PDA

Zobacz pełną wersję : Opaska Zapomnienia



Sunflora
31-05-2011, 17:20
Część
Wpadłem pomysł że stworzyć przedmiot o nazwie " Opaska Zapomnienia "

Item który można założyć na postać ( hełm - opaska ) i usunąć jedną z danych zdolności
Po kliknięciu przycisku ( powiedźmy ) zapomnij tą zdolność. To wtedy była by w pierwotnym stanie czyli nieprzeczytana gdy ją by się przeczytało to miała by *
Jedna opaska = jedno usunięcie danej zdolności
Po użyciu opaska ( hełm ) znika

Opaskę można było wy dropnąć powiedzmy z bossa / quest'a / mini bossa

Pomysł przyda się graczom co testują zdolność a później jej nie używają
Bo ja osobiście mam 10 niepotrzebnych mi zdolności i chciałem je jakoś usunąć ale nie mogę ;)

Zapraszam do dyskusji

Dantez
31-05-2011, 17:31
Pomysł napewno zaciągnięty z gry "Metin2" może hełm to niewłaściwa rzecz jeżeli już to np. jakiś klejnot zapomnienia.
btw. mi ta propozycja podchodzi ale zobaczmy co inni gracze mają do powiedzenia na ten temat. :))

Sunflora
31-05-2011, 17:34
Iż że chciałem powiedzieć że nie grałem ów grę jaką podałeś
Po prostu pomysł na " opaskę zapomnienia " wpadł mi przypadkiem do głowy

Zaproponowałem hełm bo jest uniwersalny a taki klejnot jak się go użyje ? nie wiadomo
Może inni coś zaproponują ...

Frank Lampard
31-05-2011, 18:52
Mi pomysł nie pasuje. Po co coś takiego ? Nie chcesz jakieś zdolności to się nie ucz.
A ci robi dana zdolność jest opisane tutaj (https://forum.mfo3.pl/showthread.php?2243-Wszystko-o-zdolno%C5%9Bciach).

Sterz
31-05-2011, 18:58
A nawet jeśli się nauczyłeś, to przecież nie musisz jej używać.

Nyhariel
31-05-2011, 20:23
Mi sie sam w sobie pomysl podoba, aczkolwiek Dantez - "klejnot zapomnienia".... no po prostu dziwnie brzmi ;p

ADIHC1
31-05-2011, 20:27
Tylko tak właściwie po co?

Sunflora
31-05-2011, 21:15
Żeby zapomnieć nie potrzebną zdolność po co komu x zdolności nie potrzebnych jak może użyć tego zwoju i po problemie

Mita bank
31-05-2011, 21:40
przecież nie musisz zakładać zdolności których nie chcesz :P
fajnie jakby w przyszłości były questy gdzie do zaliczenia wymagana byłaby zdolność z niższych/obecnych lvl'i na x* itp. ;) wtedy ci co nie expili/nie mieli tych zdolności by musieli szybko wyexpić wymagane * ;)
opaska/klejnot pewnie by był gdyby bronie u kowala ulepszało sie gemami/specjalnymi iteami ( niektóre opcje nad którymi zastanawia sie administracja), tym klejnotem można by było z małym % na powodzenie cofnąć ulepszenie jeśli wyszło nie tak ajk chcieliśmy (Tomi mówił że receptury nie byłyby znane więc byłaby szansa na niekorzystne "ulepszenie")

Levusek
02-06-2011, 20:10
Jedyny przypadek, w którym miałoby to prawo istnienia byłby, gdyby po zapomnieniu wracało do poziomu zwoju (bez żadnych nabitych AP) i można było to sprzedać na targu/handlu, inaczej nie ma to sensu, nikt by nie chciał zapominać zdolności, które być może przydadzą się w dalszej części gry.

Sunflora
02-06-2011, 20:16
No właśnie to napisałem , ale inaczej

Sheep
04-06-2011, 10:14
Jemu wlasnie o to chodzi - zapominasz zdolnosc i masz ja na zwoju - mozesz sprzedac itd.

aich
04-06-2011, 10:53
Moim zdaniem przydała by się taka opcja aby usuwać zdolności, ( zaklęcia w przypadku maga) bo przy 100lvl będzie tego tyle, że np. leczenie1 będzie totalnie niepotrzebne.
Ale chce zaznaczyć, że zdolność(zaklęcie) nie wraca do zwoju, tylko jest usuwanie nieodwracalnie. Nie można wszystkie robić pod siebie, aby było dobrze :)

I myślę, że nie jest potrzebny jakiś item, tylko opcja przy danej zdolności "usuń".

Sheep
04-06-2011, 20:42
A to to nie ma sensu, poprostu klikasz : Ustaw kolejność zaklęc w walce i wywalasz niepotrzebne.

Zero
05-06-2011, 14:38
Mogło by być tak że pozostawało * wtedy można sprzedawać zdolności z *

Tomi
05-06-2011, 15:07
Pewnie dało by się zrobić, ale sens takiego rozwiązania jest mocno dyskusyjny. Item "zapominający" zaklęcie musiał by istnieć dla każdego zwoju, a guziki przy zaklęciach mogły by spowodować omyłkowe "zapomnienia". Gdyby nie można było usuwać tych zaklęć z listy w walce to miało by większy sens.
Dał bym to do kategorii "może kiedyś", gdy stanie się to rzeczywistym problemem.

PS. zwrot zaklęcia/zdolności do zwoju odpada.