PDA

Zobacz pełną wersję : Serwery



Tatsumaru
30-01-2014, 18:06
Czy wy do jasnego ... zakupicie normalne serwery, co chwile wywala. Człowiek sobie walczy manualna a tu jeb i mfo nie chodzi. Wiadomo jaki koniec walki porażka choć do czasu miało się dużą przewagę. W dodatku o dziwo nie wywala wszystkich graczy, tylko pewną część. Tak do ... nie da się grać.

Dzięki, wiem, że to mój ostatni tu post na dłuższy okres ale to mfo coraz większe dno jest!

Potencjalny Nabywca
30-01-2014, 18:20
Nikt do gry cię nie zmusza, nie płacz.
Mnie nie wywala.
Gra jest w wersji beta.

Tatsumaru
30-01-2014, 18:23
Akurat stwierdzam fakty. Przykre, ale prawdziwe.
Reputy sobie tam dawajcie bo i tak mnie one nie obchodzą:) Może jako 1 dojde do -100.
Gra w wersji beta, serwery nawet nie są na bete. Nie było tygodnia bez błedów jeszcze.

Potencjalny Nabywca
30-01-2014, 18:30
Był.

Pirrat
30-01-2014, 18:49
Po co ta mowa nienawiści?

Tatsumaru
30-01-2014, 19:03
Admini maja nas gdzieś, to nie będę im dłużny

OmiteczqWoj
30-01-2014, 19:35
Mnie nie wywala, gra śmiga jak marzenie, więc z łaski swojej przestańcie pisać takie głupoty na forum.

Nemlik
30-01-2014, 20:38
Racja, wywala co chwilę, jakieś błędy, szkoda gadki i czasu. Ale mam nadzieję, że w końcu to naprawią, bo taka fajna gra, a tak się marnuje. Z tych wszystkich zakupów MF powinny być jeszcze z 2 serwery.

Potencjalny Nabywca
30-01-2014, 20:38
Mnie nie wyrzuciło ani razu.

Nemlik
30-01-2014, 20:50
Ty czuj sobie komfort, a niektórzy muszą czekać 5min żeby sobie pograć normalnie. Mnie nie raz w najważniejszych momentach wywala i się bardzo, ale to bardzo często wkurzam jak gram w tą grę.

Potencjalny Nabywca
30-01-2014, 20:58
Zmień serwer, ja gram na s3.

Nemlik
30-01-2014, 21:03
Ja również gram na s3 i mam takie lagi i to na pewno nie jest wina internetu, bo ciągle mam taki sam od lat! A grałem w mfo3 wcześniej tyko usunięto mi postać bo długo nie wbijałem (Wtedy chodziło wszystko dobrze)

Leonardo
30-01-2014, 21:34
Ja mam bardzo słaby internet, mimo to gra działa poprawnie, może masz problemy z połączeniem? Może to wina twojej przeglądarki? Może wchodziłeś na jakieś "niebezpieczne" serwery, ze słabym antywirem bądź w ogóle bez niego i coś "niechcianego" dostało się do twojego systemu? Większość graczy nie ma takich problemów z grą, więc oskarżanie o wszystkie swoje problemy serwera mfo nie jest mądrym pomysłem...

Nemlik
30-01-2014, 22:04
Jestem teraz we Włoszech, rok temu wszystko normalnie chodziło, a internet nie był zmieniany. Teraz ciągle wyskakują błędy, cofa mnie (Zdarza się to wielu graczom) to skoro oni tak piszą to i ja się podepnę skoro mam takie same błędy? Rozumiem, że wam nie, ale zobacz ile osób już piszę, żeby poprawić serwery? Gdy wrócę do Polski (W sobotę) napiszę tutaj, o ile nie zamkną tego tematu jak chodzi mi ta gra w Polsce, a tam mam bardzo dobry internet (Szybki i wydajny), jeżeli tam będzie mi wszystko spoko chodziło, przeproszę administratorów, że rzucałem oskarżenia w stronę ich gry.

Ps: Ciągle skanuje, naprawiam, dużo miejsca wolnego na dysku, na nic prawię nie wchodzę. (Tylko mfo3 i inna gra przeglądarkowa) Tak więc wątpię, że to wina komputera, bo ja się porządnie zajmuję i dbam aby nie "mulił".

Jin
30-01-2014, 22:12
Ja mam całkiem dobry internet i tez czasem przy probie zalogowaniu sie wystepuje blad ;/ ale po chwili naprawia sie

Leonardo
30-01-2014, 22:14
Ps: Ciągle skanuje, naprawiam, dużo miejsca wolnego na dysku, na nic prawię nie wchodzę. (Tylko mfo3 i inna gra przeglądarkowa) Tak więc wątpię, że to wina komputera, bo ja się porządnie zajmuję i dbam aby nie "mulił".
A może przeglądarka, skoro grasz w inne gry? Do większości gier przeglądarkowych potrzebne są ciasteczka, więc może nazbierało się tego za wiele, bądź coś przeszkadza? A co z dostawcą? Może to u nich są jakieś problemy z siecią, a nie w grze? A może po prostu antywir popełnił błąd podczas skanowania i usunąłeś element który jest potrzebny do poprawnego funkcjonowania niektórych programów (bądź skoro wchodzisz tylko na mfo i jeszcze coś to nie wyświetla ci się, że masz niezaktualizowany sprzęt i nie pobierasz uaktualnień).

Czitosik
30-01-2014, 22:31
Mnie wyrzuca od samego początku grania, czyli od jakiegoś pół roku. Kiedy będzie coś nowego w tej grze? Mi się już nie chce ruchów nawet tracić xd

Potencjalny Nabywca
30-01-2014, 23:26
Coś nowego będzie jak wprowadzą. Mam nadzieję, że pomogłem.

Nemlik
31-01-2014, 09:52
Z dostawcą raczej jest wszystko okej, nie sądzę by wina leżała po mojej/dostawcy strony. Antiwirus też jest dobry, zobaczymy gdy wrócę do Polski. Tak jak pisałem, gdy będę w Polsce zobaczę, czy tam się mi nie zacina. Gdy przybędę do Polski, tam osądzę czy moja wina czy ich.

musaraj
31-01-2014, 12:21
Z dostawcą raczej jest wszystko okej, nie sądzę by wina leżała po mojej/dostawcy strony. Antiwirus też jest dobry, zobaczymy gdy wrócę do Polski. Tak jak pisałem, gdy będę w Polsce zobaczę, czy tam się mi nie zacina. Gdy przybędę do Polski, tam osądzę czy moja wina czy ich.

A jak znajdziesz się w Polsce, to co zrobisz?

Mi tam gra działa od dłuższego czasu (przywrócenie s3 zadziałało :) ) poprawnie. Lagi tylko z powodu mojego internetu, jeżeli są.

Nemlik
31-01-2014, 12:28
W Polsce mam bardzo szybki internet, więc wątpię by mi lagowało. Wtedy się przekonam czy to wina moja czy wasza.

Leonardo
31-01-2014, 13:28
Wtedy się przekonam czy to wina moja czy wasza.

Nie wiem, co ja i inni użytkownicy mielibyśmy mieć wspólnego z tym, że gra na twoim komputerze nie działa poprawnie...

Lady Karen
31-01-2014, 14:25
nie siedze długo ostatnimi czasy, ale nie mam żadnych problemów z mfo,poza sporadycznymi cofkami, do których nawykłam jak do oddychania.
to ze "wszystko działało, a nagle nie działa" wcale nie oznacza, że nie władowało ci się coś do systemu co nie powoduje opóźnień. polecam przeczyścić kompa antywirem, adwcleanerem i zaktualizować sterowniki / wtyczki. zmiana przeglądarki też często pomaga.

Nemlik
02-02-2014, 10:33
Dobra już ogarnąłem, wina mojego łącza we Włoszech, przepraszam. ;)

Tomi
04-02-2014, 19:44
Dzisiaj mogą zdarzać się przejściowe problemy z grą z powodu problemów z usługą cloudflare (m.in. antyDDOS). Została ona czasowo wyłączona.

Co do powyższych postów:
Po całkowitej migracji na nowe serwery i DNSy, błędy po stronie serwera (czyli te na które mamy wpływ) są naprawdę sporadyczne - są to liczby rzędu kilkadziesiąt/set zerwanych połączeń na kilka milionów obsłużonych. Monitorujemy regularnie co powoduje ww błędy i staramy się wykluczyć nawet te nieliczne przypadki. Obciążenie serwerów nie przekracza 30%.

Niestety, nie na wszystko mamy wpływ. Problemy można podzielić na:

1) niepoprawne działanie serwera (błędy w konfiguracji i skryptach, nadmierne obciążenie, zawieszania) --> to jest w naszej gestii
2) problemy w serwerowni (awarie infrastruktury - switchów, ruterów itp.)
3) problemy na łączach dostawcy internetowego użytkownika (czasami konkretny dostawca może mieć problemy z połączeniami do konkretnych serwerowni, spadki transferu, wysokie pingi itp.).
4) problemy na komputerze użytkownika (wirusy, malware, blokada przez antywirusa, obciążenie łącza, awarie sprzętowe - np. rutera domowego)
5) DDOSy