PDA

Zobacz pełną wersję : Podwójna tura po spowolnieniu



Jeahok
09-11-2013, 21:05
W walce z Rebeq nałożyłem na niego spowolnienie i na ostatnią turę przed końcem spowolnienia miałem podwójny ruch, gdy go wykonałem swój ruch wykonał Rebeq i zeszło z niego spowolnienie, a ten dostał od razu następny ruch do wykonania. Jeśli ja miałem jakąś tam sume X uzbieraną po doublu, jego Y był mniejszy po tym i miał ruch, więc powinno do tego dodać odwrotność jego szybkości zredukowanej przez spowolnienie i to nie wpłynęłoby na to, że jego Y będzie mniejszy jak przed kalkulacjami, gdy miał spowolnienie, co najwyżej tury wyglądałyby tak: mój>mój>jego(schodzi spowo)>mój>jego>jego , a wyglądały tak: mój>mój(widzę, że rebe ma jedną turę)>jego>jego. Przynajmniej tak rozumiem działanie szybkości...

W efekcie tego, gdyby Rebeq się nie uleczył mógłby mnie zabić na swojej "ukrytej" podwójnej turze. Błąd, czy źle coś rozumiem ? Tak czy siak, nie powinno być chyba takich niemiłych niespodzianek.

Raport (https://mfo3.pl/r/169821368)

Doktor Lewatywa
09-11-2013, 21:44
Ja myślałem, że spowolnienie i przyspieszenie mają być takie zdradzieckie :D

Seitas
09-11-2013, 21:49
Miałem to samo na moją korzyść :D Dubelek po spowolnieniu
https://mfo3.pl/r/167338517

Antybristler
09-11-2013, 21:54
Ja myślałem, że spowolnienie i przyspieszenie mają być takie zdradzieckie :D
Czy mają, czy nie to kwestia drugorzędna, pytanie brzmi czy cały algorytm na szybkość zadziałał tak, jak miał zadziałać. Podejrzewam że tak, bo te spowolnienia/przyspieszenia potrafią namieszać. Innym problemem jest też to, że kolejka jest wyświetlana na dany moment, a powinna uwzględniać kończenie statusów. Tomi nawet gdzieś pisał - chyba nawet 4 niedoskonałości w prezentacji tur, ciekawe kiedy będzie to przerabiane na nowo.

Jeahok
09-11-2013, 22:00
mozliwe ze ostatnia tura na spowo konczy sie z efektem takim samym jakby juz byla bez spowo(licznik zwieksza sie po usunieciu statusu), a to chyba blad

Pirrat
09-11-2013, 23:20
Zacytowałbym słowa Tomiego, ale znaleźć nie mogę :). Kiedyś pisał, że duble są rozpisane wraz z początkiem walki czy coś takiego.

Jeahok
11-11-2013, 13:00
Zacytowałbym słowa Tomiego, ale znaleźć nie mogę :). Kiedyś pisał, że duble są rozpisane wraz z początkiem walki czy coś takiego.

aha, fajnie. wracajac do bledu, planuje sie jakas korekte czy tak ma zostac?

aich
11-11-2013, 13:05
Ten temat był już poruszany kilka razy, i raczej wszystko jest dobrze, trzeba po prostu uważać w takich sytuacjach, albo można zaryzykować :)

Pies Na Baby
11-11-2013, 13:17
To nie jest błąd.

Jeahok
11-11-2013, 13:22
A mi sie wydaje ze chciano uniknąć sytuacji, gdy ktoś dostaje ukryta kolejkę, rozumiem taką sytuacje, gdy jednemu schodzi przyspieszenie a drugiemu spowolnienie, ale gdy ma się ostatnią turę spowolnienia to powinno się kończyć turę z obniżeniem speeda, a nie całym, albo kolejka już powinna ignorować ostatnia turę spowolnienia i wyświetlać następne tury tak jakby tego spowolnienia już nie było.

Tomi
12-11-2013, 18:15
Można to uznać za błąd. Są to nieścisłości z prezentacją kolejek (są np. różnice w tym co widzą gracze na bieżąco, a replayem). Był kiedyś cały temat temu poświęcony. Naprawa wymaga jednak dosyć gruntownych/czasochłonnych zmian w silniku walki, które zostaną w końcu wykonane, ale muszą poczekać.

OmiteczqWoj
12-11-2013, 20:48
Chodzi o to,że widząc spowolnenie: 1 tura, wykonując ruch spowolnienie się kończy, a to oznacza, że znowu swobodnie możesz mieć dubla.

Jeahok
12-11-2013, 23:11
A sam fakt, że spowolnienie nie "obciąża" tej ostatniej tury, bo znika zanim ona się zakończy w rozliczeniu kolejek to już zamierzone ? Jeśli dobrze myślę to spowolnienie nałożone z buławy, albo zdolności "spowolnienie" na 3 tury, zwalnia przeciwnika jedynie dwukrotnie między 1 i 2, oraz 2 i 3 turą posiadania spowolnienia, co daje utratę ledwo 0,6 tury przez spowolnienie przy szybkości równej 200 po obu stronach, trochę słaby efekt zważywszy na to, że użycie zdolności kosztuje nas mp i 1 turę na wykonanie ruchu, a gdy po obu stronach ta szybkość będzie większa efekt będzie jeszcze słabszy. I jaki jest sens zdolności "spowolnienie" ? przydaje się chyba tylko na usunięcie przyspieszenia przeciwnikowi

Tomi
12-11-2013, 23:37
A sam fakt, że spowolnienie nie "obciąża" tej ostatniej tury, bo znika zanim ona się zakończy w rozliczeniu kolejek to już zamierzone ?
Nie jest.
Właśnie sprawdziłem to z jackiem i faktycznie - w przeciwieństwie do innych statusów/statystyk po zejściu spowolnienia, postać od razu odzyskuje pełną szybkość na następną kolejkę, co de facto skraca działanie efektu o turę. Mogło by tak zostać, gdyby efekt działał od razu na kolejkę następującą po rzuceniu.

A - rzuca spowolnienie
B - już ta kolejka może zostać opóźniona (1 obniżka)
A
B - (2 obniżka)
A
B - (3 obniżka)
A
B - zejście statusu i brak opóźnienia kolejnej tury


Ale raczej poprawimy tak:

A - rzuca spowolnienie
B - ta kolejka nie może zostać opóźniona
A
B - (1 obniżka)
A
B - (2 obniżka)
A
B - zejście statusu i 3 obniżka

Pirrat
12-11-2013, 23:48
Ale raczej poprawimy tak:
A - rzuca spowolnienie
B - ta kolejka nie może zostać opóźniona
A
B - (1 obniżka)
A
B - (2 obniżka)
A
B - zejście statusu i 3 obniżka
Według mnie logicznie byłoby, że nabieramy rozpędu po spowolnieniu, czyli nie mamy pełnego efektu spowolnienia oraz pełnej szybkości, która jest w dalszej walce liczona.

Jeahok
13-11-2013, 00:11
A - rzuca spowolnienie
B - ta kolejka nie może zostać opóźniona
A
B - (1 obniżka)
A
B - (2 obniżka)
A
B - zejście statusu i 3 obniżka
o i te rozwiązanie wyeliminowałoby sytuację z walki z Rebeq, bo po pierwszym wariancie ukryte double dalej by mogły zaskakiwać przy obecnym wyświetlaniu kolejek

SystemOfADown
13-11-2013, 00:16
Przypomnę też, że jedna tura spowolnienia z rękawic ruletki nie daje absolutnie nic.

Tomi
13-11-2013, 20:55
Poprawka weszła do gry.

MasterOfPuppets
13-11-2013, 21:03
Poprawka ,czego weszła do gry ?
Rękawic, mechanizmu spowalniania ?

Antybristler
13-11-2013, 21:17
Podejrzewam, że to:
Nie jest.
Właśnie sprawdziłem to z jackiem i faktycznie - w przeciwieństwie do innych statusów/statystyk po zejściu spowolnienia, postać od razu odzyskuje pełną szybkość na następną kolejkę, co de facto skraca działanie efektu o turę. Mogło by tak zostać, gdyby efekt działał od razu na kolejkę następującą po rzuceniu.

A - rzuca spowolnienie
B - już ta kolejka może zostać opóźniona (1 obniżka)
A
B - (2 obniżka)
A
B - (3 obniżka)
A
B - zejście statusu i brak opóźnienia kolejnej tury


Ale raczej poprawimy tak:

A - rzuca spowolnienie
B - ta kolejka nie może zostać opóźniona
A
B - (1 obniżka)
A
B - (2 obniżka)
A
B - zejście statusu i 3 obniżka

Tomi
13-11-2013, 21:18
Ale raczej poprawimy tak:

A - rzuca spowolnienie
B - ta kolejka nie może zostać opóźniona
A
B - (1 obniżka)
A
B - (2 obniżka)
A
B - zejście statusu i 3 obniżka
j/w

Co przy okazji "naprawia" rękawice.

MasterOfPuppets
13-11-2013, 21:24
Ok ,a czy spowolnienie właśnie nie zostalo wzmocnione(tzn było osłabione przez błąd ,a teraz jest ok) ,bo przemknęło mi to w tym temacie ?