PDA

Zobacz pełną wersję : Błąd loteri ???



Nocny Lowca
09-12-2013, 13:12
Po zakończeniu sprzedaży losów zostanie rozlosowanych 5 nagród po 250 MF

Nagrodę w wysokości 250 MF wygrali właściciele następujących postaci:

FlashBack p. 32

ANsBI p. 52

Qwiker p. 52

MasterOfPuppets p. 51

tofino p. 51

KarOlWojxD p. 44

Niewodnik p. 42

Kampaj p. 52

burteknew p. 20

aich
09-12-2013, 14:15
"Po zakończeniu sprzedaży losów zostanie rozlosowanych 5 nagród po 250 MF"

To co prawda jest dziwne, bo na liście jest 9 zwycięzców.

Druga sprawa, losy kosztowały 25MF, a przynajmniej ja dostałem 50MF zwrotu, chyba że mam jakieś inne magiczne źródła dochodu.
Albo to taki prezent dla wszystkich z loterii :D

Pies Na Baby
09-12-2013, 14:21
Też dostałem 50mf.

Doktor Lewatywa
09-12-2013, 14:32
Chyba każdy dostał 50mf. Mogliście się nie przyznawać :D

jano
09-12-2013, 14:36
Chyba każdy dostał 50mf. Mogliście się nie przyznawać :D

Dokładnie, czekałem tylko kto się pierwszy wyrwie :D

Nocny Lowca
09-12-2013, 14:44
Ale co z ta liczba wygranych czy wygranych tez wylosowano z bledem czy Tomi dali prezent kilku osoba

Koridor
09-12-2013, 15:02
6500 MF strat.. Ciekawe co Tomi z tym zrobi. Radzę nie handlować otrzymanymi MF'ami (o ile wgl da się nimi handlować), aby nie zostać posądzonym o wykorzystywanie błędu.

Edit
System po prostu zadziałał podwójnie przy rozdawaniu nagród. https://i.imgur.com/hHJ9wju.png
Nie wiem tylko czemu jest 9 wygranych, a nie 10. Być może tylko nie widać więcej przez jakiś limit miejsca - ucięto 10 osobę?

@Dół
Dolicz jeszcze nagrody po 250 MF. :P
Cała ta loteria to są tak naprawdę straty jeśli już mówimy o bilansie.

aich
09-12-2013, 15:07
164 * 25MF na osobę daje 4100 MF, chyba od znaleźnego powyżej 10 000 zł dostaje się 10% :D Więc MF bogaczem :)

Nocny Lowca
09-12-2013, 15:10
Aich + 4 razy nagroda 250 za duzo tez jest :D

jano
09-12-2013, 15:51
Radzę nie handlować otrzymanymi MF'ami (o ile wgl da się nimi handlować), aby nie zostać posądzonym o wykorzystywanie błędu.


a jeżeli ktoś już je wydał xD ?

aich
09-12-2013, 15:55
a jeżeli ktoś już je wydał xD ?

będzie miał saldo na minusie.

Antybristler
09-12-2013, 15:57
a jeżeli ktoś już je wydał xD ?
To w najlepszym wypadku będzie mieć je na minusie, a w najgorszym zakończy się banem.
Wykorzystywanie MFów nie swoich to zwykłe narażenie administracji na szkodę, gdyż brak tytułu prawnego do wykorzystania tych środków - bezpodstawne wzbogacenie. Jeżeli taki błąd się pojawi, to należy go zgłosić, a "bonusowe" MFy traktować jak gdyby ich wcale nie było.

Kazuya
09-12-2013, 16:04
Jeden wielki syf i tyle. Nie wypowiadam się. To co się tu dzieje jest tragiczne i żenujące.

jano
09-12-2013, 16:06
Ten kto to programował to chyba był w niewoli promili i źle powpisywał, po prostu dwoiło mu sie w oczach i nie tylko :P

SystemOfADown
09-12-2013, 16:22
Bez komentarza, pozdrawiam.

Tatsumaru
09-12-2013, 16:58
zgadzam się rownież, błąd gry był, ale nie z naszej winy, a admina wiec czemu go nie mozna niby wykorzystac. a moze tak mialo byc (prezent mikolajkowy).

I nie mozna nazwac tego bledem, bo ktos kto nie czyta forum, a to wykorzysta ma dostac bana?? This is joke.
Zajmijcie sie lepiej IS a nie czyms co namieszaliscie z nagroda.

Dziekujemy za prezent mikolajkowy

Doktor Lewatywa
09-12-2013, 17:04
Forum nie trzeba czytać, wystarczy przeczytać ze zrozumieniem opis loterii w której brało się udział.
Oczywiście te osoby, które otrzymały po 250mf powinny już zostać z nagrodą :)

Tatsumaru
09-12-2013, 17:12
no pisze ze 25, ale jak oddali 50 ?? skad mam wiedziec ze to jest blad ?? ja nic nie robilem a mam wiec administracja musiala tak dac.

tego nie mozna interpretowac jako blad

Doktor Lewatywa
09-12-2013, 17:17
Zasady loteriiDzięki loterii możesz wygrać duże nagrody bez ponoszenia żadnego ryzyka!
Niezależnie od tego czy wylosujesz nagrodę czy nie, otrzymasz zwrot wszystkich punktów MF wydanych na losy.


Los na loterię kosztuje: 25 MF.
Czego tu nie rozumieć?

jano
09-12-2013, 17:21
Forum nie trzeba czytać, wystarczy przeczytać ze zrozumieniem opis loterii w której brało się udział.
Oczywiście te osoby, które otrzymały po 250mf powinny już zostać z nagrodą :)

Było napisane że qygrywa 5 osób a wygrało więcej więc....

Antybristler
09-12-2013, 17:23
Ale wina jest także po stronie administracji, która zlekceważyła (jak część rzeczy ostatnio) loterię, losując 9 nagród zamiast 5 i błąd z podwójnym zwrotem MFów. Nie ma też klarownej sytuacji, że powstało to w wyniku błędu, ktoś mógł założyć, że właśnie to on został wylosowany, dostał "nagrodę pocieszenia", dostał jakiś inny bonus czy gratis w związku z doładowaniem. Administracja więc sama się wpędziła w taką sytuację, więc niech teraz to odkręci w taki sposób, aby to było do przyjęcia.

Lady Karen
09-12-2013, 17:34
ja nie narzekam na zwrot podwójnej ilości. za naszą cierpliwość w sprawie upa nawet 10 powiekszenie byłoby niewystarczające:D

Tatsumaru
09-12-2013, 17:47
Ale wina jest także po stronie administracji, która zlekceważyła (jak część rzeczy ostatnio) loterię, losując 9 nagród zamiast 5 i błąd z podwójnym zwrotem MFów. Nie ma też klarownej sytuacji, że powstało to w wyniku błędu, ktoś mógł założyć, że właśnie to on został wylosowany, dostał "nagrodę pocieszenia", dostał jakiś inny bonus czy gratis w związku z doładowaniem. Administracja więc sama się wpędziła w taką sytuację, więc niech teraz do odkręci w taki sposób, aby to było do przyjęcia.

Popieram

Antybristler
09-12-2013, 18:55
W tej sytuacji loteria powinna zostać anulowana i powinno się odbyć ponowne losowanie. Czy smaczne będzie teraz to, jak 4 osobom zostaną odebrane nagrody?
I dlaczego właśnie im?

Tatsumaru
09-12-2013, 20:11
W tej sytuacji loteria powinna zostać anulowana i powinno się odbyć ponowne losowanie. Czy smaczne będzie teraz to, jak 4 osobom zostaną odebrane nagrody?
I dlaczego właśnie im?

I wlasnie dzieki temu powinno pozostac tak jak jest, poniewaz administracja sama sie wplatala w takie cos. Jesli odbierze nagrody tym ktorzy zostali juz wylosowani to poprostu bedzie zenada.

Pasuje tutaj przysłowie:
Kto późno przychodzi , sam sobie szkodzi.
Lecz trochę w zmienionej formie:
Kto nie sprawdza co pisze, sam sobie szkodzi.

Koridor
09-12-2013, 20:16
Bzdura, błąd niekoniecznie musiał nastąpić po złym zaprogramowaniu, a np. po podwójnej wysłaniu informacji do serwera.
Natomiast jeśli ktoś otrzymał i nie wie za co to, tym bardziej powinien to zgłosić, w dodatku nie było planowane nic w rodzaju nagród pocieszenia - praktycznie darmowa loteria.

Iksniwals
09-12-2013, 21:21
Zapewne było tak jak Koridor pisze ponieważ zostało zwrócone 50 mfów w dwóch transzach(w tym samym czasie). Przynajmniej tak u mnie było. Osoby wylosowane powinny już zostać a po 25 mfów cofnięte.

Tatsumaru
09-12-2013, 22:28
Bzdura, błąd niekoniecznie musiał nastąpić po złym zaprogramowaniu, a np. po podwójnej wysłaniu informacji do serwera.
Natomiast jeśli ktoś otrzymał i nie wie za co to, tym bardziej powinien to zgłosić, w dodatku nie było planowane nic w rodzaju nagród pocieszenia - praktycznie darmowa loteria.

Podwojne wyslanie informacji do serwera to nie przypadek. Samo sie wyslac nie moglo

AkZAr
09-12-2013, 23:00
Dla pewności info. Też otrzymałem nadmiar mf-ków za zwrot losu.

Moje zdanie takie jak poprzedników ... za losy zwrot mfków a 9 wygranych powinno zostać.

Houqe
09-12-2013, 23:40
Dajcie na Święta o jeden prezent mniej w zamian za te MF-y i tyle, a nie teraz wielka afera.
Jak sprzedasz te MF-y które Ci omyłkowo daliśmy to dostaniesz bana! Wasz błąd, to kombinujta.
Ja na przykład nie wiedzialem, ze dostałem 50MF. Kupuje sprzedaje i codziennie mam inna ilośc MF-ów.
Gdybym sprzedał te wasze (nie wiedzą o tym) dostał bym bana? xd

Antybristler
09-12-2013, 23:46
To kara dla administracji za opieszałość i niewystarczający profesjonalizm. Ostatni błąd na IŚ, który powinien zostać wykryty, gdyby Admin przetestował wprowadzaną zmianę, bo samo się nie popsuło.

Krycha
10-12-2013, 10:00
Prawie 24h i żadnej decyzji? Obudź się Tomi.

Coni
10-12-2013, 12:09
Pewnie 25MF każdemu kto kupił los zostanie cofnięte, ale 9 wylosowanych nagród raczej już zostanie, bo byłoby nie fair.


Prawie 24h i żadnej decyzji? Obudź się Tomi.
Może zajrzy za kilka dni ;]

Nocny Lowca
10-12-2013, 12:33
Pewnie 25MF każdemu kto kupił los zostanie cofnięte, ale 9 wylosowanych nagród raczej już zostanie, bo byłoby nie fair.


Może zajrzy za kilka dni ;]

Ciezko powiedziec
Z jednej strony sprawiedliwie by było jak by zostalo tak jak juz jest
a z 2 strony
Loteria powinna być cofnieta do mometu losowania i powinno sie odbyc na nowo

Najlepiej najpier Tomi powinien sprawdzic co poszlo nie tak a potem powinien podjac decyzje

Qwiker
10-12-2013, 12:45
Wydaje mi się, że po prostu się jakby "zdublował" przycisk "losuj" (albo coś podobnego), przez co poszły 2 losowania, a co z tym idzie mamy więcej zwycięzców + 2x zwrócone 25mf

AkZAr
10-12-2013, 12:52
Zdublowały ? 9 - wygranych ? Gdzie tu dubel ?


AAaaa wiem ja byłem 10 do wygranej :] To już masakryczna pomyłka :]

Tomi
10-12-2013, 13:31
Z powodu błędu losowanie zostało wykonane dwa razy, przy czym jedna osoba miała na tyle "szczęścia" że wylosowała się dwa razy.
Nagród już cofać nie będziemy (poza tą zdublowaną), także ostatecznie przydzielono 9x250MF.

Podwójne zwroty skorygowano, przy czym kilkanaście osób zeszło na większy bądź mniejszy minus (5-25MF).
Nie będzie dodatkowych konsekwencji dla tych osób, ale każdy kolejny zakup będzie musiał pokryć ten niedobór.

Nocny Lowca
10-12-2013, 13:53
Ja juz w tylu loteriach bralem udzial od kad w mfo2 były
wiele bledow i nigdy nie udalo mi sie wylosowac nagrody :D

Pirrat
10-12-2013, 14:19
Z powodu błędu losowanie zostało wykonane dwa razy, przy czym jedna osoba miała na tyle "szczęścia" że wylosowała się dwa razy.
Nagród już cofać nie będziemy (poza tą zdublowaną), także ostatecznie przydzielono 9x250MF.

Podwójne zwroty skorygowano, przy czym kilkanaście osób zeszło na większy bądź mniejszy minus (5-25MF).
Nie będzie dodatkowych konsekwencji dla tych osób, ale każdy kolejny zakup będzie musiał pokryć ten niedobór.
Żenujące, zabierasz setce, a zostawiasz garsce osób. Błąd dotyka wszystkich a ty jawnie faworyzujesz pewną grupę, bo nie masz odwagi zabrać kilku osobom, a tłumowi tak.

Tatsumaru
10-12-2013, 15:53
Żenujące, zabierasz setce, a zostawiasz garsce osób. Błąd dotyka wszystkich a ty jawnie faworyzujesz pewną grupę, bo nie masz odwagi zabrać kilku osobom, a tłumowi tak.

Polac mu ;)

AkZAr
10-12-2013, 16:22
Jak 2 razy jak 2 razy ... To byłem ja.

NieZabijajMnie
10-12-2013, 16:27
Robicie aferę jakby wam Tomi matkę zabrał, a nie parę mfów o wartości dużej butelki coca coli. Do przewidzenia było że te mfy znikną. Dobrze że niekara was za wydanie mfów ( tych co czytali/pisali w temacie), bo wiedzieliście o błędzie i korzystaliście z niego. U nas było widać że to błąd na 1 rzut oka ( 50 zamiast 25 mfów wróciło). U tych co wygrali nie jest to oczywiste i pozostałby niesmak, bo może byli w tej "prawdziwej 5" czego nie da się zweryfikować.

PS: Do tej pory kupiłeś 1 losów. Maksymalnie możesz kupić 1 losów.
Numery losów to: ...

Czy istnieje możliwość przerobienia na liczbę pojedynczą "losów" skoro i tak da się kupić tylko 1? + forma żeńska pliz...

Pirrat
10-12-2013, 16:48
Robicie aferę jakby wam Tomi matkę zabrał, a nie parę mfów o wartości dużej butelki coca coli.
Było napisać podobną formułkę, jak TM zbanował kilka osób, a nie teraz. Wtedy dziwnym trafem dostrzegłaś krzywdę na kilku osobach, a teraz nie widzisz na blisko 200. Następnym razem kup dużą butelkę coli, zamiast wydać złotówki na mfy -> los.

Nikon
10-12-2013, 16:52
Dobrze Tomi zrobił bo zabrał każdemu po równo = nikt nie traci w stosunku do drugiej osoby.
Poza tym musiał by zabrać każdemu z tych 9 osób 250MF bo nie da się wyłonić komu się należą a komu nie.


Ciezko powiedziec
Z jednej strony sprawiedliwie by było jak by zostalo tak jak juz jest
a z 2 strony
Loteria powinna być cofnieta do mometu losowania i powinno sie odbyc na nowo

Najlepiej najpier Tomi powinien sprawdzic co poszlo nie tak a potem powinien podjac decyzje
Ty to lepiej się nie wypowiadaj bo każdy kolejny post głupszy...

Coni
10-12-2013, 16:53
Jaka krzywda na 200 osobach, co Ty Pirrat serio zamierzasz idiotę zgrywać?

Krycha
10-12-2013, 18:31
Żenujące, zabierasz setce, a zostawiasz garsce osób. Błąd dotyka wszystkich a ty jawnie faworyzujesz pewną grupę, bo nie masz odwagi zabrać kilku osobom, a tłumowi tak.

Kup sobie, płaczku.

Houqe
10-12-2013, 18:54
Dali przypadkowo, więc odebrali. Czyli pozostało bez zmian. Czy ktoś na tym ucierpiał? (Poza Pirratem xd)

SystemOfADown
10-12-2013, 19:22
Bug dał Buk zabrał
Buk to złodziej