PDA

Zobacz pełną wersję : Tajwański troll ma zażalenie co do cen !



Tajwanski Przemytnik
23-05-2011, 22:18
A więc moim zdaniem unikaty jak i zwykłe rzeczy , zbyt szybko spadają na cenie!
Np. kupię jakiś miecz za 40k , a za tydzień gdy już chce go sprzedać , ciężko mi go sprzedać za 10k...

Nie będę się rozpisywał , bo sprawa jest jasna.
Low levele mają ułatwione życie w mfo , bo gdy my przepłacamy 200k więcej za broń , która jest nam potrzebna , to oni sobie za tydzień spokojnie kupują za 50k ( załóżmy).

Wiem , że mnie nie lubicie , ale admini powinni coś z tym zrobić , bo to po prostu jest bez sensu. Powinien być jakiś "npc" , który te bronie by kupywał , tak aby bronie nie spadły zbyt dużo na wartości.
Goblinowy miecz aktualnie chodzi po 4k , a chodził po 50k gdy go kupowałem. :)

Siwy
23-05-2011, 22:20
Ale co to za propozycja ma być ? nie rozumiem , to jest normalne .

Asr
23-05-2011, 22:20
A więc moim zdaniem unikaty jak i zwykłe rzeczy , zbyt szybko spadają na cenie!
Np. kupię jakiś miecz za 40k , a za tydzień gdy już chce go sprzedać , ciężko mi go sprzedać za 10k...

Nie będę się rozpisywał , bo sprawa jest jasna.
Low levele mają ułatwione życie w mfo , bo gdy my przepłacamy 200k więcej za broń , która jest nam potrzebna , to oni sobie za tydzień spokojnie kupują za 50k ( załóżmy).

Wiem , że mnie nie lubicie , ale admini powinni coś z tym zrobić , bo to po prostu jest bez sensu. Powinien być jakiś "npc" , który te bronie by kupywał , tak aby bronie nie spadły zbyt dużo na wartości.
Goblinowy miecz aktualnie chodzi po 4k , a chodził po 50k gdy go kupowałem. :)

Ziom o tym gdzieś tam przeczytałem że mają wprowadzić średnie ceny ^^ więc lajt :P

Tajwanski Przemytnik
23-05-2011, 22:21
No mam nadzieje . :)

Chaos
24-05-2011, 00:05
@Asr
no raczej nie,
Ja przeglądam wszystkie tematy na forum i nie czytałem nic o średnich cenach.
Admini pisali że wręcz przeciwnie, nie będą ingerowali w ceny na targu.
To normalne że zaraz po upku gdy danego przedmiotu jest kilka sztuk to warty jest ogromnych sum.
Ale gdy ilość danego przedmiotu w obiegu się zwiększa, to wprostproporcjonalnie zmniejsza się jego cena.
To podstawowe zasady ekonomi, popyt i podaż.

ADIHC1
24-05-2011, 01:50
Uzbrojenie jest warte tyle, ile gracze za nie płacą. Skoro podaż przewyższa popyt, to ceny spadają.

Jeżeli nie chcesz wydawać majątku na ekwipunek, sam kupuj, kiedy wszystko tanieje.

mnietuniema
24-05-2011, 11:01
Skoro narzekasz na spadek cen, to widocznie albo nie grałeś w mfo2 albo grałeś tam zbyt krótko by pamiętać "karierę" Brązowych Rękawic, których cena spadła ze 150 milionów do 150 tysięcy ;) czyli o 99,9% to chyba rekord w mfo ;)

MaX Zino
24-05-2011, 15:04
Niestety dzieje się tak za sprawą ograniczenia lvowego. W tym samym czasie, gdyby nie było ograniczenia, spodziewam się, że niektórzy gracze mogliby mieć 60lvl. Czy jakby fabuła ruszyła wszyscy siedzieliby dalej na gryfie i ogrze? No nie sądzę. Trzeba zwrócić uwagę na to, że tanieje jedynie eq z bossów odnawialnych, gdyż każdy ma szansę na wydropienie danej rzeczy kilka razy. Spójrzcie zaś na eq z bossów fabularnych. np. Ceny banickiego miecza cały czas wahają się w granicach ok. 80k, a o banickich butach to już nie wspomnę :D

mnietuniema
24-05-2011, 16:15
Niestety dzieje się tak za sprawą ograniczenia lvowego. W tym samym czasie, gdyby nie było ograniczenia, spodziewam się, że niektórzy gracze mogliby mieć 60lvl. Czy jakby fabuła ruszyła wszyscy siedzieliby dalej na gryfie i ogrze? No nie sądzę. Trzeba zwrócić uwagę na to, że tanieje jedynie eq z bossów odnawialnych, gdyż każdy ma szansę na wydropienie danej rzeczy kilka razy. Spójrzcie zaś na eq z bossów fabularnych. np. Ceny banickiego miecza cały czas wahają się w granicach ok. 80k, a o banickich butach to już nie wspomnę :D

Było. Mówiłem to ja, mówili to i inni. W mfo2 i mfo3 - gra jest wybitnie podatna na wszelkiego rodzaju wypaczenia wynikające ze zbyt rzadkich upków.

MasterOfPuppets
24-05-2011, 18:05
Tu jest taka mała jak by to powiedzieć "gospodarka"
A ty co byś zrobił?

Jeżeli np. w 1990r kupiłeś mega super hiper auto z 453KM. Za 30 tys
Ale w roku 2000 weszły na rynek nowe mega auta z 45354KM Za 40tys.

Które z nich byś wybrał?
W 1990r na pewno te za 30 tys.
Ale w 2000 juz te za 40tys. A te za 30tys nie sprzedawałoby się już.
Bo za dopłacenie 1/3 ceny dostawało sie coś x razy lepszego

Tomi
24-05-2011, 23:23
Im towaru więcej, tym tańszy - nic w tym nadzwyczajnego. Przynajmniej mniej zamożni gracze też mogą skompletować dobre eq. Ci co chcą mieć najlepsze Eq pierwsi płacą po prostu cenę nowości.

jestemkozak
25-05-2011, 01:15
Tu jest taka mała jak by to powiedzieć "gospodarka"
A ty co byś zrobił?

Jeżeli np. w 1990r kupiłeś mega super hiper auto z 453KM. Za 30 tys
Ale w roku 2000 weszły na rynek nowe mega auta z 45354KM Za 40tys.

Które z nich byś wybrał?
W 1990r na pewno te za 30 tys.
Ale w 2000 juz te za 40tys. A te za 30tys nie sprzedawałoby się już.
Bo za dopłacenie 1/3 ceny dostawało sie coś x razy lepszego

To jest gra , a nie salon samochodowy.
Podałeś zły przykład:)

Gansey
25-05-2011, 12:00
Ceny dopiero się kształtują - jest to spowodowane różnymi zjawiskami - nowe eq (zastępuje ono często dotychczasowe, gdyż jest zazwyczaj "lepsze") większa dostępność - Zawsze na początku, gdy przedmiot zostanie wprowadzony i mało osób go dropnie jego cena będzie wysoka wraz z upływem czasu pojawia się coraz więcej tych samych przedmiotów i jego cena spada.
Gdy ilość wzrasta - cena spada.
Działa tu też dość proporcjonalna zasada popytu i podaży.

Ceny przedmiotów ukształtują się "końcowo" dopiero po finalnym upku albo gdy przedmioty już trochę "posiedzą" w grze i będzie z czego wybierać.

Tajwanski Przemytnik
27-05-2011, 01:40
Nie chodziło mi o to , żeby itemy kosztowały tyle co na początku .
Miałem na myśli minimalną cenę przedmiotu tak jak w mfo v2 ..
Nie którzy nie mają dobrego dropa z bossów , mini bossów , to się na targu wzbogacają , tylko jak na razie się nie da.
Bo przyznam szczerze - ciężko cokolwiek sprzedać za śmieszną sumkę :)

MasterOfPuppets
27-05-2011, 06:49
Aktualnie na targu trudno się wzbogacić, Bo jest globalny.

Puki co jedynym okresem do takich rzeczy są 1-5 dni po upku.

Kiedy ceny są nieustalone. I zdarza się ,że ktoś sprzeda item akutalnie warty 20k ,za 220k. (Tu mój przykład. Gdy sprzedałem piórko jastrzębia za tyle)

Luxferre
27-05-2011, 13:13
lepsze rzeczy są tańsze niż słabe i tu błąd bo ja widziałem banicki miecz za 10k i peleryne nimfy za 22k no po prostu koszmar a lvl mam 18

Chaos
27-05-2011, 16:12
@up
na pewno banicki?
A nie goblinowy?
Bo banicki miecz chodzi minimum 30k.

Co do peleryny nimfy, to ja kilka dni temu kupiłem taką za 8k na targu.

El Fortuno
28-05-2011, 18:47
Banicki miecz najtrudniej dostać wiec bedzie najdroższą bronią dla woja na 30 lv :) jeżeli ktoś sądzi że gracze którzy teraz zaczynają gre maja łatwiej , niech zacznie grę od nowa :) dziękuje za uwagę :P

NightShadow
30-05-2011, 10:55
W takich sytuacjach zyskownie wychodzi jedynie ekonomista-handlarz :D, jednak biorąc pod uwagę inflację, trzeba z góry założyć gwałtowny spadek cen uwarunkowany zwiększającą się ilością przedmiotów. By temu zaradzić powinno się ograniczyć lot z bossów dziennych.

siata
31-05-2011, 22:43
prawa rynku i tyle :p
ja tam się wzbogacam na targu:P trzeba umieć po prostu ;]