PDA

Zobacz pełną wersję : Co ze średnimi cenami na targu?



ADIHC1
24-02-2011, 20:13
Już zaczyna brakować mi tej opcji :p

Inkazuki
22-08-2011, 14:53
Witojcie,

Na start powiem, że szukałem, czy ktoś założył podobny temat i nie znalazłem nic, jeżeli taki temat istnieje to przepraszam. W mfo v2 było usprawnienie, mianowicie gdy zaglądaliśmy w zakładkę średnie ceny, wiedzieliśmy co i po ile się sprzedaje. Teraz tej zakładki nie dostrzegam, a przydała by się na każdym targu. Nie każdy wie, co i po ile się sprzedaje, a każdy wiedzieć by chciał. Przydało to by się bardzo.

- Przed niepotrzebnymi komentarzami - nie każdy siedzi na targu godzinami, by załapać się na różne aukcje, w których może zyskać, dlatego też nie każdy wie, po ile co 'chodzi', a z doświadczenia wiem, że są takie typy, co zgarnęły na targu w langeburgu/eterni fortunnę.

Pozdrawiam :)

Doktor Lewatywa
22-08-2011, 15:04
No przydało by się. Aha targ jest globalny tzn co wystawisz w lange ktoś może kupić w dilli :)

Jaskier
22-08-2011, 15:04
Bylo cos takiego ;)
Oczywiscie na tak, tyle, ze ciezko bedzie wylapac taka prawdziwa srednia cene-ludzie daja rozne ceny, czesto sie wymieniaja/daja zloto+eq, a na dodatek jest handel;]

Inkazuki
22-08-2011, 15:12
czesto sie wymieniaja/daja zloto+eq, a na dodatek jest handel;]

Ludzie wymieniają się na handlu, co jest plusem dla targu. Dzięki temu powinno być więcej tych realnych cen <3

Gansey
22-08-2011, 15:23
To usprawnienie z tego co wiem nie wyszło "od razu" ceny cały czas się kształtują.

Doktor Lewatywa
22-08-2011, 15:34
No, ale przecież by mogło być tak jak w v2 czyli ceny z ostatnich 30 dni. To już lepsze bo nowy gracz mógłby szybko zorientować w cenach, teraz tacy gracze są często oszukiwani. Wystarczyło, że wszedłem 15 levelem do mroźnej groty i próbowano kupić ode mnie srebrny pył za marne grosze lub eq...

Nerus
22-08-2011, 15:35
Takie średnie ceny są na liście rzeczy do zrealizowania więc pewnie coś takiego się pojawi.

Gansey
22-08-2011, 15:36
Tak, jak w prawdziwym życiu :D
Chcesz coś kupić poszukaj w kilku sklepach/u kilku kupców ile to kosztuje i zorientujesz się w cenach.
Jeśli chodzi o propozycję to jestem na tak, ale jeszcze nie teraz.

Psotka
22-08-2011, 19:28
wyciągnęłam z nieokreślonych i połączyłam :) może wreszcie admini się ruszą :P średnie ceny by się bardzo przydały :)

Levusek
22-08-2011, 19:29
Gdyby targ nie był uwolniony, miałoby to sens, a tak może być to wszystko przekłamane...

ADIHC1
22-08-2011, 19:33
Nie masz racji Levusek - to nie ma wpływu na średnie ceny. Przecież złoto można przekazać bezpośrednio pomiędzy postaciami, nie trzeba przelewać go poprzez kupowanie jakiegokolwiek przedmiotu.

Osobiście bardzo brakuje mi średnich cen. Cały czas muszę dodawać przedmioty do obserwowanych, a na drugi dzień przeglądać za ile się sprzedały, żeby orientować się w cenach. To jest męczące.

Levusek
22-08-2011, 19:40
Zawsze można spytać się w temacie Ile to jest warte? (https://forum.mfo3.pl/showthread.php?4693-Ile-to-jest-warte&highlight=warte). Gracze obracają w handlu tego typu rzeczami, więc dobrze się orientują. A wystarczy jedna zdecydowanie zawyżona oferta na targu i średnie ceny są zniekształcone.

ADIHC1
22-08-2011, 19:53
Ale ja orientuję się w cenach. Problem w tym, że wymaga to ode mnie bieżącego śledzenia cen, co jest męczące.


A wystarczy jedna zdecydowanie zawyżona oferta na targu i średnie ceny są zniekształcone.
To nie problem. Średnie ceny można liczyć na różne sposoby, w tym odrzucając najniższe i najwyższe ceny.

Na braku średnich cen najbardziej cierpią przeciętni gracze. I sprzedają Banickie Buty za 100k, bo nie mają szansy zorientować się w cenach przez odsprzedażą ;)

Levusek
22-08-2011, 19:56
I sprzedają Banickie Buty za 100k, bo nie mają szansy zorientować się w cenach przez odsprzedażą ;)

Ale to tylko ekstremalne przypadki, których naprawdę mało ;>

Coni
22-08-2011, 19:57
Mi tam pasuje akurat, że nie ma średnich cen ;)

Inkazuki
22-08-2011, 20:00
A wystarczy jedna zdecydowanie zawyżona oferta na targu i średnie ceny są zniekształcone.

Przecież od zawsze tak było, że gdy ktoś na s1,s2 kupił po zawyżonej cenie item, to wtedy wartość przedmiotu wzrastała...

ADIHC1
22-08-2011, 20:02
Ale to tylko ekstremalne przypadki, których naprawdę mało ;>
Polemizowałbym ;)


Mi tam pasuje akurat, że nie ma średnich cen
Czego kolega powyżej jest przykładem ;)

Na średnich cenach najbardziej ucierpią handlarze. Nic dziwnego, że stawiają opór, hehe..

Coni
22-08-2011, 20:04
Czego kolega powyżej jest przykładem ;)
Sugerujesz coś ?:>

Levusek
22-08-2011, 20:05
Ale ja orientuję się w cenach.

https://forum.mfo3.pl/showthread.php?2161-Amulet-Pomy%C5%9Blno%C5%9Bci-1

Nie wiem ile jest wart, więc start od 100k

ADIHACZ FAIL! ;D

A tak poważnie. Powinien być wyznaczony jakiś standard, w którym musi się zmieścić jakiś przedmiot, aby był odnotowany do "średnich"

Przykład: Ogrzy Hełm: (min 35k, max 120k) <- między tymi cenami będzie się zawierać średnia wyliczona na podstawie sumy kwot wylicytowanych (mieszczących się w przedziale) przez ilość hełmów. Z tym, że potrzeba kogoś, kto będzie te standardy ustalał...

minek
22-08-2011, 20:09
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?2161-Amulet-Pomy%C5%9Blno%C5%9Bci-1


ADIHACZ FAIL! ;D
Temat z połowy maja, po tych trzech miesiącach wszyscy się doszkoliliśmy ;)

ADIHC1
22-08-2011, 20:09
A tak poważnie. Powinien być wyznaczony jakiś standard, w którym musi się zmieścić jakiś przedmiot, aby był odnotowany do "średnich"

Przykład: Ogrzy Hełm: (min 35k, max 120k) <- między tymi cenami będzie się zawierać średnia wyliczona na podstawie sumy kwot wylicytowanych (mieszczących się w przedziale) przez ilość hełmów. Z tym, że potrzeba kogoś, kto będzie te standardy ustalał...
Ja nie wiem po co komplikujesz. Zwykłe średnie sprawdzają się bardzo dobrze. Ręczne ustalanie cen, teraz to poszedłeś po bandzie...

Inkazuki
22-08-2011, 20:12
Przykład: Ogrzy Hełm: (min 35k, max 120k) <- między tymi cenami będzie się zawierać średnia wyliczona na podstawie sumy kwot wylicytowanych (mieszczących się w przedziale) przez ilość hełmów. Z tym, że potrzeba kogoś, kto będzie te standardy ustalał...

Nie rozpier*laj gospodarki... A gdy ilość hełmów wzrośnie tak, że będą chodziły po grosze? ; ] I tu nagle w średnich cenach 35k,,,,

ADIHC1
22-08-2011, 20:15
Wymyśl coś lepszego ;>
Bardzo wybiórczo czytasz to, co napisałem.


Średnie ceny można liczyć na różne sposoby, w tym odrzucając najniższe i najwyższe ceny.
Poza tym i tak uważam, że średnie ceny w jakiejkolwiek formie są lepsze niż żadne.

Coni
22-08-2011, 20:15
Nom, ceny na początku będą drogie (po upie) a potem będą tanieć, a gdy będzie wyprzedaż jak teraz będą bardzo tanie - średnia będzie błędna.
Do tego nie zapominajmy, że trzeba by było zrobić średnie ceny dla każdego itemku +0, +1, +2, +3.

Levusek
22-08-2011, 20:17
Nie rozpier*laj gospodarki... A gdy ilość hełmów wzrośnie tak, że będą chodziły po grosze? ; ] I tu nagle w średnich cenach 35k,,,,

Już wzrosła do tego poziomu... W tym momencie nie mieć kompletu na 30lv to wstyd, bo jest tego 3-4 krotny nadmiar w grze.

Po co przekłamane dane? Lepsze już żadne, przynajmniej jak dla mnie.

Inkazuki
22-08-2011, 20:19
Już wzrosła do tego poziomu... W tym momencie nie mieć kompletu na 30lv to wstyd, bo jest tego 3-4 krotny nadmiar w grze.

Po co przekłamane dane? Lepsze już żadne, przynajmniej jak dla mnie.

Dlaczego zakładasz od razu, że dane będą przekłamane?

Levusek
22-08-2011, 20:23
Bo targ jest uwolniony, prowizje zdjęte, przekręty możliwe. Naprawdę tego nie widzisz?

Inkazuki
22-08-2011, 20:25
przekręty możliwe

Po co robić przekręty skoro kurde jest handel?

ADIHC1
22-08-2011, 20:25
Nom, ceny na początku będą drogie (po upie) a potem będą tanieć, a gdy będzie wyprzedaż jak teraz będą bardzo tanie - średnia będzie błędna.
Nie, średnia będzie, jak sama nazwa wskazuje - średnią. Taka już jej charakterystyka ;)

Usprawnieniem może być liczenie średniej na podstawie różnych interwałów czasowych (tydzień, dwa tygodnie, miesiąc).


Do tego nie zapominajmy, że trzeba by było zrobić średnie ceny dla każdego itemku +0, +1, +2, +3.
A to problem? ;)

Coni
22-08-2011, 20:31
Za dużo bajzlu by było, jeszcze jak dojdzie kowal i np. będzie możliwy bonus +10, to nie wyobrażam sobie, że do każdego itemu będzie 10 średnich cen.
Dobrze jest jak jest. Jeśli ktoś ma problem z cenami, może teraz zapytać o koszt przedmiotu w przeznaczonym do tego temacie.

ADIHC1
22-08-2011, 20:39
Na takie wysokie bonusy bym nie liczył. W każdym razie nie widzę problemu. Domyślnie można wyświetlać średnie ceny +0, a po rozwinięciu (pokaż więcej / pokaż szczegóły - czy coś w ten deseń) pokazywałoby listę i średnie ceny pozostałych wersji przedmiotu.

Antybristler
22-08-2011, 20:43
Generalnie powinny być ceny z ost. 2 tygodni, nie mniej niż 20 ost. aukcji (dłuższy okres czasu jeśli będzie mniej niż 20).
Może być podział na +0/1/2/3, ale może też być ze względu na liczbę pkt. statystyk (różnice często są) zapewne wagowo.

Jaskier
22-08-2011, 21:11
Oczywiscie, ze handlarze ucierpia, ale co tam, damy rade i tak;]
Z reszta jak ktos nie chce sie dowiedziec, to sie nie dowie=nowi gracze czasami zupelnie nie mysla, wiec ja z zupelnie dobrego serduszka i czystych intencji, naciagajac leciutko ceny chce ich nauczyc, ze warto sie zorientowac;]

Inkazuki
22-08-2011, 21:27
up - dokładnie, a ludzie wyrzucają papierki na ulicę żeby sprzątający je mieli prace :)

Levusek
22-08-2011, 21:29
Po co robić przekręty skoro kurde jest handel?

Bo nie ma prowizji dla płacącego.

Psotka
23-08-2011, 00:23
Bo nie ma prowizji dla płacącego.

Levusek, jakiej znowu prowizji nie ma??

jeśli sprzedaję na targu podwyższam cenę przedmiotu, bo prowizję pokrywa sprzedający
natomiast jeśli sprzedaję coś bezpośrednio, to mogę dać niższą cenę, bo prowizję wtedy musi pokryć kupujący
ale i tak cena zawsze będzie mniej więcej na tym samym poziomie, bez względu na to gdzie się sprzedaje
stąd średnie ceny powinny się pojawić, ułatwią ustalanie ceny przy sprzedaży :)

ADIHC1
23-08-2011, 01:35
Bo nie ma prowizji dla płacącego.
A jaka to różnica dla sponsora? Najwyżej prowizję wrzuci w koszta i w handlu bezpośrednim przekaże odpowiednio mniej.

Xenelis
30-11-2011, 09:38
Witam, przegladnalem kilka stron i uzylem wyszukiwania ale nieskutecznie wiec postanowilem napisac.
W poprzednim mfo na targu byl wykaz cen ostatnio sprzedawanych przedmiotow. Dzieki temu osoba slabo zoorientowana w cenach mogla zagladnac po ile dany przedmiot byl sprzedawany w ostatnim czasie. Moim zdaniem bardzo tego brakuje w v3. Po prostu nie kazdy orientuje sie w cenach.

Bicek
30-11-2011, 11:15
w Mfo2 jest Limit cenowy każdego przedmiotu,gemu oraz uzbrojenia , bo gracze przelewali Gold poprzez targ , a na światach moderowanych jest to zabronione.

Jeżeli ktoś nie wie za ile sprzedać daną rzecz może zapytać w tym temacie
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?4693-Ile-to-jest-warte

Xenelis
30-11-2011, 12:50
Dla przykładu ktos zadal pytanie i odpowiedz byla juz po 10 godzinach. To troche tak jakby wysylac listy gołębiami zamist mailem... Nie da sie tego wprowadzic sa ku temu jakies powody??

benerit
30-11-2011, 13:58
1. najcenniejsze przedmioty niezbyt często pojawiają się na targu, więc ich ceny byłby nieznane
2. ceny bardzo mocno się zmieniają i są zależne choćby od upków czy puli złota i wprowadzania nowości czy zmian w grze
3. cena każdego przedmiotu w zależności od bonusów jest różna... a zrobić podziału dla każdego rodzaju + nie ma sensu.

Słowem - gdyby to wprowadzić nie dawałoby nawet małej informacji ile Twój przedmiot jest wart.
Już lepiej pytać kogoś na chacie w grze lub na forum

ADIHC1
30-11-2011, 20:15
Słowem - gdyby to wprowadzić nie dawałoby nawet małej informacji ile Twój przedmiot jest wart.
Zupełnie się z tym nie zgadzam.


Już lepiej pytać kogoś na chacie w grze lub na forum
W jaki sposób świeżak ma zweryfikować poprawność otrzymanej odpowiedzi? Nawet w temacie na forum odpowiedzi bardzo często odbiegają znacznie od rzeczywistości.

Połączyłem tematy.

BeLiaR
30-11-2011, 20:21
Ja myślę , że średnie ceny będą jakąś informacja dla nowych , ale one będą " utrzymywać " drogą cenę. No bo skoro tamte 2 ( pierwsze itemki , zaraz po upku ) itemki poszły za 600k to ja też go wystawię za 600k, i tak ciągle do momentu , w którym każdy będzie uważał , że ona stoi 600k i będzie mógł dać co najwyżej tylko więcej. Wolałbym , żeby to ludzie z forum ( "ile to warte " czy dział HANDEL) ustalali ceny , niż to żeby się cena utrzymywała przy samym szczycie.

Jeahok
30-11-2011, 20:24
raczej tak dużego wpływu to nie będzie miało na cenę, bo to i tak się ciągle zmienia w zależności od ilości towaru i chętnych na jego zakupienie

ADIHC1
30-11-2011, 20:27
Ja myślę , że średnie ceny będą jakąś informacja dla nowych , ale one będą " utrzymywać " drogą cenę.
Głupoty piszesz ;)

Czy w MFO2 średnie ceny powodowały, że przedmioty sprzedawały się cały czas po cenie równiej dotychczasowej cenie maksymalnej?

BeLiaR
30-11-2011, 20:28
No , ja raczej mówiłem o świeżakach , ale raczej świeżaków na 50 lvl nie będzie ... po głębszym namyśle , średnie ceny mogą być pomocne ( ale i tak będę korzystał z forum ;P)

@Up
W sumie racja :P

Goddess Of War
16-01-2012, 12:36
Konkretnie chodzi mi o wprowadzenie takie tabeli z średnimi cenami przedmiotów jak była w v2 według mnie przydało by się .

Demoniczna Dusza
16-01-2012, 12:38
Było, ale nie przeszło, bo ceny ciągle się zmieniają.

Goddess Of War
16-01-2012, 12:50
tak .. .wiem , że się zmieniają dlatego można zrobić jak w v2 najwyższa cenna do tego i najniższa .

Noga
16-01-2012, 13:04
Byłą by zakładka osobna na aukcjach ? i w niej brana była by pod uwagę średnia cena najniższa i najwyższa, ale oczywiście najniższa cena i najwyższa kupionego przedmiotu ?

Kardinale
16-01-2012, 18:04
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?282-Co-ze-%C5%9Brednimi-cenami-na-targu&highlight=%C5%9Brednie+ceny+targu

Zawsze możesz zapytać się o cenę w tym temacie: https://forum.mfo3.pl/showthread.php?4693-Ile-to-jest-warte

Noga
16-01-2012, 18:06
ale lepiej było by gdyby była średnia cena wyliczana.

Demoniczna Dusza
16-01-2012, 19:45
Po pierwsze przedmiotów jest strasznie dużo, a średnia cena z upkiem się dynamicznie zmienia, jeśli już o czymś takim myśleć, to po zakończeniu fabuły.

ADIHC1
16-01-2012, 19:56
Połączyłem tematy. Nawet jeśli średnie ceny się pojawią to raczej nieprędko.

musaraj
16-01-2012, 21:03
Nie powinny się pojawiać.

ADIHC1
17-01-2012, 00:43
Powinny, powinny ;)

Coni
17-01-2012, 15:54
Oj nie powinny.

@edit
Poza tym jeszcze trzeba by było rozdzielać na +1/+2/+3 (z kowalem do +5) ..
Do tego ceny mogą czasem mylić jak są średnie zawyżone/zaniżone.

Doktor Lewatywa
17-01-2012, 16:04
Powinny :)

Goddess Of War
17-01-2012, 17:04
Tak Tak Tak koniec z naciąganiem ! ;d

Coni
17-01-2012, 17:05
Tak, zaraz się pewnie dowiem, że na targu da się jeszcze naciągać i oszukiwać ;D
Ja niestety nie wiem jak, ale z chęcią posłucham odpowiedzi jak tego dokonać?

Kardinale
17-01-2012, 17:06
Poza tym jeszcze trzeba by było rozdzielać na +1/+2/+3 (z kowalem do +5)

Trzeba jeszcze pamiętać, że nie każdy bonus jest taki sam.

Doktor Lewatywa
17-01-2012, 17:09
Trzeba jeszcze pamiętać, że nie każdy bonus jest taki sam.
I bez tych rozdrobnień było by dobrze. Tzn podstawowy item.

Qwiker
11-07-2012, 20:56
Ta. Można by zrobić tak jak jest w diablo 3 w domu aukcyjnym.
Są tam 2 odnośniki.

1. Średnia cena z ostatnich 10 tranzakcji
2. Średnia cena z ostatniego tygodnia