PDA

Zobacz pełną wersję : Rejestracja & Ankiety



Antybristler
21-06-2011, 17:40
W ostatnim kroku rejestracji konta, można by dodać opcje z pytaniem: "Skąd się dowiedziałeś o grze MyFantasyOnline?"
Dostępne odpowiedzi:
- Od znajomego/przyjaciela/kolegi
- Z innej strony strony internetowej (reklama)
- Wyszukiwarka internetowa
- Z czasopisma komputerowego/gazety/magazynu*
- Inne? Podaj jakie ...

*Pewnie mało spotykane, ale nie jest powiedziane, że artykuł odnośnie MF3 się pojawi, gdyż o MF2 jakiś czas temu był.*


Ankiety.
Można by dodać zakładkę ankiety w panelu gracza, gdzie Admin mógłby zapytać graczy o różne ciekawe rzeczy, przeprowadzić jakieś badania statystyczne, np. wiek, płeć, kraj, województwo. Pytania typu: Co byś zmienił w MFO3 aby było lepsze? Co cie najbardziej drażni, co jest największym problemem, porażką? Takie informacje byłyby wysyłane do administracji, która by uznawała to, lub nie (w razie wulgaryzmów, spamu, braku odp.). Za uznanie gracz dostawałby jakąś małą nagrodę np. 1 pkt. MF, błękitny pył, lub item zależny od Lv.
Ankiety byłyby przeprowadzane w miarę potrzeb.

Mita bank
21-06-2011, 21:06
dobry pomysł :)
zawsze ciekawiej,
wyniki ankiet z pytaniami zamkniętymi (takie w których odpowiedzi mamy już podane i trzeba wybrać) będa ogłaszane? :P
albo najciekawsze odpowiedzi w pytaniach otwartych :)?

Jaskier
21-06-2011, 21:40
Mysle, ze odpowiedzi, ktore bylyby otwarte (tzn ankiety, w ktorych trzeba podac jakies propozycje/powody, a nie wybrac) nalezaloby jeszcze przeczesac, a GM bedzie sie chcialo ?:)

Jacek
21-06-2011, 21:43
Dane statystyczne to mam w analytics. Można by ewentualnie robić ankiety, ale:
- raczej gracz by musiał płacić za odpowiedź
- można to robić na forum

Można opisać propozycje ulepszeń na forum, wysłać pw, mailem. Nie widzę co by miał dać dodatkowy formularz.

Mita bank
21-06-2011, 21:45
bo od tego oni są, od tego są oni ;)
ankieta nie pojawiała by się codziennie, GMi w wolnych chwilach kiedy siedzieli by na swoich panelach i naciskali wielkiego czerwonego guzika "ban" to mogliby powoli sobie czytać, mieli by sporo czasu do następnej ankiety z pytaniami otwartymi :)
możliwe że prócz GMów pojawili by sie miniGMi którzy zajmowaliby się głównie ankietami :)

Antybristler
21-06-2011, 21:55
Dane statystyczne to mam w analytics. Można by ewentualnie robić ankiety, ale:
- raczej gracz by musiał płacić za odpowiedź

Czyli nikt by nie brał udziału w takich ankietach ;]

Jeżeli tylko forum umożliwi przygotowanie ankiet (odpowiedni formularz), odpowiedzi jednokrotnego wyboru, wielokrotnego i otwarte. Ja jako GM mógłby wstępnie weryfikować i przesyłać "dalej". Dodatkowo można zwęzić grono ankietowanych: min. 20Lv, niekaralność, min. miesiąc od rejestracji - aby taki gracz mógł ocenić po zdobytym doświadczeniu w grze... Można też skorzystać z usług formularzy googla...

Jaskier
21-06-2011, 21:59
Jacek sknerusek nie chce dac nagrod za wypelnienie :<
A jakby gracze mieli placic, to nikt by nie rozwiazywal ankiet, bo po co? :)

Mita bank
21-06-2011, 22:06
Jacek sknerusek nie chce dac nagrod za wypelnienie :<
A jakby gracze mieli placic, to nikt by nie rozwiazywal ankiet, bo po co? :)

racja, ale dla tego Jacek chce wprowadzic opłaty żeby nie było spamu w ankietach, wyobraź sobie 15k odpowiedzi w ankietach otwartych lub więcej :P
i tak źle i tak źle ;)

Jaskier
21-06-2011, 22:09
Wyobraz sobie 0 odpowiedz, gdy beda oplata. Nie dosc, ze czas sie poswieca, to jeszcze placic trzeba. Na bank :D
Trzeba selekcje zrobic, jak MaPy powiedz. Od 10lvla, miesiac gry, niekaralnosc niekoniecnzie, ale moze byc.

Jacek
22-06-2011, 12:05
No chyba te 500G można zapłacić za ankietę?
Chodzi mi tylko o to, że jak będą nagrody to każdy będzie pisał co mu ślina na język przyniesie, żeby tylko wygrać.

Po za tym jakoś nie odczuwam potrzeby zorganizowania żadnej ankiety, więc nie wiem po co taka opcja ;]