PDA

Zobacz pełną wersję : Walka z sabotami na igrzyskach



Atronis
08-02-2015, 21:52
Otóż, poszedłem po raz pierwszy na igrzyska po ponad roku i widzę ze nadal są ustawione a w każdej walce są saboty. Mam dość nietypową propozycje która rozwiąże ten jakże ciągnący się problem. Proponuje miesiąc absencji od igrzysk dla osób które sabotują w walkach. Teraz każde igrzyska są ustawione więc jaki jest sens ich organizowania? Jestem ciekaw Waszej opinii :)

Press
08-02-2015, 21:54
Nie wyjdzie.

Pirrat
08-02-2015, 21:56
Ja bym chciał zobaczyć takie - każdy ma ten sam outfit, nicku nie widać, pisanie na walce jest zabronione, przez co każdy myśli sam.
Dodatkowo można by ograniczyć niektóre zdolności na przeciwników - ożywianie i mikstura ożywienia, jak choćby poświęcenie, że nie działa.

Coni
08-02-2015, 21:57
Ja bym chciał zobaczyć takie - każdy ma ten sam outfit, nicku nie widać, pisanie na walce jest zabronione, przez co każdy myśli sam.
Dodatkowo można by ograniczyć niektóre zdolności na przeciwników - ożywianie i mikstura ożywienia, jak choćby poświęcenie, że nie działa.
Proponowałem kiedyś coś podobnego, w sensie tryb incognito.

NieZabijajMnie
08-02-2015, 22:00
"To są igrzyska śmierci, a nie turniej tu mogą być saboty" -- Dlatego nic się z tym nie zrobi... (nie moje podejście)
Też mnie to irytuje że ten puchar nic nie znaczy. Powinien być możliwy do zakupienia u mistrza areny za 1kk na to samo wyjdzie co wygranie igrzysk. Tylko mfy za wygraną trzeba usunąć. Skoro i tak admin myśli nad usunięciem prezentów ;/

Atronis
08-02-2015, 22:03
Ja jestem zdania, że póki wygląda to tak jak teraz, to należy przestać je organizować do momentu wymyślenia jakiegoś lepszego rozwiązania. Moje podałem i moim zdaniem jest to wystarczająca kara za psucie rozgrywki.

Czitosik
08-02-2015, 22:06
Sic dobrze pisze, puchar nic nie wart i mfy powinny być usunięte za wygraną. Powinno losowo dobierać przeciwników, najpierw wszystkich w grupy 4 vs 4, 3 vs 3, aż zostaną dwie osoby. W ten sposób sabotować się nie będzie opłacało bo i tak nie wiadomo do jakiej walki trafi ten któremu pomagamy.

Fatal
08-02-2015, 22:52
Ogólnie uważam, że saboty są fajne (dzięki nim można rozwalić nawet najsilniejszych, a chyba o to w tym wszystkim chodzi - nieprzewidywalność), ale to co się teraz dzieje to faktycznie przesada i trzeba coś z tym zrobić. Kary za sabotowanie to niezły pomysł, lecz przez to igrzyska mogą się stać zbyt przewidywalne - jakaś drużyna ogarnie szybko dobre eq i będzie prawie zawsze wygrywać. Moim zdaniem trzeba jakoś to ograniczyć (Antek zaproponował całkiem niezłą zdolność, ale to nie wystarczy - bo jak wbiją np. 2 saboty to już niewiele pomoże), tylko jak?

NieZabijajMnie
08-02-2015, 22:57
Nawet jak 1 osoba sabotuje to masz 5 na 3.
Była kiedyś propozycja blokowania ataków na swoich i leczenia przeciwników. Ale cóż nie przeszła, bo i tak zostają osoby które będą używać antidotum itp a walka 3;4 też do wyrównanych nie należy.
Zrobić incognito walki + losowanie przeciwników i może będzie coś z tego.

Nawet jak zrobi się klawisz "Wywal sabota" To nie zawsze będzie miał kto dołączyć.

Nocny Lowca
08-02-2015, 23:14
to sa iś smieci pierdo....... a nie turniej
moja wygrana i subrosy byly normalne zostalismy w 2 i podzielilismy sie a tera z to jest pierdolone ustawianie sie pod saboty zamiast pod walki nie chodze na ten szajc to kur... kpina a nie zawody juz dawno poponowalem by byly walki 1 vs 1 gora 30 kolejek to nie lepiej pozwolic na pierd... saboty zastanowcie sie troche badz ogolnie zamknijcie projekt is

Atronis
08-02-2015, 23:18
Dodałem ankietę.

Houqe
08-02-2015, 23:45
Ja bym chciał zobaczyć takie - każdy ma ten sam outfit, nicku nie widać, pisanie na walce jest zabronione, przez co każdy myśli sam.
Dodatkowo można by ograniczyć niektóre zdolności na przeciwników - ożywianie i mikstura ożywienia, jak choćby poświęcenie, że nie działa.

Piruś głupi jak but, ale trzeba przyznać ze ten pomysł wygląda fajnie

indyferent
08-02-2015, 23:48
Ja bym chciał zobaczyć takie - każdy ma ten sam outfit, nicku nie widać, pisanie na walce jest zabronione, przez co każdy myśli sam.
Dodatkowo można by ograniczyć niektóre zdolności na przeciwników - ożywianie i mikstura ożywienia, jak choćby poświęcenie, że nie działa.

Podobnie myślałem, tylko trzeba by było wpuszczać na igrzyska dopiero od 65 bo ci poniżej będą psuli widowisko i osłabiać drużynę po której się znajdują. Albo zrobić oddzielny turniej w którym na starcie była by losowana twoja drużyna, a na końcu walka 2x2 i 1x1 by wyłonić zwycięzce. Jak widać pomysłów nie brakuje, trochę gorzej z ich wprowadzeniem. Jedno jest pewne, pod taką postacią igrzyska nie są zbyt rozsądne, a już na pewno nie miłe dla oka (a chyba chodzi o to by gracz z mniejszym lvl przyglądając się walkom motywował się by wbić poziom, i wziąć udział w igrzyskach, a w końcu je wygrać) ;)

Hubiot
08-02-2015, 23:50
Dodałem ankietę.

Jakbyś mógł jeszcze dodać odpowiedź "Tak, ale w inny sposób". Tryb incognito byłby bardzo dobrym sposobem, bo ten z miesiącem kary niezbyt przypada mi do gustu. Mogłyby być problemy ze stworzeniem systemu rozpoznającego saboty.

MasterOfPuppets
09-02-2015, 00:35
Ja bym chciał zobaczyć takie - każdy ma ten sam outfit, nicku nie widać, pisanie na walce jest zabronione, przez co każdy myśli sam.
Dodatkowo można by ograniczyć niektóre zdolności na przeciwników - ożywianie i mikstura ożywienia, jak choćby poświęcenie, że nie działa.

Zoorganizowne grupy nawet wtedy się ogarną poprzez ts/skype

Pirrat
09-02-2015, 00:39
Zoorganizowne grupy nawet wtedy się ogarną poprzez ts/skype
To usuńmy dodatkowo informację o pozycji postaci to jeszcze bardziej im utrudni szczególnie w początkowej fazie igrzysk.

Qwiker
09-02-2015, 01:05
już lepsze były pierwsze IŚ gdzie się chodziło grupą, przynajmniej nie było sabotów

Tomi
09-02-2015, 01:34
Igrzyska są niesprawiedliwe i nie wygrywa najlepszy - odcinek 1231 ;)


Generalnie to co proponujecie to nic innego jak turnieje drużynowe/grupowe - do tego oddzielna mapka i formuła igrzysk nie jest nawet konieczna, wręcz zbędna. To się już bardziej nadaje na opcję do areny walk - zapisują się chętni na specjalną listę i o wyznaczonym terminie idą jedna za drugą losowo dobrane walki, aż lista się skurczy do 1.

Także żadnych incognito, zmieniania outfitów, ukrywania walk, blokad czatu na pewno nie będzie - to nie ta formuła, a to wszystko i tak półśrodki. To się da dużo łatwiej uzyskać inaczej - j/w.


Wg mnie największą wadą igrzysk w obecnej formule (bez zapędów do zmieniania tej formuły) jest przedłużanie walk.
W najbliższym czasie raczej nie chcielibyśmy igrzyskom poświęcać więcej uwagi niż to konieczne (została już im poświęcona masa czasu), także nie będziemy tu wywracać niczego do góry nogami i na siłę zwalczać czegoś co jest kwintesencję tej formuły - czyli wszelkiego typu zagrywek/kombinacji a niekoniecznie umiejętności samej walki.

Ciekawą odmianą była by próba zmiany rozgrywki na walki 1vs1, ale wtedy to raczej tylko auto wchodzi w grę (manual za długo by trwał).

Efektywność sabotów jako takich można ograniczyć blokując wszystkie "bezsensowne" akcje - typu użycie ożywki na przeciwnika, użycie antidotum, gdy nikt ze współtowarzyszy tego nie potrzebuje czy na przeciwnika, blok ataku na współtowarzysza itp. Oczywiście to też półśrodek.

Można przywrócić akceptację dołączania - będą typowe przewidywalne drużynówki i prawdopodobnie ten sam team wygrywający co tydzień lub co drugi ;)

opcja ze 3 na 4 osoby mogą skutecznie poddać walkę też jest do zrobienia.

Pirrat
09-02-2015, 01:39
Te półśrodki o których piszesz mogą przywrócić jakiś sens igrzyskom, które teraz bardziej przeradzają się w śmieszność, niż dają frajdę.
Poza tym nikt tutaj nie chce grup czy drużyn tylko eliminacje takich nie uczciwych zagrań, jakimi są saboty, bo skoro osoba wchodzi, żeby sabotować, to chyba myli eventy, bo ktoś kto idzie na igrzyska powinien mieć jakąś nadzieje, choćby wygranej za tym 20x czy którymś razem.

SystemOfADown
09-02-2015, 01:40
Można przywrócić akceptację dołączania - będą typowe przewidywalne drużynówki i prawdopodobnie ten sam team wygrywający co tydzień lub co drugi ;)


Cóż, dla mnie spoko. :D

Tomi
09-02-2015, 01:43
Te półśrodki o których piszesz mogą przywrócić jakiś sens igrzyskom, które teraz bardziej przeradzają się w śmieszność, niż dają frajdę.
Te półśrodki to prawdopodobnie więcej roboty (bez gwarancji efektu) niż to, co docelowo chcecie, czyli klasyczne turnieje.

A sama formuła igrzysk chyba jakiś sens ma, bo frekwencja nieustannie jest. To co można zmienić na ten moment mniej więcej wypisałem - głosowanie bym zrobił w tym kierunku.

Pirrat
09-02-2015, 01:44
A sama formuła igrzysk chyba jakiś sens ma, bo frekwencja nieustannie jest.
Mierząc miarą ilości zapominasz o jakości, a ta na igrzyskach już dawno ma niski poziom.


To co można zmienić na ten moment mniej więcej wypisałem.
Zmiany można wprowadzić, bo problemu z przywróceniem obecnej sytuacji raczej nie będzie :D.

Paweek
09-02-2015, 01:49
Igrzyska, igrzyskami ale zróbcie coś z tymi lagami.

Ps. Sorki że tu napisałem.

Atronis
09-02-2015, 01:49
Na igrzyska chodzą jedynie gracze nowi oraz Ci którzy ustawiają sobie walki. Zobacz sobie ostatnie igrzyska i ilość walk uczciwych do nieuczciwych. Nie chce zeby na igrzyskach były typowe walki drużynowe, ale jak juz ktoś idzie w pierwszej walce od razu sabot, to troche bez sensu.

Qwiker
09-02-2015, 01:51
Najgłupsze jest to, że nawet jak zostaje po 4 z każdej strony to w większości przypadków nie ma równej walki 4v4 tylko 3+sabot vs 3+sabot i robi sie z tego paraolimpida

Paweek
09-02-2015, 01:52
Najlepszy środek - Ban za sabot na miesiąc igrzysk.

Atronis
09-02-2015, 01:53
Moim zdaniem właśnie taki środek by spowodował niechęć do sabotowania, ale na 100% to nie wejdzie :)

NieZabijajMnie
09-02-2015, 01:54
A sama formuła igrzysk chyba jakiś sens ma, bo frekwencja nieustannie jest.


Dziwisz się że jest frekwencja jak płacą 100k za sabotaż?
Większość przychodzi, bo liczy na jakiś prezent, który będzie opłacalny.. Bo w większości dostaje się śmieci.
Jak usuniesz prezenty będzie frekwencja jak na turniejach albo i gorsza. Czyli nieświadome niskie lev + osoby opłacone i opłacające.
Poziom walk finałowych jest żałosny.

Qwiker
09-02-2015, 01:55
Można przywrócić akceptację dołączania - będą typowe przewidywalne drużynówki i prawdopodobnie ten sam team wygrywający co tydzień lub co drugi ;)


O ile pamiętam, było tak na początku i w 1 tygodniu wygrała inna drużyna niż w 2.
Pozatym teraz też jest paraolimpiada, bo często wiadomo kto wygra, zanim igrzyska się skończą.

Paweek
09-02-2015, 01:56
Te bany na każdą postać tak jak bany na forum tego typu regulamin + te półśrodki

Qwiker
09-02-2015, 01:57
Dziwisz się że jest frekwencja jak płacą 100k za sabotaż?


To nie tak że 100k, pewnie mają tak "zasabotuj 40 igrzysk to damy ci wygrać 41sze"

Tomi
09-02-2015, 01:59
Na igrzyska chodzą jedynie gracze nowi oraz Ci którzy ustawiają sobie walki. Zobacz sobie ostatnie igrzyska i ilość walk uczciwych do nieuczciwych. Nie chce zeby na igrzyskach były typowe walki drużynowe, ale jak juz ktoś idzie w pierwszej walce od razu sabot, to troche bez sensu.
Ile razy można powtarzać, że igrzyska własnie taki mają cel - wszystkie chwyty dozwolone.

Naprawdę lepiej zacząć działać w kierunku pełnoprawnych turniejów drużynowych/solo, których założeniem jest promowanie umiejętności, niż próba przekształcania igrzysk w tym kierunku - co się po prostu nie uda, bo nie po to one powstawały i mają swoje ograniczenia stąd wynikające.
Będą wtedy dwie formuły - dla każdego coś miłego.

Co do zmian w igrzyskach - to co wypisałem wyżej możemy próbować zmienić.

NieZabijajMnie
09-02-2015, 02:04
To nie tak że 100k, pewnie mają tak "zasabotuj 40 igrzysk to damy ci wygrać 41sze"

Z dawnych czasów było że dzielimy wygraną za mfy na ilość osób "pomagających". Teraz z tego co czytałam kampaj dostał 100k za sabot na mnie i antku.
Więc puchar jest nic nie warty i powinno się go wycofać i dać możliwość kupna u mistrza areny.

Atronis
09-02-2015, 02:04
To może rzeczywiście zajmijcie się turniejami, bo one przynajmniej coś wniosą, jeśli się pojawią.


A i ja bym wyrzucil prezenty, to może nie będą aż tak płacić za saboty.

Qwiker
09-02-2015, 02:09
Tomi, kiedy ostatni raz obserwowałeś przebieg Igrzysk? Bo możliwe, że ominęło Cię, jaka z tego zrobiła się parodia.

https://i61.tinypic.com/34yo4s9.jpg

https://i57.tinypic.com/9u3bxs.jpg

https://i61.tinypic.com/s3gbbc.jpg https://i62.tinypic.com/scbed5.jpg

https://i59.tinypic.com/2ey9ph2.jpg

Pirrat
09-02-2015, 02:16
Ile razy można powtarzać, że igrzyska własnie taki mają cel - wszystkie chwyty dozwolone.
Nie słyszałem nigdy, żeby ktoś na igrzyskach ( takich historycznych ), zabijał siebie z chęci pomocy innym, a wygrana jest chyba głównym celem igrzysk, a nie pomoc drużynie, czy grupie.

Qwiker
09-02-2015, 02:18
Nie słyszałem nigdy, żeby ktoś na igrzyskach ( takich historycznych ), zabijał siebie z chęci pomocy innym, a wygrana jest chyba głównym celem igrzysk, a nie pomoc drużynie, czy grupie.

Już to sobie wyobrażam :cool: podchodzi jeden koleś do drugiego "ej, odpale ci 10% z wygranej, jak sam siebie zabijesz"

NieZabijajMnie
09-02-2015, 02:18
Nie słyszałem nigdy, żeby ktoś na igrzyskach ( takich historycznych ), zabijał siebie z chęci pomocy innym, a wygrana jest chyba głównym celem igrzysk, a nie pomoc drużynie, czy grupie.

Tomiemu chodzi o ten Film/Książkę... Ale tam można było podsyłać fajne rzeczy komuś komu się kibicuje ;( A tu nie.

Tomi
09-02-2015, 02:19
Tomi, kiedy ostatni raz obserwowałeś przebieg Igrzysk? Bo możliwe, że ominęło Cię, jaka z tego zrobiła się parodia.

To, że na igrzyskach są kombinacje wszelkie możliwe, saboty, ustawki absolutnie mnie nie dziwi - to jest taka, a nie inna formuła i jest to norma dla takiej formuły. Parodia dla kogoś, kto oczekuje normalnych walk - zgodzę się, ale to jest kwestia niedopasowania oczekiwań do formuły. Zresztą wszystko już powiedziałem, nic nie mam do dodania. Jak zdecydujecie się na jakąś zmianę to przegłosujcie, a zrobimy próbę.

Qwiker
09-02-2015, 02:19
Ale w filmie/książce ludzie chcieli wygrać, bo za przegraną płaciło się bardzo wysoką cenę. Tutaj za porażkę, jeszcze można zyskać

indyferent
09-02-2015, 02:21
Można przywrócić akceptację dołączania - będą typowe przewidywalne drużynówki i prawdopodobnie ten sam team wygrywający co tydzień lub co drugi ;)

Znacznie lepiej się to oglądało, walki były na poziomie i znacznie lepiej się w tym brało udział.



Naprawdę lepiej zacząć działać w kierunku pełnoprawnych turniejów drużynowych/solo, których założeniem jest promowanie umiejętności, niż próba przekształcania igrzysk w tym kierunku - co się po prostu nie uda, bo nie po to one powstawały i mają swoje ograniczenia stąd wynikające.
Będą wtedy dwie formuły - dla każdego coś miłego.

Myślę że te turnieje bardzooo by się przydały w jakiejś fajnej formie, z możliwością wygrania mf, i najlepiej jak by zostały wprowadzone jak najszybciej.


Efektywność sabotów jako takich można ograniczyć blokując wszystkie "bezsensowne" akcje - typu użycie ożywki na przeciwnika, użycie antidotum, gdy nikt ze współtowarzyszy tego nie potrzebuje czy na przeciwnika, blok ataku na współtowarzysza itp. Oczywiście to też półśrodek.

Nawet jeśli by weszło to i tak zdarzyło by się sabotowanie poprzez nic nie robienie(np. anti na sprzymierzeńców itp) ale coś tam by poprawiło.

Leonardo
09-02-2015, 02:29
Poziom walk finałowych jest żałosny.

Co ty masz do ostatnich IŚ ? Przecież nie sabotowałem :( , a to że koleś wbił do swoich ze skryptem sabotującym świadczy już tylko o jego inteligencji oraz intencjach ^_^ (poniósł wilk razy kilka ponieśli i wilka chciałoby się rzec; trafiła kosa na kamień; gdyby kózka nie skakała toby nóżki nie złamała; trafił swój na swego itd. - do wyboru do koloru! Każdy szczęściu dopomoże każdy dzisiaj wygrać może!)




A tak do tematu to najpierw należy się zdecydować w którą stronę powinny się rozwijać igrzyska. Czy ma to być turniej w którym będzie wygrywał najbardziej zgrany 4'osobowy zespół (należy zauważyć że to pewnie byłby niezmienny skład) czy też mają to być "Igrzyska Śmierci" - czyli miejsce gdzie wszystkie zagrywki są dozwolone. Jeżeli wybierze się pierwszą opcję to przynajmniej należy zmienić nazwę.



Niewątpliwie jednak jakieś zmiany powinny nastąpić.

Rosalyn
09-02-2015, 02:36
Efektywność sabotów jako takich można ograniczyć blokując wszystkie "bezsensowne" akcje - typu użycie ożywki na przeciwnika, użycie antidotum, gdy nikt ze współtowarzyszy tego nie potrzebuje czy na przeciwnika, blok ataku na współtowarzysza itp. Oczywiście to też półśrodek.

Jestem za wprowadzeniem tych zmian.
Turnieje też byłyby w porządku.

Doktor Lewatywa
09-02-2015, 15:56
Ja jestem za przywróceniem akceptacji pomocy.

SystemOfADown
09-02-2015, 16:15
Ja jestem za przywróceniem akceptacji pomocy.

To jest nas dwóch :D

https://forum.mfo3.pl/showthread.php?25797-Jak%C4%85-zmian%C4%99-wprowadzi%C5%82by%C5%9B-do-igrzysk

indyferent
09-02-2015, 16:50
To jest nas dwóch :D

https://forum.mfo3.pl/showthread.php?25797-Jak%C4%85-zmian%C4%99-wprowadzi%C5%82by%C5%9B-do-igrzysk

Sądzę że zwolenników jest o wiele więcej, bo nie oszukujmy się, ale wtedy miały sens, i prawie całe mfo na nie chodziło.

Coni
10-02-2015, 00:28
opcja ze 3 na 4 osoby mogą skutecznie poddać walkę też jest do zrobienia.
O to to, powinno zapobiec w dość dużej mierze przedłużaniu walkom, o ile te 3 osoby są w miarę ogarnięte.

Qwiker
10-02-2015, 00:49
do mnie ostatnio wbiły 2 saboty i też jest przedłużanie, więc jak ktoś chce to i tak da rade z tego wybrnąć