PDA

Zobacz pełną wersję : Wypożyczalnia



Doktor Lewatywa
19-05-2011, 20:50
Oto mój kolejny chory pomysł który nie spotka się z aprobatą:

Otóż zauważyłem ostatnio sporo narzekania z powodu oszustów, wyłudzaczy itp.
Moim pomysłem byłoby wprowadzenie zakładki na targu, lub zrobienie jakiegoś punktu który by był wypożyczalnią itemków.
Działało by to tak że gracz zostawia na określony czas itemek, z którego mogliby korzystać inni gracze po uiszczeniu opłaty jaką by zapodał gracz wypożyczający.
Wypożyczonego eq nie można by było stracić w walce, ani sprzedać w sklepie.

Co Wy na to? :)

Nyhariel
19-05-2011, 20:54
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?2359-Zg%C5%82oszenie-oszustwa.-%28-CsHaNn-%29/page2&highlight=oszustwa

pierwsz post na drugiej stronie tego tematu :) "Oto mój kolejny chory pomysł który nie spotka się z aprobatą" - wiec to nie jest Twoj pomysl, tylko moj :) pozdrawiam.

eRay
19-05-2011, 20:55
Mi się to nawet podoba. Jestem za tym, ale chyba z wykonaniem tego to byłby pewnie spory kłopot.

Sunflora
19-05-2011, 20:55
Jestem na nie
Bo tylko ułatwiło by grę
Wyobrażasz sobie jakie wszyscy leją bossy na unikatach ?

ADIHC1
19-05-2011, 20:55
Działało by to tak że gracz zostawia na określony czas itemek, z którego mogliby korzystać inni gracze po uiszczeniu opłaty jaką by zapodał gracz wypożyczający.
To jest nawet ciekawe. Można by zarabiać na ekwipunku bez jego fizycznej sprzedaży.

Gansey
19-05-2011, 20:55
Dodatkowa robota dla adminów lepiej żeby naprawili błędy i jak najszybciej wyszła wersja finalna, a nie spowalniać ich takimi rzeczami.
Pożyczasz = bierz coś pod zastaw :))

Doktor Lewatywa
19-05-2011, 20:56
Nawet nie zauważyłem :D

eRay
19-05-2011, 20:57
Dodatkowa robota dla adminów lepiej żeby naprawili błędy i jak najszybciej wyszła wersja finalna, a nie spowalniać ich takimi rzeczami.
Pożyczasz = bierz coś pod zastaw :))

Błędów jest już coraz mniej to po pierwsze a po drugie, powiedz mi po co jest w takim razie dział propozycje ?

Antybristler
19-05-2011, 20:57
Nie pobijcie się przy ustalaniu autora pomysłu.
Z pomysłem więcej zachodu niż pożytku. Gra ma to do siebie, aby zdobywać EQ coraz to lepsze, a nie iść na łatwiznę. Cały ten handel, bitwa o TOP itemki nakręca cały interes, i niech tak pozostanie.

Nyhariel
19-05-2011, 20:57
widzisz, bo ja jestem taki pomyslowy, ze swoje propozycje umieszczam w bledach :D

Gansey
19-05-2011, 21:00
Błędów jest już coraz mniej to po pierwsze a po drugie, powiedz mi po co jest w takim razie dział propozycje ?


W takim razie powiem inaczej. Uważam, że to jest zbyteczne - czemu.?
Pójście na łatwizne i udostępnianie tego sposobu.

eRay
19-05-2011, 21:01
Cały ten handel, bitwa o TOP itemki nakręca cały interes, i niech tak pozostanie.
Gdyby ten pomysł był zastosowany to by jeszcze bardziej " nakręcał interes ".


W takim razie powiem inaczej. Uważam, że to jest zbyteczne - czemu.?
Pójście na łatwizne i udostępnianie tego sposobu.
Mogłeś tak od razu ;)

Doktor Lewatywa
19-05-2011, 21:03
Przecież i tak ludzie sobie pożyczają, więc nie nazwałbym tego pójściem na łatwiznę. Polowanie na itemki z wypożyczalni też by było.

ADIHC1
19-05-2011, 21:05
Gdyby ten pomysł był zastosowany to by jeszcze bardziej " nakręcał interes ".
Też mi się tak wydaje. Co lepsi gracze i tak woleli by mieć ekwipunek na własność, a ze względu na to, że na jego wypożyczaniu można zarobić, ceny pewnie nie ucierpiałyby na tym (tzn. ceny ekwipunku nie powinny być z tego powodu niższe).

Chaos
19-05-2011, 22:04
Także popieram ten pomysł.
Wreszcie będzie można pozbyć się oszustów którzy korzystają z naiwności newbie i kradną itemki.
Dodatkowo będzie można nieźle zarobić,
pomyślcie ktoś zdobywa jakiś rzadki unikat (np. gryfia) i może zbić dużo kasy na samym pożyczaniu :P

Asr
19-05-2011, 22:27
Nie chce mi sie czytać wszystkich postów ale jestem zdecydowanie na tak ;)

The End
20-05-2011, 02:21
Ja na nie. Duzo roboty, a są ważniejsze i ciekawsze rzeczy do zrobienia.

mnietuniema
20-05-2011, 09:21
Ja bym wręcz wprowadził NPC z taką ofertą.
Może wręcz miałby jakieś itemki w "przedsprzedaży"?
Jakaś nowa zbroja, 10k/h i idziemy na bossa :>

W podtekście - oczywiście ściąganie złota z rynku.

Tajwanski Przemytnik
20-05-2011, 10:57
To byłby dobry pomysł , ale trochę zbyt łatwo by było , a już jest za łatwo.
Gdyby ceny za wypożyczenie były za niskie , to nawet nikt by nie kupował żadnych itemów i to ma być interes ?
Co innego gdyby te ceny za wypożyczenie były dosyć wysokie i tylko 50% z tej ceny trafiało by w ręce właściciela , bo byłby za duży zarobek.

Antybristler
20-05-2011, 11:31
Ewentualnie można by zrobić wypożyczanie EQ u kowala. Po zużyciu (200 walk) item by znikał nieodwracalnie.

Tomi
20-05-2011, 14:33
Ewentualnie można by zrobić wypożyczanie EQ u kowala. Po zużyciu (200 walk) item by znikał nieodwracalnie.

To już bardziej by pasowało. Wtedy opłaty odciągały by złoto do systemu, ale i w tym przypadku powinno to być drogie - tak żeby się wypożyczało na pojedyncze walki, a nie do zwykłego hasania po mapie.

ADIHC1
20-05-2011, 18:00
Ja bym wręcz wprowadził NPC z taką ofertą.
Może wręcz miałby jakieś itemki w "przedsprzedaży"?
Jakaś nowa zbroja, 10k/h i idziemy na bossa :>

W podtekście - oczywiście ściąganie złota z rynku.
To tez jest dobre. A cenę uzależnić można by o średnich cen targowych (np. 5% wartości przedmiotu na godzinę).

The End
22-05-2011, 00:57
Żadnego wypożyczania eq niedostępnego w grze! No chyba, że byłoby kiepskie a miałoby tylko ciekawe ochrony przed statusami.
Jeśli miałoby być lepsze to wsadzić możemy sobie kombinowanie nad zwiększeniem częstotliwości walk. Bo walk będzie jeszcze mniej.
5% na godzinę to za mało... Jeśli już to na dłuższy czas, ale i dużo większa cena i tylko eq na 0. Np 20% na 6 h.

MaX Zino
22-05-2011, 14:26
To może lepiej zrobić taką wypożyczalnię na targu:
wypożyczający wybiera cenę za 1h wypożyczenia swojego itemu i jego długość trwania. Po skończonym czasie wypożyczenia (albo zaraz na początku pożyczania) pieniądze trafiają do właściciela itemu, a swój item dostaje, gdy okres wypożyczenia skończy się.