PDA

Zobacz pełną wersję : widoczna klasa postaci



MaX Zino
04-06-2011, 20:28
Tak jak w temacie.
Proponuję, aby w oknie profilu widniała klasa postaci: woj lub mag(tak jak to było w mfo2). Jeżeli chcemy z kimś zawalczyć musimy wejść w jego pokonane potwory i zobaczyć czy jest wojem czy magiem. Klasa mogłaby również wyświetlać się w oknie pojedynków :D

Sheep
04-06-2011, 20:34
Jestem na bardzo-tak , ulatwilo by to system bójek i PvP.
Dosłownie 2minuty temu zanim sprawdzilem jaka dedmaus ma profesje po restarcie, on juz wylogowal bo taki ma zwyczaj jak mnie widzi.

Chaos
04-06-2011, 20:37
No niewiem.
Przeciez i tak trzeba zawsze sprawdzic atrybut/broń przeciwnika przed walką.

Sheep
04-06-2011, 20:40
E gdzie tam CHaos, ja nic nie sprawdzam tylko wlaczam raport i patrze na mane.

MaX Zino
04-06-2011, 20:49
Ja podobnie, jak Sheep patrzę tylko na manę. Nie zwracam uwagi na broń używaną przez przeciwnika :]

Kubaz
04-06-2011, 21:02
Ja również uważam to za świetny pomysł. Zazwyczaj sprawdzam profesję przeciwnika jak koledzy wyżej, a nie jest to zbyt wygodny sposób.

Coni
04-06-2011, 21:04
Również jestem za, jeżeli wyłączycie podglądanie raportów. Łatwo podejrzeć strategie przeciwnika ..

Sunflora
04-06-2011, 21:09
Jestem na nie
A po co ?
Jest dobrze jak jest

Goddess Of War
04-06-2011, 21:10
nie był już temat poruszany jesteś podróżnikiem możesz być paladynem łowcą magiem bitewnym łotrzykiem wojownikiem czym jak się nazwiesz czy zdefiniujesz a to że wszyscy mówią mag woj to umowne jest ;)

Sheep
04-06-2011, 21:34
Chodzi o to ze np. w profilu pisze:

Preferuje walkę wręcz.
albo;
Włada magicznymi atrybutami.

Bicek
04-06-2011, 22:56
Jeżeli ktoś prosi cię o walkę , to wchodzisz w jego profil i patrzysz w raporty , i oglądasz raport .Widzisz czy to mag czy woj .

Kuzer
04-06-2011, 23:45
Na nie... Albo atakujesz i liczysz akurat na ta profe albo tracisz te 3 sekundy i sprawdzasz. Kolejne ulatwienie dla anty. Ktos zrobi np. anty woja i bedzie atakowal tylko wojownikow. Ekwipunek na maga/woja mozesz sobie zmienic w ciagu sekundy ustawiajac profil.
@ Nie uzywam wiekszosci znakow interpunkcyjnych oraz polskich znakow. Tak btw. a Ty moze slyszales ze nie stawiamy przecinka przed jak w zdaniach prostych? ;)

Marvel
05-06-2011, 00:42
Ty słyszałaś o czymś takim, jak przecinek? ;s

Nyhariel
05-06-2011, 01:07
Tak, zdecydowanie tak, spotkalem sie z przypadkiem, ktory mowil, ze jest magiem i owszem, byl nim, ale chwile przed walka zrobil reset na woja, a ja w eq na maga bylem ;)

The End
05-06-2011, 01:35
Ja jestem na nie. To wina darmowego resa. Potem tak raczej nie będzie. Dlaczego na nie?
Wlaściwie to nie mam pewności. Intuicyjnie czuję, że pomimo tak naprawdę braku znaczenia w tym kierunku to jednak to kolejna rzecz w stronę tworzenia anty.
Mam jakieś takie dziwne przeczucie... A będę za każdą zmianą pro anty. Zawsze i wszędzie. Być może to znaczenia nie ma, ale jeśli ?...
Teraz praktycznie przypadki jak to wyżej opisał Suzu nie występują. Uważam, że nie należy ryzykować. Zgadzam się w tej kwestii z humanistami laickimi choćby z Camusem - Zarażenie złem następuję bardzo szybko i czasem z błahych powodów, a droga ku dobru jest trudna i wyboista. Wyrządzone zło ciężko naprawić i trzeba wielokrotnie większego wysiłku ku temu niż na spowodowanie go. Poza tym podkrada się ono do nas niespodziewanie ,gdy najmniej się tego spodziewamy.

Pamiętając o tym uważam, że lepiej odpuścić to sobie. Brak takiej informacji poza incydentalnymi przypadkami nie szkodzi a kto wie co spowoduje jej ujawnienie. Niby nic, ale obawiam się, że nie do końca...

Co do takich przypadków to dam przykład, który jest "na czasie" : złoto. A mianowicie wprowadzenie całej puli złota na starcie. Miało to oczywiście dać więcej gotówki graczom ,pozwolić na bogacenie się, napędzanie koniunktury , spokojnie dać im szanse, na zaopatrzenie się we wszystkie zdolności i eq ze sklepów.
Efekt jest taki, że jest olbrzymi problem odnośnie dysproporcji w posiadanym złocie i wyglądu pvp. Obecna poprawka niestety niewiele zmieni bo to jak dodrukowanie pieniędzy. Inflacja wzrośnie, a zasoby się szybko skończą. To jedynie krótka chwila ulgi. A wszystko zaczęło się od dobrego zamiaru...
Skończy się to podatkami albo gigantycznymi prowizjami z handlu. A wszyscy wyjdą niezadowoleni na tym.

Sheep
05-06-2011, 09:26
O jakim anty ty mowisz? Czlowieku.
Limit rozdania statystyk zostal tak zrobiony, ze w porownaniu do MFO2 tutaj coś jak 'anty' nie istnieje- możesz być hybrydką bardziej na woja, bardziej na maga ale anty nie ma.

Wlaściwie to nie mam pewności.
Intuicyjnie czuję, że pomimo tak naprawdę braku znaczenia.
Mam jakieś takie dziwne przeczucie...
Być może to znaczenia nie ma, ale jeśli ?...
Niby nic, ale obawiam się, że nie do końca...

Co to ku**a jest? i co ma zloto do tego?

usunąc to konto
05-06-2011, 13:39
Ja sądze, ze to dobry pomysł, w profilu widac profesje, a nie widac raportow. ^^

kamil pp
05-06-2011, 14:36
na Tak. Komu chcę się wchodzić w raporty i patrzeć, a może akurat zrobił reset statystyk
Nikomu by nie zaszkodził mały znaczek "woj/mag"

Tomi
05-06-2011, 14:56
W raportach da się "wyczytać" o wiele więcej niż tylko to czy gracz atakuje magią czy bronią - samo wyświetlenie typu ataku (broń można zawsze zdjąć) na pewno nie zastąpi przeglądania raportów, poza tym zaraz pojawią się problemy z określeniem co tak naprawdę oznacza "mag" i "woj". Na nie.
Pewien element zaskoczenia też powinien być obecny.