PDA

Zobacz pełną wersję : Nowa zakładka w Profilu: Kolekcje



Samael
28-12-2015, 16:35
Propozycja ta jest skierowana w głównej mierze do kolekcjonerów.
Każdy z nas zapewne doświadcza bólu spowodowanego bałaganem jaki powodują przedmioty kolekcjonerskie w plecaku. Dowód:

4001

Nie są one w żaden sposób posegregowane ani uporządkowane. Bardzo trudno jest się zorientować w tym co mamy, a czego nie mamy, co możemy sprzedać a czego nie, ciężko jest wyszukać przedmiot z danego roku.
Rozwiązaniem mogłoby być wprowadzenie dodatkowej zakładki w profilu gracza, wyglądałoby to w ten sposób:

4002

4003

Zalety takiego rozwiązania:
- uporządkowanie przedmiotów kolekcjonerskich według roczników
- możliwość pochwalenia się całemu my fantasy czego to my nie mamy (szpan!)
- ułatwienie handlu i wymiany między kolekcjonerami (dzisiaj trzeba robić screeny, wypisywać ręcznie, sprawdzać, szukać, a dzięki propozycji wystarczy że zainteresowany wejdzie na nasz profil i może w parę sekund sprawdzić, czy kolekcjoner ma pożądany przedmiot)
- wprowadzenie tej publicznie dostępnej zakładki wpłynie korzystnie na prestiż kolekcji, być może przybędzie więcej kolekcjonerów chętnych wypełnić zakładkę Kolekcje przedmiotami
- z każdym rokiem przybywa nowych przedmiotów kolekcjonerskich, a więc z każdym rokiem bałagan w plecaku się powiększa, wprowadzenie tej zakładki pozwoli już na zawsze utrzymać porządek

Zapraszam do dyskusji (przede wszystkim kolekcjonerów) :)

Lisu aka wróciłem
28-12-2015, 16:53
Nie jestem kolekcjonerem, ale oczywiście na tak, a przy okazji można też GEMY POSEGREGOWAĆ!!!11! :)

Fannindel
28-12-2015, 17:35
Również nie jestem kolekcjonerem, ale na tak.

Elitek
28-12-2015, 17:36
Jestem za! :D

Jeahok
28-12-2015, 17:47
tak być powinno, wygląda to trochę nieestetycznie, a z czasem będzie coraz gorzej

NieZabijajMnie
28-12-2015, 19:07
Ładne. Brałabym.

tyg
28-12-2015, 19:29
Zgadzam się z propozycją, jestem Za.

Harutotte
28-12-2015, 19:45
Za.

Owen Wilson
28-12-2015, 19:50
Zdecydowanie na tak. Sam kolekcjonuje przedmioty a na dobrą sprawę sam nie wiem, jak wielu przedmiotów mi brakuje.

PowerISO
28-12-2015, 20:44
dobry pomysł to by wprowadziło jakiś porządek

Peggy Brown
29-12-2015, 00:12
Zdecydowanie na tak. Sam kolekcjonuje przedmioty a na dobrą sprawę sam nie wiem, jak wielu przedmiotów mi brakuje.

o to to!

jestem za.

Gerard z Rivii
29-12-2015, 01:05
Pomysł świetny (w sumie nie ma tu o czym dyskutować, bo - tak mi się wydaje - każdy to poprze)

Do pomysłu dodałbym opcjonalnie (bo to nie aż tak istotne) przy HANDLU oraz wystawianiu przedmiotów na TARGU dodałbym zakładkę "Kolekcjonerskie". Nie mieszałyby się wtedy zwykłe przedmioty (takie rudy żelaza, minerały itp) z przedmiotami kolekcjonerskimi co potrafi czasami nieźle dać w kość. :)

Koridor
29-12-2015, 01:32
A jak to jest z osobami, które zobaczą ile to rzeczy jest/było do zdobycia i prawdopodobnie już nigdy ich nie znajdą. Sądzicie, że powinno się brać pod uwagę taki punkt widzenia?

Co z kolekcjonerskimi pobocznymi, unikalnymi?
Tutaj jest chyba tylko klucz Jeahoka. Trzeba będzie go spytać o zmianę na artefakt albo dodać osobną kategorię "Inne", w której kolekcja "niezdobyta" nie powinna być widoczna - nie widać co można zdobyć.
W drugim przypadku będzie można dodać nowe przedmioty kolekcjonerskie chociażby do fabuły lub jako nagrody dla pojedynczych osób.

No chyba, że każdy musiałby się pogodzić, iż nie będzie miał pełnej kolekcji, bo nie ma klucza Jeahoka.

Samael
29-12-2015, 01:47
A jak to jest z osobami, które zobaczą ile to rzeczy jest/było do zdobycia i prawdopodobnie już nigdy ich nie znajdą. Sądzicie, że powinno się brać pod uwagę taki punkt widzenia?
Myślę, że większość osób nie będzie miała pełnej kolekcji, to normalne.
To, że ktoś nie będzie miał pełnej kolekcji nie powinno być powodem, by odrzucić tą propozycję. Wydaje mi się, że kolekcjonowanie w obecnej formie jest zbyt uciążliwe dla kolekcjonerów i na dłuższą metę bezsensowne. Jeżeli o mnie chodzi, to jeśli kolekcjonowanie nie zostanie w taki lub inny sposób zreformowane to prawdopodobnie zaprzestanę kolekcjonowania i rozprzedam zebrane przedmioty, bo tylko zaśmiecają plecak, nie da się nimi pochwalić (a kolekcje również na tym polegają) oraz (tak jak powiedział Owen Wilson) ciężko nawet ustalić co się ma, a czego się nie ma w kolekcji. Chaos w czystej postaci.

Według mnie klucz Jeahoka powinien być po prostu artefaktem, ponieważ artefakty pełnią teraz taką rolę.
Ale ja się nie będę na ten temat wypowiadał bo to sprawa między nim a Tomim i ich decyzja.

Tomi
29-12-2015, 01:57
Moim zdaniem jeśli przedmioty kolekcjonerskie miały by być w takiej systemowej formie "albumu" jak karty, z oznaczeniem ile ich jest i jakie jeszcze brakują, to powinna być jednak opcja zebrania ich wszystkich (może to być baaardzo trudne, ale jednak możliwe). Padła kiedyś propozycja, aby przedmioty kolekcjonerskie eventowe "wracały" te same co jakiś czas i to by był krok w tym kierunku. Pewnie niektóre rzeczy jak prezenty, dynie, jajka, które mają podwójną funkcję - użytkową i kolekcjonerską zarazem, powinny wtedy łatkę "kolekcjonerską" stracić. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. To jest sprawa, w której nie mam sprecyzowanego zdania.

//Podobnie wygląda zresztą sprawa z osiągnięciami niestandardowymi - po stworzeniu ich rejestru planowałem, aby wycofać te które można zdobyć wyłącznie jednorazowo na pewnym etapie gry i tym samym zamknąć sobie drogę do innych "na zawsze".

Nie wiem, może w ramach kompromisu jakiś album "standardowy" który każdy może uzyskać w pełni + lista "dodatkowych, nieklasyfikowanych"?

Koridor
29-12-2015, 01:59
Będzie sporo zabawy z dodawaniem tych przedmiotów, ale z pewnością propozycja do zrobienia.
Od siebie jeszcze dodałbym możliwość zwijania/rozwijania takich "kategorii" - teraz może jeszcze nie aż tak potrzebne, z czasem się przyda.

Oraz: pucharek/medal/gwiazdka, ramka lub inne wyróżnienie dla kategorii (tutaj: lat), które mamy w 100% skompletowane.

Samael
29-12-2015, 02:01
Ewentualnym mało inwazyjnym rozwiązaniem problemu bałaganu w plecaku (skoro jesteście 'przeciwni' wprowadzeniu "albumu") byłoby umożliwienie tworzenia folderów w plecaku. Żeby można było sobie zrobić folder "2012" i tam powrzucać przedmioty z 2012, folder "Karty" i je tam powrzucać itd. Jest to według mnie gorsze rozwiązanie bo jednak album to album, ale skoro admin ma co do tego wątpliwości to chociaż te folderki... w przeciwnym przypadku kolekcjonowanie będzie udręką.
Btw. co do tych dyni to już się kiedyś wypowiadałem - jestem za tym by utraciły one status kolekcjonerski (podobnie pestki itp).

Tomi
29-12-2015, 02:11
Oraz: pucharek/medal/gwiazdka, ramka lub inne wyróżnienie dla kategorii (tutaj: lat), które mamy w 100% skompletowane.
Tylko sama idea albumu, który da się skompletować bez względu na datę zaczęcia gry, trochę kłoci się z katalogowaniem po roku ;)
Szczególnie jeśli przedmioty z poprzednich eventów miały by pojawiać się na nowo, to łatkę z rokiem trzeba by było sobie odpuścić i jedynie przyporządkować do rodzaju eventu. W stanie obecnym dla nowych osób i nie tylko, nawet bardzo zmotywowanych zapełnienie takiego albumu jest praktycznie nieosiągalne. Także to będzie wtedy rozrywka dla kilku osób, które obecnie mają dostęp do wszystkiego z kilku lat i już nikt więcej nigdy nie będzie miał na to szans.

Samael
29-12-2015, 02:16
Szczególnie jeśli przedmioty z poprzednich eventów miały by pojawiać się na nowo, to łatkę z rokiem trzeba by było sobie odpuścić i jedynie przyporządkować do rodzaju eventu.
Też o tym myślałem i to jest dobry pomysł (choć chyba trochę zbyt "inwazyjny"), tylko co z przedmiotami takimi jak Lampion Halloween 2012? Różni się on wyglądem od pozostałych lampionów:

https://mfo3.pl/view/i/195
https://mfo3.pl/view/i/290

Koridor
29-12-2015, 02:22
tylko co z przedmiotami takimi jak Lampion Halloween 2012?
Różni się on wyglądem od pozostałych lampionów:
Takie można połączyć w jeden z ogólnym opisem.

===

Jest jeszcze inna opcja:
System "recyklingu" przedmiotów kolekcjonerskich na losowy nowy. Powiedzmy wybieramy 3 przedmioty kolekcjonerskie, które zostaną zniszczone, a w ich miejsce pojawi się nowy o średniej wartości zniszczonych.

Tylko to jest już sporo roboty. A konkretniej konfiguracja tych wartości i stworzenie okienka, gdzie takie 3 przedmioty wstawimy.
Wartości można wziąć jako koszty w MF i goldzie, gorzej z przedmiotami wymagającymi jakichś akcji: czyli licytacje na targu, pomoc na farmie, itp. Wtedy na te przedmioty może być nieco niższa szansa.

===

Łagodniejsza wersja: niszczenie kolekcjonerskich na składniki i za składniki losuje nam nowy kolekcjonerski.

Samael
29-12-2015, 02:25
Takie można połączyć w jeden z ogólnym opisem.
No właśnie nie bardzo bo są inne obrazki i to stanowi o jego wartości kolekcjonerskiej.


===

Jest jeszcze inna opcja:
System "recyklingu" przedmiotów kolekcjonerskich na losowy nowy. Powiedzmy wybieramy 3 przedmioty kolekcjonerskie, które zostaną zniszczone, a w ich miejsce pojawi się nowy o średniej wartości zniszczonych.

Tylko to jest już sporo roboty. A konkretniej konfiguracja tych wartości i stworzenie okienka, gdzie takie 3 przedmioty wstawimy.
Wartości można wziąć jako koszty w MF i goldzie, gorzej z przedmiotami wymagającymi jakichś akcji: czyli licytacje na targu, pomoc na farmie, itp. Wtedy na te przedmioty może być nieco niższa szansa.

===
Na nie. Zdecydowanie przekombinowałeś.


Łagodniejsza wersja: niszczenie kolekcjonerskich na składniki i za składniki losuje nam nowy kolekcjonerski.
Tylko po co ty chcesz ludziom niszczyć kolekcje?

@DOWN,
A, w ten sposób...

Koridor
29-12-2015, 02:27
Tylko po co ty chcesz ludziom niszczyć kolekcje?
Dlaczego niszczyć kolekcje? Jeśli w danym evencie uzbiera więcej kolekcjonerskich lub nabędzie od innych osób to dzięki nim będzie mógł wylosować nowe ze starszych lat.

Tomi
29-12-2015, 02:30
Połączenie kilku Lampionów w jeden szablon i zrobienie bardziej ogólnego opisu nie jest problemem. Można też bez problemu zamienić 4 lampiony z poszczególnych lat na 4 sztuki nowego lampionu "ogólnego" na zasadzie operacji na bazie danych. Potem te 3 nadmiarowe sztuki w zasadzie mógłby wycenić "rynek" - były by po prostu do odsprzedaży jako nadmiarowe, a przy istniejącym albumie pewnie popyt byłby spory. Ewentualnie NPC wymieniający na wybrany inny - szt za szt. Zależy co się chce konkretnie uzyskać.

Koridor
29-12-2015, 02:37
Zresztą jeszcze odnośnie wersji ze składnikami jest możliwość ich osobnego zdobywania w inny sposób niż niszczenie kolekcjonerskich - chociażby rzadkie nagrody za coś tam, ewentualnie nawet standardowa, jednorazowa nagroda na każdym evencie (ale pojedynczy składnik nie da nam od razu całego kolekcjonerskiego) lub kupowanie za gold/mf (tego lepiej uniknąć, żeby nie było, że można mieć all za kasę, z drugiej strony bez różnicy, bo można by nabyć te przedmioty od innych graczy).

W dodatku można to nieco urozmaicić fabularnie i zamiast niszczenie na składniki to można to określać sprzedażą na Czarnym Rynku za jakieś 2 "waluty" (jedna odpowiada przedmiotom kolekcjonerskim za MF, druga tym za gold, takie wymagające akcji i zaangażowania będą odpowiadały wielokrotności tych za MF).
Wtedy na Czarnym Rynku możemy pozyskać "trefne", losowe przedmioty kolekcjonerskie za ów walutę.

Samael
29-12-2015, 02:38
Przedmioty które się powtarzają to w zasadzie tylko Lampiony, Dyplomy, Wielkie Jaja (prawdopodobnie). Części ciała Baalrukha i Yetiego są co roku zupełnie inne. Nie wspominając o słodyczach i prezentach od Mikołaja. Można by ewentualnie wprowadzić coś takiego że z Baalrukha i Yetiego wypadać mogą również części ciała z zeszłych lat (ze zmniejszonym prawdopodobieństwie wypadnięcia), a słodycze i prezenty mogłyby się ewentualnie powtarzać co roku na zasadzie na przykład: 2 zupełnie nowe przedmioty + 3 przedmioty z zeszłych lat. Wówczas faktycznie można by wprowadzić album i każdy miałby teoretycznie szanse uzupełnienia go w 100%. Ale prawdę mówiąc nie jestem do końca do tego przekonany.
Ale to brzmi dość dobrze:

Można też bez problemu zamienić 4 lampiony z poszczególnych lat na 4 sztuki nowego lampionu "ogólnego" na zasadzie operacji na bazie danych. Potem te 3 nadmiarowe sztuki w zasadzie mógłby wycenić "rynek" - były by po prostu do odsprzedaży jako nadmiarowe

@BTW, Koridor, odnoszę wrażenie, że masz tendencję do przesadnego komplikowania ; D

Koridor
29-12-2015, 02:54
@BTW, Koridor, odnoszę wrażenie, że masz tendencję do przesadnego komplikowania ; D
Starałem się wymyślić coś co nie będzie w żaden najmniejszy sposób ingerować w obecny wymiar eventów i zdobywanych w nich przedmiotów kolekcjonerskich. IMO Wy poszliście nieco na łatwiznę i uogólniacie wszystko ;p

Zresztą to co wymyśliłem jest skomplikowane tylko z pozoru. W fazie tworzenia i projektowania, owszem, to jest skomplikowane. Dla gracza produkt końcowy jest jednak mega prosty: "mam składniki, idę je wymienić". Koniec. ##
Sposób pozyskiwania tych składników to sprawa drugorzędna. Równie dobrze nawet nie musi być żadnego rozkładania, niszczenia kolekcjonerskich, a wystarczy "waluta", przedmioty zdobywane podczas eventów w jakiś unikalny sposób (w sensie, ciężko je zdobyć), a za kilka takich dostaniemy losowe kolekcjonerskie z poprzednich lat.

===


słodycze i prezenty mogłyby się ewentualnie powtarzać co roku na zasadzie na przykład: 2 zupełnie nowe przedmioty + 3 przedmioty z zeszłych lat
To nie jest takie złe, ale mimo wszystko chcecie zostawić lata w opisie przedmiotów czy też je usunąć?

Samael
29-12-2015, 02:58
słodycze i prezenty mogłyby się ewentualnie powtarzać co roku na zasadzie na przykład: 2 zupełnie nowe przedmioty + 3 przedmioty z zeszłych lat
To nie jest takie złe, ale mimo wszystko chcecie zostawić lata w opisie przedmiotów czy też je usunąć?
W tym przypadku usunąć.

Doktor Lewatywa
29-12-2015, 10:33
Co do części ciała baalrukha to może w przyszłych eventach niech dropi wszystkie jakie były do tej pory :P

SystemOfADown
29-12-2015, 15:28
Takie itemki jak lampiony, itemki z buraka czy z yeti, to i temki zdobyte metodą "krew, pot i łzy". Zamiana ich w jeden rodzaj itemku to byłby rozbój w biały dzień :D, nawet jeśli je zsumować, to ich "wartość" (i materialna, i dla niektórych, no ta, sentymentalna? pamiątkowa? ciężko znaleźć mi słowo, w końcu chodzi tu o grę) mooocno spadnie.
Tak z mojej perspektywy.

Samael
29-12-2015, 15:53
Takie itemki jak lampiony, itemki z buraka czy z yeti, to i temki zdobyte metodą "krew, pot i łzy". Zamiana ich w jeden rodzaj itemku to byłby rozbój w biały dzień :D, nawet jeśli je zsumować, to ich "wartość" (i materialna, i dla niektórych, no ta, sentymentalna? pamiątkowa? ciężko znaleźć mi słowo, w końcu chodzi tu o grę) mooocno spadnie.
Tak z mojej perspektywy.
Zgadzam się. Co więcej wydaje mi się, że ujednolicenie przedmiotów zmniejszyłoby również wpływy administracji z eventów. Skoro np Lampiony zostałyby ujednolicone i każdego roku wypadałby dokładnie taki sam, to nie chciałoby mi się męczyć co roku by go zdobywać. Wystarczyłoby zdobyć raz a pozostałe eventy można by już w zasadzie odpuścić, a to by oznaczało mniejsze wpływy ze sprzedanych mfów. Dlatego jestem sceptyczny co do propozycji ujednolicenia przedmiotów.
A skoro moja propozycja albumu w początkowej formie nie przejdzie (ponieważ nowi gracze mieliby nikłe szanse na uzupełnienie albumu przedmiotami z zeszłych lat) to skłaniałbym się najbardziej do propozycji tworzenia folderów w plecaku (choć nie jest to rozwiązanie idealne, to jednak najmniej inwazyjne).

PiTTeR PiT
29-12-2015, 16:46
Moim zdaniem w plecaku wystarczyłoby oddzielić te przedmioty kolekcjonerskie, które można masowo kupić w sklepie podczas eventu od tych, które kupuje się za MF'y lub zdobywa walcząc z jakimś minibossem.

llelle
19-03-2016, 17:20
jestem za

Bąblowiec pląsający
19-03-2016, 17:25
Nie odkopuj starych tematów.

Harutotte
19-03-2016, 17:36
Nie odkopuj starych tematów.

Akurat ten temat warto.

Anastazjen
19-03-2016, 18:27
To dobry pomysł.Lubię zbierać różne przedmioty,jestem za

Tomi
19-03-2016, 20:14
Odświeżam, bo właśnie jesteśmy na etapie decydowania o nowych/starych kolekcjach do Eventu Wielkanocnego i możemy to zrobić biorąc pod uwagę wprowadzenie "albumu", który jest w sumie fajnym pomysłem lub zostawiając "jak jest".

Jak już wcześniej była mowa, album wymaga, aby przedmioty ze starszych eventów były dostępne dla każdego, kto uprze się uzupełnić album w 100%, czyli musiały by w jakiejś formie "wracać".

Propozycja jest taka:

1) przedmioty typu jajka, pisanki, jajko niespodzianka, dynie, pestki itp - są to przedmioty użytkowe (do wymian, do wylosowania nagród), także nie bardzo jest sens, aby były dalej kolekcjami

2) przedmioty typowo kolekcjonerskie typu: uszy zajączka, piórko kurczaka - tutaj skłaniamy się do tego, żeby dodawać coś nowego co roku (dopóki starczy pomysłów i części ciała ;P ), ale też zostawiać mniejszą szansę na wypadnięcie itemów z poprzednich lat.

Jeszcze kwestia opisów:
a) pomimo możliwości wydropienia czegoś starszego w 2016 zostawić w opisie jedynie rok oryginalny
b) wywalić z opisu rok całkowicie
c) dopisywać lata, w których wydropienie danego itemka było możliwe np. 2015, 2016 lub 2014, 2017 itp.

Podobnie ze słodyczami w sklepach - co ileś eventów wracały by te najstarsze, których dawno nie było lub ewentualnie te starsze były by tylko w limitowanej liczbie np. czasami z niespodzianek by leciały, jako nagroda z eventowego questa itp

3) przedmioty kolekcjonerskie "główne", które są takie same: koszyczek wielkanocny, lampion itp., a różnią się jedynie rokiem. Tutaj jest chyba największa kontrowersja, bo ich zdobycie jest sporym wyzwaniem. Można je oczywiście scalić, wywalając rok, ale trochę to potem obniża sens ponownego ich zdobywania -> już tylko na odsprzedaż. Fakt, że album może spowodować większy popyt na nie (a nie zdobywa się ich zbyt dużo co roku), ale to już jednak nie to samo. Myślałem też nad tym, aby album "zaliczał" jakikolwiek rok, ale w sumie to się sprowadza trochę do tego samego, bo skoro album zaliczę jednym eventem to i tak więcej nie potrzebuję do 100%, także to trochę kombinacja, która niewiele w praktyce daje.

1 i 2 (a,b, lub c) wydają mi się sensowne bez względu czy album miałby być czy nie. Najgorzej z tą 3)

Co o tym sądzicie?

Clover
19-03-2016, 20:58
Odświeżam, bo właśnie jesteśmy na etapie decydowania o nowych/starych kolekcjach do Eventu Wielkanocnego i możemy to zrobić biorąc pod uwagę wprowadzenie "albumu", który jest w sumie fajnym pomysłem lub zostawiając "jak jest".

Jak już wcześniej była mowa, album wymaga, aby przedmioty ze starszych eventów były dostępne dla każdego, kto uprze się uzupełnić album w 100%, czyli musiały by w jakiejś formie "wracać".

Propozycja jest taka:

1) przedmioty typu jajka, pisanki, jajko niespodzianka, dynie, pestki itp - są to przedmioty użytkowe (do wymian, do wylosowania nagród), także nie bardzo jest sens, aby były dalej kolekcjami

2) przedmioty typowo kolekcjonerskie typu: uszy zajączka, piórko kurczaka - tutaj skłaniamy się do tego, żeby dodawać coś nowego co roku (dopóki starczy pomysłów i części ciała ;P ), ale też zostawiać mniejszą szansę na wypadnięcie itemów z poprzednich lat.

Jeszcze kwestia opisów:
a) pomimo możliwości wydropienia czegoś starszego w 2016 zostawić w opisie jedynie rok oryginalny
b) wywalić z opisu rok całkowicie
c) dopisywać lata, w których wydropienie danego itemka było możliwe np. 2015, 2016 lub 2014, 2017 itp.

Podobnie ze słodyczami w sklepach - co ileś eventów wracały by te najstarsze, których dawno nie było lub ewentualnie te starsze były by tylko w limitowanej liczbie np. czasami z niespodzianek by leciały, jako nagroda z eventowego questa itp

3) przedmioty kolekcjonerskie "główne", które są takie same: koszyczek wielkanocny, lampion itp., a różnią się jedynie rokiem. Tutaj jest chyba największa kontrowersja, bo ich zdobycie jest sporym wyzwaniem. Można je oczywiście scalić, wywalając rok, ale trochę to potem obniża sens ponownego ich zdobywania -> już tylko na odsprzedaż. Fakt, że album może spowodować większy popyt na nie (a nie zdobywa się ich zbyt dużo co roku), ale to już jednak nie to samo. Myślałem też nad tym, aby album "zaliczał" jakikolwiek rok, ale w sumie to się sprowadza trochę do tego samego, bo skoro album zaliczę jednym eventem to i tak więcej nie potrzebuję do 100%, także to trochę kombinacja, która niewiele w praktyce daje.

1 i 2 (a,b, lub c) wydają mi się sensowne bez względu czy album miałby być czy nie. Najgorzej z tą 3)

Co o tym sądzicie?

co do jedynki: nie można po evencie usuwać u nich roku? wtedy ci, którzy, je zbierają, nie musieliby ich tracić. Dalej: dwójka moim zdaniem wywalić rok. Natomiast trójka, ja mam dosyć oryginalne zdanie. Rok jest dla mnie nieważny xD.

Gerard z Rivii
19-03-2016, 21:55
Tomi,
1) ja bym rozważał tu 2 możliwości:
-albo postawić NPCa, który by skupował po cenie wyższej niż w sklepie i całkowicie się ich pozbyć
-albo usunąć rok i zgrupować (ewentualnie jeszcze z możliwością wykorzystania ich w kolejnych eventach)
2) niech zostanie rok, w którym się pojawił, ale z możliwością zdobycia go w kolejnych eventach. Można by rozważyć wystawianie losowych przedmiotów z lat ubiegłych (związanych z aktualnym eventem) przez Mistrza Areny (kilka na dzień - to by można ustalić)
3) a może tak dać pod albumem zakładkę "Kolekcja niestandardowa" i tu by się pojawiały te wszystkie lampiony, dyplomy, koszyki itp z datami, natomiast w samym albumie tylko raz każdy przedmiot bez dat. W ten sposób w albumie jest odhaczone, że dany przedmiot mamy a pod nim jakie DOKŁADNIE mamy.

Hubiot
19-03-2016, 22:11
Odświeżam, bo właśnie jesteśmy na etapie decydowania o nowych/starych kolekcjach do Eventu Wielkanocnego i możemy to zrobić biorąc pod uwagę wprowadzenie "albumu", który jest w sumie fajnym pomysłem lub zostawiając "jak jest".

Jak już wcześniej była mowa, album wymaga, aby przedmioty ze starszych eventów były dostępne dla każdego, kto uprze się uzupełnić album w 100%, czyli musiały by w jakiejś formie "wracać".

Propozycja jest taka:

1) przedmioty typu jajka, pisanki, jajko niespodzianka, dynie, pestki itp - są to przedmioty użytkowe (do wymian, do wylosowania nagród), także nie bardzo jest sens, aby były dalej kolekcjami

2) przedmioty typowo kolekcjonerskie typu: uszy zajączka, piórko kurczaka - tutaj skłaniamy się do tego, żeby dodawać coś nowego co roku (dopóki starczy pomysłów i części ciała ;P ), ale też zostawiać mniejszą szansę na wypadnięcie itemów z poprzednich lat.

Jeszcze kwestia opisów:
a) pomimo możliwości wydropienia czegoś starszego w 2016 zostawić w opisie jedynie rok oryginalny
b) wywalić z opisu rok całkowicie
c) dopisywać lata, w których wydropienie danego itemka było możliwe np. 2015, 2016 lub 2014, 2017 itp.

Podobnie ze słodyczami w sklepach - co ileś eventów wracały by te najstarsze, których dawno nie było lub ewentualnie te starsze były by tylko w limitowanej liczbie np. czasami z niespodzianek by leciały, jako nagroda z eventowego questa itp

3) przedmioty kolekcjonerskie "główne", które są takie same: koszyczek wielkanocny, lampion itp., a różnią się jedynie rokiem. Tutaj jest chyba największa kontrowersja, bo ich zdobycie jest sporym wyzwaniem. Można je oczywiście scalić, wywalając rok, ale trochę to potem obniża sens ponownego ich zdobywania -> już tylko na odsprzedaż. Fakt, że album może spowodować większy popyt na nie (a nie zdobywa się ich zbyt dużo co roku), ale to już jednak nie to samo. Myślałem też nad tym, aby album "zaliczał" jakikolwiek rok, ale w sumie to się sprowadza trochę do tego samego, bo skoro album zaliczę jednym eventem to i tak więcej nie potrzebuję do 100%, także to trochę kombinacja, która niewiele w praktyce daje.

1 i 2 (a,b, lub c) wydają mi się sensowne bez względu czy album miałby być czy nie. Najgorzej z tą 3)

Co o tym sądzicie?

Nie rozumiem czemu album miałby wymagać aby przedmioty z dawnych lat były dostępne dla każdego. Ktoś zaczął później grę, to nie ma możliwości zdobycia przedmiotów kolekcjonerskich z poprzednich lat (nie licząc handlu), proste. No ale jak już musi tak być, to tak:

1) Niech nie będą kolekcjami, ale zróbmy tak, aby dzięki nim można było zdobyć przedmioty z dawnych lat. Przykładowo, za jajka można zdobyć przedmioty z dawnych lat eventu wielkanocnego itp. Albo ktoś będzie chciał zdobyć stare itemki, albo te nowe z aktualnych lat. Chyba, że zdobędzie ich więcej, wtedy ma szanse na zdobycie nowego i starego przedmiotu.

2) Może być, ale dużo mniejsza szansa niż na przedmioty aktualne. Albo nie dodawać, tylko tak jak zaproponowałem w pkt. 1

a) Tak może być

b) Na nie, rok niech będzie

c) W przedmiocie zostawić "rok powstania" (np. lampion 2012), ale do opisu dodać np. zdanie: Był możliwy do zdobycia w: 2011, 2012, 2013 itp.

3) To na 1000% nie, scalenie tych wszystkich itemów w jeden byłoby bardzo złym pomysłem, sam byłbym zły gdybym stracił itemki z poprzednich lat bo połączyły się one w jedność.

Samael
19-03-2016, 22:54
Odświeżam, bo właśnie jesteśmy na etapie decydowania o nowych/starych kolekcjach do Eventu Wielkanocnego i możemy to zrobić biorąc pod uwagę wprowadzenie "albumu", który jest w sumie fajnym pomysłem lub zostawiając "jak jest".

Jak już wcześniej była mowa, album wymaga, aby przedmioty ze starszych eventów były dostępne dla każdego, kto uprze się uzupełnić album w 100%, czyli musiały by w jakiejś formie "wracać".

Propozycja jest taka:

1) przedmioty typu jajka, pisanki, jajko niespodzianka, dynie, pestki itp - są to przedmioty użytkowe (do wymian, do wylosowania nagród), także nie bardzo jest sens, aby były dalej kolekcjami

2) przedmioty typowo kolekcjonerskie typu: uszy zajączka, piórko kurczaka - tutaj skłaniamy się do tego, żeby dodawać coś nowego co roku (dopóki starczy pomysłów i części ciała ;P ), ale też zostawiać mniejszą szansę na wypadnięcie itemów z poprzednich lat.

Jeszcze kwestia opisów:
a) pomimo możliwości wydropienia czegoś starszego w 2016 zostawić w opisie jedynie rok oryginalny
b) wywalić z opisu rok całkowicie
c) dopisywać lata, w których wydropienie danego itemka było możliwe np. 2015, 2016 lub 2014, 2017 itp.

Podobnie ze słodyczami w sklepach - co ileś eventów wracały by te najstarsze, których dawno nie było lub ewentualnie te starsze były by tylko w limitowanej liczbie np. czasami z niespodzianek by leciały, jako nagroda z eventowego questa itp

3) przedmioty kolekcjonerskie "główne", które są takie same: koszyczek wielkanocny, lampion itp., a różnią się jedynie rokiem. Tutaj jest chyba największa kontrowersja, bo ich zdobycie jest sporym wyzwaniem. Można je oczywiście scalić, wywalając rok, ale trochę to potem obniża sens ponownego ich zdobywania -> już tylko na odsprzedaż. Fakt, że album może spowodować większy popyt na nie (a nie zdobywa się ich zbyt dużo co roku), ale to już jednak nie to samo. Myślałem też nad tym, aby album "zaliczał" jakikolwiek rok, ale w sumie to się sprowadza trochę do tego samego, bo skoro album zaliczę jednym eventem to i tak więcej nie potrzebuję do 100%, także to trochę kombinacja, która niewiele w praktyce daje.

1 i 2 (a,b, lub c) wydają mi się sensowne bez względu czy album miałby być czy nie. Najgorzej z tą 3)

Co o tym sądzicie?

1 - tak. Te przedmioty zdecydowanie nie powinny być przedmiotami kolekcjonerskimi i powinny znikać po evencie (z ewentualną możliwością wymiany przez 7 dni u NPC za jakieś drobne bzdury typu miksy rege).

2 - tak

a - zdecydowanie na nie.
b - tak
c - zdecydowanie na nie.

słodycze - tak

3 - zescalić je. Tak, to rozwiązanie ma minusy, ale jest jedynym rozsądnym. Nadal jednak będzie jakiś sens w zbieraniu ich w nadmiarze.. choćby w celu sprzedaży.

Cieszę się, że pomysł albumu spotkał się z ciepłym przyjęciem.


sam byłbym zły gdybym stracił itemki z poprzednich lat bo połączyły się one w jedność.
Nic byś nie stracił. Jeżeli masz teraz np Lampion z 2011 i z 2012 to po scaleniu nadal miałbyś dwa lampiony tylko że bez daty...

Denatris
19-03-2016, 23:47
Też się wypowiem. Jestem stosunkowo młodą boginią w świecie Arkadii i nie było mi dane pozyskać przedmiotów z pierwszego i drugiego roku po premierze gry. Wśród graczy, szczególnie tutaj na forum, jest sporo osób, które grają cały czas, zdobywają wszystkie przedmioty unikatowe, mają strategie na wszystkie bossy i tak dalej, i tak dalej... Ale co z graczami takimi jak ja, którzy robią sobie przerwy bądź po prostu zaczęli grę nieco później od innych? To niesprawiedliwe, że ktoś, kto teraz założy konto, będzie musiał codziennie strasznie się wysilać i zdobywać masę złota, by odkupić jakiś bardzo rzadki przedmiot, który pojawił się na początku gry.
Scalenie przedmiotów kolekcjonerskich i usunięcie w ich opisach roku oraz powtarzanie co jakiś czas słodyczy i przedmiotów za MF w sklepach eventowych rozwiąże ten problem i sprawi, że w Arkadii zapanuje sprawiedliwość. Oczywiście względna, każdy wie, że najlepiej byłoby wam pod moim obcasem. Ale tak, mam w tej sprawie takie same zdanie jak Samael.

NieZabijajMnie
19-03-2016, 23:56
Może co do 3.
Jeśli ktoś ma chociaż 1 zaświecić ikonkę. A jeżeli więcej to gdzieś po prawej stronie ikonki małymi cyframi wpisać daty kiedy było zdobyte? Zawsze miły dodatek i starzy gracze się nie będą nudzić.
1 spoko ale proszę żeby był npc skupujący po cenach lepszych niż potiarka.
2. Może te kilka, ale losowo występujących o podobnych procentach szans? Np skończyć na 3-5 przedmiotach, Nowym dać 50% resztę podzielić między stare. A potem nie dokładać tylko wyrównać szanse?
Najgorsze jest to że osoby które graja od początku nie będą miały prawie wyzwań zbierania :(

Ted
30-03-2016, 19:44
Tomi, w pełni się zgadzam co do 1 i 2 (w 2 jestem za C). Jeśli chodzi o punkt 3 to myślę, że kompletne scalanie lub usuwanie roku to barbarzyństwo i zaniży wartość kolekcjonerską przedmiotu (nawet jeśli będzie można go bardzo dobrze sprzedać). Według mnie nic nie powinno być w tym temacie zmienione. Zdobycie przedmiotu typu dyplom czy koszyczek jest trudne i gracz, któremu się to udało może być z siebie dumny. Sam napisałeś, że tych przedmiotów nie zdobywa się dużo co roku, więc nie tylko ci, którzy później zaczęli grę są ich pozbawieni. Niektórym graczom po prostu się nie udało, mimo że byli na evencie i to również wpływa na wartość tych przedmiotów.

Ewentualnie, jeżeli moje zdanie was nie przekonuje to jestem za pomysłem Sic'a

Może co do 3.
Jeśli ktoś ma chociaż 1 zaświecić ikonkę. A jeżeli więcej to gdzieś po prawej stronie ikonki małymi cyframi wpisać daty kiedy było zdobyte? Zawsze miły dodatek i starzy gracze się nie będą nudzić.

Dzięki temu gracz cały czas może pochwalić się ile razy udało mu się zdobyć item.

Dziękuję za uwagę.

Nattat
15-04-2017, 18:18
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?30953-Nowa-zak%C5%82adka-w-Profilu-Kolekcje

Oczywiście za.

Samael
01-12-2018, 22:17
Odświeżam 8581

Spotlight
03-10-2020, 17:54
Odświeżam.

Antybristler II
08-10-2020, 18:32
Na tak pod warunkiem, że wszystkie przedmioty kolekcjonerskie będzie dało się zdobyć. Najlepiej usunąć daty z itemków, albo je jakoś zgrupować w jedno miejsce. A cukierki powinny co roku losować się z jakiejś puli i być powtarzalne. W końcu i tak skończą się grafiki.

Stara Gwardia
08-10-2020, 20:47
Usunięcie dat będzie bardzo krzywdzące dla osób z itemkami z dawnych lat. Jak już to można dodać możliwość zdobywania ich w jakieś mniejszej skali, na przykład z prezentów za Mf/100k mielibyśmy jakieś małe szanse na stare itemki. Z tego co kojarzę tak jest z trumną u szkieletora, bo słyszałem, że lecą z niej słodycze z wszystkich lat.

Antybristler II
08-10-2020, 21:07
Z cukierków można spokojnie usuwać daty. Itemy typu lapmion mają jednak jakąś historię i fajniejszy jest taki z któregoś roku co ktoś zdobywał, a nie że się wylosuje z jakąś datą, zupełnie bez historii. Dlatego napisałem o zgrupowaniu. Żeby pole z kolekcją miało tylko 1 miejsce na jakikolwiek lampion, a zbieranie konkretnych dat zostawić uber kolekcjonerom.

Hubiot
08-10-2020, 21:18
Cukierki z poprzednich lat są dostępne w np. prezentach (halloweenowe niespodzianki) oraz z tych paczek co dropią z mini, nie trzeba usuwać im dat.

@Down: Te daty nadają im jakąkolwiek wartość. Grafik nie zabraknie przez najbliższe parę lat.

Antybristler II
08-10-2020, 21:21
Ale te daty są im niepotrzebne.

- - - - - - - - - -

Zwłaszcza, że skończą się kiedyś grafiki do nich.

Stara Gwardia
08-10-2020, 21:25
Ale te daty są im niepotrzebne.

- - - - - - - - - -

Zwłaszcza, że skończą się kiedyś grafiki do nich.

Zawsze można przekolorować jakieś proste elementy, już mamy bodajże 4 kolory żelek. Daty w cukierkach wskazują ich cenę i rzadkość, lepiej żeby zostały.

Antybristler II
08-10-2020, 21:26
Cukierki można kupować w tysiącach, więc słowo rzadkość to trochę hehe.