PDA

Zobacz pełną wersję : Jest już jakieś ograniczenie w limicie walk rankingowych z jednym graczem?



ADIHC1
22-02-2011, 20:59
https://mfo3.pl/game/report.php?bid=190133&vpid=98&vtid=0
https://mfo3.pl/game/report.php?bid=191069&vpid=98&vtid=0
https://mfo3.pl/game/report.php?bid=191191&vpid=98&vtid=0
https://mfo3.pl/game/report.php?bid=192118&vpid=98&vtid=0

Jacek chyba wspominał o wprowadzeniu ograniczenia, ale albo ono nie działa, albo limit jest zbyt duży (spodziewałem się dwóch walk na dobę).

Ogólnie sporo nieświadomych graczy biega po mapach PvP - z dziecinną łatwością można wbijać na nich ranking (świadomość systemu pomocy jest niewielka i ciężko zorganizować sobie kompana) mają postać na wyższym poziomie.

Casey
22-02-2011, 21:06
Jakiś limit może być.
Ale 2 walki na dobę?.
Rozumiem ze tylko początkowo? Bo to chyba lekka przesada 2 walki dziennie ;P

Gargamel1-W2
22-02-2011, 21:07
do tego jakas blokada by się przydała żeby ktoś z 19 lvl'em nie mógł atakowac 13 ;)

ADIHC1
22-02-2011, 21:08
Widzę, że wyraziłem się nieprecyzyjnie - chodziło mi o dwie walki na dobę z tym samym graczem, nie w ogóle.

tester
22-02-2011, 21:54
Limit jest: 3 walki na tydzień, ale widocznie coś nie działa...

Casey
22-02-2011, 22:04
Aha, no jeżeli z jednym graczem. To dobry pomysł.

Kolega wyżej wspomniał o przedziale lvl'owym będzie coś takiego?. Na zasadzie MFOv2 ;)

ADIHC1
22-02-2011, 23:44
Kolega wyżej wspomniał o przedziale lvl'owym będzie coś takiego?
To rozwiązanie było (i pewnie dalej jest) brane pod uwagę, jednak w założeniach to opcja pomocy w walce ma przeciwdziałać atakom na znacznie słabszych graczy (tzn. atakujesz słabszego gracza, ale musisz liczyć się z tym, że skorzysta z pomocy innych graczy i przegrasz). Pewnie za jakiś czas wyklaruje się czy takie ograniczenie jest potrzebne.

Tomi
22-02-2011, 23:49
To rozwiązanie było (i pewnie dalej jest) brane pod uwagę, jednak w założeniach to opcja pomocy w walce ma przeciwdziałać atakom na znacznie słabszych graczy (tzn. atakujesz słabszego gracza, ale musisz liczyć się z tym, że skorzysta z pomocy innych graczy i przegrasz). Pewnie za jakiś czas wyklaruje się czy takie ograniczenie jest potrzebne.

dokładnie - nie jest powiedziane że nie będzie jakichś ograniczeń, ale trzymamy się zasady żeby robić ich jak najmniej. Ma to też zniechęcać do stania z poziomem i zapobiegać sytuacjom, że w topce ranku są osoby na 10 poziomie. Walka o top ranku ma się przenieść bliżej górnej granicy poziomu.

Gargamel1-W2
23-02-2011, 00:00
nie zawsze sie zdąży z pomocą, rozegrałem walke 4vs1 gdzie przeciwnik mnie zaatakował mając 7lv wyżej... limit powinien być nie za duży nie za mały, przy 10lv myśle że +/- 5
a jeśli chodzi o tą walkę to ledwo wygralismy, był fart że dołączyło tylu ludzi :P własciwie to dwójka z nich wpadła przez przypadek myśląc że to walka z tygrysem :P

VaanDee
23-02-2011, 00:02
Na jakich obecnie lokacjach jest możliwość przeprowadzenia bezpośredniego ataku nie licząc groty szkieletów?

Tomi
23-02-2011, 00:03
Na jakich obecnie lokacjach jest możliwość przeprowadzenia bezpośredniego ataku nie licząc groty szkieletów?
praktycznie we wszystkich "zakamarkach" - tj. wilcza grota, gobliny, wiekowy las

ADIHC1
23-02-2011, 00:06
Faktycznie, bywa problem z brakiem czasu na znalezienie kogoś do pomocy zwłaszcza, że obecnie wciąż niewiele graczy zdaje sobie sprawę z istnienia tej opcji. Albo ktoś kogo znamy jest daleko i nie zdąży przyjść na czas, albo nowym graczom trzeba tłumaczyć o co chodzi, a i tak nie ma gwarancji, że będą chętni pomóc. Wydaje mi się jednak, że z czasem się to zmieni - im częściej gracze będą ubijani na mapkach PvP, tym częściej będą szukać rozwiązania tego problemu, co powinno spopularyzować opcję SOS.

azkero-W1
23-02-2011, 00:14
To rozwiązanie było (i pewnie dalej jest) brane pod uwagę, jednak w założeniach to opcja pomocy w walce ma przeciwdziałać atakom na znacznie słabszych graczy (tzn. atakujesz słabszego gracza, ale musisz liczyć się z tym, że skorzysta z pomocy innych graczy i przegrasz). Pewnie za jakiś czas wyklaruje się czy takie ograniczenie jest potrzebne.

pomoc oczywiście z drużyny tak ?
a co z...pytaniem o walkę ? jest? ok niech sobie 12lvl przegrywa, chyba problemu nie ma, tylko problem w tym, że już wyobrażam sobie masę nastolatków którzy przelewają ranking przez mniejsze levele...heh

Tak jak było w MFo2 - czyli ograniczenie levelowe + oczywiście pytanie o walkę, to mi się podoba:) rankingowcy latają sobie swobodnie po mapce i stoją przed mapką :)
hehe

ADIHC1
23-02-2011, 00:27
pomoc oczywiście z drużyny tak ?
Pomóc może dowolna osoba.

a co z...pytaniem o walkę ? jest?
Dotyczy to tylko pojedynków. W pojedynkach nie można korzystać z pomocy innych graczy.

ok niech sobie 12lvl przegrywa, chyba problemu nie ma, tylko problem w tym, że już wyobrażam sobie masę nastolatków którzy przelewają ranking przez mniejsze levele...heh
Mają być ograniczenia ilości walk rankingowych pomiędzy dwoma graczami (do tego obaj gracze muszą być w swoim przedziale rankingowym), więc przelewanie rankingu teoretycznie będzie utrudnione. Obecnie ranking najłatwiej (przynajmniej do pewnej ilości pkt rankingowych, bo potem trudno o "świeżaka" z odpowiednią ilości pkt rankingowych, żeby walka była rankingowa) zdobywa się biegają po mapach PvP i atakując graczy ze znacznie niższym poziomem (przykład w pierwszym poście). Ogólnie nie powinno być źle, ale pożyjemy zobaczymy.

tester
23-02-2011, 22:10
Po przejrzeniu raportów okazało się, że tylko 3 z podanych 4 walk było rankingowe (w jednej Ponexis nie miał energii, więc nie dostał ranku).
Czyli limit działa jak powinien.

ADIHC1
23-02-2011, 22:25
Faktycznie, nie zwróciłem uwagi, że w pierwszej walce nie dostał rankingu, który straciłem. W raportach jest jednak przy tej walce R (i straciłem ranking) - dlaczego ta walka nie została wliczona do limitu (zakładam, że limit to 3 walki na dobę i czwarta walka powinna być nierankingowa)? Swoją drogą nie wiedziałem, że można zaatakować innego gracza nie mając energii - czy to nie jest błąd? Pojedynków nie można rozgrywać przy braku energii.

tester
23-02-2011, 23:50
A to fakt, dodałem sprawdzenie energii

Tomi
23-02-2011, 23:58
limit nie bierze pod uwagę walk w których nie zdobyłeś ranku od danego gracza.

xeron-W3
24-02-2011, 09:52
No dobra, powiedzmy że mam przykładowo 10lv i atakuje mnie 20.
Wzywam do pomocy powiedzmy 3 graczy z 10lv (najwiekszy lv na mojej lokacji) i walczymy z tym 20.
No i raczej nie widzę tu dla nas szans na wygraną.