PDA

Zobacz pełną wersję : Przeterminowane fajerwerki



Nikon
01-01-2014, 03:07
Na mroźnym wzgórzu sprzedawane są przeterminowane fajerwerki!
Oto dowód: https://mfo3.pl/view/i/140

Uwaga! Mogą one zaszkodzić życiu i zdrowiu a ponadto nie spełniają wymogów BHP i FBJAJ. Nie posiadają też atestu bezpieczeństwa.

Leonardo
01-01-2014, 03:23
Tak szczerze to on nie powinien działać. Tak samo jest z resztą przedmiotów ( np. przeterminowane chowańce czy pyły)?

Hide
01-01-2014, 03:24
To tylko taki cosik żeby szybciej je zużyć

Leonardo
01-01-2014, 05:00
Skoro jest przeterminowane, to chyba powinna być jakiś dopisek pokroju: "Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z administratorem gry bądź forum, gdyż każda rzecz niewłaściwie stosowana zagraża twojemu życiu lub zdrowiu".

Hide
01-01-2014, 05:10
Z tego co wiem po przegranej walce magicznie ożywamy i mamy 1 HP/ Nie można się zabić zabić.

Tomi
01-01-2014, 15:41
Poprawione.
Termin jest póki co sugerowany, ale należy liczyć się z tym, że po terminie przedmiot może zostać usunięty w każdej chwili.

Hide
04-01-2014, 23:47
Poprawione.
Termin jest póki co sugerowany, ale należy liczyć się z tym, że po terminie przedmiot może zostać usunięty w każdej chwili.

Czyli nie ma sensu zbieranie pyłów?

Lady Karen
05-01-2014, 00:15
Dzięki serdeczne nadgorliwcu ty Nikonie :(
sugerowany, ale nagle zrobi pff i nie ma? jak wystawie na aukcje to zniknie w trakcie?
ktoś kupi i zniknie mu z depo czy plecaka?

Tomi
05-01-2014, 00:36
Dzięki serdeczne nadgorliwcu ty Nikonie :(
sugerowany, ale nagle zrobi pff i nie ma? jak wystawie na aukcje to zniknie w trakcie?
ktoś kupi i zniknie mu z depo czy plecaka?

Mamy w planach automat, który będzie czyścił itemki po przeterminowaniu - wszędzie.
Dotyczy to itemków z podaną datą ważności, a już np. nie będzie dotyczyło "świątecznej niespodzianki", która ma wyłącznie termin na otwarcie, a potem może pełnić rolę przedmiotu pamiątkowego z eventu.

Przed uruchomieniem automatu damy z wyprzedzeniem info.

Hide
05-01-2014, 04:18
Mamy w planach automat, który będzie czyścił itemki po przeterminowaniu - wszędzie.
Dotyczy to itemków z podaną datą ważności, a już np. nie będzie dotyczyło "świątecznej niespodzianki", która ma wyłącznie termin na otwarcie, a potem może pełnić rolę przedmiotu pamiątkowego z eventu.

Przed uruchomieniem automatu damy z wyprzedzeniem info.

To co mam zrobić z paką pyłów które chciałam zostawić na później? Według mnie ta opcja jest bezsensowna. Niech zostanie tak, jak jest a nie psujecie budżety graczy. Przez te kilka lat było dobrze a teraz chcecie zrobić jeden wielki burdel.

Pyłki dla mnie są jak karty, kolekcjonuje je. Skoro te "przeterminowane" mają być usuwane, to dodajcie do kart date ważności i też będą usuwane. Coś za coś.

Można zrobić też taką kapsułę, gdzie te rzeczy będzie można włożyć i nie będzie możliwości ich wyjąć ale się nie usuną.

Krycha
05-01-2014, 04:39
Pyłki dla mnie są jak karty, kolekcjonuje je. Skoro te "przeterminowane" mają być usuwane, to dodajcie do kart date ważności i też będą usuwane. Coś za coś.
Nie przesadzasz, księżniczko? To ty sie dostosowujesz do innych zbieraczy, a nie oni do ciebie.

Hide
05-01-2014, 05:35
Nie przesadzasz, księżniczko? To ty sie dostosowujesz do innych zbieraczy, a nie oni do ciebie.

Czemu jedni mają mieć lepiej niż drudzy?

Nocny Lowca
05-01-2014, 10:08
Ale np Mikstury Przyspieszenia wielu za MF pokupowalo na UPa a teraz musza je szybko wytracic ?

musaraj
05-01-2014, 10:35
Ale np Mikstury Przyspieszenia wielu za MF pokupowalo na UPa a teraz musza je szybko wytracic ?

Szybko ? Jest pół roku. W tym czasie to pewnie i panel się pojawi :)

To co mam zrobić z paką pyłów które chciałam zostawić na później? Według mnie ta opcja jest bezsensowna. Niech zostanie tak, jak jest a nie psujecie budżety graczy. Przez te kilka lat było dobrze a teraz chcecie zrobić jeden wielki burdel.

Pyłki dla mnie są jak karty, kolekcjonuje je. Skoro te "przeterminowane" mają być usuwane, to dodajcie do kart date ważności i też będą usuwane. Coś za coś.

Można zrobić też taką kapsułę, gdzie te rzeczy będzie można włożyć i nie będzie możliwości ich wyjąć ale się nie usuną.

W tej kwestii moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby zrównanie pod tym względem świątecznej niespodzianki i pyłków- po dacie ważności nie będzie można tych pyłków użyć, ale pozostaną. To chyba poprawiłoby sytuację lilanny (i jest dosyć skuteczne)

NieZabijajMnie
05-01-2014, 10:40
Pyłki też niektórzy pokupowali za mfy i też muszą je wytracić. Nie lepiej usunąć po prostu terminy przydatności ew zamiast je usuwać zmienić je w bezużyteczne skorupki kolekcjonerskie. Poza tym bardzo pozytywnym aspektem tej gry jest to że można używać tych pyłków w dowolnym czasie bez ograniczeń. Fajnie widzieć jak poza eventami zmieniasz wygląd idziesz do eternii i gracze się cieszą. Pyłki w większości i tak mają małą wartość i jeśli data rzeczywiście zacznie obowiązywać stracą ją całkowicie i nowi nawet na nich nie zarobią.

Tomi
05-01-2014, 14:48
Pyłki od początku należało traktować tak, że po terminie się usuwają (po coś ten termin jest podawany). To, że na razie się nie usuwają to tak naprawdę usterka.
Przedmioty kolekcjonerskie to co innego - takie ich przeznaczenie i były planowane z założeniem, że zostają jako pamiątka eventowa - w opisie jest nawet, że termin dotyczy otwarcia, a potem można zostawić na pamiątkę.

Jest aż nadto czasu, aby wykorzystać, zresztą terminy większości pyłków są do 30.06 i wcześniej automat usuwający na pewno nie będzie uruchomiony. Pewnie dodam też NPC skupującego to czego gracze nie wykorzystają zanim ten mechanizm wejdzie.
Nie wykluczam też przedłużania terminu na poszczególne pyłki, zależy czy dany przedmiot będę chciał z gry wycofać czy nie.

Krycha
05-01-2014, 17:00
Pyłki od początku należało traktować tak, że po terminie się usuwają (po coś ten termin jest podawany). To, że na razie się nie usuwają to tak naprawdę usterka.
Przedmioty kolekcjonerskie to co innego - takie ich przeznaczenie i były planowane z założeniem, że zostają jako pamiątka eventowa - w opisie jest nawet, że termin dotyczy otwarcia, a potem można zostawić na pamiątkę.
Dokładnie. Sami chcieliście kolekcjonować to, co z zasady do kolekcjonowania przeznaczone nie było, więc teraz martwcie się z tym problemem - od początku mogliście zakładać, że tak się to skończy.

Hide
05-01-2014, 17:50
Skoro mają być usuwane to u licha dawaliście je do sprzedaży. Jest to dla mnie większa pamiątka, niż te głupie ciastka, żelki itp

Logicznie podchodząc do sprawy to nie powinny być one usuwane a niezdatne do spożycia czyli brak możliwości użycia i sprzedania (bo takich nikt nie kupi) Jak ktoś będzie chciał użyć żeby nie stracić to użyje, inni sprzedadzą, jeszcze inni zostawią na pamiątkę.

Z tego co zostało tu powiedziane, to najlepiej byłoby wprowadzić wiadomość o dacie ważności po której to pyłki nie mogłyby zostać użyte, wprowadzić NPC który by je skupywał (Jak to już zostało powiedziane) z czego większość graczy się ich pozbędzie a reszcie pyłków zostanie zblokowane użycie. Ja sama wole mieć zablokowane użycie pyłków niż je sprzedać czy gorzej, usunąć.

W końcu wszystkie rzeczy, których jest dużo można kolekcjonować. Kiedyś kolekcjonowałam sznurówki ( ;D ) Niby nie do kolekcjonowania, a uzbierałam ładną sumkę. Skończyło się na tym, że je sprzedałam bo mi były niepotrzebne.


Pyłki od początku należało traktować tak, że po terminie się usuwają (po coś ten termin jest podawany). To, że na razie się nie usuwają to tak naprawdę usterka.
Przedmioty kolekcjonerskie to co innego - takie ich przeznaczenie i były planowane z założeniem, że zostają jako pamiątka eventowa - w opisie jest nawet, że termin dotyczy otwarcia, a potem można zostawić na pamiątkę.

Nigdy nie słyszałam większej bzdury, niż ta. Ogółem ten termin, jak wspomniałam wyżej powinien oznaczać DATĘ DO SPOŻYCIA. Powinno być zrobione jak z niespodziankami, czyli po upływie terminu blokuje się ich użycie.
Przedmioty kolekcjonerskie to gówno, bo niektóre nie wymagają większych wydatków, by zdobyć wszystkie (nie licząc czaszki i stopy, które można bezpośrednio zdobyć. Nie będę się więcej powtarzać, bo przesłanie jest jasne.

Krycha
06-01-2014, 01:34
Skoro mają być usuwane to u licha dawaliście je do sprzedaży.
No nie wiem, może dlatego, żeby je kupić i wykorzystać. Ale co ja tam wiem. Płacz dalej, że nie pomyślałaś zanim zaczęłaś je zbierać.

Hide
07-01-2014, 15:12
No nie wiem, może dlatego, żeby je kupić i wykorzystać. Ale co ja tam wiem. Płacz dalej, że nie pomyślałaś zanim zaczęłaś je zbierać.

Przeczytałeś jedno zdanie i się wymądrzasz. Do przewidzenia to było. Masz swoje głupie karty to się ciesz, póki masz wszystkie, bo moim zdaniem póki nie mają innego zastosowania są po prostu zbędne. Jak chcesz, to sobie je zbieraj, a ja sobie będę zbierać co innego.

Administracja i tak miałaby z górki ustawiając date użycia, bo jest już to wykorzystane w niespodziance. Wystarczy skopiować i lekko zmodyfikować.

Krycha
07-01-2014, 16:49
Przeczytałeś jedno zdanie i się wymądrzasz. Do przewidzenia to było. Masz swoje głupie karty to się ciesz, póki masz wszystkie, bo moim zdaniem póki nie mają innego zastosowania są po prostu zbędne. Jak chcesz, to sobie je zbieraj, a ja sobie będę zbierać co innego.
Sobie zbieraj. Do czasu aż minie termin ważności i wyparują. Miłego zbierania.

Hide
07-01-2014, 20:09
Sobie zbieraj. Do czasu aż minie termin ważności i wyparują. Miłego zbierania.

Dziękuje i nawzajem.