PDA

Zobacz pełną wersję : Urozmaicenie zdolności (druga droga)



Qwiker
08-06-2016, 18:43
Myślałem nad tą propozycją, lecz nie miałem kiedy jej napisać. Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej ale pytanie czy w ogóle patrzycie na to w ten sposób jak ja, bo mi się takie coś by widziało, lecz czekam na wasze opinie.

Propozycja polega na tym, by przy wbiciu ostatniej gwiazdki u niektórych zdolności, można było wybrać 1 z 3 dodatkowych efektów. Nie muszą to być duże różnice, ale sprawi to, że mimo, iż 2 osoby używają tej samej zdolności, to jednak efekt może się różnić.
Dam przykład do 2 zdolności, gdyż ciężko wymyśleć coś, co ludzie by brali a nie byłoby przesadzone, ale wierze, że im więcej osób tym więcej sensownych pomysłów.

Ślepa furia:
droga 1: 20% bazowej szansy na dodatkowe nałożenie statusu zatrucie
droga2: każdy cios zadawany jest bez atrubutu ze zwiększonymi obrażeniami o 10% (taki czysty cios)
droga3: leczy nas za 30% zadanych obrażeń

Klątwa umarlaka:
droga1: osoby, które nie otrzymały statusu "zombie" otrzymują podwójne obrażenia ze zdolności
droga2: do obrażeń dodawany jest bonus, ze średniej naszych atrubutów magicznych
droga3: zmniejsza koszt many użycia zdolności

Dałem przykłady dla maga i wojownika. Obie zdolności są obszarowe, ale to tylko przypadek, takie coś mogłoby się odnosić do zdolności zwykłych 'one target'.
Nie wszystkie zdolności musiałby mieć 'drugą drogę'.

Aby móc wybrać inną drogę należałoby posiadać przedmiot, który mógłby wypadać dodatkowo z minibossów, z małym prawdopodobieństwem, lub też był do kupienia u kupca, za żetony.


Osobiście uważam, że trochę poszerzy to taktyki do pvp oraz tvt.
Czekam na wasze przemyślenia, poprawki oraz propozycje.

Krycha
08-06-2016, 18:50
To fajna sprawa - wtedy zdolnosci bedzie mozna fajnie łączyć. Pytanie tylko czy hiterzy nie stana sie jeszcze silniejszy. Na pewno zmienieni kazdej zdolnosci byłoby dużą pracą, ale jezeli technicznie byłoby to możliwe, to czemu nie.

Clover
08-06-2016, 18:53
mogło by być, ale tylko w stylu coś-za-coś
czyli np. zwiększenie kosztu many, zmniejszenie celności, zabranie atrybutu.

damianxp
10-06-2016, 23:37
Pomysł niczego sobie.
Zgadzam się z moim przedmówcą, urozmaicenie fajne, ale trzebaby uzgodnić od którego poziomu.