PDA

Zobacz pełną wersję : Drenaż i Kuracja



judasz666666-W2
04-02-2011, 23:53
Na 10lvl mamy możliwość otrzymać zdolność drenaż. Kosztuje 5k i rzucenie czaru 30mp. Skuteczność? 36-48 obrażeń zadajemy i tyle samo otrzymujemy życia. Porównywalnie będziemy dysponować co najmniej czarem lód lub wiatr *** i zadamy obrażeń 120, lub mieczem na 10lvl 160. Co o tym myślicie?

Tomi
05-02-2011, 00:13
Drenaż zostanie trochę podciągnięty w drugiej fazie testów (1/3 HP przeciwnika + lepsza trafialność).
Tak małe obrażenia mogą wynikać z faktu, że rzucasz go na nie w pełni uleczonego przeciwnika.

judasz666666-W2
05-02-2011, 11:02
Na tym etapie gry drenaż mało opłacalny. Jak pojawi się jakiś nowy boss to popróbuję. W walce z dostępnymi bossami wcześniej kończyło mi się leczenie niż mana. Przy zwiększeniu do 1/3 może być dobre i potworki też urosną w siłę, całe szczęście, bo łażenie po mapie jest tylko ograniczone miksturkami. Mi podoba się, że dojście nie jest łatwe.

ADIHC1
23-02-2011, 22:06
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?35-Wprowadzone-zmiany&p=1492#post1492

- zmiana w drenażu - wysysa 30% HP gracza lub zwykłego potwora, tylko 5% HP bossa
Czy czasem drenaż nie za bardzo został osłabiony? W przypadku Rapsa zabiera mniej więcej tyle, ile zwykły cios, a kosztuje aż 30 MP (piszę to z punktu widzenia wojownika). Może zamiast osłabiać jego obrażenia, niech nie zawsze dodaje HP?

Tomi
23-02-2011, 23:13
Miał zabierać powiedzmy o 1/3 więcej niż zwykły cios (przy pełnym HP bossa) + uleczać. Bez uleczania to już nie drenaż ;-).

Dark Skiter-W1
24-02-2011, 14:03
- zmiana w drenażu - wysysa 30% HP gracza lub zwykłego potwora, tylko 5% HP bossa


Według mnie 5% to trochę za mało. Np. walcząc mając 20 lev ze Smokiem normalnie zadajesz mu obrażenia z rzędu 350-400 hp, z czego z Drenażu wyniesie to poniżej 300, co za cenę 30 mp jest zupełnie nieopłacalne. Szczególnie, że drenaż często ma tendencję do chybiania.

A poruszając już temat MP, kolejna już zupełnie kosmiczna rzecz. Zdolność "Kuracja" - rzecz zabierająca 40mp, którą można użyć tylko raz (przynajmniej na 1*), a w dodatku leczy statusy (owszem 3 na raz), ale statusy które można bez problemu miksami wyleczyć. Więc tak trochę 40mp za Kurację to lekki przegięcie wg. mnie.

Tomi
24-02-2011, 14:09
Według mnie 5% to trochę za mało. Np. walcząc mając 20 lev ze Smokiem normalnie zadajesz mu obrażenia z rzędu 350-400 hp, z czego z Drenażu wyniesie to poniżej 300, co za cenę 30 mp jest zupełnie nieopłacalne. Szczególnie, że drenaż często ma tendencję do chybiania.

A poruszając już temat MP, kolejna już zupełnie kosmiczna rzecz. Zdolność "Kuracja" - rzecz zabierająca 40mp, którą można użyć tylko raz (przynajmniej na 1*), a w dodatku leczy statusy (owszem 3 na raz), ale statusy które można bez problemu miksami wyleczyć. Więc tak trochę 40mp za Kurację to lekki przegięcie wg. mnie.

nie wszystko musi się opłacać w każdej sytuacji

Dark Skiter-W1
24-02-2011, 17:54
Tylko co do drenażu w tym wypadku stał się zupełnie bezużyteczny :P Bo nikt na graczy tego nie będzie używał bo się to mija z celem. Jedynie na bossów się to używa.

Tomi
24-02-2011, 18:09
Tylko co do drenażu w tym wypadku stał się zupełnie bezużyteczny :P Bo nikt na graczy tego nie będzie używał bo się to mija z celem. Jedynie na bossów się to używa.

Odebranie 30% HP i jednoczesne uleczenie to wcale nie jest chyba taki słaby deal?
Ok, w takim razie ile powinien zabierać aby był "opłacalny"? W końcu zwykły cios też nie sieka za 50% HP i przy okazji nie leczy.
Czekam na rozsądne propozycje, jakoś umotywowane.

Dark Skiter-W1
24-02-2011, 18:50
Odebranie 30% HP i jednoczesne uleczenie to wcale nie jest chyba taki słaby deal?
Ok, w takim razie ile powinien zabierać aby był "opłacalny"? W końcu zwykły cios też nie sieka za 50% HP i przy okazji nie leczy.
Czekam na rozsądne propozycje, jakoś umotywowane.

Już mniejsza o MP, ale spójrzmy na to z innej strony. Drenaż tak czy inaczej będzie bardziej bronią dla magów. Lecz na wysokim lev mag uderzający z drenażu woja jak trafi 1/3 to bedzie dobry. Woj daje systematycznie w szczęście, natomiast mag będzie dawał po 1 pkt, aby tylko mógł dawać w inne statystyki. Dlatego starczyłoby poprawić celność drenażu wg. mnie, zostałby wtedy doceniony w dalszej części rozgrywki.

Tallyey
04-04-2011, 20:08
Większość patrzy na drenaż z punktu widzenia małego levla.
Teraz jest jak na mfo2 na przedziale 5-10 lv. Walka toczy się wg. schematu: 2-3 hity, leczenie, 2-3 hit ..... mix [ofc troche inaczej jest, ale podobnie :P ]
Drenaż mało zabierze, mało da, bo hp jest naprawdę małe, na małym lv nieopłacalne. Spójrzcie na to od strony levli takich powiedzmy 100 [jak powiększą limit heh], wtedy różnie ludzie mają hp. niektórzy mają 5k[jakiś speeder-lucker], niektórzy 15k, wtedy 1/3 hp takiego kolesia z 15k hp to 5k, to dużo, jeśli wali się po 3k powiedzmy.
Wtedy użytkowanie Drenażu gwałtownie się zmienia. I co ważniejsze, spoglądając na możliwości ustawienia skryptu zaawansowanego można w przeróżny sposób ustawić Drenaż choćby warunek hitów przeciwnika, warunek ilości tur, warunek hp, warunek ciosów krytycznych czy jeszcze jakieś teorie powiązania oryginalnego skryptu.

Na początku jesteś tylko Magiem lub Wojem, później możesz wybrać swoją własną drogę.

Goddess Of War
04-04-2011, 20:13
drenaż był tak krytykowany tylko dlatego że różdżki nie dodawały kiedyś mp ; ) ja sobie nie wyobrażam walczyć od 16 lvl walki pvp bez niego chodzi mi o maga :]

The End
08-04-2011, 10:52
Dalej uważam że Drenaż w obecnej fazie gry jest bezużyteczny. Jego praktyczne zastosowanie sprawdza się tylko w 2 przypadkach :
1. Gdy jest się magiem,walka powoli dobiega końca a jest się pewnym że mikstury regeneracji będą leczyć dłużej tur niż potrwa walka. Wtedy się przeciaga w ten sposób walkę przy okazji próbując przejąć inicjatywę.
2. W momencie gdy przeciwnik użyje osłon a ma pełne hp. Znowu tylko mag.

Problem w tym że kosztuje stosunkowo dużo mp jak na dość ograniczone korzyści. Dla woja jest on całkowicie nieefektywny. I tu bym próbował coś z tym zrobić- umożliwić jakoś korzystanie z niego wojownikowi. Oto moje propozycje:
1. Myślę że ograniczenie zużycia mp do tych 20 już by troszkę zwiększyło jego przydatność. Póki co albo trzeba dać w mp te 5 pkt ( a mało kto nastawiony na pvp to robi) albo nałożyć Krzyżyk. Wzmocnienie drenażu byłoby również dla maga.
2 Ciekawym rozwiązaniem byłoby dodać do drenażu możliwości broni na 20 lvl ( a w przyszłości także wszystkich innych zdolności), żeby drenaż działał na zasadzie normalnego ataku,ale bez ciosu krytycznego. Wtedy np używając włóczni można by też zatruć przeciwnika (co rewolucji nie robi), a przy buławie i toporze zwiększałoby to siłę drenażu. 20% bonus do topora określałby moc drenażu do 36% (+6%), a buława nawet ewentualnie do 40%. Wzmocnienie drenażu nie byłoby jakieś ogromne, ale stałby się już moim zdaniem użyteczny w walkach pvp.
3. Możliwość paralelna do poprzedniej. Zamiast zdolności broni dodać do drenażu + z atrybutów broni. Realnie rzecz biorąc to będzie jakieś 5%-25% + do drenażu. Dawałoby to również po walce możliwość sprawdzenia jak przeciwnik ma wbity atrybut, zestawiając standardowe 30% z faktycznym dmg zadanym przez drenaż.

Podsumowując: zmiany nie byłyby drastyczne, a jestem zdania że wprowadziłyby drenaż do większości pvp.

Goddess Of War
08-04-2011, 10:58
jak dla mnie to mega drastyczna zmiana = ) i drenaż nie miał być dla wojowników tylko dla magów dla wojów może w późniejszej fazie gry : )

The End
08-04-2011, 11:04
Nie zgodzę się. Jedyna de facto różnica byłaby w zmniejszeniu kosztu mp o 10 oraz w drobnym zwiększeniu siły drenażu u woja. Czy dodanie średnio 5% do 35% to faktycznie tak dużo? Nie sądzę. Weź pod uwagę fakt że użycie drenażu u woja to tak naprawdę 2 kolejki. Na sam atak drenażem i potem na mp. U maga szczególnie przy 20 mp sprawa ma się inaczej.

mnietuniema
08-04-2011, 15:15
Nie zgodzę się. Jedyna de facto różnica byłaby w zmniejszeniu kosztu mp o 10 oraz w drobnym zwiększeniu siły drenażu u woja.
Gdyby to był taki drobiazg jak próbujesz to nam wmówić to znacznie więcej wojów poświęciłoby 5 pkt na manę. A w swoim wcześniejszym poście sam piszesz że właściwie nikt tego nie robi. Więc albo to jest drobiazg - albo nie ;)

Jak dla mnie największą wadą drenażu jest jego mała celność - w porównaniu do kosztów. Efekty nie porażają, ale nawet niewielkie efekty przy dużym prawdopodobieństwie skorzystania z ich dobrodziejstw da się wykorzystać. Myślę, że nawet woj mając pewność (skutecznego) skorzystania z tej zdolności zastanowiłby się nad rozdaniem ostatnich 5 pkt statystyk...

Phenomenal
08-04-2011, 15:17
Gdyby to był taki drobiazg jak próbujesz to nam wmówić to znacznie więcej wojów poświęciłoby 5 pkt na manę. A w swoim wcześniejszym poście sam piszesz że właściwie nikt tego nie robi. Więc albo to jest drobiazg - albo nie ;)

Bo Pan FireofDeatch wybiórczo proponuję lub też popiera propozycję które przyniosły by mu konkretne profity i to widać nie od dzisiaj :)

Val Gaav
08-04-2011, 15:37
a kto ci karze używać drenażu na 20 lv tak samo jak kuracji , może to jest przewidziane na 30+

The End
08-04-2011, 20:17
Nie rozumiem czemu ten atak na moją osobę. Wg mnie jest to dość przydatny drobiazg w dalszej części gry, kiedy będą specjalne umiejętności broni. Już teraz używając zatrutej włóczni (tak używam jej! i dlatego wiem o czym piszę...) nie warto korzystać z drenażu. Permanentna trucizna jest bardzo przydatna w walkach i warto do niej dążyć jak najszybciej. Panowie zadam wam jedno pytanie? Na cholerę wprowadzać zdolności do gry nieprzydatne na tym etapie? Jak już wprowadzać to coś sensownego z czego warto skorzystać teraz a nie za 30 lvl. Jeśli za 30 lvl zdolność okazałaby się za silna to przecież można ją osłabić. Jasne... lepiej czekać pół roku żeby zdolność się przydała. I dlatego ją stworzyć na 10 czy 20 lvl. Cóż za myślenie... Gratuluje panom. I w jaki sposób ma mi się niby przydać jak piszę że wprowadzić zmianę z upkiem i nie mam 30 mp? Przyda się wszystkim wojownikom a i magowie będą szczęśliwi że zaoszdzędzą 10 mp. Przecież po upie jeśli nie dojdą przedmioty regenerujące mp to są szanse, że zacznie im brakować many w walkach...
Phenomental ty kolego się naucz angielskiego :)

P.S na forum miałem tylko jeszcze jedną propozycje o zmianach w regulaminie odnosnie ranku i wprowadzeniem zakazu walk do 5 lvl. Z resztą wspólnie z ashem. Nie posiadasz informacji to się nie wypowiadaj...
P.S.S Jeszcze jedno - przy 20 mp z drenaża i ciut większej sile ,standardowa ilość mp u wojowników wskoczyłaby już do 40. :) A do tego zmierzam. Żeby mana nie była zarezerwowana dla magów w pvp a walki stały się ciekawsze i bardziej różnorodne. Bo teraz "różnice" robi eq a nie zdolności.

Goddess Of War
08-04-2011, 20:56
fire ogólnie to nie masz racji ale trudno teraz jest drenaż tylko dla magów ale na 30 poziomie woje pewnie też będą go używać : )

Val Gaav
08-04-2011, 21:06
akurat kuracja ma teraz jedno zastosowanie , walka z wyweraną dostajesz z trutki oraz uśpienie zeby nie tracić 2 tur uzywasz kuracja oba statusy schodzą
drenaż jest nie skuteczny bo postacie mają za mało hp , każdy się trzyma w granicach 1-1.2k , jak postacie będą miec po 3-4k hp to zabrany 1k hp już robi różnice

The End
08-04-2011, 22:06
Ale wtedy tez dmg będą po 1,5-2 k ze statusami :)
Dalej to różnicy robić nie będzie na sile. Jedynie mp będzie stosunkowo mało kosztować.

Kronosan
10-04-2011, 12:39
Gdzie można kupić Drenaż?

minek
10-04-2011, 12:45
Na targu. Wypada również z gacków czasem.

Val Gaav
10-04-2011, 12:54
drenaż też leci ze smoka mroku

@FireofDeath
ale drenaż zabiera hp przeciwnikowi i daje tobie
leczenie tylko ci wraca hp tobie
inna zdolność tylko zabierze hp przeciwnika
widzisz różnice
jak porównasz to co stracił przeciwnik i to co dostajesz wychodzi na to samo
nie może być tak że zabierasz ciosem 1k hp i liczysz że drenaż weźmie tyle samo bo wtedy ci wejdzie 2x lepszy cios