PDA

Zobacz pełną wersję : Przedłużanie statusów



MaX Zino
02-06-2011, 20:21
Siema wszystkim!
Walczyłem sobie kiedyś z jakimś tam bossem i używałem mikstury regeneracji. Gdy została mi jedna tura regeneracji chciałem ją sobie przedłużyć, a tu ZONG - chybienie. No trochę się zdenerwowałem tym, że mi mikstura poszła. Sądziłem, że odnowię swój status znowu do 10 tur, ale niestety się przeliczyłem.

Mam więc takie dwie propozycje:
1) Kumulowanie statusów. Jeżeli ktoś w pierwszej turze nałoży jakiś status, a także w następnej, żeby liczba tur statusu się powiększyła np. używam mikstury regeneracji w pierwszej, a także w drugiej turze i mam 19 tur regeneracji (pomysł taki sobie, ale może komuś się spodoba).
2)Odnowienie statusów +1. Jeżeli nakładam na siebie taki sam status odnawia mi go o podstawową liczbę tur +1 (np. Jeżeli mam do końca jedną turę bariery i używam kolejnej osłony, dostaję 6 tur lecz automatycznie moja tura mija i zostaje mi 5 tur osłony - to jest chyba lepsze :]) Wiem, że trochę zawiłe, ale jak przeczytacie z 3 razy to zrozumiecie :D

Co o tym sądzicie??

musaraj
02-06-2011, 20:22
Nie, już mówiono, że nei będzie nakaładania statusów na siebie.
2 w opcji zmienionej.
Jeśli do końca danego statusu pozostała 1 tura można go przedłużyć.

Coni
02-06-2011, 20:28
Ja bym proponował nie kumulowanie się statusów, ale jeżeli ktoś ma np. jeszcze 3tury regeneracji i nakłada jeszcze raz, to ma po prostu znów 10, a nie że się chybia.

Tomi
02-06-2011, 20:57
Ja bym proponował nie kumulowanie się statusów, ale jeżeli ktoś ma np. jeszcze 3tury regeneracji i nakłada jeszcze raz, to ma po prostu znów 10, a nie że się chybia.
to jeszcze w miarę mogło by być - ot takie ułatwienie w zachowaniu ciągłości kosztem 1 tury lub więcej.
tylko pomyślcie, że to będzie skutkowało tym samym w przypadku statusów negatywnych.

Weźmy na warsztat taki paraliż: mamy na 3 tury - jeśli podczas paraliżu ponownie dostajemy paraliż to nic nam to nie szkodzi, po wprowadzeniu tej zmiany, przedłuży się on o kolejne tury.

Jacek
02-06-2011, 21:03
Pewnie dało by się tak zrobić, ale nie wiem czy tak będzie dobrze. Teraz przynajmniej na jedną turę musisz tracić status i można to wykorzystać taktycznie.
No i ta zmiana by pewnie wymagała dalszego skomplikowania skryptów.

Antybristler
02-06-2011, 21:11
Zawsze można to zrobić, że dotyczy to statusów pozytywnych...

Mita bank
02-06-2011, 21:56
nakładanie było by super, ktoś robi sobie 30tur regeneracji, a ja mi zdejmuje 1 celnym machnięciem miecza xD

jednak myślę że lepiej zostawić jak jest, gracze teraz zmuszeni są do myślenia kiedy najlepiej będzie nałozyć status :P