PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejność walki / Poprawka



Casey
22-02-2011, 20:10
Witam.

Kolejka w walcę tak jakby przewiduje przyszłość
a dokładnie to np na podstawie tej walki:
https://mfo3.pl/game/report.php?bid=181694&vpid=225&vtid=0
Witać iż Mewy waliły mi dubla, były 2 więc łącznie 4 ruchy w kolejce prze mewy.
W raporcie pokazane jest 6 kolejek.
A więc mechanizm przewiduje co się stanie za kilka tur. i Usuwa moją kolejkę.

Proponuję kolejki usuwać dopiero wtedy gdy faktycznie odniosę porażkę.

Kiepski jestem z tłumaczenia. Mam nadzieje ze mnie rozumiecie.

Ashiro
22-02-2011, 22:30
Jeśli była to walka automatyczna to nie ma się co dziwić, że tak to wygląda. Raport wie jak walka będzie wyglądać od samego początku, więc tak wygląda kolejka.
Nie rozumiem propozycji :)

Casey
22-02-2011, 22:33
Kolejka wygląda tak w walce automatycznej jak i manualnej.

Ashiro
22-02-2011, 22:36
Nie wygląda tak. Kolejka w walce manualnej zmienia się na same tury przeciwnika tylko wtedy, gdy jego cios będzie jego ostatnim (czyli śmierć gracza).

Casey
22-02-2011, 22:46
Owszem. Lecz kolejka zmienia się przed ukończeniem całej walki, czyli przed ostatnim ciosem przeciwnika.

Ashiro
22-02-2011, 22:58
Nie rozumiesz.
Walka automatyczna - raport wie od samego początku jakie będą kolejki i kto wygra. Jeśli w 2 ruchu potwór cię pokona, a na razie jest jego 1 ruch to od razu to widać i nie ma wpływu to czy miałbyś po jego 2 ruchu kolejkę, bo i tak umierasz.
Walka manualna - kolejka się nie zmienia, bo raport nie zna przebiegu walki. Dopiero nasz ostatni atak w stronę przeciwnika bądź na odwrót, zmienia kolejkę, na wszystkie nasze, albo potwora.

Wiem o co Ci chodzi, ale jest to zupełnie nie potrzebne, bo nie wpływa na przebieg walki.

Casey
22-02-2011, 23:09
Owszem, wpływa. Gdy ktoś wali dubla, skrypt wie co się stanie, a my nie. Może chybić, może walnąć krytyka, a może poprostu dać 2 zwykłe, celne strzały i padne. możliwości jest kilka, a przez to z góry wiem iż zostałem pokonany... tak to lekka "adrenalina" by była <haha>

Ashiro
22-02-2011, 23:12
Powiedz mi o jakim trybie walki mówisz bo już się gubię.

Casey
22-02-2011, 23:15
manualnej. Automatycznej również, ale tylko wtedy gdy podczas manualnej aktywuję automatyczną.

Ashiro
22-02-2011, 23:23
Ale jak to z góry wiesz czy zostałeś pokonany? Analizujesz przegrane walki automatyczne czy jak?
W manualnej nie wiesz co się stanie dopóki potwór nie zada ci właśnie krytyka czy zwykły strzał. Dopiero po końcu twojej tury i przed jego powalającym atakiem zmienia się kolejka. Okno kolejki działa dobrze.

Tomi
23-02-2011, 00:36
jemu chyba chodzi o to, że gdy zadasz ostatni cios przed śmiercią to walka jest już rozstrzygnięta, a tylko muszą odegrać się animacje - np. masz jedynie 10 HP i nie leczysz się tylko bijesz dajmy na to 4 osy. Po tym ciosie masz dostać 4 hity od żab po 3 HP czyli przegrasz i system już wie to bezpośrednio po twoim ciosie, bo 4 ciosy żab już sobie od razu obliczył i musi je tylko przedstawić. To jednak nie wpływa na wynik walki, bo gdyby skrypt obliczył że żaby 3 razy spudłują to by nie był to twój ostatni cios. Ciężko to wytłumaczyć ;p

ADIHC1
23-02-2011, 00:53
Dokładnie o to chodzi. W tej walce od początku był "martwy" i dlatego w kolejce nie ma jego ruchów. Propozycja pewnie polega na tym, że nie usuwać z kolejki ruchów martwych graczy (co nie jest szczególnie dobrym rozwiązaniem w walkach grupowych i drużynowych).

Casey
23-02-2011, 08:33
Teraz dobrze mnie zrozumieliście.
Nie rozumiem, dlaczego złe rozwiązanie w walkach grupowych i drużynowych?.

Mapiątko
23-02-2011, 09:04
Może warto to zmienić, aby nic był zawsze wyświetlany, lecz jego nazwa była przekreślona?

tester
23-02-2011, 12:11
Dobra, zmiana tego nie jest banalna, więc zostawiam. Po prostu kolejka zawsze wyświetla prawdziwą kolejność, bez trupów.

ADIHC1
23-02-2011, 19:26
Nie rozumiem, dlaczego złe rozwiązanie w walkach grupowych i drużynowych?.
Bo będzie zaśmiecać kolejkę ruchów nickami graczy, którzy już zginęli.