PDA

Zobacz pełną wersję : Skrzynki z niespodziankami



Levusek
29-05-2011, 17:29
Mój pomysł jest bardzo prosty. Na targu, co 4-8 godzin pojawiała by się SKRZYNKA, którą można wylicytować za cenę jaką tylko się chce. W tejże skrzynce może być każdy przedmiot dostępny w grze, od Różdżki na 1lv do Banickiego Miecza +3. Ryzyko polega na tym, że nie wiadomo, co będzie w skrzynce. Myślę, że możliwość znalezienia naprawdę rzadkiego i dobrego przedmiotu zmusi graczy do wyrzucenia kasy na to i zaryzykowania, co (jak myślę) przyczyni się do zmniejszenia ilości złota w grze.

Plusy:
Ryzyko = zabawa
Zmniejszenie ilości złota w grze (kasa za przedmiot ląduje u Gerwazego :D)
Możliwość znalezienia w skrzynce rzadkiego przedmiotu

Minusy:
Dużo wyrzuconej kasy a słaby przedmiot, ale jak wiadomo, ryzyko trzeba podjąć... ;D


Propozycje dodane:
I. (Dodane przez MapY)
Przedział +/- 5lvl przedmiotu w skrzynce w stosunku do swojego poziomu
II. (Dodane przez Felix)
Coś w stylu loterii. Za określoną sumę golda kupowałoby się "bilet", przy czym losowanie odbywałoby się raz na tydzień (np. w niedziele), a zapisy trwałyby od pon do sob.
Losowane byłyby np 3 przedmioty:
1. miejsce unikat o bardzo rzadkiej spotykalności
2. miejsce unikat o średniej spotykalności
3. miejsce np srebrny pył
III. (Dodane przez MasterOfPuppets)
A może jakiś hazard ?
Typu: skrzynka pytań (losujesz pytanie dot. gry. I spośród x odpowiedzi wybiera się.) np. widzisz statystyki jakiegos eq i musisz powiedziec co to jest. To samo z obrazkiem.(dałbym tu jakiś limit ew. jakieś trudne pytania) Czas na opowiedź 5-10sec
Rzut kostką : jak trafi się obstawioną liczbę to się wygrywa 5 krotność postawionej sumy. (UWAGA! W tej grze musi być prowadzony limit max. stawki, bo są systemy pozwalające na wygraną za każdym razem.(długie żmudne. Ale zysk 100%))

Antybristler
29-05-2011, 17:34
Nikt nie będzie inwestował złota w ciemno, tym bardziej, że może się trafić item z 1Lv. Musiałby to być item UNIKAT z Lv. obecnej blokady+/-5 lub też inne ciekawe rzeczy jak srebrny pył.

musaraj
29-05-2011, 17:38
Nikt nie będzie inwestował złota w ciemno, tym bardziej, że może się trafić item z 1Lv. Musiałby to być item UNIKAT z Lv. obecnej blokady+/-5 lub też inne ciekawe rzeczy jak srebrny pył.

Niekoniecznie unikat, bo to by nieco pozbawiło sensu propozycji.Jednak pomysł z +/-5 lv jest słuszny.

Sunflora
29-05-2011, 17:40
Mi pomysł się podoba
Ograniczyło by złoto w grze i można by wylosować nie mal wszystko od 1 lv do max. lv ( 30 ? )


Nikt nie będzie inwestował złota w ciemno, tym bardziej, że może się trafić item z 1Lv. Musiałby to być item UNIKAT z Lv. obecnej blokady+/-5 lub też inne ciekawe rzeczy jak srebrny pył.
Nikt ci nie karze kupować takiej skrzynki

Koridor
29-05-2011, 17:43
Na początku może to byś szał, lecz z czasem odejdzie to w zapomnienie z powodu takowego ryzyka. W przypadku trafiania unikatów w tych skrzynkach zaczną spadać ich ceny na aukcji - nie będzie już rzadki ten unikat.

Moim zdaniem lepiej byłoby zrobić osobny zestaw przedmiotów dla takich właśnie skrzynek. Np. po 5 przedmiotów na każde 10 lvl lub po prostu nowy przedmiot na każde 2 poziomy dążąc do limitu. W obecnym przypadku byłoby to 15 itemków (chociaż to zależy od jakiego lvl zaczęła by się owa zabawa). Itemki mogłyby być licytowane w przedziałach lvl i nie można by licytować nie swojego przedziału - ograniczenie szybkiego expa, aby zdobyć itemek ze skrzynki. Tak, więc gdy będzie osobny zestaw dla skrzynek to gracze zdecydowanie więcej kasy wyłożą na licytowanie.

Felix
29-05-2011, 18:47
Bardzo ciekawy pomysł - ja jestem zdecydowanie na tak. Jeżeli znajdą się przeciwnicy ww. idei, wpadło mi do głowy inne rozwiązanie.
Można by zorganizować coś w stylu loterii. Za określoną sumę golda kupowałoby się "bilet",przy czym losowanie odbywałoby się raz na tydzień (np. w niedziele), a zapisy trwałyby od pon do sob.
Losowane byłyby np 3 przedmioty:
1 miejsce unikat o bardzo rzadkiej spotykalności
2 miejsce unikat o średniej spotykalności
3 miejsce np srebrny pył

To oczywiście prowizorka, nagrody i system można by dowolnie zmienić, podaję jedynie zarys.

Nerus
29-05-2011, 19:04
Pomysły Rikito i Felixa jak najbardziej dobre przydałoby się takie coś, na pewno urozmaiciłoby to grę

czekamy na odpowiedź admina, czy byłaby możliwość wprowadzenia takiego czegoś i ewentualne poprawienie tych pomysłów

ps. macie po *

MasterOfPuppets
29-05-2011, 19:47
A może jakiś hazard ?
Typu: skrzynka pytań (losujesz pytanie dot. gry. I spośród x odpowiedzi wybiera się.) np. widzisz statystyki jakiegos eq i musisz powiedziec co to jest. To samo z obrazkiem.(dałbym tu jakiś limit ew. jakieś trudne pytania) Czas na opowiedź 5-10sec
Rzut kostką : jak trafi się obstawioną liczbę to się wygrywa 5 krotność postawionej sumy. (UWAGA! W tej grze musi być prowadzony limit max. stawki, bo są systemy pozwalające na wygraną za każdym razem.(długie żmudne. Ale zysk 100%))

Puki co to mi wpadlo do głowy

Goddess Of War
29-05-2011, 21:21
fajny pomysł ze skrzynką tylko ograniczył bym to do przedziałów lvl 1-10 11-20 21-30 ; )

Ice Axe
29-05-2011, 21:46
fajny pomysł ze skrzynką tylko ograniczył bym to do przedziałów lvl 1-10 11-20 21-30 ; )

Wiadome że każdy by brał największy przedział :) Po za tym dobry pomysł ;)

musaraj
29-05-2011, 21:47
Wiadome że każdy by brał największy przedział :) Po za tym dobry pomysł ;)

Nie, przediział moglby brac tylko ten, kto w tym przedziale bedzie.

Goddess Of War
29-05-2011, 21:53
Wiadome że każdy by brał największy przedział :) Po za tym dobry pomysł ;)

wcale nie bo ja powiem że licytował bym np 1-10 bo może a nóż widelec będzie amulet kajana ^^

Sunflora
29-05-2011, 22:14
Ja bym proponował :
Magiczne skrzynki
Wypadają z wszystkich potworów w grze szansa na wypadniecie z grupy / potwora skrzynki jest x %
Skrzynkę można będzie otwierać prawym przyciskiem albo będzie trzeba zanieść do specjalnego NPC ( zależy od admina )
Wtedy on daje losową rzecz

Do wylosowania będzie :
Wszystkie itemy od 1 lv do max lv

Informacja: Przebieg wypadania skrzynek będzie raz na miesiąc przez jeden / dwa dni

NightShadow
30-05-2011, 01:17
Bogata osoba może sobie pozwolić na spory wydatek i zabawę :)

Dantez
30-05-2011, 09:34
Takie skrzynki pomogłyby pozbyć się nadmiaru złota, hmm ja jestem na tak ;p

Tajwanski Przemytnik
30-05-2011, 13:32
jestem na tak , ale jakiś przedział levelowy można by było zrobić :P

Levusek
30-05-2011, 19:46
Denifae, moja propozycja jest bezpośrednio związana z wysysaniem złota z gry, a nie jeszcze dodatkowymi profitami, więc twoja koncepcja tu nie pasuje. Jak chcesz rzadkie przedmioty poluj na Plazmę/Dzbanek.

The End
30-05-2011, 22:02
Nic z tej zmiany nie będzie. Nic nie będzie ze zmian na forum... Bo za wolno administracja reaguje na pomysły...
Nie ma sensu się rozpisywać. Jeśli zostanie temat podjety to najwczesniej za pół roku.
Rikito administracja nie zgadza się na jakikolwiek wysysanie gry do ogólnej puli póki co.
Z 12 stron dyskusji na forum testowym zadowoliła się nie braniem pod uwagę skrajnych wartości:
Jacek:

Postanowiliśmy trochę rozluźnić pulę złota. Teraz będziemy monitorować medianę złota wśród aktywnych graczy. Będzie to nieczułe na pojedynczych graczy posiadających fortunę.

Wysysania kasy nie będzie. Administracja ma głęboko w poważaniu jakiekolwiek inwazyjne działania. Wychodzą z założenia, że brak zmian = brak ryzyka.
Lepiej ich zdaniem stworzyć 100 zmian kosmetycznych i poświęcić na to 20 razy więcej czasu niż zaryzykować jedną zmianą, która mogłaby (ale nie musi) rozwiązać problem.
Odpuscie sobie pisanie w działach propozycje. Jak dla mnie ten dział to można nawet zamknąć.

Pozdrawiam, Zirytowany Tester.

minek
31-05-2011, 00:00
Niech Zirytowany Tester da sobie odrobinę świeżego powietrza i zrobi chwilę przerwy bo za bardzo przejmuje się rolą.
Wszystko wymaga czasu. Poza tym stosuj się do wytycznych w odpowiednim dziale https://forum.mfo3.pl/showthread.php?2373-Informacje-dla-tester%C3%B3w&p=16812#post16812

ADIHC1
31-05-2011, 02:58
Jak dla mnie ten dział to można nawet zamknąć.
Ja tylko przypomnę, bo wydaje mi się, że zapomniałeś, nad grą pracują zaledwie dwie osoby. To nie Ty stracisz czas i pieniądze, podejmując niewłaściwie decyzje. W tym przypadku jakakolwiek presja może tylko zaszkodzić.

Ogranicz się do mniej agresywnego lobbowania lub daj sobie spokój.

musaraj
12-06-2013, 08:10
Odświeżam pomysł, bo dobry.

W dokładniejszej wersji:
Na targ 2-3 razy w tygodniu o stałej godzinie trafia na 24 h tajemniczy przedmiot X,Y,Z (lub inne cośtam w nazwie).
Przedmioty X,Y, Z różnią się szansą na unikat - największa w przedmiocie Z (ok. 90%), najmniejsza w X (ok. 20%).
W przedmiotach X,Y,Z znajduje się to, co na loterii, przy czym miksy 2x i na unikaty większa szansa.
Przedmioty X,Y,Z po trafieniu na licytację są oczywiście licytowane przez graczy, jak kto będzie chciał . Po zakończeniu aukcji gracz, który wygrał otrzymuje wiadomość, w której jest napisane "Kupiłeś tajemniczy przedmiot za 2000000G, przedmiot znajduje się w depozycie. Przedmiotem tym jest Pancerz Orka +3 (etc.)"


W każdym razie odświeżam temat.


P.S. FoD - pionier narzekania na apdejty ;>

PiTTeR PiT
12-06-2013, 16:24
Wolałbym to w takiej formie, że raz na jakis czas graczowi (lub wszystkim) pojawia się gdzieś skrzynka. I wszystko polegałoby na tym, zeby przejsć przez wszystkie mapy i ją znależź.

Doktor Lewatywa
12-06-2013, 17:01
Wolałbym to w takiej formie, że raz na jakis czas graczowi (lub wszystkim) pojawia się gdzieś skrzynka. I wszystko polegałoby na tym, zeby przejsć przez wszystkie mapy i ją znależź.
Wszystko za darmo byście chcieli.

Seitas
12-06-2013, 18:05
Byłbym za gdyby jedną z "nagród niespodzianek" był free ban na 7 dni :D

musaraj
12-06-2013, 18:25
Byłbym za gdyby jedną z "nagród niespodzianek" był free ban na 7 dni :D

To w założeniu jest normalna propozycja a nie miejsce na spam i "żarciki" na poziomie korzeni kopru.

Ptahu
12-06-2013, 20:05
dla mnie niewiele sie to rozni od losow na arenie tyle ze za zloto a nie zetony i jest na stale a nie okazjonalnie

musaraj
13-06-2013, 12:34
dla mnie niewiele sie to rozni od losow na arenie tyle ze za zloto a nie zetony i jest na stale a nie okazjonalnie

I jest jeden item na całą grę, a nie itemy oddzielnie dla każdego gracza i do tego są lepsze dropy.