PDA

Zobacz pełną wersję : Achievement Points



Remick
17-05-2011, 21:48
Szukalem po tematach ale nie trafilem nic o Achievementach. Niektorzy sie spytaja co to jest?! Z czym to sie je?! Jest to nic innego jak punkty za zdobycie czegos w grze. Np. zdobycie 100 lvl, zabicie iles tam odpowiednich potworkow itp. itd. Mozna tak wymieniac w nieskonczonosc. Wiele gier posiada wlasnie takie punkty dzieki ktorym mozemy sie "pochwalic". Za kazde zdobycie jednego achievementa dostaje sie naprzyklad 1pkt. itd. Im wiecej sie punktow ma tym wiadomo ze ktos o postac zadbal i staral sie.

Moze podam jakis przyklad takich Achievement Points:

1. Zdobadz 10 poziom. (i tak co dziesiec poziomow mozna zdobywac ten achiv).
2. Uzbieraj 100.000 sztuk zlota. (tutaj tez mozna zwiekszac ilosc potrzebnego zlota w nastepnych etapach)
3. Zabij 100 Wilków. (takie Achievementy moga zastapic te niby rangi, z kazdym nastepnym trzeba zabic o wiele wiecej potworkow)
4. Stocz 100 zwycieskich walk z innym graczem (no i znowu po zdobyciu takiego achiva mozna pozniej go zwiekszac)

itd.

Dlaczego takie cos jest potrzebne grze?! Mam kilka argumentow na obrone mojej propozycji.

Po pierwsze: Taki system sprawia dodatkowa rywalizacje wsrod graczy. Kto ma wiecej punktow Achievement gra juz dlugo i stara sie pracowac nad postacia.

Po drugie: Ten system moze sprawic dodatkowy zysk dla adminow. Dlaczego?! Bo trzeba zabic dosc duzo potworkow, graczy, uzbierac mase zlota (zeby zdobyc taki achiv) i co za tym idzie potrzebne beda MFy na to. Niektorzy je wykupia inni spokojnym trybem beda sobie zdobywac Achievement Points.

Po trzecie: Takie chodznie sobie i zbieranie tylko zlota na jakims tam levelu jest meczace (nudne) a tak dodatkowo mamy jakas frajde z tego.

Konczac moja mysl chcialbym dodac jeszcze ze po zdobyciu jakiegos Achievementa mozna by uzyskac jakas nagrode. Jaka?! To juz zostawic mozna adminom gry.

Chaos
17-05-2011, 21:50
Ciekawy pomysł.
Ja bym dodał jeszcze achievements:
-zabij 100 bossów drużynowych
-wbij 500 pvp (albo dostań sie do top5 pvp)

Remick
17-05-2011, 21:53
Ja podalem przyklady achievemntow. O ich ilosci i roznorodnosci mozna mowic wiele. Ich ilosc jest tylko ograniczona od tego ile admini beda chcieli ich zamiescic. Mozna by dodawac nastepne achivy w dodatkowych upkach lub co miesiac.

Nyhariel
17-05-2011, 22:11
Powiem tak, obecnie cos w ten desen istnieje mianowicie rangi. Za pokonanie danej liczby potworkow/graczy masz dana range, powiedzmy rycerz. Wiec wystarczyloby jakies wynagrodzenie za to ewentualnie, skoro juz o tym wspomniales.

Tomi
17-05-2011, 22:43
prosty system achivementów juz jest - choćby te zabicia potworów i można go rozbudować o inne kategorie itp

Mita bank
17-05-2011, 23:11
Pisałem kiedyś o nowych wyglądach postaci, opisałem że te wyglądy mogłyby być przyznawane właśnie za takie osiągnięcia :P
może niech nowe wyglądy będą nagrodami za achievementy :P

Nyhariel
17-05-2011, 23:12
nie no to juz glupota :D

Kubaz
18-05-2011, 10:42
Dobre, szczególnie ciekawie byłoby, gdyby dodać jakieś odznaczenia w postaci np. jakieś złotej ktopki w profilu za wykonanie takiego achievementu

Mita bank
18-05-2011, 15:34
nie no to juz glupota :D


niby czemu?
strój za np. 500pkt. ranq uzyskanych an arenie walk
albo za uzbieranie 1kk/10kk złota?
nie mówie że za poziom, ale za takie mogłyby być nowe wyglądy ;]

MaX Zino
18-05-2011, 17:01
A może za zdobycie danego Achievementu zyskiwałoby się 1 pkt do rozdania w statystykach. To dopiero byłaby rywalizacja ;)

Mita bank
18-05-2011, 19:13
A może za zdobycie danego Achievementu zyskiwałoby się 1 pkt do rozdania w statystykach. To dopiero byłaby rywalizacja ;)

wyobraź sobie że zaczynasz grac doganiasz tylko co maja te 30lvl od ponad miesiąca bo upa nie ma, i chcesz powalczyć na max lvl'u w PvP, jada cię jak chcą bo od miesiąca robią sobie dodatkowe pkt. stat ;]

Asr
19-05-2011, 21:46
Jeżeli już to moim za taką kwotę powinno się go móc kupić ;D

Tajwanski Przemytnik
19-05-2011, 22:54
Bardzo dobry pomysł ! :D
Pomysł zaczerpnąłeś z tibii xD?
Ale ogółem , to doskonały pomysł :)