PDA

Zobacz pełną wersję : Różna propozycje, poprawki



Antybristler
21-06-2011, 16:36
1. Styl okienka odliczania czasu do końca tury w walce wygląda bardzo źle, powinien być w stylu ramek pozostałych części okna walki, jest też spłaszczony, gdy obrazek postaci jest zbyt wąski. Można też powiększyć, pogrubić, dodać przezroczystość.[wykonane! :cool:]

2. Po najechaniu kursorem na ilość złota w głównej belce, mógłby się pokazywać MFOowy hint:
Plecak: xxx G
Depozyt: yyy G
Razem: zzz G
zzz=xxx+yyy

3. Ikonki PW/czat w widgecie Drużyna. Obecnie trzeba włączać profil gracza i klikać PW/czat a z teamem rozmawiamy dość często.

4. Możliwość wyboru skryptu w walce manualnej po włączeniu walki automatycznej.

5. Zwiększyć MP+ do 15% (lub nawet 20) bo obecnie jest to nadal całkowicie nieopłacalne.

6. Autozaznaczanie przeciwnika w walce po wyborze ataku zgodnie z definicją "Wybór przeciwnika" w skrypcie inteligencji, np. z najmniejszą ilością HP.

7. Możliwość przeglądania transakcji z handlu pomiędzy graczami (np. ost. 20/z ost. 30 dni).

8. W logach dodać info o wymianie MFów z jakiem graczem (imię postaci).[wykonane! :cool:]

9. Zmienić nazwę sieci Era -> T-Mobile. [wykonane! :cool:]

10. Zmienić wyświetlanie ilości HP (i %hp) aby nie trzeba było za każdym razem wskazywać tego paska ilości HP, co jest irytujące i skutecznie spowalnia wykonywanie ruchów w walce.[wykonane! :cool:]

11. Zmniejszyć ilość mikst. reg. w walce z 3 do 2 (ewentualnie też osłon).

12. Skoro jest fb/nk to możesz jeszcze google +1 ?

13. W walka drużynowych (ale nie walczymy z członkami własnego teamu, np. walki z SOS) przydałby się czat, gdzie możemy wymieniać się informacjami, ale tak, aby przeciwnik nie widział. Potrzebne szczególnie do operacji logistycznych ;]
W walkach z członkami własnego teamu załatwia sprawę czat drużynowy, ale w tym przypadku nie. Rozwiązania są 2:
a) nowy rodzaj czatu np. Sprzymierzeńcy, aktywowany automat. tylko podczas walki drużynowej, kiedy w sprzymierzeńcach jest ktoś spoza naszej drużyny.
b) rozszerzyć funkcjonalność czatu teamowego aby działał tymczasowo w walce. Ale tu są 2 zastrzeżenia: sprzymierzeniec może nie być w żadnej drużynie (brak przycisku Czat drużynowy) lub członek naszego teamu może być w drużynie wrogów. [wykonane! :cool:]

14. Handel MFami na targu ;] Oczywiście z prowizją :P

Dziękuję za uwagę, czekam(y) na działania ;]
Komentujcie lub dajcie własne spostrzeżenia.

musaraj
21-06-2011, 16:45
1. Nie jest taki zły.Gorzej, że u mnie często odjeżdża on trochę w lewo.
2.Jasne, przydałoby się :)
3. Mozna rozmawiac na czacie druzynowym, a co, jakies tajemnice? :D Ja sam często miewałem osoby z drużyny także w obserwowanych.
4.Skrypt jest ściśle połączony z profilem EQ, a w walce raczej EQ się nie zmienia.
5.Nie wiem co myśleć, dołożę jednak pytanie: Czy MP PLus dodaje % według statystyk bazowych?
6.Tak trudno spojrzeć? mozna zaznaczyć myszką, ja jakoś nie miałem z tym problemów
7. jasne, ze tak.
8. wymiana MFów - handel, więc jak wyżej.
9. Czepiasz się.Ale trza zmienić
10. jak chcesz zmienic?
11. Po co? Sam pisałeś w którymś temacie, że cały czas wszystko osłabiamy.Zmieniłeś zdanie?
12.Nie wiem co to google + 1, ale chyba tak
13.Tak

Squadron
21-06-2011, 16:53
11.Zostawiłbym bez zmian.
12.Nie wiem jak wam ale mnie to przeszkadza trochę. Na stronie glownej moze byc ale nie w grze.
13.Jestem na TAK

Antybristler
21-06-2011, 16:54
4. Nie zrozumiałeś o co mi chodzi.
5. Tak, tylko do bazowych

ReveL
21-06-2011, 17:48
1.dla mnie obojętnie
2.Bardzo dobry pomysł
5.na TAK
9.Mnie też to czasami wkurza(mam touchpad'a i czasami trudno trafić ;D) poza tym komu by zaszkodziło małe okienko ...
12. ((właściwie to jak tak admini wrzucili opcje tego fb i nk (lubie to,fajne), to i przydało by się zrobić opcje zarejestruj przez FACEBOOK/GOOGLE.
13. na tak

ADIHC1
21-06-2011, 21:31
Oj, muszę się w końcu spiąć i napisać regulamin dla propozycji, bo coraz częściej trafiają się zbiory propozycji, co nijak ma się do organizacji tego działu (każde z archiwum dostanie pewnie kopię tego tematu, hehe).

Mita bank
21-06-2011, 22:23
5. atak+ też jest za słaby, chyba nikt nie używa ;) można podnieść oba do tych 15-20%
7 i 8. widziane tylko swoje biznesy, wtedy by pasowało :P
10. proponuje nie ruszać tego :) jest dobrze tak jak jest teraz
14. ale z prowizją w złocie chyba ;) mogłoby to dziłać na zasadzie przelicznika 1mf=x
gdzie x to kwota podana przez tego co wystawia aukcje z tym że x nie może być mniejsze od np. 10k :)


reszta na tak ;)

Medavoj
21-06-2011, 23:23
1. Styl okienka odliczania czasu do końca tury w walce wygląda bardzo źle, powinien być w stylu ramek pozostałych części okna walki, jest też spłaszczony, gdy obrazek postaci jest zbyt wąski. Można też powiększyć, pogrubić, dodać przezroczystość.

2. Po najechaniu kursorem na ilość złota w głównej belce, mógłby się pokazywać MFOowy hint:
Plecak: xxx G
Depozyt: yyy G
Razem: zzz G
zzz=xxx+yyy
3. Ikonki PW/czat w widżecie Drużyna. Obecnie trzeba włączać profil gracza i klikać PW/czat a z teamie rozmawiamy dość często.

4. Możliwość wyboru skryptu w walce manualnej po włączeniu walki automatycznej.

5. Zwiększyć MP+ do 15%(lub nawet 20) bo obecnie jest to nadal całkowicie nieopłacalne.

6. Autozaznaczanie przeciwnika w walce po wyborze ataku zgodnie z definicją "Wybór przeciwnika" w skrypcie inteligencji, np. z najmniejszą ilością HP.

7. Możliwość przeglądania transakcji handlu (np. ost. 20/z ost. 30 dni).

8. W logach dodać info o wymienie MFów z jakiem graczem (imię postaci).

9. Zmienić nazwę sieci Era -> T-Mobile.

10. Zmienić wyświetlanie ilości HP (i %hp) aby nie trzeba było za każdym razem wskazywać tego paska ilości HP, co jest irytujące i skutecznie spowalnia wykonywanie ruchów w walce.

11. Zmniejszyć ilość mikst. reg. w walce z 3 do 2 (ewentualnie też osłon).

12. Skoro jest fb/nk to możesz jeszcze google +1 ?

13. W walka drużynowych (ale nie walczymy z członkami własnego teamu, np. walki z SOS) przydałby się czat, gdzie możemy wymieniać się informacjami, ale tak, aby przeciwnik nie widział. Potrzebne szczególnie do operacji logistycznych ;]
W walkach z członkami własnego teamu załatwia sprawę czat drużynowy, ale w tym przypadku nie. Rozwiązania są 2:
a) nowy rodzaj czatu np. Sprzymierzeńcy, aktywowany automat. tylko podczas walki drużynowej, kiedy w sprzymierzeńcach jest ktoś spoza naszej drużyny.
b) rozszerzyć funkcjonalność czatu teamowego aby działał tymczasowo w walce. Ale tu są 2 zastrzeżenia: sprzymierzeniec może nie być w żadnej drużynie (brak przycisku Czat drużynowy) lub członek naszego teamu może być w drużynie wrogów.

14. Handel MFami na targu ;] Oczywiście z prowizją :P

Dziękuję za uwagę, czekam(y) na działania ;]
Komentujcie lub dajcie własne spostrzeżenia.

Dzisiaj popołudniu w Langeburgu była o tym rozmowa gdzie poruszyłem 1/2 tych problemów. Nie zrozum mnie źle nie posądzam Cię o plagiat po prostu połowa graczy już o tym dawno pomyślała...


1) Nie zwróciłem uwagi może być nie musi
2) Było by ok nie trzeba by sobie zaprzątać głowy depozytem (Btw przy obecnym systemie postaci tj. Gracz-Gracz Bank i tak się nie sprawdzi : )
3) Nie tylko w twoim teamie jest ten problem aczkolwiek jest to drobiazg na przyszłość nie spieszy nam się
4) Koniecznie
5) Jestem za Mp plusy to są siuśki a nie gemy
6) Ok
7) OOOO Zaraz Handlarze rzucą sprzeciwem jestem za + średnie ceny na targu aby Co** i NightS***** i kilku innych przestał na oszustwach miliony zarabiać (Oszustwa=zaniżanie wartości przedmiotów i odprzedawanie drożej gdzie 95% graczy nie ma bladego pojęcia jaka jest takiego przedmiotu wartość)
8) EEe tam
9) Należy
10) OOO TAK W 1 KOLEJNOŚCI TO JEST TAK IRYTUJĄCE....!
11) W PVP na bossach zostawmy to jak jest bo znowu poziom pokonywania podniesie się o +1/+2
12) Dokładnie na głównej jest ok ale po **** nam to w grze? ; (
13) Przyda się
14) Jestem na nie.... Jestem za zakazem handlu MF tak samo jak jestem przeciwnikiem posiadania wielu postaci....

musaraj
21-06-2011, 23:30
To o co chodzi w 4?

@down

No prosze, nawet jacek nie rozumie.

Mita bank
22-06-2011, 01:30
aj, własnie, przeoczyłem 11.
regi zostawić, ale myślałem jeszcze zanim napisałes temat o osłonach :)
żeby nie było do wykorzystania 3 osłon tylko działałyby jak mixy odnowienia
osłone mozna by było brac tylko 1 na walke, ale np. na 30 juz by była osłona 2 która dawałaby 6 tur :)
albo co kilka lvl'i zwiększałby się limit osłon :)

Jacek
22-06-2011, 13:28
Nie rozumiem pkt. 4.
Punkty 3, 8, 13 na tak.
Punkt 10 może być, jeśli pokażesz jak by zmienić to wyświetlanie.

Tomi
22-06-2011, 13:52
Punkt 10 może być, jeśli pokażesz jak by zmienić to wyświetlanie.
koniecznie z 20 znakowym nickiem gracza, jego poziomem, 4 przeciwnicy i każdy ma status

jedyne co przychodzi mi do głowy to wyświetlanie mikroskopijnych wartości wewnątrz paska

Mita bank
22-06-2011, 14:47
koniecznie z 20 znakowym nickiem gracza, jego poziomem, 4 przeciwnicy i każdy ma status

jedyne co przychodzi mi do głowy to wyświetlanie mikroskopijnych wartości wewnątrz paska

może nad postacią pod/nad odliczaniem :) albo na postaci ;)

musaraj
22-06-2011, 15:01
Chcemy za latwo?
Ja cieszę się, że przynajmniej dodano możliwość sprawdzenia tego, co już jest moim zdaniem wielki ustępstwem, a chcecie, zeby jeszcze był nad postacia widoczny dla każdego?

MaX Zino
22-06-2011, 15:04
Pomysły dobre, ale niezbyt konieczne :]
Najbardziej jestem za MP plusem :]

Może by tak dodać czat grupy wraz z która się walczy (przydatne w walkach TvsT - przeciwnicy nie widzą rozmów pomiędzy członkami drugiej drużyny).

Antybristler
22-06-2011, 15:10
Przykład zmiany:
Po lewej obecna sytuacja, po prawej po zmianach.
W zależności od ilości przeciwników, wybierany jest inny schemat wyświetlania. Nie mam pomysłu tylko jak zrobić dla vs4. Może zamiast nicku niech się wyświetla ilość HP w momencie naszej tury?
https://www.voila.pl/189/z90wp/index.php?get=1&f=1
Czerwone ikonki to statusy, dla vs1 widzimy je osobno, co ułatwia sprawę.

musaraj
22-06-2011, 15:24
Nie podoba mi sie.I właśnie - nie wiesz jak na vs4, a większość bójek w zagajniku to albo 1v1, albo 4v4 9albo 4v3
vs 1 jest dobre, vs 2 jest brzydkie, moglo by byc w stylu tego vs 3.Tak jak tomi pisał - mikroskopijne cyferki.

EDIT: nadal nie wyjąsniłeś 4

Antybristler
22-06-2011, 15:29
Nie podoba mi sie.I właśnie - nie wiesz jak na vs4, a większość bójek w zagajniku to albo 1v1, albo 4v4 9albo 4v3
vs 1 jest dobre, vs 2 jest brzydkie, moglo by byc w stylu tego vs 3.Tak jak tomi pisał - mikroskopijne cyferki.
To jest wersja robocza robiona na szybko, w paintcie. Miało to na celu pokazać ideę co i jak. Co do vs4 możne zmniejszyć wielgaśne obramowanie paska hp i jakoś to ciaśniej rozdysponować. Ewentualnie usunąć napis "Przeciwnicy" w nagłówku.

Squadron
22-06-2011, 15:33
no i wslaniesseie o to chozi

Tomi
24-06-2011, 15:29
jeśli chodzi o widoczność HP to proponuję:
https://img3.imageshack.us/img3/5669/image1mf.png

Levusek
24-06-2011, 15:40
Tomi, genialnie ;>

Antybristler
24-06-2011, 15:43
jeśli chodzi o widoczność HP to proponuję:
https://img3.imageshack.us/img3/5669/image1mf.png
Lepsze to niż nic.

Tomi
24-06-2011, 17:39
Lepsze to niż nic.

Jestem otwarty na inne propozycje - byle by wszystko mieściło się dla 4 graczy, o 20 znakowym nicku i statusie

Medavoj
24-06-2011, 17:43
Jestem otwarty na inne propozycje - byle by wszystko mieściło się dla 4 graczy, o 20 znakowym nicku i statusie


Powiększyć okno w górę i zrobić pod paskiem xxx/xxx

Tomi
24-06-2011, 17:45
Powiększyć okno w górę i zrobić pod paskiem xxx/xxx

raczej nie jest wskazane powiększanie okna w górę - a trzeba by powiększyć je sporo, aby zachować czytelność - poza tym nie powinno być wyższe od okna obok.
Aż takie musowe to max HP? Przecież nie zmienia się ciągle - można myszką raz na jakiś czas sobie przypomnieć.

Bardziej w grę wchodzi poszerzenie okna, kosztem okna sprzymierzeńców.

Antybristler
24-06-2011, 17:47
Powiększyć okno w górę i zrobić pod paskiem xxx/xxx
Dobre, tak by było najlepiej. Po prawej zasłania KOLEJKA a po lewej też może coś być, nic nie będziesz przeszkadzać jak będzie wyższe wg mnie.

VaanDee
24-06-2011, 17:55
Podczas walki ze stworami w trybie manualnym (na moście w poszukiwaniu dzbana),
po pewnym czasie staje się dość nużące ciągłe powtarzanie tych samych czynności.
Zastanawiałem się czy nie można by trochę skrócić tego procesu o usunięcie pojawiającego
się okna z wynikami ... można by też dodać kolejny tryb walki "Manualny: wyniki na czacie walki",
z tym że walka odbywałaby się normalnie, a na czacie jedynie wyniki. Wówczas przebieg walki
kończyłby się zaraz po wybraniu # (bez wyników) . Myślałem też nad innym rozwiązaniem,
pozostaje wszystko po staremu, z tą różnicą że wyjście z raportu walki # byłoby możliwe
za pomocą entera a nie jak do tej pory nakierowaniem kursora. Wtedy po wybraniu walki auto.
wystarczyło by dać 3 x enter by powrócić na mapę.

musaraj
24-06-2011, 18:01
Podczas walki ze stworami w trybie manualnym (na moście w poszukiwaniu dzbana),
po pewnym czasie staje się dość nużące ciągłe powtarzanie tych samych czynności.
Zastanawiałem się czy nie można by trochę skrócić tego procesu o usunięcie pojawiającego
się okna z wynikami ... można by też dodać kolejny tryb walki "Manualny: wyniki na czacie walki",
z tym że walka odbywałaby się normalnie, a na czacie jedynie wyniki. Wówczas przebieg walki
kończyłby się zaraz po wybraniu # (bez wyników) . Myślałem też nad innym rozwiązaniem,
pozostaje wszystko po staremu, z tą różnicą że wyjście z raportu walki # byłoby możliwe
za pomocą entera a nie jak do tej pory nakierowaniem kursora. Wtedy po wybraniu walki auto.
wystarczyło by dać 3 x enter by powrócić na mapę.

Jezu, vaanDee, ty sobie zartujesz??
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?3395-Walki-manualne-raporty

VaanDee
24-06-2011, 18:08
Nie zauważyłem tego tematu z tą propozycją, ale ja zaproponowałem również inne rozwiązanie.

aich
24-06-2011, 23:05
Chciałem się wypowiedzieć już z dwa dni temu, ale jakoś brak chęci. Ja bym pomyślał nad pkt. 14 wiem, że to trochę pracy i wciskania MF'ów na targ, ale w tym momencie by się zmienił system ustalania cen za MF'y Teraz to ludzie z wysokimi lvlami reklamują się w Dilli i Eterni, że sprzedają MF'y i ustalają cenę. Po wprowadzeniu MF na targ słaby gracz by wystawiał swoje punkty(np. 10 MF) a ludzie zainteresowani by to kupowali. Wydaje mi się mocno, że dostał by znacznie więcej niż teraz, bo osoba która expi do 20lvl to ma strasznie mało złota, więc głupie 50k za 10MF to dużo.

Myślę, że to było by pomocne nowym graczom, aby wysokie lvl na nich nie żerowały :)

Czekam na opinie :)

Antybristler
29-06-2011, 15:05
A więc kilka propozycji zostało już wykonanych, czekam(y) na kolejne ;]

Jacek
29-06-2011, 15:50
Myślę ,ze można już zamknąć temat. Skończyły się ciekawe propozycje.

Nerus
29-06-2011, 16:04
może Mapy wymyśli jeszcze jakieś nowe

ADIHC1
29-06-2011, 21:48
Jak wymyśli to niech napisze nowy temat.