PDA

Zobacz pełną wersję : Magiczne bronie ;]



Mita bank
28-05-2011, 19:08
Pomysł może wydawac się zerżnięty choćby z metina, ale w momencie gdy przyszeł mi do głowy nie myślałem o tym że jest tez gdzieś indziej, a pewnie wiele gier coś takiego ma :P

Do broni (lub innego eq) mogłyby być magiczne runy (kamienie, rudy magicznego surowca czy jaka kolwiek inna nazwa) które nadawałyby nowych statystyk, mając taką rune która dropiła by nawet trudniej niż unikatowe bronie można by było nadać status swojej broni u kowala.

Np. mamy rune regeneracji +1, idziemy do kowala, dajemy mu ją i on ma 70% (mniej lub więcej) na powodzenie przy ulepszaniu. Udało nam się włozyć rune w miecz i miecz nadaje status na 3 tury regeneracji (jeśli wcześniej nadawał juz taki status to tury sumują się).

zwykła runa dawałaby 2 tury
+1 dawałaby 3 tury
+2 - 4tury
+3 - 5tur

oczywiście mogłyby być tez runy które by dawały np. taki bonus jak ma ogrza maczuga
zwykła 10%
+1 - 12%
+2 - 14%
+3 - 16%

każda broń czy jakiekolwiek inne eq miałoby tylko 1 slot na coś takiego :P
mogłaby też istnieć opcja wydobycia runy, na wydobycie szansa byłaby 10-20% zależnie od + runy :P

Runy do innego rodzaju eq niż broń dodawałyby tylko statystyk (runa szybkości, szczęścia, obrony), problem tylko w tym czy dodawałyby procentowo czy normalnie ;P

Jeśli wsadzenie runy by sie nie powiodło to eq traciłoby swój slot.

Teraz kilka wad i zalet które widzę:
wady:
1. po włożeniu runy broń posłużyła by krótko (kilka lvl'i bo potem przeciez trzeba zmienic na lepszą), oczywiście nie zwracając uwagi an to że czekając na upa moglibyśmy spokojnie 1-2miesiące jej uzywać :)
2. małe szanse na wyjęcie naszej runy, czyli albo ryzykujemy albo sprzedajemy
3. często broń z runą na niskich lvl'ach sprzedawana byłaby tanio ze względu na brak kasy u innych graczy z niskim poziomem. Więcej warta byłaby runa niż cena za którą sprzedali bysmy ją razem z mieczem, czasem lepiej ryzykować. (dodam wskazówkę: tanie bronie na mały lvl lepiej kupic i próbować wyciągnąć runę)

zalety:
1. Ciekawsze PvP
2. kolejna fajna droga rzecz która ruszyłaby rynkiem i zawsze byłaby w cenie
3. większa różnorodność broni. Bropnie na 30lvl różnią się głównie tym dodatkiem, tu dodatek można sobie samemu wprowadzić do broni :P
4, 5, 6 itd. są jakieś ale nie przychodzą mi do głowy teraz ;]

Pomysł nie jest suchy i byle jak opisany, myślę że w kolejnych testach możnaby go juz sprawdzić i jak sie spisze to dodac do gry. Jeśli potrzebne są jakieś poprawki to nie duże :)
Komentarze z krytyką? -Oczywiście, ale prosze podać przyczynę czemu pomysł jest zły, może jakieś pomysły żeby go poprawić, jak widzicie że czegoś brak to napiszcie czego zamiast "nie podoba mi się bo tak" :P

Jeśli pomysł się spodobał to gwiazdka po lewej na moim poście nie gryzie :)

El Fortuno
28-05-2011, 19:32
Runy zajmowały by sloty zdolności ??? Pomysł może dobry ale nie na teraz :) administracja zajmuje sie narazie upkiem i rozbudową arkadi :) jest dużo dobrych pomysłów które muszą poczekać :) ale może ten pomysł przejdzie :) mi sie nawet podoba ale mam wątpliwości :) poczekajmy na odzew innych użytkowników forum :)

Mita bank
28-05-2011, 19:38
Nie, na runy byłby osobny slot.
Administracja cały czas sie zajmuje robieniem fabuły, aż do ostatniego miasta tak będzie. Jeśli mój pomysł się spodoba to wierzę że pojawi się przy następnej partii fabuły lub zaraz po niej :P
Nie sądzę też że jest trudny do realizacji, runy same w sobie to eq, niedługo kowal ma ulepszać bronie na + z tego co mi wiadomo (możliwe że właśnie przy tym upie najbliższym), ulepszać będzie za kase. Wsadzanie run pewnie byłoby takie jak ulepszanie, tylko nie za kase ale za runy :P więc działałoby podobnie, jesli udałoby się zrobić jedno to krok tylko do drugiego. Tylko moje przypuszczenia.

Doktor Lewatywa
28-05-2011, 19:52
Nawet dobra, ale czy nie za dużo trochę tego wszystkiego? Nowi gracze i tak się już gubią w tej grze :)

Mita bank
28-05-2011, 20:06
zauważ że to nie będzie od 1 lvl'a, eq dostanie slota na runy pewnie przy 40lvl'u, wtedy gracze będe już an tyle oswojeni z grą aby przyjąć kolejne zagmatwane rozbudowania. Im więcej tego jest tym bardziej niemożliwe staje się zrobienie doskonałego gracza na PvP, a w grze liczyć się tez będzie rozum bardziej (chociaż teraz też najlepszymi sa ci co myślą i planują).

Nyhariel
28-05-2011, 20:11
Moim zdaniem jest to calkowicie zbedne, 3/4 propozycji jest tej "rangi", gdyby wszystkie z nich wcielic w gre to dobre bylyby jajca... pomysl musi byc chwytajacy za serce, musi byc taki, zeby we wlasnym wnetrzu krzyczec "tak, to jest ***** to!", a ten pomysl taki nie jest.

Finder
28-05-2011, 21:03
Sądzę, że wprowadzenie run nie jest najlepszym pomysłem. Dlaczego?
1) Dobre runy byłyby drogie, co doprowadziłoby do tego, że gracz mógłby szybko zarobić. I tak tuż po upku zdobywając cenny unikat zgarniamy niewyobrażalne sumy. :)
2) Zwiększyłoby to i tak już dużą różnicę w eq. Gracze bez run i dobrego eq byliby bez szans.
3) Z powodu "małej" ilości rodzajów run (wydaje mi się, że ich liczba będzie zbliżona do liczby gemów), np. runę regeneracji będzie można zdobyć zarówno na małym, jak i dużym lvlu... W ten sposób gracz z małym lvlem, który sprzeda w/w runę zarobi tyle samo, co ten z dużym lvlem. A jak powszechnie wiadomo eq na mniejszy lvl jest znacznie tańsze. :)
4) Jeżeli nie uda nam się włożyć runy do broni (lub innego eq) przedmiot ten znacznie straci na wartości. To tak nawiązując do metina. :p

Jeżeli jednak pomysł by przeszedł, mam kilka poprawek:
1) Wyłączyć opcję wyciągania run z broni. Zapobiegnie to czynnościom, które napisałeś we wskazówce. Poza tym gracz mógłby cały czas runę wyciągać ze starego przedmiotu i przekładać do nowego.
2) Mówiąc o runach, które dodają nam status (np. regeneracja, osłona) sądzę, że tury nie powinny się sumować. W końcu statusy z eq też się nie sumują. :)
3) O tym nie wspomniałeś, ale uważam, że runy powinno się wkładać TYLKO do 1 itemu, który administracja z góry ustali. Inaczej spowodowałoby to jeszcze większe dysproporcje w uzbrojeniu. Gracz mający runy z regeneracją, osłoną i czymś tam jeszcze byłby po prostu za silny. :)

Podsumowując nie uważam tego za dobry pomysł, nie pasuje mi on do klimatu MFO, jednak widziałem propozycje znacznie gorsze. :)

Love
28-05-2011, 23:47
co do twoich poprawek a mianowicie pierwszej, to jezeli mialo by byc wyciaganie runy z broni to na 10-20% szansy, wiec raczej by jej tak nie wyciagal i wkladal do kazdej broni ...

ja mam jeszcze poprawke do twojej poprawki nr 3)

uwazam, ze do kazdej broni mozna by bylo wkladac runy, ale zeby % na udane wlozenie runa do broni ktora ma juz jakis autostatus byla rzedu 5-15%

Tomi
29-05-2011, 00:17
Takie runki, które dodają określone staty są jedną z rozważanych opcji.

Druga opcja to wklepywanie wymaksowanych gemów -> też dodawały by konkretne staty.

Trzecia to zróżnicowane składniki, które dodają staty, ale najlepsze efekty są przy odpowiednim ich połączeniu (nie jest ujawnione wprost co dany składnik daje - niektóre bonusy mogą się całkowicie znosić przy złym połączeniu). To jest o tyle fajne, ze nie tak szybko by ulepszało eq, ale mogło by się je bardziej kierunkować - np. utraciło 2 DEF'A, ale dostaliśmy za to 4 MAGDEF'A

Czwarta to łączenie tych samych broni, aby uzyskać plusy. Np. 2x broń+1 po połączeniu dawała by +2.

Albo można połączyć niektóre ww. opcje.

Można też zastanowić się nad częściowym odzyskiwaniem składników - aby przenosić je do kolejnej broni na wyższy poziom.
Jak by te składniki nie wyglądały, to drobiło by się je z różnych potworów - w tym zwykłych.
I bardzo dobrze, ze nawet niskiemu levelowi mogło by się coś takiego trafić - przynajmniej pojawia się coś czego wysoki lv może chcieć od niskiego.

Dodawanie dodatkowych zdolności typu regeneracja może się źle skończyć - powstaną zbyt potężne egzemplarze i całe sety.
Z jednej strony fajne jest takie masterowanie eq, ale z drugiej strony zbyt duże bonusy odbiją się na PvP.

Love
29-05-2011, 00:56
a rozwazasz dodawanie slotow ze skladnikow do ekwipunku?