PDA

Zobacz pełną wersję : Pożegnanie z eventem - dynia-zagadka.



musaraj
11-11-2013, 01:10
https://files.tinypic.pl/i/00467/3dg5awyq9j37.png

Nawet nie będę próbował komentować. Komunikat dotyczy jednej i tej samej dyni (tej na prawym dole).


https://cdn.alltheragefaces.com/img/faces/svg/misc-jackie-chan.svg

Koridor
11-11-2013, 01:15
Mogło się to wydarzyć przez trafienie na złe okienko czasowe: kliknąłeś na dynię, gdy oprysk nie był potrzebny, następnie poczekałeś aż dynia zostanie zaatakowana przez chorobę - przy czym zmieni się jej obrazek na mapce, potem kliknąłeś Enter po czym wyskoczył komunikat odnośnie zaatakowania dyni przez zarazę. Bo sprawdzanie warunków odbywało się w tym momencie tuż przed danym dialogiem. Co w sumie nie podchodzi pod żaden błąd, bo bardzo łatwo taką rzecz wygenerować, co również można by zaliczyć pod próbę trollowania.

SystemOfADown
11-11-2013, 01:17
Mogło się to wydarzyć przez trafienie na złe okienko czasowe: kliknąłeś na dynię, gdy oprysk nie był potrzebny, następnie poczekałeś aż dynia zostanie zaatakowana przez chorobę - przy czym zmieni się jej obrazek na mapce, potem kliknąłeś Enter po czym wyskoczył komunikat odnośnie zaatakowania dyni przez zarazę. Bo sprawdzanie warunków odbywało się w tym momencie tuż przed danym dialogiem. Co w sumie nie podchodzi pod żaden błąd, bo bardzo łatwo taką rzecz wygenerować, co również można by zaliczyć pod próbę trollowania.

Aha, a po polsku?

Jeahok
11-11-2013, 01:19
też mi się zdarzyło, że dynia była zaatakowana, a jak pryskałem wyświetlało się, że nie potrzebne i chyba każdy tak miał, aż dynia się zepsuła i było po bugu

Koridor
11-11-2013, 01:19
Wymusił sytuację w grze, którą teraz zgłosił jako błąd.

1. Podszedł do zdrowej dyni z opryskiem na zarazę.
2. Wyskoczył mu komunikat, że dynia nie wymaga oprysku na zarazę.
3. Poczekał kilka chwil, aż oprysk na zarazę stał się potrzebny. (wciąż miał otwarty dialog odnośnie nie wymaganego oprysku na zarazę)
4. Kliknął Enter - przełączył na następny dialog.
5. Wyskoczyło mu, że dynia została zaatakowana przez zarazę.

Proste i logiczne.

Jeśli już Jh to potwierdza to może to być błąd złego odświeżania obrazku dyni, który mógł powstać przez lagi na serwie, tak jak spora część błędów lub zbyt wczesnej zmiany obrazku - przez co serwer wysyłał zmianę obrazka, jednak nie zdążył wysłać zmiennych.

aich
11-11-2013, 01:20
7s różnicy, jak klikał wyglądała na chorą(a praktycznie nie była) gdy klikną kolejny raz aby zamknąć okno, wyskoczył komunikta, że jest chora...

Koridor
11-11-2013, 01:25
Jeszcze inna opcja to wysłanie pakietu zmiennych przez serwer, gdzie jednak przez lagi nie wszystkie zdołały dojść do klienta co spowodowało, że dynia zmieniła obrazek nie zmieniając zmiennej. Następnie po rozpoczęciu dialogu jak to często bywa informacja od serwera została wysłana ponownie przez co potem jednak "okazało" się, że dynia wymaga oprysku na zarazę.

Pirrat
11-11-2013, 01:36
Proponuje pisać w punktach ;), co się działo

musaraj
11-11-2013, 12:21
Jakoś spodziewałem się, że usłyszę takich niewiernych Tomaszy ;)

Całą sytuację powtarzałem ze 3 razy (musiałem napełniać potem oprysk) potem postanowiłem zrobić screena dopiero. Te 7s potrzebowałem żeby dać Prt Scr, skopiować do Painta, kliknąć.
Dowodem na prawdziwość tego (serio, będziecie takie rzeczy narzucać?) błędu jest wygląd dyni na pierwszym obrazku. I uwierzcie, nie przerabiałem.

Ktoś jeszcze obok biegał, też próbował psikać, nie mam jej nicku.

P.S. Jak teraz spojrzałem na screeny - dowodem na nieprzerabianie obrazku jest identyczna pozycja graczy i identyczny stań dyń przy jednoczesnym obrocie chowańca, którego za nic nie umiałbym obrócić.


P.P.S.
bardzo łatwo taką rzecz wygenerować, co również można by zaliczyć pod próbę trollowania.

Syndrom moderatora Ci od[xxxx]zywa sie??

Jeahok
11-11-2013, 14:42
Problem przedstawiony przez musaraja na 100% wystepowal, odswiezanie nie pomagalo, a dynia ostatecznie sie psula

Koridor
11-11-2013, 18:11
musaraj, przecież napisałem dalej, że skoro Jh to potwierdza to faktycznie może to być błędem. Ba, potem nawet próbowałem znaleźć powód tego błędu.

NieZabijajMnie
11-11-2013, 18:17
Może po prostu się zepsuło w ostatnich 30 sek eventu przez jakiś niedopracowany zegar?

Jeahok
11-11-2013, 18:36
Może po prostu się zepsuło w ostatnich 30 sek eventu przez jakiś niedopracowany zegar?

nie pamietam kiedy u mnie to mialo miejsce, ale na pewno na dlugo przed koncem eventu

Tomi
12-11-2013, 18:49
Tego rodzaju błąd mógł się zdarzyć, podobnie jak ten z podwójnymi dyniami.
Obecnie dalsza dyskusja nie ma sensu, za rok i tak pewnie będą jakieś modyfikacje w silniku lub tym evencie.