PDA

Zobacz pełną wersję : Zachowanie otwartych rozmow



Kubaz
14-11-2015, 14:54
Witam, czy daloby rade zapamietac otwarte rozmowy i ich tresci podczas odswiezania strony?

Kim Chi
14-11-2015, 21:59
W pakiecie premium.

SirLexPLAY
04-06-2016, 22:52
Po odświeżeniu strony przez F5 (bo coś za świrowało MFO3 czy co), albo po prostu by się potworki załadowały po włączeniu ich spowrotem, zamyka się każde okienko chatu z każdym graczem. Mógł wtedy taki kolega akurat coś napisać, a my o tym nic nie wiemy. I ogółem szkoda że wymazuję się wszystko tylko przez to że wciśniemy F5. Więc moją propozycją by było, że po takim odświeżeniu i tak nic się nie stanie właśnie z tymi chatami. Bo tak to można sobie wcisnąć [X] obok nicku i zamknąć chat.

A co wy sądzicie?

Troy Lee
04-06-2016, 23:02
Myślę, że nie tylko Tobie to przeszkadza, ale raczej jest to niemożliwe z przyczyn technicznych, ponieważ "odśwież" czyt. F5 to skrót klawiszowy przeglądarki i odświeża całą kartę.

Czyli - odświeżasz kartę, a nie grę :P

SirLexPLAY
04-06-2016, 23:03
Myślę, że nie tylko Tobie to przeszkadza, ale raczej jest to niemożliwe z przyczyn technicznych, ponieważ "odśwież" czyt. F5 to skrót klawiszowy przeglądarki i odświeża całą kartę, czyli - odświeżasz kartę, a nie grę :P

Wiem, ale mogą to jakoś zapisywać na serwerze tymczasowo, tak na 30 sekund na przykład.

Troy Lee
04-06-2016, 23:13
Raczej niewykonalne, a nawet jeśli to byłoby mnóstwo bugów, że komuś się postać cofnęła/drop/itd.

SirLexPLAY
04-06-2016, 23:15
Raczej niewykonalne, a nawet jeśli to byłoby mnóstwo bugów, że komuś się postać cofnęła/drop/itd.

Rzeczywiście, ale zobaczymy co admini powiedzą

Rebellious
05-06-2016, 10:19
Niektórzy mają po 20 czatów i tym skrótem chcą je wszystkie zamknąć (również ja mam tak często), więc na nie. Poza tym byłoby więcej lagów/bógów.

SirLexPLAY
05-06-2016, 16:38
Może być zawsze dodany guzik co kasuje wszystkie czaty.

Tak po za tym, w też macie ten sam problem co ja z tymi lajkami? O_o https://scr.hu/J0oGga Chyba admini będą zmuszeni do zmienienia tego, bo jak najeżdżam to pisze mi: FREE tariff plan allows to show maximum 1 button(s) per page. Upgrade your website plan on LikeBtn.com.

Jeahok
05-06-2016, 18:00
Motyw pamiętania czatów jest pewnie niczym innym jak przechowywaniem archiwum rozmów i danych związanych z tym jakie karty były otwarte przed odświeżeniem, a to już było proponowane. Generalnie te czaty prywatne to takie rozmowy o dynamicznym charakterze i raczej nie ma sensu tego nigdzie przechowywać. Jak mnie pamięć nie myli administratorzy nie mieli w planach zapisywania historii rozmów, chociażby ze względu na ich rozmiar jaki zalegałby na serwerze, więc archiwum rozmów jako takie raczej nie powstanie chyba, że w jakiś płatnych dodatkach premium konta(krąży legenda, że coś takiego może się pojawić).
Problemem tutaj jest bardziej to, że często musimy odświeżać stronę(chociażby przez zmienianie widoczności potworków).


Tak po za tym, w też macie ten sam problem co ja z tymi lajkami? O_o https://scr.hu/J0oGga Chyba admini będą zmuszeni do zmienienia tego, bo jak najeżdżam to pisze mi: FREE tariff plan allows to show maximum 1 button(s) per page. Upgrade your website plan on LikeBtn.com.
nie wiem jaką ostatecznie formę przyjmą te lajki, czy wróci to do starej sprawności, czy będzie zastąpione przez coś innego, czy w ogóle wycofane, to nie miejsce i tak na te rozkminy, a sama sprawa trzeciorzędna

Kim Chi
05-06-2016, 18:50
Jak mnie pamięć nie myli administratorzy nie mieli w planach zapisywania historii rozmów, chociażby ze względu na ich rozmiar jaki zalegałby na serwerze, więc archiwum rozmów jako takie raczej nie powstanie chyba, że w jakiś płatnych dodatkach premium konta(krąży legenda, że coś takiego może się pojawić).


???
Maksymalnie 100 kb na jedną postać to za dużo?

Swego czasu na własnym serwerze innej gry miałem logowanie wiadomości z prywatnych czatów. Zapamiętywało datę, godzinę, nick, pozycję na mapie oraz IP wysyłającego i odbierającego wiadomości.

W MFO można ominąć nick wysyłającego przy każdej wiadomości (chyba nie muszę wyjaśniać dlaczego), pozycję na mapie (zbędne) i IP odbierającego oraz wysyłającego (to już jest zapisywane po zalogowaniu się).

Największy plik miał 632900 znaków i przez to ważył 0,6 gb, a całość od początku powstania serwera waży 182 mb. Faktycznie dużo, administratorzy nie mogliby sobie pozwolić nawet na przechowywanie logów przez jeden dzień, bo padłyby serwery.




To już Forum MFO3 waży więcej, niż te pliki ważyłyby po roku czasu.

musaraj
05-06-2016, 22:43
W MFO można ominąć nick wysyłającego przy każdej wiadomości (chyba nie muszę wyjaśniać dlaczego)

Lepiej wyjaśnij; gdybym miał widzieć te wiadomości, to wolę widzieć, czy wysyłałem je ja czy rozmówca.



Największy plik miał 632900 znaków i przez to ważył 0,6 gb, a całość od początku powstania serwera waży 182 mb.
Największy plik ważył 600MB, a całość waży 182MB pzdr

Faktycznie dużo, administratorzy nie mogliby sobie pozwolić nawet na przechowywanie logów przez jeden dzień, bo padłyby serwery.
Ale to akurat nie jest wykluczone xd

Kim Chi
05-06-2016, 23:12
Miało być 0,6 mb. I miałem na myśli o logach dla administratorów. Pisałem o punkcie widzenia zarządcy serwera, bo Jeahok napisał, że za dużo ważyłyby pliki. Pzdr.