, wyzyskiem czasu i pracy graczy którzy grają od lat. Niedługo będziemy płacić mf za logowanie się do gry jak tak dalej pójdzie.

- - - - - - - - - -


Postacie bankowe były zakceptowanie .
po drugie każdy gracz mogł mieć taka postać wiec tu nie było ze kilka osob cos kreca kazdy miał rowno

Były akceptowane. Chcieli utrudnić grę tym, co są w topce złota na korzyść amatorów.

Nocny Lowca
17-07-2016, 17:00
Admini zawsze mieli w d...p graczy którzy cokolwiek coś osiągnęli. Nawet ankiety robione przez graczy i ich pomysły nie były NAWET BRANE pod uwagę. Interesują ich tylko korzyści materialne dla swoich potrzeb by je dobrze zaspokoić, wyzyskiem czasu i pracy graczy którzy grają od lat. Niedługo będziemy płacić mf za logowanie się do gry jak tak dalej pójdzie.


Nie wdając się zbytnio w dyskusję - małe wyjaśnienie.

To, że będą osoby niezadowolone ze zmiany (szczególnie te z topki golda) było dla nas jasne jak słońce. Niemniej jednak od zawsze uważałem upychanie golda po postaciach bankowych za swojego rodzaju "patologię".

i w tym temacie juz nic po za tym pewno nie uslyszymy

damianxp
17-07-2016, 17:02
Raczej co za tym idzie, admini zmniejszą drop z graczy,więc nie stracicie dużo kasy, mi się nie podoba prowizja że trzeba płacić za to że coś przechowujemy

Atronis
17-07-2016, 17:06
Serio aż tak Was to boli? Sam mam 100kk golda i juz sobie powiększyłem za złoto. Przestańcie ryczeć bo trzymacie to złoto nie wiadomo po co. Każdy wie, że nigdy byście go nie wydali, tylko kisili je do końca gry. Sam juz powiększyłem sobie depozyt za 10kk i żyje. Jedyne co powinno ulec zmianie to wielkość darmowego depozytu, bo jest on za mały nawet dla nowych graczy. Na moje minimalny depozyt powinien mieć około 8kk.

Tatsumaru
17-07-2016, 17:12
Dobrze, że mop jest spłukany, będę miał gdzie składować gold z expa ;D

Podtrzymuję swoje zdanie z testowego - ta zmiana to kpina z graczy.

Jedyny normalny komentarz ze strony ELITY.

Bąblowiec pląsający
17-07-2016, 17:24
Serio aż tak Was to boli? Sam mam 100kk golda i juz sobie powiększyłem za złoto. Przestańcie ryczeć bo trzymacie to złoto nie wiadomo po co. Każdy wie, że nigdy byście go nie wydali, tylko kisili je do końca gry. Sam juz powiększyłem sobie depozyt za 10kk i żyje. Jedyne co powinno ulec zmianie to wielkość darmowego depozytu, bo jest on za mały nawet dla nowych graczy. Na moje minimalny depozyt powinien mieć około 8kk.

Niektórych boli to, że kiedyś tyle będą mieli, ale muszą inwestować pln w gre, by depozyt powiększyć. #ProblemyBiedoty

damianxp
17-07-2016, 17:26
Jednak większy depozyt nie dotyczy przedmiotów o czym się przekonałem chcąc coś przerzucic przez depozyt i pojemność przedmiotów nie została zwiększona co boli w przypadku posiadania aukci na postaci bankowej

Pirrat
17-07-2016, 17:29
Macie duże mniemanie o sobie i patrzycie tylko co teraz, a gdzie to wasze ogarnięcie i umiejętność dostrzegania miejsc w których tak się szczycicie przewagą nad innymi. Niczego nie tracicie w gruncie rzeczy, wasze stare majątki pozostały (nie chcecie to nie ruszajcie ich i kiście dalej jak taki wasz cel gry), jedynie ograniczono dalsze wzbogacanie się, które w gruncie rzeczy zostało przeskalowane na waszą korzyść, nie musicie rzucać realnej kasy, aby zwiększyć sobie limit, chyba że tak to lubicie robić ;]. Jeżeli tak dobrze zarządzacie majątkiem to tylko na tej zmianie zyskacie -> możecie "za darmo" powiększyć limit, którego nowi nigdy nie osiągną, czyż to nie korzyść dla was ? Jak nie dostrzegacie olbrzymiej korzyści dla bogatych to ja nie wiem, zamiast płaczu nowych graczy, którzy najbardziej na tym tracą, to muszę czytać takich "dobrych" graczy ;]. Popatrzcie w przyszłość, gdzie kiedyś ten niebotyczny upek przyjdzie i kto zyska więcej stary gracz z olbrzymim limitem, który teraz może sobie rozbudować i go odbudować, jeżeli jest tak dobry za jakiego się ma, czy może gracz z limitem 3kk i zachomikowanymi 100 mln, których tylko będzie ubywać, oczywiście może sobie rzucić PvP i PvE na najlepszych expach jak tak zależy mu na kasie, a może nowy gracz, który żadnych korzyści z dużego majątku nie miał i jak coś chce musi wyłożyć PLNy. Nie narzekajcie na pazerność adminów, bo oni tak naprawdę odświeżają nieatrakcyjne usługi i zwiększają atrakcyjność części obecnych, a jak ktoś myśli że biznes się zakłada, aby nie odnosić korzyści z tego tytułu to niech idzie pracować, jako niewolnik lub wolontariusz.
Możecie też wynająć sobie jakiegoś znajomego co będzie wam chomikował kasę, szkoda tylko, że będziecie uzależnieni od niego i przy wypłatach stracicie 19%, a za 33% możecie mieć niezależność na lata.

proskiler
17-07-2016, 17:35
Raczej co za tym idzie, admini zmniejszą drop z graczy,więc nie stracicie dużo kasy, mi się nie podoba prowizja że trzeba płacić za to że coś przechowujemy

Masz jednorazową opłatę. Za przechowywanie czegoś w banku płacisz cyklicznie.

Tatsumaru
17-07-2016, 17:36
Ty co wie jak łamać regulamin na swoją korzyść, nie był proszony o głos, ale jak już napisał to wyssane z palca informacje.

33% teraz, pozniej ta mozliwosc zwiekszenia depo tez zniknie dla normalnych graczy i beda musieli go zwiekszac za mf-y. Wiec tylko obecnie jest to wyzysk z kasy z gry, nastepnie z kasy realnej jak juz sie bedzie jej zbieralo o wiele wiele wiecej.

Bukłak
17-07-2016, 17:38
Postacie bankowe były zakceptowanie .
po drugie każdy gracz mogł mieć taka postać wiec tu nie było ze kilka osob cos kreca kazdy miał rowno

Zakładam że były tolerowane bo handlu przez pośrednika nie dało się podciągnąć pod żaden punkt regulaminu.
Natomiast było to obchodzenie systemu i nie każdy mógł taką postać mieć - wymagało to korzystania z pośrednika, nie było to wbudowaną funkcją gry i nie każdy mógł z tego korzystać, nie było równo i wielu graczy grało "normalnie" nie chomikując wszystkiego na postaci bankowej.
Swego czasu za największą patologię uważałem trzymanie kart potworów - swoistej kolekcji która jest ozdobą profilu - ukrytej na postaci bankowej coby nie stracić cennej karty w PvP...to po co je właściwie zbierać / kupować?
Postać bankowa negowała sens istnienia depozytu, funkcji związanych z depozytem za MF oraz sens jakichkolwiek strat w walkach - nie traciłeś kart, złota ani uzbrojenia bo nigdy ich przy sobie nie miałeś.
To że nie było to karane nie oznacza że było sensowne i dobre.


Były akceptowane. Chcieli utrudnić grę tym, co są w topce złota na korzyść amatorów.

Admin kiedyś powiedział że postacie bankowe są spoko i podoba mu się obchodzenie systemu?
Jak nie to nie było akceptowane a jedynie tolerowane, i każdy ogarnięty wiedział że to się kiedyś skończy.
A że admini chcieli ułatwić grę 95% graczy kosztem 5%? Kto by się spodziewał.

Bąblowiec pląsający
17-07-2016, 17:39
Macie duże mniemanie o sobie i patrzycie tylko co teraz, a gdzie to wasze ogarnięcie i umiejętność dostrzegania miejsc w których tak się szczycicie przewagą nad innymi. Niczego nie tracicie w gruncie rzeczy, wasze stare majątki pozostały (nie chcecie to nie ruszajcie ich i kiście dalej jak taki wasz cel gry), jedynie ograniczono dalsze wzbogacanie się, które w gruncie rzeczy zostało przeskalowane na waszą korzyść, nie musicie rzucać realnej kasy, aby zwiększyć sobie limit, chyba że tak to lubicie robić ;]. Jeżeli tak dobrze zarządzacie majątkiem to tylko na tej zmianie zyskacie -> możecie "za darmo" powiększyć limit, którego nowi nigdy nie osiągną, czyż to nie korzyść dla was ? Jak nie dostrzegacie olbrzymiej korzyści dla bogatych to ja nie wiem, zamiast płaczu nowych graczy, którzy najbardziej na tym tracą, to muszę czytać takich "dobrych" graczy ;]. Popatrzcie w przyszłość, gdzie kiedyś ten niebotyczny upek przyjdzie i kto zyska więcej stary gracz z olbrzymim limitem, który teraz może sobie rozbudować i go odbudować, jeżeli jest tak dobry za jakiego się ma, czy może gracz z limitem 3kk i zachomikowanymi 100 mln, których tylko będzie ubywać, oczywiście może sobie rzucić PvP i PvE na najlepszych expach jak tak zależy mu na kasie, a może nowy gracz, który żadnych korzyści z dużego majątku nie miał i jak coś chce musi wyłożyć PLNy. Nie narzekajcie na pazerność adminów, bo oni tak naprawdę odświeżają nieatrakcyjne usługi i zwiększają atrakcyjność części obecnych, a jak ktoś myśli że biznes się zakłada, aby nie odnosić korzyści z tego tytułu to niech idzie pracować, jako niewolnik lub wolontariusz.
Możecie też wynająć sobie jakiegoś znajomego co będzie wam chomikował kasę, szkoda tylko, że będziecie uzależnieni od niego i przy wypłatach stracicie 19%, a za 33% możecie mieć niezależność na lata.

Zmiana z 5 postaci na 3, a teraz to? :D Ciekawe kiedy wprowadzicie bonus w postaci 99999 mf za bycie starszym graczem?
Nie rozumiecie, że odstraszacie nowych graczy?

EDIT: Robię ankiete czy komuś (normalnych graczy, nie testerów) się zmiany spodobały ;)

matipce
17-07-2016, 17:39
Proponuję ankietę. Jeżeli udział weźmie powyżej 50 graczy, a wynik będzie np 70% za powrotem do wcześniejszej formy to może jakieś poprawki będą do nowej formuły.

musaraj
17-07-2016, 17:39
Łapcie prosty poradnik:


Otwieracie ten post https://forum.mfo3.pl/showthread.php?33790-Pazerno%C5%9B%C4%87-admin%C3%B3w&p=238411&viewfull=1#post238411
Czytacie
Czytacie jeszcze raz żeby zrozumieć

Klikacie punkt reputacji

Pirrat
17-07-2016, 17:40
Zmiana z 5 postaci na 3, a teraz to? :D Ciekawe kiedy wprowadzicie bonus w postaci 99999 mf za bycie starszym graczem?
Nie rozumiecie, że odstraszacie nowych graczy?
Nie wiem czy zauważyłeś, ale to nie nowi mają największy problem ze zmianą XD - dziwne co nie ?

vegoo
17-07-2016, 17:41
Lepiej się nie wypowiadaj bo sam robiłeś wyzysk z innych graczy. Święty nagle się znalazł.

Blitz
17-07-2016, 17:41
Jeżeli wykupiłem maxymalny limit w depo golda za golda, to teraz musze za mfy jeśli chce więcej? ŻAŁOSNE!

Tatsumaru
17-07-2016, 17:42
Tak musisz za MF-y było pisane wiele razy - chcesz grac szykuj wypłatę na MF-Y

Bąblowiec pląsający
17-07-2016, 17:44
Nie wiem czy zauważyłeś, ale to nie nowi mają największy problem ze zmianą XD - dziwne co nie ?

Bo tylko ja z tych nowych graczy mam prawo głosu xD

vegoo
17-07-2016, 17:44
Zmiana z 5 postaci na 3, a teraz to? :D Ciekawe kiedy wprowadzicie bonus w postaci 99999 mf za bycie starszym graczem?
Nie rozumiecie, że odstraszacie nowych graczy?

EDIT: Robię ankiete czy komuś (normalnych graczy, nie testerów) się zmiany spodobały ;)

Tu się zgodzę niech ludzie zdecydują a nie 5 osób.

Hiter
17-07-2016, 17:46
Tu się zgodzę niech ludzie zdecydują a nie 5 osób.

Jak chcemy aby gra była dobra dla graczy to gracze w wyborach demokratycznych (ankieta) powinni decydować jakie zmiany są dobre jakie złe i które w jakiej kolejności powinny być realizowane.


Serio aż tak Was to boli? Sam mam 100kk golda i juz sobie powiększyłem za złoto. Przestańcie ryczeć bo trzymacie to złoto nie wiadomo po co. Każdy wie, że nigdy byście go nie wydali, tylko kisili je do końca gry. Sam juz powiększyłem sobie depozyt za 10kk i żyje. Jedyne co powinno ulec zmianie to wielkość darmowego depozytu, bo jest on za mały nawet dla nowych graczy. Na moje minimalny depozyt powinien mieć około 8kk.

Jak ktoś jest mało kreatywny to wyda 10kk lub jak ja musze okolo 60-70kk na powiększenie depo. Ja osobiście wolę przełożyć złoto bez utraty ani jednej sztuki złota.

Samael
17-07-2016, 17:49
I po co ci ten gold zachomiczony? Szczerze.
Dla satysfakcji, czy może zbierasz na coś konkretnego?

Pirrat
17-07-2016, 17:50
Podajcie gry w których to gracze decydują o zmianach i ich formie, nie mówmy tu o propozycjach, które wychodzą niezależnie, a są realizowane, co w przypadku mfo ma miejsce i to w dużym stopniu.

Luxferre
17-07-2016, 17:52
Jedna z najgorszych aktualizacji w dziejach MFO.

Moim zdaniem ta aktualizacja powinna zostać całkowicie wycofana.
Jedyną rzeczą na plus jest dodanie wspólnego depozytu - można szybko i łatwo przerzucać przedmioty, kiedy się chce, ale z kolei powinien zostać zwiększony jego limit - 5 slotów na konto?

Prowizja w depozycie - tak, kolejna prowizja, fantastycznie.
Wspólne złoto - że co? Nie...

Bąblowiec pląsający
17-07-2016, 17:56
Podajcie gry w których to gracze decydują o zmianach i ich formie, nie mówmy tu o propozycjach, które wychodzą niezależnie, a są realizowane, co w przypadku mfo ma miejsce i to w dużym stopniu.

HAHAHAHAHAH
Zrealizowaliście pomysł antyczegośtam, co nie gra ;D

Hiter
17-07-2016, 17:57
I po co ci ten gold zachomiczony? Szczerze.
Dla satysfakcji, czy może zbierasz na coś konkretnego?


Na co mam wydać moje 190kk człowieku ? Mam komplet eq, wszystko co mi potrzeba. Złoto wydam jedynie na nowe eq kiedy bedzie Nordia


Podajcie gry w których to gracze decydują o zmianach i ich formie, nie mówmy tu o propozycjach, które wychodzą niezależnie, a są realizowane, co w przypadku mfo ma miejsce i to w dużym stopniu.

Cabal - decydują gracze topowi o tym co ma być zmienione
Rappelz - Kroniki tworzne przez dużo liczę adminów zgodnie z propozycjami graczy

I choćby Dota , CS;GO, LOL ale tutaj gracze wyrażają sprzeciwy po kazdym up i jest to naprawiane kiedy wiekszosc graczy uważa up za zły.

Nasz przykład jak wlaśnie dobym porównanie do CS:GO gdzie dodano rewolwer który był głupi i go zmieniono, tutaj stało się to samo i czekamy na zmiany :)

I na pewno jest dużo wiecej gier których nawet ja nie znam a to gracze tam decydują.

Samael
17-07-2016, 17:58
Czyli nie potrzebujesz tyle pieniędzy ile masz, sam przyznałeś że nie masz na co wydawać. Kup sobie powiększenie depozytu.

Tatsumaru
17-07-2016, 17:59
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?33801-Upek-ankieta Ankieta głosujemy

vegoo
17-07-2016, 17:59
Na co mam wydać moje 190kk człowieku ? Mam komplet eq, wszystko co mi potrzeba. Złoto wydam jedynie na nowe eq kiedy bedzie Nordia

Wiadomo że z nowym upem ceny eq są diametralnie wysokie. Gold zbierany jest w tym celu oraz w celu przygotowanie się do niego. Na logikę. Myślenie nie boli.

Pirrat
17-07-2016, 18:00
HAHAHAHAHAH
Zrealizowaliście pomysł antyczegośtam, co nie gra ;D
To nie jest odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie, jak nie masz innego argumentu poza HAHAHA to daruj sobie albo odpowiedz na pytanie.

Wiadomo że z nowym upem ceny eq są diametralnie wysokie. Gold zbierany jest w tym celu oraz w celu przygotowanie się do niego. Na logikę. Myślenie nie boli.
Macie gracza z darem jasnowidzenia, jakie cenny będą po tej zmianie - słuchajcie się go XD

Samael
17-07-2016, 18:03
Wiadomo że z nowym upem ceny eq są diametralnie wysokie. Gold zbierany jest w tym celu oraz w celu przygotowanie się do niego. Na logikę. Myślenie nie boli.
Wszyscy wiemy jak wygląda sprawa z updatami fabularnymi w mfo, czeka się na nie niewyobrażalnie długo, w efekcie czego gracze zbierają niewyobrażalnie wielkie sumy golda. To oczywiście sytuacja patologiczna. Gdyby nowe miasto wychodziło co 6 miesięcy nikt nie zdążyłby uzbierać 200 milionów a i tak EQ dałoby się kupić. Ceny byłyby niższe. Sytuacja zdrowsza. Nie potrzebujesz zatem 150-200kk by kupić eq w Nordii. Odpływ golda z mfo to #dobrazmiana.

Naishukketsu
17-07-2016, 18:03
Macie gracza z darem jasnowidzenia, jakie cenny będą po tej zmianie - słuchajcie się go XD

Chyba logiczne, że w nowym mieście ceny eq itp. będą wysokie, więc trzeba zbierać na to złoto.
No chyba ze ceny będą jeszcze niższe niż w np. Eliar.

damianxp
17-07-2016, 18:04
vegoo ma rację EQ prawdopodobnie będzie drogie, więc trzeba się przygotować na tą ewentualność.

Hiter
17-07-2016, 18:04
Czyli nie potrzebujesz tyle pieniędzy ile masz, sam przyznałeś że nie masz na co wydawać. Kup sobie powiększenie depozytu.

A no co mi powiększenie depozytu ? Strace 60kk za które mogę kupić eq kiedy wejdzie nordia


To nie jest odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie, jak nie masz innego argumentu poza HAHAHA to daruj sobie albo odpowiedz na pytanie.

Macie gracza z darem jasnowidzenia, jakie cenny będą po tej zmianie - słuchajcie się go XD

Każdy wie, że będzie drogie dlatego sie odkłada hajs.
Chyba Cie zagiąłem tym, że są gry w których gracze decydują to już unikasz tego tematu.

Samael
17-07-2016, 18:05
A no co mi powiększenie depozytu ? Strace 60kk za które mogę kupić eq kiedy wejdzie nordia
Po to byś nie stracił golda w walce, przegrywając z potworem/bossem/graczem. Jeżeli uważasz, że powiększenie depozytu nie jest ci potrzebne - nie powiększaj. To usługa do której nikt nikogo nie zmusza.

damianxp
17-07-2016, 18:06
Po to byś nie stracił golda w walce, przegrywając z potworem/bossem/graczem.

Dobrze prawi, polać mu

JaProTyDno
17-07-2016, 18:06
Podajcie gry w których to gracze decydują o zmianach i ich formie, nie mówmy tu o propozycjach, które wychodzą niezależnie, a są realizowane, co w przypadku mfo ma miejsce i to w dużym stopniu.

Ale po co są zmiany, które nikomu sie nie podobają?

vegoo
17-07-2016, 18:07
To nie jest odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie, jak nie masz innego argumentu poza HAHAHA to daruj sobie albo odpowiedz na pytanie.

Macie gracza z darem jasnowidzenia, jakie cenny będą po tej zmianie - słuchajcie się go XD

Nie z darem jasnowidzenia tylko analiz podczas wprowadzania nowych miast. Jak było z eliar devos itp.

damianxp
17-07-2016, 18:07
Ale po co są zmiany, które nikomu sie nie podobają?
Ten patch nie jest aż taki zły, ma kilka zalet i wad, takie życie

Bąblowiec pląsający
17-07-2016, 18:08
To nie jest odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie, jak nie masz innego argumentu poza HAHAHA to daruj sobie albo odpowiedz na pytanie.

Macie gracza z darem jasnowidzenia, jakie cenny będą po tej zmianie - słuchajcie się go XD

odpowiedziałem na Twoje bezsensowe tłumaczenie się z udanej próby wyciskania pieniędzy z nowych graczy. Skoro wybrali TO na testera to jakie stanowisko ma coś o iq tostera? ;D

Najwięcej hejtów (uzasadnionych) leci w stronę testerów (ciebie i musraja).

2k wyświetleń i 200 odpowiedzi w niecałe 24h. Powstrzymajcie tą gównoburze tak jak zawsze (banami na prawo i lewo) lub tak jak moderator, tester, administrator powinien zrobić. PODDAĆ SIĘ

Naishukketsu
17-07-2016, 18:08
Ten patch nie jest aż taki zły, ma kilka zalet i wad, takie życie

Jest. Jest aż taki zły.

JaProTyDno
17-07-2016, 18:08
Ten patch nie jest aż taki zły, ma kilka zalet i wad, takie życie

Wspólny depozyt-zaleta, ale z drugiej strony powinno być więcej slotów, bo jak ktoś ma 5 postaci to 5 slotów to zdecydowanie za mało

Samael
17-07-2016, 18:10
Nie z darem jasnowidzenia tylko analiz podczas wprowadzania nowych miast. Jak było z eliar devos itp.
Ceny EQ są na takim poziomie, na jakim się sprzedają. Ceny były wysokie ponieważ gracze mieli zachomikowane ogromne ilości złota. Teraz, gdy chomikowanie zostało utrudnione, a postacie bankowe straciły sens prorokuję, że ceny EQ spadną, ponieważ zwyczajnie gracze będą dysponowali mniejszymi kwotami golda.

Wspólny depozyt-zaleta, ale z drugiej strony powinno być więcej slotów, bo jak ktoś ma 5 postaci to 5 slotów to zdecydowanie za mało
Bardzo możliwe, że podstawowa ilość slotów zostanie zwiększona, Tomi o tym wspominał.

Hiter
17-07-2016, 18:10
Po to byś nie stracił golda w walce, przegrywając z potworem/bossem/graczem. Jeżeli uważasz, że powiększenie depozytu nie jest ci potrzebne - nie powiększaj. To usługa do której nikt nikogo nie zmusza.

Nie stace oddam złoto koledze i on bedzie trzymał i stał w miescie,już słyszę, że zrobi tak sporo graczy. Tylko po co mamy sie pierdzielic z nowymi kontami kolegów etc skoro była dobra opcja z bankami ?

damianxp
17-07-2016, 18:10
Wspólny depozyt-zaleta, ale z drugiej strony powinno być więcej slotów, bo jak ktoś ma 5 postaci to 5 slotów to zdecydowanie za mało

Też się z tym zgadzam, dziwię się że pożałowali :/ powinno być tyle miejsca ile miała by każda postać użytkownika przed patchem, a nie, to jest właśnie pazerność, chcesz więcej? Oj jak mi przykro, kup punkty Mf

vegoo
17-07-2016, 18:11
Podajcie gry w których to gracze decydują o zmianach i ich formie, nie mówmy tu o propozycjach, które wychodzą niezależnie, a są realizowane, co w przypadku mfo ma miejsce i to w dużym stopniu.

Gram od lat w duel of champion. Każde zmiany i pomysły były zawsze analizowane i brane pod uwagę graczy. Głównie pomysły graczy są wprowadzane w upki i jakoś każdego zdanie było i jest brane pod uwagę. Admini i twórcy gry biorą pod uwagę gracza. Myślą o urozmaiceniu gry. Tutaj tego nie ma jest sam wyzysk.

damianxp
17-07-2016, 18:13
Gram od lat w duel of champion. Każde zmiany i pomysły były zawsze analizowane i brane pod uwagę graczy. Głównie pomysły graczy są wprowadzane w upki i jakoś każdego zdanie było i jest brane pod uwagę. Admini i twórcy gry biorą pod uwagę gracza. Myślą o urozmaiceniu gry. Tutaj tego nie ma jest sam wyzysk.

Każda szanująca się produkcja w pewnym stopniu analizuje opinię graczy, tu tez powinno tak być. :x

JaProTyDno
17-07-2016, 18:13
Gram od lat w duel of champion. Każde zmiany i pomysły były zawsze analizowane i brane pod uwagę graczy. Głównie pomysły graczy są wprowadzane w upki i jakoś każdego zdanie było i jest brane pod uwagę. Admini i twórcy gry biorą pod uwagę gracza. Myślą o urozmaiceniu gry. Tutaj tego nie ma jest sam wyzysk.

Nic dziwnego.. No bo po co myśleć o graczach? Zysk ważniejszy

Pirrat
17-07-2016, 18:14
odpowiedziałem na Twoje bezsensowe tłumaczenie się z udanej próby wyciskania pieniędzy z nowych graczy. Skoro wybrali TO na testera to jakie stanowisko ma coś o iq tostera? ;D

Najwięcej hejtów (uzasadnionych) leci w stronę testerów (ciebie i musraja).
Nie masz racjonalnych argumentów to próbujesz mi ubliżyć ? Limit energii to też wyciskanie pieniędzy i o to jakoś nie widzę teraz płaczu, a nawet nie pamiętam, żeby kiedyś był ... Hejty idą na tych co patrzą bardziej obiektywnie a nie emocjonalnie, chociaż czekaj ja mam miliony i dziwne, że nie płaczę O_O.

Hiter
17-07-2016, 18:14
Każda szanująca się produkcja w pewnym stopniu analizuje opinię graczy, tu tez powinno tak być. :x

Sam też podałem kilka produkcji to teraz Pirrat który o to pytał czy są takie gry już nic nie odpisuje.

EDIT

Pirrat zadałeś pytanie my odpowiedzieliśmy to się wypowiedz....

JaProTyDno
17-07-2016, 18:15
Sam też podałem kilka produkcji to teraz Pirrat który o to pytał czy są takie gry już nic nie odpisuje.

EDIT

Pirrat zadałeś pytanie my odpowiedzieliśmy to się wypowiedz....

Zgaszony i tyle

indyferent
17-07-2016, 18:15
Macie duże mniemanie o sobie i patrzycie tylko co teraz, a gdzie to wasze ogarnięcie i umiejętność dostrzegania miejsc w których tak się szczycicie przewagą nad innymi. Niczego nie tracicie w gruncie rzeczy, wasze stare majątki pozostały (nie chcecie to nie ruszajcie ich i kiście dalej jak taki wasz cel gry), jedynie ograniczono dalsze wzbogacanie się, które w gruncie rzeczy zostało przeskalowane na waszą korzyść, nie musicie rzucać realnej kasy, aby zwiększyć sobie limit, chyba że tak to lubicie robić ;]. Jeżeli tak dobrze zarządzacie majątkiem to tylko na tej zmianie zyskacie -> możecie "za darmo" powiększyć limit, którego nowi nigdy nie osiągną, czyż to nie korzyść dla was ? Jak nie dostrzegacie olbrzymiej korzyści dla bogatych to ja nie wiem, zamiast płaczu nowych graczy, którzy najbardziej na tym tracą, to muszę czytać takich "dobrych" graczy ;]. Popatrzcie w przyszłość, gdzie kiedyś ten niebotyczny upek przyjdzie i kto zyska więcej stary gracz z olbrzymim limitem, który teraz może sobie rozbudować i go odbudować, jeżeli jest tak dobry za jakiego się ma, czy może gracz z limitem 3kk i zachomikowanymi 100 mln, których tylko będzie ubywać, oczywiście może sobie rzucić PvP i PvE na najlepszych expach jak tak zależy mu na kasie, a może nowy gracz, który żadnych korzyści z dużego majątku nie miał i jak coś chce musi wyłożyć PLNy. Nie narzekajcie na pazerność adminów, bo oni tak naprawdę odświeżają nieatrakcyjne usługi i zwiększają atrakcyjność części obecnych, a jak ktoś myśli że biznes się zakłada, aby nie odnosić korzyści z tego tytułu to niech idzie pracować, jako niewolnik lub wolontariusz.
Możecie też wynająć sobie jakiegoś znajomego co będzie wam chomikował kasę, szkoda tylko, że będziecie uzależnieni od niego i przy wypłatach stracicie 19%, a za 33% możecie mieć niezależność na lata.

Dziwne, ale się z tym trochę zgadzam ;D

Największe minusy tej zmiany dostrzegam w dwóch aspektach.
1) limit początkowego golda w depozycie jest zdecydowanie za niski, bo raptem 3kk to zdecydowanie poniżej potrzeb przeciętnego gracza.
2) trochę nie bardzo widzę tę prowizję z depo, bo, jeśli dobrze rozumiem, za aukcje pobiera nam 10% i jeśli chcemy zysk ulokować w depozycie, to musimy przeznaczyć kolejne 10%. Rozwiązanie to albo wywalenie prowizji za aukcje, albo bezpośredni transfer zarobionego złota z zakończonej aukcji do depozytu.

No i jeszcze coś, co mi się osobiście nie podoba to sloty w depo, zespolono je dla wszystkich postaci, a ilość nie wzrosła, w moim mniemaniu powinna pójść do góry o 2-3 miejsca.
Tak czy inaczej, zmiana jest ciekawa, ale raczej dla "bogatych" drastyczna i raczej można było ją łagodniej wprowadzić.

Hiter
17-07-2016, 18:17
Zgaszony i tyle

Hahaha racja xd


Dziwne, ale się z tym trochę zgadzam ;D

Największe minusy tej zmiany dostrzegam w dwóch aspektach.
1) limit początkowego golda w depozycie jest zdecydowanie za niski, bo raptem 3kk to zdecydowanie poniżej potrzeb przeciętnego gracza.
2) trochę nie bardzo widzę tę prowizję z depo, bo, jeśli dobrze rozumiem, za aukcje pobiera nam 10% i jeśli chcemy zysk ulokować w depozycie, to musimy przeznaczyć kolejne 10%. Rozwiązanie to albo wywalenie prowizji za aukcje, albo bezpośredni transfer zarobionego złota z zakończonej aukcji do depozytu.

No i jeszcze coś, co mi się osobiście nie podoba to sloty w depo, zespolono je dla wszystkich postaci, a ilość nie wzrosła, w moim mniemaniu powinna pójść do góry o 2-3 miejsca.
Tak czy inaczej, zmiana jest ciekawa, ale raczej dla "bogatych" drastyczna i raczej można było ją łagodniej wprowadzić.


Prosta sprawa, depo by limitu, a te powiększenia limitu złota co ludzie już dali zamienić na sloty.

vegoo
17-07-2016, 18:18
Sam też podałem kilka produkcji to teraz Pirrat który o to pytał czy są takie gry już nic nie odpisuje.

EDIT

Pirrat zadałeś pytanie my odpowiedzieliśmy to się wypowiedz....

Sam nie ma przykładów i myślał, że nie podamy takich gier. Najlepiej przemilczeć.

Samael
17-07-2016, 18:18
Gdyby admini byli naprawdę pazerni na kasę, to nie daliby wam możliwości powiększenia depozytu za golda (dla osób, które przekroczyły limit), tylko kazali kupować usługę z mfy. Ja wprowadzone zmiany odczytuję jako próbę wyeliminowania patologicznej sytuacji z tak zwanymi postaciami bankowymi oraz sposób na oddessanie golda z gry, którego jest niewspółmiernie za dużo. Plus oczywiście wspólny depozyt, który daje możliwość przesyłania EQ między postaciami bez proszenia o pomoc osób trzecich (co wiąże się z ryzykiem) lub tworzenia multikont przesyłowych. Zmiany są drastyczne, bo i tego wymagała sytuacja w mfo. Dyskusyjny jest natomiast limit 5 slotów w podstawowym depozycie dla wszystkich postaci (ale Tomi zapowiedział już możliwość powiększenia go, na przykład skalując wraz z ilością dodatkowych postaci), oraz limit podstawowy golda (około 3,3kk na 66 levelu to jednak trochę za mało, osobiście myślę że 8kk powinno być minimum na tym poziomie, jak ktoś chce więcej niech wykupi usługę).

Bąblowiec pląsający
17-07-2016, 18:19
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?33801-Upek-ankieta Zagłosuj na NIE! Ocal swoje pieniądze!
^ Tym hasłem chce (jak i pewnie z 300 graczy) ratować mfo!

Każdy post pirrata/musraja jest tylko dowodem próby maskowania prawdy :) Tureckie wojsko jest przykładam dla zachowywania się adminstracji i ELITY.

Pirrat
17-07-2016, 18:20
Sam też podałem kilka produkcji to teraz Pirrat który o to pytał czy są takie gry już nic nie odpisuje.
EDIT
Pirrat zadałeś pytanie my odpowiedzieliśmy to się wypowiedz....
Podałeś kilka gier, a ile gier tego nie robi, wyjątek potwierdza regułę, ale to nie znaczy, że wszyscy muszą się do niego dostosować, poza tym nie pamiętam, żeby któraś z tych gier brała pod uwagę zdanie graczy w kwestiach finansowych ile powinny kosztować usługi, kiedy robić promocję, sami to analizują i wybierają najlepszą dla nich opcję pod tym względem, a gracze myślą, że to dla nich.

Hiter
17-07-2016, 18:21
Gdyby admini byli naprawdę pazerni na kasę, to nie daliby wam możliwości powiększenia depozytu za golda (dla osób, które przekroczyły limit), tylko kazali kupować usługę z mfy. Ja wprowadzone zmiany odczytuję jako próbę wyeliminowania patologicznej sytuacji z tak zwanymi postaciami bankowymi oraz sposób na oddessanie golda z gry, którego jest niewspółmiernie za dużo. Plus oczywiście wspólny depozyt, który daje możliwość przesyłania EQ między postaciami bez proszenia o pomoc osób trzecich (co wiąże się z ryzykiem) lub tworzenia multikont przesyłowych. Zmiany są drastyczne, bo i tego wymagała sytuacja w mfo. Dyskusyjny jest natomiast limit 5 slotów w podstawowym depozycie dla wszystkich postaci (ale Tomi zapowiedział już możliwość powiększenia go, na przykład skalując wraz z ilością dodatkowych postaci), oraz limit podstawowy golda (około 3,3kk na 66 levelu to jednak trochę za mało, osobiście myślę że 8kk powinno być minimum na tym poziomie, jak ktoś chce więcej niech wykupi usługę).



Wiesz czemu gracze maja po 100kk na bankach ? Bo Devos robiono 928 dni nordie już robią ponad 500 dni. Gdyby up był co pół roku ludzie by wywali kase bo sam bym też wydał na eq z 80lv czy 100lv.


Podałeś kilka gier, a ile gier tego nie robi, wyjątek potwierdza regułę, ale to nie znaczy, że wszyscy muszą się do niego dostosować, poza tym nie pamiętam, żeby któraś z tych gier brała pod uwagę zdanie graczy w kwestiach finansowych ile powinny kosztować usługi, kiedy robić promocję, sami to analizują i wybierają najlepszą dla nich opcję pod tym względem, a gracze myślą, że to dla nich.

Jesli nie zauwazyłeś podalismy Ci same najlepsze gdy gdzie ludzie są zadowoleni, a o tych grach których mówisz, że głos graczy nie jest ważny to masz na myśli Tibie, Metina etc. te wszystkie gry które upadły.

JaProTyDno
17-07-2016, 18:23
Podałeś kilka gier, a ile gier tego nie robi, wyjątek potwierdza regułę, ale to nie znaczy, że wszyscy muszą się do niego dostosować, poza tym nie pamiętam, żeby któraś z tych gier brała pod uwagę zdanie graczy w kwestiach finansowych ile powinny kosztować usługi, kiedy robić promocję, sami to analizują i wybierają najlepszą dla nich opcję pod tym względem, a gracze myślą, że to dla nich.


A powiedz mi przyjacielu czy lepiej brać przykład z tych gier, które jednak konsultują się z graczami z myślą o nich czy nie?
Tłumaczenie się, że wiele gier tego nie robi nie jest najlepszym wytłumaczeniem

Tatsumaru
17-07-2016, 18:24
Wiesz czemu gracze maja po 100kk na bankach ? Bo Devos robiono 928 dni nordie już robią ponad 500 dni. Gdyby up był co pół roku ludzie by wywali kase bo sam bym też wydał na eq z 80lv czy 100lv.



Jesli nie zauwazyłeś podalismy Ci same najlepsze gdy gdzie ludzie są zadowoleni, a o tych grach których mówisz, że głos graczy nie jest ważny to masz na myśli Tibie, Metina etc. te wszystkie gry które upadły.


Czysta prawda, a więc Administracja odpowiada za to, że jest za dużo złota, gdyby wszystko było normalne (miasto co pół roku) to pewnie nikt by 100 mln nawet nie mógł uzbierać, no chyba że osoba, która nie robi eq, itp.

Bąblowiec pląsający
17-07-2016, 18:25
Podałeś kilka gier, a ile gier tego nie robi, wyjątek potwierdza regułę, ale to nie znaczy, że wszyscy muszą się do niego dostosować, poza tym nie pamiętam, żeby któraś z tych gier brała pod uwagę zdanie graczy w kwestiach finansowych ile powinny kosztować usługi, kiedy robić promocję, sami to analizują i wybierają najlepszą dla nich opcję pod tym względem, a gracze myślą, że to dla nich.

Jesteś dziwny. Lepiej żeby grało 40000 osób na jednym serwerze (margonem) czy 140 osób? Zysk większy przy opcji 1 :)

Psujecie grę, a po waszym zachowaniu wnioskujemy, że dewastator mówi prawdę, prawdę i tylko prawdę.

musaraj
17-07-2016, 18:26
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?33801-Upek-ankieta Zagłosuj na NIE! Ocal swoje pieniądze!
^ Tym hasłem chce (jak i pewnie z 300 graczy) ratować mfo!

Każdy post pirrata/musraja jest tylko dowodem próby maskowania prawdy :) Tureckie wojsko jest przykładam dla zachowywania się adminstracji i ELITY.

A nie jest tak, że każdy post Tatsumaru/herbatoholika/Nocnego Łowcy jest próbą wyolbrzymiania swoich problemów i mydlenia oczu graczom, dla których ta zmiana jest wręcz nieistotna?
Podczas gdy posty musaraja/Pirrata/Koridora/Tomiego/Bukłaka/Jeahoka zawierają rozsądne spojrzenie na sytuację poparte faktami, próbami rozwiązań dla opornych?

- - - - - - - - - -

Napisz na FB do Dewastatora, znajdziecie wspólny język i zrobicie sobie pucz w MFO

vegoo
17-07-2016, 18:28
Wiesz czemu gracze maja po 100kk na bankach ? Bo Devos robiono 928 dni nordie już robią ponad 500 dni. Gdyby up był co pół roku ludzie by wywali kase bo sam bym też wydał na eq z 80lv czy 100lv.



Jesli nie zauwazyłeś podalismy Ci same najlepsze gdy gdzie ludzie są zadowoleni, a o tych grach których mówisz, że głos graczy nie jest ważny to masz na myśli Tibie, Metina etc. te wszystkie gry które upadły.

Do tego dodam: sami stworzyliście ten problem. Gdyby upki były regularne i częste nie było by tego, sami sobie jesteście winni.

- - - - - - - - - -


A nie jest tak, że każdy post Tatsumaru/herbatoholika/Nocnego Łowcy jest próbą wyolbrzymiania swoich problemów i mydlenia oczu graczom, dla których ta zmiana jest wręcz nieistotna?
Podczas gdy posty musaraja/Pirrata/Koridora/Tomiego/Bukłaka/Jeahoka zawierają rozsądne spojrzenie na sytuację poparte faktami, próbami rozwiązań dla opornych?

- - - - - - - - - -

Napisz na FB do Dewastatora, znajdziecie wspólny język i zrobicie sobie pucz w MFO

Swoich problemów człowieku puknij się w głowę. To Wy za grosz nie macie poszanowanie zdania graczy ile czasu poświęcili na uzyskanie tego wszystkiego.

Tatsumaru
17-07-2016, 18:29
A nie jest tak, że każdy post Tatsumaru/herbatoholika/Nocnego Łowcy jest próbą wyolbrzymiania swoich problemów i mydlenia oczu graczom, dla których ta zmiana jest wręcz nieistotna?
Podczas gdy posty musaraja/Pirrata/Koridora/Tomiego/Bukłaka/Jeahoka zawierają rozsądne spojrzenie na sytuację poparte faktami, próbami rozwiązań dla opornych?

A może jest fakt, że nie którzy woleli sobie cały czas siedzieć w mieście i spamić niż wydawać energię i zarabiać - tylko wyłącznie ich wina. Oni nie stracili nic, natomiast my straciliśmy czas, który poświęciliśmy na te wymiany, sprzedaże, itp.

W dodatku limit golda wystarczy tylko na teraz, później KAŻDY GRACZ musi kupować go za MF gdzie 10 MF = 1 mln powiększenia.

PS. Gdyby w realnym życiu robili Cię w przysłowiowego c.... też byś inaczej mówił.

Hiter
17-07-2016, 18:30
A nie jest tak, że każdy post Tatsumaru/herbatoholika/Nocnego Łowcy jest próbą wyolbrzymiania swoich problemów i mydlenia oczu graczom, dla których ta zmiana jest wręcz nieistotna?
Podczas gdy posty musaraja/Pirrata/Koridora/Tomiego/Bukłaka/Jeahoka zawierają rozsądne spojrzenie na sytuację poparte faktami, próbami rozwiązań dla opornych?

- - - - - - - - - -

Napisz na FB do Dewastatora, znajdziecie wspólny język i zrobicie sobie pucz w MFO

"A nie jest tak, że każdy post" Moda,Testera,Admina "jest próbą wyolbrzymiania swoich problemów i mydlenia oczu graczom" ?
Mydlicie oczy graczom że jest ogromny problem ze złotem, a jest on tylko i wyłącznie przez was, na co ja mam wydawać hajs skoro mam wszystko co można mieć a nikt nie wprowadza eq na wyższe lv.

JaProTyDno
17-07-2016, 18:31
A może jest fakt, że nie którzy woleli sobie cały czas siedzieć w mieście i spamić niż wydawać energię i zarabiać - tylko wyłącznie ich wina. Oni nie stracili nic, natomiast my straciliśmy czas, który poświęciliśmy na te wymiany, sprzedaże, itp.

W dodatku limit golda wystarczy tylko na teraz, później KAŻDY GRACZ musi kupować go za MF gdzie 10 MF = 1 mln powiększenia.

PS. Gdyby w realnym życiu robili Cię w przysłowiowego c.... też byś inaczej mówił.

100% prawdy

Bąblowiec pląsający
17-07-2016, 18:31
A nie jest tak, że każdy post Tatsumaru/herbatoholika/Nocnego Łowcy jest próbą wyolbrzymiania swoich problemów i mydlenia oczu graczom, dla których ta zmiana jest wręcz nieistotna?
Podczas gdy posty musaraja/Pirrata/Koridora/Tomiego/Bukłaka/Jeahoka zawierają rozsądne spojrzenie na sytuację poparte faktami, próbami rozwiązań dla opornych?

- - - - - - - - - -

Napisz na FB do Dewastatora, znajdziecie wspólny język i zrobicie sobie pucz w MFO

gra jest dla graczy. Nie dla testerów/lizodupów adminów/elity
Wasze zdanie się nie liczy. Jeżeli ilość zwykłych graczy, którzy zagłosowali na TAK będzie większa to poddam się i odejde z gry, jak na przyzwoitego człowieka przystało.
PS: multi się nie liczą ;)

Jestem prawie jedynym (jest jeszcze Japrotydno) graczem "biedoty", który coś ma do powiedzenia. Czemu? nie chcecie gównoburzy w mfo więc wyzyskujecie nic niespodziewających się nowiutkich graczy bez doświadczenia. Ja na szczęście potrafie myśleć i jestem w stanie się postawić.
Tylko zdechłe ryby płyną z prądem.

vegoo
17-07-2016, 18:32
"A nie jest tak, że każdy post" Moda,Testera,Admina "jest próbą wyolbrzymiania swoich problemów i mydlenia oczu graczom" ? Robicie problem z złota na bankach bo nie ogarniacie zrobienie miasta w pół roku.

Oczywiście każdy post admina, testera, moda jest święty... dlaczego sami na tym zyskują. A reszta nie ma nic do powiedzenia. Palma odbija.

Naishukketsu
17-07-2016, 18:32
A nie jest tak, że każdy post Tatsumaru/herbatoholika/Nocnego Łowcy jest próbą wyolbrzymiania swoich problemów i mydlenia oczu graczom, dla których ta zmiana jest wręcz nieistotna?
Podczas gdy posty musaraja/Pirrata/Koridora/Tomiego/Bukłaka/Jeahoka zawierają rozsądne spojrzenie na sytuację poparte faktami, próbami rozwiązań dla opornych?

Posty Herbatoholika/Welove/Nocnego zawierają spojrzenie na ten update z rozsądkiem i równością. To nie jest jakaś "inwestycja w przyszłość" a złodziejstwo/skok na kase.



Napisz na FB do Dewastatora, znajdziecie wspólny język i zrobicie sobie pucz w MFO

A akurat to zrobilem ;)

Dorek
17-07-2016, 18:34
Jeśli chodzi o to by były jakieś straty jak pisał wcześniej tomi to ja bym przywrócił wypadanie eq. oczywiście nie którzy wchodzili na + nie którzy na - ale bynajmniej były opłacalne te bójki bo coś mogło drogiego wypaść a dziś jedyna nagroda to z 1-5k lub miks życia albo odno
Co do depozytu jak dla mnie limit za mały chociaż nie mam fortunny $ ale uważam że jak na level 65 3,3kk to stanowczo za mało po za tym jeśli chcemy powiększyć za 100mf to 10kk powiększenia jest totalnie nie opłacalne.

Bąblowiec pląsający
17-07-2016, 18:35
Ja też. Wel już stworzył fajny team ''dewastacja elity''. Upadacie, ziomki.

Hiter
17-07-2016, 18:36
Jeśli chodzi o to by były jakieś straty jak pisał wcześniej tomi to ja bym przywrócił wypadanie eq. oczywiście nie którzy wchodzili na + nie którzy na - ale bynajmniej były opłacalne te bójki bo coś mogło drogiego wypaść a dziś jedyna nagroda to z 1-5k lub miks życia albo odno
Co do depozytu jak dla mnie limit za mały chociaż nie mam fortunny $ ale uważam że jak na level 65 3,3kk to stanowczo za mało po za tym jeśli chcemy powiększyć za mf to 100 za 10kk powiększenia jest totalnie nie opłacalne.

A co najlepsze jak wkładałeś sobie do depo troche złota i potem wyjmowałeś tą samą postacią i tak robiłeś dużo razy to nic nie traciłeś, a teraz nagle musisz stracic 10% ponieważ system gry myśli że ty chcesz to "przełożyć". Tracisz 10% a nie traciłeś wcale.

Bąblowiec pląsający
17-07-2016, 18:40
Temat powinien się nazywać "Pazerność Elity" lub "Pazerność pirata i musraja"...

Post dziś nabije 3k+ wyświetleń. To coś o sobie świadczy, bo inne tematy o normalniejszy upkach miały <400 wyświetleń. Jak nie chcecie gównoburzy to cofnijcie wczorajszy upek i usuńcie WSZYSTKIE TEMATY ZWIĄZANE Z UPKIEM. 0 protestów, gwarantuję.

JaProTyDno
17-07-2016, 18:53
Jeśli chodzi o to by były jakieś straty jak pisał wcześniej tomi to ja bym przywrócił wypadanie eq. oczywiście nie którzy wchodzili na + nie którzy na - ale bynajmniej były opłacalne te bójki bo coś mogło drogiego wypaść a dziś jedyna nagroda to z 1-5k lub miks życia albo odno
Co do depozytu jak dla mnie limit za mały chociaż nie mam fortunny $ ale uważam że jak na level 65 3,3kk to stanowczo za mało po za tym jeśli chcemy powiększyć za 100mf to 10kk powiększenia jest totalnie nie opłacalne.

w tej i tej kwestii się zgodzę

musaraj
17-07-2016, 18:55
Tak na szybko, przypomnijcie mi, elita to ta wąska grupa, która ma ogromną przewagę nad innymi graczami i nie chce zmian, które by jej tę przewagę zmniejszyły, dobrze pamiętam?

Naishukketsu
17-07-2016, 18:57
Tak na szybko, przypomnijcie mi, elita to ta wąska grupa, która ma ogromną przewagę nad innymi graczami i nie chce zmian, które by jej tę przewagę zmniejszyły, dobrze pamiętam?

Tak. A tym upkiem Elita wymusza kupno Mfów na powiększenie depo u graczy którzy tego nadmiaru nie mieli.

Tatsumaru
17-07-2016, 18:58
Elita - to ta grupa, która wprowadza zmiany niekorzystne dla graczy (admini, testerzy, moderatorzy)

Bąblowiec pląsający
17-07-2016, 19:02
18:58
herbatoholik to po co pracujesz dla mfo jak nic nie dostajesz? :D
18:58
herbatoholik pomyśl czasem, nim coś napiszesz
18:58
xani y, forma wolontariatu?
18:59
xani nie dostałem ani 1 punktu mf za to

śmiechowa rozmowa z czymś typu moderator. Wolontariat ma swoje korzyści, wpiszesz sobie w CV :)

Hiter
17-07-2016, 19:21
Czego oczekujemy od gry skoro tworzą ją takie osoby:

https://i63.tinypic.com/dewun4.png

JaProTyDno
17-07-2016, 19:31
Czego oczekujemy od gry skoro tworzą ją takie osoby:

https://i63.tinypic.com/dewun4.png

Poziom gimnazjum. Używanie obraźliwych i/lub niecenzuralnych słów w stosunku do GM'a lub Administratora - 1 raz - ban 7 dni - 2 raz - ban 30 dni - 3 raz - bezterminowo

I moje pytanie jest takie :
Czy gm mogą obrażać graczy? Jeżeli tak - nic nie róbcie. Jeżeli nie to szanowny Adminie weź miej jaja i trochę spróbuj aby w tej grze też była sprawiedliwość

musaraj
17-07-2016, 19:36
A teraz dłuższym, poważniejszym postem, bo z Wami się nie da przeżyć.

Co wprowadzono? Poza możliwością przerzucania przedmiotów bez pośrednika (co część z Was pisze suche "na plus"), która jest na korzyść 70% graczy (dla pozostałych nieistotna bo już nie grają), pomaga ona w grze na kilku postaciach, zmniejsza ilość kradzieży,zwiększa wygodę, wprowadzono też połączenie złota na wszystkich postaciach.

Dlaczego? Było kilka powodów. Przede wszystkim zmiana była zapowiadana od dawna - w całym TODO było "wspólne złoto". Była planowana od niedługo po otwarciu gry, kiedy ujawniły się postacie bankowe - owszem, były one tolerowane, ale nie było akceptowane.

Postacie bankowe to wręcz zaprzeczenie pewnych idei gry w MMORPG. Normalne jest, że należy unikać porażek; w MFO ogromna ilość porażek - zaryzykuję, że u hl graczy to ponad 80% wszystkich przegranych ze zwykłymi potworami - to porażki "wrócę do miasta, nie chcę tracić energii na portal" (pozostałe to "zły profil"). Zacznij walkę, poddaj się, strać 2150 G. Gracze tak się z tym oswoili, że robią to codziennie dla poprawy swojego nastroju "hehe, przegram wszystkie walki, a nic nie tracę". Ludzie bez ryzyka atakowali innych mając minimum złota - wszystko w banku - wiedząc, że mogą zyskać dużo, a stracić mało - zresztą tak się utrzymywało do czasu którejś aktualizacji.

Wręcz osoby bez postaci bankowych były naznaczone i swojego czasu - dopóki można było tak atakować - miałem nawet ich listę w obserwowanych, tak do polowania ;)

Kolejnym problemem była fatalna wartość złota. Wiecie dlaczego EQ zaraz po upku jest tak drogie? Bo gracze mający 100kk na koncie licytują się do oporu. Nowe EQ ma wartość umowną, zależną od tego, ile gracze są w stanie za nie dać - a dla bogatego gracza 20kk to jak mrugnąć. Dla biednego to 5 lat ciężkiej orki. Dlatego jeżeli ograniczy się niekończące się bogacenie, to wszyscy gracze poza kilkoma osobami na tym zyskają. I wiecie co? Nikt tego bogacenia się nie ogranicza właśnie dla dobra tej mniejszości!

Zakładając tematy na temat "Pazernej Administracji" ośmieszacie się. Zdajecie sobie sprawę, jak bardzo administracja idzie graczom na rękę? Ta zmiana mogła równie dobrze wyglądać tak, że gold by połączono, depozyt by połączono, wpłacajcie sobie złoto sami, płaćcie sobie prowizję sami. Obecnie jest tak, że gracze mając limit pojemności depozytu 3kk przetrzymują w nich 100kk!!! To jest wg Was sprawiedliwe w jakimkolwiek stopniu?
Co więcej - gracze Ci mogą za ułamek swojego majątku powiększyć depozyt na taki poziom, że "normalnie" grający gracz nigdy na taki nie wejdzie - no, przynajmniej nie na tym kontynencie. Nie wydając przy tym ani jednego MFa.
Administracja daje Wam możliwość takiego powiększenia, a Wy tylko wrzeszczycie, jak to pazernie. Gdyby byli tacy w rzeczywistości, to by nie dali Wam takiej możliwości. Czujecie jak to jest? Idziecie komuś na rękę i jesteście za to opluwani? Pozdro.

Jeszcze jedno, o konsekwencjach. Wszyscy tu piszą, że stracą połowę swojego złota. Można chodzić z całym złotem przy sobie, nikt Was za to nie zabije (no, poza mną jak wyruszę na żer). Gracz bogaty to z założenia gracz dobry, inteligentny itp. Gracz, który zaopatrzył się w całe potrzebne uzbrojenie i zdolności. Gracz, który wyzwany na pojedynek - przez gracza o porównywalnej ilości złota - podejmie wyzwanie w obronie swego majątku.
Obecny system złota w pojedynkach promuje trzymanie złota przy sobie, bo większość z niego jest nietracona, stawkę ustala biedniejszy gracz.

A walki z potworami? Gracz bogaty wie z jakimi potworami jak walczyć i jest w stanie osiągnąć ogromną skuteczność walk - z Nietykalnością nawet 100% - dzieki czemu walczy bez osiągania strat.

Wy wszyscy - elita bogaczy - możecie też zostawić to złoto w depozycie do czasu upka, wtedy je wyjąć i powydawać. Na tej aktualizacji nie straciliście nic a zachowujecie się w tym temacie jakby co najmniej zadźgali Wam matkę. No, i jeszcze herbatoholik którego motywów za nic nie ogarniam, krytykuje bo mu się zachciało krytykować i tyle.

I tylko na tym tracicie. Pojedyncze osoby były w stanie wypunktować gdzie są prawdziwe problemy tej aktualizacji - limit złota jest za mały, prowizja jest gryząca.
Uwierzcie lub nie - problemy tej aktualizacji są dyskutowane w mniejszym gronie i możecie spodziewać się zmian.
Co to będzie? Usunięcie limitu? Usunięcie prowizji? potrojenie limitu? Zabranie wszystkim narzekającym złota i zbanowanie ich na forum żeby się nie odzywali?

To wszystko jest do przedyskutowania i głos graczy jest brany pod uwagę. Zaznaczam - głos sensownie wypowiadających się graczy. Nie krzyczących "elita niszczy grę!!!!!11!!" tylko piszących "limit złota jest za mały, nie starczy mi na (...)", "prowizja w depozycie mi przeszkadza" czy nawet kompletnego nowicjusza "Dzisiaj wszedłem do gry i chciałem wpłacić swoje złoto do depozytu ale zabiera mi 10%, dlaczego, wcześniej tak nie było?!?! :( :( :( :confused::confused:"

Ich głos zawiera jakieś przesłanie, jest konstruktywny, nie zawiera tylko narzekania na to, że testerzy niszczą grę.

P.S. Najbardziej mi się podobał czyjś tekst, że "administracja kradnie złoto graczom" :) Jakby im na coś brakowało ;)

JaProTyDno
17-07-2016, 19:41
Wy wszyscy - elita bogaczy - możecie też zostawić to złoto w depozycie do czasu upka, wtedy je wyjąć i powydawać. Na tej aktualizacji nie straciliście nic a zachowujecie się w tym temacie jakby co najmniej zadźgali Wam matkę. No, i jeszcze herbatoholik którego motywów za nic nie ogarniam, krytykuje bo mu się zachciało krytykować i tyle.


Cóż za porównanie godne testera

Naishukketsu
17-07-2016, 19:44
@musaraj
Tak, bogatsi gracze nie stracili nic na tym upku. Ale jeśli będą chcieli powiększyć depozyt - stracą.
Dodatkowo - jest to nierówność w strone tych którzy nie mają nadmiaru.
Bogatszy gracz powiększy sobie deopzyt za złoto.
Niedniejszy - musi zapłacić prawdziwe $$$ adminom, elicie.

Kiedy w końcu elita zrozumie że tym niszczy sobie gre i wprowadza nierówność?

Hiter
17-07-2016, 20:24
A teraz dłuższym, poważniejszym postem, bo z Wami się nie da przeżyć.

Co wprowadzono? Poza możliwością przerzucania przedmiotów bez pośrednika (co część z Was pisze suche "na plus"), która jest na korzyść 70% graczy (dla pozostałych nieistotna bo już nie grają), pomaga ona w grze na kilku postaciach, zmniejsza ilość kradzieży,zwiększa wygodę, wprowadzono też połączenie złota na wszystkich postaciach.

Dlaczego? Było kilka powodów. Przede wszystkim zmiana była zapowiadana od dawna - w całym TODO było "wspólne złoto". Była planowana od niedługo po otwarciu gry, kiedy ujawniły się postacie bankowe - owszem, były one tolerowane, ale nie było akceptowane.

Postacie bankowe to wręcz zaprzeczenie pewnych idei gry w MMORPG. Normalne jest, że należy unikać porażek; w MFO ogromna ilość porażek - zaryzykuję, że u hl graczy to ponad 80% wszystkich przegranych ze zwykłymi potworami - to porażki "wrócę do miasta, nie chcę tracić energii na portal" (pozostałe to "zły profil"). Zacznij walkę, poddaj się, strać 2150 G. Gracze tak się z tym oswoili, że robią to codziennie dla poprawy swojego nastroju "hehe, przegram wszystkie walki, a nic nie tracę". Ludzie bez ryzyka atakowali innych mając minimum złota - wszystko w banku - wiedząc, że mogą zyskać dużo, a stracić mało - zresztą tak się utrzymywało do czasu którejś aktualizacji.

Wręcz osoby bez postaci bankowych były naznaczone i swojego czasu - dopóki można było tak atakować - miałem nawet ich listę w obserwowanych, tak do polowania ;)

Kolejnym problemem była fatalna wartość złota. Wiecie dlaczego EQ zaraz po upku jest tak drogie? Bo gracze mający 100kk na koncie licytują się do oporu. Nowe EQ ma wartość umowną, zależną od tego, ile gracze są w stanie za nie dać - a dla bogatego gracza 20kk to jak mrugnąć. Dla biednego to 5 lat ciężkiej orki. Dlatego jeżeli ograniczy się niekończące się bogacenie, to wszyscy gracze poza kilkoma osobami na tym zyskają. I wiecie co? Nikt tego bogacenia się nie ogranicza właśnie dla dobra tej mniejszości!

Zakładając tematy na temat "Pazernej Administracji" ośmieszacie się. Zdajecie sobie sprawę, jak bardzo administracja idzie graczom na rękę? Ta zmiana mogła równie dobrze wyglądać tak, że gold by połączono, depozyt by połączono, wpłacajcie sobie złoto sami, płaćcie sobie prowizję sami. Obecnie jest tak, że gracze mając limit pojemności depozytu 3kk przetrzymują w nich 100kk!!! To jest wg Was sprawiedliwe w jakimkolwiek stopniu?
Co więcej - gracze Ci mogą za ułamek swojego majątku powiększyć depozyt na taki poziom, że "normalnie" grający gracz nigdy na taki nie wejdzie - no, przynajmniej nie na tym kontynencie. Nie wydając przy tym ani jednego MFa.
Administracja daje Wam możliwość takiego powiększenia, a Wy tylko wrzeszczycie, jak to pazernie. Gdyby byli tacy w rzeczywistości, to by nie dali Wam takiej możliwości. Czujecie jak to jest? Idziecie komuś na rękę i jesteście za to opluwani? Pozdro.

Jeszcze jedno, o konsekwencjach. Wszyscy tu piszą, że stracą połowę swojego złota. Można chodzić z całym złotem przy sobie, nikt Was za to nie zabije (no, poza mną jak wyruszę na żer). Gracz bogaty to z założenia gracz dobry, inteligentny itp. Gracz, który zaopatrzył się w całe potrzebne uzbrojenie i zdolności. Gracz, który wyzwany na pojedynek - przez gracza o porównywalnej ilości złota - podejmie wyzwanie w obronie swego majątku.
Obecny system złota w pojedynkach promuje trzymanie złota przy sobie, bo większość z niego jest nietracona, stawkę ustala biedniejszy gracz.

A walki z potworami? Gracz bogaty wie z jakimi potworami jak walczyć i jest w stanie osiągnąć ogromną skuteczność walk - z Nietykalnością nawet 100% - dzieki czemu walczy bez osiągania strat.

Wy wszyscy - elita bogaczy - możecie też zostawić to złoto w depozycie do czasu upka, wtedy je wyjąć i powydawać. Na tej aktualizacji nie straciliście nic a zachowujecie się w tym temacie jakby co najmniej zadźgali Wam matkę. No, i jeszcze herbatoholik którego motywów za nic nie ogarniam, krytykuje bo mu się zachciało krytykować i tyle.

I tylko na tym tracicie. Pojedyncze osoby były w stanie wypunktować gdzie są prawdziwe problemy tej aktualizacji - limit złota jest za mały, prowizja jest gryząca.
Uwierzcie lub nie - problemy tej aktualizacji są dyskutowane w mniejszym gronie i możecie spodziewać się zmian.
Co to będzie? Usunięcie limitu? Usunięcie prowizji? potrojenie limitu? Zabranie wszystkim narzekającym złota i zbanowanie ich na forum żeby się nie odzywali?

To wszystko jest do przedyskutowania i głos graczy jest brany pod uwagę. Zaznaczam - głos sensownie wypowiadających się graczy. Nie krzyczących "elita niszczy grę!!!!!11!!" tylko piszących "limit złota jest za mały, nie starczy mi na (...)", "prowizja w depozycie mi przeszkadza" czy nawet kompletnego nowicjusza "Dzisiaj wszedłem do gry i chciałem wpłacić swoje złoto do depozytu ale zabiera mi 10%, dlaczego, wcześniej tak nie było?!?! :( :( :( :confused::confused:"

Ich głos zawiera jakieś przesłanie, jest konstruktywny, nie zawiera tylko narzekania na to, że testerzy niszczą grę.

P.S. Najbardziej mi się podobał czyjś tekst, że "administracja kradnie złoto graczom" :) Jakby im na coś brakowało ;)

Czemu mamy tyle złota ? Bo nie nordii.
Czemu nie chcemy tacic teraz 33%? Bo ciężko na to składaliśmy.
Zadźgali nam matkę ? Nie tylko ją obrazili i nie potrafią się do tego przyznać.

Bąblowiec pląsający
17-07-2016, 20:25
Wy wszyscy - elita bogaczy - możecie też zostawić to złoto w depozycie do czasu upka, wtedy je wyjąć i powydawać. Na tej aktualizacji nie straciliście nic a zachowujecie się w tym temacie jakby co najmniej zadźgali Wam matkę. No, i jeszcze herbatoholik którego motywów za nic nie ogarniam, krytykuje bo mu się zachciało krytykować i tyle.


Cóż za porównanie godne testera

@przypadek wyżej i elita

hmm, straciłem dużo, ale nie teraz. Czy jeżeli PiS rozdał 20mld złotych na program 500+ to polska zyskała? Tylko głupi myślą, że tak, ale nowe pokoleniebędzie je spłacać. Tak samo tutaj, ale ten proces tracenia odbędzie sie szybciej. Aktualnie po sprzedaży uzbrojenia na 50 poziom i innych dupereli zdobyłem może z 6kk, które od razu wydałem na uzbrojenie na 65 poziom. Nie ma problemu, bo nie mam już eq na 50 poziomi nic do sprzedaży. Ale kiedyś wbiję 65 i będę sprzedawać na 60lv (to + sporo dropu z mini/potworów unikatorych). Ile to będzie? Po 9 miesiącach spędzonych na biciu wdów/krakenów/necronów/demonów + robieniu mythrilowego uzbrojenia z wcześniejszego kopania oraz robienie gemów 2 + kopanie w starej kopalni gemów, uzbrojenia, miksów, złota żetonów zyskam około 20kk. Może to nie są pieniądze wielkie, ale i tak ich nie schowam w tak marny depozyt. A te pieniądze chcę przeznaczyć na kolejny upek (uzbrojenie + zdolności). Czyli już z wyrobionym eq +6/7, wbitych gemach 2 i statusowymi oraz nauczeniu wszystkich zdolności do depozytu włożę 3kk. 17kk będę nosić przy sobie i tracić. A może lepiej przerzucić się na diabliki*3 i respić diblosa? Dla mnie patologią jest bicie mini na low lvl.

Usunięcie banków daje i możliwość stworzenia dla mnie 3 postaci, nie dwóch. W pewnym stopniu udogodnienie, ale na dłuższą metę mam mieć do końca świata 3kk? Gdyby kiedyś była ponowna inflacja to 3kk byłyby takimi groszami jak teraz 30k, a na 65 poziomie w depozycie pomieścimy znacznie więcej niż 30k :)

Co do latania z 80kk to nawet przy utracie w bójce 0,3% obecnego złota jest to bardzo dużo. Nawet jeśli to ma nauczyć "przetrwania" i "radzenia sobie" to i tak 50% graczy będzie przegrywać i sporo tracić. Tego właśnie boją się bogaci, którzy mogą przegrać, bo jakiś pros wyda całe pieniądze na restart statystyk tylko, by być tym "lepszym". Oni nie mają szans stracić złota, bo są tak biedni, że wszystko wydają nagle. Z takim typem możesz tylko i wyłącznie stracić złoto.

Absurdalną rzeczą jest 5 slotów depozytowych dla konta, postacie bankowe powstawały nie tylko, by nie tracić golda, ale też żeby szybciej sprzedawać itemy. Co mam zrobić, kiedy wbiłem wyższy poziomi chcę sprzedać cały zestaw uzbrojenia na dany poziom? Wystawiam 5 itemów i jeden sprzedaję na 2/3 dni. W takim tępię pełny zestaw eq na np. 50 poziom (kapłana, orka, garudy i gothar) sprzedajemy w 40-60 dni...

Zwiększanie depozytu za złoto dla tych chwilowo bogatszych lub starych wyjadaczy? Łagodnie powiedziane to zjeb*****o. Może jeszcze wprowadzicie podatek w postaci korzystania ze strzałek na klawiaturze??? A zysk z nich będzie szedł do tych starszych graczy + jakieś 90% sumy do testerów/moderatorów/elity? Do tego, by powiększyć depozyt musze używać pln, których w grę nie ładuję...
^tutaj sposób w jaki tracą nowi gracze

"Aha, mam tracić 10kk by schować te pieniądze. OK, ale co? nie mam tych pieniędzy, by je tam schować, ale jak to? Jestem głupi." - Tak samo - "Mam 999 tysięcy golda, ale chce milion i nie mam energii i wszystko wyprzedane, nie mam jak zarobić 1k więc, by je mieć musze zrobić wszystko. Nawet dam 999k by zdobyć 1 mln. Wymieniłem się i mam 1mln, ale chwila. przecież wydałem te pieniądze!!!" - Głupote ze strony administracji totalna.
^tutaj sposób w jaki tracą starzy gracze

Wszyscy tracą i jeżeli chcecie zmniejszyć ilość golda, to nie zabierajcie wszystkim, by wszystkich nie byłoby stać. Róbcie to stopniowo i w inny sposób.

@Musaraj @Pirrat
Tester testerem, ja też nie lubie jak ktoś krytykuje moją prace, ale totalnie się wygłupicie nie widząc problemów zwykłych graczy.

Rozwiązanie wszystkich problemów: Poproście kolegę, by był waszym depozytem i dajcie mu cały swój gold i itemy do sprzedania i proś by się logował co jakiś czas i zarządzał Twoim majątkiem, który jest "Twój".

Depzoyt
17-07-2016, 21:39
Nie masz racjonalnych argumentów to próbujesz mi ubliżyć ? Limit energii to też wyciskanie pieniędzy i o to jakoś nie widzę teraz płaczu, a nawet nie pamiętam, żeby kiedyś był ... Hejty idą na tych co patrzą bardziej obiektywnie a nie emocjonalnie, chociaż czekaj ja mam miliony i dziwne, że nie płaczę O_O.
a czy ktoś nam robi zmianę że maksymalny limit energii to 1000 a kto chce więcej niech sobie wykupi ?

- - - - - - - - - -


Tak na szybko, przypomnijcie mi, elita to ta wąska grupa, która ma ogromną przewagę nad innymi graczami i nie chce zmian, które by jej tę przewagę zmniejszyły, dobrze pamiętam?
Ta przewaga to tylko i wyłącznie nasza praca. Teraz wy to nam zabieracie i wmawiacie że "zyskamy na tym:.

vegoo
17-07-2016, 21:55
A teraz dłuższym, poważniejszym postem, bo z Wami się nie da przeżyć.

Co wprowadzono? Poza możliwością przerzucania przedmiotów bez pośrednika (co część z Was pisze suche "na plus"), która jest na korzyść 70% graczy (dla pozostałych nieistotna bo już nie grają), pomaga ona w grze na kilku postaciach, zmniejsza ilość kradzieży,zwiększa wygodę, wprowadzono też połączenie złota na wszystkich postaciach.

Dlaczego? Było kilka powodów. Przede wszystkim zmiana była zapowiadana od dawna - w całym TODO było "wspólne złoto". Była planowana od niedługo po otwarciu gry, kiedy ujawniły się postacie bankowe - owszem, były one tolerowane, ale nie było akceptowane.

Postacie bankowe to wręcz zaprzeczenie pewnych idei gry w MMORPG. Normalne jest, że należy unikać porażek; w MFO ogromna ilość porażek - zaryzykuję, że u hl graczy to ponad 80% wszystkich przegranych ze zwykłymi potworami - to porażki "wrócę do miasta, nie chcę tracić energii na portal" (pozostałe to "zły profil"). Zacznij walkę, poddaj się, strać 2150 G. Gracze tak się z tym oswoili, że robią to codziennie dla poprawy swojego nastroju "hehe, przegram wszystkie walki, a nic nie tracę". Ludzie bez ryzyka atakowali innych mając minimum złota - wszystko w banku - wiedząc, że mogą zyskać dużo, a stracić mało - zresztą tak się utrzymywało do czasu którejś aktualizacji.

Wręcz osoby bez postaci bankowych były naznaczone i swojego czasu - dopóki można było tak atakować - miałem nawet ich listę w obserwowanych, tak do polowania ;)

Kolejnym problemem była fatalna wartość złota. Wiecie dlaczego EQ zaraz po upku jest tak drogie? Bo gracze mający 100kk na koncie licytują się do oporu. Nowe EQ ma wartość umowną, zależną od tego, ile gracze są w stanie za nie dać - a dla bogatego gracza 20kk to jak mrugnąć. Dla biednego to 5 lat ciężkiej orki. Dlatego jeżeli ograniczy się niekończące się bogacenie, to wszyscy gracze poza kilkoma osobami na tym zyskają. I wiecie co? Nikt tego bogacenia się nie ogranicza właśnie dla dobra tej mniejszości!

Zakładając tematy na temat "Pazernej Administracji" ośmieszacie się. Zdajecie sobie sprawę, jak bardzo administracja idzie graczom na rękę? Ta zmiana mogła równie dobrze wyglądać tak, że gold by połączono, depozyt by połączono, wpłacajcie sobie złoto sami, płaćcie sobie prowizję sami. Obecnie jest tak, że gracze mając limit pojemności depozytu 3kk przetrzymują w nich 100kk!!! To jest wg Was sprawiedliwe w jakimkolwiek stopniu?
Co więcej - gracze Ci mogą za ułamek swojego majątku powiększyć depozyt na taki poziom, że "normalnie" grający gracz nigdy na taki nie wejdzie - no, przynajmniej nie na tym kontynencie. Nie wydając przy tym ani jednego MFa.
Administracja daje Wam możliwość takiego powiększenia, a Wy tylko wrzeszczycie, jak to pazernie. Gdyby byli tacy w rzeczywistości, to by nie dali Wam takiej możliwości. Czujecie jak to jest? Idziecie komuś na rękę i jesteście za to opluwani? Pozdro.

Jeszcze jedno, o konsekwencjach. Wszyscy tu piszą, że stracą połowę swojego złota. Można chodzić z całym złotem przy sobie, nikt Was za to nie zabije (no, poza mną jak wyruszę na żer). Gracz bogaty to z założenia gracz dobry, inteligentny itp. Gracz, który zaopatrzył się w całe potrzebne uzbrojenie i zdolności. Gracz, który wyzwany na pojedynek - przez gracza o porównywalnej ilości złota - podejmie wyzwanie w obronie swego majątku.
Obecny system złota w pojedynkach promuje trzymanie złota przy sobie, bo większość z niego jest nietracona, stawkę ustala biedniejszy gracz.

A walki z potworami? Gracz bogaty wie z jakimi potworami jak walczyć i jest w stanie osiągnąć ogromną skuteczność walk - z Nietykalnością nawet 100% - dzieki czemu walczy bez osiągania strat.

Wy wszyscy - elita bogaczy - możecie też zostawić to złoto w depozycie do czasu upka, wtedy je wyjąć i powydawać. Na tej aktualizacji nie straciliście nic a zachowujecie się w tym temacie jakby co najmniej zadźgali Wam matkę. No, i jeszcze herbatoholik którego motywów za nic nie ogarniam, krytykuje bo mu się zachciało krytykować i tyle.

I tylko na tym tracicie. Pojedyncze osoby były w stanie wypunktować gdzie są prawdziwe problemy tej aktualizacji - limit złota jest za mały, prowizja jest gryząca.
Uwierzcie lub nie - problemy tej aktualizacji są dyskutowane w mniejszym gronie i możecie spodziewać się zmian.
Co to będzie? Usunięcie limitu? Usunięcie prowizji? potrojenie limitu? Zabranie wszystkim narzekającym złota i zbanowanie ich na forum żeby się nie odzywali?

To wszystko jest do przedyskutowania i głos graczy jest brany pod uwagę. Zaznaczam - głos sensownie wypowiadających się graczy. Nie krzyczących "elita niszczy grę!!!!!11!!" tylko piszących "limit złota jest za mały, nie starczy mi na (...)", "prowizja w depozycie mi przeszkadza" czy nawet kompletnego nowicjusza "Dzisiaj wszedłem do gry i chciałem wpłacić swoje złoto do depozytu ale zabiera mi 10%, dlaczego, wcześniej tak nie było?!?! :( :( :( :confused::confused:"

Ich głos zawiera jakieś przesłanie, jest konstruktywny, nie zawiera tylko narzekania na to, że testerzy niszczą grę.

P.S. Najbardziej mi się podobał czyjś tekst, że "administracja kradnie złoto graczom" :) Jakby im na coś brakowało ;)

Ten post nawet nie jest brany pod uwagę pokazałeś swoją inteligencją jak traktujesz graczy bez ich poszanowania. Godne zachowanie testera. Masz zamiar kpić z innych rób to w swoją stronę. Mówisz brane zdanie graczy jakoś tego nie widać przez ostatnie lata. Żart Ci się udał.