PDA

Zobacz pełną wersję : [ Pytania ]



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68

Mapiątko
24-02-2011, 00:34
Aby za każdym pojedynczym pytaniem nie zakładać tematu, proszę aby pytanie/niejasności były przedstawiane tutaj.
UWAGA! Zadajemy pytania, nie komentujemy, a później zakładamy konkretny temat błąd/propozycja/sugestia z dokładnym opisem. NIE SPAMOWAĆ bez potrzeby. Można przykleić. Później będzie można zrobić FAQ/Pomoc z tego.
Adminów prosimy o odpowiedzi w miarę możliwości.

Pytanie.
Czy złoto w depozycie jest wliczane do złota ogólnego, na podstawie którego jest tworzony ranking?

Gargamel1-W2
24-02-2011, 00:54
Pytania:
Czy są dla wojownika inne bronie na 20lvl niż ta buława?
Czy jest eq na 20lvl (zbroje, czapki itp.)?
Czy jeśli nie ma to czy będzie dodane dziś/jutro/pojutrze?
Czy w testach będzie dodana dalsza fabuła (lange, urkaden) czy to będzie dopiero dodane na otwarcie gry dla wszystkich?
Jeśli będzie dodawana dalsza fabuła to mniej/więcej kiedy (w przeciągu tygdnia, 10dni, 14dni)?
Chciałem sobie darować pytanie o fabułę ale co mi tam :P

EDIT:
Czy na moście (tym na którym walczyliśmy z rapsem) można atakować graczy?
jeśli nie to dobrze by było to zmienić, myślę że to dobre miejsce na walki :P

RoLLeR-W1
24-02-2011, 10:01
1. Nie moge rozkminic, skad wziasc raport do walki? replay siek nie otwiera w nowej karcie zeby wziasc raport... naprawde nie wiem jak ;p czyli, skad wziasc raport do walki?
2. Czy beda swiatynie w miastach, czy tylko w walkach bedzie mozna wbic atry?

Interferion-W1
24-02-2011, 10:41
Czy zbiorniki w lokacjach będą działać jak fontanna uzdrowienia?

Tomi
24-02-2011, 13:09
Są rzeczy na 20 lv, nie ma wyższych, nie wiem kiedy będą dodane i kiedy będzie dodana dalsza fabuła.

Graczy można atakować tam gdzie można ;-) - ogólnie nie będzie można w lokacjach niezbędnych dla głównej fabuły.

Link do raportu można zdobyć na 2 sposoby:
- na liście raportów (ikonka kartki papieru to link)
- w oknie wyników (guzik pokaż replay to link)

Atrybuty będą zdobywane tylko w walkach.

ByQ-W1
24-02-2011, 13:58
Czyli śmiem twierdzić , że to co jest to jest fabuła którą jak na razie zrobiliście?:d
btw postarajcię się udostępnić lange na testach, bo wtedy będziemy mogli wykryć błędy ;).
Dodacie sklepik z eq na 20 lvl tak jak z miksami2 ?:d

Tomi
24-02-2011, 14:14
Jeśli temat ma funkcjonować to niech dotyczy pytań o to co jest, a nie o to co będzie/może być i kiedy.

Gargamel1-W2
24-02-2011, 15:18
Pytanie:
Czemu jak zaatakowałem już któregoś gracza z kolei mając energie nie zyskałem ranku? Po walce w otrzymanych był więc nie rozumiem, raczej nie miał za mało ranku bo tylko 10 mniej ode mnie...
gdzie sprawdziłem rank?- sprawdzięłm wchodząc w profil i w statystyki, tam jest "wartość". Może źle patrze?

i ponawiam pytanie bo dość nie jasno Tomi odpowiedział... Czy sa dla wojownika inne bronie na 20lvl niż buława?

Tomi
24-02-2011, 15:57
Pytanie:
Czemu jak zaatakowałem już któregoś gracza z kolei mając energie nie zyskałem ranku? Po walce w otrzymanych był więc nie rozumiem, raczej nie miał za mało ranku bo tylko 10 mniej ode mnie...
gdzie sprawdziłem rank?- sprawdzięłm wchodząc w profil i w statystyki, tam jest "wartość". Może źle patrze?

i ponawiam pytanie bo dość nie jasno Tomi odpowiedział... Czy sa dla wojownika inne bronie na 20lvl niż buława?
Jest 5 różnych broni na 20 lv, jedna różdżka i 4 dla wojownika (każdy atrybut)
Jeśli w wynikach walki był podany zdobyty rank to powinno mieć to odzwierciedlenie w zakładce profil->rankingi->pvp (wartość)

Gargamel1-W2
24-02-2011, 18:07
Tam jest stare PvP, pewnie dopiero po aktualizacji rankingów sie pokaże :P
na razie moge sprawdzać wysyłając komuś pojedynek.
Nie lepiej żeby podliczenie rankingów było z 3/4 razy dziennie? np. 6-14-22/6-12-18-24

rekin_122-W1
24-02-2011, 18:31
po co jest ożywienie i jak ono działa ?

Tomi
24-02-2011, 18:40
po co jest ożywienie i jak ono działa ?

przywraca do życia - przydaje się wyłącznie w walkach drużynowych

VaanDee
24-02-2011, 19:23
przywraca do życia - przydaje się wyłącznie w walkach drużynowych

Warto dodać że samemu nie można się ożywić, musi to zrobić inny gracz.
Wybiera przedmiot i wskazuje ikonę gracza który poległ.
Minus tego jest taki, że ilość HP jest dość niska, więc należy szybko się wyleczyć.

Ile razy podczas walki można skorzystać z ożywienia?

VaanDee
24-02-2011, 19:28
Runa Magii i Kamień, na jakiej podstawie obliczyć siłę ataku przy ich użyciu?

Przy ekwipunku na targu zobaczyć można "+2" lub "+1", co to oznacza?

ADIHC1
24-02-2011, 19:37
A mnie zastanawia w jaki sposób są liczone obrażenia, np. ognistego ataku? Zakładałem, że obrażenia będą większe od tych, jakie zadaję normalnie atakując fizycznie (w końcu jest napisane "atrybut ognia do ataku fizycznego"), jednak jest zauważalnie słabszy, przez co moim zdaniem zupełnie nieatrakcyjny (wole zachować manę na leczenie).

RoLLeR-W1
24-02-2011, 20:23
Ile razy podczas walki można skorzystać z ożywienia?

3 razy z tego co widzialem...


Ile moze wynosic maksymalne atry lub umiejetnosc bronia?

edit. juz wiem co chcialem... Czy mozna zmienic eq PODCZAS walki? mialem sytuacje w walce goblinem ze w momencie ataku zmenilem dodatek i po walce juz byl a czy podczas... wyglada na to ze tak ;p

Coni
24-02-2011, 20:36
Chyba 25%.

Tomi
24-02-2011, 20:39
A mnie zastanawia w jaki sposób są liczone obrażenia, np. ognistego ataku? Zakładałem, że obrażenia będą większe od tych, jakie zadaję normalnie atakując fizycznie (w końcu jest napisane "atrybut ognia do ataku fizycznego"), jednak jest zauważalnie słabszy, przez co moim zdaniem zupełnie nieatrakcyjny (wole zachować manę na leczenie).

To robi dokładnie to co w opisie czyli standardowy atak fizyczny, który posiada element ognia, czyli jeśli masz swój atrybut fizyczny lepszy niż "ogień" to więcej zadasz swoim atrybutem. To się przydaje na gracz/stwory wrażliwe na ogień lub do ćwiczenia tego atrybutu.

Tomi
24-02-2011, 20:42
Runa Magii i Kamień, na jakiej podstawie obliczyć siłę ataku przy ich użyciu?

Przy ekwipunku na targu zobaczyć można "+2" lub "+1", co to oznacza?

Runa magii i kamień zadają obrażenia "średnie" na dany poziom rzucającego.
+1 + 2 oznacza uzbrojenie które jest nieco lepsze (kilka pkt statystyk więcej) niż standardowe o tej nazwie.

Gargamel1-W2
24-02-2011, 20:49
Czy będzie mozliwość ulepszania broni na +1 i +2, a może nawet +3 czy jedną opcją zdobycia tego jest wylosowanie z potwora/bossa lub kupno u innego gracza któremu się poszczęściło w walce z bossem?

Tomi
24-02-2011, 20:52
Czy będzie mozliwość ulepszania broni na +1 i +2, a może nawet +3 czy jedną opcją zdobycia tego jest wylosowanie z potwora/bossa lub kupno u innego gracza któremu się poszczęściło w walce z bossem?
w planach na dalszy etap gry jest kowal, który będzie ulepszał uzbrojenie nawet więcej niż do +3

Gargamel1-W2
24-02-2011, 21:02
Ok, jeszcze mam pytanko odnośnie bossów...Co ile czasu się odradzają?
Gdy gra już będzie otwarta dla wszystkich to czy będzie możliwe do kupienia np. 2x szybsze respienie się bossów na 7dni albo cos podobnego (mówie tu o zwykłym itemie za złoto lub opcji premium za pkt. mf)?

minek
24-02-2011, 22:00
Ok, jeszcze mam pytanko odnośnie bossów...Co ile czasu się odradzają?
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?250-Brunatny-tygrys&p=1478#post1478


Gdy gra już będzie otwarta dla wszystkich to czy będzie możliwe do kupienia np. 2x szybsze respienie się bossów na 7dni albo cos podobnego (mówie tu o zwykłym itemie za złoto lub opcji premium za pkt. mf)?
Przeszukaj forum a znajdziesz odpowiedź.

RoLLeR-W1
24-02-2011, 22:01
Ile moze wynosic maksymalne atry lub umiejetnosc bronia?

edit. juz wiem co chcialem... Czy mozna zmienic eq PODCZAS walki? mialem sytuacje w walce goblinem ze w momencie ataku zmenilem dodatek i po walce juz byl a czy podczas... wyglada na to ze tak ;p

pominales moje pytania ;p

Tomi
24-02-2011, 22:06
podczas walki nie można zmieniac eq - tzn. jeśli zmienisz go w menu "uzbrojenie" to i tak nie ma to odzwierciedlenia w bieżącej walce - walka tak jakby zapamiętuje stan eq/zdolnosci/gemów itp. z początku walki

Lenyy-W2
24-02-2011, 22:08
Czy w mfo3 dalej potępiana będzie pomoc w czymkolwiek za MF'y ? Nie chodzi tu o same statystyki, a różne przelewy, walki, przedmioty itp.

Gargamel1-W2
24-02-2011, 22:08
Do tego jeszcze pytanie:
Czy można zmienić staty podczas walki PvP? Miałem sytuacje że walcząc PvP nagle zacząłem dostawać hity po 800 (to nie był krytyk) a wcześniej były one po 200 z kawałkiem :P.
Czy zostały wprowadzone jakieś zmiany? Pytam bo coś mnie wylogowało i strona nie działała a zazwyczaj wtedy wprowadzacie jakieś zmiany. :P
Wiem że jest temat w informacjach ale nie chciałem ci tam śmiecić bo cały temat twój był. :)

Bidzia
24-02-2011, 23:43
Czy jest możliwość sprawdzenia tego, kim jest potencjalna ofiara ataku? (woj/mag, żeby się ubrać)

ADIHC1
25-02-2011, 01:24
To robi dokładnie to co w opisie czyli standardowy atak fizyczny, który posiada element ognia, czyli jeśli masz swój atrybut fizyczny lepszy niż "ogień" to więcej zadasz swoim atrybutem. To się przydaje na gracz/stwory wrażliwe na ogień lub do ćwiczenia tego atrybutu.
No tak, nie wziąłem pod uwagę, że mój cios fizyczny był wzmocniony o atrybut broni, stąd jego "moc". Czyli wszystko się zgadza.

Czy można zmienić staty podczas walki PvP? Miałem sytuacje że walcząc PvP nagle zacząłem dostawać hity po 800 (to nie był krytyk) a wcześniej były one po 200 z kawałkiem :P.
Nie i Tomi już o tym wspominał w tym temacie. Wszystkie dane niezbędne do obliczeń są pobierane przed rozpoczęciem walki i jakiekolwiek zmiany ekwipunku czy statystyk nie mają wpływu na już toczącą się walkę.

Czy jest możliwość sprawdzenia tego, kim jest potencjalna ofiara ataku? (woj/mag, żeby się ubrać)

Możesz zajrzeć do profilu gracza i przejrzeć jego raporty.

Tomi
25-02-2011, 01:31
Czy w mfo3 dalej potępiana będzie pomoc w czymkolwiek za MF'y ? Nie chodzi tu o same statystyki, a różne przelewy, walki, przedmioty itp.
Tak, bo to niestety prowadzi do nadużyć.

FeNoMeN-W2
25-02-2011, 11:59
Wydawac by sie moglo ze rozdawanie statystyk, przypuscmy tu po resie, jest w 100% zalezne od gracza, a inaczej gracz ma 100% kontrole nad swoimi statystykami, tak wiec pytanie brzmi czy ograniczenia w statystykach zostana usuniete czy tak zostanie? Rozumiem iz chcieliscie wyeliminowac nadmierny atak i hp, ale ilosc obron powinnna zalezec od gracza, i nie powinna byc blokowana w zaden sposob, powiedzmy iz ktos chce zrobic resa na Bossa ktory bije z fizyka, a tu "Suprise" musisz dodac w obrone magiczna iles tam pkt, troszke to dziwne jak dla mnie. :P

Bidzia
25-02-2011, 12:00
Bardzo dobre zapobieganie anty i ns, a to, że dasz 3 czy 4 punkty w obronę magiczną dużej szkody nie zrobi.

Tomi
25-02-2011, 12:02
Wydawac by sie moglo ze rozdawanie statystyk, przypuscmy tu po resie, jest w 100% zalezne od gracza, a inaczej gracz ma 100% kontrole nad swoimi statystykami, tak wiec pytanie brzmi czy ograniczenia w statystykach zostana usuniete czy tak zostanie? Rozumiem iz chcieliscie wyeliminowac nadmierny atak i hp, ale ilosc obron powinnna zalezec od gracza, i nie powinna byc blokowana w zaden sposob, powiedzmy iz ktos chce zrobic resa na Bossa ktory bije z fizyka, a tu "Suprise" musisz dodac w obrone magiczna iles tam pkt, troszke to dziwne jak dla mnie. :P
Jakieś ograniczenia być musiały, aby nie było noobstatów - czy to jawne, czy ukryte we wzorach (możesz rozdać jak chcesz ale w pewnym momencie to nic nie daje) - wybraliśmy rozwiązanie jawne.

FeNoMeN-W2
25-02-2011, 12:27
Bardzo dobre zapobieganie anty i ns, a to, że dasz 3 czy 4 punkty w obronę magiczną dużej szkody nie zrobi.

Anty nie sa takie straszne, zawsze jest jakis patent.



Jakieś ograniczenia być musiały, aby nie było noobstatów - czy to jawne, czy ukryte we wzorach (możesz rozdać jak chcesz ale w pewnym momencie to nic nie daje) - wybraliśmy rozwiązanie jawne.

Wydawalo mi sie ze noobstat to ktos kto rozdaje statystyki w HP i Sile/Magie, rozumiem ze chcieliscie tego uniknac ;) lecz moim skromnym zdaniem ograniczniki obron nie powinny sie pojawic ;P

Innym pytaniem jest, czy wraz z wzrostem Lvl'u bedzie dodawana jakas ilosc pkt rankingowych via v2, 1lvl=20pkt? czy kazdy niezaleznie od lvlu bedzie posiadal 50? czy ile tam jest.

RoLLeR-W1
25-02-2011, 13:07
Czy mag zawsze trafia niezaleznie od szczescia? bo nie widzialem zeby w pvp mag chybil..

Shentsu-W1
25-02-2011, 13:11
https://mfo3.pl/game/report.php?bid=348679&vpid=211&vtid=0
To już widzisz ;p

Mnie interesuje jak się ma szczęście do celności/uników :) W opisie statystyki jest, że szczęście wpływa na te cechy. Ale w jakim stopniu?

Tomi
25-02-2011, 13:37
Anty nie sa takie straszne, zawsze jest jakis patent.




Wydawalo mi sie ze noobstat to ktos kto rozdaje statystyki w HP i Sile/Magie, rozumiem ze chcieliscie tego uniknac ;) lecz moim skromnym zdaniem ograniczniki obron nie powinny sie pojawic ;P

Innym pytaniem jest, czy wraz z wzrostem Lvl'u bedzie dodawana jakas ilosc pkt rankingowych via v2, 1lvl=20pkt? czy kazdy niezaleznie od lvlu bedzie posiadal 50? czy ile tam jest.

noobstaty, anty i inne historie, które korzystają z krańcowych rozdań są w ten sposób mocno ograniczone, co dobrze wpływa na rozgrywkę.
Ranking PvP zdobywa się tylko w walkach.

Tomi
25-02-2011, 13:40
https://mfo3.pl/game/report.php?bid=348679&vpid=211&vtid=0
To już widzisz ;p

Mnie interesuje jak się ma szczęście do celności/uników :) W opisie statystyki jest, że szczęście wpływa na te cechy. Ale w jakim stopniu?

to dosyć skomplikowany wzór, ale ogólnie szczęście daje w maksymalnym przypadku 20% do celności.

Tomi
25-02-2011, 13:40
Czy mag zawsze trafia niezaleznie od szczescia? bo nie widzialem zeby w pvp mag chybil..

Mag zawsze trafia zaklęciami. Burza błyskawic to zdolność (atak magiczny na wszystkich).

FeNoMeN-W2
25-02-2011, 14:00
noobstaty, anty i inne historie, które korzystają z krańcowych rozdań są w ten sposób mocno ograniczone, co dobrze wpływa na rozgrywkę.

ograniczenia doprowadza do tego ze 99% graczy bedzie mialo podobne statystyki, a walki beda mialy po 200 tur i beda do ostatniego miksa... nie nazwalbym tego dobrym wplywem na rozgrywke.

Tomi
25-02-2011, 14:08
ograniczenia doprowadza do tego ze 99% graczy bedzie mialo podobne statystyki, a walki beda mialy po 200 tur i beda do ostatniego miksa... nie nazwalbym tego dobrym wplywem na rozgrywke.
ograniczenia są niewielkie - możesz dać nawet 4x więcej w jedną statystykę niż w drugą - co daje cały wachlarz możliwości - np. od 4x większego defa niż mag def do odwrotnej sytuacji. Dodatkowo to są tylko statystyki bazowe, a są jeszcze gemy i uzbrojenie. Zawsze można wrócić do ukrytych we wzorach ograniczeń, ale to tylko może poprawić samopoczucie rozdającego statystyki, a w praktyce nic to nie zmieni.

Shentsu-W1
25-02-2011, 14:25
W mroźnej grocie raz na jakiś czas można spotkać Energetyczną Plazmę. Czy takie "unikatowe" potwory występują w każdej lokacji?

mchmrz-W2
25-02-2011, 14:52
mam pytanko zwiazane z WYRWENA PASIASTA chodzi to czy jezeli jest druzyna 4 graczy i kazdy z nich widzi ptaka czy jezeli zaatakuje jednen to czy 3 pozostali moga tez atakowac czy wszyscy 4rej moga tylko ten jeden raz zaatakowac czy kazdy z nich moze atakowac ptaka ????i ktory gracz dostanie eq ten ktory ubije ptaka czy to nie ma znaczenia???

Ashiro
25-02-2011, 14:58
Jeden widzi i daję SOS, bądź są razem w timie i mają autopomoc. Czyli timowo można pokonać wiwerne 4x dziennie. EQ wypada losowo

Bidzia
25-02-2011, 15:06
Do zrespienia Goblina Królewskiego oraz Brunatnego Tygrysa potrzeba zabić 100 Goblinów/Tygrysów. Czy ten licznik się zalicza, gdy nie ma się energii ?

Ashiro
25-02-2011, 15:12
Potrzebna jest energia.

VaanDee
25-02-2011, 15:43
Co oznacza Zdolność "Kuracja", do czego można to wykorzystać?

Ashiro
25-02-2011, 15:44
Leczy wszystkie statusy.

FeNoMeN-W2
25-02-2011, 15:46
Czy bedzie cos takiego jak ochrona 60min via mf2, po byciu zaatakowanym i przegranej walce?

mchmrz-W2
25-02-2011, 16:58
czym mozna odblokowac skamielenie z ptakiem werwena bo biore zmiekczacz i nie dziala :((

Tomi
25-02-2011, 16:59
czym mozna odblokowac skamielenie z ptakiem werwena bo biore zmiekczacz i nie dziala :((
powinien działać - daj raport

mchmrz-W2
25-02-2011, 17:10
czy jezeli jestesmy z teamem i jedna postac ma energie 2 nie ma to laduje sie exp i ap tej co ma a tej co nie ma nie nabija a dodaje moje tej postaci potworki ????chodzi mi o to czy w jaskini goblinow tej postaci co nie mam energi dochodza potworki do czy nie bo trzeba ich ubic 100 .....

FeNoMeN-W2
25-02-2011, 17:46
Ciekawi mnie, dlaczego znow postanowiliscie wrocic do 8 statystyk bazowych?

Tomi
25-02-2011, 18:21
Ciekawi mnie, dlaczego znow postanowiliscie wrocic do 8 statystyk bazowych?

Jeśli chodzi o oddzielne MP, to było to już omawiane na tym forum, więc rozpisywał się nie będę - w skrócie: powodem jest uniezależnienie ilości MP od ataku magicznego oraz możliwość zwiększania MP przez woja, bez potrzeby dawania w atak magiczny.

Shentsu-W1
25-02-2011, 18:25
Dzięki temu będzie możliwe zrobienie swego rodzaju paladyna =]

Nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie, więc je ponawiam: Czy we wszystkich lokacjach występują potwory "unikatowe", takie jak Energetyczna Plazma?

Tomi
25-02-2011, 18:26
W mroźnej grocie raz na jakiś czas można spotkać Energetyczną Plazmę. Czy takie "unikatowe" potwory występują w każdej lokacji?
Występują tylko w niektórych lokacjach, w testach jest tylko jedna taka.

Ashiro
25-02-2011, 19:49
czy jezeli jestesmy z teamem i jedna postac ma energie 2 nie ma to laduje sie exp i ap tej co ma a tej co nie ma nie nabija a dodaje moje tej postaci potworki ????chodzi mi o to czy w jaskini goblinow tej postaci co nie mam energi dochodza potworki do czy nie bo trzeba ich ubic 100 .....

Weź człowieku ogarnij pisownie, bo jedną wielką kupę napisałeś. Co pytanie to trzeba rozszyfrowywać o co Ci chodzi.

RoLLeR-W1
25-02-2011, 21:53
Mag zawsze trafia zaklęciami. Burza błyskawic to zdolność (atak magiczny na wszystkich).

no i jest to bez sensu. nie dosc ze ma wieksze dmg, to jeszcze trafia za kazdym razem. Ja majac 100% celnosci z magiem ktory ma 14% unikow nie trafiam co 4-5 cios... do tego 50 szczescia a cryt to rzadkosc.

RoLLeR-W1
25-02-2011, 21:56
Weź człowieku ogarnij pisownie, bo jedną wielką kupę napisałeś. Co pytanie to trzeba rozszyfrowywać o co Ci chodzi.

hahah chyba przetlumacze :D chodzi o to czy kiedy chodzi sie druzynowo go jaskini goblinow, te 100 potrzebnych goblinow do wskrzeszenia bossa, licza sie jesli nie mamy energii? z tego co zauwazylem expiac tam, to nie. ogolnie jak chodzisz druzynowo tam to nie nabija ich

Tomi
25-02-2011, 22:35
no i jest to bez sensu. nie dosc ze ma wieksze dmg, to jeszcze trafia za kazdym razem. Ja majac 100% celnosci z magiem ktory ma 14% unikow nie trafiam co 4-5 cios... do tego 50 szczescia a cryt to rzadkosc.

mag musi leczyć MP, dawać więcej w manę i nie ma krytyków - coś za coś.
Co na to magowie? Rzeczywiście łatwiej się Wam gra niż wojem?

PS. Krytyk to cios "nadzwyczajny" a nie każdy, czy nawet co drugi.
Poza tym to są ciągle jeszcze niskie poziomy i specjalny wzór ogranicza uzyskanie olbrzymiego mnożnika do krytyków czy obrażeń.
Ogólnie na niskim poziomie np 40 lucka a 10 lucka, nie równa się 4-krotna przewaga. Natomiast w późniejszych etapach 100 lucka a 200 lucka z grubsza równa się 2-krotnej przewadze.

Lenyy-W2
25-02-2011, 22:47
Tomi mógłbyś mi wyjaśnić dlaczego mając 17 % miecz (-17 włócznia) i 5%Buława (-5% topór) nie zalicza mi kolejnych atrybutów do buławy ? Chciałem podbić dany atrybut i niestety dalej jest 5%, a powinno być więcej.

Tomi
25-02-2011, 22:48
daj raporty z walk i powiedz jaką broń nosisz

Coni
25-02-2011, 22:50
Co na to magowie? Rzeczywiście łatwiej się Wam gra niż wojem?

Oczywiście, że magowie nie mają łatwiej. Nie wierzycie? - To zagrajcie nimi a się przekonacie ;)

Gargamel1-W2
25-02-2011, 22:51
Czy będzie tylko tyle wyglądów postaci?
Czy jesli będzie więcej to będą one dostępne dla każdego?
Fajnie by było gdyby dostawało się np. do wyboru za qesta jakiegoś. Po wykonaniu możemy wybrać 1 z 3 nowych wyglądów, albo za bycie np. top 3 w jakimś rankingu otrzymujemy możliwość zmienienia wyglądu na jakiś unikalny.

EDIT:
Magowie mają swoje plusy, grając wojownikiem tez się jakieś ma tylko małe w porównaniu do maga :P
Czy buława gniewu będzie jakoś modyfikowana? Atakując z małym hp nie widzę jakiejś specjalnej różnicy w dmg, może o 20-30 tylko...

Tomi
25-02-2011, 22:53
Czy będzie tylko tyle wyglądów postaci?
Czy jesli będzie więcej to będą one dostępne dla każdego?
Fajnie by było gdyby dostawało się np. do wyboru za qesta jakiegoś. Po wykonaniu możemy wybrać 1 z 3 nowych wyglądów, albo za bycie np. top 3 w jakimś rankingu otrzymujemy możliwość zmienienia wyglądu na jakiś unikalny.
Będą nowe kostiumy w jakiejś formie do zdobycia/kupienia, ale to nie jest teraz priorytetem dla nas.

mtnm
26-02-2011, 18:33
3 tygrysy pozdrawiają :)

w każdym razie, chyba zmniejszyli ilość złota lootowanego z potworów..
Czyżby sławetny zamknięty system obiegu złota zaczął funkcjonować?!

Bidzia
26-02-2011, 18:38
Pytanie tylko po to, by się upewnić, paysafecard nie będzie działać również w MFO 3 ?

Tomi
26-02-2011, 18:39
Czyżby sławetny zamknięty system obiegu złota zaczął funkcjonować?!

funkcjonuje już od początku testów, teraz być może daje o sobie znać...

mtnm
26-02-2011, 19:19
Chciałem użyć w pojedynku mikstury odnowienia (na sobie). I ... chybiłem :) To błąd, czy takie niespodzianki były planowane?

ADIHC1
26-02-2011, 19:25
Użyłeś pewnie mikstury ożywienia, a nie odnowienia ;)

Bidzia
26-02-2011, 19:27
mnietuniema używa przedmiotu Mikstura Ożywienia
mnietuniema nie został trafiony

;p

ups, ktoś mnie uprzedził

mchmrz-W2
26-02-2011, 23:29
chcialem zapytac czemu moje aukcje na targu zakonczyly sie juz dawno i nie moge nic wystawic pize ""Nie możesz rozpocząć aukcji, ponieważ nie masz wolnych slotów w depozycie "" w jaki sposob mozna to usunoc w depozycie jak ja nic nie mam w depozycie zadnym

Gargamel1-W2
27-02-2011, 05:25
Musisz z depozytu wyjąć itemki, jesli nic tam nie masz to błąd jest ;]
albo licytujesz jakies aukcje i ci zablokowało sloty :P

mchmrz-W1
27-02-2011, 12:21
Wlasnie o to chodzi ze nie mam zadnych aukcjii zalicytowanych tylko bralem, gemy kup teraz i depozyt jest wolny ale 2 miejsca sa zajete od 2dni

mchmrz-W1
27-02-2011, 12:22
https://mfo3.pl/game/report.php?bid=490351&vpid=681&vtid=0 CZEMU GODYS NIE WIDAC HP ??? SADZE ZE Z TYTMI BOJKAMI POWINNY BYC WPROWADZONE POZIOMY LIMITOW ZEBY 15LV NIE MOGL DOLACZYC DO BOJKI GDZIE SA 20LV:)

tester
27-02-2011, 14:03
Jest błąd w parserze aukcji. Już go naprawiłem. Myślę, że do wieczora wyślę.

mchmrz-W2
27-02-2011, 17:02
https://mfo3.pl/game/report.php?bid=494469&vpid=681&vtid=0 czemu majac 86 obr i wali takie hity bulawa gniewu 800-900hp to przesada nie sadzicie czasami ze to ciutke za duzo zabiera hp ???? nie nadrobisz tego nawet szybkoscia pomslcie cos nic dziwnego ze mita ma taki ranq pvp jak kazdego tak leje

Bidzia
27-02-2011, 17:33
Ja jakoś z nim wygrałem, z tą bronią trzeba pomyśleć jak się zachować, w końcu sprytniejszy wygra ;p

Tomi
27-02-2011, 18:11
https://mfo3.pl/game/report.php?bid=494469&vpid=681&vtid=0 czemu majac 86 obr i wali takie hity bulawa gniewu 800-900hp to przesada nie sadzicie czasami ze to ciutke za duzo zabiera hp ???? nie nadrobisz tego nawet szybkoscia pomslcie cos nic dziwnego ze mita ma taki ranq pvp jak kazdego tak leje
To jest szersza kwestia - czy unikatowe eq ma coś dawać czy nie? Wydaje mi się, że jeśli coś ciężko dostać to jednak powinno być lepsze, mieć jakiś fajny bonus itp.
Inaczej cała zabawa z unikatowym eq nie ma sensu - wszyscy będą nudno "równi".

VaanDee
27-02-2011, 19:37
Zatruta włócznia:

1. Błąd w wyświetlaniu gdy atakuje bossa i chybiam, słowa odporność i chybienie nachodzą na siebie.
2. Dlaczego ta broń pobiera manę? nawet gdy many już nie mam to atakować mogę więc co daje
cios z maną?
3. Niekiedy atak ma siłę ok 350, a czasem ponad 550 + napis odporność, Rozumiem że gdyby nie ten napis
to przy 550 pojawił by się krytyk?

Tomi
27-02-2011, 19:48
Zatruta włócznia:

1. Błąd w wyświetlaniu gdy atakuje bossa i chybiam, słowa odporność i chybienie nachodzą na siebie.
2. Dlaczego ta broń pobiera manę? nawet gdy many już nie mam to atakować mogę więc co daje
cios z maną?
3. Niekiedy atak ma siłę ok 350, a czasem ponad 550 + napis odporność, Rozumiem że gdyby nie ten napis
to przy 550 pojawił by się krytyk?

ta włócznia jest do poprawki, natomiast czy był krytyk można ewentualnie sprawdzić w logu walki.

Rykus
28-02-2011, 01:19
Cyz ktos moglby dokaldnie opsac co oznaczaja takie statystyki w przypadku peleryny i czy typ eq ma wplyw na ich dzialnie

Peleryna ma takie staty

Uśpienie+25%
Pomylenie+25%

Czy to oznacza ze atakujac fizykiem mam szanse zadac uspienie czy moze mam 25% szansy uniknac uspienia gdy przeciwnik je na mnie rzuca?

ADIHC1
28-02-2011, 02:52
Tygrys Brunatny pojawia się po pokonaniu 100 zwykłych tygrysów. Czy pokonanie 34 razy 3x tygrys w jednej walce da tą sumę czy każda z tych walk będzie liczona jako 1? To samo odnośnie ogników i plazmy - wystarczy pokonać 50 2x ognik? I jak to jest liczone do osiągnięć, np. pożeracz potworów za 1000 ubić - to tysiąc walk z danym rodzajem potwora (bez względu na ich ilość) czy suma wszystkich ubitych potworów?

Bidzia
28-02-2011, 09:52
Plazma i ogniki to nie to samo co brunatny tygrys czy goblin, atakuje raczej losowo.Wbijając atrybut lodu siedziałem tam długo no i tych ataków było kilka, w różnych odstępach czasowych, nie atakowała mnie co wyznaczoną ilość potworów.

@Rykus

Ta peleryna daje dodatkowe 25% że unikniesz tych statusów.

Tomi
28-02-2011, 10:59
Tygrys Brunatny pojawia się po pokonaniu 100 zwykłych tygrysów. Czy pokonanie 34 razy 3x tygrys w jednej walce da tą sumę czy każda z tych walk będzie liczona jako 1? To samo odnośnie ogników i plazmy - wystarczy pokonać 50 2x ognik? I jak to jest liczone do osiągnięć, np. pożeracz potworów za 1000 ubić - to tysiąc walk z danym rodzajem potwora (bez względu na ich ilość) czy suma wszystkich ubitych potworów?

Każdą sztuka zabita się liczy - czyli wystarczy 34 walki z 3 tygrysami. Co do Plazmy - tak jak pisał Bidi

VaanDee
28-02-2011, 12:40
Czy błędem jest, wydaje się że tak, gdy w raporcie po stoczonej walce z bossem odnawialnym
nie widać otrzymanego przedmiotu, albo jest widoczny taki który wypadł kompanowi z teamu?
Otrzymałem parę ładnych unikatów z Wywerny, raporty są ale informacji o przedmiotach brak.
Czy to od czegoś zależy, czy to po prostu taki wybredny błąd?

Val Gaav
28-02-2011, 13:10
Pytanie takie czy boss typu smok i wyverana jest przypisana do konta głównego i czas respownu jest wspólny dla wszystkich kont czy dla każdego z osobna ??
bo jeżeli dla każdego z osobna dojdzie do sytuacji że dodatkowe konta będą wiecznie stały tylko w lokacjach z bossami tylko żeby je złapać
druga sprawa czy przewidziano jakiś zabezpieczenie typu mam dwie postacie z jednej dam kase i eq koledze zaloguje się na drugie i on mi odda to co mu dałem i takim sposobem omijam depozyt , nie sprawdzałem tego w praktyce to nie wiem czy działa

tester
28-02-2011, 13:44
@Vaandee
Przeglądałem Twoje raporty i widziałem dropy. Np. przeklęty Topór. Jesteś pewny, że wypadało Ci jeszcze coś?

@Amarant
Najpierw trzeba będzie doprowadzić te konta do odpowiedniego poziomu. Może do 20 robi się to łatwo, ale później będzie coraz trudniej.
A trik z depozytem na innej postaci jest możliwy i nie będziemy go blokować

Val Gaav
28-02-2011, 14:16
a czy licznik zabitych goblinów tygrysów sie resetuje co dzień czy nie , np w jeden dzien zabije 80 i na drugi dzień zostanie mi 20 czy to trzeba zrobić w ciagu

Tomi
28-02-2011, 14:30
a czy licznik zabitych goblinów tygrysów sie resetuje co dzień czy nie , np w jeden dzien zabije 80 i na drugi dzień zostanie mi 20 czy to trzeba zrobić w ciagu

licznik się nie resetuje

Val Gaav
28-02-2011, 15:34
czy ulubione raporty mają jakąś dłuższą żywotność w porównaniu do zwykłych ?

VaanDee
28-02-2011, 16:31
@Vaandee
Przeglądałem Twoje raporty i widziałem dropy. Np. przeklęty Topór. Jesteś pewny, że wypadało Ci jeszcze coś?


Ja też przeglądałem swoje raporty, ale jak wspomniałem widzę np przedmiot "Trującą Włócznia" która wpadła
koledze z drużyny, a nie widzę np Przeklętego Topora którego z kolei Ty widzisz. Z unikatów otrzymałem
jeszcze Płomienną Różdżkę której też nie widzę w żadnym z raportów (mogę nagrać filmik tego jak to u mnie
wygląda, ale chyba wszystko jest jasne?)

tester
28-02-2011, 18:06
Ogólnie to karta wyniku jest wyświetlana dla jednego gracza i jest on podkreślony na liście Zwycięzcy/Przegrani. Można kliknąć na kogo innego i sprawdzić co on dostał.

Mapiątko
28-02-2011, 18:46
Czy złoto przechowywane w depozycie jest wliczane do złota ogólnego, które jest podstawą do wyliczenia rankingu?

tester
28-02-2011, 19:32
@Amarant
Na razie żadne raporty nie są usuwane a w przyszłości będą usuwane stare raporty, poza ulubionymi.

@Mapy
Tak

mchmrz-W2
28-02-2011, 21:42
jak ubije 100 goblinow wyskoczy gobli i gdy on bedzie krazyl a ja dalej bede ubijal nastepne100 potworkow nie walczac z goblinem czy beda 2 czy 1 ,,,

Tomi
28-02-2011, 22:37
jak ubije 100 goblinow wyskoczy gobli i gdy on bedzie krazyl a ja dalej bede ubijal nastepne100 potworkow nie walczac z goblinem czy beda 2 czy 1 ,,,

nie będzie 2 nigdy, zawsze jeden

Val Gaav
28-02-2011, 22:43
czy reset fabuły jest dostępny bez klepania znowu poziomu ??

VaanDee
01-03-2011, 03:13
czy reset fabuły jest dostępny bez klepania znowu poziomu ??

Przydałoby się bardzo.

Tomi
01-03-2011, 12:12
to nie są tego typu testy, więc nie będzie czegoś takiego

Val Gaav
01-03-2011, 13:45
czy szczęście u maga ma wpływ na celność burzy błyskawic ??

Tomi
01-03-2011, 13:53
czy szczęście u maga ma wpływ na celność burzy błyskawic ??

ma wpływ

Val Gaav
01-03-2011, 22:11
https://mfo3.pl/game/report.php?bid=702652&vpid=751&vtid=0

Replay
Walka
Wywerna Pasiasta atakuje
Katrine stracił 257 HP
Katrine szuka pomocy
aiszek dołączył do walki
TapCzan dołączył do walki
Katrine atakuje
Wywerna Pasiasta stracił 406 HP
Katrine stracił 72 HP
Wywerna Pasiasta używa zdolności Oddech Wywerny


skąd się wzięły te obrażenia , to się powtarza w tej walce , postać nie jest zatruta a po ataku traci HP

Tomi
01-03-2011, 22:19
https://mfo3.pl/game/report.php?bid=702652&vpid=751&vtid=0

Replay
Walka
Wywerna Pasiasta atakuje
Katrine stracił 257 HP
Katrine szuka pomocy
aiszek dołączył do walki
TapCzan dołączył do walki
Katrine atakuje
Wywerna Pasiasta stracił 406 HP
Katrine stracił 72 HP
Wywerna Pasiasta używa zdolności Oddech Wywerny


skąd się wzięły te obrażenia , to się powtarza w tej walce , postać nie jest zatruta a po ataku traci HP

stawiam na przeklęty topór

VaanDee
02-03-2011, 14:25
Czy znowu coś zmieniano w kwestii otrzymywanego złota?
Tym razem dziwna sytuacja jest w mroźnej grocie,
wczoraj na 2 ognikach można było zarobić ok 96 G,
a dziś tylko 2 G. Jeśli to system ograniczył ilość złota,
to chyba nie działa dobrze bo nigdy nie było tak szybkiego
spadku otrzymanego golda.

tester
02-03-2011, 14:33
Tak, wzór został zmieniony i stąd ten nagły spadek. O przyczynach spadku to chyba powinieneś wiedzieć, w końcu to m.in. przez Twoje zachomikowane 150k złota... :)
Po co Ci więcej? Może czas coś wydać?

VaanDee
02-03-2011, 14:38
Było ponad 2 razy więcej.
Wydałem więcej niż większość graczy testujących.

tester
02-03-2011, 14:40
Wiem, wiem i musisz nadal wydawać. Nie może być tak, że wszyscy się bogacą bez końca bo to nie ma sensu i tylko ceny wszystkiego rosną.

VaanDee
02-03-2011, 14:44
Taki nagły spadek złota rozumiem że na dniach się ustabilizuje,
w jaki sposób wystarczy wydać złoto aby "przywrócić równowagę"
targ, sklep, handel z graczami?

tester
02-03-2011, 14:47
Już widzę, że powoli się stabilizuje.
Co do wracania złota do puli: W przypadku handlu z graczami to tylko przesuwasz w inne ręce. Można kupić miksy w sklepie za całą kasę.

VaanDee
02-03-2011, 15:04
Zbieranie złota to naturalna kolej rzeczy, aby móc kupić jakieś dobry ekwipunek należy mieć za co.
Jeśli do utrzymania optymalnego poziomu dropu należy wydawać złoto wyłącznie w sklepie to
czym płacić za unikatowe uzbrojenie?

Rykus
02-03-2011, 15:12
Czy rzeczy ktore wyciagam ze skrzynek/ dostaje od npc sa jakos mozliwe do wgladu. Czasami jesli wypadaja 3 rzeczy nie zdaze przeczytac to co otrzymalem.

tester
02-03-2011, 15:13
No płacić złotem. Generalnie wszystkie akcje, które powodują zabranie złota od graczy zwiększają dropy. Np. zakupy w sklepie, prowizje na targu, jakieś opłaty w questach, itp.
Na razie jest tego za mało, ale jak wprowadzimy kowala, to będzie na co wydawać

tester
02-03-2011, 15:13
@Rykus
Są zdaje się wpisy o zdobytych itemkach na czacie?

Tomi
02-03-2011, 15:19
No płacić złotem. Generalnie wszystkie akcje, które powodują zabranie złota od graczy zwiększają dropy. Np. zakupy w sklepie, prowizje na targu, jakieś opłaty w questach, itp.
Na razie jest tego za mało, ale jak wprowadzimy kowala, to będzie na co wydawać

no i oczywiście bicie poziomu i dołączanie nowych graczy, co teraz praktycznie nie ma miejsca.

Rykus
02-03-2011, 15:25
@Rykus
Są zdaje się wpisy o zdobytych itemkach na czacie?

Wlasnie tego mi brakowalo :). Zgadza sie jest na czacie

VaanDee
02-03-2011, 15:43
Wlasnie tego mi brakowalo :). Zgadza sie jest na czacie

- pisałem Ci o tym wczoraj na czacie, gdzie masz tego szukać :)

Val Gaav
02-03-2011, 17:40
pytanie odnośnie oszronionej zbroi , po założeniu mam gwiazdkę i jestem odporny na lód a jak to się odnosi do zaklęcia lód podczas ataku jaki % jest naliczany jako bonus do ataku

Tomi
02-03-2011, 18:16
pytanie odnośnie oszronionej zbroi , po założeniu mam gwiazdkę i jestem odporny na lód a jak to się odnosi do zaklęcia lód podczas ataku jaki % jest naliczany jako bonus do ataku

maksymalny, czyli 25%

Coni
02-03-2011, 21:37
Czy w czasie tych testów będzie jeszcze udostępniona dalsza część fabuły i zwiększenie poziomu?

mtnm
02-03-2011, 23:12
A co z pomysłem żeby atrybuty się "zużywały"?

p.s.

Tak, wzór został zmieniony i stąd ten nagły spadek. O przyczynach spadku to chyba powinieneś wiedzieć, w końcu to m.in. przez Twoje zachomikowane 150k złota... :)
Po co Ci więcej? Może czas coś wydać?

Ja ani w 2, ani tu nie rozumiałem narzekań na brak złota - przecież to proste - im więcej wydajesz, tym więcej masz :)
Inna wspólna cecha 2 i 3 - obie wersje są nieodporne na "dochodzenie do ściany" - czyli tu do 20 lvla...
Ale jeśli po cofnięciu połowy złota do systemu on zareagował tak jak zareagował - to raczej dobrze działa ;)

Tomi
03-03-2011, 00:24
A co z pomysłem żeby atrybuty się "zużywały"?
Poniekąd zużywają się podczas walk z graczami/mobami z przeciwnym atrybutem - vide narzekania na spadek atrybutu włóczni w jaskini goblinów.
A ponieważ przy maksymalnym atrybucie te spadki są dosyć duże to i tak jest to moim zdaniem wystarczające utrudnienie w utrzymywaniu atrybutów na maxie.

oscar1994-W3
03-03-2011, 12:30
Czy w normalnej wersji gry będzie zmieniona możliwość przelicytowania swojej oferty na targu za jakiś przedmiot na jeszcze większą ?

RoLLeR-W1
03-03-2011, 14:15
duzo graczy gra kilkoma swoimi postaciami naraz. np. ma 3 postacie na 20 lvlu i wszystkimi 3 bije wiwerne. nie bede tu wskazywal nickow, ale moje pytanie brzmi: jak?

przeciez kiedy zmienia sie postac w panelu, to poprzednia tak jakby wylogowuje. znika z mapy, wiec nie mozemy odpowiedziec na jej sos? ja probowalem i mi nie wyszlo. wiec nie wiem jak ldzie to robia ;p

Mapiątko
03-03-2011, 15:52
3 przeglądarki

Val Gaav
03-03-2011, 17:45
jak jest liczona moc kamienia i runy magii
czy to ma stały atak czy na kamień działa atak mag a na rune magii atak ?

ADIHC1
03-03-2011, 18:21
3 przeglądarki
Nie ma możliwości logowania się na konto z różnych przeglądarek na raz. Urywa sesję i wylogowuje.

A co do tego, o czym pisał RoLLeR - zapytaj tych graczy o odpowiedź ;)

VaanDee
03-03-2011, 18:51
Odpowiedź jest prosta.
Ja sam gram na kilku postaciach jednocześnie, ale nie są to postacie na 1 koncie.
Widziałem graczy którzy grają podobnie, a inni w walce z Wywerną przelogowują
się, mają do dyspozycji 40 sekund więc mają czas.
Jak wspomniał Adi, nie da obsługiwać więcej niż 1 postaci na 1 koncie.

mtnm
03-03-2011, 19:03
Poniekąd zużywają się podczas walk z graczami/mobami z przeciwnym atrybutem - vide narzekania na spadek atrybutu włóczni w jaskini goblinów.
A ponieważ przy maksymalnym atrybucie te spadki są dosyć duże to i tak jest to moim zdaniem wystarczające utrudnienie w utrzymywaniu atrybutów na maxie.
Ale chyba za mało ;) Jest już przecież temat o tym jak blokować lvl żeby zmaksymalizować zyski z tego powodu...

ByQ-W1
04-03-2011, 16:06
walka auto na jednej i na drugiej normalnie manual :).

VaanDee
04-03-2011, 19:20
Czy broń, Zatruta Włócznia miała modyfikowane statystyki?
Widziałem 2 takie same bronie z tym że u jednej z nich obrażenia
wynosiły 296 zamiast 293, reszta bez zmian. Przy nazwie broni
nie widniał żaden +

Goddess Of War-W2
04-03-2011, 19:56
ja mam też pytanie na temat zatrutej wlóczni czy efekt zatrucia nie zabiera 10mp jeśli tak to dlaczego da się zatruć kogoś mając 0 mp :)

ADIHC1
04-03-2011, 20:44
Czy broń, Zatruta Włócznia miała modyfikowane statystyki?
Widziałem 2 takie same bronie z tym że u jednej z nich obrażenia
wynosiły 296 zamiast 293, reszta bez zmian. Przy nazwie broni
nie widniał żaden +
Statystyki zwykłych przedmiotów również mogą różnić się między sobą (jednak pula pkt pozostaje bez zmian). Choć 3pkt to sporo - do tej pory spotkałem się z różnicami wielkości 1 pkt w jednej ze statystyk więcej, a w innej 1 pkt mniej.

ja mam też pytanie na temat zatrutej wlóczni czy efekt zatrucia nie zabiera 10mp jeśli tak to dlaczego da się zatruć kogoś mając 0 mp :)
Czyżby ten błąd wrócił? https://forum.mfo3.pl/showthread.php?311-Zatruta-w%B3%F3cznia

OttoIII-W2
05-03-2011, 19:27
"Zyskałeś 1 sztuk przedmiotu Pierścień Heralda"

to źle jak go nigdzie nie mam (uzbrojenia itd)??

ADIHC1
05-03-2011, 19:28
Przedmioty → Fabuła

OttoIII-W2
05-03-2011, 19:33
dobra juz mam dzieki;] spodziewałem się raczej czegoś w stylu "pierścień szczęścia" z v2;)

Gargamel1-W2
06-03-2011, 01:37
Czy 1 kwietnia to już 100%-owa data startu dla wszystkich?

Nie chce mi się pisać gdzies w innym dziale i zakładac tematu więc: włócznia na 20lvl powinna pobierać przynajmniej 15MP! :P

Bidzia
06-03-2011, 10:20
Wiem, że to nie temat na pytania o przyszłości, ale czy macie w planach dodać promocję za pierwsze doładowanie ?

Shentsu-W1
06-03-2011, 11:04
włócznia na 20lvl powinna pobierać przynajmniej 15MP! :P

Włócznia początkowo pobierała mp, ale zostało to zmienione. W tej chwili włócznia i tak ma dość małe prawdopodobieństwo zatrucia.

mtnm
06-03-2011, 21:13
Kto dziś (6.3) jest 31 w rankingu doświadczenia, 42 PvP, 83 - złota?

Coni
06-03-2011, 21:15
Hmm w sumie ciekawe, może ktoś został wydalony z testów ;P

tester
07-03-2011, 12:09
To usunięte postacie. Błąd już naprawiłem

RoLLeR-W1
08-03-2011, 20:09
pytanie juz ktos kiedys zadawal, ale czy przed premiera zamierzacie dodac do testow jakas fabule dalsza, czy odpada taka mozliwosc? ;] bo jak dotad przetestowane jest chyba wszystko od A do Z ;p

Tomi
08-03-2011, 20:51
pytanie juz ktos kiedys zadawal, ale czy przed premiera zamierzacie dodac do testow jakas fabule dalsza, czy odpada taka mozliwosc? ;] bo jak dotad przetestowane jest chyba wszystko od A do Z ;p

możliwe, że przed samą premierą (a tak właściwie premierą otwartej wersji beta) będzie wrzucona dalsza fabuła do 30 lub 40 lvl - zależy od postępu prac nad nią.

Mapiątko
08-03-2011, 21:53
możliwe, że przed samą premierą (a tak właściwie premierą otwartej wersji beta) będzie wrzucona dalsza fabuła do 30 lub 40 lvl - zależy od postępu prac nad nią.

Już widzę, jak wraca ten koszmar z v2 z kwestią "kiedy update ?!!!" i miesięcznymi oczekiwaniami i narzekaniami wszędzie gdzie się da, na wszystkich i wszystko... (nie chcę efektu Deja vu).
Mam nadzieję, że Admin wymyśli coś, co nie będzie się graczom nudziło i mimo ukończenia fabuły aby można było coś robić sensownego po za walką, targiem (bo turnieju tak szybko chyba nie ujrzymy).

minek
08-03-2011, 22:01
I może dlatego przydałby się wspominany kiedyś edytor tworzenia map/questów, ktoś chętny by się pewnie znalazł, a i prace z upkami mogłyby postępować szybciej.

Tomi
08-03-2011, 22:41
I może dlatego przydałby się wspominany kiedyś edytor tworzenia map/questów, ktoś chętny by się pewnie znalazł, a i prace z upkami mogłyby postępować szybciej.

wszystko w swoim czasie

mtnm
13-03-2011, 09:35
ulepszona płomienna różdżka ma bonus do celności - co to magowi daje?

Bidzia
13-03-2011, 10:18
Nic, ulepszenia są losowe, a że prawdopodobnie nie został w tych ulepszeniach wprowadzony podział na bronie dla maga i bronie dla wojownika, najczęściej bronie dodają celności

mtnm
13-03-2011, 10:36
Nic, ulepszenia są losowe, a że prawdopodobnie nie został w tych ulepszeniach wprowadzony podział na bronie dla maga i bronie dla wojownika, najczęściej bronie dodają celności
Też tak myślałem, ale nie chciałem rozpoczynać lamentu, że broń maga nawet jak ma bonus - to jest to bonus dla woja...

Fighter
16-03-2011, 12:43
2 szybkie pytania do administracji. Po pierwsze, czy w wersji finalnej raporty z pojedynków będą ogólnie dostępne tak jak w wersji testowej ?

Czy planowany termin premiery wersji oficjalnej dalej jest na 1 kwietnia ??

tester
16-03-2011, 14:38
Tak i Tak

Coni
16-03-2011, 18:02
Co do drugiego, mam nadzieję, że to nie będzie primaaprilisowy żart ;)

Mapiątko
16-03-2011, 18:31
W związku tematem https://forum.mfo3.pl/showthread.php?508-Mega-leczenie-nie-wyleczy%B3o-jednego-gracza dot. mega leczenia (naraz rege i trucizna):
czy jeśli mamy status rege i trucizna (będą leczyć/zadawać obrażenia takie same co do 1 pkt. hp) to gdy mamy np. 100HP/MAXHP to najpierw zostaniemy zabici czy uleczeni? Bo jeśli zabici, to leczenie nie powinno się wykonać tak? Będzie na korzyść gracza, czyli najpierw leczenie :P Może w tej kwestii dodać też losowość - odnawiane jest chyba 10% max hp więc można by to zmienić tak: (10%MAXHP) +/- 5% (-5%; +5%). Wtedy wszelkie leczenia/trucia nie byłyby przewidywalne i ogólnie tak byłoby lepiej chyba.

Czy po zabiciu gracza znikają jego statusy (neg/poz/wszystkie/żadne)? Jeśli żadne, to można by zmienić na wszystkie albo znikają tylko neg ;p Ciekawsze walki teamowe, bo ożywienie gracza i tak nie jest bardzo efektywne - mało hp i dobitka. Może zrobić tak, aby ożywiony gracz miał bezwzględne pierwszeństwo z racji ożywienia?

Coni
16-03-2011, 18:35
To zależy chyba od tego co pierwsze zostało nadane. Jeżeli w kolejności trucizna/regeneracja to prawdopodobnie (prawie jestem pewny) zadziała najpierw trucizna a potem rege.

tester
16-03-2011, 18:57
Statusy się wykonują w kolejności nałożenia i jeśli pierwszy zabije to drugi się nie wykona (tak to działa po poprawce)
Działanie statusu to już kwestia tego jak je Tomi ustawi. Mogą być po części losowe.

Po śmierci znikają te statusy, które mają ustawioną taką flagę. Niezależnie od tego czy są pozytywne czy negatywne.

Mapiątko
17-03-2011, 00:20
Kod bezpieczeństwa umożliwia:natychmiastową zmianę adresu e-mail (bez potrzeby oczekiwania 7 dni)

jak to zrobić ?

mtnm
17-03-2011, 09:58
Pewnie opcje "natychmiastowe" zostaną później dodane.... A konto można skasować?!

Sprawdzając jak to jest z tym e-mailem "zmieniłem" go, a później anulowałem. Efekt był taki, że niezależnie w co później klikam - moje postacie, forum, wyloguj - jedyna odpowiedź to otwarcie nowego okna przeglądarki. Po restarcie fajerwerki się nie pojawiły.
Ale trzeba przyznać, że taki sposób ochrony konta jest efektowny... :D

Tomi
17-03-2011, 13:20
operacje "natychmiastowe" nie są jeszcze zaimplementowane.

Mapiątko
17-03-2011, 13:27
A konto można skasować?!
Właśnie, nie widzę takiej opcji, a być powinna... Czy aby usunąć konto, trzeba będzie skasować wszystkie postaci wcześniej? Powinno to być dobrze zabezpieczone jakoś, może usunięcie konta tylko kodem bezpieczeństwa lub po miesiącu, gdy na koncie nie będzie utworzonej żadnej postaci?

Niby "premiera" już za ~2 tygodnie, a nadal nic nie wiadomo o panelu GMa itp.

Tomi
17-03-2011, 13:31
Sprawdzając jak to jest z tym e-mailem "zmieniłem" go, a później anulowałem. Efekt był taki, że niezależnie w co później klikam - moje postacie, forum, wyloguj - jedyna odpowiedź to otwarcie nowego okna przeglądarki. Po restarcie fajerwerki się nie pojawiły.
Ale trzeba przyznać, że taki sposób ochrony konta jest efektowny...
zmieniałem, anulowałem i błędu nie odnotowałem...



Właśnie, nie widzę takiej opcji, a być powinna... Czy aby usunąć konto, trzeba będzie skasować wszystkie postaci wcześniej? Powinno to być dobrze zabezpieczone jakoś, może usunięcie konta tylko kodem bezpieczeństwa lub po miesiącu, gdy na koncie nie będzie utworzonej żadnej postaci?

Niby "premiera" już za ~2 tygodnie, a nadal nic nie wiadomo o panelu GMa itp.

Obecnie nie można usunąć całego konta usera, ale z czasem taka opcja się pojawi.

Co do panelu GM'a - wdrażamy nowatorski system, który objawia się jego brakiem ;)

Gargamel1-W2
17-03-2011, 20:39
To dobry system :P
Czy jakieś wydarzenia w grze będa na specjalne okazje? Takie jak mikołaj w lange na święta w v2? tylko częściej i żeby bardziej qestowo się to objawiało ;]
Coś w stylu odblokowana lokacja na święta bożego narodzenia gdzie atakowałyby nas kurczaki z których leciały by pisanki za które byłoby eq u jakiegoś NPC, a bossem na lokacji byłby Zajączek wielkanocny z którego by leciały jakies fajne unikaty....to tylko przykład, takich event'ów mogłoby być sporo, w święto zmarłych, w walentynki, na rozpoczecie wakacji itp.

Fighter
19-03-2011, 17:25
Czy administracja ma w planie podzielenie gry na światy tak jak dwójki ?

Chaosek
19-03-2011, 18:21
@up
Oby nie.
Bo to raczej nie najlepszy pomysł.

Fighter
19-03-2011, 18:32
Wiadomo, że jak będzie duży ruch w grze to zmniejszy to koszta, ale ucierpi na tym grywalność. Gdyby tak po premierze było chociaż po 1000 osób online to na bank świetnie by się grało :) I stąd moje pytanie, na jaki ruch administracja jest przygotowana :D

Tomi
19-03-2011, 18:36
Dopóki będzie możliwe utrzymanie wszystkiego razem (nawet niekoniecznie na jednym serwerze fizycznie) to będzie jeden "świat".
Ile uda się upchać graczy online na jednym świecie to się dopiero okaże...

Val Gaav
19-03-2011, 20:04
od jakiej wartości jest liczony atak mag plus , od bazowych czy zsumowanych
bo na 20 lv dostaje całe 2 ataku więcej z gemem

Tomi
19-03-2011, 20:15
od jakiej wartości jest liczony atak mag plus , od bazowych czy zsumowanych
bo na 20 lv dostaje całe 2 ataku więcej z gemem

od bazowych

OttoIII-W2
20-03-2011, 11:39
Ile będzie docelowo miast? jest to już z góry określona liczba (np. tyle co w v2, czyli.. ee.. 13?;d) czy to jest otwarta liczba, czyli będzie tyle, ile będzie się wam chciało robic;]

Gargamel1-W2
20-03-2011, 11:47
Czy wojownik będzie ulepszany? ;]
Wpadłem dziś na chwile zawalczyć...trafiłem na maga...
ja za ok 450, mag za ok 750
do tego pewny hit...Teraz to mag jest przesadzony
W sumie walka była za łatwa, 0 możliwości, hity za ponad 50% hp, lepiej było gdy po 30-40% się odejmowało...Był wojownik za silny to lament magów, teraz wojownik słaby do tego w drużynowych nie mamy takiej zabawy jak magowie ;]

Fighter
20-03-2011, 11:52
Czy wojownik będzie ulepszany? ;]
Wpadłem dziś na chwile zawalczyć...trafiłem na maga...
ja za ok 450, mag za ok 750
do tego pewny hit...Teraz to mag jest przesadzony
W sumie walka była za łatwa, 0 możliwości, hity za ponad 50% hp, lepiej było gdy po 30-40% się odejmowało...Był wojownik za silny to lament magów, teraz wojownik słaby do tego w drużynowych nie mamy takiej zabawy jak magowie ;]

Czar maga zabiera w tej chwili prawie dokładnie tyle samo co broń wojownika, dodatkowo bonus do ataku jest również taki sam. Najprawdopodobniej bił cię z atrybutu który masz na minusie, bądź masz mało obrony magicznej.

mtnm
20-03-2011, 17:03
Czy wojownik będzie ulepszany? ;]
Wpadłem dziś na chwile zawalczyć...trafiłem na maga...
ja za ok 450, mag za ok 750
do tego pewny hit...Teraz to mag jest przesadzony
W sumie walka była za łatwa, 0 możliwości, hity za ponad 50% hp, lepiej było gdy po 30-40% się odejmowało...Był wojownik za silny to lament magów, teraz wojownik słaby do tego w drużynowych nie mamy takiej zabawy jak magowie ;]
Ile miałeś obrony magicznej? Bazowej? :cool:

Gargamel1-W2
20-03-2011, 17:15
Ile miałeś obrony magicznej? Bazowej? :cool:

tyle co fizycznej, mam ich bardzo mało :P
ale od wojowników dostaje podobne dmg do zadawanego, nie zmieniam eq i nie zwracałem uwagi na to czy jestem ubrany na wojownika czy maga, patrzyłem głównie na szybkość w eq ;]
Nie ma innych skarg na to więc albo nie ma wojowników którzy pojedynkują się z magami albo nie ma takiej dużej różnicy tylko trafiłem na maga silnego nie mając obrony :P bo w sumie mag może zamiast szczęścia w atak magiczny i zgarnia nas na 2hity, mając jeszcze sporo speeda nie potrzebuje dużo MP :P
Zakładam że to był po prostu silny gracz, a ja nie byłem przygotowany, mam nadzieje że o wynikach walk decudyją teraz staty i eq, a nie to czy ktoś jest magiem czy wojownikiem...wycofuje pytanie...
Jaki max lvl będzie 1 kwietnia?

Val Gaav
20-03-2011, 18:10
jak taki mag super to sam nim zagraj

Coni
20-03-2011, 18:53
jak taki mag super to sam nim zagraj

Jakbyś nie zauważył po tej zmianie:

- dodano bonus MP do różdżek
- zwiększono obrażenia zaklęć o 10%
połowa wojowników tego samego dnia zrobiła resa na maga, to chyba świadczy o czymś.

mtnm
20-03-2011, 18:58
Nie dałeś w obrony tylko w szybkość - więc możesz się szybko leczyć ;)
Twój wybór.
Niestety, to ty musisz się dostosować do statów przeciwników, a nie oni do twoich.

Jako tester masz tę szansę, że możesz sobie robić resy kiedy chcesz - testuj też maga. Jeśli nie po to by nim później grać, to po to by go poznać.

Gargamel1-W2
20-03-2011, 19:42
Racja, z resów skorzystałem z 2 razy bo rapsa nie mogłem ubić... Magiem nie mam zamiaru grac na stałe, ale może go sprawdze ;]
Wtedy speed był dobry bo walki dłużej trwały :P za bardzo sie przyzwyczaiłem do wygranych, potem przerwa i każdy ma super staty :P

Fighter
20-03-2011, 22:39
A ja któryś raz już pozwolę sobie zapytać, czy w pierwszej wersji beta będzie od razu dostępny kowal do ulepszania itemów ??

Tomi
20-03-2011, 23:38
A ja któryś raz już pozwolę sobie zapytać, czy w pierwszej wersji beta będzie od razu dostępny kowal do ulepszania itemów ??

Nie, nie będzie. W okolicach 5 miasta należy się go spodziewać.

Gargamel1-W2
21-03-2011, 11:30
czy jest jakiś plan update'ów? Czy macie zamiar dodawać po 1 miasto co miesiąc/2miesiące czy kiedy uda wam się zrobić?
czy może machniecie gdzieś po 3 miesiącach pakiet 5 miast?

Tomi
21-03-2011, 11:47
gdzieś 1 miasto/miesiąc głównej fabuły + jak odpalimy opcję panelu dla pomocników to o ile znajdziemy osoby, które poradzą sobie z tworzeniem questów to wtedy nowe questy poboczne będą mogły się pojawiać często.

Gargamel1-W2
21-03-2011, 13:15
chętny na ochotnika ;]
jak by wyglądał ten panel?
zatwierdzane będą wszystkie qesty (większość), czy np. konkurs raz w miesiącu i wybierane byłoby kilka qestów przez administracje na które mogli by głosować gracze, 3 pierwsze miejsca by były wprowadzane....?

Lubie Placki
21-03-2011, 16:58
Raczej głosowanie odpada, bo automatycznie wszyscy grac ze by poznali te questy, a tu chodzi raczej o rozgryzanie ich w grze, żeby się wczuć bardziej w fabułę:)

Tomi
21-03-2011, 17:00
chętny na ochotnika ;]
jak by wyglądał ten panel?
Całościowe stworzenie questa to dosyć trudna i pracochłonna sprawa.
Jeśli chcesz sobie popróbować, to ściągnij i odpal RPG Makera i spróbuj stworzyć jakąś historyjkę/questa na wzór tych w MF.
Następnie możesz się nim tu pochwalić, bo RPG Maker daje możliwość zapisania projektu jako gry pod windowsa.
Jeśli opanujesz RPG Makera, to i z panelem do tworzenia questów w MF dasz sobie radę.

Gargamel1-W2
21-03-2011, 19:02
Ogarne to jak już będzie panel, questy będę robił w makerze na brudno najpierw, lub znajdę kogoś kto zrobi coś pod moją fabułę bo chyba to będzię mocniejsza stroną moich questów ;]

Czy juz 1 kwietnia będą nowe wyglądy postaci i czy w fabule która będzie dostępna 1kwietnia pojawi sie quest na nowy wygląd? (np. 3-5 stroje do wyboru za qesta) dobrze by było żeby quest był na końcu fabuły :P

Tomi
21-03-2011, 19:44
Ogarne to jak już będzie panel, questy będę robił w markerze na brudno najpierw, lub znajdę kogoś kto zrobi coś pod moją fabułę bo chyba to będzię mocniejsza stroną moich questów ;]
wymyślić questa to nie jest aż taki wielki problem.... samo wykonanie to jest spore wyzwanie.


Czy juz 1 kwietnia będą nowe wyglądy postaci i czy w fabule która będzie dostępna 1kwietnia pojawi sie quest na nowy wygląd? (np. 3-5 stroje do wyboru za qesta) dobrze by było żeby quest był na końcu fabuły :P
Nie wszystko od razu. Od takich pierdółek ważniejsze są np. turnieje ;]

Gargamel1-W2
21-03-2011, 20:19
Więc czy w kwietniu będzie turniej, czy jeszcze nie wiecie kiedy uda wam sie go dopracować?

RoLLeR-W1
21-03-2011, 21:25
Tomi, sciagnalem sobie tego rpg makera, zrobilem swoja pierwsza mapke, prosta malutka z 1 zdarzeniem, czyli otwarciem skrzynki (:D) i naprawde dopiero teraz naprawde zyskalem do was szacunekm za czas, pot, krew i lzy wlozone w tworzenie gry :D dla mnie kosmos, stworzyc sama wioske dilli. chyba rok tworzylbym questy do samego osiagniecia 5 poziomu, a i pewnie to by nie starczylo ;p masakra ile z tym roboty. Wy juz pewnie robicie to machianalnie, znacie program na pamiec a ja totalny newbie, ale jednak zabawy z tym jest strasznie duzo. Jesli ktos kiedys bedzie narzekal na opoznienie w upach osobiscie mu dam link do downloadu programu, niech zobaczy jakie to przyjemne ;p
ale bede probowal cos stworzyc :D

Tomi
21-03-2011, 23:12
Tomi, sciagnalem sobie tego rpg makera, zrobilem swoja pierwsza mapke, prosta malutka z 1 zdarzeniem, czyli otwarciem skrzynki (:D) i naprawde dopiero teraz naprawde zyskalem do was szacunekm za czas, pot, krew i lzy wlozone w tworzenie gry :D dla mnie kosmos, stworzyc sama wioske dilli. chyba rok tworzylbym questy do samego osiagniecia 5 poziomu, a i pewnie to by nie starczylo ;p masakra ile z tym roboty. Wy juz pewnie robicie to machianalnie, znacie program na pamiec a ja totalny newbie, ale jednak zabawy z tym jest strasznie duzo. Jesli ktos kiedys bedzie narzekal na opoznienie w upach osobiscie mu dam link do downloadu programu, niech zobaczy jakie to przyjemne ;p
ale bede probowal cos stworzyc :D


Nasz edytor różni się w niektórych kwestiach od tego RPG Maker'owego, ale roboty z każdym elementem jest co najmniej tyle samo.

...a w MF2 cały proces był jeszcze trudniejszy.

Mapiątko
22-03-2011, 08:52
...a w MF2 cały proces był jeszcze trudniejszy.
Właśnie, zawsze się zastanawiałem jak wygląda programowanie eventów w mf2, jakiś edytor mieliście czy wszystko w kodzie? Możesz zademonstrować np. przesunięcie postaci/dialog/animację ? Jakiś screen aby mieć porównanie (jeżeli takie coś można w ogóle porównywać...) z edytorem MF3/RPG Maker.

Shentsu-W1
23-03-2011, 17:22
Mam pytanie odnośnie zatrutej włóczni. Zauważyłem, że szczęście atakującego włócznią, nie ma wpływu na szansę zatrucia.. ale mam wrażenie, że szczęście broniącego się ma na nią wpływ. Czy faktycznie tak jest?

Lubie Placki
23-03-2011, 17:27
Włócznia ma jakiś tam przypisany procent szansy na zatrucie który nie zmienia się wraz z szczęściem atakującego. Teraz szczęście daje Ci ochronę przed nadaniem statusów, przez to osoba broniąca im większe ma szczęście tym większą ma szanse na uniknięcie zatrucia.

Shentsu-W1
23-03-2011, 18:19
Jeśli rzeczywiście tak jest, to zatrucie włóczni jest właściwie bezużyteczne =]

Lubie Placki
23-03-2011, 18:26
Jeśli rzeczywiście tak jest, to zatrucie włóczni jest właściwie bezużyteczne =]

No nie powiedziałbym tak do końca. Mając 62 przegrałem przez to, że dostałem tyle zatruć.

https://mfo3.pl/game/report.php?bid=1441197&vpid=1589&vtid=0

Shentsu-W1
23-03-2011, 18:45
Albo szczęście nie chroni przed zatruciem od włóczni, albo miałeś strasznego pecha, albo włócznia jest zbugowana ;p

https://mfo3.pl/game/report.php?bid=1417200&vpid=211&vtid=0
W tej walce sytuacja jest odwrotna

Goddess Of War-W2
23-03-2011, 18:59
losowość losowość i wszystko :P jak pamiętam chyba wynosi 20% szansa na zatrucie ^^

KonDziO-W3
23-03-2011, 21:16
Czy bedą jakieś turnieje pózniej czy wogóle?
O co chodzi z tymi ekwipunkami +1 i +2 czy to combosy?

Chaosek
23-03-2011, 21:32
@up
Tak będa kiedyś turnieje.
Ale już po premierze 1 kwietnia.

A eq +1, +2 +3 sa to ulepszone lekko przedmioty ktore wypadaja z różnych bossów.
Np. z Wywerny mozna zdobyć Płomienną ródźkę +2 która będzie miała ulepszone niektóre statystyki.

Gargamel1-W2
24-03-2011, 19:38
Czy w grze nowe stroje będą dostępne tylko poprzez kupno za MF?
Proponuje prowadzić przedział lvl'owy i/lub rankingowy do nowych wyglądów :) Jeśli już byłyby za MF to byle jaki gracz nie mógłby kupić stroju który posiada dobrej jakości gracz, zmobilizowałoby to do wbijania lvl i rankq

EDIT:

Ja bym proponował jakieś dodatkowe stroje za różne osiągnięcia.
Np:
-najlepszy pvp rank
-najwięcej wygranych na arenie
-największy lv
-najwięcej wygranych turniejów.
Za wygrany turniej strój, nie za największą liczbe wygranych turków ;)
Dla tych co osiągną max lvl nowy strój :) (z 10 osób wbije max lvl, kolejna co będzie blisko pójdzie na bossa i wskoczy na 1miejsce, dlatego dla tych co max lvl wbiją, a nie najlepszy w expie)
Strój za ranking z areny może by przyciągnął graczy więcej do niej,
dla top 10 PvP nowy strój :D

Chaosek
24-03-2011, 19:43
Ja bym proponował jakieś dodatkowe stroje za różne osiągnięcia.
Np:
-najlepszy pvp rank
-najwięcej wygranych na arenie
-największy lv
-najwięcej wygranych turniejów.

KonDziO-W3
24-03-2011, 20:36
A na jaki poziom leci Mega Leczenie po pokonaniu wywki? Bardzo mi na to zależy ;D

Gargamel1-W2
24-03-2011, 20:56
Mega leczenie na 15 poziom ;)
Nadal czekam na odpowiedź na pytanie wyżej zadane, przypominam żeby nikt nie przeoczył ;)

RoLLeR-W1
24-03-2011, 22:20
portale swieca sie teraz na zloto to znaczy, ze teraz zamiast szarego pylu jest zloty? ;p nie chce mi sie wbijac nowej postaci zeby to sprawdzic ;p

Tomi
25-03-2011, 00:35
portale swieca sie teraz na zloto to znaczy, ze teraz zamiast szarego pylu jest zloty? ;p nie chce mi sie wbijac nowej postaci zeby to sprawdzic ;p

To tylko błąd, będzie przywrócone do "normy" wkrótce

Lubie Placki
25-03-2011, 00:40
To tylko błąd, będzie przywrócone do "normy" wkrótce

Złote ładniej wyglądają :)

Tomi
25-03-2011, 00:49
Złote ładniej wyglądają :)

Mogą i złote zostać ;)

Goddess Of War-W2
25-03-2011, 17:18
Mam pytanie jak walczę i używam ciągle lodu i ostatni hit będzie z ognia atrybut lodu mi maleje nie powinno być tak że atrybuty ani nie wzrosną ani nie zmaleją czyli +0.00?

Lubie Placki
25-03-2011, 17:30
Od 1 kwietnia zaczynają się otwarte testy z tego co rozumiem. Czy po ich zakończeniu i przeniesieniu gry pod główną domenę nastąpi reset kont jak w przypadku zakończenia obecnych testów ?

Tomi
25-03-2011, 17:32
Od 1 kwietnia zaczynają się otwarte testy z tego co rozumiem. Czy po ich zakończeniu i przeniesieniu gry pod główną domenę nastąpi reset kont jak w przypadku zakończenia obecnych testów ?

nie będzie już resetu po 1 kwietnia

Mapiątko
25-03-2011, 17:40
nie będzie już resetu po 1 kwietnia

Że też admin musiał wybrać taką datę, no chyba, że to zabieg marketingowy i reklamowy (oficjalna data startu 1 kwietnia)... Swoją drogą nie wierzę, że dożyłem chwili , gdy będzie premiera MF3, do niedawna to była oczywiście legenda...

Gargamel1-W2
25-03-2011, 19:54
Czy w grze nowe stroje będą dostępne tylko poprzez kupno za MF?
Proponuje prowadzić przedział lvl'owy i/lub rankingowy do nowych wyglądów :) Jeśli już byłyby za MF to byle jaki gracz nie mógłby kupić stroju który posiada dobrej jakości gracz, zmobilizowałoby to do wbijania lvl i rankq

EDIT:

Ja bym proponował jakieś dodatkowe stroje za różne osiągnięcia.
Np:
-najlepszy pvp rank
-najwięcej wygranych na arenie
-największy lv
-najwięcej wygranych turniejów.

Za wygrany turniej strój, nie za największą liczbe wygranych turków ;)
Dla tych co osiągną max lvl nowy strój :) (z 10 osób wbije max lvl, kolejna co będzie blisko pójdzie na bossa i wskoczy na 1miejsce, dlatego dla tych co max lvl wbiją, a nie najlepszy w expie)
Strój za ranking z areny może by przyciągnął graczy więcej do niej,
dla top 10 PvP nowy strój :D

Tomi, interesuje mnie odpowiedź na to pytanie....

Lubie Placki
27-03-2011, 00:25
Czy jakikolwiek ekwipunek lub gemy lub cokolwiek ( nie biorąc pod uwagę atrybutów ) dodaję obrażenia magiczne magowi ?? Nie mówię tutaj o zwiększeniu ataku magicznego, tylko tak jak dla woja może być bonus obrażeń, to czy istnieje dla maga bonus obrażeń magicznych ??

Tomi
27-03-2011, 00:37
Czy jakikolwiek ekwipunek lub gemy lub cokolwiek ( nie biorąc pod uwagę atrybutów ) dodaję obrażenia magiczne magowi ?? Nie mówię tutaj o zwiększeniu ataku magicznego, tylko tak jak dla woja może być bonus obrażeń, to czy istnieje dla maga bonus obrażeń magicznych ??

większe obrażenia od standardowych mag może zadać jedynie ze zdolności, ale aktualnie nie ma takowej

Chaosek
27-03-2011, 01:05
Tomi to jak z tym pytaniem Gargamela?
Przewidujecie jakieś dodatkowe stroje do odblokowania za osiągnięcia w grze?

Tomi
27-03-2011, 01:56
Tomi to jak z tym pytaniem Gargamela?
Przewidujecie jakieś dodatkowe stroje do odblokowania za osiągnięcia w grze?

to jest ciekawy pomysł, więc pewnie z czasem co takiego będzie. Niemniej jednak na pewno nie jest to priorytetem.

Gargamel1-W2
27-03-2011, 19:15
O której 1 kwietnia spodziewać się startu gry?
17? 18? wcześniej? później?
myślę że zadałem trafne pytanie bo pewnie wielu graczy się zastanawia :P

Mapiątko
27-03-2011, 19:31
00:00:00

Chaosek
27-03-2011, 19:38
Ja bym wolał 16:00 bo odrazu można by zrobić questa na gemy hp plus :)

Wszyscy zdążą z pracy/szkoły wrócić :D

Coni
27-03-2011, 19:42
Mi tam pasuje 00:00, zacznę w nocy, bo tak to przeważnie wieczorem wracam ;)

Gargamel1-W2
27-03-2011, 19:48
heh, a ja kurde mam szkołę, a że akurat w piątki mam sporo waznych i zawodowych przedmiotów to muszę być ;)
tak to bym grał cały dzień :P

Casey
27-03-2011, 21:08
1 kwiecień to piątek,
moje pytanie to czy gra wyjdzie z piątku na sobotę? czy z czwartku na piątek :D

Chaosek
27-03-2011, 21:10
Oby z czwartku na piątek, bo przecież w piątek można sobie spokojnie pograć :P

Bidzia
27-03-2011, 21:16
I tak się okaże, że 1 kwietnia to żart.

=D.

Gargamel1-W2
27-03-2011, 21:21
1 kwietnia to taka przemyślana data,
jak coś sie spier**li to się powie że żart, jak spoko to ruszy ;]
ale właśnie, dla upewnienia powiedzcie czy z piątku na sobote czy z czwartku na piątek!

Coni
27-03-2011, 21:22
Skoro 1 kwietnia tzn, że z czwartku na piątek , bo inaczej napisali by 2 kwietnia.

Casey
27-03-2011, 21:22
Tez już o tym myślałem, ale mam nadzieje ze nam tego nie zrobią :P

aha, i wolałbym aby było z piątku na sobotę, co za tym idzie? grał bym do rana, a z czwartku nie mogę w piątek mam pracę jeszcze ;/

Kubaz
27-03-2011, 21:45
Uważam, że podzielenie świata nie jest dobrym pomysłem. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu. Ludzi na danym świecie byłoby mniej więcej x razy mniej (x - ilość światów) niż gdyby świat był jeden. A jak wiemy, mniejsza ilość graczy - mniejsza zabawa. Tak więc wydaje mi się, że powinniśmy dążyć do znalezienia złotego środka między ilością gamerów, a ewentualnymi przeciążeniami serwera spowodowanymi zbyt dużą ilością ludzi online.

Gargamel1-W2
27-03-2011, 22:06
Tomi albo Jacek gdzies pisali że nie bedzie raczej innych światów :P

Casey
27-03-2011, 22:38
A czy tu wogóle sa jakiekolwiek światy? Jest gra, opcja "świat" została wycofana.

Tomi
28-03-2011, 01:10
A czy tu wogóle sa jakiekolwiek światy? Jest gra, opcja "świat" została wycofana.

na razie nie ma, ale z biegiem czasu mogą stać się koniecznością.

Gargamel1-W2
28-03-2011, 08:12
jeśli już by były to fajnie by było żeby na 1 koncie dało się grać na wszystkich światach, tylko postacie by były przypisane do światów na których były robione ;)

tester
28-03-2011, 10:30
Jeśli już będą światy, to na pewno z jednego konta się będzie grać

Chaosek
28-03-2011, 11:20
Ale jak to będzie, punkty akcji będą wspólne na różnych światach, czy osobne?
Bo jeśli wspólne, to zapewne większość osób porobi sobie multi konta, które chyba będą bardzo trudne do wykrycia.

Mapiątko
28-03-2011, 11:29
Ale jak to będzie, punkty akcji będą wspólne na różnych światach, czy osobne?
Bo jeśli wspólne, to zapewne większość osób porobi sobie multi konta, które chyba będą bardzo trudne do wykrycia.
Nie punkty akcji, tylko energii. Będą wspólne, tak jak jest teraz.

Chaosek
28-03-2011, 12:04
Dobra punkty energi heh pomyliłem się.
Co do tych kont to na mf2 specjalnie robiło się kilka kont żeby grać różnymi charami np. Na gdy na s1 skończą się ruchy, to się szło na s2.
Jeśli tutaj pkty będą wspólne na różnych światach to zapewne wiele osób porobi sobie multi z innymi nickami.

Lubie Placki
28-03-2011, 12:09
wiele osób porobi sobie multi z innymi nickami.

Myślę, że nie będzie tego problemu. Zobacz ile roboty GM-om odpadło, zwłaszcza dzięki uwolnieniu handlu. Przelewy ranku też już są raczej nie możliwe, więc będą mogli poświęcić czas głównie na wyłapywanie multikont. Już w dwójce mechanizm był z pewnością dobry, bo dużo banów za multi się sypało - tutaj mając jako główny obowiązek łapanie multikont powinno nie być nie być wcale tak źle.

Casey
28-03-2011, 14:17
To jeszcze jedno pytanie, czy na stronie głównej będzie opcja
"Zapamiętaj mnie" ??

Wkurza mnie ze co chwile muszę otwierać nową sesję. I po każdym wyjściu od nowa się logować.

Tomi
28-03-2011, 15:06
To jeszcze jedno pytanie, czy na stronie głównej będzie opcja
"Zapamiętaj mnie" ??

Wkurza mnie ze co chwile muszę otwierać nową sesję. I po każdym wyjściu od nowa się logować.

nie będzie.
Zapamiętywanie/autowypełnianie loginu/hasła przez przegladarki wystarczy.

RoLLeR-W1
28-03-2011, 19:35
jesli juz powstana swiaty kiedys w dalekiej przyszlosci, to jesli energia bedzie wspolna to stworzenie swiatow mija sie z celem. Kazdy bedzie wolal wykorzystac cala, lub chociaz czesc energii na swoim pierwszym koncie niz na nowym na zupelnie innym swiecie, gdzie musi rozpaczac od nowa, bo nawet kasy z innego konta nie przeleje. Nieliczni pojda na nowy swiat, chyba ze ktos wbije oczywiscie maksymalny lvl. Ale do czasu powstania roznych swiatow, podejrzewam, ze maksymalny lvl bedzie juz dosyc duzy ;p Energia miedzy swiatami powinna byc osobno.

Gargamel1-W2
28-03-2011, 19:55
na nowy świat pójda osoby którym nie wyszło na starym, będą chcieli wbić w rankingi :P
do tego jak stary będzie przepełniony to pewnie wprowadzony zostanie zakaz tworzenia nowych postaci więc nowi gracze nie beda mieli wyboru ;)

Mita bank
31-03-2011, 17:51
Witam, tu gargamel1
z racji tego że nie da się mieć cyfr w nazwie postaci musiałem zmienić nazwe postaci na mfo2 ;)
Czy te konta które teraz porobiliśmy zostaną skasowane 1kwietnia?
czemu przedwczesny start?

minek
31-03-2011, 18:04
Czy te konta które teraz porobiliśmy zostaną skasowane 1kwietnia?

Nie


czemu przedwczesny start?

Dla graczy MFO v2, którzy osiągnęli co najmniej 20 poziom umożliwiamy rejestrację postaci już teraz. Dzięki temu, będziecie mogli używać aktualnego nicku postaci także w MFO v3.

Edit: starzeje się nawet Mapy mnie wyprzedza :C

Sax
31-03-2011, 19:15
ok czy bedzie sie tak cielo, czy to moja wina albo przegladarki (mozilla)

ok sorki za pytanie znalazlem odpowiedz ;)

Wojto
01-04-2011, 03:46
Czy obecnie istnieje limit 20lv?
Kiedy zostanie dodany Lange/coś po Rapsie?

Mita bank
01-04-2011, 11:55
ale chyba długo to nie będzie trwało bo admini zapowiadali że wprowadzą już 1 kwietnia fabułę do 40lvl (jak zdążą zrobić), więc jesli coś się przedłużyło to raczej nie dużo ;P

Chaos
01-04-2011, 12:10
Ja słyszałem że 1 kwietnia, będą dostępne 2 miasta (eternia i ladenburg).
Potem co miesiąc będą dodawane nowe miasta.

Sader
01-04-2011, 12:31
A czy wcześniejsze postacie zostały skasowane z dniem 1 kwietnia ? Te które brały udział w becie na samym początku ?

Mita bank
01-04-2011, 12:44
są przeniesione na tak jakby inny świat :P
a raczej nie przeniesione, stoją tam gdzie stoją, tylko żeby do niech sie dostać potrzeba na stary link wejść :P

VaanDee
01-04-2011, 15:30
Postacie testowe są na serwerze testowym.
https://test.my-fantasy.net/start

Kajman
01-04-2011, 21:43
Gdzie moge znaleźć Gacki :D?