PDA

Zobacz pełną wersję : Statystyki dodatkowe



Antybristler
05-06-2011, 16:01
Obecnie jest tylko 1 statystyka dodatkowa: częstotliwość potworów.
Może jakieś inne jeszcze? Z założenia tego typu statystyki nie mogą mieć bezpośredniego (nawet pośredniego) wpływu na wygraną w walce.

Moje propozycje:
Unikalność potworów - zwiększa prawdopodobieństwo wylosowania potworka losowego np. magiczny dzban, najwyżej o kilka %
Zysk złota - zwiększa o kilka % zysk złota w walce, zamiast dostać x, dostajemy np. 1,05x.
Strata złota - zmniejsza ilość traconego złota w walce - zamiast tracić x, tracimy np. 0,95x
analogicznie można zrobić z exp, ap.
Zużycie - zwiększa/zmniejsza szybkość zużywania + w unikatach
Prędkość - zwiększa/zmniejsza szybkość "biegania" po mapie.
Drop - szansa na zwiększenie dropu z bossa (eq,gemy,zwoje) oraz w walce teamowej zwiększenie prawdopodobieństwa, że nam wypadnie.

Do wszystkiego można robić złotożerne gemy.

Skomentujcie te propozycję, oraz podajcie własne pomysły na statystyki dodatkowe.

Sunflora
05-06-2011, 16:05
Dosyć dobry pomysł
Przydało by się coś takiego typu częstotliwość złota / drop / unikalność potworów
Ja bym dodał jeszcze
Częstotliwość pojawienia się potworów w grupie ( 2x , 3x ) i na odwrót ( mniejsza szansa na pojawienie grupy potworów )

Najbardziej się uśmiałem z tego :

Prędkość - zwiększa/zmniejsza szybkość "biegania" po mapie.

Chaos
05-06-2011, 16:46
Nom to z prędkością odpada, bo nie da się chyba tego zmienić.
Natomiast reszta pomysłów jest nawet ciekawa.

usunąc to konto
05-06-2011, 16:49
Nawet ciekawe, sądze że mozna bylo by sprobować. :o

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli pomogłem, daj punkt reputacji. ;*

Daniorocket
05-06-2011, 17:02
Ciekawe, można zobaczyć.

Sheep
05-06-2011, 17:51
Na nie.
Wogóle mi sie nie podoba ten pomysł, udziwnianie takiej fajnej gry.

Antybristler
05-06-2011, 17:52
Na nie.
Wogóle mi sie nie podoba ten pomysł, udziwnianie takiej fajnej gry.
Heh, ciekawe skąd ta opinia jest właśnie taka...

Sheep
05-06-2011, 17:54
Poprostu - mam swoje zdanie?
Mozesz je miec w.. nosie ale i tak to moje zdanie :)

Siwy
05-06-2011, 17:58
Sheep Złośliwy ^^

Tomi
05-06-2011, 18:00
coś mogło by z tego być - m.in. po to ta kategoria statów powstała.
Uważam jednak, że jeśli mamy coś zwiększać to kosztem czegoś innego. Np. więcej AP kosztem złota.

mnietuniema
05-06-2011, 18:40
Były kiedyś pomysły by zwiększyć exp czy ap na wybranych lokacjach - z gemem to chyba prościej... Przydatne :)

MasterOfPuppets
05-06-2011, 18:41
Drop z bossów , kosztem innych uczestników walki :cool:

Jaskier
05-06-2011, 20:19
Fajne pomysly.
Tomi wlasnie gdyby bylo cos kosztem czegos byloby najlepiej, tylko nie tak, ze przykladowo wybierzemy sobie (jesli bedzie to mozliwosc), ze nie chcemy np wogole expa, a dwa razy wiecej zlota.
Po pierwsze, musi byc jakies minimum w walkach z potworami-golda, expa i ap, zeby nie bylo przykladowo, ze bogaty gracz bedzie expil kosztem golda, ktorego nie potrzebuje, a ktos kto ma limit bedzie bil golda kosztem expa itd (lub zeby trzymac poziom).

I musi byc jakis przelicznik-przykladowo zrezygnujemy z 50% expa=dostajemy 25% do zlota etc.

Ash
05-06-2011, 20:45
Exp raczej nie wchodzi w rachubę, bo może to skutkować staniem na niskim levelu i spokojnym farmieniu golda, ale kombinacje AP i goldem czemu nie.

The End
05-06-2011, 20:51
I tak można stać na lvl... A farmić złoto równoległą postacią. Jak dla mnie świetny pomysł.

Ash
05-06-2011, 21:23
Łał, nie wiedziałem. Tylko pierw trzeba wyexpić jedno konto, by pieniądze przeznaczyć na drugim a to jest równoważna wymiana. Po to są zmiany i utrudnienia, by zachęcić graczy do wbijania expa, a nie do zostawania na jakimś levelu, a ludzi którzy mają jedną postać jest dużo i na pewno znaleźliby się po jakimś czasie tacy którym taka opcja poszłaby na rękę. To jest to samo jak z turniejami na mf2. Ludzie zostają na jednym levelu i biją rank/gold/mf na turkach i im się to podoba, a z tego co wiem admini starają się by takich rzeczy tu nie dopuścić.