PDA

Zobacz pełną wersję : King of the Hill - nowy tryb w stylu igrzysk



MasterOfPuppets
18-06-2014, 16:17
Jak wiadomo brakuje w MFO wydarzeń, które pobudzałyby grę. Jedynym takim wydarzeniem aktualnie są igrzyska śmierci, które jak wiadomo są dość popularne, wywołują niemałe emocje oraz zwiększają liczbę aktywnych graczy na czas ich trwania. Jednak jest to wydarzenie praktycznie w pełni drużynowe i mimo wszystko uzależnione od posiadanego eq. Przez co część graczy nie odczuwa pełnej przyjemności z uczestnictwa w nich.

Wychodząc tej grupie naprzeciw oraz jednocześnie nie zapominając o innych chciałem wysunąć propozycję eventu cotygodniowego nazwanego
"Król Góry"

Nim jednak przejdę do opisu szczegółowego wypisałbym jakie warunki moim zdaniem musiałoby spełniać wydarzenie, aby zapewniało jak najwięcej rozrywki, jak największej grupie graczy.

a)Czas trwania do 2 godzin
b)Jedna porażka nie dyskwalifikuje od razu z niego.
c)Ograniczenie współpracy drużynowej/grupy graczy do minimum
d)Ograniczenie wpływu sytuacji zewnętrznej (poza eventowej) na moc naszej postaci na evencie. (eq, gemy itp.)
e)Tylko dla graczy z granicy max_lv
f)Możliwa jak największa różnorodność rozgrywki dla gracza za każdym razem.

Po zebraniu powyższych warunków. Stworzyłem zarys czegoś co spełniałoby chociaż w części każdy z warunków.


1. Początek eventu.
Na początku eventu (Dla dalszych rozważań przyjmijmy Piątek 18:50), każdy z graczy kto zadeklaruje chęć udziału w wydarzeniu zostaje przeniesiony do "zbrojowni" zostawiając przed nią cały swój dobytek, który będzie mógł odebrać po całym wydarzeniu.
Podsumowująć, będąc w zbrojowni jesteśmy GOLI.
Dostajemy 10 "TALONÓW", które będzie można w zbrojowni wymieniać na różne przedmioty potrzebne w zdobywaniu góry.
Wymieniamy je u odpowiednich NPC.

ZBROJMISTRZ-
*Za każdy talon daje nam jedną sztukę wybranego uzbrojenia.
Otrzymywane uzbrojenie jest z przedziału bonusów 0-8. Przy czym rozkłady byłby takie, że największa szansa jest na +3, zaś najmniejsza na 0 i 7/8.
Za otrzymane talony gracz może wybrać do 10 sztuk uzbrojenia, minimalnym jest 0 ,ale co oczywiste nikt nie pójdzie goły i wyda co najmniej 5sztuk ,a pewnie dojdzie to do 8 sztuk ekwipunku by być gotowym na obie profesje.
Pozostałe (przyjmijmy 2 talony) może gracz wydać losując jeszcze raz sztukę danego ekwipunku jeśli mu się nie spodobała lub u innych NPC na inne udogodnienia.

ALCHEMIK-
Za talony daje nam odpowiednie ilości misktur specjalnych.
Odno1/2/3 , mobilki , osłony itp. Może za wymierną cene również jakieś eliksiry, które dawałyby jedno dodatkowe leczenie (max hp i max mp) w kluczowej walce (1eli - 1 talon)
Sens istnienia alchemika wyjaśnie później.

Jubiler-
Daje nam 13 gemów, napakowanych na maxa. Które sami sobie wybierzemy.
+3 za każdy użyty talon

Arcymag -
Daje nam do 12 zdolności które mozmy używać podczas eventu. Napakowane na maxa.
+2 za każdy talon użyty

Doświadczony wojownik-
Daje możliwość ustawienia za darmo maksymalnego czasu jaki gracz poświęca na 1 turę. (sens wyjaśnie później)

Przewodnik -
Ostatni NPC, który wysyła nas już na "arenę"
Daje nam on po 100 potków many/zycia kazdego poziomu oraz pewną ilość przedmiotów specjalnych (dla każdego gracza tą samą)
Ustawiamy sobie u niego również atrybuty na czas trwania eventu.

Podsumowując pierwszą fazę. Widać, że ilość potków specjalnych jest ograniczona. Będzie to kładło nacisk na rozważne ich używanie w czasie eventu. Dodatkowo losowanie przedmiotów sprawi to, że nie zawsze będą wygrywały te same osoby. Ale pewnie umiejętności walki i tak będą nadal ważne, by przeciętny wynik był jak najwyzszy.


2. Faza areny.
Przewodnik wysła nas na arenę(19:10). Zaczynamy od poziomu pierwszego. Po wejściu gracze mają 3min na jej przeszukanie(prezenty/bonusy), zobaczenie swoich przeciwników, następnie o 19:13 losuje mu przeciwnika o którym wie tylko jaką ma profesje. Po 2min przygotowaniu.
Zaczyna się walka, w której każdy gracz ma do dyspozycji po 240sec na wykonanie ruchów w całej walce. (Tu jest zastosowanie DOŚWADCZONEGO WOJOWNIKA, bo czasami można przyafczyć i zmarnować dużo sec, taki limit jaki on nadaje zmniejszy dotkliwość tego efektu).
Gdy dany gracz straci swój czas walka jest prowadzona przez auto. Jak obaj - autowalka - koniec walki.
To sprawia ,że czas trwania takiej walki to max 10min.

a) Gracz, który wygra walkę wchodzi na kolejne piętro góry.
b) Gracz przegrany spada na zbocza góry.

Po a)
Gracz oczekuje na zakończenie walk w poprzedniej strefie, ma czas na przeszukanie miejsca poszukania bonusów.
Po zakończeniu wszystkich walk (około 10min) są 4minuty wolne, następnie dokładnie o 19:30 zaczynają się walki kolejnej rundy.
Tak do wyczerpania graczy. Oczywiście im wyżej tym lepsze nagrody mogą nam z prezentu wypaść.
Jeżeli nie będzie możliwe znalezienie pary, to gracz albo wygrywa :D , albo jeżeli jest osobą nieparzystą wchodzi bez walki piętro wyżej.

Po b)
Gracz spada na zbocze góry. Gdzie jest w stanie wejść znowu na główną arenę, jednak by to osiągnąć musi stoczyć 2 wygrane walki na zboczu.
Wtedy pojawia się w strefie , gdzie będą się odbywać dalsze walki.

Walki na zboczu są bardzo krótkie. 120s dla gracza, nie są premiowane prezentami po zakończeniu, i natychmiast po jednej walce przechodzi się do drugiej Maksymalny czas oczekiwania na zboczu to 1min, potem przechodzimy na kolejny pół-poziom zbocza, następnie jeżeli znowu po odczekaniu 1min nie znajdzie się przeciwnik, wchodzi do strefy gdzie będą się odbywać najbliższe walki.
Zbocze występuje do 3 poziomu, następnie postać która przegra natychmiast odpada z gry, to samo z osobą która przegra choć jedną walke na zboczu.

Rodzi się tu mnóstwo dróg "oszukiwania" pierwszych poziomów, ale póki co istnieje to jako idea. W wypadku realizacji projektu pewnie byłby nałożone pewne poprawki.

Gra się toczy póki nie zostanie 1 gracz na górze, ten gracz zostaje królem góry, wygrywa stosowną nagrodę.

3. A co po?
Gracz traci wszystkie przedmioty które zyskał na wzgórzu (no wypadałoby jakąś stosowną mechanikę dla prezentów zrobić (przedmiot fabularny, który gdzieśtam się wymienia na nagrody)
Odzyskuje stary ekwipunek i koniec.

Oczywiście zmagania można oglądać w jakiejś salce na żywo.

Wypadałoby zrobić jakieś statystyki:
1. Ilośc wygranych
2. Suma poziomów na które dana postać weszła w swojej historii
3. Średnia długość biegu
4. Ranking najlepszych (Połączenie sumy poziomów/ilości wygranych/średniej długości biegu/ rozkładu biegów(te dłuższe lepiej premiowane) np. (Długość_biegu^(1.5)))

Mam nadzieję, że opisałem to dość wyczerpująco. Zapraszam do dyskusji, zgłaszania poprawek, uwag,i ogólnie swoich opinii ,i odczuć na temat propozycji.

PS: Upodabniając nazewnictwo do "Igrzysk Śmierci" można ten event nazwać "Grą o tron" :D

Atronis
18-06-2014, 16:37
Wszystko fajnie, tylko co z graczami którzy mają eq pod siebie: przykładowo mam czepek na woju pod 71 mp, jakbym dostal powiedzmy +3 ze slabym mp to juz jestem troche na straconej pozycji. Zawsze niby moglbym wymienic na rekawice i nadrobic, ale duzo graczy ma eq typowo pod swoje statystyki.

Czitosik
18-06-2014, 16:40
Grasz w to tak długo i prawie wszystkie twoje pomysły są bardzo dobre. Zapomniałeś chyba o tym, że nikt czegoś takiego w tej grze nigdy nie zrobi.. Tracisz tylko czas. Pomysł na plus, no ale chyba sam nie wierzysz w to, że coś takiego powstanie.

Eldovinkaaa
18-06-2014, 16:40
Mozna by było staty ustawić jeszcze jakos tzn. na czas eventu staty zerowe do rozdania i po problemie

MasterOfPuppets
18-06-2014, 16:42
Byłaby to pewna niedogodność dla graczy, ale wtedy przemyślałbym użycie ewentualnych gemów MP.
Ogólnie idea ta jest skierowana dla szerszych mas. By również i Ci co w grze nie mają zbyt wiele mogli by poczuć się królami na pewien czas.
Nie można dogodzić wszystkim ,bo się nie dogodzi nikomu.

Ewentualnie wprowadzenie NPC kowala, który za talon/2 talony, wprowadzałby kosmetyczne zmiany do naszego ekwipunku.

Pomysł jest raczej do rozważania w realizacji po upku, gdyż to jest teraz najważniejsze

Czitosik
18-06-2014, 16:44
To jest najważniejsze od 2 lat. Serio daj sobie spokój stary bo szkoda twoich nerwów i pomysłów.

SoShy
18-06-2014, 16:45
Propozycja jak najbardziej na plus. Pomysł ciekawy, stwarza równe szanse dla wszystkich graczy no i mogłoby to być ciekawe wydarzenie.

Eldovinkaaa
18-06-2014, 16:51
Jak dla mnie wielki plus za to!

MasterOfPuppets
18-06-2014, 16:52
To jest najważniejsze od 2 lat. Serio daj sobie spokój stary bo szkoda twoich nerwów i pomysłów.
Wydawać się może, że wszystko stoi. Jednak aktualny stan nie jest spowodowany przez olewanie przez administratorów gry.
Spowodowany on jest tym, że poziom skomplikowania projektu przerósł oczekiwania administracji, co sprawiło powstanie pewnego zastoju.
Do pewnego momentu aktualizacje gry byłby wydawane sukcesywnie dość często, bo założeniem było stworzenie gry względnie podobnej do mfo2 z paroma bonusami i lepszą grafiką. Jak widać jednak projekt zaszedł jeszcze dalej. Tym samym pojawił się okres w którym potrzeba stworzyć podstawę do sprawnego przeprowadzenia kolejnych aktualizacji. I w nim właśnie się znajdujemy. Myślę, że niedługo ten najgorszy okres się skończy i będzie tylko lepiej

Kazuya
18-06-2014, 16:52
Ogólnie dobra koncepcja i ciekawy pomysł. Dziwię się chłopie, że masz zapał do tego. Tak jak pisał Czitosik daj sobie na luz, bo i tak z tego nic nie wyniknie. Ne ma co się wysilać, bo i tak to oleją.

Liu
18-06-2014, 17:15
pomysł jest dobry, ale wątpię, że to zrobią ;D

Squadron
18-06-2014, 17:20
nie wydaje mi się, żeby to coś pomogło tej grze

MasterOfPuppets
18-06-2014, 17:34
Squadron trzeba próbować. Bo brak tych prób na pewno nie zmieni stanu rzeczy.
Musimy zatrzeć urazy spowodowane aktualną sytuacją. Wybaczyć błędy które zostały popełnione, aby móc zacząć jeszcze raz.
No chyba że nastąpi powtórka błędu. Ale to zweryfikuje czas.

Squadron
18-06-2014, 17:44
No oczywiście, próbować trzeba :D
Lepiej robić coś niż nic.

OmiteczqWoj
18-06-2014, 17:56
Pomysł jest bardzo ciekawy. Można by jednak było jeszcze przed kupowaniem eq wprowadzić możliwość zresetowania statystyk do poziomu, jaki mieliśmy 5 poziomów wcześniej, by zniwelować - a przynajmniej złagodzić - skutki dostosowywania statystyk pod siebie. 5 minut na zmianę, na samym początku eventu

MasterOfPuppets
18-06-2014, 18:03
Z ingerencją w statystyki może być problem. Po pierwsze nie wiem czy są zbierane dane na temat statystyk z wcześniejszych poziomów. Nie można przesadzić z poziomem skomplikowania, bo jak już pisałem chcąc zadowolić wszytskich możemy nie zadowolić nikogo, a wprowadzanie czegoś pod jakiś ułamek spoleczności wydaje się niepotrzebny. Sama mechanika pomysłu już jest i tak bardziej skomplikowana niż IŚ.

OmiteczqWoj
18-06-2014, 18:34
Wiedziałem, że o czymś zapomniałem - dane o statystykach z poprzednich poziomów. Można by było wprowadzić ograniczenie poziomowe - od 60, 70 poziomu. I wtedy od <minimalny poziom> - 5 byłyby gromadzone statystyki (zakładamy, że nikt nie wbije 56 przed updatem). Przy czym dla każdej postaci byłby to tylko 1 zestaw, czyli nie wiele.

Co do poziomu skomplikowania - może tym mogliby się zająć co bardziej wykwalifikowani gracze? Stworzyć Panel EventMakerów? Współpraca graczy z administracją chyba pomysłem złym nie jest, a i w przypadku ewentualnych błędów i zastrzeżeń to nie administracja będzie winna jak to jest teraz ;p

Houqe
18-06-2014, 18:43
Pomysł ciekawy, bo obecne igrzyska to jeden wielki syf. Masa chamów i luzodupów. Jedni sabotują dla drugich, jeden drugiemu dupsko liże.
A co do "gry o tron" - Fajna, ale uderzająco przypomina zwykły turniej gdzie każdy gracz startuje z podobnym eq. Czyli licza sie umiejętnosci i wygrywanie.
PODOBNO trwają prace nad turniejami. Czy nie będzie tego za duzo? Co tydzień Igrzyska (syyyyf), co tydzień Gra o Tron (łudząco przypominająca zwykły turniej) I co powiedzmy miesiąc Turniej.

MasterOfPuppets
18-06-2014, 18:54
Pomysł ciekawy, bo obecne igrzyska to jeden wielki syf. Masa chamów i luzodupów. Jedni sabotują dla drugich, jeden drugiemu dupsko liże.
A co do "gry o tron" - Fajna, ale uderzająco przypomina zwykły turniej gdzie każdy gracz startuje z podobnym eq. Czyli licza sie umiejętnosci i wygrywanie.
PODOBNO trwają prace nad turniejami. Czy nie będzie tego za duzo? Co tydzień Igrzyska (syyyyf), co tydzień Gra o Tron (łudząco przypominająca zwykły turniej) I co powiedzmy miesiąc Turniej.
Spotykałem się z przyrównaniami do zwykłego turnieju.
Jednak tu występują takie zjawiska jak : zarządzanie potkami (by starczyło na te ważniejsze walki, jednocześnie nie przegrywając walki) , losowe eq itp.

Również przedstawiając ten pomysł innym testerom spotkałem się z opinią o ilości eventów. Nie wiem czy stan w którym 2 razy w tygodniu coś by się działo można nazywać dużą ilością. Bo chyba tego oczekujemy od gry by coś się działo.

Tak turnieje są planowane, tak jak turnieje auto mają dość łatwą organizacje (robisz skrypt, wszystko ustawiasz i czekasz na walkę) , tak w turnieju manu musisz stawić się o wyznaczonej godzinie przez parę/parenaście dni. Ale to temat na inną dyskusję moim zdaniem.


Wiedziałem, że o czymś zapomniałem - dane o statystykach z poprzednich poziomów. Można by było wprowadzić ograniczenie poziomowe - od 60, 70 poziomu. I wtedy od <minimalny poziom> - 5 byłyby gromadzone statystyki (zakładamy, że nikt nie wbije 56 przed updatem). Przy czym dla każdej postaci byłby to tylko 1 zestaw, czyli nie wiele.

Co do poziomu skomplikowania - może tym mogliby się zająć co bardziej wykwalifikowani gracze? Stworzyć Panel EventMakerów? Współpraca graczy z administracją chyba pomysłem złym nie jest, a i w przypadku ewentualnych błędów i zastrzeżeń to nie administracja będzie winna jak to jest teraz ;p

Poziom skomplikowania dla użytkowniów. By ogarnięcie tego nawet dla przeciętnego gracza było łatwe.
Stworzenie wszelakiego rodzaju paneli "Makerów" to dużo czasu. I miałoby to marne zastosowanie w tym akurat przypadku.

Koridor
18-06-2014, 19:04
Rozwiewając niektóre wątpliwości:

Sama propozycja jeśli będzie to będzie dopiero po (/wraz) wprowadzeniu turniejów zwykłych. Z tego powodu, że ten Król Góry wykorzystuje niektóre funkcje przyszłych turniejów, głównie: tworzenie avatara.

W turniejach planowane jest właśnie tworzenie takiego avatara na dany poziom (można startować we wszystkich grupach poziomowych, które się przebiło), a w związku z tym pewnie będzie to powiązane z resetem statystyk dla każdego avatara. // czyli z resetowaniem stat przed sesją, specjalnie pod nią nie powinno być problemu //


Jeśli chodzi o nadmiar rzeczy dla graczy.
Wypadałoby stworzyć swoisty kalendarz okresowych wydarzeń.
Np. zakładkę "Tryby gry", w której wszystkie byłyby wypisane wyjaśnione i byłby podany terminarz na następny tydzień. Ew. podane najbliższe terminy danych "wydarzeń" w opisie każdego trybu.



Stworzenie wszelakiego rodzaju paneli "Makerów" to dużo czasu.
Od Panelu GM'a jest krok do Panelu Pomocników.

NieZabijajMnie
18-06-2014, 19:04
Nie wiem czy stan w którym 2 razy w tygodniu coś by się działo można nazywać dużą ilością. Bo chyba tego oczekujemy od gry by coś się działo.


2 razy w tygodniu zabawa dla graczy pvp!
Drodzy fabułowcy bijcie dalej tą garudę przez min rok sądząc po poziomie skomplikowania.

Nakomplikowałeś strasznie. Połowa osób nie zrozumie zasad (prawie druga połowa nie raczy przeczytać).
Tomi i Jacek będą mieć zabawę z silnikiem przez najbliższe pół roku.

Potem będzie wielki płacz że losowo eq dropi itp. Że system jest głupi i wydali żetony w całości na eq. I brakło na potki.
Że im pod staty eq nie pasowało... itp

Lepiej rozdać komplet eq 0+ potki normalnie i nie cudować. Szkoda czasu moim zdaniem.

MasterOfPuppets
18-06-2014, 19:16
sic.
Zabawa dla fabulaków?
Event raz w tygodniu bicie mobków na czas ?
Albo kto szybciej zrespi kapłana ?
O! Można też zrobić wielką mapkę lasu i zrobić event w zbieraniu grzybów na czas. Dodajmy. Cotygodniowy.
Wybacz sic, ale wątpie by gra na fabułę mogła oferować więcej emocji niż łowienie ryb.
Płacz jest akceptowalny. Ludzie płaczą o soloQ w LoLu, o arene w Hearthstone, że ciągle słabe karty im daje. Mimo to ciągle podejmują kolejne próby.


Koridor.
Rozmawialiśmy dużo na temat turniejów. Wiesz chyba ,że ich idea mnie nie przekonuje jako stałej rozrywki. Co da nam turniej raz na miesiąc/2/3. Zaś takie wydarzenie cotygodniowe da dużo. Jakie wielkie poruszenie wywołały igrzyska w pierwszych tygodniach istnienia i później.

Tworzenie avatara też konieczne nie jest. Gra dysponuje funkcją usunięcia całego eq. Co jeśli dodać do tego zapis jakie to eq i odtwarzać eq w momencie zakończenia eventu ? Jak by był problemy, zabawy z pulą zdolności można odpuścić i tak w 1v1 stale uzywane są właśnie tylko te 12-15 zdolności.

NieZabijajMnie
18-06-2014, 19:24
sic.
Zabawa dla fabulaków?
Event raz w tygodniu bicie mobków na czas ?
Albo kto szybciej zrespi kapłana ?
O! Można też zrobić wielką mapkę lasu i zrobić event w zbieraniu grzybów na czas. Dodajmy. Cotygodniowy.
Wybacz sic, ale wątpie by gra na fabułę mogła oferować więcej emocji niż łowienie ryb.
Płacz jest akceptowalny. Ludzie płaczą o soloQ w LoLu, o arene w Hearthstone, że ciągle słabe karty im daje. Mimo to ciągle podejmują kolejne próby.


Upek raz na pół roku i może jakiś event raz na miesiąc. Może jakiś bossik globalny? Starczy.
I tak graczom pvp się nic nie podoba:
Igrzyska to syf.
Kowal jest do bani.
Żetony źle lecą...

Ale kochanych graczy pvp którzy stanowią 1% graczy trzeba uraczyć jakimiś eventami 2 razy w tyg... A pozostałe 99% niech se czeka 10 lat na upka.

Jak już ma być takie coś dla pvp niech równocześnie wejdzie wieża wyzwań dla pve.
Czemu tylko pvp ma mieć zabawę.

Nawet twoje żałosne zbieranie "zbieranie grzybów na czas" jest fajniejsze niż ta wieża i pewnie przyciągnie więcej graczy.

Czitosik
18-06-2014, 19:29
Grałem długo w mfo2 i pamiętam, że połowa graczy odeszła po tym jak na Salamandrii uniemożliwiono PvP. Sam po tym przestałem grać i wielu znajomych z gry tak samo. Właśnie tacy fabułowcy sie skarżyli, że ich inni tłuką, że nie ma nic dla nich i zdecydowano, ze na nowym kontynencie nie będzie walk na głównej mapie, tylko w jaskiniach. Wyłączyło to bardzo wiele zabawy. Z tą grą będzie podobnie bo nadal zbyt duża rzesza ludzi gra " pod fabułę". Pod fabułę to sobie możecie w Gothica pograć, a nie w mmorpg. Jak złapiesz kogoś w tej grze na mapce to sie wielce oburza jakbyś go okradł w domu. Znacie taką drugą? Dziwna tutaj jest mentalność graczy.

Koridor
18-06-2014, 19:34
Rozmawialiśmy dużo na temat turniejów. Wiesz chyba ,że ich idea mnie nie przekonuje jako stałej rozrywki. Co da nam turniej raz na miesiąc/2/3. Zaś takie wydarzenie cotygodniowe da dużo. Jakie wielkie poruszenie wywołały igrzyska w pierwszych tygodniach istnienia i później.
Rozmawialiśmy już dużo na ten temat i wiesz, że nie kwestionuję przydatności poszczególnych trybów. Jedynie podaję znane mi plany na przyszłość. Poza tym turnieje miały być od dawna, jako prawdziwa idea klasycznych walk PvP - do których przydaje się kowal.


Tworzenie avatara też konieczne nie jest. Gra dysponuje funkcją usunięcia całego eq. Co jeśli dodać do tego zapis jakie to eq i odtwarzać eq w momencie zakończenia eventu ? Jak by był problemy, zabawy z pulą zdolności można odpuścić i tak w 1v1 stale uzywane są właśnie tylko te 12-15 zdolności.
To podchodzi pod tworzenie avatara - zapis stanu początkowego i zmiana niektórych rzeczy. Miałem na myśli tylko to, że jak będą turnieje to od razu taki tryb będzie możliwy do realizacji na tamtejszych warunkach.



Ale kochanych graczy pvp którzy stanowią 1% graczy trzeba uraczyć jakimiś eventami 2 razy w tyg... A pozostałe 99% niech se czeka 10 lat na upka.

Również nie rozumiem aż takiej krytyki dodawania nowych "eventów" / trybów dla graczy PvP. Jest to propozycja. Jak ktoś wymyśli coś fajnego dla graczy lubujących w fabule to oczywiście może złożyć odpowiednią propozycję. Gdy będzie panel pomocników to pewnie takie eventy fabularne będą znacznie częściej niż takie dla graczy PvP - bo te od PvP najczęściej wymagają dodatkowych funkcji w silniku.

Poza tym wieża wyzwań - przecież Mop planował to również zrobić, ba nawet do tego upka. Nie widzę przeciwwskazań, aby w międzyczasie wymyślić coś dla PvP.

MasterOfPuppets
18-06-2014, 19:45
Wracając do tematu.
Wbrew pozorom mimo tego, że wydawać się może iż ten event jest przeznaczony dla graczy PvP (no są walki, to dla PvP), warto jednak rozważyć fakt, że do rywalizacji o najlepsze miejsca mają gracze również nie obładowani eq +7/8. Ba mogą tam walczyć gracze co nie mają żadnego unikatu.
Pomysłem czysto PvP byłby turniej, gdzie gracz walczy w swoim eq na normalnych zasadach pojedynku.

Jeżeli sic byłabyś zainteresowana prowadzeniem projektu "zbierania grzybów na czas" to chyba nic prostszego. Warto by jednak wybrać taką formułę, aby zaciekawiła również graczy PvP, bo fabułowców do tego pomysłu nie trzeba by było zachęcać za bardzo.


Koridor
Wieża wyzwań - no powiedzmy, że nazwa akceptowalna dla mojego pomysłu(jeżeli to o ten chodzi), jednak od początku było stanowisko "po upku".

Z eventów fabułowych pewną rewolucją byłby "instancje". Przy dobrym rozegraniu kart jakie zapewnia silnik, mógłby to być niesamowity pomysł dla fabułowców, ale również i dla całych drużyn.

indyferent
19-06-2014, 17:39
Bardzo ciekawa propozycja. Sam miałem coś podobnego zaproponować ale mysto zrobił to lepiej :D Sam system przypomina mi turniej szachowy tylko tam zwycięzce wyłania się na podstawie 7-6 walk i wygrywa ten co był najwyżej :)

siata
19-06-2014, 21:33
sic.
Zabawa dla fabulaków?
Event raz w tygodniu bicie mobków na czas ?
Albo kto szybciej zrespi kapłana ?
O! Można też zrobić wielką mapkę lasu i zrobić event w zbieraniu grzybów na czas. Dodajmy. Cotygodniowy.
Wybacz sic, ale wątpie by gra na fabułę mogła oferować więcej emocji niż łowienie ryb.
Płacz jest akceptowalny. Ludzie płaczą o soloQ w LoLu, o arene w Hearthstone, że ciągle słabe karty im daje. Mimo to ciągle podejmują kolejne próby.



widzę że gramy w podobne gry :D dlaczego są tak dobre bo są nieprzewidywalne każda rozgrywka jest inna przez co ciekawa. moim zdaniem fabuła w mfo powinna być tłem dla rozgrywki pvp czyli obejmowac expienie, zdobywanie eq. oczywiscie jestem za wprowadzeniem wiekszej losowości i swoistego budowania combosow przy użyciu losowych elementów ale wprowadzenie tego na igrzyskach to pomysł chybiony; lepiej pomyśleć nad jakims nowym eventem zeby nie tylko w niedziele logowało sie wiecej graczy ;) a do podejmowaniu ciągłych prob mimo porażek to mamy tu efekt jednorękiego bandyty :P

Gartor
04-07-2014, 11:28
pomysł jest ciekawy ale niewiem czy dministratorzy by się na coś takiego zgodzili ale wielki plus dla ciebie za pomysł:)

Ziarrno
04-07-2014, 21:12
Sic jak wejdzie taki projekt to już nie będzie to problemem by stworzyć jakąś tam wieże pve :P zmieni się tylko na to że losowo będzie Cię przydzielało na jakieś tam stworki potworki zamiast gracza i powiedzmy inną mapkę:P wyrzuci się losowe eq zostanie własne nic się nie będzie zmieniało w statach itd mniej roboty, dodatkowo można zrobić tak że będzie Ci przydzielało "Sojuszników" do mocniejszych stworzeń:P szybciej przejdzie ta "wieża" do zakładki "do zrobienia" kiedy, "Król gór" co Mop wymyślił dojdzie do skutku w takim razie nie masz się czym martwić, usiąść wygodnie łów ryby "zbieraj grzyby" bij mini i czekaj:D nie wiadomo ile.
O ile się pomysł Mopa również zrealizuje ^^
Tak w ogóle fajny pomysł mimo że nie walczę, ale wydaje mi się że i tak i ja i wyżej podpisani tylko niepotrzebnie się napocili zwłaszcza Ty Mop :P ale czas pokaże może właściciele tej gry Cię wysłuchają. XD

musaraj
02-05-2015, 14:11
@up; co z turniejami, tak przy okazji?

MasterOfPuppets
02-05-2015, 14:13
Ligi > turnieje , ale wymagaja tego samego systemu więc wchodza razem

Paweek
02-05-2015, 15:08
A wiadomo kiedy to wejdzie?
Dokładniejsza data.

Pomysł z eq +0 bardzo dobry, sprawiedliwe walki polegające na umiejętnościach gracza Tylko i wyłącznie, lecz nie wiem jak to będzie w zastosowaniu.

Cain
23-10-2015, 14:18
Jest jakakolwiek szansa na wejście tego eventu?

Spaav
23-10-2015, 14:29
Jedna z lepszych propozycji, co z tym turniejem?

Scarlet Blade
23-10-2015, 15:54
Jestem na tak !!!

Brawo za pomysł !!!

LejsoN
23-10-2015, 18:30
przydaloby sie takie cos na niskie lvl

Scarlet Blade
23-10-2015, 18:48
przydaloby sie takie cos na niskie lvl

Czemu na niskie? Wbij 65 a nie tylko byś na 1-30 walczył.

Clover
24-10-2015, 20:56
Czemu na niskie? Wbij 65 a nie tylko byś na 1-30 walczył.

Bo jemu się nie chce myśleć, woli kupić staty, a potem podczas walki tylko się leczyć.
Strasznie mnie tacy ludzie denerwują. Co do tematu, to mam nadzieję, że kiedyś wejdzie.

MasterOfPuppets
24-10-2015, 21:25
Myślę, że jest wykonalna uproszczona wersja tego pomysłu na bazie silnika igrzysk.

Zmiany względem podstawowej wersji:
-> Nie zabierałoby nam eq, tylko dawało określone eq nazwijmy je "eq góry". Oraz uczyło na czas naszych zmagań zdolności "Szala góry"
Jak by to wyglądało - ekwipunek dawałby ukryte statusy, dodatek: "dodatek góry" itd. jeżeli przeciwnik nie posiadałby wszystkich 5 statusów ("Broń góry", "hełm góry" itd.) to zdolność "szala góry" by go zabijała - wiadomo ktoś chciał oszukiwać walcząc w złym ekwipunku, w wypadku gdy się wszystko zgadza - zdolność nie wywiera efektu. Oczywiście po skończonych zmaganiach ekwipunek też byłby nam zabierany.
Inną opcją w sumie tu jest stworzenie eq znacząco mocniejszego niż nawet to dostępne na 65lv +8.

*
Losowany ekwipunek to od +0 - +3, ale wykonując akcje za przydzielone nam "żetony góry" można go sobie ulepszyć itp. Oczywiście zasoby ograniczone, nie będzie można wykonać wszystkiego.

Teraz w zależności od możliwości silnika IŚ.
a) Właściwie wszystko jak IŚ tylko, że 1v1.
b) Wygrana walka przenosi nas do wyższej lokacji -> i tak ciągle aż nie zabraknie nam przeciwnika. (możliwa zasada, jak ktoś stoi samotnie na najwyższym osiągnietym do tej pory piętrze wygrywa)

Oczywiście wszystkie te opcje łączy jedno -> każdy sam atakuje przeciwników i do określonej "wysokości" jak nie znajdziesz sobie odpowiednio szybko przeciwnika odpadasz.

Kwestia ograniczonych zasobów potków -
Niestety raczej odpada.
Chyba, że jakiś nowy typ walki, który zezwala na używanie określonej klasy przedmiotów.


Ostatecznie - projekt który zakłada tylko dostawanie nowego eq(gemy niestety należące do gracza) i walki na nim w stylu IŚ jest wykonywalny, każde dodatkowe skomplikowanie go zwiększa czas wykonania. Tylko też pytanie czy tak mało różniący się od IŚ event byłby pożądany?

Cain
24-10-2015, 21:37
Ostatecznie - projekt który zakłada tylko dostawanie nowego eq(gemy niestety należące do gracza) i walki na nim w stylu IŚ jest wykonywalny, każde dodatkowe skomplikowanie go zwiększa czas wykonania. Tylko też pytanie czy tak mało różniący się od IŚ event byłby pożądany?

Ten event nie jest aż tak bardzo podobny do IŚ.
Przede wszystkim - tu jest pvp, IŚ - tvt.
Tutaj każdy ma eq z podobnymi plusami, na IŚ każdy ma swoje, często są ogromne różnice w plusach.
Tu jest 100% brak sabotażu, każdy sam sobie musi utworzyć drogę na szczyt góry. Na IŚ wiadomo jak to wygląda... xd

Jeżeli nie potrzeba tylu zmian, i łatwo jest to wprowadzić, to wprowadzajcie to jak najszybciej! :D

YourShadow
24-10-2015, 21:53
dobry pomysł ale teraz niech administracja zajmie się upkiem fabularnym

MasterOfPuppets
24-10-2015, 22:02
dobry pomysł ale teraz niech administracja zajmie się upkiem fabularnym

Postępy prac nad upkiem fabularnym nie są zaburzane przez tworzenie innych rzeczy.

Krycha
24-10-2015, 22:37
Zgadzam się z Coldem. Głównie fakt, ze to 1v1 a nie tvt sprawia, że to pożądany projekt. Ponadto is ma jeden mankament - saboty. Tutaj by tego nie było. Dalej -> równe szanse (z odchyleniem, wiadomo, ale skill bedzie bardziej zauwazalny). Ponadto najlepiej jakby takie eq miało wymaksowane atrybuty (czyli wszyscy walczymy na wszystkim 25%), choć te gemy wtedy moga byc kluczowe (lecz to i tak mały %, jezeli wezmiemy pod uwage brak roznic w eq). Ogólnie projekt mi sie podoba. Zdolnosci dostawalibysmy, czy tez, jak w przypadku gemów, nalezalyby do gracza?

SystemOfADown
24-10-2015, 22:50
zdolności należą do gracza bo niektóre trzeba nabijać (z nabijaczem ap pewnie będą bugi - m. in. związane ze zdolnościami gracza)

MasterOfPuppets
24-10-2015, 22:57
Można dorzucić jakieś specjalne zdolności. Uczone na czas eventu.

MasterOfPuppets
28-12-2015, 04:24
Czas trochę doprecyzować jak ten król góry będzie wyglądał, niedawno pojawiły się narzędzia bym powoli mógł zaczynać pracę.
Dodam, że zdjęcia są mocno obrazowe, bo póki co opracowuję techniczną stronę eventu.

3988
Przed rozpoczęciem eventu, każdy z graczy będzie musiał udać się do specjalnego pomieszczenia, gdzie otrzyma ekwipunek przeznaczony na wyprawę. EQ podczas eventu będzie kompletnie niezależne od tego co mamy normalnie w grze. Na czas eventu zdejmujemy nasz normalny plecak i zakładamy nowy.

3989
Przed wejściem.

3990
Po wejściu.

3991

Następną rzeczą jaką będzie trzeba wykonać to udać się do specjalnego NPC, który przekaże nam EQ, jakie Góra nam oferowała na tę przygodę.

3992
Dostajemy, żetony oraz uzbrojenie.

3993
Teraz gemy. Był jeszcze screen z przydzielania potków, ale jest on dość nieczytelny. Ogólnie czasami jak komuś się przyfarci zgarnie eliksir ;)
3994
Oraz screen ekwipunku po dobraniu.
Ogólnie w czasie losowania będzie można otrzymać:
-Żetony: będą one używane do dokupowania rzeczy których nie dała nam góra, a które koniecznie chcemy mieć(dojdą npc, którzy będą dawali gemy/zdolki/eq(0/1/2/3/4/5/6/7/8) itp. za odpowiedni koszt żetonowy)
-Ekwipunek: Wojownik dostaje po 2 sztuki broni(przydzielona broń jest zależna od atrów), mag 2 rózgi, oraz każda profesja po 2 sztuki ekwipunku z każdej części ciała, plusy mogą być od +0 do +8.
-Gemy: wiadomo - około 12-15 sztuk
-Potki: średnio na 2 walki
-Zdolności - specjalne zdolności dostępne tylko na czas eventu z ciekawymi/specjalnymi użyciami lub po prostu wzmocnionymi działaniami
-Legendarne przedmioty - czasami nam się poszczęści i otrzymamy wyjątkowo potężny przedmiot(ograniczymy się pewnie do zbroi oraz broni), jego posiadanie będzie odnotowane specjalnym autostusem w walce.

Ogólnie ideą przewodnią eventu jest efektywne wykorzystanie dostarczonych nam środków. To znaczy, nie uda nam się osiągnąć szczytu w nawet najpotężniejszym eq, jak nie będziemy mieli potek do walki, bo ich ilość mamy ograniczoną!
Występuje tu duży element szczęścia, ale będzie prowadzony ranking i na podstawie wyników z całego miesiąca, będzie wyłaniany zwycięzca. Oczywiście pojedyncze wystąpienia też będą miały ogromne znaczenie, ale głównie się liczy poziom trzymany przez nas w dłuższym okresie czasu.

Po zakończonym evencie zakładamy nasz stary plecak, zaś ten który mieliśmy w trakcie eventu przepada.

To chyba tyle na wszystko, dalsze szczegóły na później(mechanika walk oraz wchodzenia na wyższe partie góry ,aż do wyłaniania zwycięzcy danego dnia / miesiąca)
Następnym razem postaram się o lepszą oprawę graficzną ;)

Jeahok
28-12-2015, 11:52
może fajnie by było jakby ten "legendarny" przedmiot przechodził jako nagroda dla zwycięzcy walki jako rekompensata dla gracza co dał radę przeciwko niemu wygrać(powiedzmy większym kosztem miksów)

Krycha
28-12-2015, 12:07
może fajnie by było jakby ten "legendarny" przedmiot przechodził jako nagroda dla zwycięzcy walki jako rekompensata dla gracza co dał radę przeciwko niemu wygrać(powiedzmy większym kosztem miksów)

Namnożyłoby się ich - więc raczej jestem na nie.

Ponadto czekam na kolejne postępy pracy :).

Lisu aka wróciłem
28-12-2015, 13:13
Fajne, podoba mi się. Tylko uważajcie na wszystkiego rodzaju błędy, bo już widzę płacz po pierwszej edycji, że ktoś nie dostał z powrotem jakiejś części eq, czy innych takich. Sama "zmiana plecaka" może być przez to trudna

MasterOfPuppets
13-01-2016, 21:17
Prace postąpiły dalej, dzięki temu, że Tomi przyłączył się aktywnie do projektu, tworzona jest już mapka docelowa, niedługo zaś powinno być tworzone oprogramowanie działania KotH, więc na standardy MFO projekt powinien ukazać się "za jakiś czas". Jednak wszystko wymaga drobiazgowych testów, aby nic nie umknęło nam, a event przebiegał od samego początku bez bugów, czy oszustw.

Ogólnie delikatnie zmieniono założenia Króla Góry. Były one kierowane potrzebą zmniejszenia możliwości oszukiwania, szczególnie, ograniczające moc zorganizowanych grup, bo jest to event przeznaczony dla samodzielnego działania, nie jak igrzyska pracy grupowej!

Dorzucę jeszcze małego screena:
4045

SoShy
13-01-2016, 21:29
Tomi przyłączył się aktywnie do projektu

Jestem w szoku.


więc na standardy MFO projekt powinien ukazać się "za jakiś czas"

uhm ;)

Pomysł fajny, szkoda tylko, że zaczęliście coś z nim robić prawie 2 lata po założeniu tego tematu, ale jak to mówią "lepiej późno niż wcale" albo "lepiej późno niż jeszcze później" (a to akurat jest bardzo w klimacie MFO)

Clover
13-01-2016, 21:38
Prace postąpiły dalej, dzięki temu, że Tomi przyłączył się aktywnie do projektu, tworzona jest już mapka docelowa, niedługo zaś powinno być tworzone oprogramowanie działania KotH, więc na standardy MFO projekt powinien ukazać się "za jakiś czas". Jednak wszystko wymaga drobiazgowych testów, aby nic nie umknęło nam, a event przebiegał od samego początku bez bugów, czy oszustw.

Ogólnie delikatnie zmieniono założenia Króla Góry. Były one kierowane potrzebą zmniejszenia możliwości oszukiwania, szczególnie, ograniczające moc zorganizowanych grup, bo jest to event przeznaczony dla samodzielnego działania, nie jak igrzyska pracy grupowej!

Dorzucę jeszcze małego screena:
4045

łooo, jakie to fajne. Bez oszustw, czyli jednak będziecie próbowali zrobić grę "incognito"? (wszyscy te same skiny, czy cuś w ten deseń)

MasterOfPuppets
13-01-2016, 21:41
Jestem w szoku.

Tomi koordynuje całe MFO, poprawia błędy i tworzy nowe mechanizmy w silniku gry, które właśnie pozwalają zrealizować temu podobne projekty. Wcześniej więc miał inne rzeczy na głowie.


Pomysł fajny, szkoda tylko, że zaczęliście coś z nim robić prawie 2 lata po założeniu tego tematu
Gdy go zakładałem, nie byłem jeszcze testerem(pomyłka byłem od bardzooo niedawna). Później prowadząc rozmowy przeszkodą były możliwości silnika gry. Jeszcze później zajmowałem się innymi projektami, dopiero względnie niedawno pojawiła się idea, która pozwoli bez większych zmian w silniku gry na stworzenie tego eventu.
Tak więc jest on tworzony w pierwszej możliwej luce czasu jaka powstała. Wcześniej był upek low-lv / hallowen / święta

- - - - - - - - - -


łooo, jakie to fajne. Bez oszustw, czyli jednak będziecie próbowali zrobić grę "incognito"? (wszyscy te same skiny, czy cuś w ten deseń)

Zmiana skinów jest przewidziana, ale można to obchodzić dość łatwo, mimo wszystko doda to trochę chaosu. Dodatkowo tryb incognito też może być oszukany (siedzisz na ts lub PW i ustalasz pozycję na której stoicie). Tym samym będą dodawane tylko małe utrudniacze.

Dorek
14-01-2016, 15:17
Prace postąpiły dalej, dzięki temu, że Tomi przyłączył się aktywnie do projektu, tworzona jest już mapka docelowa, niedługo zaś powinno być tworzone oprogramowanie działania KotH, więc na standardy MFO projekt powinien ukazać się "za jakiś czas". Jednak wszystko wymaga drobiazgowych testów, aby nic nie umknęło nam, a event przebiegał od samego początku bez bugów, czy oszustw.

Ogólnie delikatnie zmieniono założenia Króla Góry. Były one kierowane potrzebą zmniejszenia możliwości oszukiwania, szczególnie, ograniczające moc zorganizowanych grup, bo jest to event przeznaczony dla samodzielnego działania, nie jak igrzyska pracy grupowej!

Dorzucę jeszcze małego screena:
4045

no no ciekawie się zapowiada :P

Elitek
14-01-2016, 15:40
Nareszcie coś się dzieje :D (czekam z niecierpliwością) :)

Rumplestiltskin
16-02-2016, 01:51
I jak, dalej jakieś postępy w tym kierunku?

Cain
13-03-2016, 13:33
Jest jakaś szansa, że wejdzie przed nordią?

Kim Chi
13-03-2016, 14:53
Jest jakaś szansa, że wejdzie przed nordią?

Tak.

YourShadow
19-03-2016, 19:26
jest bo nordia wyjdzie za długi czas a ten pomysł jest dużo mniejszy

Markusek
19-03-2016, 19:38
Slender, nie spamuj tak, bo wypowiadasz się w każdym temacie nie pisząc nic sensownego ani nawet własnego zdania.

a co do pomysłu, to tylko czekać aż wejdzie.

YourShadow
19-03-2016, 20:34
co ja niby piszę?

Hide
29-03-2016, 16:57
Podbijam, jak tam pracę idą? Bo mopa chyba pochłonęły :D