PDA

Zobacz pełną wersję : Walka manualna z inteligencji



The End
06-06-2011, 21:41
Propozycja prosta a bardzo przydatna.
Sugeruję by w inteligencji zaawansowanej dodać, jeśli to jest możliwe od strony technicznej, warunek walki manualnej. Czyli jeśli zostaną spełnione określone przez nas warunki to walka z automatycznej przeradza się w manualną. Może to działać pasywnie i aktywnie tzn: Jeśli ustawimy walkę na manualną po hp albo mp przeciwnika to od razu w 1 turze walka manualna zastępuje automatyczną. Natomiast jeśli wyniknie pewna określona sytuacja w czasie walki to również przerwana zostaje walka automatyczna i kontynuujemy ją już w czasie rzeczywistym.

Wady? Brak.
Zalety? Mniejsze zużycie miksów na silnych potworach, możliwość ocenienia czy warto nam kontynuować walkę używając miksów niesklepowych, łatwiejsze polowanie na dzbana. Również w przyszłości zamiast określania skomplikowanych warunków w inteligencji (tylko 10 slotów, może ich zabraknąć) będzie to spore ułatwienie.

Gortalon
12-07-2011, 00:00
Witam :)

Co myślicie aby (z możliwością wyłączenia w opcjach) gdy używamy walki automatycznej, gdy spotykamy i atakuje nas grupa potworków pokazywał się dymek i pisało

________________________________________
| UWAGA |
|Zostałeś zaatakowany przez grupę potworków |
| |Walcze aut.| | Walcze man.| |
|_______________________________________|

ADIHC1
12-07-2011, 00:20
Połączyłem tematy, bo propozycje są podobne.

benerit
06-10-2011, 06:51
Brakuje mi jednego istotnego polecenia, które sądzę, mogłoby znacznie ułatwić ludziom zabijanie żółwi i ogólnie przyspieszyć te długie walki:

"WYŁĄCZ AUTOMAT"
chodzi o sytuację kiedy warunek jest spełniony i chcemy przerwać działanie skryptu automatycznego. Aby nie utrudniać to działanie funkcjonowałoby tylko w walkach które rozpoczęliśmy manualnie (otwarte okno walki).
Dzięki czemu w sytuacji krytycznej walka automatyczna się przerywa i wracamy do manualnej.

Salcia
06-10-2011, 07:03
a no pomysł dobry ale nie za bardzo "exclusiv" (czy jak to tam się piszę)? ;D

szymek dwa
06-10-2011, 07:57
przydało by się
np. kiedyś walczyłem z ogrem i zamiast wezwać pomocy włączyłem auto walkę i cała walka na nic i kasa przepadła
w takiej sytuacji z pewnością taka opcja by się przydała

zbieram reputy

Shunsui
06-10-2011, 11:56
Przydało by się jestem na Tak

Omitek Powrót
06-10-2011, 13:06
ja bym chcial miec cos takiego np. jak cie zaatakuje dzban, plazma albo jakies cos, czego nie rozwalisz, a co atakuje w miejscu, w ktorym lubisz expic

Salcia
06-10-2011, 13:07
ja bym chcial miec cos takiego np. jak cie zaatakuje dzban, plazma albo jakies cos, czego nie rozwalisz, a co atakuje w miejscu, w ktorym lubisz expic
dobrze, że wiadomo o co chodzi

Tomi
06-10-2011, 13:11
Raczej nie da się tego zrobić w przypadku, gdy wszyscy uczestnicy walki (gracze) są na automacie, bo wtedy cała walka wykonuje się "w jednej chwili".

benerit
06-10-2011, 13:34
Raczej nie da się tego zrobić w przypadku, gdy wszyscy uczestnicy walki (gracze) są na automacie, bo wtedy cała walka wykonuje się "w jednej chwili".

Chodzi o zrobienie tego dla walk rozpoczętych manualnie.
Podam przykład żółwia. Napisałem sobie skrypt na walkę z żółwiem, ale nie wszystko da się sprawdzić (np czy warto używać megaleczenia, albo rzucanie many na sojuszników). Dlatego chciałem aby w skrypcie był warunek stopu. Tzn jeśli walczyłem na automacie (i w drużynie przynajmniej jeden z graczy jest na manualu) i zajdzie warunek stopu - skrypt się wyłącza nic nie robiąc i jest moja kolejka i mój wybór tego co powinienem zrobić. Potem pewnie ponownie sobie mogę skrypt włączyć i czekać do kolejnego warunku stopu.

W przypadku żółwia to byłoby megapomocne - rozwalanie po 4-8 żółwi dziennie zajmuje kilka godzin.

Tomi
06-10-2011, 15:23
Tzn jeśli walczyłem na automacie (i w drużynie przynajmniej jeden z graczy jest na manualu) i zajdzie warunek stopu - skrypt się wyłącza nic nie robiąc i jest moja kolejka i mój wybór tego co powinienem zrobić. Potem pewnie ponownie sobie mogę skrypt włączyć i czekać do kolejnego warunku stopu.
w takim przypadku być może da się to zrobić, ale jacek musi się wypowiedzieć. Może to być jednak trochę mylące - już widzę setki zgłoszeń dlaczego ten warunek nie zadziałał we wszystkich innych sytuacjach niż ta w przykładzie.

Jaskier
06-10-2011, 15:25
Dobry pomysl, przydaloby sie i to jaaak.

benerit
06-10-2011, 15:29
w takim przypadku być może da się to zrobić, ale jacek musi się wypowiedzieć. Może to być jednak trochę mylące - już widzę setki zgłoszeń dlaczego ten warunek nie zadziałał we wszystkich innych sytuacjach niż ta w przykładzie.
To i tak będzie do zaawansowanych skryptów. A znacznie przyspieszy rozwalanie bossów w drużynkach - jeden gracz kontroluje walkę - reszta obserwuje i włącza się jak jest potrzeba.

żółwia z 30 min można wtedy w 5-10 rozwalić.

Qwiker
06-10-2011, 16:24
wg mnie to nie przejdzie

Dam przykład:
Atakujemy bossa i dajemy auto. Widać ramkę i nasze hp na 0 (po prawej) to wiadomo, że walka jest przegrana więc szybko wyłączamy autowalkę i gramy manualnie.

Tomi
06-10-2011, 16:36
wg mnie to nie przejdzie

Dam przykład:
Atakujemy bossa i dajemy auto. Widać ramkę i nasze hp na 0 (po prawej) to wiadomo, że walka jest przegrana więc szybko wyłączamy autowalkę i gramy manualnie.

Bo to ma nie być do takich przypadków.

To jest właśnie to czego się obawiam ;]
Trudno to będzie wytłumaczyć.

ADIHC1
06-10-2011, 20:46
Osobiście wolałbym rozbudowanie skryptów pod walki drużynowe/grupowe. Półśrodek jest takim sobie rozwiązaniem.

https://forum.mfo3.pl/showthread.php?1045-Poszerzenie-mo%C5%BCliwo%C5%9Bci-skrypt%C3%B3w-do-walk-dru%C5%BCynowych

benerit
06-10-2011, 21:01
Bo to ma nie być do takich przypadków.

To jest właśnie to czego się obawiam ;]
Trudno to będzie wytłumaczyć.

trzeba to w skrypcie nazwać w dziwaczny sposób aby każdy zastanawiał się co to właściwie znaczy:
np: półautomatyzacja off.
Wtedy będą się pytac o działanie i nie będą się sugerować ze to wyłączenie automatu w kazdym przypadku

Arconas
06-10-2011, 21:02
Na pewno ta opcja, o której mówi benerit utrudniła by ranking walk automatycznych i ogólnie walki automatyczne graczy. To by musiało być bardzo dokładnie dopracowane bo o błąd bardzo łatwo :P

Tomi
06-10-2011, 21:48
Osobiście wolałbym rozbudowanie skryptów pod walki drużynowe/grupowe. Półśrodek jest takim sobie rozwiązaniem.

https://forum.mfo3.pl/showthread.php?1045-Poszerzenie-mo%C5%BCliwo%C5%9Bci-skrypt%C3%B3w-do-walk-dru%C5%BCynowych

Potrzebne jest opracowanie sensownego/spójnego i w miarę przystępnego rozwiązania, które dodatkowo nie wywracało by obecnego mechanizmu do góry nogami.

Jak próbuję sobie to rozplanować, to zawsze wychodzą mi tak pokręcone rzeczy, że nikły procent graczy by z tego skorzystał, bo interfejs do wprowadzania poleceń wyglądał by koszmarnie (bardziej dla programisty niż gracza).

benerit
06-10-2011, 22:50
Na pewno ta opcja, o której mówi benerit utrudniła by ranking walk automatycznych i ogólnie walki automatyczne graczy. To by musiało być bardzo dokładnie dopracowane bo o błąd bardzo łatwo :P moja propozycja nie ma nic wspólnego z walkami automatycznymi, o których piszesz. Implementacja tego jest do zrobienia - to raczej kwestia czasu i chęci :)



Jak próbuję sobie to rozplanować, to zawsze wychodzą mi tak pokręcone rzeczy, że nikły procent graczy by z tego skorzystał, bo interfejs do wprowadzania poleceń wyglądał by koszmarnie (bardziej dla programisty niż gracza).

a może aby graczom nie mącić w głowach zrobić jeden edytor więcej - zrobiono proste edytory dla amatorów - może więc i być zaawansowany edytor dla profesjonalistów.

Arconas
06-10-2011, 22:56
Moja wina :d teraz pojmuję o co ci chodziło xD Ale myślę, że nie zamąci to, aż tak w głowach graczom. Jak by to dobrze wytłumaczyć to nie było by źle :p Jest problem, żeby zrozumieć o co chodzi, ale jeden przykład albo dokładny opis powinien załatwić sprawę.

Tomi
06-10-2011, 23:01
a może aby graczom nie mącić w głowach zrobić jeden edytor więcej - zrobiono proste edytory dla amatorów - może więc i być zaawansowany edytor dla profesjonalistów.
Pewnie tak by było najlepiej.
Chcę tylko zwrócić uwagę, że uproszczony interfejs był prosty/szybki do wykonania i służy sporej liczbie graczy, a interfejs "profesjonalny" będzie trudny w dobrym zaplanowaniu, czasochłonny we wprowadzeniu i dla nikłej ilości graczy. Dlatego też nie należy się go spodziewać szybko ;].

Gdyby ktoś wymyślił coś co można by wprowadzić do obecnego edytora nie komplikując go zbytnio, to szanse na ruszenie tematu były by większe.
Ja jednak się poddałem - nie potrafię ułożyć tego bez znacznego skomplikowania w porównaniu do obecnego edytora zaawansowanego, który i tak jest dla wielu osób abstrakcją.

ADIHC1
06-10-2011, 23:03
a może aby graczom nie mącić w głowach zrobić jeden edytor więcej - zrobiono proste edytory dla amatorów - może więc i być zaawansowany edytor dla profesjonalistów
Aż mi się ta propozycja (https://forum.mfo3.pl/showthread.php?1158-Outsourcing-inteligencji) przypomniała ;)

I to właściwie nie jest takie głupie. Stworzyć API, udostępnić je graczom, a ci niech sobie stworzą klikany edytor, jako osobny serwis...

Arconas
06-10-2011, 23:05
to może jakaś zupełnie prosta funkcja, jeżeli liczba graczy < x przerwij skrypt, albo jeżeli masz dany status przerwij. Nawet taka prosta rzecz na razie, a trochę by pomogła osobom, które lubią w szybszy sposób pokonywać bosy :P Jeszcze pytanie, w jakim momencie ty byś chciał przerywać walkę benerit? :P

benerit
06-10-2011, 23:16
to może jakaś zupełnie prosta funkcja, jeżeli liczba graczy < x przerwij skrypt, albo jeżeli masz dany status przerwij. Nawet taka prosta rzecz na razie, a trochę by pomogła osobom, które lubią w szybszy sposób pokonywać bosy :P Jeszcze pytanie, w jakim momencie ty byś chciał przerywać walkę benerit? :P

Nie rozumiesz - ja pisałem o dodaniu POLECENIA - czyli tego co w edytorze jest jako: "użyj przedmiotu" "zdolnosć" "czar" "atak" - chodziło o dodanie polecenia. Warunki tworzyłbym już sobie samemu - każdy możliwy jaki do głowy by mi przyszedł.