PDA

Zobacz pełną wersję : Emotikony w dialogach



Denatris
30-08-2015, 00:38
Moją propozycją jest usunięcie emotikonów z dialogów, które przeprowadza nasz bohater/bohaterka. O ile fajnie było zobaczyć jakiś uśmieszek od czasu do czasu, o tyle po moim dotarciu do Devos, zaczęły one mocno kłuć w oczy. Najbardziej irytujące było chyba zobaczenie tego: ':p'. My Fantasy Online jest jedną z najlepszych tego typu gier, w jakie miałam okazję zagrać i naprawdę szkoda psuć fabularną atmosferę tej gry przez takie byczki. Proponuję przejrzenie dialogów i usunięcie połowy emotikon (oraz wszystkich tych, które nie są ";)" i ":)"). Najbardziej dokuczliwe jest to jednak w Devos i tam bym zaczęła. Prócz tego wnoszę o pamiętanie o tej sugestii na przyszłość.

Ps. Podziwiam fabularny aspekt tej gry i nisko kłaniam się osobie, która pisała dialogi.

Pirrat
30-08-2015, 00:46
Dla mnie emotki nadają charakteru postaci - wyrażają jej emocje, nie tworząc z nich sztywniaków.
Ps: Podobno dziewczyny lubią dużo emotek :D

Koridor
30-08-2015, 00:55
Proponuję przejrzenie dialogów i usunięcie połowy emotikon (oraz wszystkich tych, które nie są ";)" i ":)"). Najbardziej dokuczliwe jest to jednak w Devos i tam bym zaczęła. Prócz tego wnoszę o pamiętanie o tej sugestii na przyszłość.
Czyli: ";)" i ":)" aż tak nie przeszkadzają? Faktycznie ";p" wygląda nieco dziwnie, można to bez problemu usunąć - choć z pewnością przyda się pomoc graczy, aby wszystkie takie przypadki zlokalizować.
A co z przypadkami: ":-)" lub ";-)", są one lepsze niż ";)" i ":)"? Bo w tym zakresie również przydałaby się jednolitość.

musaraj
30-08-2015, 01:02
Moją propozycją jest usunięcie emotikonów z dialogów, które przeprowadza nasz bohater/bohaterka. O ile fajnie było zobaczyć jakiś uśmieszek od czasu do czasu, o tyle po moim dotarciu do Devos, zaczęły one mocno kłóć w oczy. Najbardziej irytujące było chyba zobaczenie tego: ':p'. My Fantasy Online jest jedną z najlepszych tego typu gier, w jakie miałam okazję zagrać i naprawdę szkoda psuć fabularną atmosferę tej gry przez takie byczki. Proponuję przejrzenie dialogów i usunięcie połowy emotikon (oraz wszystkich tych, które nie są ";)" i ":)"). Najbardziej dokuczliwe jest to jednak w Devos i tam bym zaczęła. Prócz tego wnoszę o pamiętanie o tej sugestii na przyszłość.

Ps. Podziwiam fabularny aspekt tej gry i nisko kłaniam się osobie, która pisała dialogi.
Auć

Dorek
30-08-2015, 01:03
co wam te emotki przeszkadzają ? po za tym w dialogach fajnie to wygląda ;)

Doktor Lewatywa
30-08-2015, 01:06
;p - no trochę się rzuca w oczy.
Uśmieszki ;) - nigdy mi nie przeszkadzały.

MasterOfPuppets
30-08-2015, 01:27
W sumie popieram to

Lisu aka wróciłem
30-08-2015, 01:31
co Wam te emotki zawiniły? niech sobie są

NieZabijajMnie
30-08-2015, 01:34
Pojedyncze emotki u pojedynczych osób i w pojedynczych dialogach są nawet spoko. Nie każdej postaci to pasuje
Danie jakiegoś ultra tajemniczego człowieka i dodanie mu emotki uśmiechu moim zdaniem się gryzie. Lepiej w takich wypadkach jak nie mamy do czynienia z wiejskim przygłupem napisać w nawiasie "Uśmiechnął się tajemniczo". Emotka zupełnie zabija klimat.

Krycha
30-08-2015, 01:42
Obojętnie mi. Można by było po prostu zamienić emotki w formę obrazkową i wtedy przekaz, mysle, że byłby lepszy.

Denatris
30-08-2015, 01:44
Jeśli nie ma lepszego sposobu na przedstawienie nastroju i charakteru danej postaci, niż emotikony, to daleko z tym nie zajdziemy. W grze chyba nie spotkałam się jeszcze z opisem typu "staruszek zatarł ręce i puścił oczko", gra nie potrzebuje aż tak rozbudowanej fabuły, by to robić. Niemniej jednak, pamiętam jak na samym początku cieszyłam się i mówiłam sobie w myślach: "Ale bajer, ten NPC się uśmiecha". W Devos niemal każdy dłuższy dialog ma w sobie emotikonę i nie jest to już przyjemne. Co do wyboru między: ":-)" a ":)", to tutaj już nie naciskam. Byłoby przyjemnie, gdyby wszystkie emotikony były jednolite, ale który wariant lepszy? Dla mnie ten bez nosa.
Co do ";p", pierwszy raz zetknęłam się z tym w rozmowie z rybakiem w Devos, gdy zapytałam go o dziewczyny na plaży.

Ps. Dziękuję za wskazanie mojej literówki. Niektórych wyrazów już tak się wyuczyłam.

Krycha
30-08-2015, 02:35
Nie odbierasz tej gry trochę zbyt dosłownie? Zaraz zaczniesz szukać przyjaciół wsród tych NPC i będziesz narzekać na niezbyt rozbudowaną interakcję. Przemysl to, bo to raczej nie powinno zmierzać w tę stronę.

Senju Hashirama
30-08-2015, 02:37
Na nie. Chcecie emotikony? Od tego jest fb, gg i dużo więcej.

Dorek
30-08-2015, 03:05
Na nie. Chcecie emotikony? Od tego jest fb, gg i dużo więcej.

przeczytaj dobrze co pisze w pierwszym poście . .

Spaav
30-08-2015, 11:51
Obojętnie mi. Można by było po prostu zamienić emotki w formę obrazkową i wtedy przekaz, mysle, że byłby lepszy.

Popieram, wtedy było by najlepiej.

skarlet
30-08-2015, 11:59
xd

Co wam to przeszkadza ? :P

Hydra
30-08-2015, 12:53
ja bym w miejsce każdej emotki dał 'xd', klimatycznie.

Krycha
30-08-2015, 12:57
A potem beda powstawać takie tematy, a ja sie domyslam do czego to zmierza. MFO to gra MMORPG, a nie klimatyczna bazująca na dialogach i interakcji między NPC. Dlatego nie przeszkadzają mi wszelkie emotki, bo rozumiem, co admin miał na mysli umieszczając je.

Kubaz
30-08-2015, 13:32
Jeśli nie ma lepszego sposobu na przedstawienie nastroju i charakteru danej postaci, niż emotikony, to daleko z tym nie zajdziemy. W grze chyba nie spotkałam się jeszcze z opisem typu "staruszek zatarł ręce i puścił oczko", gra nie potrzebuje aż tak rozbudowanej fabuły, by to robić. Niemniej jednak, pamiętam jak na samym początku cieszyłam się i mówiłam sobie w myślach: "Ale bajer, ten NPC się uśmiecha". W Devos niemal każdy dłuższy dialog ma w sobie emotikonę i nie jest to już przyjemne. Co do wyboru między: ":-)" a ":)", to tutaj już nie naciskam. Byłoby przyjemnie, gdyby wszystkie emotikony były jednolite, ale który wariant lepszy? Dla mnie ten bez nosa.
Co do ";p", pierwszy raz zetknęłam się z tym w rozmowie z rybakiem w Devos, gdy zapytałam go o dziewczyny na plaży.

Ps. Dziękuję za wskazanie mojej literówki. Niektórych wyrazów już tak się wyuczyłam.


Coś w tym jest. Również przykładam sporo wagę do drobiazgów. W końcu jak powiadają diabeł tkwi w szczegółach. Chcąc stworzyć produkt idealny (albo żeby chociaż dążył do ideału) nie należy skupiać się tylko - w tym przypadku - na dopieszczaniu podstawowej mechaniki gry. Trzeba zadbać także o to, na co przeciętny odbiorca nawet nie zwraca uwagi. Polecam zapoznac sie z biografia i filozofia Jobsa.

Denatris
30-08-2015, 23:52
Nie zrozumcie mnie źle, nie pragnę stworzyć z tej gry sesję role-playing, już podkreślałam, że dialogi są naprawdę dobre- niezbyt długie, ale jednak zawierające ubarwienia i ciekawostki. Wielu graczy jest przyzwyczajonych do języka, którym posługują się gracze. Niemniej jednak, gra nie może zawierać skrótów typu: "staty", zamiast tego wprowadza się przejrzyste i ładne określenie "Statystyki gracza". Jako odbiorca gry, pragnę podejścia do mnie z profesjonalizmem. Zbyt duża ilość emotikon odbiega od tego profesjonalizmu, przez co gra traci na wartości sama w sobie.
Wielu graczom, szczególnie skoncentrowanych na rozwoju postaci i PvP, ta sprawa wydaje się naprawdę nieistotna, jednak dla mnie jest to coś godnego uwagi i stosownej zmiany- zwłaszcza jeśli nie narusza mechaniki gry, dla administratorów nie powinno być zbyt problematyczne i ogólny bilans wychodzi na plus. Tyle z mojej strony, objaśniłam jak najlepiej potrafię swoje motywy i argumenty. Pozostaje czekać na decyzję administracji.

Koridor
31-08-2015, 00:14
Jako, że części przeszkadzają emotki ";p", kolejnej części jest to obojętne, a jeszcze kolejnej to nawet pasuje. To: emotki: ";)" i ":)" zostawiam w spokoju, a te ";p" mogę usunąć lub zmienić na inne - wszystkim pasujące.

Jednak musiałbym dostać informacje o położeniu dialogów zawierających ";p". Póki co naprawdę ciężko szukać czegoś takiego na własną rękę przy dość licznej ilości dialogów.

Tak już zliczając:
-w dialogu z majtkiem w Słonecznym Brzegu. - zmienione z ";p", na ";)".

Doktor Lewatywa
31-08-2015, 00:20
W ratuszu urkaden było coś w stylu "co za dyskryminacja ;p".

Denatris
31-08-2015, 00:29
Hmm... Nie znam się na tym zbyt dobrze, ale nie można ściągnąć wszystkich dialogów do jednego pliku tekstowego, a później wyszukać wszystkich ";p" w tekście? Co do drugiej części mojej propozycji (usunięcia części emotikon z Devos), proszę tylko, by mieć na uwadze ilość emotikon w dialogach podczas wprowadzania kolejnego miasta/eventu.
Dziękuję za rozpatrzenie moich uwag i mam nadzieję, że szybko wyłapiemy wszystkie ";p" w grze.

Koridor
31-08-2015, 01:10
Hmm... Nie znam się na tym zbyt dobrze, ale nie można ściągnąć wszystkich dialogów do jednego pliku tekstowego, a później wyszukać wszystkich ";p" w tekście?
Dobry pomysł, zlokalizowaliśmy je w ten sposób.

Łącznie usunięto "aż" 4 (czyli wszystkie) takie przypadki... Hehe. W takim razie zamykam.
Jeśli chodzi o wersje ;-) to na razie zostawiam.

Zmiany wejdą do gry dopiero przy jakimś zgraniu (kiedyś tam).