PDA

Zobacz pełną wersję : Sklepy i Aukcje "BUY"



EntdeckeR
24-01-2016, 17:58
Witajcie.

W wielu grach tworzy się wszelkiego rodzaju handle typu sklepy, aukcje itd. Myśli się tam tylko o tych, którzy coś sprzedają.
W MFO3 mamy aukcje i możliwość sprzedaży czegoś innym wystawiając itemy i wymagając konkretnej kwoty.

Moja propozycja:
AUKCJE/SKLEPY BUY


SKLEP BUY:
Podaję jaki przedmiot lub item chcę zakupić, ilość sztuk oraz kwotę, po której go kupię. Inni gracze mogą zobaczyć czego ktoś potrzebuje i z automatu mu go sprzedać. O ile z przedmiotami nie byłoby problemu, tak gorzej z uzbrojeniem, które czasem różni się statami i +0 nie jest równy +0 :P.
Wtedy kupno obowiązywałoby item o dowolnych statach, ewentualnie w przyszłości administracja mogłaby pozwolić graczowi ustalić "szczegóły" statystyk przedmiotu, po ich spełnieniu sprzedaż byłaby możliwa.

AUKCJA BUY:
Polegałaby na tym, że podaję jakiego przedmiotu poszukuję i po jakiej cenie.
W przeciwieństwie do aukcji normalnej, gdzie są coraz to wyższe oferty tutaj oferty byłyby coraz niższe tj. kto będzie chciał mniej za dany item. Kto zechce najmniej ten go sprzeda.

Gracz, który otwiera sklep lub aukcję BUY musiałby "zamrozić" kasę na czas trwania takiej opcji (kasa schowana w sklepie). Tak samo byłoby z przedmiotami, tzn. oferuję sprzedać item za 100k, ten item "tracę" do czasu, gdy ktoś nie przebije oferty lub gracz nie otrzyma itemu przez koniec aukcji.


Kwestia do dopracowania, ale wprowadzenie jej usprawniłoby handel jeszcze bardziej.


Jeżeli ktoś nie czytał posta w całości, to go streszczę: Proponuję przeciwieństwo handlu sprzedaży, czyli handel kupna (SELL->BUY).

Zapraszam do dyskusji, mile widziane dłuższe wypowiedzi, a nie same "tak" lub "nie".

Atronis
24-01-2016, 18:26
Dość dobry i ciekawy pomysł, jeśli jego wdrożenie nie wymagałoby ogromu pracy to mogłoby wejść

super wojownik
24-01-2016, 19:03
Mogłoby się to przydać. Jestem na tak.

CałyMistrzu
24-01-2016, 19:10
Na Tak,będzie łatwiej coś sprzedać/kupić.

Hiter
24-01-2016, 21:08
Aktualnie korzystamy z typowego AH. Mamy licytacje i możliwość kupna teraz. Wystarczy dodać możliwość "sprzedaż/kupno". Wystawiać co się chce kupić oraz za jaką cenę, taka zasada powinna działaś tylko na kup teraz. Chcę kupić butki to wystawiam 100k za butki. Tutaj też od razu pojawia się łatwa opcja jak to zrobić. Po prostu wystawiamy złoto za coś co chcemy i robimy kategorię "Gold". Wystawienie złota było by proste ale jak zrobić za co ? Też łatwe w pewnym sensie, każdy iitem ma oznaczenie (np. miecz możliwości to 426), w ten sposób można to dodać.
Jedyny problem się robi z kupnem uzbrojenia +3 (tzw. czystego), będzie można kupić plusowe eq ale z przypadkowymi bonusami.

Bąblowiec pląsający
25-01-2016, 13:31
Jestem za.

Fannindel
25-01-2016, 13:56
Bardzo dobry pomysł,trochę dopracować i jestem na tak.

YourShadow
26-01-2016, 16:06
Jestem na nie (przynajmniej na razie) poco update które prawie nic nie zmieni gdy są ważniejsze sprawy typu update fabularny (po otworzeniu Nordi już można o tym myśleć) a i tak większość głosujących osób na tak nie wie co robi

Owen Wilson
28-01-2016, 00:34
Tego typu propozycja już kiedyś padła na forum. Niestety nie była chyba głębiej rozpatrywana, a szkoda. Ja jestem jak najbardziej ZA. Nie raz zdarzało mi się, że chciałem kupić koniecznie jakiś przedmiot nawet po cenie wyższej niż średnia. Nie miałem jednak ochoty, żeby spamować na czacie czy kilka razy dziennie przeglądać aukcje.

Clover
28-01-2016, 11:19
Tego typu propozycja już kiedyś padła na forum. Niestety nie była chyba głębiej rozpatrywana, a szkoda. Ja jestem jak najbardziej ZA. Nie raz zdarzało mi się, że chciałem kupić koniecznie jakiś przedmiot nawet po cenie wyższej niż średnia. Nie miałem jednak ochoty, żeby spamować na czacie czy kilka razy dziennie przeglądać aukcje.

mogłeś napisać na forum, bo od tego dział handel na forum jest.

Niemniej jednak propozycja fajna, problem w tym, że w ten sposób możnaby stworzyć aukcje, które służyłyby jako depozyt. Ustawiamy, że chcemy Miecz Możliwości +9 i że damy za niego 999kk. W ten sposób nie potrzebujemy już depozytu, więc admini stracą. Potrzebne jakieś zabezpieczenie.

Testerka
15-04-2016, 20:05
na tak

damianxp
15-04-2016, 21:15
mogłeś napisać na forum, bo od tego dział handel na forum jest.

Niemniej jednak propozycja fajna, problem w tym, że w ten sposób możnaby stworzyć aukcje, które służyłyby jako depozyt. Ustawiamy, że chcemy Miecz Możliwości +9 i że damy za niego 999kk. W ten sposób nie potrzebujemy już depozytu, więc admini stracą. Potrzebne jakieś zabezpieczenie.
No to takiego delikwenta można oskubać jak mamy ten mieczyk to mu sprzedajemy i tyle. Chciało się obejść system, systemu się nie obeszło :)

damianxp
15-04-2016, 23:00
Może się komuś trafi, a poza tym nie można chyba, w takim sklepie proponować kupno rzeczy, których w ogóle nie ma w grze

Anastazjen
16-04-2016, 09:27
jestem na tak

Luxferre
14-08-2016, 00:50
To będzie takie coś dodane? Pomysł jest dobry.

Asasynek
14-08-2016, 04:57
Czyli na przykład jak na Steamie, dajemy ofertę za jakiś przedmiot i czekamy aż ktoś go nam za tyle sprzeda. Dobry pomysł, chociaż po tym pewnie stary targ byłby trochę mniej użyteczny, bo korzystniej byłoby używać nowego.

Fannindel
14-08-2016, 09:38
Czyli na przykład jak na Steamie, dajemy ofertę za jakiś przedmiot i czekamy aż ktoś go nam za tyle sprzeda. Dobry pomysł, chociaż po tym pewnie stary targ byłby trochę mniej użyteczny, bo korzystniej byłoby używać nowego.

Zawsze można go podmienić, bo pomysł super.

Noreen
14-08-2016, 09:48
Ułatwiłoby to zbieranie starym graczom, a sprzedaż nowym.
Takie zbieranie run/kamyków czy innych przydatnych masowo rzeczy pewnie dobrze by leciało takim sposobem, gdzie nowi gracze mogliby zarobić a starzy nie musieliby co krok latać do innych miast. Pomysł fajny, tylko chyba przydałyby się jakie ograniczenia, bo coś w tym jest, że stary targ mógłby podupaść.

Smoczy
14-08-2016, 12:44
''Sklep buy'' podoba mi się, ale .. ''aukcja buy'' już nie za bardzo.