PDA

Zobacz pełną wersję : powrót ujemnej reputacji



AJKS
20-07-2015, 01:50
Proponuje powrót ujemnej reputacji, wraz ze wszystkimi ograniczeniami z nią związanymi. Obecnie coraz częściej widzę pełno randomów, proponujących jakieś głupstwa, które nie mają szans wejść do gry, lub wykłócających się o byle co. Najlepiej gdyby posty osób mających poniżej 5 ujemnych repów musiałyby być zaakceptowane przez administratora/moderatora odpowiedniego działu.

Samael
20-07-2015, 02:00
Nie.

Lisu aka wróciłem
20-07-2015, 02:31
Ta akceptacja to nie bardzo, ale ogolnie propozycja na tak, skoro istnieje mozliwosc oceny postow uzytkownikow pozytywnie, powinna byc tez opcja ocen negatywnych. Wtedy reputacja bedzie miarodajna, zwlaszcza w dzialach takich jak "zapytaj eksperta". Osoby zadajace pytania beda mialy wyznacznik tego, czy osoba ktora im "pomaga" to zwykly troll, czy ktos kto zeczywiscie wie cos o grze.

Samael
20-07-2015, 04:06
Chyba każdy kto obserwuje to forum od dłuższego czasu przyzna mi rację, że negatywna reputacja nie zdawała swojego egzaminu i dlatego została wycofana.
Użytkownicy dawali sobie minusy z powodów prywatnych, często w grupach minusując swoją "ofiarę" odbierając jej bez powodu możliwość pisania.
Od moderowania treści tematów i postów są moderatorzy, reputacja miała ich odciążyć ponieważ parę lat temu MFO3 aspirowało do bycia dużą grą, zrzeszającą dużą ilość graczy na dużym i aktywnym forum. Dzisiaj jednak to forum jest malutkie i moderatorzy sobie radzą.

Krycha
20-07-2015, 10:33
Minusy powinny byc monitorowane i ew. uzytkownik powinien tracic mozliwosc ich przyznawania za złe wykorzystywanie.

Dorek
20-07-2015, 11:52
Na nie. Ponieważ ja często dostawałem minusy nie za posty i tematy tylko za znajomości w grze. minusy były oszukane i lepiej niech nie wrócą .

Doktor Lewatywa
20-07-2015, 12:13
Tylko gdzie ci moderatorzy?

Od wyłączenia minusów widzę tylko jak randomy pozwalają sobie bezkarnie na coraz więcej.

Na przykład w tym temacie: https://forum.mfo3.pl/showthread.php?7036-Propozycje-Nowych-Potwor%C3%B3w-Potwor%C3%B3w-unikatowych-Boss%C3%B3w-i-Mini-Boss%C3%B3w/page27

A tutaj to już masakra: https://forum.mfo3.pl/showthread.php?1155-Propozycje-nowych-zdolno%C5%9Bci/page72

A notoryczne dublowanie postów to tylko kropla w czarze goryczy.

Gansey
20-07-2015, 12:23
Akurat w tamtym temacie dublowanie postow nie jest takim bledem. Jesli chodzi o pozostale tematy, to rzeczywiscie czasem brakuje jakiegos rozwiazania w miejsce ujemnej reputacji. Po 23-cim pomysle nad rozwiazaniem i prawdopodobnie wroci moderacja postow, ale nie w postaci progu ujemnej reputacji.

SoShy
20-07-2015, 13:14
Akurat w tamtym temacie dublowanie postow nie jest takim bledem. Jesli chodzi o pozostale tematy, to rzeczywiscie czasem brakuje jakiegos rozwiazania w miejsce ujemnej reputacji. Po 23-cim pomysle nad rozwiazaniem i prawdopodobnie wroci moderacja postow, ale nie w postaci progu ujemnej reputacji.

Skoro dublowanie postów jest niezgodne z regulaminem, to może w końcu zaczniesz wszystkich oceniać jedną miarą i konsekwentnie banować za dane przewinienie każdego, a nie tylko Antybristlera?

Qwiker
20-07-2015, 13:18
czyli jak zaczne spam 100 zdolności, każda na jeden post to nie dostane bana bo tam wolno? Wymyślanie wymówek na siłe...

Blood Rider
20-07-2015, 15:39
;206713']Chyba każdy kto obserwuje to forum od dłuższego czasu przyzna mi rację, że negatywna reputacja nie zdawała swojego egzaminu i dlatego została wycofana.
Użytkownicy dawali sobie minusy z powodów prywatnych, często w grupach minusując swoją "ofiarę" odbierając jej bez powodu możliwość pisania.
Od moderowania treści tematów i postów są moderatorzy, reputacja miała ich odciążyć ponieważ parę lat temu MFO3 aspirowało do bycia dużą grą, zrzeszającą dużą ilość graczy na dużym i aktywnym forum. Dzisiaj jednak to forum jest malutkie i moderatorzy sobie radzą.

Zgadzam się z argumentami Samaela. Minusy to zły pomysł, może kwestię spamerów da się to załatwić w inny sposób. Na przykład dodawanie posta na forum co godzinę albo zablokowanie wstawiania postu pod postem. Możliwości jest dużo.

Koridor
20-07-2015, 15:44
Ja bym chętnie zobaczył taką opcję:

Widoczność ocen dla każdego postu - czyli każdy post ma własną ocenę w skali od -5 do +10. Dodatkowo każdy widzi od kogo były dane oceny.
Minusy są przyznawane dopiero, gdy post osiągnie ocenę -3. Właściwie to wtedy może być przyznawany 1 minus albo właśnie 3 minusy.

Lub

Nakładanie ujemnej reputacji wraz z banem.

Gansey
20-07-2015, 16:13
Ja bym chętnie zobaczył taką opcję:

Widoczność ocen dla każdego postu - czyli każdy post ma własną ocenę w skali od -5 do +10. Dodatkowo każdy widzi od kogo były dane oceny.
Minusy są przyznawane dopiero, gdy post osiągnie ocenę -3. Właściwie to wtedy może być przyznawany 1 minus albo właśnie 3 minusy.

Lub

Nakładanie ujemnej reputacji wraz z banem.

Opcja pierwsza moglaby wejsc wraz z wylaczeniem calkowicie reputacji. Zamiast tego posty, ktore osiagnely zbyt niskie oceny sa "ukrywane". Uzytkownicy naduzywajacy system moga dostac zakaz korzystania z niego, oraz w przypadku ciaglych postow ze slabymi notami, gracz trafia do grupy moderowanych uzytkownikow, ktorych kazdy post musi zostac zatwierdzony przez moderatora nim bedzie widoczny dla wszystkich.

Samael
20-07-2015, 16:15
A nie łatwiej po prostu zamknąć te tematy, które Antek podlinkowal?
No chyba ze Tomi tam wchodzi i sie tymi "pomysłami" na bossy i zdolności inspiruje, ale jakoś w to watpię.
Zamiast psuć całe forum wprowadzając minusy przez spam w tych dwóch tematach, lepiej pozbyć sie tych tematów.
Ja nie widzę sensu ich istnienia, ale moze ktoś ma inne zdanie...

SystemOfADown
20-07-2015, 16:21
;206772']A nie łatwiej po prostu zamknąć te tematy, które Antek podlinkowal?

Nie, bo właśnie te tematy są do spamowania - zamiast coraz to nowych tematów. Chyba nikt nie ma jaj żeby zbanować randoma, więc 100 postów>100 tematów


;206772']
No chyba ze Tomi tam wchodzi i sie tymi "pomysłami" na bossy i zdolności inspiruje, ale jakoś w to watpię.

Mop to przegląda
I ja raz, ale odpadłem po 3 postach xd

I tak trochę od czapy mam pytanie:
Nie ma na vb opcji "klejenia" postów?

musaraj
20-07-2015, 16:52
;206772']
No chyba ze Tomi tam wchodzi i sie tymi "pomysłami" na bossy i zdolności inspiruje, ale jakoś w to watpię.


https://forum.mfo3.pl/showthread.php?1155-Propozycje-nowych-zdolno%C5%9Bci&p=174675#post174675
Możesz sobie podliczyć ile uwzględnionych w tym poście zdolności weszło do gry w styczniu

Gansey
20-07-2015, 22:05
I tak trochę od czapy mam pytanie:
Nie ma na vb opcji "klejenia" postów?

Jest. Zostało wprowadzone. Teraz, jeśli po wysłaniu posta napiszemy kolejny przed upływem 24h, posty zostaną złączone. Powinno działać w zdecydowanej większości działów.

Dodatkowo została włączona opcja zgłaszania postów (wszelkie bezpodstawne, notoryczne i błahe zgłoszenia będą karane banem). Zgłoszone posty są widoczne dla moderatorów.

MasterOfPuppets
20-07-2015, 22:08
Mam nadzieje, że łączenie nie działa na projektowym i testowym ;)

Gansey
20-07-2015, 22:16
Mam nadzieje, że łączenie nie działa na projektowym i testowym ;)

Nie powinno ;)

AJKS
20-07-2015, 22:56
Jest. Zostało wprowadzone. Teraz, jeśli po wysłaniu posta napiszemy kolejny przed upływem 24h, posty zostaną złączone. Powinno działać w zdecydowanej większości działów.

Dodatkowo została włączona opcja zgłaszania postów (wszelkie bezpodstawne, notoryczne i błahe zgłoszenia będą karane banem). Zgłoszone posty są widoczne dla moderatorów.

W sumie to całkiem dobre rozwiązanie.

Chaos
21-07-2015, 15:22
Tylko gdzie ci moderatorzy?

Od wyłączenia minusów widzę tylko jak randomy pozwalają sobie bezkarnie na coraz więcej.

Na przykład w tym temacie: https://forum.mfo3.pl/showthread.php?7036-Propozycje-Nowych-Potwor%C3%B3w-Potwor%C3%B3w-unikatowych-Boss%C3%B3w-i-Mini-Boss%C3%B3w/page27

A tutaj to już masakra: https://forum.mfo3.pl/showthread.php?1155-Propozycje-nowych-zdolno%C5%9Bci/page72

A notoryczne dublowanie postów to tylko kropla w czarze goryczy.

HAHA ktos stracil modka i teraz placze? a Ty moj drogi Antku ze mnie smiales ;-) haha beka

jak widac kazdemu modkowi po pewnym czasie odbija :-]

ps. za co antek ma banana?

@topic
jestem za powrotem minusow ;-)

Qwiker
21-07-2015, 15:24
napisał 4 posty pod sobą

Chaos
21-07-2015, 15:32
OK DZIEKi ;-)

kurde niepotrzebnie pisalem osoby temat w dziale HP, niech jakis mod przeniesie temat o antku do kosza bo juz uzyskalem odpowiedz :-]

chociaz powiem ze czuje sie troche zaskoczony myslalem ze moze znowu mu sie oberwalo za :
-wyzywanie graczy od debili

Galina
21-07-2015, 17:48
Zdaję sobie sprawę, że te wszystkie poczynania - banowanie użytkowników forum odbywają się w imię przestrzegania zasad regulaminu forum. Nie powiem, że to przesada, by autorów tegoż regulaminu nie obrazić. W uzasadnionych przypadkach jest to zapewne konieczne. Mnie na szczęście nie zależy w tym momencie, czy zostanę "zbanowana", czy "niezbanowana"? Wydaje się jednak, że w przypadku gracza Antybristler to lekka przesada i trochę pachnie to nadgorliwością. W imię zasady: Co zrobić, by uczestników forum było coraz mniej? Odpowiedź - zbanować.

skarlet
21-07-2015, 18:06
za Co Chaos ma bana ?

Down

Aha spoko jeśli za takie pierdoły to ja też chce bana xd
Masakra jakaś xd Co tu sie dzieje heheh :)

Antybristler
21-07-2015, 18:09
Pewnie za pytanie za co ma bana antek, analogicznie łańcuszek może iść dalej, skoro o to zapytałaś...
Co do tematu, to już wyraziłem swoje zdanie w głosowaniu, uważam że ten wątek powinien być zamknięty, bo nic nowego się z niego nie urodzi.

Hydra
21-07-2015, 19:50
dziwne, że zdecydowana większość użytkowników głosujących na 'nie' to osoby, które miały sporo na minusie xd

a czo do tematu zauważyłem, że zastępstwem za minusy stały się coraz to częstsze bany. czy to na pewno idzie w dobrą stronę?

Doktor Lewatywa
23-07-2015, 12:21
Banując mnie, a zostawiając randomów dalej bezkarnych potwierdziliście tylko, że nie ma sensu być stałym użytkownikiem forum, bo tylko wtedy można wyłapać bana za byle co.

NieZabijajMnie
23-07-2015, 14:55
Widząc takie tematy jestem za minusami https://forum.mfo3.pl/showthread.php?27996-Bossy-serafin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!-!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Z drugiej strony wiem że się nie sprawdzą, bo nie ma nikogo kto wziąłby userów tworzących grupki minusujące lub minusujących za nic za mordy w sposób sensowy. Zresztą trudno by było ustalić czy minus jest za nic w niektórych przypadkach.
Można by dodać obowiązkowe opisy do minusów i po nim oceniać czy minus jest sensowny czy nie... Ale to by była paskudna praca dla staffu. Mimo że dobra wskazówka dla osoby minusowanej co robi źle.

MasterOfPuppets
23-07-2015, 16:36
Antek trzeba szanować każdego użytkownika forum. Każdy z graczy ma do niego prawo, nie ważne czy sa mistrzami w tę grę czy nie. Być może kiedyś będą reprezentowali najwyższy poziom, lecz trzeba dać im się rozwinąć.
Zaś każdy akt braku tolerancji wobec nich(nowych użytkowników) będzie konsekwentnie karany.

Inna sprawa jest taka, że wiążąc sie Antek ze "stałym użytkownikiem" jest wymagane więcen od Ciebie niż od "nowych". Bo to Ci najaktywniejsi głównie wyznaczaja poziom dyskusji i są wzorem dla innych

SoShy
23-07-2015, 16:40
Antek trzeba szanować każdego użytkownika forum. Każdy z graczy ma do niego prawo, nie ważne czy sa mistrzami w tę grę czy nie. Być może kiedyś będą reprezentowali najwyższy poziom, lecz trzeba dać im się rozwinąć.
Zaś każdy akt braku tolerancji wobec nich(nowych użytkowników) będzie konsekwentnie karany.

Inna sprawa jest taka, że wiążąc sie Antek ze "stałym użytkownikiem" jest wymagane więcen od Ciebie niż od "nowych". Bo to Ci najaktywniejsi głównie wyznaczaja poziom dyskusji i są wzorem dla innych

Dlaczego więcej? Od każdego użytkownika forum powinno wymagać się tego samego.
Banowanie ciągle jednej osoby, a pozostawianie innych bezkarnie, stawia w złym świetle obecnego admina forum.

Lisu aka wróciłem
23-07-2015, 16:46
Dlaczego więcej? Od każdego użytkownika forum powinno wymagać się tego samego.

Zgadzam się, lecz nie do końca. Uważam że to "stali użytkownicy" powinni mieć większe przywileje od "nowych", przynajmniej jeśli chodzi o wymagania. To nowi powinni dostosowywać się do społeczności chcąc do niej należeć, nie społeczność do nich.

NieZabijajMnie
23-07-2015, 16:55
Antek trzeba szanować każdego użytkownika forum. Każdy z graczy ma do niego prawo, nie ważne czy sa mistrzami w tę grę czy nie. Być może kiedyś będą reprezentowali najwyższy poziom, lecz trzeba dać im się rozwinąć.
Zaś każdy akt braku tolerancji wobec nich(nowych użytkowników) będzie konsekwentnie karany.

Inna sprawa jest taka, że wiążąc sie Antek ze "stałym użytkownikiem" jest wymagane więcen od Ciebie niż od "nowych". Bo to Ci najaktywniejsi głównie wyznaczaja poziom dyskusji i są wzorem dla innych


Dlaczego mamy tolerować zaśmiecanie forum? Spam wykrzyknikami itp? Taki temat jak podałam powinien być usunięty, a twórca nagrodzony banem niezależnie od stażu. 8 dni i temat dalej istnieje.
Nas chcecie karać za pisanie że ktoś jest poniżej poziomu, a osoby poniżej poziomu zostawić w spokoju. Wchodząc na forum z automatu akceptuje się regulamin. Powinno się albo banować każdego, albo nikogo. Można zwrócić uwagę, ale bez przesady. Nowi robią śmietnik, a obrywa antek który zwrócił na to uwagę.
Szukanie sobie wzoru zachowania na forum... <rotfl>

MasterOfPuppets
23-07-2015, 17:04
Ups, troche może za daleko poleciałem. Dla sprostowania wyrażam tu tylko własne poglądy.
Czemu od stałych wymagać więcej niż od nowych? Bo np. jak ktos nowy napisze post w zlym dziale to w 99% błąd, gdy ktos doświadczony tak zrobi można mieć juz watpliwości. Odnosnie Antka ja tych banow nie dawalem, zwykle posluguje sie ostrami.
Lisu to co ty piszesz to jest naturalne- nowi beda dostosowywać sie do społeczenstwa, wiec aby unikac problemow chcialoby sie aby spoleczenstwo bylo "ok" aby pozniej Ci nowi nie przejmowali zlych wzorcow.

- - - - - - - - - -

Sic są rzeczy, które są banowalne niezależnie od stażu. A ten temat jest raczej przykladem braku osob do przejecia takiej sprawy.
Powinienen za to pojsc ostr- ktos powinienen poprawic temat i napisac uzytkownikowi co zrobił źle. Wtedy ewentualnie wyciagac cięższe działa w wyniku braku reformy

SoShy
23-07-2015, 17:14
Ups, troche może za daleko poleciałem. Dla sprostowania wyrażam tu tylko własne poglądy.
Czemu od stałych wymagać więcej niż od nowych? Bo np. jak ktos nowy napisze post w zlym dziale to w 99% błąd, gdy ktos doświadczony tak zrobi można mieć juz watpliwości. Odnosnie Antka ja tych banow nie dawalem, zwykle posluguje sie ostrami.
Lisu to co ty piszesz to jest naturalne- nowi beda dostosowywać sie do społeczenstwa, wiec aby unikac problemow chcialoby sie aby spoleczenstwo bylo "ok" aby pozniej Ci nowi nie przejmowali zlych wzorcow.

- - - - - - - - - -

Sic są rzeczy, które są banowalne niezależnie od stażu. A ten temat jest raczej przykladem braku osob do przejecia takiej sprawy.
Powinienen za to pojsc ostr- ktos powinienen poprawic temat i napisac uzytkownikowi co zrobił źle. Wtedy ewentualnie wyciagac cięższe działa w wyniku braku reformy

Nie chodzi o napisane postu w złym dziale, ale o łamanie regulaminu. Skoro nie można dublować postów, to dlaczego Antek dostał bana, a random nie? Dlaczego Antek za użycie słowa "debil" dostał bana i stracił moda, a randomy mogą robić co chcą?
Tutaj wypadałoby, żeby wypowiedział się BaGGietka, bo to on jest odpowiedzialny za to zamieszanie.

Gansey
24-07-2015, 01:32
No więc reasumując.

Najpierw zajmijmy się sprawą "świeżaków". Gdy ktoś nowy wejdzie na forum zazwyczaj na samym wstępie dostaje "buta". Często jest nieprzyjemnie traktowany, a w konsekwencji znika z forum. Nie podoba mi się takie podejście i każde przejawy tego typu będą od razu karane.
Jeśli chodzi o zachowanie świeżaków - często zdarza, że nie przestrzegają oni regulaminu, spamują, off-topują, czy zadają głupie pytania. Tutaj w kwestii moderatorów jest czy taką osobę zbanują, czy dadzą ostrzeżenie tłumacząc co robią źle. Nawet sami użytkownicy mogą służyć dobrą radą i napisać wiadomość do takiej osoby objaśniając, co zrobiła źle. Osobiście jestem zwolennikiem wytłumaczenia świeżakowi, zamiast karania go od razu, bo być może po poznaniu panujących zasad stanie się osobą aktywną i pomocną. Dlatego na wszelkie lekkie łamanie regulaminu ze strony świeżaków przymykam oko - daję ostrzeżenia i staram się wysłać stosowną wiadomość. Oczywiście w przypadku bluzg, zauważonego celowego spamu i rzeczywiście przeginania - powinnien zostać nałożony ban.

Jak się sprawa ma w przypadku bywalców. Na forum jest dość zamknięty krąg osób, wszyscy się znają, ciężko akceptują nowicjuszy. W przypadku, gdy widzę kogoś, kto na forum jest od dłuższego czasu, zna zasady jakie tu panują, a wciąż je łamie, to nie ma opcji, abym przymknął oko na takie zachowanie. Wy znacie regulamin, wiecie za co można tutaj wyłapać bana, co nie jest tolerowane, a na co można sobie pozwolić. Zamiast być przykładem dla nowych osób, sami łamiecie regulamin.

Ktoś zarzucił mi brak obiektywizmu, gdyż dałem bana Antybristlerowi. Powiem tak - na prawdę nie widzę możliwości, aby w przypadku, gdy ktoś nazywa innych debilami i mimo moich próśb na pw robi to dalej, przymykać oko. Antek próbował pokazać, że skoro jakiś świeżak może sobie dodać kilka postów pod rząd, to on też, czysta prowokacja. Nie tędy droga.


Short version
Regulamin jest ten sam wobec wszystkich. Nikt nie może nikogo bezkarnie obrażać, prowokować, wszczynać kłótni. Jednak od bywalców wymaga się nieco więcej niż od osób nowych, które na forum mogą czuć się nieco zagubione.
Jeśli taka sytuacja komuś nie odpowiada, to na prawdę powinien zmienić forum, albo liczyć się z ciągłymi banami.

Btw. Posty MoP'a są jak najbardziej trafne.