PDA

Zobacz pełną wersję : Przelew Punkty mf



aasdsd
01-02-2014, 00:52
Witam Dzis zakupiłem sobie punkty mf za pomocą CashBill o godzinie 17:12 Przelew zatwierdzono, na email dostarczono mi wiadomość
Dokonałeś płatności za Sklep MFO3 na kwotę xxxx zł.
Poniżej znajdziesz dodatkowe informacje dotyczące tej transakcji.
Identyfikator: xxxxxx
Opis transakcji: xxxx punktów MF (s3.mfo3.pl)
Płatność na kwotę xxx zł. zakończyła się sukcesem. Punkty MF będą wkrótce dodane do Twojego konta. Zamknij okno

a mianowicie do teraz nie otrzymałem zakupionych punktów mf, kolega wczoraj zakupil o godzinie 18:17 też punkty z mojego konta bankowego i otrzymał od razu punkty ja nie otrzymałem do chwili obecnej czy ktoś może mi doradzić co robić ? czy może czekać ? może w piątki pracują krócej ? nie wiem kompletnie się na tym nie znam .. proszę o pomoc

Czitosik
01-02-2014, 09:01
Najlepiej nie korzystaj z żadnych przelewów to nie będzie problemu.. nie szkoda ci kasy na grę, w której na coś nowego czekać trzeba 2 lata? Jesteś tu nowy?xd

Koridor
01-02-2014, 10:15
Rozumiem, że z danego konta bankowego zostały zrealizowane 2 płatności i tylko ta 2. została zaksięgowana?
Niektóre banki posiadają księgowanie jedynie do godz. 18. Choć jeśli wpierw nie działało, a potem zadziałało, to dziwne.

W sumie niewielu spróbowałoby drugi raz, gdy jeszcze pierwsza transakcja nie doszła do skutku.
Pisałeś już na reklamacje@my-fantasy.net ?

aasdsd
01-02-2014, 10:42
Koridor ten pierwszy przelew doszedł od razu to ja sobie myśle że jak to tak szybko dochodzi to też sobię zrobię i nic tylko dostałem emial z wiadomością


"Dokonałeś płatności za Sklep MFO3 na kwotę xxxx zł.
Poniżej znajdziesz dodatkowe informacje dotyczące tej transakcji.
Identyfikator: xxxxxx
Opis transakcji: xxxx punktów MF (s3.mfo3.pl)
Płatność na kwotę xxx zł. zakończyła się sukcesem. Punkty MF będą wkrótce dodane do Twojego konta. Zamknij okno"

i do tej pory nic nie dostałem (mf)

Koridor
01-02-2014, 10:54
To w końcu wpierw kupiłeś Ty czy Twój kolega? Bo w pierwszym poście pisałeś, że wpierw Ty, a 1h i 5min później Twój kolega.

Jeśli nie dostałeś za drugim razem (po godz. 18) to pewnie przez brak księgowania - skończyli księgować o godz. 18 i być może w weekendy też nie księgują. To oznacza, że MF będziesz miał dopiero w poniedziałek. No chyba, że mają księgowanie w soboty, choć nie sądzę.

aasdsd
01-02-2014, 11:23
koridor - wczoraj zakupiłem o 17:12 i to jest 2 przelew .. a przed wczoraj moj kolega o 18 :17 to jest 1 przelew który otrzymał od razu ; ) być może że w piątku po 17 już nie pracują

Koridor
01-02-2014, 11:26
Z jakiego banku?
Z tego co widzę, to wszystkie, które nie mają księgowania natychmiastowego to również nie mają w ogóle księgowania w weekendy.

Jednak skoro kolega otrzymał po 18, a Ty nie otrzymałeś o 17 może być to błędem - pn-pt mają stałe godziny księgowania, więc coś jest nie tak.

aasdsd
01-02-2014, 11:35
PKO >> Tylko nie jestem pewny czy ten Wtorkowy przelew nie byl robiony przez transferuj ale wiadomośc na emailu jest taka >>>Płatności CashBill Informacja o płatności w systemie CashBill 3 kB wt. 18:02

Koridor
01-02-2014, 11:41
PKO ma księgowanie natychmiastowe/całodobowe.
Napisz na reklamacje@my-fantasy.net i opisz dokładniej problem (jakiś nr transakcji czy coś, dzięki czemu łatwiej będzie zlokalizować przelew), ew. wklej link do tego tematu - powinna być szybsza reakcja ze strony admina.

aasdsd
01-02-2014, 12:07
napisałem ponownie wiadomość wysłałem numer itp które dostałem na emial od CashBill , dokładniej opisałem problem pozostało teraz czekac ; )

Tomi
08-02-2014, 18:42
sprawa wyjaśniona na PW. (płatność doszła z lekkim opóźnieniem)