PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatkowe punkty ranku za przewagę poziomową



NightShadow
14-06-2011, 19:57
Witajcie

Jak wiecie większość osób zwycięża walki (zakładając średnie ilości punktów rankingowych, przykładowo obojga graczy ma ich 100) posiadając przewagę poziomu, tym samym mało kto walczy z przeciwnikiem z wyższym poziomem, gdyż po prostu szanse na wygraną są niewielkie.

Więc proponuję przy każdej przewadze:

1 Poziomu : dodać osobie z niższym poziomem 1 punkt ranku za walkę, obojętnie w jakim trybie gdy jest ona zwycięska
2. Poziomów : dodać osobie z niższym poziomem 2 punkty ranku za walkę, obojętnie w jakim trybie gdy jest ona zwycięska

Itd...
(Możliwość zastąpienia 1punktu, 1%-tem.)
Walki oczywiście "o nic" były by brane pod uwagę 3 zwycięskie na tydzień, tak by zlikwidować możliwość przelewania sobie punktów ranku.:cool:

ADIHC1
14-06-2011, 20:04
Ranking nie powinien brać się "znikąd". Jeśli gracz A zdobywa X pkt rankingu, gracz B powinien tracić go tyle samo.

Jaskier
14-06-2011, 20:08
Dokladnie Adi. Ale powinno byc jakies ograniczenie lvlowe, bo tak to latwo mozna zlewac.

NightShadow
14-06-2011, 20:09
Moim zdaniem powinno się docenić tych którzy potrafią pokonać przeciwnika z wyższym poziomem.

Jaskier
14-06-2011, 20:11
Mozna by bylo zrobic tak, ze wygrany z nizszym poziomem wygrywa np 15% ranku, a nie 10% (najlepiej jakis wzor ulozyc, wzor uzaleznic od roznicy poziomow oczywiscie).

musaraj
14-06-2011, 20:18
Ranking nie powinien brać się "znikąd". Jeśli gracz A zdobywa X pkt rankingu, gracz B powinien tracić go tyle samo.

jesli Gracz B ma 50, to rank pojawia się znikąd ;)

Levusek
14-06-2011, 20:19
Nagroda dla gracza z mniejszym, a kara dla tego z większym.

Przypuśćmy, że gracz z większym lv ma 100 punktów, a ten z mniejszym 60.
Ten z mniejszym wygrywa 15% punktów, a ten z większym traci 15%, równowaga w przyrodzie zachowana i teoretycznie słabszy się cieszy.

NightShadow
14-06-2011, 20:22
Na obecnym etapie mamy zakres poziomowy 30lvl, myślę że nie ma co przesadzać jeśli chodzi o walki "o nic" ale Jaskier podzielam twoją uwagę jeśli chodzi o procentowe rozwiązanie problemu, miałem to uwzględnić, jednakże zapomniałem o tym.

Tomi
14-06-2011, 21:18
zwiększenie % strat/zysków za przewagę lv nic nie wniesie do systemu oprócz łatwiejszego przelewania ranku z wyższych do niższych leveli.

NightShadow
14-06-2011, 21:34
W sprawach technicznych jedynie jestem w stanie zgodzić się z negatywnym podejściem do mojego tematu gdy wypowiada się twórca gry, cóż on racjonalnie jest w stanie odpowiedzieć na każdą propozycje. ^^

Jaskier
14-06-2011, 22:28
Tomi moze i tak, ale sa tez uczciwi gracze nie bojacy podjac sie wyzwania ;>