PDA

Zobacz pełną wersję : Stary pomysł z MF2 - czachy w nowych realiach



Tomi
25-02-2011, 01:42
Słuchając narzekań na ataki wyższych poziomów taka rzecz wpadła nam do głowy - zastosowanie rozwiązania z MF2, czyli czachy za bicie słabszych. Czacha powodowała by narażenie się na ataki wszędzie - łącznie z miastami.
W MF3 nie istnieje już coś takiego jak przelew exp czy złota, więc czaszki nie były by wykorzystywane niezgodnie z przeznaczeniem.
Co o tym myślicie?

Gargamel1-W2
25-02-2011, 01:47
wszędzie po za miastem bym się zgodził :P
ale do tego jakiś limit żeby na czaszkę nie wystarczyło ubic 20lvl'em 19lvl :P
to za duże ułatwienie dla graczy, czasem jak ktoś zjedzie w połowie drogi bo bossa to nawet i dobrze, do tego dobrze by było żeby czaszki znikały po 24h :P
od złapania czaszki 24h do zejścia lub atak i przegrana :P...oczywiście jesli by się złapało 3 czachy w różnych godzinach np. 12-15-20 to by po jednej znikały w tych godzinach następnego dnia :P

ADIHC1
25-02-2011, 01:48
Dodatkowo proponuję zablokować czaszkom SOS ; >

Gargamel1-W2
25-02-2011, 01:55
ale tylko przy PvP, na bossach niech wołają :P

Coni
25-02-2011, 09:31
Po co czachy? Jak jest agresor, to i pomoc zazwyczaj jest, z przeważnie takich walk po chwili staję się 4v4, czasem teraz może ktoś nie być w pobliżu, ale jak już będzie premiera i będzie (prawdopodobnie) dużo graczy, to zawsze ktoś będzie chętny do pomocy.

tester
25-02-2011, 09:41
Rozważam jeszcze, żeby agresor nie mógł wzywać pomocy do równej ilości tylko o jeden mniej niż broniący. Czyli jak broniącemu pomoże 2 osoby to agresorowi może tylko jedna. Tak żeby dalej utrudnić proceder ataków

Bidzia
25-02-2011, 10:37
A co powiecie na czas przygotowania przed walką ? Nie wiem, czy ktoś z Was miał styczność z grą Dofus, tam po zaatakowaniu gracza/potworka była chwila na przygotowanie się (zmienienie eq, zmiana pól startowych, która w MF akurat by się nie zdała). Wtedy też mogli dołączać gracze, widziałbym to tak :
X zaczyna walkę z graczem Y.
Od tej pory, gracze mają 15/30 sekund na przygotowanie (włączając SOS inni mogą się dołączyć, w przeciwnym razie po upłynięciu czasu będzie to walka 1v1). Czaszki mają zablokowaną możliwość SOS, mogą być zaatakowane w każdej lokacji, za atakowanie poniżej przedziału lvlowego (powiedzmy że ten przedział dla 20 lvlowca wynosiłby +/-1 lv, wtedy bezkarnie mogą się atakować, lecz gdy 20 poziom zaatakuje 18 lub niżej, ma czaszkę, która zejdzie po godzinie. Jeżeli czaszka zejdzie, lecz gracz zaatakuje jakiegoś gracza o niższym poziomie niż przedział w ciągu 24 godzin, czaszka ładuje się na nowo, tym razem trwa 24 godziny. Po 24 godzinach schodzi, potem tydzień, dwa, miesiąc i takie przedziały czaszek(oczywiście może ktoś ma jakiś lepszy pomysł). A jeżeli gracz zaatakuje kogoś z niższym poziomem kiedy ma czaszkę, od razu automatycznie ładuje mu się ta ' najwyższa ' czaszka, która schodzi dopiero po zginięciu tyle razy, ile razy gracz zaatakował niższy lv.
Co myślicie o czasie na przygotowaniu i takim systemie czaszek ?

mtnm
25-02-2011, 10:39
A mi brakuje informacji z kim walczy używający wezwania SOS - bo jest mała różnica czy jest to walka z bossem, czy walka 1vs4 ;)
O możliwości nadużyć związanych z tą drugą opcją chyba sporo można by pisać, skoro już są skargi na współtowarzyszy walki... (tak, tak, oczywiście - można omijać wezwania nieznajomych...).

Coni
25-02-2011, 10:40
Dla mnie niefajnie, miałbym już z 20 czaszek ;D

FeNoMeN-W2
25-02-2011, 12:32
Po co kombinowac? Nie lepiej wprowadzic przedzial lvlowy dostepny do ataku? Inaczej tez, Gracz majacy lvl powiedzmy 15 moze zaatakowac tylko Gracza majacy lvl 14
lub zaatakowac Gracza ktory ma 3 lvl wiecej, w sumie 10 pkt w statystykach to nie tak duzo.

Gargamel1-W2
25-02-2011, 14:09
przedział powinien być większy niż -1/+3 :P
ale przy starcie gry kiedy będzie tylu graczy na pewno zawsze znajdzie sie ktoś do pomocy :)

VaanDee
27-02-2011, 11:54
Rozważam jeszcze, żeby agresor nie mógł wzywać pomocy do równej ilości tylko o jeden mniej niż broniący. Czyli jak broniącemu pomoże 2 osoby to agresorowi może tylko jedna. Tak żeby dalej utrudnić proceder ataków

Przydałby się też jakiś limit poziomowy w dołączeniu osoby wspierającej.
Jeśli agresor posiadający poziom 20 atakuje poziom 12, do którego z kolei
dołączy 2 graczy posiadających nie więcej niż 12 poziom to śmiem twierdzić
(1 vs 3 - agresor może wzywać pomoc, dla przykładu dołączy kolejny z 20 lev), że
ograniczenie na ataki nie jest w tej koncepcji wystarczające.

Mapiątko
27-02-2011, 13:25
Ja bym zrobił jeszcze takie coś, że jak agresor przegra, to straci pkt. rankingowe (nie ważne czy walka będzie NvsN N>1) ale nie otrzyma ich wygrywający.

Dodatkowo w związku z opisaną sytuacją przez VD, można by wprowadzić, że suma poziomów agresora i pomocników nie może być większa (misi być zawsze mniejsza!) od sumy broniącego i jego teamu. Takie zabezpieczenie poziomowe. Można też polegać na średniej czy innym wyznaczniku "mocy".
Przykład:
E(Agresor z pomocnikami): 20Lv
E(Obrońcy z pomocnikami): 30Lv
E(gracz[n]) - suma poziomów

A więc 30Lv-20Lv-1=9Lv. A więc może dołączyć gracz o max. poziomie 9, oczywiście musi być także spełniony warunek, że agresor nie może mieć więcej pomocników niż broniący.

Chaosek
27-02-2011, 13:37
Hmm dobry pomysł z tymi czaszkami.
Ale według mnie powinny być też pewne przedziały walk:
-1/+3 walka o golda, item, pvp

-3/+3 walka o golda, item.


Oczywiście wraz z lv mogłby wzrastać,
np. Na 25lv wyglądały by tak:

-2/+4 walka o wszystko.


Na mfo3 będzie zapewne 1 świat, na którym będzie 1000+ graczy online, więc nie powinno być problemów ze znalezieniem kogoś do walki.

RoLLeR-W1
28-02-2011, 08:47
Ja bym zrobił jeszcze takie coś, że jak agresor przegra, to straci pkt. rankingowe (nie ważne czy walka będzie NvsN N>1) ale nie otrzyma ich wygrywający.

Dodatkowo w związku z opisaną sytuacją przez VD, można by wprowadzić, że suma poziomów agresora i pomocników nie może być większa (misi być zawsze mniejsza!) od sumy broniącego i jego teamu. Takie zabezpieczenie poziomowe. Można też polegać na średniej czy innym wyznaczniku "mocy".
Przykład:
E(Agresor z pomocnikami): 20Lv
E(Obrońcy z pomocnikami): 30Lv
E(gracz[n]) - suma poziomów

A więc 30Lv-20Lv-1=9Lv. A więc może dołączyć gracz o max. poziomie 9, oczywiście musi być także spełniony warunek, że agresor nie może mieć więcej pomocników niż broniący.


to jak narazie chyba jeden z lepszych pomyslow... bo wszystkie czachy znikajace co godzine itd, powstrzymaja proceder tylko na jakis czas. na 1000 graczy bedzie 200, ktorzy co godzine beda kogos zabijac :)

lich-W1
21-03-2011, 23:41
Wstyd - to już nie ma z kim walczyć tylko niehonorowo atakuje się niższe levele......nałożyć limity poziomowe

Gargamel1-W2
22-03-2011, 18:39
moim zdaniem jest dobrze tak jak jest :P
ataki graczy to cześć gry, to całkiem normalne że czasem zaatakuje nas wyższy lvl...jest kilka mozliwości żeby sobie poradzić ;]
atak gracza z wyższym lvl nie zawsze musi skończyć się przegraną :P

KonDziO-W3
23-03-2011, 21:05
Jestem przeciw. Zgadzam się z lich. Po co czaszki ;/ mój rekord w mf2 to było 52 bo byłem ns w 2007 roku a teraz juz nie.

Chaosek
23-03-2011, 21:16
Kondzio czytaj tematy w całości plx.
Czaszki miały zostać dodane po to aby ukarać jakoś graczy którzy atakują mniejsze lv.

Nie po to żeby sie bawić w nabijanie sobie dużej ilości czerwonych czaszek.

To ma być rodzaj kary.

KonDziO-W3
23-03-2011, 21:18
No jak chcecie. Decyzja zalezy od graczów i adminów. Może i to trochę będzie lepiej ale jakoś wytrzymam.

Goddess Of War
05-04-2011, 22:12
czachy bardzo dobry pomysł według mnie :) albo przedział ataku lvl tak jak w mfo 2 ; )

QSQ
05-04-2011, 22:13
No, jednak trzeba by było powrócić do "czaszkomani"...

Crawler
05-04-2011, 23:05
Świetny pomysł, jestem jak najbardziej za.

Kasej
06-04-2011, 08:00
Pomysł... Jak najbardziej dobry.
Lecz czytałem jak Tomi pisał iż system przedziału nie będzie wprowadzony.
Więc możemy liczyć jedynie na system czaszek :)

Crawler
06-04-2011, 14:31
System przedzialu nie jest nikomu potrzebny, w przeciwieństwie do czaszek, które są świetnym pomysłem.

Ash
06-04-2011, 15:31
Dokładnie. Z przedziałem wiele się nie będzie działo, za to czachy latające po miastach dałyby jakieś frajdy.

Meight
06-04-2011, 15:34
System przedzialu nie jest nikomu potrzebny, w przeciwieństwie do czaszek, które są świetnym pomysłem.

Tak system przedziału rankingowego też nie jest nikomu potrzebny .

Goddess Of War
06-04-2011, 15:36
Czy jesteś za systemem czaszek w mfo 3 za zabijanie słabszych lvl w bójkach oddaj swój GŁOS ! :D

Chaos
06-04-2011, 15:37
Jestem na Tak.

QSQ
06-04-2011, 15:39
Tak.

StorN
06-04-2011, 15:41
Dla mnie pomysł beznadziejny, już jest nudno jeżeli chodzi o szukanie przeciwników czy pobawieniu się na zabijaniu w bójkach, a z takim czymś to tragedia.
Rozumiem jeszcze zakaz bicia w bójkach 4-5 lv mniejsze najwyżej. Są tereny gdzie można się bić, wchodzisz wygrywasz albo dedasz, jest ryzyko jest zabawa. Większe lv biją mniejsze, jest zawsze ciekawie. A gdy masz mniejszy wkurzasz się lub nie, lub w walce prosisz o pomoc... zawsze się ktoś w godzinach aktywności znajdzie. Jest dosyć fajnie już teraz.

Jak dla mnie wprowadzenie czaszek to żart i beznadzieja. Ale to wasza sprawa, znajdują się ci co są za...

Ewentualnie i ostatecznie jak dla mnie... jak by te czaszki nie były tak "przegibane" jak w MFO2.
Załóżmy od 4-5 zabić mniejszych levelów... i redukcja ich gdy atakują nas postacie z większym poziomem.

Goddess Of War
06-04-2011, 15:42
stron bedziesz mogł bić równych sobie będzie dobrze ;)

STRAZAK
06-04-2011, 15:45
Oczywiście że tak..
Trzeba takich karcić :D

StorN
06-04-2011, 15:50
tron bedziesz mogł bić równych sobie będzie dobrze
Bije równych sobie caly czas i większe ale gdy napotkam gdzieś "niuba" i można zaatakować, nie jest to zakazane więc czemu nie ^^ wiele razy z tego nawiązała się wojna 4v4 tak jak zresztą z tobą było i nie źle tylko dosyć fajnie... pamiętasz? ^^

Mita bank
06-04-2011, 16:21
Oczywiście że nie, bo po co?
gdyby tego nie było to 10lvl byłyby top w PvP, opłacałoby się zostać na mały lvl, a tego admini nie chcą :P
kolejna sprawa że wy tez mozecie atakowac innych...dzięki atakom na innych graczy mogę walczyć, nie kazdy sie zgadza na walkę, tam nie ma wyboru.
I jeszcze jedno, przecież przez te nic nie tracicie, marną kase (100g, co to jest?) xD, nabywacie tak tylko doświadczenia w walce.
Zakaz ataków powinien byc tylko w miastach i na mapie świata.

STRAZAK
06-04-2011, 16:23
Może my gramy dla fabuły?
O tym nie pomyślałeś/pomyślałaś?

Mita bank
06-04-2011, 16:27
pomyślałeś... :) nick trochę myli ;]
Tylko że jak wbijecie amx lvl to fabuła wam sie znudzi, a w walkach będziecie tak słabi że wam sie odechce :P
nawet jesli grasz dla tylko fabuły to czyjś atak na ciebie nie spowoduje nie wykonania questa i nie zabierze ci możliwości jego wykonania...

STRAZAK
06-04-2011, 16:30
No to przy tym 300lvl (o ile to będzie limit) robi się reset, ale teraz zaprzeczam sam sobie..
Jestem jak najbardziej za czachami :)

StorN
06-04-2011, 16:43
Może my gramy dla fabuły?
Morze to jest głębokie i szerokie, widziałeś takie w MFO? ja nie.
(mega riposta, propsować! ^^)


O tym nie pomyślałeś/pomyślałaś?
heh pvp i fabuła to 2 łączące sie rzeczy nie podoba ci sie pvp to wypad

Mita bank
06-04-2011, 16:43
300lvl bedzie za kilka lat, limit jest do 20, nidługo moze do 40...takie lvle szybko się bije, nawet nie opłaca sie robic stat typowo na fabułę bo zaraz limit :P

Chaos
06-04-2011, 17:34
Mita sorry ale mnie jakoś nie rajcuje walka 20lv vs 10lv.
Jak chcesz sobie powalczyć to dawaj pvp z graczami na swoim poziomie.
Bo niewiem o co ci chodzi.
Czytając twoje posty wychodzę z założenia że nie znasz innych sposobów walki oprócz bójek z mniejszymi lvl.

RoLLeR
06-04-2011, 17:39
Chaos mu chodzi o to zeby nie blo przestoju lvlowego.
ja jestem za czachami w odpowiednich warunkach. narazie sie wstrzymuje ;p

Mita bank
06-04-2011, 17:43
Mita sorry ale mnie jakoś nie rajcuje walka 20lv vs 10lv.
Jak chcesz sobie powalczyć to dawaj pvp z graczami na swoim poziomie.
Bo niewiem o co ci chodzi.
Czytając twoje posty wychodzę z założenia że nie znasz innych sposobów walki oprócz bójek z mniejszymi lvl.

walcze tez z równymi sobie, nie dawno walka była nawet 4vs4 gdzie najmniejszy był 19lvl i tylko 1 się taki trafił :P
walczyłem z Conim, z Goddem chyba tez :P
tylko ze jak sie w mieście pytam kto walczy to jakoś głucho...wtedy pozostaje opcja ganiania przy tygrysach zeby ranq sie nachapać

Goddess Of War
06-04-2011, 17:46
TO nie team do dyskusji tylko macie zagłosować i ewentualnie powiedzieć waszym zadaniem dlaczego byliście na tak lub nie

Zubba
06-04-2011, 18:28
Mita sorry ale mnie jakoś nie rajcuje walka 20lv vs 10lv.
Jak chcesz sobie powalczyć to dawaj pvp z graczami na swoim poziomie.
Bo niewiem o co ci chodzi.
Czytając twoje posty wychodzę z założenia że nie znasz innych sposobów walki oprócz bójek z mniejszymi lvl.

Zgadzam się po całości. Ja jestem ZA. Nie wiem co jest w tym takiego super i nie wiem po co to ludzie robią. Spokojnie se ide na tygrysy zrobić questa, a tam przy samym wejściu zaczajony jakiś idiot i musze iść jeszcze raz tracąc na tym tylko energię. W ogóle powiedzcie mi, czy takie walki im coś dają oprócz tych 100g? Bo jeżeli tak to w sumie należałoby to zmienić.

Coni
06-04-2011, 18:44
Jestem za czachami, bo z chęcią bym sobie parę nabił, żeby mnie ścigali heh ;)

Kasej
06-04-2011, 18:50
Oczywiście ze jestem za.

StorN
06-04-2011, 19:31
jestem jednak za czachami gdy zobaczyłem przed chwilą grupe 20levelowcw pastwiących się w lesie za zagrodą nad każdym napotkanym mniejszym poziomem, to jest żenujące

goodes of war jesteś śmieszny, stwarzasz ankiete na czaszki a nabijasz na niskich rank... żenada

STRAZAK
06-04-2011, 19:39
Korzysta aż to wprowadzą :D

StorN
06-04-2011, 19:42
Korzysta aż to wprowadzą
robiąc z siebie hipokryte

Goddess Of War
06-04-2011, 19:48
jestem jednak za czachami gdy zobaczyłem przed chwilą grupe 20levelowcw pastwiących się w lesie za zagrodą nad każdym napotkanym mniejszym poziomem, to jest żenujące

goodes of war jesteś śmieszny, stwarzasz ankiete na czaszki a nabijasz na niskich rank... żenada

żenujący to ty jesteś ; ) pokaż mi takie raporty może będą z 2-3 ale to bardziej z przypadku niż na bicie ranku ^^ bo cały rank mam z pojedynków ^^

RoLLeR
06-04-2011, 22:45
jestem jednak za czachami gdy zobaczyłem przed chwilą grupe 20levelowcw pastwiących się w lesie za zagrodą nad każdym napotkanym mniejszym poziomem, to jest żenujące

goodes of war jesteś śmieszny, stwarzasz ankiete na czaszki a nabijasz na niskich rank... żenada

a dlaczego ma tak nie robic?nie robi z siebie hipokryte, gra wedlug zasad nikt mu nie zabrania atakowac slabszych, a powinienes jescze szanowac go za to ze mimo wszystko chce cos zrobic z tym procederem. ty odrazu widzisz hipokryte. zastanow sie.

StorN
06-04-2011, 22:51
chce coś zrobić z procederem a sam go praktykuje? to jest własnie hipokryzja człowiek

Goddess Of War
06-04-2011, 22:58
chce coś zrobić z procederem a sam go praktykuje? to jest własnie hipokryzja człowiek

już ci powiedziałem raz że tak nie robię więc skończ już ten temat

RoLLeR
06-04-2011, 23:02
chce coś zrobić z procederem a sam go praktykuje? to jest własnie hipokryzja człowiek

czyli rozumiem, ze bardziej zadowolony bys byl gdyby atakowal kazdego 10lvla, a na forum pisal, ze to fajne i niech tak zostanie bo nabije fajny rank. Tak wtedy rzeczywiscie bylby lepszym graczem i czlowiekiem. Wzor do nasladowania :)


co do tematu. Na temat czaszek juz sie wypowiadalem. 1 czaszka za 1 zabojstwo i mozna go zaatakowac w kazdej lokacji. proste i praktyczne ;p

Drizzt
07-04-2011, 13:28
czyli rozumiem, ze bardziej zadowolony bys byl gdyby atakowal kazdego 10lvla, a na forum pisal, ze to fajne i niech tak zostanie bo nabije fajny rank. Tak wtedy rzeczywiscie bylby lepszym graczem i czlowiekiem. Wzor do nasladowania :)


co do tematu. Na temat czaszek juz sie wypowiadalem. 1 czaszka za 1 zabojstwo i mozna go zaatakowac w kazdej lokacji. proste i praktyczne ;p


I do tego niech nie może wzywać pomocy :)

The End
07-04-2011, 13:43
Jestem na NIE. Dlaczego? Otóż ten system teraz się raczej nie sprawdzi. Po pierwsze-można wzywać w walkach pomoc, po drugie-admini szykują zmiane gdzie niższy lvl po przegranej w bójce z wyższym nie straci ani eq ani złota. Jedynie ewentualnie rank. A bezsensu jest robić czachy dla ludzi polujących na rankerów... Oni i tak zapolują, potem cofną do miasta aż im zejdzie czacha. Chyba, że nie schodziłaby z czasem i taka osoba musiałaby być zabita. Dodatkowo nie mogłaby wzywać pomocy a można by ją atakować w każdej lokacji oprócz miasta. Tylko przy takich warunkach czachy mają jakikolwiek sens. Z tymi opcjami jestem na TAK. Tylko... teraz pytanie... Czy w tym wypadku nie należałoby wyłączyć pomocy w bójkach? Bo zostają nam tylko takie sytuację gdy gracz atakuje wyższy lub równy lvl. (+ parę wyjątków u rankerów gdy mają mało kasy,są pewni wygranej i zaatakują niższy lvl, ale okupują to czachą więc sądzę że szale są wyrównane.)
Zatem podsumowując... Jeśli wprowadzić czachy to tylko na tych zasadach jak je opisałem. I wyłączyć pomoc w bójkach.

Chaos
07-04-2011, 13:56
Wyłączyć pomoc w bójkach?
LoLs to wtedy będzie jeszcze więcej chętnych na atakowanie mniejszych lv.

Co do tego że nie będzie wypadało złoto i item, to jest to mało ważne, ponieważ większość atakuje graczy w bójkach głównie dla ranku.

Drizzt
07-04-2011, 13:57
Jestem na NIE. Dlaczego? Otóż ten system teraz się raczej nie sprawdzi. Po pierwsze-można wzywać w walkach pomoc, po drugie-admini szykują zmiane gdzie niższy lvl po przegranej w bójce z wyższym nie straci ani eq ani złota. Jedynie ewentualnie rank. A bezsensu jest robić czachy dla ludzi polujących na rankerów... Oni i tak zapolują, potem cofną do miasta aż im zejdzie czacha. Chyba, że nie schodziłaby z czasem i taka osoba musiałaby być zabita. Dodatkowo nie mogłaby wzywać pomocy a można by ją atakować w każdej lokacji oprócz miasta. Tylko przy takich warunkach czachy mają jakikolwiek sens. Z tymi opcjami jestem na TAK. Tylko... teraz pytanie... Czy w tym wypadku nie należałoby wyłączyć pomocy w bójkach? Bo zostają nam tylko takie sytuację gdy gracz atakuje wyższy lub równy lvl. (+ parę wyjątków u rankerów gdy mają mało kasy,są pewni wygranej i zaatakują niższy lvl, ale okupują to czachą więc sądzę że szale są wyrównane.)
Zatem podsumowując... Jeśli wprowadzić czachy to tylko na tych zasadach jak je opisałem. I wyłączyć pomoc w bójkach.

Czytałem temat o przelewaniu ranku i widać, że jesteś jednym z zaciętych rankerów :) Strasznie Ci przeszkadzają zmiany związane z zabijaniem mniejszych poziomów.

... jedynie ewentualnie rank ...

jak to pięknie zabrzmiało heheh. i czemu jest bez sensu dawać czachy ludziom polującym na rankerów ? bo wtedy już nie będziesz w stanie wspiąć się w górę :D

Nie zamierzam się tutaj wykłucać, ale tak sobie myślę a nie widziałem by ktoś o tym wspomniał gdzie indziej. Jak najlepszym graczem PvP może być ktoś kto zabija słabszych :) ???| Powinien być nim chyba ten kto pokona najwięcej przeciwników równych lub lepszych sobie, bo przy obecnym rozwiązaniu ktoś kto będzie spędzał 24/h w lokacjach z bójkami może wybić się do top w ranku i to jest bez sensu przecież.

Czaszka też nie jest rozwiązaniem optymalnym . Przecież ktoś może atakować rankerów a kolega z poza jego przedziału rankingowego będzie mu zbijał czachy. Nie nie nie jedynym dobrym rozwiązaniem było by tutaj nałożenie przedziału lewelowego jak w "dwójce" ale to już decyzja administracji.

RoLLeR
07-04-2011, 23:04
Drizzt dlatego wspomnialem za ktoryms razem jak o tym pisalem, ze kazda walka przeciwko czaszce to walka rankowa ;p o wszystko. zawsze ;p
tylko z tego wywiaze sie kolejny problem. bedzie przelewanie ranku poprzez czaszki. chociaz to akurat w pewien sposob zastosuje zmiana, ktora wprowadzil Jacek (3 walki na tydzien z 1 kontem).
Mysle ze te czaszki to dobry pomysl, tak jak wspomnialem:
1. jedna czaszka za jedno zabojstwo.
2. czaszka znika tylko gry ktos nas zabije
3. gracz z czaszka moze zostac zaatakowany WSZEDZIE i przez kazdego.
4. kazda walka z czaszka jest o rank.
5. czacha nie moze wzywac pomocy.

o mysle ze by to zdalo egzamin. slabszych atakowano by przez przypadek albo z zawisci :D 'o tego nie lubie to skopie mu dupsko, 1 czacha nie zawadzi ' :D

pewnie znalezliby sie tacy, ktorzy widzieli by dobra zabawe w posiadaniu czaszek, ale mysle ze byloby ich malo na dluzsza mete ;p

Bicek
08-04-2011, 01:54
Goddnes , jednak ty się nie odzywaj , bo jako jedyny niszczysz małe lv

Co do czaszek to jestem za NIE , powinno zrobić się jakiś limit lv lub coś w stylu że gracz co ma przełóżmy 5-6 lv więcej nic nie dostanie za tą osobę , żadnego wpisu w profil że wygrał i to jest najlepsze rozwiązanie .

Ptah
08-04-2011, 06:58
Jestem na nie , jest dobrze jak jest. Wszelkie ograniczenia zniszcza walki grupowe.Teraz 4ch z 14 lvl powinno dac rade 20temu. To ze teraz 20lvl poluje na 10 wynika z nudy bo nie ma nowych hunt spotow. Nie rozumie grac w gre ktora jest nijaka pod wzgledem emocji, zawsze jest ten dreszczyk strachu;p

Chcialbym przy okazji poruszyc o wiele wazniejszy problem w obecnych mmo i mmorpg. Chodzi mi o kary przy smierci. Obecnie wszyscy tworcy daża do tego aby byly one jak najmniejsze albo wcale a zwyciezca otrzymuje jakies tam punkty. To jednak powoduje ze atakow jest odgroma i atakuje sie kazdego kogo sie zobaczy, czyli powoduje skutek odwrotny do zamierzonego przez tworców czyli zmniejszenie pk. Mam juz swoje lata;p i z rozrzewnieniem wspominam czasy ultima online czy nawet krytykowana przez wszystkich tibia gdzie zgon oznaczal kilka godzin a nawet dni pracy w tyl. I o to chodzi, smierc jak w realu powinna powodowac straty a zwyciezca nie powinien miec z tego powodu zyskow lub symboliczne. Wtedy zabijanie byloby tylko spowodowane osobista niechecia jednego gracza do drugiego a nie przypadkowym pk. Na dodatek pk przypadkowym zabijaniem narobilby sobie tyle wrogow ze nie mailby zycia na serwerze - czyt kilka jego zgonow- zniechecenie do gry spowodowane strata wielogodzinnego (dniowego)exp
Oczywiscie to co wyzej napisalem dotyczy calosci gier a nie czego chce w mf.

QSQ
08-04-2011, 08:34
Jednak jestem przeciw czaszką. Aby zwalczać walki z mniejszymi lvlami specjalnie zrobiono możliwość wołania o pomoc w bójkach. Sam obecnie atakuję mniejsze lvla i wynikają z tego walki nawet 1v4 :)...

Goddess Of War
08-04-2011, 10:25
Goddnes , jednak ty się nie odzywaj , bo jako jedyny niszczysz małe lv

Co do czaszek to jestem za NIE , powinno zrobić się jakiś limit lv lub coś w stylu że gracz co ma przełóżmy 5-6 lv więcej nic nie dostanie za tą osobę , żadnego wpisu w profil że wygrał i to jest najlepsze rozwiązanie .

bicegg? ^^ to że masz 20 lvl to nie znaczy że będziesz chodzić po wiekowy na luzie nie zaatakowałem cię na niższym niż 20 więc cry me a river ; )

Phenomenal
08-04-2011, 11:32
Ale jak pięknie widać tutaj jak sami rankerzy i do tego Ci z wysokimi lewelami są przeciwko czachom :)

Goddess Of War
08-04-2011, 12:05
Ale jak pięknie widać tutaj jak sami rankerzy i do tego Ci z wysokimi lewelami są przeciwko czachom :)

ja mam 20 lvl i jestem za czachami ^^ a nie moja wina że nikt na 20 nie chce walczyć ; ) to jak mi się zachce to bije te 20 ^^

Bicek
08-04-2011, 18:23
Czaszki i tak ich nie wprowadzą , bo to głupota by była . Małe lv nie powinny być atakowane chyba że expią drużynowo to można by zaatakować .

Val Gaav
08-04-2011, 20:51
a może zamiast czach karą za nagminne atakowanie było być coś w stylu statusu degeneracja ( fatum ? klątwa , jinx ) co skutkowało by że każda statystka czasowo spadnie o 20%
a po kilku dniach wróci do normy
nie czarujmy się bo na pewno się znajdą życiowi frustraci którzy sobie obejmą życiową misje stanie w przejściu i zabijanie kogo popadnie dla samego banan na twarzy jak ten ktoś będzie się pieklił za to że został w taki sposób zabity , pół biedy tutaj jest 1h ochrony po zabici co pozwoli przejść dalej

Hederos
09-04-2011, 17:22
Czachy są potrzebne bo wyższe lvle zaczajają się na słabszych przy wejściach do lokacji gdzie są dozwolone bójki ,ganiają i mają z tego same korzyści. Niektórzy boją się wejść do takiego miejsca ,żeby nie stracić ranq który zyskali w walkach z równym sobie.Ktoś wyżej napisał ,że lepiej kiedy ich nie ma bo 10 lvle były by w top 10 ranq. Natomiast w top ranq są 20 lvle bo pozyskują go przy wejściach do lokacji w których dozwolone są bójki xd Twardo opowiadam się za czachami

CortexX
12-04-2011, 08:47
Czaszka NIE !!!
Jak se nie radzisz to włączasz SOS i koniec ....

Jacek
12-04-2011, 13:42
Na razie nie będzie czach. Zrobimy coś takiego, że zaatakowany ma zawsze pierwszą kolejkę z powiększonym czasem ruch do np. 1 minuty, żeby zdążył wezwać pomoc.

Tomi
12-04-2011, 16:27
Ja tylko dodam, że ochronić rank w bójkach jest dosyć łatwo - wystarczy, że byle kto (nawet słabeusz) dołączy do pomocy i walka już nie jest rankingowa.
Tak więc wystarczy, że umówi się 2 rankerów, że idą na mapkę z bójkami i wzajemnie mogą sobie chronić rank. A po ewentualnej przegranej mają aż godzinę prota.
A nawet taka przegrana to są straty rzędu:
-ok. 1% złota noszonego przy sobie - można spokojnie nie nosić dużo na takie wyprawy (depozyt, postać-depozyt). Nawet jeśli mamy 100k to wypadnie 1k - to chyba nie tragedia.
-baaardzo rzadko jakiś itemek (tez można trzymać w bezpiecznym miejscu co cenniejsze)
-kilka pkt energi, aby z powrotem dojść do mapki, ale już z gwarancją 60 min ochrony.

The End
13-04-2011, 19:58
Wszystko fajnie tomi , ale to co piszesz to nie zaleta tylko wada. 2 rankerow sie umowi i nie ma bata by ich jakos zmusic do zaprzestania atakowania nizszych lvl.
Jak dla mnie to powinien byc limit bojek na dzień. 5 bojek na dzień i dziękujemy- więcej atakowac nie wolno. Wtedy byłby juz spokoj.
Albo cos takiego jak mowi val. Moim zdaniem trzeba coś zrobić z ta rozróbą w lesie. Mi to tam zwisa i powiewa bo jeszcze nikt mnie nigdy nie zaatakował odkąd mam 20
:cool: , ale rozumiem frustrację graczy z niższymi lvl.

Jacek
13-04-2011, 20:32
Od czegoś w końcu jest usługa wykupienia czasu ochrony ;]

zerg
14-04-2011, 22:51
ten pomysł lipny po update tak ale teraz to nie ma sensu

Doktor Lewatywa
21-11-2014, 01:03
Odświeżam.

Ostatnio mam sporo ludzi z reflinka i ogólnie zajmuję się pomaganiem mniejszym i z moich obserwacji wynika, że część się zniechęciła do gry po atakach ze strony wyższych leveli. Sytuacji nie poprawia też zdolność Wyrok Śmierci, dzięki której pomoc słabszemu jest często równoznaczna z pewną przegraną.

Czaszki powinny działać w ten sposób, że jej posiadacz nie będzie mógł nabić ochrony oraz wezwać pomocy przez x czasu lub walk, gdyż obecnie 90% atakujących mniejsze levele sama siedzi na ranku podstawowym i w razie czego wezwie kumpli, więc są praktycznie nietykalni.

Hidi
21-11-2014, 01:23
Czaszki dostaje się jako karę za wielokrotne atakowanie słabszych graczy. Na potrzeby podania przykłądów załóżmy, że będą 2 rodzaje czaszek, białe i czerwone. Jednak jakie kary powinny mieć takie czaszki?

CZERWONA CZASZKA - dostaje się ją za atak na 10 słabszych lvl w ciągu 3 dni albo coś tego typu, liczby nie są ważne. Każdy może atakować takiego gracza bez groźby dostania czaszki. Ponieważ atak przez każdego nie zda tutaj egzaminu, jeśli będzie ją miał 50 lvl, bo i tak tylko 50 lvl atakuje 50 lvl. Żeby było ciekawiej można to zrobić tak, że delikwent z czerwoną czaszką nie może brać pomocy w bójce. Nawet jeśli jest atakowany. Wtedy można się mścić na takim kimś. Np. 47 atakuje 50 lvl z czaszką, bierze pomoc w postaci drugiego 47 i mogą go zabić. Albo jak taki pokaże się przy innych, np. Na uroczej w godzinach szczytu, to nawet dwa 50 łapią takiego delikwenta i spuszczają mu łomot. Oczywiście nie muszę wspominać o braku ochrony przed atakami. Sam sobie zasłużył na taki los.

To skutecznie odstraszy osoby regularnie atakujące słabsze lvl. Brak brania pomocy, jak wspominali gdzeiś wcześniej i w innych tematach ludzie.

BIAŁA CZASZKA - powinno się ją "łatwiej" dostawać, za to mniej restrykcyjna, np. może wziąć 1 osobę do pomocy. (czyli może być 4 na max 2)

Później można by dograć szczegóły, jak już się uzna ogół pomysłu, np. nie zmieniać kosztu energii za bójkę, czaszki nie od ilości osób, ale od różnicy poziomów, może nagrody za pokonanie czaszek...

Pirrat
21-11-2014, 01:53
Ostatnio mam sporo ludzi z reflinka i ogólnie zajmuję się pomaganiem mniejszym i z moich obserwacji wynika, że część się zniechęciła do gry po atakach ze strony wyższych leveli. Sytuacji nie poprawia też zdolność Wyrok Śmierci, dzięki której pomoc słabszemu jest często równoznaczna z pewną przegraną.
Problem leży po stronie systemu kwadratów, agresor może posiadać przewagę poziomów ( mniej istotna ), ale również przewagę sojuszników z 50+, co jest sporym plusem, jak dobrze pamiętam to może być 53, 53 ( agresor ) vs 48, 52
Ps: Dobrze ci tak, że nie dostajesz free mfów :D

Doktor Lewatywa
21-11-2014, 09:38
Ps: Dobrze ci tak, że nie dostajesz free mfów :D

Mi to tam wisi, bo mam już tych MFów tyle, że nie wiem czy zdołam je kiedyś wydać :)
Najwięcej przez to wszystko i tak traci administracja.

System kwadratów jest jaki jest, ale ciężko wymyślić coś lepszego przy braku przedziałów atakowania, bo tak czy siak zawsze team z 20lv grupie będzie na przegranej pozycji. Wyroku też nie ma sensu zmieniać.

Wszyscy się dziwną, że mało ludzi walczy pvp. A dla mnie to nic dziwnego, że nowi się w to nie wkręcają, skoro ich jedyne doświadczenia to same porażki w bójkach z wyższymi levelami + dodatkowe obrażanie na czacie.

Leonardo
21-11-2014, 14:51
Bójki są fajne, atakowanie mniejszych graczy jest trochę nonsensem, ale również nie powinno być ograniczane. Jednak powinny zostać dodane konsekwencje takich ataków. Czaszki owszem, całkiem fajny pomysł ale restrykcje powinny być na pewno inne niż napisał to gracz Hidi (głupota, żeby obrońca nie mógł wezwać wsparcia). Tak na moje oko, to powinno działać na zasadzie powiększonego ryzyka wypadnięcia przedmiotu w razie porażki albo po określonej ilości ataków możliwość atakowania takiej postaci w każdej lokacji (nie dotyczy miast). Zmniejszyło by to liczbę ataków, ale ich nie ograniczyło co wydaje się całkiem dobrym pomysłem. A gracz który nie lubi bójek nie powinien rozpoczynać pvp. Żadna strata Antek.

Seitas
21-11-2014, 15:04
I zwiększyć liczbę pobieranej energii w przypadku nagminnego atakowania mniejszych leveli.

Doktor Lewatywa
21-11-2014, 15:27
A gracz który nie lubi bójek nie powinien rozpoczynać pvp. Żadna strata Antek.
A Ty lubisz bójki, w których atakuje Cię osoba o 30lv większa?

Hubiot
21-11-2014, 15:36
A gracz który nie lubi bójek nie powinien rozpoczynać pvp.

Niektórzy nie chcą zaczynać z pvp, są ludzie co grają tylko na fabułę i specjalnie wybierają miejsca, gdzie nie dozwolone są bójki nawet, jeżeli mogą expić na lepszych potworkach...

Leonardo
21-11-2014, 15:47
I zwiększyć liczbę pobieranej energii w przypadku nagminnego atakowania mniejszych leveli.

Prawda, chociaż czy jest to komuś potrzebne? Atakowanie powinno być opłacalne, ale powinno nieść ze sobą również negatywy (takie jak właśnie czaszka i to, że każdy może zaatakować takiego agresora na dowolnej mapie poza miastami)



A Ty lubisz bójki, w których atakuje Cię osoba o 30lv większa?

30 poziomów to nie. Ale bez przesadyzmu no. Ile czasu spędza się na tym 20 poziomie? Przecież przy 220 energii można spokojnie wbijać 1 albo i 2 poziomy dziennie.
A na 30 poziomie już jest lżej. Z resztą zawsze można zawołać 2 osoby zamiast 1....



Niektórzy nie chcą zaczynać z pvp, są ludzie co grają tylko na fabułę i specjalnie wybierają miejsca, gdzie nie dozwolone są bójki nawet, jeżeli mogą expić na lepszych potworkach...

Przecież, aby przejść fabułę główną nie jest wymagane jakiekolwiek wejście na mapę bójkową. Skoro nie chcą walczyć to po cholerę wychodzą na bójkowe mapy? Bicie mini również można zacząć od smoka mroku, co daje nam ochronę, która zabezpiecza nas przed atakami. Nonsens. Wejście na mapę gdzie są dozwolone bójki jest automatycznym wyrażeniem zgody na atak. Nie chcesz być atakowany? Nie wchodź na takie mapy bez ochrony. Proste, ale jakie skuteczne!

MasterOfPuppets
21-11-2014, 16:03
Prawda, chociaż czy jest to komuś potrzebne? Atakowanie powinno być opłacalne, ale powinno nieść ze sobą również negatywy (takie jak właśnie czaszka i to, że każdy może zaatakować takiego agresora na dowolnej mapie poza miastami)


"Atak na lokacjach poza miastami, pomijający prota?" Brzmi ok
Na dole znajduje się to jakbym to widział
----------------------------

Za definicję słabszego uznałbym : każdego gracza, którego poziom jest niższy lub równy 0.9*nasz_lv.

By zgarnąć czache:
-3 ataki na mniejszy poziom w okresie tygodnia(jak zabijamy 2x słabszego w jakąś środę, to następnych dwóch można zabić w następną środę pod warunkiem, że to będzie godzina późniejsza niż ta w których zabilism dwóch poprzednich, tzn. zabicia nie wygasają tygodniowo (np. w pon o 00:01), ale musi minąć tydzień od niego.
- Lub w momencie, gdy w okresie tygodnia zaatakujemy graczy z poziomami takimi, że:
(Nasz_poziom / poziom zaatakowanego1) + (Nasz_poziom / poziom zaatakowanego2) > 2

Kary za czachę:
Każdy kto ma wyższy poziom od nas lub ma 0.95*Nasz_LvL poziom, może nas zaatakować w dowolnej lokacji poza miastem.
Istnieje szansa na wypadnięcie itemku taka jakbyśmy byli agresorami

Ile czach:
Pierwsze zabicie ponad limit = 1
Drugie = 1
Trzecie = 2
Czwarte = 3
Piąte = 5
Szóste = 8
Dalej wchodzi czerwona czacha. Nielimitowane emocje na okres tygodnia.

"Combo" czach się utrzymuje w momencie, gdy w momencie ubicia spełniamy słabszego, zaczynamy spełniać kryteria na jakąkolwiek czache.
Jeżeli mając jedną czaszkę przestajemy spełniać warunki na czaszkę schodzi nam ona. I tak po jednej dziennie "za darmo"

Doktor Lewatywa
21-11-2014, 16:08
Ale co z tego, że będzie się dało ich atakować poza miastami skoro wezwą pomoc?
I bez tego część z nich siedzi bez prota i się bezczelnie śmieje "zaatakuj".

MasterOfPuppets
21-11-2014, 16:12
To jest do ugadania.
Np. W momencie ataku na czachę jesteśmy traktowani jako obrońca. podaję już dość skrajny przypadek. Ale umożliwiłoby to istne polowania na czaszki ;)

Leonardo
21-11-2014, 16:14
Hmmmm.... 40 poziom może spokojnie obronić się przed agresorem z 50lvl. Rozwiązanie 0.95*Nasz_LvL oznaczało by, że gracz z 54 poziomem nie może zaatakować gracza poniżej 51 poziomu. Nie można tego stworzyć na zasadzie postać zaatakowana<40lvl (wtedy obowiązuje kara)? Oczywiście trzeba to również wyskalować dla postaci mających mniejszy niż 50 poziom (przynajmniej dla tych powyżej 44 poziomu, gdy jest już możliwy wyrok. Gdy agresorem jest poziom <45 dosyć łatwo jest znaleźć pomoc, nie trzeba tam chyba nic zmieniać).

A czerwona czacha powinna mieć ciut mocniejszy efekt (bo to już lekka przesada) - coś na zasadzie, że możemy atakować w każdym miejscu poza miejscem respawnu naszej postaci po śmierci (ew. należało by stworzyć specjalną mapkę, gdzie odradzają się postacie i jest całkowicie wyłączona możliwość walki (jakaś świątynia, coś w ten deseń))

MasterOfPuppets
21-11-2014, 16:29
To z limitem 0.95*lv to jest blokada aby zbyt niskie poziomy nie atakowaly czachy.
Co do reszty. To na nie. Nowa lokacja itd.
No i nie rozdrabniajmy sie na przypadki wchodzenia nowych potkow itp.

Fatal
21-11-2014, 18:17
A czerwona czacha powinna mieć ciut mocniejszy efekt

Proponuję, żeby gracz z czerwoną czaszką zaczynał walkę z połową hp (np. 1050/2100), tracił losowy itemek + aż 10% posiadanego złota po przegranej - wtedy na takie osoby rzucałoby się pół serwera :D

Clover
21-11-2014, 19:40
taaa szczególnie hiterzy xD

Fatal
22-11-2014, 07:50
taaa szczególnie hiterzy xD

Pierwszą turę miałby zaatakowany gracz(wtedy może się uleczyć)

Hide
22-11-2014, 11:26
Pierwszą turę miałby zaatakowany gracz(wtedy może się uleczyć)

Chyba, że ma nietykalność.

Levusek
29-11-2014, 02:55
Witam ponownie... po dwóch latach :)
Nie zdążyłem jeszcze na dobre zagościć z powrotem w grze i już przyciągnęło mnie na forum :)

Ale sprawa czaszek oraz samego systemu bójek wymaga mocnego przyjrzenia się i wyciągnięcia najważniejszych aspektów jako argumenty do przekonania Adminów ;>
Uszereguję to w punktach i podpunktach, tak żeby było czytelnie, myślę, że wtedy sprawa nabierze lepszego tempa i gracze też chętniej odezwą się w temacie.


1. Reorganizacja bójek

Zamysł na bójki jest dobry, ale wykonanie pozostawia sporo do życzenia. Według mnie (choć starałem się być jak najbardziej obiektywny) bójka między graczami powinna zawierać się w odpowiednich przedziałach poziomowych w zależności od ilości graczy biorących udział w walce. Teraz będzie jaśniej:
a) Atakowany powinien mieć poziom z przedziału: 90%*X >= X <= 125%*X, gdzie X to poziom Atakującego
b) Możliwość dołączania do bójki na stronę atakowanego niezależna od poziomu, ale na stronę atakującego powinna być ograniczona do 99% skumulowanych wartości poziomów graczy biorących udział w walce.
Atakowany ma 47 poziom. Atakuje go gracz z poziomem 50. Walka jest toczona w formule 1vs1, dołącza do walki pomoc w postaci gracza 53lv. Teraz, żeby następny gracz dołączył do bójki po stronie atakującego, musi spełnić warunek <=99% skumulowanych poziomów graczy atakowanych. Tak więc suma poziomów graczy atakowanych wynosi (47+53=100). Do walki po stronie atakującego może dołączyć gracz o maksymalnym poziomie równym 49.
c) Jeżeli atakowany ma poziom X<90%*X, gdzie X to poziom atakującego to niezależnie od wyniku walki atakującemu nabija się licznik czaszek za ataki na niskopoziomowych graczy.



2. Pomysł i opracowanie działania mechanizmu czaszek

a) Idea wprowadzenia czaszek jest bardzo dobra, ale jest z pewnością czasochłonna i powinna być dopracowana do perfekcji zanim w ogóle zostanie wprowadzona, więc należy zająć się tym tematem poważnie, albo nie tracić czasu w ogóle.

b) Czaszki powinny być wyznacznikiem graczy nieuczciwych wobec innych, więc dobrym pomysłem byłby zastępczy outfit dla gracza z czaszką (któryś z defaultowych avatarów z głową czaszki?)
c) MasterOfPuppets dobrze ujął pomysł zgarniania czaszki, proponuję jednak lekko zaostrzyć reguły. 2-tygodniowy okres rozliczania czaszek, liczony do 3 ataków lub ze wzoru (PozAtakującego/PozAtakowanego(1) + PozAtakującego/PozAtakowanego(2) => 1,75) , zaczynający się od pierwszego ataku danego gracza na słabszego, opisanego przeze mnie w punkcie 1c.
d) Ilość czaszek za każde kolejne zabicie ponad limit byłaby liczona ze wzoru (X^1,25), gdzie X to każde zabicie ponad limit. W spoilerze poniżej tabela ilości czaszek (z przybliżeniami po obliczeniach)


Ilość zabić ponad limit
Ilość czaszek po obliczeniu


1
1


2
2


3
4


4
6


5
7


6
9


7
11


8
13


9
16


10
18


11
20


12
22


13
25


14
27


15
30


16
32


17
35


18
37


19
40


20
42



e) Ataki na graczy z czaszką. Wszędzie poza miastami, gracz atakujący gracza z czaszką może mieć dowolny poziom doświadczenia, może zawołać kogoś do pomocy. Gracz z czaszką również może poprosić kogoś o pomoc, ale sytuacja będzie trochę podobna do tej z punktu 1b, zdecydowanie zaostrzona, żeby nie było zbyt dużych szans na zwycięstwo takiej walki. Możliwość pomocy dla gracza z czaszką wynosiłaby 90% skumulowanych wartości poziomów graczy biorących udział w walce po stronie przeciwnej. Więc mając walkę 50lv z czaszką z graczami 47 i 53, gracz z czaszką mógłby wziąć do pomocy kogoś z 40lv.
f) Nauczka dla gracza z czaszką (oraz ewentualnego pomocnika). Każdy po stronie gracza z czaszką po przegranej walce traci 15% posiadanego złota oraz traci losowy itemek z prawdopodobieństwem 25% (z czego w tych 25% szansa na trafienie itemka z uzbrojenia to 30%).
g) Amnestia dla gracza z czaszką. O północy każdego dnia znika jedna czaszka z dorobku (kiedy jest tylko jedna, zostaje!)

Czekam na komentarze i sugestie dotyczące pomysłu.
Tak, wróciłem.
Nie, nie wiem czy na zawsze.
Pozdrawiam, Levusek.

Patryk Szczęście
29-11-2014, 12:46
Zawsze można zrobić ranking na najlepszych piratów także. I zachęcić do polowań, ale też robić wyzwania agresorom. Oczywiście system jaki jest powinien być zmieniony. Tu nie widzę złych pomysłów. Chciałbym dodać, że nawet, jeśli tak wszyscy są zorganizowani, to ktoś 50+ lvl zaatakuje o wiele słabszego, a jeśli będą pomagać słabszemu i agresor zaprosi kolegów, a ten słabszy w ogóle jest bezużyteczny w walce, to przy limitach 4vs4 praktycznie jest 3vs4 wyłączając słabszego. Myślę o pomyśle, że jak o wiele słabszego gracza się zaatakuje, to agresor będzie mógł zaprosić max 2 kolegów, ale tylko wtedy, jak obrońca ma o 2 więcej członków. To będzie tak, że agresor 1vs2 nie może wzywać pomocy, lecz Wyrok Śmierci może zadziałać, dopiero jak będzie 3 po stronie atakowanych, wtedy może kolegę wynająć. Potem 3vs4 i już nie więcej. Oczywiście, jak się zaatakuje gracza równego silniejszego lub nawet nieco słabszego, który jest atakowany przez agresora o poziomie mieszczącym się w poziomach rankingowych, to reguły zostają bez zmian i nawet można zrobić uczciwą walkę 4v4. :)

MasterOfPuppets
29-11-2014, 13:41
a) Atakowany powinien mieć poziom z przedziału: 90%*X >= X <= 125%*X, gdzie X to poziom Atakującego
b) Możliwość dołączania do bójki na stronę atakowanego niezależna od poziomu, ale na stronę atakującego powinna być ograniczona do 99% skumulowanych wartości poziomów graczy biorących udział w walce.
Chyba nie ma sensu ograniczać poziomu atakowanego z góry, to samo powiedziałbym względem dolnej granicy, ale to już pewnie wymaga argumentów. Mimo wszystko jestem zwolennikiem otwartego przedziału bójek. Nie ma co ograniczać możliwości ataku, bo niektóre ataki jednak mają swoje powody. Jednak należy możliwość bezkarne dręczenia niższych poziomów i to jest myślę istota jaką należy nadać systemowi czaszek.
Ty nie wiem co chcesz zrobić.

Co do bójek po to został wprowadzony wzór odmienny od sumy poziomów, by uniknąć sytuacji walki np. 50,30,30 vs 50,50.


b) Czaszki powinny być wyznacznikiem graczy nieuczciwych wobec innych, więc dobrym pomysłem byłby zastępczy outfit dla gracza z czaszką (któryś z defaultowych avatarów z głową czaszki?)
Pomyłka pojęć. Nieuczciwy != atakujący niższe poziomy. Nie można tak mocno ingerować w rozgrywkę.


e) Ataki na graczy z czaszką. Wszędzie poza miastami, gracz atakujący gracza z czaszką może mieć dowolny poziom doświadczenia, może zawołać kogoś do pomocy. Gracz z czaszką również może poprosić kogoś o pomoc, ale sytuacja będzie trochę podobna do tej z punktu 1b, zdecydowanie zaostrzona, żeby nie było zbyt dużych szans na zwycięstwo takiej walki. Możliwość pomocy dla gracza z czaszką wynosiłaby 90% skumulowanych wartości poziomów graczy biorących udział w walce po stronie przeciwnej. Więc mając walkę 50lv z czaszką z graczami 47 i 53, gracz z czaszką mógłby wziąć do pomocy kogoś z 40lv.

f) Nauczka dla gracza z czaszką (oraz ewentualnego pomocnika). Każdy po stronie gracza z czaszką po przegranej walce traci 15% posiadanego złota oraz traci losowy itemek z prawdopodobieństwem 25% (z czego w tych 25% szansa na trafienie itemka z uzbrojenia to 30%).

Generalnie lepiej już wtedy chyba całkowicie wyłączyć bójki niż wprowadzać taki system. Dla mnie czaszki nie powinny być oprawcą skierowanym przeciwko atakującym. Zaś jedynie delikatną nauczką i wiadomością, że ktoś tu przesadza.

I taki chyba mały combos.

90%*X >= X <= 125%*X&&
X<90%*X
Mówi tyle, że jedyny możliwy do wykonania atak o to by móc zdobyć czaszkę to atak na gracza z dokladnie 10% mniejszym poziomem to zaś jest do uzyskania tylko dla X|10 przy ataku na poziom np. (50lv vs 45lv) ;)

Levusek
29-11-2014, 14:08
Chyba nie ma sensu ograniczać poziomu atakowanego z góry, to samo powiedziałbym względem dolnej granicy, ale to już pewnie wymaga argumentów. Mimo wszystko jestem zwolennikiem otwartego przedziału bójek. Nie ma co ograniczać możliwości ataku, bo niektóre ataki jednak mają swoje powody. Jednak należy możliwość bezkarne dręczenia niższych poziomów i to jest myślę istota jaką należy nadać systemowi czaszek.
Ty nie wiem co chcesz zrobić.

Mówi tyle, że jedyny możliwy do wykonania atak o to by móc zdobyć czaszkę to atak na gracza z dokladnie 10% mniejszym poziomem to zaś jest do uzyskania tylko dla X|10 przy ataku na poziom np. (50lv vs 45lv) ;)
Odniosłeś się do części pierwszej, tak jakbym napisał tam o czaszkach ;)
Mój post jest podzielony na dwie części połączone ze sobą ramami przedziałów poziomowych, które decydują o tym, które ataki będą naliczane jako te do klasyfikacji czaszek.
Więc jeszcze raz:
Głupoty, które napisałem (90%*X >= X <= 125%*X, gdzie X to poziom Atakującego) to przedział, w którym ataki liczone są jako "normalne". Poza tym przedziałem, od dołu, ataki są naliczane jako te do klasyfikacji czaszek, a od góry są po prostu nielogiczne (przynajmniej dla mnie) i w sumie to nie wiem co z nimi zrobić xD.


Generalnie lepiej już wtedy chyba całkowicie wyłączyć bójki niż wprowadzać taki system. Dla mnie czaszki nie powinny być oprawcą skierowanym przeciwko atakującym. Zaś jedynie delikatną nauczką i wiadomością, że ktoś tu przesadza.
Czaszki właśnie w moim mniemaniu mają być nie komunikatem, a karą z wymiernymi skutkami. Zadaniem czaszek byłoby eliminowanie takich zachowań, a nie głaskanie po głowie i mówienie "nie wolno tak robić".

Asasynek
29-11-2014, 14:39
Akurat nie ma po co zmieniać/usuwać bójek, bo wyjdzie z tego więcej szkód niż pożytku, zarówno ze strony graczy, jak i adminów. Dlaczego? Po pierwsze: jest znacznie więcej graczy bójkowiczów (no regularnie z kilkadziesiąt osób na pewno atakuje niższe poziomy) niż graczy, którzy przestali grać przez bójki (właściwie to nawet takich nie znam). Jednocześnie bardziej na szkodę gry jest utrata graczy-weteranów niż graczy-świeżaków, bo szansa, że nowy odejdzie jest znacznie większa, nawet gdyby nie zaznał żadnej bójki. Po drugie: usługi za MF takie jak dodaj czas ochrony i likwidacja ochrony, pomimo że rzadko używane, to stracą prawie całkowicie na znaczeniu, skoro będzie jakieś ograniczenie w bójkach, czyli tym samym to jest strata zysku dla adminów. Po trzecie: nawet jeśli byłoby więcej graczy (właściwie nie liczy się ilość, ale "przydatność" graczy), to admini z tego nic nie będą mieć, dopóki gracze nie kupią punktów MF (jednocześnie wiąże się to z drugim punktem - zignorowaniem 2 usług za MF przez zmianę bójek), a jeżeli jakiś gracz kupuje punkty za MF, to zwykle on zostaje w grze, bez znaczenia na bójki. Nowi natomiast mogą tam poprzez reklamy "dać" adminom kilka gorszy, ale obecnie co najmniej połowa użytkowników instaluje blokery reklam, czyli reklamy tracą na znaczeniu.
A jeśli chodzi o czaszki, to mogą one działać w innej formie: czaszkę dostaje gracz-oszust np. z tematu o oszustach, oczywiście pod warunkiem, że dane są prawdziwe. A dzięki czaszce uniemożliwione dla takiego gracza będzie handlowanie, pojedynkowanie, bójkowanie i wzywanie pomocy w jakiejkolwiek walce do czasu aż nie wykupi specjalnej do tego usługi za punkty MF lub nie minie limit czasowy trwania czaszki, czyli inaczej: gracz z czaszką może grać, ale ma dosyć duże ograniczenia.

Levusek
29-11-2014, 14:57
którzy przestali grać przez bójki (właściwie to nawet takich nie znam).
Bo ich już nie ma w grze xD


A jeśli chodzi o czaszki, to mogą one działać w innej formie: czaszkę dostaje gracz-oszust np. z tematu o oszustach, oczywiście pod warunkiem, że dane są prawdziwe. A dzięki czaszce uniemożliwione dla takiego gracza będzie handlowanie, pojedynkowanie, bójkowanie i wzywanie pomocy w jakiejkolwiek walce do czasu aż nie wykupi specjalnej do tego usługi za punkty MF lub nie minie limit czasowy trwania czaszki, czyli inaczej: gracz z czaszką może grać, ale ma dosyć duże ograniczenia.
To już będą ograniczenia nakładane przez przyszłych GM-ów, nie ma co tu czaszek mieszać do tego.

MasterOfPuppets
29-11-2014, 15:02
Levusek - część pierwsza brzmi jak ograniczenie przedziału bójek. Nie jak ramy normalnego ataku.


Czaszki właśnie w moim mniemaniu mają być nie komunikatem, a karą z wymiernymi skutkami. Zadaniem czaszek byłoby eliminowanie takich zachowań, a nie głaskanie po głowie i mówienie "nie wolno tak robić".
Nie uważam, że eliminowanie tego jest konieczne, wystarczy ograniczyć.


Akurat nie ma po co zmieniać/usuwać bójek, bo wyjdzie z tego więcej szkód niż pożytku, zarówno ze strony graczy, jak i adminów
Prawdopodobnie źle zrozumiałeś intencje kiedy pisałem o usunięciu bójek. To było przyrównanie, że to byłoby lepsze niż system, który ogranicza w takim stopniu bójki. Nie była to propozycja.


A jeśli chodzi o czaszki, to mogą one działać w innej formie: czaszkę dostaje gracz-oszust np. z tematu o oszustach, oczywiście pod warunkiem, że dane są prawdziwe.
Skoro takiego oszusta się wykrywa, to pewnie będzie to objęte banem na krótki czas, to jest wtedy wystarczająca nauczka. Po to są kary, by "resocjalizować" nie by piętnować i wykluczać z gry.

Leonardo
29-11-2014, 15:25
Trochę się wkręciłem i według mnie jedynym skutkiem jaka powinna dawać czaszka to, że obie strony mogą wzywać wsparcie (i obrońca z czaszką, i agresor, niezależnie kto zaczął - może się zrobić 2 vs. 1 bądź 1 vs. 2) bez żadnych głupich dodatkowych ograniczeń (patrz pierwszy post Levuska). Zdecydowanie zachęciło by to graczy. Takie polowanie ma również plus dla osób z czaszką (dla tych którzy lubią bójki i zawsze mają znajomych, którzy by do nich wbili).

No i oczywiście atak wszędzie poza miastami. Przy czerwonej czaszce może jeszcze 50% aktualnego golda by się traciło... No i oczywiście nie działała by protekcja. Wszelkie inne urozmaicenia opisane przez Levuska wydają się zbędne (może poza tą tabelką z czaszkami, bo tego mi się nie chciało czytać).

Możliwości jest wiele... Grunt to wybrać takie, które urozmaicą bójki, a ich nie ograniczą/wyeliminują.

Doktor Lewatywa
29-11-2014, 15:32
Co z większej szansy na wypadnięcie itemka i golda, skoro się wycwanią i będą chodzić z 0g i mieć ekwipunek zapchany śmieciami na 1lv...

Selgar
29-11-2014, 15:45
heh widzę że płacze się zaczęły xd System czaszek jest nawet dobry ale zanim to zostanie wprowadzone minie kilka lat znając naszych adminów xd A poza tym mniejsze lv atakuje się z nudów czekając na upki stąd moja rada nie chcesz być atakowany? To unikaj lokacji z możliwością bójek i po problemie xd

Leonardo
29-11-2014, 16:00
Co z większej szansy na wypadnięcie itemka i golda, skoro się wycwanią i będą chodzić z 0g i mieć ekwipunek zapchany śmieciami na 1lv...

Każdy nosi teraz kasę w banku, ale mimo wszystko 0g na postaci trochę utrudnia grę (bardzo niewiele ot nie można nic kupić albo wpisywać się na arenę). W opcji gdy mamy mniej niż 30k. powinno być 50% szans na wypadnięcie przedmiotu. To by było dobre posunięcie. A to że będą mieć zapchany ekwipunek... Coś za coś - wtedy gra się zacina (wiem, próbowałem, nie polecam)

SystemOfADown
29-11-2014, 16:03
A to że będą mieć zapchany ekwipunek... Coś za coś - wtedy gra się zacina (wiem, próbowałem, nie polecam)

Sknerusowi tomi musiał ręcznie przerzucać itemy na inne postacie, bo jak sknerus łapał jakiś targ, włączał handel albo otwierał depozyt, to się blokował :d

Franek Pedobeer
30-11-2014, 17:04
Ja Wam powiem tak...gdy miałem niski lvl, to dostawałem baty od tych +45 z wybujałym ego i nieszczęśliwym dzieciństwem. Wiedziałem jednak, że kiedyś ich przegonie i dostaną tęgie lanie ode mnie. Wytrzymałem próbę czasu i było sympatycznie się odgryźć. Inna sprawa jeśli chodzi o pomaganie - nie chce mi się pomagać komuś kto nie ma ożywienia i krzyczy tylko: "postaw mnie, plisss".
Podsumowując, zmiany systemu gry nie są potrzebne; testy psychologiczne i na IQ przy rejestracji - tak.

Leonardo
01-12-2014, 07:38
Halo! Halo! Tomi tutaj resztka aktywnych graczy, może odezwałbyś się i skomentował? Bo naprawdę było tu kilka ciekawych pomysłów. Określ chociaż czy to wejdzie czy nie, bo jak nie to po cholerę (taka choroba) mamy się dalej wysilać i udoskonalać pomysł?

Houqe
01-12-2014, 18:10
Czachy zawsze na propsie. Gdyby ktoś z czachą był ciągle łapany przez kilka osób "za kare" i wyleciało by z niego jakieś cenne eq, to pewnie by sie nauczył ;d

Tomi
01-12-2014, 23:38
Halo! Halo! Tomi tutaj resztka aktywnych graczy, może odezwałbyś się i skomentował? Bo naprawdę było tu kilka ciekawych pomysłów. Określ chociaż czy to wejdzie czy nie, bo jak nie to po cholerę (taka choroba) mamy się dalej wysilać i udoskonalać pomysł?

Tak, może wejść jeśli będzie w miarę zgodna opinia, że wypracowane rozwiązanie jest dobre.
Generalnie jest kilka możliwości jeśli chodzi o problem atakowania niższych lv - przedział ataku, zmodyfikowane zasady pomocy, wyższy koszt bójek dla dużej różnicy lv i czachy właśnie, przy czym te ostatnie też mogą być zrobione na kilka sposobów.

Spaav
23-12-2015, 10:24
Rok od ostatniego wpisu a propozycja nadal dobra, odświeżam.

Doktor Lewatywa
23-12-2015, 10:30
Teraz jak już jest ograniczenie poziomowe przy atakowaniu to czaszki nie są już takie potrzebne.

Kubaz
23-12-2015, 11:43
Zamiast z gory narzuconego ograniczenia lvlowego o wiele lepszym rozwiazaniem bylyby wlasnie czachy. Niech gracze rozliczaja taka osobe, a nie system - bedzie i ciekawiej i weselej

Leonardo
23-12-2015, 12:13
Poza iś już nikt nikogo nie atakuje.
System bójek został zabity.

Liu Bei
23-12-2015, 15:19
Tak samo jak w Taern :p , ale jestem za TAK :)

About
23-12-2015, 17:04
na co to komu? nikt nikogo nie atakuje wiekszosc ludzi siedzi w miescie na 50 lvlach to by był dobry pomysl...

EntdeckeR
23-12-2015, 19:45
Krew mnie zalewa jak wysokie lvle atakują niskie. Po co? Marnowanie innym czasu w bezsensowny sposób.
Powinna być opcja tylko ataku na wyższy lvl lub ataku na niższy BEZ MOŻLIWOŚCI WEZWANIA POMOCY.
Może wtedy "koxy" nauczyłyby się walczyć ze swoimi poziomami :)

Ankieta na TAK, też dobra opcja.

Dorek
23-12-2015, 21:10
niech wejdzie ! Tak

Lisu aka wróciłem
23-12-2015, 21:20
Teraz jak już jest ograniczenie poziomowe przy atakowaniu to czaszki nie są już takie potrzebne.

dokładnie, bójki rip, więc teraz już zbędne

Piano Dragonheart
01-03-2017, 16:53
Dobry pomysł, pamiętam jak kiedyś (w moim przypadku na usuniętym koncie - za długo było nieaktywne) siedziało się na takiej mapie bójkowej, szukało się tych bójek i można było zawsze z wyższymi lvl pogadać. Teraz to te lokacje świecą pustkami (przynajmniej jak ja wchodzę).