PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd z expem na zającach.



Ice Axe
07-04-2015, 13:09
https://mfo3.pl/r/bfe08ef37

Dlaczego bijąc w grupie zające otrzymuje się więcej expa, złota, AP? Wygląda to na poważny błąd.

Dakard
07-04-2015, 13:18
Błąd jest znany, a mimo to nikt z tym nic nie robi, a gracze wykorzystują.

Koridor
07-04-2015, 13:25
To nie tyle błąd, co po prostu luka w systemie, choć oczywiście może podchodzić pod wykorzystywanie błędów z pkt w regulaminie. +Ban w związku z nagminnym jego wykorzystywaniem.

Dla grupy 2 osób jest przelicznik 1.6x.
65 lvl ma 80% udziału w dropie (w grupie z tym 17 lvl). (bazowo jest 50% dla równych lvli)
System zlicza jego 80% wraz z uwzględnieniem przelicznika 1.6x. W efekcie dostaje 1.28 tego co dostałby normalnie. W przypadku grup 3 i 4 osobowych mogłoby wyjść jeszcze więcej.

Po prostu potrzebna jest blokada na górny udział w dropie i/lub blokada/kara za grupowanie się graczy z dużymi różnicami lvl. (np. zmniejszenie przelicznika dla dużych różnic)

Dakard
07-04-2015, 13:33
1000 eny wydane na takie bicie i robienie tego dalej to chyba nagminne wykorzystywanie :D

Ice Axe
07-04-2015, 13:37
Napisałem do gracza Woojownik ale chyba udaje głupiego, bo twierdzi, że ten błąd został zamierzony przez Tomiego. I dalej expi w grupie.

Wooojownik
07-04-2015, 13:50
Napisałem do gracza Woojownik ale chyba udaje głupiego, bo twierdzi, że ten błąd został zamierzony przez Tomiego. I dalej expi w grupie.

Zobaczymy co Tomi powie na ten temat. Lepiej popatrzcie na gracza Bel Shadow zdobył prawie 2mln złota i też expi 2 w grupie. Nikt w grze nie informował o tym, że jest to błąd. Dopiero dzisiaj Ice Axe mi napisał więc, aby był wyjaśniony ten błąd teraz expie sam.

Toborn
07-04-2015, 13:52
No cóż... Ja też korzystałem z tego buga lecz nie zdawałem sobie z tego sprawy aż do tej pory. Odkryłem to parę dni temu, nie wiedziałem czy jest to błąd czy nie więc zajrzałem na forum czy jest coś na ten temat. (nic nie znalazłem). Następnie zobaczyłem ,że wiele graczy expi w grp z mniejszymi lvl więc ja również zacząłem.Pomyślałem ,że ma to związek z tym bonsuem grupy (zostało to wprowadzone 2miesiące temu ok. i nadal nwm o co w tym chodzi) i dalej expiłem w grp. Po ujrzeniu tego tematu natychmiastowi zaprzestałem expienia w grp gdyż teraz mam prawie 100% ,że jest to błąd. Nie wykorzystywałem go z wiedzą o tym ,że jest to bug.

Pozdrawiam.:D

Ice Axe
07-04-2015, 13:59
Było napisać temat na forum a nie czekać aż ktoś inny to zrobi, gdybym wiedział że teraz będzie lepszy exp niż na x1,5 dropie to zostawił bym energię :D Mam nadzieję że korzyści zostaną odebrane.

Tomi
07-04-2015, 14:13
To oczywiście błąd/luka w systemie.
Będziemy działać w tej sprawie.
Korzyści będą cofane. Czy coś więcej to zależy od skali.

Czy zawsze coś takiego musi się dziać akurat w święta...

Paweek
07-04-2015, 14:23
Ehh a ja nie korzystałem, ciekawe czy uczciwość popłaca.

Toborn
07-04-2015, 14:30
To oczywiście błąd/luka w systemie.
Będziemy działać w tej sprawie.
Korzyści będą cofane. Czy coś więcej to zależy od skali.

Czy zawsze coś takiego musi się dziać akurat w święta...

Hmm może zrobić coś takiego
Przykład:
ktoś użył 100 energi na walke z zającami w grp. Proponuje aby ten gracz przez następne 100 energii dostawał o 50/70% (tyle aby się to zrównało) mniej złota z potworów.?

Ps. Używanie kryształów/handlu się nie zalicza.

Dorek
07-04-2015, 14:45
Hmm może zrobić coś takiego
Przykład:
ktoś użył 100 energi na walke z zającami w grp. Proponuje aby ten gracz przez następne 100 energii dostawał o 50/70% (tyle aby się to zrównało) mniej złota z potworów.?

Ps. Używanie kryształów/handlu się nie zalicza.

i frytki do tego ? bez sensu

NieZabijajMnie
07-04-2015, 14:56
Hmm może zrobić coś takiego
Przykład:
ktoś użył 100 energi na walke z zającami w grp. Proponuje aby ten gracz przez następne 100 energii dostawał o 50/70% (tyle aby się to zrównało) mniej złota z potworów.?

Ps. Używanie kryształów/handlu się nie zalicza.

Myślę że łatwiej będzie odjąć z konta X golda niż robić specjalne ilości golda podczas expu dla kilku osób.
Szczególnie jak pisały o błędzie i wiedziały o nim.

Dakard
07-04-2015, 14:58
Golda, Ap, exp..

Antybristler
07-04-2015, 15:12
Po za tym istnieje też inny błąd (z wyścigami), ciekawe ile osób już skorzystało z tego błędu.

Paweek
07-04-2015, 15:14
Mianowicie?

MasterOfPuppets
07-04-2015, 16:01
Błędy mogące zapewnic znaczący zysk polecam zglaszać do Tomiego. Istnieje prawdopodobieństwo że naprawdę szybko zgloszony błąd moze zostac nagrodzony.

Houqe
07-04-2015, 18:01
Ciekawe że to już któryś raz, gdzie testerzy masowo wykorzystują błędy z rzeczy które sami testowali.

Tak samo było że strażnikiem wyspy. Tak samo z robieniem skryptów i sprzedawanie zaraz po upku.

Błąd zauważony, ale pominięty i wykorzystywany póki zwykły gracz tego nie zauwazy i nie zgłosi. Bo komu chce się wierzyć ze odkryli "nieznany sposób" na strażnika po zakonczeniu dłuuugich i owocnych testow.

I znów śmieszne "odebranie korzyści" jak za czasów największego oszustwa w grze z udziałem soadów.


Korzyści, korzyści.. xd

Fajni mi testerzy

Qwiker
07-04-2015, 18:03
Skończy się zamieceniem pod dywan. Jak zwykle

Paweek
07-04-2015, 18:04
A to git idę poszukać jakiegoś nisko-lewelowca

Houqe
07-04-2015, 18:04
To nie tyle błąd, co po prostu luka w systemie, choć oczywiście może podchodzić pod wykorzystywanie błędów z pkt w regulaminie. +Ban w związku z nagminnym jego wykorzystywaniem.

https://i.gyazo.com/0d708d26c8f94c729b4802d10a7bdc40.png


Kolejny raz zamiatać pod dywan? Nie za dużo im uszło płazem?

Qwiker
07-04-2015, 18:08
Może jest jakaś ranga?
Wykorzystaj 10 bugów: Gracz -> Tester
Wykorzystaj 5 bugów: +100MF
Wykorzystaj 10 bugów: Tester -> Admin
Wykorzystaj 5 bugów: Gracz -> Moderator

Pamiętam afere z soadem z itemkami. Dostał bana, a potem dostęp do polanki testowej :cool:

Dorek
07-04-2015, 18:09
Może jest jakaś ranga?
Wykorzystaj 10 bugów: Gracz -> Tester
Wykorzystaj 5 bugów: +100MF
Wykorzystaj 10 bugów: Tester -> Admin
Wykorzystaj 5 bugów: Gracz -> Moderator

hahaha dobre :D

Paweek
07-04-2015, 18:10
Niech się ktoś z "góry" wypowie.

Houqe
07-04-2015, 18:12
550 expa za walke. Ło panieee.. Toż to kilkanaście razy więcej expa niż powinno być.

To faktycznie poważna sprawa

Houqe
07-04-2015, 18:15
Błędy mogące zapewnic znaczący zysk polecam zglaszać do Tomiego. Istnieje prawdopodobieństwo że naprawdę szybko zgloszony błąd moze zostac nagrodzony.

A to jest najlepsze.. xd Mop (tester) wykorzystujący błąd informuje o zgłaszaniu ich. Post napisany w przerwie w expieniu dla Soadka?

Qwiker
07-04-2015, 18:15
nie chodzi o samego expa. Sam 65 dostaje 240 golda, 65+7+7 dostaje ponad 1800

Paweek
07-04-2015, 18:19
A jak myślicie, co mi zrobią ja sobie teraz poexpie :p? Tzn kasę nabije :p

Pirrat
07-04-2015, 18:21
Strasznie fajne kółko wzajemnej adoracji stworzyliście - ile stron potrzebujecie, żeby przestać buldupić?

Houqe
07-04-2015, 18:23
No to jak po każdej aferze z soadami ( a było ich już naprawde dużo) tak i tu.. tradycyjnie.. Apeluję o perm bana za perfidne i wielokrotne wykorzystywanie bugów w grze dla własnych korzyści!

Dakard
07-04-2015, 18:23
Niech dostają 2k golda za walkę, nie mówmy o tym, przecież im wszystko wolno

Dorek
07-04-2015, 18:24
może lepiej żeby w grp energi nie tracić ? :)

Tomi
07-04-2015, 18:43
Nie znacie wszystkich faktów, także nie osądzajcie za szybko. Dosłownie kilka minut po wyżej wklejonych walkach miałem PW ze zgłoszeniem/podejrzeniem błędu, potem jeszcze powtarzane. Niestety z uwagi na to, że były to święta, nie odebrałem tych wiadomości. Nie mam wiedzy, aby ktokolwiek z testerów to wykorzystywał dla korzyści. Są jednak osoby, które zrobiły 1000 i więcej walk ewidentnie celowo.

Testy nie są w stanie wszystkiego wychwycić, szczególnie, gdy było na nie tak bardzo mało czasu i nie było to coś, na co łatwo trafić.
Oczywiście macie swoje teorie spiskowe, ale na to już nic nie poradzę.

Niektórzy tu piszący mieli dostęp do testów bossów/eq Devos tak samo jak "etatowi" testerzy i też wspomnianych błędów nie wychwycili, też mogli sobie przygotować skrypty wcześniej itp (taka zaleta testowania) także przynajmniej od nich krytyka nie na miejscu.

Dakard
07-04-2015, 18:47
Przypadkowo bił w grupie z postacią z niskim lvlem, która akurat jest bankiem :D

Val Gaav
07-04-2015, 18:53
zabrac połowe wszystkiego , cofnie go do 50 lv będzie sam raz

Qwiker
07-04-2015, 18:54
Skryptów się nie czepiam. Ale kurde ile można


Testy nie są w stanie wszystkiego wychwycić, szczególnie, gdy było na nie tak bardzo mało czasu i nie było to coś, na co łatwo trafić.
Oczywiście macie swoje teorie spiskowe, ale na to już nic nie poradzę.

No tak. Testować bossa (strażnik) który ma być na 65lvl do pokonania. Testować, testować. Jest ok.
Nagle po wprowadzeniu upka, dostaje odkryty błąd, że da się obejść strażnika na 57.
Mam uwierzyć, że przez kilkanaście miesięcy tester nie odkrył błędu, ale zauważył go kilka dni po upku w trakcie walki?

Pirrat
07-04-2015, 19:06
No tak. Testować bossa (strażnik) który ma być na 65lvl do pokonania. Testować, testować. Jest ok.
Nagle po wprowadzeniu upka, dostaje odkryty błąd, że da się obejść strażnika na 57.
Mam uwierzyć, że przez kilkanaście miesięcy tester nie odkrył błędu, ale zauważył go kilka dni po upku w trakcie walki?
Skrypt ma ograniczoną ilość poleceń, mimo tego, że jest znacznie zwiększony limit do pisania bossów / mini. Warunki do przewidywania dubla z reguły są oparte o dwa współczynniki, które jakoby można zawsze oszukać, równie dobrze, ktoś całą walkę mógłby nie bić czekając na dubla, czego w 90% skrypt nie wychwyci bo nie ma do tego warunków. Duble to jeden z największych problemów w pisaniu skryptów, bo musza być pisane na obie profesje, uwzględniać masę zdolności ze zwiększonymi obrażeniami i statusami jak skupienie / mobilizacja. Ogarnięcie jednym skryptem wszystkich wariantów dubla jest niemożliwe, bo skrypt zajmowałbym praktycznie całe miejsce, którym może osoba pisząca operować. Zawsze jest furtka przy skryptach, bo to w końcu automat.

Qwiker
07-04-2015, 19:11
No, ale nikt na testach nie przewidział, że można tak bić? Bo o to mi chodzi, a nie o skrypt.

NieZabijajMnie
07-04-2015, 19:11
Fakt, mieliśmy tym razem malutko czasu na ten event... 36h(?) jak dostaliśmy całość do momentu wprowadzenia eventu, mogło coś umknąć. Ale robienie 60 "kontrolnych" walk na zwykłym serwerze jak się okazało że jest błąd? (Myślę że admin by załapał po 1 raporcie o co biega. Nie trzeba mu tyle materiału dowodowego dawać)
Co do innych graczy. Napisanie że jest błąd na PW do admina (a on nie odpisze) nie znaczy że można sobie z niego korzystać i pisać o nim na sb -.-'

Houqe
07-04-2015, 19:17
Fakt, mieliśmy tym razem malutko czasu na ten event... 36h(?) jak dostaliśmy całość do momentu wprowadzenia eventu, mogło coś umknąć. Ale robienie 60 "kontrolnych" walk na zwykłym serwerze jak się okazało że jest błąd? (Myślę że admin by załapał po 1 raporcie o co biega. Nie trzeba mu tyle materiału dowodowego dawać)
Co do innych graczy. Napisanie że jest błąd na PW do admina (a on nie odpisze) nie znaczy że można sobie z niego korzystać i pisać o nim na sb -.-'

Wystarczy korzystać z niego mądrze. Soad z mopem zrobili raptem 4 strony walk. Jumanji już poleciał po całości.. Musi się jeszcze dużo nauczyć od starczych i doświadczonych braci

Pirrat
07-04-2015, 19:19
No, ale nikt na testach nie przewidział, że można tak bić? Bo o to mi chodzi, a nie o skrypt.
Zabijanie na dublu było przewidziane, widocznie obrażenia zadane były poza zakresami, które skrypt dopuszczał ( dublem - hitera jest raczej bardzo rzadko spotykany, a tutaj jedynym problemem było, że soad dysponował zarówno obrażeniami jak i mocnym ekwipunkiem, przez co uzyskał sytuację, której ktoś nie przewidział skrypt w takim wariancie ).

Wszelkie walki były do wglądu zarówno twórcy skryptu, jak i osób testujących, więc problem musiał przekroczyć ramy skrypty, który jak pisałem jest ograniczony na duble.

Coni
07-04-2015, 19:43
Sami byście wykorzystywali tę lukę, już nie płaczcie.

Antybristler
07-04-2015, 20:02
To jaka jest ostateczna wersja? Do ilu walk "skażonych" żadnych konsekwencji nie będzie?

Dorek
07-04-2015, 20:03
To jaka jest ostateczna wersja? Do ilu walk "skażonych" żadnych konsekwencji nie będzie?

jak dla mnie powyżej 50 powinno być . kara odejmowanie lv :D

Ice Axe
07-04-2015, 20:12
Nie wiem jak oni testowali te walki, ale mi wystarczyła 1 walka z Koridorem żeby stwierdzić, że jest błąd.

Antybristler
07-04-2015, 20:19
To co, ten kto ma 50 feralnych walk bana nie ma, a kto 51 już tak? Absurd. Gdyby to były zwykłe walki, to może to podarować, ale to jest event i nadzwyczajne okoliczności - każdy stara się dać z siebie jak najwięcej, a inni postanowili się na tym dorobić.

Leonardo
07-04-2015, 21:03
Przyznaję się do winy, wlepcie mi bana na miesiąc i zabierzcie ~1920 punktów doświadczenia i ~4285 G zysku. W mfo wciąż banuje się tylko za wybrane błędy (przelewanie rankingu - co z tego że mają być zmiany skoro oszukiwanie w tej sferze jest popełniane tu i teraz? Komuś się po prostu nie chce czegoś ruszyć i wyznaczyć kogoś do sprawdzania zgłaszanych walk), ale to nie o tym temat.

aich
07-04-2015, 21:18
Nie wiem jak oni testowali te walki, ale mi wystarczyła 1 walka z Koridorem żeby stwierdzić, że jest błąd.

Chyba pierwszy raz wyszedł problem tego typu... Jak za każdym razem bym miał sprawdzać wszystkie elementy gry od nowa to by mi nie starczyło życia. Akurat Dzikiego zająca mieliśmy do testowania tylko przez 30h, bo mop stwierdził, że tam nie ma co testować :D Reszta mini/uni jak i jajo były sprawdzane kilka dni wcześniej, więc małe prawdopodobieństwo że ktoś wyłapie błąd.
Nie osądzajmy za wcześnie, ale za nadmierne wykorzystanie, powinny być jakieś kary, ale to niech Tomi sam zdecyduje :)

Qwiker
07-04-2015, 22:02
To było chyba przed zmianą, że wszyscy członkowie grupy mogą zrespić mini. Więc sie nie robiło grup 50 +7

Houqe
07-04-2015, 23:58
Chyba pierwszy raz wyszedł problem tego typu... Jak za każdym razem bym miał sprawdzać wszystkie elementy gry od nowa to by mi nie starczyło życia. Akurat Dzikiego zająca mieliśmy do testowania tylko przez 30h, bo mop stwierdził, że tam nie ma co testować :D Reszta mini/uni jak i jajo były sprawdzane kilka dni wcześniej, więc małe prawdopodobieństwo że ktoś wyłapie błąd.
Nie osądzajmy za wcześnie, ale za nadmierne wykorzystanie, powinny być jakieś kary, ale to niech Tomi sam zdecyduje :)

Tomi zadecyduje jak zawsze, olać sprawę, albo jakąś śmieszną karę. np ban na 2 tygodnie, który z reguły jest zapowiadany. Można więc ene wywalić, a przez 2 tygodnie się zapełni - ostatnio właśnie taką dotkliwą karę dostali, zero strat.

W którymś tam poście Tomi napisałeś że uwagi co niektórych stąd są "nie na miejscu".
Nie na miejscu to jest akurat Twoje zachowanie.

Pirrat który kiedyś rozpętał największą aferę w grze sposobem na wyszukiwanie itemków zasługiwał na bana - 70% graczy tak chciało - olane.
Teraz przed upkiem znów próbował, ale IP itemków zostało zaszyfrowane, po czym zapytał na wpół z ciekawości na wpół w pretensjami po co to zrobiliście?

Ktoś działa na szkodę gry i ma czelność wysnuwać takie uwagi? ( coś jak złodziej z pretensjami ze za dobre kraty zamontowali w sklepie)

Dla ciekawskich ----> https://gyazo.com/44ba408aa8130145568fdcf5a4065f01

Jak można złamać tyle punktów regulaminu, wiele grożących całkowitym zbanowaniem a mimo to ciągle grać?

Jeszcze jakoś rozumiem, że odwalają za Ciebie brudną robotę na testach, donoszą czy uj wie co, ale bez przesady

Pewnie znów oberwę -10 czy ileś tam reputacji, ale to co się tu dzieje to jakiś chory kabaret...

Hide
08-04-2015, 01:16
To było chyba przed zmianą, że wszyscy członkowie grupy mogą zrespić mini. Więc sie nie robiło grup 50 +7

Zmiana weszła w życie wraz z upkiem.

A co do sprawy: czytam, czytam i co widzę? BÓL DUPY

Naprawde, hmm, co to ma być. Ucierpieliście na tym aż tak? Tomi ma rację, a Wy próbujecie temu zaprzeczyć. Powodzenia.

Odebrać korzyści i tyle, czy to aż takie trudne do zrozumienia? Błąd mógł się natrafić - fakt, że powinni go testerzy wykryć - ale czasami się coś przeoczy itp. ale żeby taką szopkę urządzać? Ważne, że wszystko jest już wyjaśnione, błąd znany administracji i z tego się cieszyć. A póki co radzę nie odzywać się w tej kwestii i poczekać na obrót sytuacji.

Co do strażnika - Ubili jednego bossa sposobem, którym mógł go ubić każdy. No i już wyjaśnione. A i polecam zajrzeć do mojej walki z nim jeżeli są nadal jakieś pretensje.

Co do skryptów - Jakby jakąś trudność sprawiło ułożenie parunastu linijek tekstu, zgraną w całość, na podstawie raportów. Skrypt na jaszczura zrobiłam w +- 2 dni od pierwszego ubicia, problemu dużego nie miałam. Poza tym, teraz większość ma te skrypty, więc się wyrównało.

A i widzę hołk poruszył sprawę Pajrata i spółki zło: Fajnie, super, uzyskali przewagę (znaczną). Dostali za to bana - fajnie. Teraz grają na warunkach takich, jak większość graczy, a to co się stało już pewnie dawno poszło w niepamięć. Potrafisz narzekać, nie widząc żadnych racjonalnych propozycji, jak zaradzić sobie w danej sytuacji.


Innymi słowy - Wykorzystanie błędu tylko i wyłącznie wymaga cofnięcia korzyści, bez jakichś pogmatwanych wyjść. A jeżeli nadal widzicie jakiś spisek to radzę się trochę dotlenić.


To oczywiście błąd/luka w systemie.
Będziemy działać w tej sprawie.
Korzyści będą cofane. Czy coś więcej to zależy od skali.
I tyle powinno wam starczyć.
Ba, nawet nie powinniście dostać odpowiedzi.



Dziękuje za uwagę.

Tomi
08-04-2015, 01:50
Tomi zadecyduje jak zawsze, olać sprawę, albo jakąś śmieszną karę. np ban na 2 tygodnie, który z reguły jest zapowiadany. Można więc ene wywalić, a przez 2 tygodnie się zapełni - ostatnio właśnie taką dotkliwą karę dostali, zero strat.

W którymś tam poście Tomi napisałeś że uwagi co niektórych stąd są "nie na miejscu".
Nie na miejscu to jest akurat Twoje zachowanie.

Pirrat który kiedyś rozpętał największą aferę w grze sposobem na wyszukiwanie itemków zasługiwał na bana - 70% graczy tak chciało - olane.
Teraz przed upkiem znów próbował, ale IP itemków zostało zaszyfrowane, po czym zapytał na wpół z ciekawości na wpół w pretensjami po co to zrobiliście?

Ktoś działa na szkodę gry i ma czelność wysnuwać takie uwagi? ( coś jak złodziej z pretensjami ze za dobre kraty zamontowali w sklepie)

Dla ciekawskich ----> https://gyazo.com/44ba408aa8130145568fdcf5a4065f01

Jak można złamać tyle punktów regulaminu, wiele grożących całkowitym zbanowaniem a mimo to ciągle grać?


Houqe, ciężko z Tobą dyskutować, bo masz nastawienie jakie masz, ale chociaż sprostuję te informacje, żeby nie krążyły legendy.
Nadana wtedy kara to nie było 14 dni, tylko 90 dni, a dodatkowo przepadek znacznej części absolutnie wszystkich zasobów konta, co samej "gotówki" stanowiło o ile dobrze pamiętam kilkadziesiąt kk i w przedmiotach/eq/gemach zapewne co najmniej drugie tyle. Prawdopodobnie była to wartościowo najbardziej dotkliwa kara w historii gry. Z całą pewnością mocno przewyższała uzyskane korzyści.
Trudno, aby takie decyzje ostatecznie podejmowali gracze za pomocą ankiet.



Jeszcze jakoś rozumiem, że odwalają za Ciebie brudną robotę na testach, donoszą czy uj wie co, ale bez przesady

Pewnie znów oberwę -10 czy ileś tam reputacji, ale to co się tu dzieje to jakiś chory kabaret...
A i owszem pomagają (ale akurat nie wtedy kiedy dostawali powyższą karę). Ja wiem, że dla Ciebie to jest coś, czym w zasadzie pogardzasz (przynajmniej tak wynika z Twoich wypowiedzi), ale nie wszyscy mają takie podejście. Im lepiej wszystko wytestowane, tym lepsze trafia do gry i mniej jest nieprzyjemnych z punktu widzenia graczy zmian/poprawek na serwerze produkcyjnym.

Zarzucałeś wcześniejszy dostęp do skryptów, bossów itp z Devos - akurat Ty miałeś dokładnie taki sam dostęp jak oni.
I oczywiście nic w tym złego, w końcu nie da się czegoś testować bez dostępu. I hipokryzją było by potem udawanie, że się "zapomniało" tego co było na testach i się z tej wiedzy nie skorzysta.

W bieżącej sprawie to już w ogóle nie wiem o co Ci chodzi z Pirratem/SOADem. Pirrat chyba żadnej walki nie miał, SOAD miał ich jakieś 50 i 3 minuty potem zostało to zgłoszone. Nawet jeśli by tego nie zgłosili to jest to korzyść na kwotę jakieś 30k? - naprawdę potężny zysk, zasługujący na całkowite wykluczenie ich z gry. Oczywiście i ten niewielki zysk będzie dla zasady cofnięty.

Generalnie będą automatycznie cofnięte wszystkie dropy z tych walk (100%), także im więcej ktoś spalił energii w ten sposób, tym więcej spalił na próżno. Dodatkowe konsekwencje na pewno, gdy do kompletu były jeszcze multi lub nie będzie z czego odebrać, więzienie dla najaktywniejszych - jeszcze nie ma decyzji, bo jutro będziemy wiedzieli dokładnie jaka to była skala, na razie pracuje sobie skrypt czytający raporty i wyciągający z nich dane. Tyle w temacie.

Qwiker
08-04-2015, 02:27
OK. Ja się wszystkiego dowiedziałem. Zadam tylko pytanie Tomiemu i już mnie nie ma: Co zrobisz jak sytuacja z wykorzystaniem bugów się powtórzy np. przez tą samą osobę, która wykorzystywała bugi wcześniej (np. dziś)? Bo zwykle kary następne są surowsze. Po prostu chce wiedzieć, jakiego założenia mam się trzymać, jak znowu wyjdzie podobna sytuacja.
Pozdrawiam

Houqe
08-04-2015, 06:58
Houqe, ciężko z Tobą dyskutować, bo masz nastawienie jakie masz, ale chociaż sprostuję te informacje, żeby nie krążyły legendy.
Nadana wtedy kara to nie było 14 dni, tylko 90 dni, a dodatkowo przepadek znacznej części absolutnie wszystkich zasobów konta, co samej "gotówki" stanowiło o ile dobrze pamiętam kilkadziesiąt kk i w przedmiotach/eq/gemach zapewne co najmniej drugie tyle. Prawdopodobnie była to wartościowo najbardziej dotkliwa kara w historii gry. Z całą pewnością mocno przewyższała uzyskane korzyści.
Trudno, aby takie decyzje ostatecznie podejmowali gracze za pomocą ankiet.

1. Chodziło mi o ban tuż przed upkiem za PONOWNĄ próbę grzebania w linkach raportów, co masz na dacie w screenie
2. Ja po odebraniu "znacznej części" zasobów nie mógłbym się już bawić w pvp. A wiesz co bym zrobił gdyby mi groziła taka kara jak im? To samo co oni, przerzucił komuś swoje eq do walk by odebrano mi znaczną część tych śmieci co pozostawały i których nie szkoda.

Wszystko to bla, bla, bla. Najbardziej wkurza to, że ludzie dostawali perm bany za o wiele mniejsze przewinienia, przez co robisz tylko atmosferę bezkarności, a oni się z tym obnoszą jak dzieci

Lisu aka wróciłem
08-04-2015, 11:17
Nazwa tematu: "blad z expem na zajacach"

Problem tematu: "wysokosc stosu dla SOADa"

Aha, no tak logiczne...

Przyznam ze o bledzie dowiedzialem sie z forum, widywalem sporo grup molestujacych te biedne zajace, ale nie zwrocilem na to zbyt duzej uwagi, zalozylem raczej, ze jest to pomoc dla slabszych graczy, wspolne bicie unikata, czy inne takie. Czytam forum a tu prosze, lobuzy arbuzy, jak zykle tylko oszukujo, wszyscy ;)

Bylbym niepocieszony gdyby gracze wykorzystujacy ten blad zatrzymali korzysci, a- regulamin, b- bol dupy, ktos zyskal w nieuczciwy sposob (nawet nie wiedzac ze jest on nieuczciwy "nieznajomosc prawa nie stanowi usprawiedliwnienia") a ja nie.

Tomi oznajmil, ze wszelkie dropy zostana odebrane, tu nie bylbym taki surowy, gro osob nie chcialo oszukac calego swiata a jedynie troche zarobic, proponuje odebranie samego zysku jaki otrzymali (przykladowo ktos powinien dostac 200 g, dostal 1000 g, odbierzcie 800 g.)

Tyle ode mnie, dziekuje za uwage.

Ps. Mam pewne pytanie dotyczace innej sprawy, nie wiem gdzie napisac. Chodzi o ten wyskakujacy napis "zapisano" podczas pisania postu na forum, niby zapisano, a tak naprawde nic nie zapisuje, bo same odswiezenie strony usuwa tresc, nie wiem czy to blad, cos takiego zauwazylem (pisze na telefonie jakby cos)

Tomi
08-04-2015, 12:09
1. Chodziło mi o ban tuż przed upkiem za PONOWNĄ próbę grzebania w linkach raportów, co masz na dacie w screenie

Prezentowany screen pochodzi z okresu nadania ww kary.
Nie rozumiem tylko co sprawa sprzed roku ma z tym wspólnego, gdzie zupełnie inne osoby teraz wykorzystywały buga. (a i tamta sprawa to nie było typowe wykorzystywanie buga).


2. Ja po odebraniu "znacznej części" zasobów nie mógłbym się już bawić w pvp. A wiesz co bym zrobił gdyby mi groziła taka kara jak im? To samo co oni, przerzucił komuś swoje eq do walk by odebrano mi znaczną część tych śmieci co pozostawały i których nie szkoda.

Takie rzeczy są sprawdzane i o ile dobrze pamiętam nawet nie próbowali.


Wszystko to bla, bla, bla. Najbardziej wkurza to, że ludzie dostawali perm bany za o wiele mniejsze przewinienia, przez co robisz tylko atmosferę bezkarności, a oni się z tym obnoszą jak dzieci
Jeśli to nie była kara, to szukam chętnych na nałożenie podobnej. Na perma za pierwszym razem naprawdę trzeba sobie zasłużyć (np. włamania). Ten co otrzymuje karę oczywiście zawsze będzie Ci mówił, że za nic dostał.


Zadam tylko pytanie Tomiemu i już mnie nie ma: Co zrobisz jak sytuacja z wykorzystaniem bugów się powtórzy np. przez tą samą osobę, która wykorzystywała bugi wcześniej (np. dziś)? Bo zwykle kary następne są surowsze. Po prostu chce wiedzieć, jakiego założenia mam się trzymać, jak znowu wyjdzie podobna sytuacja.
Pozdrawiam
Zależy od buga, okoliczności (czy zgłoszone itp), stopnia wykorzystania (uzyskanych korzyści). Recydywa wpływa na zaostrzenie kary.

SoShy
08-04-2015, 13:54
Kolejna dziwna sytuacja w MFO. Ja mam tylko jedno pytanie: dlaczego osoby, które choćby w najmniejszym stopniu wykorzystują lukę/błąd, nadal są testerami i moderatorami? Czy nie powinni być przykładem?

Hide
08-04-2015, 13:57
Kolejna dziwna sytuacja w MFO. Ja mam tylko jedno pytanie: dlaczego osoby, które choćby w najmniejszym stopniu wykorzystują lukę/błąd, nadal są testerami i moderatorami? Czy nie powinni być przykładem?

Gdzie widzisz nadużycie przez testerów/moderatorów?

SoShy
08-04-2015, 14:04
Gdzie widzisz nadużycie przez testerów/moderatorów?

Zgłoszenie błędu zamieniło się w dyskusje, że tzw. "soady" wykorzystują błąd z expem na zającach. MasterOfPuppets - tester/moderator, SystemOfADown i Jumanji - testowali event.

Hide
08-04-2015, 15:07
Zgłoszenie błędu zamieniło się w dyskusje, że tzw. "soady" wykorzystują błąd z expem na zającach. MasterOfPuppets - tester/moderator, SystemOfADown i Jumanji - testowali event.

Soład i Mop zużyli zaledwie 50 eny, z czego jeden z nich nawet wbił poziom - Na banku ;d A zyskali tyle co nic.

I tu mogłam zacytować Tomiego sprzed kilku postów, a zresztą sama sobie zobacz.

Pirrat nie brał w tym udziału, Jumanji nie jest testerem.

I tyle w tym temacie.

tosenevrati
08-04-2015, 15:11
tzw. "soady"


xd

Qwiker
08-04-2015, 15:12
Jumanji nie jest testerem.



Event przygotowali dla Was:
Koridor - główny projektant fabularny i koordynator - mapki, dialogi, zadania, przedmioty.
MasterOfPuppets - projekt potworów: Zajączka Wielkanocnego, Uciekajacego Jajka, implementacja skryptów, zdolności i koordynacja testów walk.
Fatal - projekt Wielkiego Kurczaka (zdolności, skrypt)
Tomi - wyścigi, loteria, ogólna pomoc i korekta.
Jacek - balony wodne, modyfikacje silnika gry.
aich, Pirrat, SystemOfADown, Jumanji - testy.

Zanim coś napiszesz to sprawdź

Hide
08-04-2015, 15:15
Event przygotowali dla Was:
Koridor - główny projektant fabularny i koordynator - mapki, dialogi, zadania, przedmioty.
MasterOfPuppets - projekt potworów: Zajączka Wielkanocnego, Uciekajacego Jajka, implementacja skryptów, zdolności i koordynacja testów walk.
Fatal - projekt Wielkiego Kurczaka (zdolności, skrypt)
Tomi - wyścigi, loteria, ogólna pomoc i korekta.
Jacek - balony wodne, modyfikacje silnika gry.
aich, Pirrat, SystemOfADown, Jumanji - testy.

Zanim coś napiszesz to sprawdź

ON nie jest testerem. Tak samo jak 3/4 z wyżej wymienionych.

Zanim coś napiszesz to sprawdź.

Qwiker
08-04-2015, 15:16
Ale testował event, więc zalicza się do testera (akurat tego eventu)

Hide
08-04-2015, 15:18
Ale testował event, więc zalicza się do testera (akurat tego eventu)

Mówiliśmy o stanowisku testera, nie o testowaniu eventu. Tylko o to mi chodziło - o funkcje.

Qwiker
08-04-2015, 15:19
Jak testował event to jest testerem. Rzucasz się, że nie jest, tylko dlatego że nie ma rangi testera na forum

Paweek
08-04-2015, 15:21
Tak jak z upkiem, jak wszedł to wszyscy byliśmy testerami po części :)

Hide
08-04-2015, 15:23
Jak testował event to jest testerem. Rzucasz się, że nie jest, tylko dlatego że nie ma rangi testera na forum

Trzymaj na swoim, lecz nic nie wskórasz. Nie ma rangi, zapewne nie ma dostępu do serwera testowego na co dzień. Co nie zmienia faktu, że wykorzystał to, że miał szanse przetestować event i wykorzystać błąd.

Qwiker
08-04-2015, 15:25
To ostatnie pytanie: Jak testował event, jak nie ma dostępu do serwera testowego? :cool:

Doktor Lewatywa
08-04-2015, 15:27
Jest jeszcze jeden serwer testowy :)
https://dev.mfo3.pl/

NieZabijajMnie
08-04-2015, 15:30
Dużo by było tłumaczenia kim jest Jumanji, Pirrat, Soad... i paru innych :P
Powiedzmy że jest i nie jest testerem. Bo w niektórych miejscach ma zadania i uprawnienia jak tester czy nawet większe, a w niektórych ma mniejsze i inne.
To skomplikowane XD

Hide
08-04-2015, 15:52
To ostatnie pytanie: Jak testował event, jak nie ma dostępu do serwera testowego? :cool:

Czytaj ze zrozumieniem, a znajdziesz odpowiedź ;)

Qwiker
08-04-2015, 16:13
Dobra, nie odpisuje już, bo rozmowa widze prowadzi do niczego. A jak sic napisała, jest to skomplikowane, więc myślę, że przez 10 stron tylko byśmy się kłócili. Tyle ode mnie

Tomi
08-04-2015, 16:36
Ostatni raz już piszę w tym temacie, bo to się robi nudne.

Dostęp czy brak dostępu do testowego nie ma związku z tym kto mógł wykorzystać błąd, a kto nie.
Przodownicy nie byli nawet przez sekundę na serwerze testowym.

A jeśli ktoś żałuje, że nie wykorzystał, to niech zadeklaruje ile eny chciałby przeznaczyć to mu przeczyszczę cały drop z takiej ilości eny i będzie mógł mieć poczucie, że również "oszukał system".

MasterOfPuppets
08-04-2015, 16:45
Jak ktoś chce coś jeszcze dodać/odjąć zapraszam do założenia odpowiedniego tematu w rozmowie.