PDA

Zobacz pełną wersję : Nowy styl forum



Gansey
03-03-2015, 04:20
Jeśli ktoś*chce zerknąć na nowy styl forum, który przygotowałem, można go zmienić. U dołu forum jest możliwość wyboru stylu z rozwijanej listy (aktualnie "domyślny", należy zmienić na "test")

Byłbym wdzięczny za wszystkie propozycje, uwagi etc.

Jeśli komuś się nie podoba "bo nie" to proszę sobie darować, będzie możliwość używania starego stylu.

Koridor
03-03-2015, 13:48
Jest naprawdę fajnie.
Dobrze, że poprawiłeś górę, bo wcześniej było tam zbyt dużo wolnej przestrzeni.
To "tło półtransparentowe" jest zbyt przezroczyste - co ma głównie znaczenie u góry gdzie tekst "Forum MFO3 - Witamy na Forum MFO3" jest słabo widoczny.

Co mi jeszcze przeszkadza:
-Przyciemnić tło pod numerem aktywnej strony.
-Poprawić grafikę belek - mogę Ci to zrobić, pytanie tylko czy chcesz tą grafikę o jakiejś specjalnej szerokości, czy po prostu zmixować ją tak, żeby po ustawieniu kilku po boku do siebie pasowały. Do zrobienia tego wystarczy pomazać rozmyciem w programie graficznym.
-Przycisk "Odpowiedz na ten temat" - zbyt długi napis/ zbyt krótka belka. Skrócić do "Odpowiedz" lub poprawić belkę.

-Jak są posty, to przeszkadza mi obrazek wodny z lewej - liście. Być może się przyzwyczaję, ale obecnie IMO nieco zmniejsza to widoczność tekstu po lewej. Można by ten obrazek zrobić z nieco większą przezroczystością.

-W poprzedniej skórce forum bardzo ceniłem sobie to, że od razu widoczne były działy, w których są nowe posty do przeczytania. Obecnie ikonka wiadomości z gry i ikonki aktywności wg mnie nie sprawdzają się w tym założeniu. Zmieniłbym grafikę ikonki tam gdzie nie ma wiadomości (z czerwoną kropką) na odcienie szarości.
Czyli jak jest wiadomość - żółta kropka i kolorowa ikonka,
Jak nie ma wiadomości - czerwone kropka i szara grafika, (ew. szara kropka zamiast czerwonej, będzie lepiej widoczne).

Dodatkowo jak będziesz się tym bawił zmieniając na odcienie szarości to możesz też dokleić róg listu z lewej - do tego wystarczy odpowiednio skopiować cząstkę z prawej i ją odbić poziomo i pionowo lub własnoręcznie dorobić ten ucięty kawałek.

-----

Poza powyższymi jest naprawdę ładnie.
Świetna robota. ;)

edit
Jeszcze jedno.
Jak są listy rozwijane u góry strony, np.: Powiadomienia lub Przydatne linki. To wybrana pozycja jest zupełnie niewidoczna. Niepotrzebnie zmienia wtedy kolor czcionki na biały - słaby kontrast z tłem.

Info "Brak nowych wiadomości" na pasku Powiadomienia, również jest słabo widoczne.

Gansey
03-03-2015, 14:05
To "tło półtransparentowe" jest zbyt przezroczyste - co ma głównie znaczenie u góry gdzie tekst "Forum MFO3 - Witamy na Forum MFO3" jest słabo widoczny.
Gdy jest ciemniejsze nie wygląda to też zbyt dobrze. Chciałem dodać w miejscu tego napisu jakąś grafikę, ale nie ma edycji tego miejsca w edycji stylu, więc trzeba prawdopodobnie zedytować plik. Póki co to zostawię.


-Przyciemnić tło pod numerem aktywnej strony.
Chodzi o paginację?


-Poprawić grafikę belek - mogę Ci to zrobić, pytanie tylko czy chcesz tą grafikę o jakiejś specjalnej szerokości, czy po prostu zmixować ją tak, żeby po ustawieniu kilku po boku do siebie pasowały. Do zrobienia tego wystarczy pomazać rozmyciem w programie graficznym.
Najlepiej, aby wysokość była nieco większa niż te widoczne belki, a szerokość jak najmniejsza, zachowując jak najlepszy efekt przy powtarzaniu. Byłbym wdzięczny :)


-Przycisk "Odpowiedz na ten temat" - zbyt długi napis/ zbyt krótka belka. Skrócić do "Odpowiedz" lub poprawić belkę.

Tak, tutaj konieczne jest skrócenie na "Odpowiedz"


-Jak są posty, to przeszkadza mi obrazek wodny z lewej - liście. Być może się przyzwyczaję, ale obecnie IMO nieco zmniejsza to widoczność tekstu po lewej. Można by ten obrazek zrobić z nieco większą przezroczystością.
Pnącza? Dodałem to dla ładności :P, można zawsze usunąć.


-W poprzedniej skórce forum bardzo ceniłem sobie to, że od razu widoczne były działy, w których są nowe posty do przeczytania. Obecnie ikonka wiadomości z gry i ikonki aktywności wg mnie nie sprawdzają się w tym założeniu. Zmieniłbym grafikę ikonki tam gdzie nie ma wiadomości (z czerwoną kropką) na odcienie szarości.
Czyli jak jest wiadomość - żółta kropka i kolorowa ikonka,
Jak nie ma wiadomości - czerwone kropka i szara grafika, (ew. szara kropka zamiast czerwonej, będzie lepiej widoczne).

Trzeba będzie coś pokombinować w takim razie.

@Edit. Podmieniłem na stronie głównej tak, jak mówiłeś.


Jak są listy rozwijane u góry strony, np.: Powiadomienia lub Przydatne linki. To wybrana pozycja jest zupełnie niewidoczna. Niepotrzebnie zmienia wtedy kolor czcionki na biały - słaby kontrast z tłem.
To jeszcze nie ruszone jest.


No i koniecznie trzeba poprawić "quote" :P i usunąć przerwy między postami i kategoriami forów.

malpaxd
03-03-2015, 14:25
Fajna stylistyka, przypomina trochę okno gry :)

Gansey
03-03-2015, 14:28
Brzydko wygląda brak większości borderów (albo są zbyt wąskie). Powinno to wyglądać podobnie do gry.
Nie podoba mi się również przezroczystość obok postów.

Reszta jak najbardziej OK.

Przezroczystość można całkowicie wyrzucić (chodzi o tą "klatkę" naokoło forum)
Grubsze bordery sprawiają, że forum wydaje się "cięższe" tu jest trochę więcej tekstowych treści niż*w grze.

Obrazek przy "odpowiedz na ten temat" będzie poprawiony.


Nie chciałby ktoś*zrobić ikonek do działów? :D

Squadron
03-03-2015, 14:52
Widzę sporo niedokładności ale ogólnie podoba mi się. Mam nadzieję że jakoś to ładnie wyszpachlujesz.

Misa Misa
03-03-2015, 14:54
Nie chciałby ktoś*zrobić ikonek do działów? :D
Chcesz robić osobne ikonki do każdego z działów?

Wszystko generalnie ze stylem jest w porządku, chociaż trzeba poprawić te rzeczy, które opisał Koridor.
Mi przeszkadza jeszcze przyciemnienie za postami. Tak jak na górze, kiedy są fajne kolorki na tle, bardzo ładnie to wygląda,
to kiedy tło zamienia się na jeden kolor - wygląda to bardzo szaro, smutnie, i takie tam. Szczególnie na samym dole.
Nie pasuje mi też strasznie tak mała odległość między tymi przyciskami: https://i.imgur.com/WW85Rwa.png a tą linią nad nimi. Brzydko.
Belka na samym dole, z wyborem języka i stylu forum - myśle że można ją zrobić w takim stylu jak wszystkie inne, à la kora drzewa.
Na tej samej belce napisy całkiem po prawej nie są wyśrodkowane.
Jest też problem z przyciskami po prawej na dole, np. https://i.imgur.com/skr2gOU.png. Kiedy najedzie się na nie myszką wygląda to okrutnie.
Trochę źle jak dla mnie też wygląda ikonka tematu, gdzie coś już wcześniej pisaliśmy i są tam nowe posty. Ta strzałeczka jakoś tak.. Nie pasuje.
Na razie w ikonkach gryzie najbardziej to, że ma poucinane rogi.

Na teraz to tyle ode mnie.

@Edit: Jeszcze zrobiłabym coś z sb. Pogrubione nicki, czy cokolwiek, zlewa się to ze sobą. A te pnącza z boku tam właśnie przeszkadzają najbardziej.

Qwiker
03-03-2015, 14:55
Mi się podoba, w końcu forum pasuje do mfo, a nie takie białe wyglądające jak zrobione przed chwilą ;)

Squadron
03-03-2015, 15:04
2147
Tutaj przezroczystość chyba niepotrzebna

Koridor
03-03-2015, 15:11
Lekko poprawiłem. Belki nie zwiększałem, ale powinna się teraz zlewać przy kilku obok. Do ikonek dodałem na szybko rogi.
https://imgur.com/83Z9gWS
https://imgur.com/LA0yq7O
https://imgur.com/wEgC3T0
https://imgur.com/1Wjad3O

Btw. Też Wam się psuje tworzenie albumów na imgur?

Jeśli jest słaba jakość, to trzeba będzie wrzucić jako załącznik na forum.
2148214921502151

Misa Misa
03-03-2015, 15:16
Te rogi są nierówne słoneczko, no ale ja już się nie 'wtrancam'.
Mam jeszcze jedno zastrzeżenie: czemu między tą pierwszą belką na górze, a później paskiem gdzie jest np. napis "Forum" jest taka wielka przerwa?

@down: święta racja, zapomniałam dopisać że pusto ogólnie, oprócz tego że szare przyciemnienie.

Ash
03-03-2015, 15:18
Za logiem MF też bym wrzucił ten pattern drewniany, bo ta przeźroczystość niezbyt pasuje. Druga sugestia to background, który powinien być w miejscu, bo podczas scrollowania ten beż burzy trochę efekt i pusto trochę.

Koridor
03-03-2015, 15:19
Te rogi są nierówne słoneczko, no ale ja już się nie 'wtrancam'.
Mam jeszcze jedno zastrzeżenie: czemu między tą pierwszą belką na górze, a później paskiem gdzie jest np. napis "Forum" jest taka wielka przerwa?

Do ikonek dodałem na szybko rogi.
Właściwie to tylko skopiowałem cień z prawego i wkleiłem do reszty.


Pnącza? Dodałem to dla ładności :P, można zawsze usunąć.
O ile zwiększysz ich przezroczystość, to nie trzeba ich usuwać.

Misa Misa
03-03-2015, 15:21
O ile zwiększysz ich przezroczystość, to nie trzeba ich usuwać.
Ale na sb chyba i tak nie będzie pasować. Tzn. tak mi się tylko wydaje.

Squadron
03-03-2015, 15:22
Za logiem MF też bym wrzucił ten pattern drewniany, bo ta przeźroczystość niezbyt pasuje. Druga sugestia to background, który powinien być w miejscu, bo podczas scrollowania ten beż burzy trochę efekt i pusto trochę.
Jeśli chodzi o background to jest bardzo dobrze. Też bym tak zrobił.

Koridor
03-03-2015, 15:23
No również myślę, że w przypadku SB nic nie pomoże. :/ Trzeba usunąć. Ew. wpierw spróbować z baaardzo dużą przezroczystością lub odbić to na prawą stronę - tam gdzie zwykle nie ma tekstu.

Squadron
03-03-2015, 15:25
Daj ktoś screena z SB :D

https://screenshu.com/static/uploads/temporary/7u/x1/lp/s4zhrw.jpg
Ten transparent chyba zniknie co ?

Gansey
03-03-2015, 15:27
Daj ktoś screena z SB :D

https://screenshu.com/static/uploads/temporary/7u/x1/lp/s4zhrw.jpg
Ten transparent chyba zniknie co ?

Jak znajdę dlaczego tak jest, to tak :D

Misa Misa
03-03-2015, 15:28
Daj ktoś screena z SB :D

https://screenshu.com/static/uploads/temporary/7u/x1/lp/s4zhrw.jpg
Ten transparent chyba zniknie co ?

https://i.imgur.com/CaaMUaB.png

Gansey
03-03-2015, 15:31
Chcesz robić osobne ikonki do każdego z działów?

Osobne ikonki w zależności od stanu działu/tematu :P zgodnie z legendą aktualną, ale bardziej czytelne.



Mi przeszkadza jeszcze przyciemnienie za postami. Tak jak na górze, kiedy są fajne kolorki na tle, bardzo ładnie to wygląda,
to kiedy tło zamienia się na jeden kolor - wygląda to bardzo szaro, smutnie, i takie tam. Szczególnie na samym dole.

Usunąłem te półtransparentne tło, teraz lepiej?

Może da radę zrobić tak, aby tło "jechało" podczas przewijania strony.


Jest też problem z przyciskami po prawej na dole, np. https://i.imgur.com/skr2gOU.png. Kiedy najedzie się na nie myszką wygląda to okrutnie.

Poprawione


Nie pasuje mi też strasznie tak mała odległość między tymi przyciskami: https://i.imgur.com/WW85Rwa.png a tą linią nad nimi. Brzydko.

Hehe, takie drobne zmiany, a wymagają najwięcej szperania. Poprawione :)




Trochę źle jak dla mnie też wygląda ikonka tematu, gdzie coś już wcześniej pisaliśmy i są tam nowe posty. Ta strzałeczka jakoś tak.. Nie pasuje.
Na razie w ikonkach gryzie najbardziej to, że ma poucinane rogi.

Ikonki trzeba poprawić.


Mam jeszcze jedno zastrzeżenie: czemu między tą pierwszą belką na górze, a później paskiem gdzie jest np. napis "Forum" jest taka wielka przerwa?


To wyróżnienie, że aktualnie ta zakładka jest otwarta.

Dzięki Misa +10!

Pan Nonszalancki
03-03-2015, 15:34
no niby fajne ale dodajcie jeszcze jakies gole baby to bedzie lepsze

Gansey
03-03-2015, 15:34
Drewniane tło w headerze nie wygląda cudownie, inne pomysły?

Squadron
03-03-2015, 15:35
Wy chcecie aby to niebieskie tło ciągle jechało w dół ?

Gansey
03-03-2015, 15:35
Wy chcecie aby to niebieskie tło ciągle jechało w dół ?

Tego chce lud :D

Pan Nonszalancki
03-03-2015, 15:36
dodajcie gole baby

Gansey
03-03-2015, 15:37
dodajcie gole baby

Gołych bab nie będzie. Bez spamu pls.

Squadron
03-03-2015, 15:40
Przecież to tło jest bardzo dobrze zrobione, Misa przemów im do rozsądku.
Bagieta jaki lud, jedna osoba chyba o tym wspomniała.

2152
To też bym zmienił, wywalić czarne tło, powiększyć czcionkę (zmienić kolor?), przesunąć ?

Misa Misa
03-03-2015, 15:45
Może da radę zrobić tak, aby tło "jechało" podczas przewijania strony.
Dobrze by było.

Ok, ikonki, quote, tło do poprawy. Jeszcze podmień belki i skróć na "Odpowiedz" ten jeden z przycisków.

Dzięki Misa +10!
Nie ma za co, a tak przy okazji: oprócz cyferki obok powiadomień, nic się nie dzieje. Myślimy z Koridorem że powinno się to podświetlać, tak jak wcześniej było. To powinno być bardziej widoczne.


Misa przemów im do rozsądku.
Ja też myślę że jakby się całe przesuwało byłoby ładniej. Teraz jak się przesunie na dół to jest pusto.

PS. Coś Ci te pnącza nie wyszły, musisz je odbić w programie. Jak coś to pisz.

Gansey
03-03-2015, 15:47
skróć na "Odpowiedz" ten jeden z przycisków.
Mój okrojony panel admina nie ma do tego dostępu, trzeba czekać na tomiego.


Myślimy z Koridorem że powinno się to podświetlać, tak jak wcześniej było. To powinno być bardziej widoczne.
Tutaj też zasięgnąłbym porady tomiego, nie chcę nic naknocić.


Ja też myślę że jakby się całe przesuwało byłoby ładniej. Teraz jak się przesunie na dół to jest pusto.

Ok, to zostaje.

Squadron
03-03-2015, 15:48
Z czym wam pusto ? Wcześniej wszystko było puste i nie narzekaliście.
Pierwszy post w temacie super fanie tło niebieskie jak w grze.

Ash
03-03-2015, 15:48
Jakie przesuwanie? Ma się właśnie nie przesuwać. Gdy scrolluje się posty to tło stoi w miejscu. O to chodzi.

EDIT: A może wymienić logo np. na te co jest na głównej stronie mf. Nie wiem czy tam jest już spasowane z tłem, ale jakby był jakiś png to trochę go zmniejszyć i zobaczyć jak wygląda.

Misa Misa
03-03-2015, 15:49
Ok, to zostaje.
Przecież mówiłam żeby to zmienić.

@edit: dobra, może ja to źle określiłam. Chodziło mi o to, co Ash opisał.

Squadron
03-03-2015, 15:53
Napis wtopiony
https://mf3.pl/static/layout/tlo-logo-hole.jpg

Z tym ci nie wyszło
https://scr.hu/2o9g/dby32

Misa Misa
03-03-2015, 15:54
Można wyciąć, co za problem.

@up: napisał na sb, że poprawi.

Squadron
03-03-2015, 15:55
Można. Nic nie napisałem, że nie można

Ash
03-03-2015, 15:56
Mogę to wyciąć, no chyba, że już ktoś się tym zajmuję. Musiałbym tylko wiedzieć jaki tam jest maksymalny rozmiar dozwolony.

Squadron
03-03-2015, 15:58
Zmienić kolor nicków na SB

Koridor
03-03-2015, 15:59
Zupełnie przypadkiem się składa, że zupełnie przypadkiem jestem w posiadaniu przypadkowego logo ze strony głównej w wersji *.PSD (photoshop) z wszystkimi warstwami w rozmiarze 2480x450. Dajcie znać, które konkretnie chcecie widoczne i do jakiej wielkości zmniejszyć, to wrzucę.

Btw. jeśli background ma być zablokowany, to musi być transparent na niskiej przezroczystości, inaczej będzie brzydko jak będzie mocne, kolorowe tło między postami.

Btw2. Dodaj te szare ikonki, bo chciałbym zobaczyć jak wyglądają - obecnie wszystkie są podobne.

Ash
03-03-2015, 16:05
No to trzeba było ogarnąć ile to logo może mieć maks. wymiary. Może pokaż te logo z całym konarem i liściami jak wygląda.

Gansey
03-03-2015, 16:06
Potrzeba ikon:

Strona główna:
Forum nie zawiera nieprzeczytanych postów (jest)
Forum zawiera nieprzeczytane posty

Przegląd działu:

Nowe posty,
Nowe posty zamknięty,
Nowe posty zamknięty odpowiedziałeś w temacie,
brak nowych postów,
brak nowych postów zamknięty,
brak nowych postów zamknięty odpowiedziałeś w temacie
gorący temat z nowymi,
gorący temat z nowymi zamknięty,
gorący temat z nowymi zamknięty odpowiedziałeś w temacie,
gorący temat bez nowych,
gorący temat bez nowych zamknięty,
gorący temat bez nowych odpowiedziałeś w temacie,
forum zablokowane

Ktoś się podejmie?

Misa Misa
03-03-2015, 16:07
No to trzeba było ogarnąć ile to logo może mieć maks. wymiary. Może pokaż te logo z całym konarem i kwiatkami jak wygląda.
To są liście..

@Baggy: do kiedy Ci to potrzebne?

Gansey
03-03-2015, 16:08
To są liście..

@Baggy: do kiedy Ci to potrzebne?

Do obojętnie, jak będzie to wgram. Sam tego nie zrobię, bo zlamie, dlatego liczę na Was.

Misa Misa
03-03-2015, 16:09
Mogę coś pokombinować, ale jest to przedział czasowy jutro-niedziela.
Ash? Koridor? Jak któryś ma pomysły, to nie będę się wtrącać i możecie zrobić.

Koridor
03-03-2015, 16:16
Ja nie mam czasu na te ikonki, ale jak ktoś chce pomysły, dalsze uwagi do poprawienia i zamierza to zrobić to może pisać. Obrazek logo jest taki jak na stronie głównej mfo - z tą deską pod spodem i cieniem pod tą deską + liśćmi. Nie mogę wrzucić jako załącznik, bo Baggy wywalił bbcode z pisania odpowiedzi.


@dół
już jest. Miałem dziwne bugi na forum...

2153
Screen obrazka, bo sam obrazek za duży.

Gansey
03-03-2015, 16:18
Jaki bbcode?

Gansey
03-03-2015, 16:28
Do ikonek można też użyć
https://mf3.pl/static/layout/frames/ramka-mapa-top8b.png i wyciąć same litery "MF"

Koridor
03-03-2015, 16:32
Mam nadzieję, że Tomi mnie nie zje. :D
Na wszelki wypadek przeskalowałem grafikę na 2x mniejszą: https://i.imgur.com/9hF2bNW.png?1

edit
Obecnie już 3x mniejszą.
Właściwie mogę to skalować na żywo, dawajcie znać czy jeszcze zmniejszać.

Gansey
03-03-2015, 16:33
Mam nadzieję, że Tomi mnie nie zje. :D
Na wszelki wypadek przeskalowałem grafikę na 2x mniejszą: https://i.imgur.com/9hF2bNW.png?1

Chodziło o wycięcie tego logo? To ja na meilu miałem :D

Ash
03-03-2015, 16:34
2154
?

Misa Misa
03-03-2015, 16:36
Aaaaaaaaaa to nie będzie za duże/szerokie jak na tak małą topkę?

Ash
03-03-2015, 16:38
Można to sprawdzić w praniu :>

Koridor
03-03-2015, 16:38
Jest opcja wywalenia deski pod napisem, wszelkich cieni, liści.
Przykładowo można zostawić same litery, a w zamian znacznie je powiększyć.

Misa Misa
03-03-2015, 16:41
Jest opcja wywalenia deski pod napisem, wszelkich cieni, liści.
Przykładowo można zostawić same litery, a w zamian znacznie je powiększyć.
Nienienienienie! Tak jest super, tylko trzeba pokombinować z tym tłem "belkowym" pod tym.

Ash
03-03-2015, 16:45
Może zduplikować ten pattern, drugą warstwę odbić pionowo i przesunąć pod spód pierwszej warstwy. Nie wiem jak to będzie wyglądać, ale jakbyś Baggy zarzucił tą grafiką to coś postaram się pokombinować.

Misa Misa
03-03-2015, 16:46
Może zduplikować ten pattern, drugą warstwę odbić pionowo i przesunąć pod spód pierwszej warstwy. Nie wiem jak to będzie wyglądać, ale jakbyś Baggy zarzucił tą grafiką to coś postaram się pokombinować.
Tyle że to będzie się zlewało i tak z belką która jest pod topką, a niezbyt to wygląda.

Gansey
03-03-2015, 17:03
Przycisk "Odpowiedz na ten temat" skrócony do "odpowiedz"

Koridor
03-03-2015, 17:11
Co sądzicie o tej nie-szarej ikonce? https://i.imgur.com/d30Lvjb.png
IMO bardziej pasuje do kolorystyki forum. Choć szara nieco bardziej kontrastuje.
Z trzeciej strony, to nie szara powinna kontrastować, a ta, gdzie jest nowa wiadomość.

SystemOfADown
03-03-2015, 17:20
Klasyczna skórka jest lepsza. Nie wiem po co się męczycie.

Ash
03-03-2015, 17:24
Co sądzicie o tej nie-szarej ikonce? https://i.imgur.com/d30Lvjb.png
IMO bardziej pasuje do kolorystyki forum. Choć szara nieco bardziej kontrastuje.
Z trzeciej strony, to nie szara powinna kontrastować, a ta, gdzie jest nowa wiadomość.

Ta nie-szara jest spoko.

Gansey
03-03-2015, 17:25
Zmniejszyłem przerwy między postami.
I między kategoriami też

Misa Misa
03-03-2015, 17:29
Zmniejszyłem przerwy między postami.
Teraz wygląda to dziwnie.
Da się w końcu zmienić tą odległość między tym przyciemnieniem a topką?

Gansey
03-03-2015, 17:30
Teraz wygląda to dziwnie.
Da się w końcu zmienić tą odległość między tym przyciemnieniem a topką?

Na mniejszą?

Qwiker
03-03-2015, 17:32
Może na głównej stronie napisy "Forum MFO" "Witamy na forum MFO" przesunąć na środek? U mnie tekst ten nakłada się z balonem.

Misa Misa
03-03-2015, 17:33
Na mniejszą?

Idealnie.
Ale mi nie pasuje tak mała odległość między postami, nie wiem jak innym.

@up: To "Witamy.." w ogóle bym usunęła.

Qwiker
03-03-2015, 17:41
No właściwie można wywalić.

NieZabijajMnie
03-03-2015, 17:46
O odległości między kategoriami forum wykasowały się też w starym widoku. Dla mnie spoko.

Gansey
03-03-2015, 17:56
Kolor czcionki kategorii mogę zmienić jakby co, ale inne są mało widoczne.2155

SystemOfADown
03-03-2015, 17:58
zostaw
nie tykaj
sio

arararar
03-03-2015, 18:03
Wygląd bardzo ciekawy. Lepiej oddający styl gry. Jednak nie podoba mi się tak duża powtarzalność tła za napisem "My Fantasy Onilne". Chodzi o wklejoną jedną pod drugą grafikę drewna.

Koridor
03-03-2015, 18:09
Tam trzeba będzie zrobić dedykowaną belkę odpowiedniej wielkości.
Ma chyba 130px wysokości.

Hubiot
03-03-2015, 18:19
2157

Gdy klikam na nicki ludzi na Shoutboxie.
Na dole jest chyba profil moda (bez ignora)

Gansey
03-03-2015, 18:34
To chyba akurat nie wina stylu.

raizer
03-03-2015, 18:34
Tekst z shoutboxa się zlewa z nickami lub linkami dawanymi przez graczy. I o co chodzi z tą legendą na dole forum? Tutaj nie ma vipów i kilku znaczków które były w domyślnej.

Krycha
03-03-2015, 18:36
Do cytowanego tekstu brakuje mi ramki jakiejs.

Koridor
03-03-2015, 18:41
No linki przydałoby się odróżnić. To samo jest na profilu, np.: "Przegląda temat xxx"; xxx (link) wygląda zbyt podobnie do zwykłego tekstu.
Trzeba po prostu zmienić brązowy na inny, bo tekst jest czarny, a linki ciemno brązowe.

Ash
03-03-2015, 18:41
No problem jest taki, że ten pattern co teraz jest to działa dobrze tylko w poziomie i ciężko będzie z nim coś wymyślić.
Na necie jest masa tego typu patternów, które są free to use i u siebie na kompie też bym coś znalazł. Tylko bym musiał pokombinować z kolorami, ale z drugiej strony może to się gryźć z całokształtem. A nie masz Koridor tam jeszcze psdków z podobnym motywem, ale wyższym?

Qwiker
03-03-2015, 18:41
Dodałbym też szare/nieszare posty jak to jest na głównej także do tematów w środku tych głównych (rozmowa itp). Jak jest coś szare to łatwiej i szybciej idzie rozróżnić tematy z przeczytanymi postami od tych z nieprzeczytanymi

Fausis
03-03-2015, 18:42
Teraz Nawigacja w dziale Pomoc nie pasuje do ogólnego wyglądu - jest w odcieniu szarości.

Gansey
03-03-2015, 18:44
Teraz Nawigacja w dziale Pomoc nie pasuje do ogólnego wyglądu - jest w odcieniu szarości.

W wolnej chwili zmienię

Koridor
03-03-2015, 18:46
A nie masz Koridor tam jeszcze psdków z podobnym motywem, ale wyższym?
Nie mam, ja wziąłem belkę tylko z tła forum. Tak jak masz uciętą w połowie belkę między postami - to jest stara. Poprawiłem, żeby się łączyła.

Mam jeszcze tylko tło deski jako logo u góry strony. Można z niej coś przerobić.


Dodałbym też szare/nieszare posty jak to jest na głównej także do tematów w środku tych głównych (rozmowa itp). Jak jest coś szare to łatwiej i szybciej idzie rozróżnić tematy z przeczytanymi postami od tych z nieprzeczytanymi
Reszta ikonek w drodze. Tylko zastanawiam się czy wywalić kółko nad listem, czy zostawić.

Krycha
03-03-2015, 18:47
https://mfo3.webd.pl/ikony//forum_new-48.png
to jest zle przyciete

Koridor
03-03-2015, 18:48
https://mfo3.webd.pl/ikony//forum_new-48.png
to jest zle przyciete

Bo to stare. W sumie nie było wcale przycinane, a jedynie wzięte z gry. Na razie jest tylko 1 nowa, z tego postu: https://forum.mfo3.pl/showthread.php?26076-Nowy-styl-forum&p=191990#post191990

Ash
03-03-2015, 19:55
Baggy, zobacz jak z tym patternem się komponuje wszystko:
2158

Squadron
03-03-2015, 20:02
czy ranga VIP będzie funkcjonować ?

Ash
03-03-2015, 20:04
Albo ten jeszcze:
2159

Gansey
03-03-2015, 20:08
Całkiem fajnie Ash

raizer
03-03-2015, 22:44
Zawsze obok daty napisania posta był taki notesik czy przeczytałeś nowy post czy nie.

Misa Misa
03-03-2015, 23:03
Zawsze obok daty napisania posta był taki notesik czy przeczytałeś nowy post czy nie.
Po co to?

A tło topki teraz wygląda ślicznie, brawo Ash.

Koridor
03-03-2015, 23:09
Zrobiłem w różnych wersjach, sobie powybierasz.
Nie zrobiłem jedynie miniaturek ikonek, bo szkoda było robić to dla wszystkich, jak już wybierzesz jakieś to mogę zmniejszyć, o ile sam nie dasz rady.

21632164216521662167216821692170217121722173217421 75217621772178217921802181218221832184218521862187 21882189219021912192219321942195219621972198219922 01220222032204220522062207220822092210221122122213 22142215221622172218221922202221222222232224220022 2522262227222822302231223222332234

Link do imgura (+5 brakujących): https://imgur.com/a/7EwQ2/embed#0
Download (+brakujące): https://wyslijto.pl/files/download/445dlkk2p5

(https://wyslijto.pl/files/download/h0oujm0ijh)Edit.
Dodałem 5 brakujących ikonek (z ogniem, bez zielonych strzałek).

Misa Misa
03-03-2015, 23:16
Zrobiłem w różnych wersjach, sobie powybierasz.
Nie zrobiłem jedynie miniaturek ikonek, bo szkoda było robić to dla wszystkich, jak już wybierzesz jakieś to mogę zmniejszyć, o ile sam nie dasz rady.

Są genialne, dobra robota. (ehe, "nie mam czasu")
Jestem tylko za tym, że jak ma już być ikonka ze strzałeczką w zielonym kółeczku, to niech będzie to ta z kółeczkiem na górze, bo na dole dziwnie wygląda.

Gansey
03-03-2015, 23:17
Aww, Kori. Od dziś nazywam Cię złotą rączką :D

Koridor
03-03-2015, 23:55
Do poprzedniego postu i tamtejszych linków dodałem 5 brakujących ikonek z ogniem bez zielonych strzałek:
22352236223722382239

Gansey
03-03-2015, 23:58
Chyba już wszystkie dodałem

Gansey
04-03-2015, 00:07
Zmieniłbym jeszcze kolor tego:
2229

Poprawione.

Misa Misa
04-03-2015, 00:10
A propos tego co dał Gabo - biała poświata pod "Odpowiedz" dziwnie wygląda jakoś.
I czemu okienko szybkiej odpowiedzi jest tak cholernie powiększone w dół.
@edit: dobra, jak sobie zmniejsze to już tak zostaje.

Koridor
04-03-2015, 00:13
A propos tego co dał Gabo - biała poświata pod "Odpowiedz" dziwnie wygląda jakoś.
IMO poświata jest fajna, ale kolorek można zmienić.


Da się ustalić warunki do określenia tematu jako "Gorący"? Obecnie większość tematów na forum jest gorąca.

edit
Temat w Rozmowie o nazwie: "Link" jest zwykłym zamkniętym tematem? Jeśli tak, to może lepiej usunąć tą gwiazdkę, aby nie myliło się/ wydawało, że to coś innego.

Gansey
04-03-2015, 00:17
IMO poświata jest fajna, ale kolorek można zmienić.


Da się ustalić warunki do określenia tematu jako "Gorący"? Obecnie większość tematów na forum jest gorąca.

edit
Temat w Rozmowie o nazwie: "Link" jest zwykłym zamkniętym tematem? Jeśli tak, to może lepiej usunąć tą gwiazdkę, aby nie myliło się/ wydawało, że to coś innego.

To zwykły temat. Nie wiem na jakich zasadach określany jest "gorący temat", nie mam do tego wglądu.

Misa Misa
04-03-2015, 01:13
W podglądzie pw cytowanie dalej ma "niezrobiony" wygląd.
To samo w skrzynce tyczy się odległości przycisków po prawej na dole, od tej linii, o której już pisałam. Została zmieniona tylko przy postach.

@up: marudzisz.

raizer
04-03-2015, 18:04
Po co to?
Po to że codziennie przeglądam nowe posty i dzięki temu moge odróżnić te nowe od przeczytanych.

Squadron
04-03-2015, 18:57
Do poprawy:
https://scr.hu/2o9g/dizmg https://scr.hu/2o9g/r6t4u
Tu ledwo co widać https://scr.hu/2o9g/ux5ir

Gansey
04-03-2015, 19:00
Pagetitle (dwa pierwsze skriny) ta ramka będzie usunięta całkowicie.

https://forum.mfo3.pl/forumdisplay.php?72-Poradniki Dodałem custom ikony, jeśli ktoś ma lepsze pomysły to zachęcam.



Tu ledwo co widać https://scr.hu/2o9g/ux5ir
Poprawi się na czarny. Dzięki :)

Squadron
04-03-2015, 19:08
Czego będzie dotyczył dział Ogłoszenia ? I czemu Koridor nie ma rangi moderatora ?

Gansey
04-03-2015, 19:10
Ogłoszenie dodałem, bo chciałem tylko sprawdzić jak wygląda. Koridor sam sobie ustawił taką*rangę, moze zmienić sam na inną.

Gansey
04-03-2015, 19:21
Ma ktoś pomysł na wygląd menu w poradnikach?

Squadron
04-03-2015, 19:45
Chodzi ci o to menu https://scr.hu/2o9g/hzpuq ?

Gansey
04-03-2015, 19:48
O to, o to.

Squadron
04-03-2015, 19:51
No to mój pomysł jest właśnie taki https://screenshu.com/static/uploads/temporary/5a/13/9g/1tk03r.jpg
Tylko troszke podpicowany bardziej.

Krycha
04-03-2015, 20:07
Przede wszystkim takie samo punktowanie, jakiekolwiek by nie było.

Squadron
04-03-2015, 20:16
Wywaliłbym też to tło białe https://screenshu.com/static/uploads/temporary/px/ss/o1/xvnloa.jpg
wyglądałoby to tak: https://screenshu.com/static/uploads/temporary/n9/iq/ia/m6hm82.jpg

Koridor
04-03-2015, 20:17
Zmieniłbym gorące tematy bez nowych postów. Obecnie jest ogień w pełnych kolorach, przez co słabo wyróżniają się tematy nieprzeczytane.
Zmieniłbym na nieco mniej nasycone kolory, czyli:

Z tego: https://forum.mfo3.pl/attachment.php?attachmentid=2168&d=1425416896 na to -> https://forum.mfo3.pl/attachment.php?attachmentid=2169&d=1425416896 lub: https://forum.mfo3.pl/attachment.php?attachmentid=2167&d=1425416896

edit
@Dół poprawiłem ten 1, aby miał to samo źródło co pozostałe.

Fatal
04-03-2015, 20:30
Zły link do jednego z obrazków?


Not Found

The requested URL /ikony//thread_dot_new-30-right.png was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Gansey
05-03-2015, 08:09
Zmieniłbym gorące tematy bez nowych postów. Obecnie jest ogień w pełnych kolorach, przez co słabo wyróżniają się tematy nieprzeczytane.
Zmieniłbym na nieco mniej nasycone kolory, czyli:

Z tego: https://forum.mfo3.pl/attachment.php?attachmentid=2168&d=1425416896 na to -> https://forum.mfo3.pl/attachment.php?attachmentid=2169&d=1425416896 lub: https://forum.mfo3.pl/attachment.php?attachmentid=2167&d=1425416896

edit
@Dół poprawiłem ten 1, aby miał to samo źródło co pozostałe.

Zrobione. Ikonki w legendzie też dodane.

@Nawigacja w poradnikach również

Gansey
05-03-2015, 10:05
Do zmiany zostały:
Widoki działów (lekka przebudowa, ku większej przejrzystości): 2245
Być może quote.

Resztę*uważam za skończoną. Udało się uwinąć w dwa dni :)

Squadron
05-03-2015, 13:18
2246
brzydko, drewno do wyrzucenia

2247
tak było

Gansey
05-03-2015, 17:44
Zrobione

Gansey
05-03-2015, 20:23
Dodano:
Post admina ma innego koloru background i jest oznaczony gwiazdką, aby było go łatwiej odróżnić. Jakieś propozycje co do zmiany wyglądu tego backgroundu?

SystemOfADown
05-03-2015, 20:25
Dodano:
Post admina ma innego koloru background i jest oznaczony gwiazdką, aby było go łatwiej odróżnić. Jakieś propozycje co do zmiany wyglądu tego backgroundu?

na różowy!

Squadron
05-03-2015, 21:10
ta gwiazdka nieładna jest
2248
przydałoby się zmienić jej pozycje i usunąć ten obrys
2249

Gansey
05-03-2015, 21:11
Zmienię na małą

Koridor
06-03-2015, 03:19
Przeszkadza mi ta spacja/ odstęp przed nazwami tematów.
Jeśli chciano nieco odróżnić autora ostatniego postu od nazwy tematu to wystarczyło wyróżnić to kolorkami.

Jeszcze bardziej przeszkadza mi usunięcie i przestawienie szczegółów tematu w widoku działu.
Czyli przeniesiono widok liczby odpowiedzi i odwiedzin na lewo pod nazwę tematu i w dodatku usunięto datę założenia tematu, z której bardzo często korzystałem.
W poprzednim stylu może sam nick autora tematu się tak nie wyróżniał, ale wystarczyło wyróżnić kolor autora tematu - co zresztą początkowo zostało zrobione. Dalsze zmiany pod tym względem IMO były niepotrzebne.

Stąd proponuję przywrócić widok listy tematów z ich szczegółami w działach. Poprzedni był jak dla mnie praktyczniejszy.

Gansey
06-03-2015, 08:51
Przeszkadza mi ta spacja/ odstęp przed nazwami tematów.
Usunięte.


Jeszcze bardziej przeszkadza mi usunięcie i przestawienie szczegółów tematu w widoku działu.
Czyli przeniesiono widok liczby odpowiedzi i odwiedzin na lewo pod nazwę tematu i w dodatku usunięto datę założenia tematu, z której bardzo często korzystałem.
W poprzednim stylu może sam nick autora tematu się tak nie wyróżniał, ale wystarczyło wyróżnić kolor autora tematu - co zresztą początkowo zostało zrobione. Dalsze zmiany pod tym względem IMO były niepotrzebne.
To nie było skończone. Nie udało się dograć odpowiednich ikon, więc póki co zmieniłem na domyślne. Potem poprawię.

Squadron
06-03-2015, 20:31
Da rade zmienić kolory w ankietach ?
2250
Tutaj też coś nie tak:
2251

Gansey
06-03-2015, 20:54
Kolory w ankietach można zmienić, ale aktualne chyba są ok?

Squadron
06-03-2015, 21:01
Kolory w ankietach można zmienić, ale aktualne chyba są ok?
Takie trochę oczo...jaskrawe. Bardziej pasują blade, nikłe.

Gansey
06-03-2015, 21:04
Jak chcesz to możesz pomyśleć nad 6-cioma kolorami, najlepiej w RGB to zmienię.

Squadron
06-03-2015, 22:05
może cuś takiego
2252
albo
2253

Gansey
06-03-2015, 22:34
Zmienione

Squadron
06-03-2015, 22:52
Zmienione
cudownie

Squadron
07-03-2015, 00:13
Czy musi tak być że jak się kliknie na temat to przenosi na pierwszy nieprzeczytany post ? przecież jest strzała obok która temu służy
2254

+ Np z 9 strony tematu nie ma jak wrócić na początek tematu
ewentualnie to
2255

wiem że wcześniej były nagłówki na górze

Gansey
07-03-2015, 00:21
Strzałka przenosi chyba do ostatniego postu, a link do pierwszego nieprzeczytanego.

ADIHC1
09-03-2015, 20:37
Czy musi tak być że jak się kliknie na temat to przenosi na pierwszy nieprzeczytany post ?
Tak to działa m.in. na stronie głównej. Już wewnątrz działu, w widoku listy tematów, jest tak, jak piszesz - kliknięcie na temat przenosi do pierwszego postu, kliknięcie na ikonkę po lewej stronie nazwy tematu przenosi do pierwszego nieprzeczytanego postu, z kolei kliknięcie na ikonkę po prawej od nicku autora ostatniego postu przenosi do ostatniego postu.

Squadron
10-03-2015, 15:29
2264

można tu dać przekierowanie do pierwszego postu ?
dałem przykładowy temat

Gansey
11-03-2015, 18:33
Do headera dodany obrazek "Forum przyjazne graczom" (jakieś propozycje zmiany - zmniejszenie logo i wstawienie tekstu pod logo?)
Mam nadzieję, że tekst nie będzie przekłamany i na forum rzeczywiście panować będzie pozytywna atmosfera ;)

Squadron
11-03-2015, 18:35
ale zepsułeś
https://scr.hu/2o9g/k8zul
a ten obrazek niepotrzebny ale niech sobie będzie

Gansey
11-03-2015, 18:41
dziaa?

Gansey
11-03-2015, 18:44
Do poprawy - przegląd listy użytkowników:
2272

abczz

Squadron
11-03-2015, 18:52
Dodasz to:
2273

??????????

Gansey
11-03-2015, 19:03
SQ o to chodziło? Aby ostatni element, był również linkiem?

Squadron
11-03-2015, 19:05
Tak tyko że ci coś nie wyszło, ma to być przeładowanie strony jak w zwykłym stylu, klikam klikam i nic się nie dzieje.

Fausis
14-03-2015, 19:00
https://screenshu.com/static/uploads/temporary/ze/vf/pv/z4scss.jpg
Można usunąć to "Brak komentarza"? Skoro i tak nie da się napisać komentarza do reputacji.

SystemOfADown
14-03-2015, 19:13
Albo przywrócić opisy reputków pls

Squadron
15-03-2015, 00:32
https://scr.hu/2o9g/n5n4h
zdajesz sobie sprawę z tego jak to obrzydliwie wygląda ?

Paweek
15-03-2015, 00:33
Ja się zdaję, samo mi tak naglę wyskoczyło aż w oczy koli :p

Squadron
15-03-2015, 00:35
Ktoś pewnie ci zaproponował poszerzenie foruma a ty musiałeś przesadzić, wcześniej było dobrze.

Gansey
15-03-2015, 00:46
Ktoś pewnie ci zaproponował poszerzenie foruma a ty musiałeś przesadzić, wcześniej było dobrze.
Stało się tak po "odłączeniu" stylu od nadrzędnego domyślnego, nie zauważyłem.

Squadron
15-03-2015, 01:30
Dodałeś drugi ranking SB i sie zepsuło
https://scr.hu/2o9g/t85x8

A tu przywróciłeś to białe tło ? https://scr.hu/2o9g/ztrq6

Pirrat
16-03-2015, 06:40
Typy wyświetlania poza liniowym mają błędy.

RoLL
23-03-2015, 22:36
Przydałoby się poprawić -
https://i57.tinypic.com/eagpao.png